Зимове водіння. Як підготуватись до ожеледиці та заметів

В даному відео зібрані всі найважливіші поради, що стосуються зимового водіння і звичайно ж підготовки до зими. Говоримо як про підготовку автомобіля, так і власних водійських навиків. Відео буде корисне всім початківцям, а також тим для кого ця зима буде першою за кермом.
Тайм-коди:
00:00 Вступ
00:35 Переходимо в авто
00:58 Про "зимовий" стиль водіння
03:30 Підготовка автомобіля
06:27 Корисна інформація
08:35 Зимове водіння. Знову ж таки не про стиль
09:03 Фари
10:11 Підігрів, обдув та інше
10:51 Виїжати чи ні?
11:52 Як перевірити дорогу?
12:40 Дистанція
14:00 Маневри
16:19 Динаміка
18:23 Небезпечні місця на дорозі
19:51 Про системи ABS, ESP
23:01 Для кого ці пораді не підійдуть
24:04 Зима - це збільшувальне скло!
Переходь у мій Telegram-канал: t.me/nahornyi_instructor
Я в соцмережах:
Instagram
/ nahornyi_driving
TikTok
www.tiktok.com/@serhiinahorny...
Facebook
profile.php?...
Стань спонсором цього каналу, щоб отримувати бонуси:
/ @nahornyi
Мій E-mail: 1989serzh.4@gmail.com
#сергійнагорний #урокиводіння #автоінструктор #пдр

Пікірлер: 121

  • @nahornyi
    @nahornyiАй бұрын

    Більше цікавого та корисного у моєму Telegram-каналі: t.me/nahornyi_instructor

  • @user-ir6dd5tp8j
    @user-ir6dd5tp8j6 ай бұрын

    Дякую за інформацію, мене чекає перша зима як водійки-початківця! Дуже важлива інформація, особливо про вхід в поворот без гальма. Частенько роблю цю помилку, тепер буду старатись відслідковувати цей аспект

  • @YE_BOIH

    @YE_BOIH

    5 ай бұрын

    Скинути швидкість плавно перед поворотом, щоб плавно повернути без заповільнень і прискорень

  • @pDmytro
    @pDmytro6 ай бұрын

    Раджу зимою в дорогу між містами брати термос з чаєм і навіть бутерброд. Сильні раптові снігопади спричинюють довгі затори. Плюс запас палива в баку. Якщо ж з вами діти - обов'язково.

  • @M.Makarenko

    @M.Makarenko

    5 ай бұрын

    Каністру з пальним і воду.

  • @yuriidenysenko3174
    @yuriidenysenko31746 ай бұрын

    Дякую за цікаве і корисне відео!

  • @vitaliyhnatyuk2089
    @vitaliyhnatyuk20895 ай бұрын

    Дякую за чудовий контент. Мене також чекає "перша зима". Можливо зробите відео з алгоритмом дій при ДТП - заповнення євро протоколу, дії з поліцією тощо. Думаю багатьом ця тема буде корисна адже попереду ожеледь на дорогах.

  • @nahornyi

    @nahornyi

    5 ай бұрын

    Вітаю, радий, що вам було корисно. Бажаю легкої першої зими💪 За пропозицію для відео дякую - взяв до уваги)

  • @oleksandryavorskyi418
    @oleksandryavorskyi4186 ай бұрын

    Дуже приємно почути про літній та зимовий "стилі" водіння😊👍 Давно ношу в голові цю думку: наскільки важко перелаштовуватися поганим водіям (стаж водіння тут вже ролі не грає), якщо вони керують транспортними засобами дуже не акуратно. Тут черговий раз згадуєш - як би ти не знав та не дотримувався б ПДР, який би в тебе стаж водіння не був, а техніка буває що й ламається в русі та і дії інших водіїв теж не завжди передбачиш... Миру усім та лише приємних автоподорожей☺️👍 П.С. Хотілося б трішки вісвітлити тему паркування взимку (використання ручного стояночного гальма або передачі, використання спреїв для розморожування замків при їх замерзанні, килимків на лобове скло абощо).

  • @flintngc9868

    @flintngc9868

    6 ай бұрын

    Друже, я вже років 10 як не більше не пам'ятаю у нас таких морозів щоб замки замерзали або колодки. Варто просто забити на це )

  • @user-un2mm1bg2p

    @user-un2mm1bg2p

    5 ай бұрын

    Вважаю що існує два ,,стилі водіння" 1) з розумом сідати за кермо, і тоді неважливо скільки років за кермом робити все це обережно та безпечно. 2) ні про що взагалі не думати та їхати як заманеться. Висновки робить кожен собі сам. Можна їхати й швидко, й дуже швидко, але треба розуміти чи впораєшся ти с керуванням, та знати де це можна зробити а де про це навіть і згадувати не варто. Краще цього не робити.

  • @NazariyB
    @NazariyB6 ай бұрын

    Чудові поради. Щодо ближнього світла фар, то дехто навіть влітку використовує. Справді стає набагато легше детектувати рухомі авто.

  • @flintngc9868

    @flintngc9868

    6 ай бұрын

    Одне з неписаних правил - ти на дорозі повинен бути максимально помітним.

  • @tetianapodoliaka627
    @tetianapodoliaka6275 ай бұрын

    Сергію, дякую тобі 🌞 дуже багато всього корисного. У тебе обов'язково буде 100 к на ютубі 🌞 Хай ця мрія і багато інших неодмінно здійсняться

  • @user-vi5be1rp2o
    @user-vi5be1rp2o6 ай бұрын

    Oх ця біленька машинка, яка красуня❤

  • @daryakrapiva1765
    @daryakrapiva17656 ай бұрын

    Дякую за відео ❤

  • @user-yq6zj3qo1j
    @user-yq6zj3qo1j6 ай бұрын

    З теплотою згадую декілька уроків, які свого часу взяв особисто у Сергія. Тепер дякую за актуальні нагадування!

  • @nahornyi

    @nahornyi

    6 ай бұрын

    І вам дякую! Приємно читати)

  • @user-cs4uq7do7x

    @user-cs4uq7do7x

    5 ай бұрын

    Привіт. Підкажіть будь ласка, я свого часу по закінченню школи отримав права категорії С. Так вони й пролежали багато років не коростуючись​ в ними. Як мені зараз здати на легковий автомобіль?.@@nahornyi

  • @elenalozenko
    @elenalozenko5 ай бұрын

    Дуже корисні речі, дякую!

  • @user-vi5be1rp2o
    @user-vi5be1rp2o6 ай бұрын

    Доброго вечора. Нове відео. Дякую!!!

  • @teymon_music
    @teymon_music5 ай бұрын

    Дякую,я шукав таке відео,дуже корисно 🔥👌🏻

  • @taras_volovodenko
    @taras_volovodenko4 ай бұрын

    Класне відео! Додам, що система ABS, як ви правильно сказали, запобігає блокуванню колеса гальмами, відпускаючи педаль. Таким чином при спрацюванні педаль буде "відстрілювати" в ногу. Ця система спрацьовує безпосередньо під час блокування колеса. Тобто, відбувається лише короткочасне блокування, яке буквально через мить прибирає система ABS. Її основна мета -- запобігти блокуванню колес, І ЯК НАСЛІДОК -- запобігти втраті керованості автомобіля. Це основна її мета. Некероване авто не підвладне водію, а ця система повертає вам керування в наслідок ваших неправильних дій, що призвели до блокування колеса. На сухому покритті на невеликій швидкості ця система може не спрацювати, а якщо і спрацює, то не дасть вам зупинитися моментально/їхати юзом (гальмувати тертям резики по асфальту). На великих швидкостях вона буде лише запобігати юзу, таким чином залишаючи авто в тому ж положенні відносно дороги. На вологому/слизькому покритті на будь-якій швидкості ймовірність юзу набагато більша, то ж спрацювання ABS більш ймовірне. АЛЕ ЗА БУДЬ-ЯКИХ УМОВ СПРАЦЬОВУВАННЯ СИСТЕМИ ABS АВТОМАТИЧНО ЗБІЛЬШУЄ ВАШ ГАЛЬМІВНИЙ ШЛЯХ На невеликих швидкостях (міських) на сухому покритті система ABS однозначно збільшить гальмівний шлях, бо гальмувати резиною буде ефективніше майже завжди (залежить від якості гальм і матеріалу резини). В усіх інших ситуаціях вона збільшить гальмівний шлях, хоч і не більш істотно, але надасть змогу КЕРУВАТИ автомобілем і запобігти зіткненню іншими способами.

  • @NazarMarchuk
    @NazarMarchuk6 ай бұрын

    Їжджу по населеному пункті 45км/год і дистанція до передніх авто завжди велика, бо навіть 50 мало хто їздить. Ще радять не залишати сніг на колісних арках, тобто, після поїздки обстукати його (чи скребком скинути), щоб не намерзав А ще, з власного досвіду, в січні 2022 року, в Карпатах був перепад температури з плюсової, до великої мінусової, і я припаркувався в подвір'ї, там де дозволив господар, і не звернув увагу що там було невелике болото, а наступного дня вдарив сильний мороз, і після доби морозів, коли я прийшов заводити авто, то колеса примерзли до того замерзлого болота. Я не був готовий до такої ситуації, пробував трохи "розкачувати" авто вперед-назад, але боявся щоб не пошкодити шини, але вийшло вирватись. Можливо ситуація рідкісна, в болоті не часто паркуємось, але є любителі паркуватись на газонах, там де схоже "місиво". Не згадали про стоянку взимку, на передачі чи на стоянковому гальмі. Мені колись багато людей рекомендували на передачі стояти. І в ті ж, морози січня 2022, які сягали -20, я одного ранку перед тим як заводити авто, не міг кілька хвилин зняти передачу, відчуття було що примерзла. І ще був випадок, коли постояв на морозі і почав їхати і друга передача не вмикалась, я подумав що це теж щось в коробці могло замерзнути. Тому інколи перед тим як завести авто просто вижимаю щеплення і перевіряю чи усі передачі вмикаються.

  • @milamilla329

    @milamilla329

    5 ай бұрын

    Ручнік взимку може примерзнути і тому радять ставити на передачу у багатьох відео, але! На цепному двигуні якщо лишити під горку (особливо більшу) тільки на передачі, є ризик серйозніших проблем ніж примерзший ручнік. Тому то має бути ціле окреме відео 😅

  • @Nokusja
    @Nokusja5 ай бұрын

    Дякую за відео

  • @user-fz6cf6dr7t
    @user-fz6cf6dr7t5 ай бұрын

    Дякую

  • @insomnia9978
    @insomnia99785 ай бұрын

    Чудове відео. І також дуже гарно що ви не вирізали цю "вставку" із привітанням ))

  • @user-ir6dd5tp8j
    @user-ir6dd5tp8j6 ай бұрын

    Пане Сергію, зніміть, будь ласка, відео про особливості їзди поза містом. Дуже цікаво як розраховувати швидкість входження в поворот той чи інший і про обгін. Це дуже потрібна тема для обговорення, тому що, нажаль, смертельні дтп здебільшого трапляються на таких частинах дороги

  • @newsreleases8159
    @newsreleases81596 ай бұрын

    Дуже дякую за відео, на багато питань дана відповідь! Було би чудово розібратися що робити в таких критичних ситуаціях як занос або пробуксовка (на льоду чи в снігу наприклад)!

  • @flintngc9868

    @flintngc9868

    6 ай бұрын

    Вмикати вищу передачу, підспустити колеса або використовувати ланцюги на колеса.

  • @MrEmik80

    @MrEmik80

    4 ай бұрын

    До критичних ситуацій по відео не підготуватися. Це моторика, навички, рефлекси. Курси контраварійного водіння допоможуть. Ну або хоча б на закритому майданчику потренуватися. Не буде часу в критичній ситуації згадувати теорію. Тому тільки практика.

  • @SAMen07
    @SAMen075 ай бұрын

    Гарний відос, корисні поради. Я б хотів почути колаборацію з якоюсь автошколою, задля пропагування безпечного руху на дорогах загального користування і на треку :) Успіхів тобі юний блогер!

  • @nahornyi

    @nahornyi

    5 ай бұрын

    За "юний" окреме дякую)))

  • @nazarmalyniak2041
    @nazarmalyniak20416 ай бұрын

    Не погоджуюсь із думкою щодо стилю водіння! Є різні стилі водіння, для різних ситуацій, умов та автомобілів) Самі виробники авто чомусь вже з заводу закладають в автомобілі можливість вибору режиму їзди! В залежності від якого у нас то авто їдеш плавніше економніше, то більш гостре та різьке. Якщо ж говорити саме про механіку, що поганого у тому що коли суха погода, гарний асфальт і ти можеш робити всі дії швидше, заходити в поворот, рушати, зупинятись і т д? На час зими дещо таки змінюється, той самий прогрів автомобіля (що б там не казали, про нові технології і т д, фізику ще ніхто не приборкав, як не крути двигуну потрібно банально щоб хоч кілька секунд на прогрів дати (для авто з двз) Те саме стосується дистанції чи загалом швидкісного режиму. Не сприймайте як докір, я звісно не претендую на роль «шумахера» чи щось таке) Просто задумайтесь самі. Чомусь ви автоматично по засніженій дорозі тримаєтесь подалі від автомобіля ніж в аналогічній ситуації але улітку? Чи це не вважається умовно зимовим режимом водіння? Банально навіть авто ви переводите у зимовий режим водіння замінивши йому шини, заливши зимовий омивач і т д) то чому для водія все має бути однаково? Як на мене, то власне досвід та навички у водія показує та гнучкість яку він може використати на практиці. Бо якщо слідувати логіці що от, я відточив такі то такі навички, то банально людина сівши в інше авто зловить у себе в голові «ерор» бо як? Я ж знаю що задня в мене на опелі була тут, а чому у вас вона тут? Приклад - лише для прикладу, але думаю ви зрозуміли до чого я) Загалом, дякую за відео, у вас багато контенту який може бути корисним для новачків! Проте моя порада, якщо звісно можна, то старайтесь можливо робити якісь або опитування, або просто будувати припущення не лише із власних переконань)

  • @imbaraban
    @imbaraban4 ай бұрын

    Пам'ятаю як я загальмував перед пішохідним переходом на авто без АБС. Метрів 50 мене тягнуло. Добре що гальмувати я почав метрів за 100.

  • @user-rn2it3rs5r
    @user-rn2it3rs5r5 ай бұрын

    👍

  • @tarasoliyarnyk4195
    @tarasoliyarnyk41955 ай бұрын

    Скажу що ESP мене мінімум 3 рази врятувало від ДТП, хороша штука, при тому що один раз я дійсно швидко рухався і якби не стабілізація скоріш за все машина була би в тотал, і перед цією ситуацією я вже наперед надіявся на те що стабілізація мені допоможе вийти вчасно з заносу, адже і раніше трохи перевіряв як вона працює, але того разу я трохи переборщив зі швидкістю. То все було на мокрій бруківці і S подібний поворот. При купівлі авто ЕСП була необхідна умова, рекомендую)

  • @user-ym4fb3zx6v
    @user-ym4fb3zx6v5 ай бұрын

    Зарано , ще буде тепло!

  • @LanaGrey864
    @LanaGrey8645 ай бұрын

    Дякую за поради. Сергій, Ви можете зробити відео як прикурити акумулятор? В мене на днях він розрядився, і я не могла виїхати, бо нема чим, і навіть якби було, то хз як ним користуватись? коротенько і по суті, щоб можна було швиденько відкрити, глянути і зробити.

  • @marinarodionowa8885
    @marinarodionowa88856 ай бұрын

    Сергію,дякую вам за вашу роботу,за науку для водіїв різних рівнів! Я початківець,дуже уважно передивляюсь ваші відео,тому повільно рухаюсь в обзорі. Дайте підказку,будьте ласкаві,де можна подивитися у вас парковку переднім ходом. Дякую!

  • @user-ex5ox1zc8m
    @user-ex5ox1zc8m6 ай бұрын

    Дякую за відео! Порекомендуйте що робити коли "заклинить" "стоянкове гальмо" взимку

  • @flintngc9868

    @flintngc9868

    6 ай бұрын

    Заводиш авто, вмикаєш передачу відповідно того як стоїть у тебе авто, даєш газу і різко кидаєш зчеплення. Використовувати лише в критичних ситуаціях.

  • @yaroslavvladimirovich701

    @yaroslavvladimirovich701

    6 ай бұрын

    @@flintngc9868 Навіщо ламати авто? Якщо колодки настільки сильно примерзли, що машина не може зрушити з місця при плавному рушанні, то на гальмівні диски можна просто полити теплою водою, тільки не кип'ятком і одразу рушати, щоб колодки ще більше не примерзли. А взагалі, якщо після кожної поїздки просушувати колодки стоянкового гальма, то нічого примерзати не буде. 3-5 разів затягуєте стоянкове гальмо і відпускаєте. Після просушування можна затягувати і не боятися, що примерзнуть колодки. Якщо і примерзнуть трохи, то легко зриваються рушанням без натискання на педаль газу. І не треба нічого рвати, буксувати чи кидати зчеплення

  • @flintngc9868

    @flintngc9868

    6 ай бұрын

    @@yaroslavvladimirovich701 вірно, краще запобігти примерзанню.

  • @artemshvets2068
    @artemshvets20685 ай бұрын

    Насправді ви недооцінюєте ESP/ABS - вважається що їх вплив і кількість врятованих життів набагато вищий ніж у пасків безпеки та подушок разом узятих. ESP здатна гальмувати окремими гальмами (що водіям не доступно) і з такою частотою і точністю, що рятує у більшості випадків заносу навіть у вологу або сніжну погоду. Єдине що вона майже безсила проти аквапланування.

  • @olga7454
    @olga74546 ай бұрын

    Сьогодні взагалі літо пришло, 31.10.23. Ходила у футболці

  • @danvorobiov
    @danvorobiov6 ай бұрын

    Не хотят менять свои привычки, т.е. не хотят адаптироваться под изменившиеся внешние условия, те, кому лучше вообще за руль не садиться. Умение адаптироваться - одно из важнейших для водителя.

  • @user-fs3sb5fl2i
    @user-fs3sb5fl2i4 ай бұрын

    Доцільно було згадати за перевірку акумулятора перед зимою, смазку резинок. Також про те що не варто лізти на підйом/спуск, коли навіть трохи є ожеледиця, продумати інші шляхи обізду.

  • @insomnia9978
    @insomnia99785 ай бұрын

    Щодо кабелів - прикурювачів, то я б порадила використовувати уже самостійний стартер (Car Jump Starter). Зараз продаються моделі які є одночасно павер-банками. Ти і не залежиш ні від кого, і одночасно додатковий павер банк із ліхтариком маєш Іщ додаткового плюсу - воно менш об'ємне ніж ті кабелі )

  • @kurtadonna
    @kurtadonna6 ай бұрын

    Навчалась минулого року, коли був блекаут, заметіль і дуже багато снігу. Після цього вже не страшно керувати самій)

  • @milamilla329

    @milamilla329

    5 ай бұрын

    Я також. Жодного заняття з нормальною погодою не було. Але от я маю власне авто і гуглю де набрати сміливості щоб виїхати по замерзлій парковці де колеса шліфують 😢

  • @PavloP95
    @PavloP956 ай бұрын

    Сейчас прохожу в одной из автошкол киева занятия практики, как же я жалею что не взял занятия у Сергея, я сейчас смотрю ваши видео и понимаю, что мне 80% информации не рассказывают

  • @milamilla329

    @milamilla329

    5 ай бұрын

    Я вчилася також у Києві+ ці відео, + відео ще одної інструкторки з Запоріжжя (нині вона в Кропивницькому) і здала з першого разу через 16 занять практики. Так що удачі Вам! Все вийде 😊

  • @diesottodrives
    @diesottodrives5 ай бұрын

    ESP то лиш програма, котра індивідуально керує гальмами за допомогою "заліза" АБС. суть проста - загальмувати одне колесо, щоб створити обертальний момент навколо нього і таким чином змусити авто "вкрутитися" в поворота. найсучасніші системи, окрім гальмування окремого колеса, також навчені підгазовувати протилежним колесом. гарна система звісно, але - ви максимально праві тут - допомагають тоді, коли їдеш не на рогах🙂 а до слова сітрік, що у вас в кадрі, так само може бути обладнаний ESP, але є нюанс. якщо він має задні барабанні гальма, то ESP працює лиш на передній вісі🙂

  • @olenaslavuta3265
    @olenaslavuta32653 ай бұрын

    Рух з включеними фарами - обома руками за!

  • @tarasv7122
    @tarasv71225 ай бұрын

    Дуже важлива тема на 18:25 + важливо зрозуміти чому ці місця небезпечніші взимку - там утворюється ковзанка, оскільки водії пригальмовують, і тепло від двигуна і самого авто розтоплює сніг під ними, і ця вода взимку швидко замерзає в цих місцях

  • @boberRetsidivist
    @boberRetsidivist5 ай бұрын

    Стосовно допоміжних систем (ABS, ESP і т д) мені подобається таке ставлення до них: це допоміжні системи, які можуть помʼякшити наслідки помилок водія. Ключове тут «можуть». Тобто можуть помʼякшити а можуть не помʼякшити, жодних гарантій, лише трохи більше шансів. А по-друге - «наслідки помилок». Якщо якась з цих систем спрацювала, то водій _вже_ помилився. Добре, коли вони є, і чудово, якщо ім не доводиться спрацьовувати.

  • @sergey9179
    @sergey91796 ай бұрын

    Птушкін у світі автомобілів - дякую - довго не міг зрозуміти кого ти мені нагадуєш ))))

  • @realbasik

    @realbasik

    5 ай бұрын

    Це точно!

  • @yura1717
    @yura17176 ай бұрын

    ✌💙💛💥👍

  • @danvorobiov
    @danvorobiov6 ай бұрын

    Основная разница между летним и зимним стилями вождения в том, что летом хорошо и полезно совмещать фазы "плавного завершения торможения" и "плавного начала поворота руля", а зимой нужно эти фазы разделять - завершать торможение на прямой до начала поворота руля. Всё остальное одинаково и зимой, и летом.

  • @OggyXXXL

    @OggyXXXL

    5 ай бұрын

    У нас так літом їздять декотрі, спочатку зупиниться серед смуги, потім повертає

  • @OggyXXXL

    @OggyXXXL

    5 ай бұрын

    завантаження вісі гальмуванням працює взимку на снігу навіть ефективніше

  • @danvorobiov

    @danvorobiov

    5 ай бұрын

    @@OggyXXXL Не зовсім зрозумів що саме ви маєте на увазі. Чим меньше зчеплення між колесами та дорогою, тим меньше під час гальмування перерозподіл ваги між передньою та задньою вісями. Тож частка впливу передньої вісі зменьшується, а задньої збільшується. Саме тому взимку гальмівний шлях суттєво залежить від гарної роботи регулятора гальмівних зусиль, тобто від гальмівного балансу. В багатьох випадках цей регулятор не працює як треба. Тому кожен водій має добре знати відмінності роботи гальмівної системи саме свого автомобіля. Іноді краще гальмувати на межі блокування коліс. Іноді з блокуванням передніх, щоб задні теж активно приймали участь. Іноді можна допомогти ручником на завершальній стадії, це може скоротити гальмівний шлях на 0,5-1,5 метри. Іноді краще ставити машину боком, це якщо сніг достатньо глибокий. Іноді треба гальмувати так, щоб ABS майже не працювала, а іноді треба тиснути на педаль з усієї сили (в мене, наприклад, було таке на Infiniti FX). Тобто водій має вміти пристосовуватись до обставин. Буде помилкою вірити в існування якогось одного "стилю" керування на всі випадки.

  • @wirarroskitalets6821
    @wirarroskitalets68215 ай бұрын

    Дякую за відео! Змістовно та корисно! А таке питання - Яка у Вас куртка на цьому відео ?)

  • @kIkI-wu2wj
    @kIkI-wu2wj6 ай бұрын

    Є свої переваги взимку можна п‘ятаки покрутити на площадці або на треку дріфтувати з компанією ,

  • @flintngc9868

    @flintngc9868

    6 ай бұрын

    Так, можна гарно боком давати

  • @MrEmik80
    @MrEmik804 ай бұрын

    Корисне відео, багато правильних порад. Але… 1 - змінити антифриз? У виробника авто є рекомендований період заміни, також на банці антифризу зазначено термін служби. Навіщо його міняти щороку? В справному авто він легко ходить зазначений термін. А якщо ні, то треба усувати причину, а не міняти рідину. 2 - про АКБ мимохідь. А це якраз найважливіший момент. Варто заїхати до автоелектрика, перевірити стан акуму. Багато хто радить купити бустер, але прикурювання сучасних авто з складною електронікою може легко вбити пару блоків. То краще все ж превентивно замінити акумулятор (а не антифриз))), якщо його ємність відчутно знизилася. 3 - всесезонна гума… у полоні стереотипів. Сам таким страждав певний час. Якщо взяти, для прикладу, всесезонний комплект топового виробника (Michelin, Goodyear, Vredestein, Continental тощо), то він буде не гіршим за середню літню чи зимову гуму. При цьому реально економія на покупці, і можна дозволити собі більш якісну гуму. Просто треба більш виважено підійти до вибору. А два найдешевші комплекти літа і зими будуть набагато гірші. Тести авторитетних автомобільних видань це підтверджують. А серед неочевидних плюсів - не потрібно другий комплект дисків або платити за шиномонтаж двічі на сезон, стояти в черзі. А в міжсезоння ти завжди готовий до раптових сюрпризів погоди. 4 - стосовно скла та щіток. Це просто неймовірно, але люди міняють щітки, а за склом не доглядають. Якщо скло двічі на сезон вимити засобом від водяного каменю або нашатирним спиртом, вичистити антисиліконом і наносити періодично антидощ, то це дасть неабиякий ефект. Щітки будуть служити довше, в дощову погоду і в сніг видимість значно покращиться, а ще скло не буде обмерзати так сильно.

  • @OleksUA
    @OleksUA6 ай бұрын

    Привіт. А влітку як з другої рушати? Взимку це ок

  • @oleksandryavorskyi418

    @oleksandryavorskyi418

    6 ай бұрын

    Можете хоч і на четвертій рушати, якщо ви прихильник циклу передач "Руйнівники міфів"😉👍тільки даремно "палитимете" зчеплення. А є ще одна життєва мудрість: Береженого Бог береже" і навіщо вам "вигадувати велосипед"?... Завелися на нейтралці, а далі - перша, друга і по черзі... І буде вам мир і злагода😊👍

  • @newsreleases8159

    @newsreleases8159

    6 ай бұрын

    А в чому проблема рушати з другої хоч влітку хоч взимку? Довше зчеплення затримати, дати газку і вперед

  • @Aktiviti2
    @Aktiviti25 ай бұрын

    Як на мене найкраще це відвідати курси "контраварійного водіння", ну і хоча б трішки розбиратись який привід перед вами. В мене автівка з повним і зрозумілим для мене привідом і є досвід як їз'ди боком/виходити с заносу і я можу спокійно проїхати по космічці(дніпро) в суху погоду 100-120(розумію що це порушення всього і вся, але пробачте), в зимку 60-70, але я так дозволяю собі робити лише коли переді мною нікого немає Але мене дуже бісить коли попереду якась передньопривідна машина(джета/гольф/меган і тд) починає гальмувати в повороті, ну це ж треш, його зносить, мені важче утримати машину, і це влітку, взимку то взагалі треш твориться, є ж основи воддіння... наприклад на передньому приводі, пригальмуй перед поворотом і натисни газу в повороті... Ну короче мій посил в тому, що правильно використовуйте особливості свого авто і враховуйте тих хто попереду і позаду

  • @GlebichStudioChanel
    @GlebichStudioChanel6 ай бұрын

    Ну коли вже можна буде до Вас хоч на декілька уроків?) Я вже встиг здати екзамен в МРЕО, але все ще не маю впевненості в місті.

  • @pavlorudenko3799
    @pavlorudenko37996 ай бұрын

    Вітання! Чудові думки. Ще хотілося б почути від вас про шиповану резину - за і проти =) Дякую!

  • @flintngc9868

    @flintngc9868

    6 ай бұрын

    Можна, буде гарний холівар у коментах

  • @Rameronos
    @Rameronos5 ай бұрын

    Ще б додав, що варто слідкувати за рівнем палива і старатися не їздити з більш ніж наполовину пустими баками. І в багажнику ще було б непогано мати запасні склоочисники на випадок, якщо встановлені примерзнуть до скла і не вдастся їх цільно від нього відліпити. І якусь теплу ковдру або одяг. Стосовно аккумулятора - також рекомендую мати павербанк з можливістю завести від нього авто, з "жабками". Користувався таким один раз, дуже зручно і не потрібно нікого просити під'єднатися до його аккумулятора.

  • @nahornyi

    @nahornyi

    5 ай бұрын

    Ну це ви вже до якогось апокаліптичного сценарію готуєтесь)) Хоча все може бути... Дякую, за доповнення!

  • @totencopf2010
    @totencopf20105 ай бұрын

    Контроль гальмів - це коли ми якщо не газуємо то нога автоматично на педалетті гальм лежить (не тисне)?

  • @nahornyi

    @nahornyi

    5 ай бұрын

    Вірно)

  • @AndriyKo1386
    @AndriyKo13865 ай бұрын

    Щодо дистанції, то краще орієнтуватись не на відстань в метрах, а на час. Я тримаю 3 секунди мінімум від авто попереду. Тому що на різній швидкості ті ж 30м це зовсім різний результат гальмування і реакції.

  • @user-un2mm1bg2p
    @user-un2mm1bg2p5 ай бұрын

    Один інструктор з контраварійного водіння сказав " треба робити щось одне або гальмувати, або повертати" якщо це робити разом то ні того ні другого гарно не вийде. А система АБС це така цікава річ що треба навчатися щоб з нею гарно гальмувати, без неї теж треба вміти зупинити авто.

  • @OggyXXXL

    @OggyXXXL

    5 ай бұрын

    Цікаво як же навчитися з абс гальмувати?😅

  • @OggyXXXL

    @OggyXXXL

    5 ай бұрын

    Так, не привантажуючи поворотну вісь повертати то дуже розумно

  • @-danselsoft
    @-danselsoft6 ай бұрын

    Ще трошки до сотки. Давайте мершій

  • @danvorobiov
    @danvorobiov6 ай бұрын

    Для пояснения работы систем ABS и ESP действительно было бы лучше пригласить специалиста.

  • @OggyXXXL
    @OggyXXXL5 ай бұрын

    Підготовка одна - купити гарну зимову гуму, бажано шип. Бо які б не були ваші навички, системи керування, супер підвіски, усе що вас тримає на опорній поверхні - це гума

  • @milamilla329

    @milamilla329

    5 ай бұрын

    У мене гарна новенька зимова гума. Шліфувала на фіговій замерзшій парковці як так і має бути... 😢 І хз шо з тим робить

  • @danvorobiov
    @danvorobiov6 ай бұрын

    При 50 км/ч автомобиль проходит 13,8 метров за 1 секунду. На сухом ровном асфальте тормозной путь с 50 км/ч у современного автомобиля с хорошим тормозами и шинами составняет порядка 10 метров. При условии что водитель будет тормозить максимально эффективно. А этого зачастую не происходит без специальных тренировок... Если дистанция 20 метров, а впереди происходит столкновение с резкой остановкой, то у "серёжиного ученика" будет слишком мало времени на реакцию, оценку ситуации, принятие решения тормозить (это всё может происходить быстро, но всё равно требует времени), перенос ноги на педаль тормоза, нажатие на педаль с достаточной силой, у тормозной системы есть своя инерция срабатывания... Когда все эти процессы завершатся, то места на остановку (без столкновения) уже не хватит.

  • @user-rm9oh2lc1m
    @user-rm9oh2lc1m4 ай бұрын

    Яке місто

  • @nemoforum
    @nemoforum6 ай бұрын

    Дистанцію краще вимірювати в секундах. 3+с для сухого чистого асфальту і, відповідно, більше для мокрого, вкритого снігом, тощо.

  • @OksanaChernyavska
    @OksanaChernyavska5 ай бұрын

    Зимою більша дистанція і менша швидкість

  • @TechnicsYTB

    @TechnicsYTB

    4 ай бұрын

    Це і є зимовий стиль водіння

  • @awesomegreen
    @awesomegreen5 ай бұрын

    А звідки досвід з'явиться якщо в непогоду не виїзжати

  • @danvorobiov

    @danvorobiov

    5 ай бұрын

    А коли з'явитися багато досвіду, раптом розумієш що інколи справді краще не виїжджати:))

  • @user-un2mm1bg2p
    @user-un2mm1bg2p5 ай бұрын

    Чому повинно зносити передню вісь?

  • @Saykes1994
    @Saykes19946 ай бұрын

    10:06 Шо...?

  • @montanaantonio37
    @montanaantonio376 ай бұрын

    пане Сергій ви випадково не водолій по знаку зодіаку?😅

  • @nahornyi

    @nahornyi

    6 ай бұрын

    Ні, а що?)

  • @user-mg2dk7cr6r
    @user-mg2dk7cr6r5 ай бұрын

    Не існує простої-доступної мови ( 22:18 )

  • @walterschellenberg4667
    @walterschellenberg46676 ай бұрын

    Про фари можу сказати, що в Польщі це обов'язково цілий рік, а в Німеччині бажано цілий рік так їздити. Так що ми просто протроху адаптуємо наші закони к законам ЄС.

  • @OggyXXXL

    @OggyXXXL

    5 ай бұрын

    Ак, і як поза містом визачити автомобіль з небезпечним вантажем або той, що буксирує? Або колону і автобус що везе дітей? Це ідіотизм, котрий в європі перейшов сюди. Ресурс хорошої лампи рожарювання 300-400 годин, про наслідки для самої фари можна не казати. Тобто або став економки і їдь уночі на осліп (офігенний плюс до безпеки) або купуй за двадцять баксів щоквартально нові лампи. Ну пропишіть ви габаритні вогні хоча б, з 5 ватними копійчаними лампами.

  • @danvorobiov
    @danvorobiov6 ай бұрын

    Сергей, твой совет по поводу дистанции реально опасен! Увеличить дистанцию с маленькой (20-30 метров летом при 50км/ч это мало) до очень маленькой (40-60 метров при 50 км/ч для зимы это очень мало). Что мешает учить своих учеников простой формуле, которая известна очень давно - не оценивать дистанцию в метрах (человек плох в этом без тренировок), а оценивать в секундах; летом на хорошем покрытии 3 секунды между машинами в городе и 4 на трассе. Это минимальные дистанции, обеспечивающие достаточно времени для обеспечения безопасности. Это физиология. При меньших дистанциях человеку не хватает времени для реакции, оценки ситуации и безопасного снижения скорости. При меньших дистанциях всё что можно успеть сделать это дёрнуть руль в сторону. А это ничего не гарантирует. Но то на сухом покрытии. Мокрый асфальт, грубо, увеличивает тормозной путь в два раза. Скользкая зимняя дорога, опять же грубо, уменьшает сцепление шин с покрытием в 10 раз. Но! Невозможно заставить всех увеличить дистанции от "летних безопасных" (которых и так почти никто не соблюдает) в 10 раз. Т.е. аварии были, есть и будут... Пока человека пускают за руль. А следовательно в момент резкого изменения погоды действительно лучше не ездить по дорогам, пока наимее способные сами не вычеркнут себя из транспортного потока. Лучше поехать на площадку потренироваться скользить по скользкому и уже только после этой "перекалибровки" своих мозгов (это и есть переход на "зимний стиль езды") выезжать на дороги общего пользования. А твой совет по незначительному увеличению дистанции будет работать только совместно с уменьшением скорости движения. Для оценки влияния скорости на тормозной путь следует просто сравнить между собой квадраты скоростей, так как силы инерции зависят от квадрата скорости.

  • @danvorobiov
    @danvorobiov6 ай бұрын

    Реклама домкратов некорректная. Нужны все три домкрата. В разных ситуациях они не заменяют друг друга.

  • @nahornyi

    @nahornyi

    5 ай бұрын

    Тобто, ви возите три домкрата в машині? Я правильно зрозумів?)

  • @danvorobiov

    @danvorobiov

    5 ай бұрын

    @@nahornyi Ні. В гаражі використовую всі три типи, в залежності від особливостей ремонту чи обслуговування власного автомобіля.

  • @danvorobiov
    @danvorobiov6 ай бұрын

    По фарам "везде и всегда" - это бред, так как у нас не предусмотрено других способов выдедить в потоке тех, кого надо выделить. Фары, например, используются при перевозке опасных грузов. Как выделить в потоке бензовоз, если фары всегда включены у всех? Лучше в дневное время будет виден дальний свет, луч света направлен выше. Потому на некоторых автомобилях функцию дневных ходовых огней выполняют именно фары дальнего света, которые светят не в полную силу. Это так же позволяет более эффективно использовать ресурс ламп. Двеные ходовые огни потребляют меньше энергии и следовательно меньше влияют на расход топлива, что не так заметно на примере одного автомобиля, но оказывает значительное влияние в масштабах целой страны или континента. Не выдумывайте глупостей на ровном месте.

  • @abogachuk
    @abogachuk6 ай бұрын

    Який сенс однаково їздити в суху погоду і в ожеледицю? Що ти несеш? Заради тих 2-3 днів на рік які до речі можуть і не трапитися, мучити себе увесь рік це тупість

  • @danvorobiov

    @danvorobiov

    5 ай бұрын

    Їздити треба добре. І взимку і літом :)))

  • @milamilla329

    @milamilla329

    5 ай бұрын

    По ходу ці 2-3 дні ВЖЕ зібрались в Києві і найближчі три дні прогнозують ще те саме 😂

  • @AndriiStadnyk17
    @AndriiStadnyk174 ай бұрын

    На рахунок того, щоб "промацати" гальмами основу - дуже не раджу. Бо дороги в різних місцях, навіть на різних вулицях чистять по-різному. І якщо "промацав" сухий асфальт, то за 100м вже може бути ожеледь під колесами. Потрібно стежити завжди за дорожнім покриттям.

  • @user-mi2of3to4o
    @user-mi2of3to4o6 ай бұрын

    Стояв біля форда, а сидить в сітроені 🤨

  • @nahornyi

    @nahornyi

    5 ай бұрын

    Magic)

  • @lockheadmaverick489
    @lockheadmaverick4896 ай бұрын

    Цікаво, хоч хтось взагалі змінює охолоджуючи рідину разом з шинами в залежності від сезону? якщо чесно я ще жодного такого не сузстрічав

  • @TechnicsYTB

    @TechnicsYTB

    5 ай бұрын

    а літня не замерзає взимку?

  • @danvorobiov

    @danvorobiov

    5 ай бұрын

    @@TechnicsYTB Немає літньої або зимової охолоджувальної рідини. Зазвичай її треба міняти через 2-5 років, залежно від типу рідини та умов експлуатації.

  • @TechnicsYTB

    @TechnicsYTB

    5 ай бұрын

    @@danvorobiov я за омивайку

  • @danvorobiov

    @danvorobiov

    5 ай бұрын

    @@TechnicsYTB Тоді: літня омивайка взимку замерзає.

  • @kleber996
    @kleber9965 ай бұрын

    КЕРУВАННЯ не водіння В решті відео корисне

Келесі