Vajon a ketogén diéta egészséges? | Tanácsok fogyni vágyóknak 7. rész

KETOGÉN DIÉTA - egészséges vagy veszélyes?
Pődör-Novák Réka, dietetikus, ebben a videóban elmondja, mi a tudomány mai állása a témában, és a saját tapasztalatait is megosztja.
KAPCSOLAT:
podornovakreka.hu
FACEBOOK: / podornovakreka
BEJELENTKEZÉS SZEMÉLYES/SKYPE KONZULTÁCIÓRA:
podornovakreka.hu/szolgaltatasok/
FIGYELEM! A videóban elhangzó információk nem minősülnek orvosi tanácsnak, és nem helyettesítik az orvosi konzultációt vagy kezelést.

Пікірлер: 22

  • @ferencnadj8512
    @ferencnadj85125 жыл бұрын

    Szia, nekem az orvos azt tanácsolta, hogy fogyak le legalább 50kg t de mivel ugy néz ki, hogy erre képtelen vagyok, vegyem igénybe dietetikus segitségét. Ismeri mindenki a régi iskolát mi szerint együnk minden 3-4 orában föleg fehérjében és szénhidrátban gazdag valamint zsirban szegény ételeket na és számolgassuk a kaloriákat... Ezt tudtam hogy nem fog menni azért se mert a korábbi tapasztalataim a fogyást illetöen nem ezt igazolták. Azért jó a ketogén diéta és az idöszakos böjtölés amit te is hirdetsz.

  • @gabiborbely1509
    @gabiborbely15093 жыл бұрын

    Sajnos eléggé összezavar a különböző írányzatok tanulmányozása összehasonlitva pl. A teljesértékü növényi étrendel. Mint 2es tipusu cukorbeteg kutatom hogy mi segithetne de számomra még nem derült ki az mi az igazság ! Melyik lenne hatásosabb és ami a lényeg EGÉSZSÉGESEBB? Kiváncsi lennék mi a véleményed a következőkről, kinek higgyek? Ez egy kiragadott idézet a teljes értékü növényi étrendet ajánlótól: Magyarországon még viszonylag kevesen ismerik ezt az életmódot, ma azonban már klinikai tanulmányok bizonyítják, hogy A legtöbb cukorbeteg retteg a szénhidrátoktól, és igyekszik minél kevesebbet enni belőlük, holott az IGAZI szénhidrátok, úgymint a gyümölcsök, teljes kiőrlésű gabonák, keményítőtartalmú zöldségek, stb. nem csak hogy csökkentik a vércukorszintet - alacsony zsírbevitel mellett - , de fokozzák a koncentrációt, javítják az emésztést, erősítik az immunrendszert, és még sorolhatnám. Az tény, hogy ha kevés szénhidrátot fogyasztunk, akkor kevésbé emelkedik meg a vércukorszintünk. Hosszú távon azonban ez nem oldja meg a problémát. Ugyanis a probléma forrása nem a szénhidrátokban, hanem a zsírokban rejlik. ​  Ahhoz, hogy megértsük, hogyan lehetséges ez, fontos tisztában lennünk az inzulinrezisztencia kialakulásának folyamatával, ami a 2-es típusú cukorbetegség előfutára. Egyszerűen megfogalmazva: az inzulin egy hormon, amely segít a cukrot bejuttatni a sejtekbe. Ha azonban a sejtek falán lévő „kapuk” (inzulin-receptorok) működését valami blokkolja, akkor az inzulin hiába kopogtat, a kapuk nem nyílnak ki a cukor számára, így az felhalmozódik a véráramban. Ennek reakciójaképpen a hasnyálmirigy egyre több és több inzulint termel, hogy a cukrot be tudja juttatni a sejtekbe és ezáltal a vércukrot normális szinten tartsa. Ezt az állapotot nevezzük inzulinrezisztenciának. Amennyiben ez az állapot tartósan fenn áll, a hasnyálmirigy egy idő után kimerül. Így alakul ki 2-es típusú diabétesz. De vajon mi blokkolja az inzulin-receptorok működését, ami miatt a cukor nem tud bejutni a sejtekbe? A ZSÍR! Tehát ha valaki túlsúlyos, elhízott, vagy túlzott mennyiségű zsírt fogyaszt, azzal megnehezíti a cukor bejutását a sejtekbe. Viszont ha lecsökkentjük a zsírbevitelt, vagy nagy mennyiségű súlyfeleslegtől szabadulunk meg, akkor az inzulin képes lesz megfelelően ellátni a feladatát, és így a vércukorszint is normalizálódik. 1-es típusú cukorbetegség esetén pedig sokkal hatékonyabban működik a beadott inzulin." Ez egy teljesen ellentétes irányzat , de mi az igazság? Jó lenne tudni!

  • @Infiniteeternal1
    @Infiniteeternal15 жыл бұрын

    A ketózis pozitív mentális hatásairól nem is beszélve. Érzelmi stabilitás, kiegyensúlyozottság. Az alkalmazhatóságáról a pszichiátriában még nincs elégendő alapos tanulmány, de szerintem csak idő kérdése: www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5357645/

  • @asztaloseva2716
    @asztaloseva27165 жыл бұрын

    Mekkora a maximális szénhidrátbevitel, hogy a ketózis biztosan bekövetkezzen? Tényleg fontos folyamatosan ennyire alacsonyan tartani a szénhidrátot (30-50 g) például rendszeres sport esetén?

  • @stkstk2648
    @stkstk26484 жыл бұрын

    Szia azt olvastam pár hét után szünetet kell tartani ez igaz ? És az érdekelne még ha például közvetlenül edzés után viszek be fehérjét az nem hoz-e ki a ketózisból? És ha nem gond mennyi lenne ez a ch ami nem gáz? És a másik kérdésem hol tudom meg állapítani a napi kcal szükségletem és ezt havonta milyen %-bán kell csökkententeni?

  • @Mateking92
    @Mateking925 жыл бұрын

    Nagyon jó videó, mivel pénzért lehet megnézni az oldaladon hogy kell ketogén diétázni, mi mást mondanál, mint hogy egészséges? :) Érdekes, lehet nem ugyanazt a google-t használjuk, én az angol keresésnél jópár oldalt találtam ami egyáltalán nem nevezi egészségesnek ezt a fajta diétát, és csak rövid távon javasolják, epilepszia kezelésére. Rengeteg mellékhatása lehet, ezekről nem esik szó a videóban, és a linkeket sem látom a sok hihetetlenül fantasztikus kutatáshoz amik mind alátámasztják az elhangzottakat. Illetve jó hogy elmondod a saját tapasztalataid, csak túl sokat nézel közben félre, szóval kíváncsi vagyok mennyire voltál őszinte. :) Értem én, hogy meg kell élni dietetikusként, csak tök jó lenne ha inkább a mediterrán diétát hirdetnéd, és akkor lehet nem lenne ilyen szar a várható magyar élettartam.

  • @Netti8504

    @Netti8504

    4 жыл бұрын

    Nem mindenkinek jó ez teljesen biztos, de még a fehérje típusoknak sem feltétlenül, hosszútávon.

  • @ildiko1958
    @ildiko1958 Жыл бұрын

    Ismered a paleo ketogen étrendet? Dr. Dabóczi Andrea orvos ezt tartja jónak. Te mit gondolsz erről?

  • @bordecos.r.o.4543
    @bordecos.r.o.45435 жыл бұрын

    All

  • @csdn7102
    @csdn71025 жыл бұрын

    A bevitt rostbevitelt ki lehet vonni a napi szénhidrátmennyiségből?

  • 5 жыл бұрын

    Attól függ, kit kérdezel. Ebben a kérdésben megoszlanak a vélemények. Valaki csak a hasznosuló szénhidrát számolását javasolja (net carb), amibe nem tartoznak bele az élelmi rostok és a cukoralkoholok. Én a másik megközelítés pártján vagyok, vagyis az összes szénhidrát számolását javaslom (total carb). A ketózis érdekében ez ne legyen több, mint napi 50 gramm, inzulinrezisztencia esetén napi 30g.

  • @csdn7102

    @csdn7102

    5 жыл бұрын

    Pődör-Novák Réka szia, köszi a válaszod! De így hogyan tudok rostdúsan táplálkozni, vagy viszonylag rostdúsan? Ketó diétára váltottam most már jópár hete és jobban is érzem magam, viszont fejtörést okoz a megfelelő rostbevitel, 15-20 grammra gondolva. Főként a székrekedés elkerülése végett.

  • 5 жыл бұрын

    Nos, a székrekedés egy összetett téma, nem csupán a rostbevitelen múlik. Szívesen segítek az étrend beállításában, csak jelentkezz be hozzám egy konzultációra! Itt: podornovakreka.hu/szolgaltatasok/

  • @bordecos.r.o.4543
    @bordecos.r.o.45435 жыл бұрын

    Szia! Köszi a videót.le a kalappal hogy nyitott tudattal álsz a dolgokhoz. Az orvosi egyetemeket az a pénzügyi csoport támogatja és szabályozza ami a gyógyszeripart . Nem esik le sok embernek hogy itt betegség ipar zajlik. Ne szidd a Rékát és ne forgasd az egyetemi tanulmányaival kérlek,mert nincs igazad. Egészségügyi maffia könyv stb

  • @zsebacsi2
    @zsebacsi25 жыл бұрын

    kicsit viragnyelven, de a lenyeget megfogtad:) furcsalom, hogy az egyetemi tanulmanyok nem tamasztjak ala ennek az etrendnek a letjogosultsagat, talan szerencsesebb lett volna nem ugy kezdeni a videot, hogy a tudomany ezt nem tamasztja ala, de a tapasztalatok mast mondanak. a video vegen mondod el a lenyeget, hogy is mukodik az egesz, pedig ez az elejere kellene. +1 dolog: hasznos lenne, ha a mar a cimben is egyertelmu lenne, mirol van szo (a jelenlegi cimbol ez nem derult ki szamomra) hajra:)

  • 5 жыл бұрын

    Köszi az észrevételeket. Amúgy szerintem nem úgy kezdtem a videót, hogy a "tudomány ezt nem támasztja alá". Szerinted mikor mondok ilyet a videóban? Hányadik percnél? Éppen arról van szó, hogy alátámasztja. Az egyetemen nem volt róla szó, de a tudományos vizsgálatok alapján nagyon is van létjogosultsága a ketogén diétának. A címmel kapcsolatban igazad van. Lehet, hogy majd átnevezem a sorozat összes elemét, hogy specifikusabb legyen. :)

  • @zsebacsi2

    @zsebacsi2

    5 жыл бұрын

    ​@ elnezest, pongyolan fogalmaztam. Azt mondod 1:06nal, hogy az egyetemi tanulmanyok alapjan a ketogen dieta nem lehet egeszseges. (az egyetem szamomra a tudomany "fellegvara":) ) majd ezzel szembemesz es bebizonyitod, hogy megis (vagyis az egyetem teved).. ez igy kicsit faramuci nekem

  • 5 жыл бұрын

    Hát, tudnék mesélni róla, hogy sajnos az egyetemi oktatásnak nem ez volt az egyetlen tévedése... :(

  • @CsabaBruce

    @CsabaBruce

    5 жыл бұрын

    @@zsebacsi2 Miért ne tévedhetne az egyetem? Hány (ezer/tízezer) orvos van súlyos tévedésben a táplálkozást illetően? Az orvosi egyetemen vagy nem tanulnak erről a témáról semmit, vagy ha valami keveset, akkor azok ROSSZ ISMERTEK! Vagy a dieteikusképzésben: "Tisztelt Szendi Gábor! Olvastam a honlapján a " Támadás a paleo ellen?" bejegyzését. Sajnos egyet kell értenem Önnel, amit a dietetikusokról írt. Én dietetikus hallgató vagyok és sajnos az egyetemen egy az egyben paleolit-ellenesség van, a tanárok - ha órán szóba kerül - nagyon negatívan nyilatkoznak úgy, hogy közben egy könyvet sem olvastak a témában. Sajnos hatalmas butaságokat is mondanak -bár ez csak annak tűnik fel, aki ismeri a paleolit diétát, sajnos akik nem ismeri azok hisznek a tanároknak, mondván csak jobban tudják, hisz tanárok. Ám azért az egy kicsit vicces, hogy a dietetika tanszék tanárainak kb 75% súlyosan elhízott... Én miután lediplomáztam a paleolit életmódot szeretném majd képviselni, mert több könyvét is olvastam és engem meggyőzött. Próbálom egyre inkább paleo életmódot folytatni, és minél jobban az életem részéve válik annál több pozitív hatást észlelek. Minden jót! Tisztelettel:X.Y." www.tenyek-tevhitek.hu/tamadas-a-paleo-ellen.htm

  • @seszil08

    @seszil08

    4 жыл бұрын

    @@zsebacsi2 Orvoskent en is csatlakozom Rekahoz. Az oktatas sajnos nem tart lepes az uj kutatasokkal. Azert vannak helyek ahol igen. Nemreg resztvettem egy LCHF kongresszuson Stockholmban ahol egy nagyon neves endokrinologus prof.a Linköpingi egyetmröl tartott ezugyben nagyon jo elöadast. De ö is egy feher hollo itt. Az atlag haziorvos es ditetikus itt is sajnos a regi notat fujja (Ja bocs nem mondtam en Svedorszagban elek)

  • @alexmelicher2777
    @alexmelicher27774 жыл бұрын

    Ja az inuitok ,eszkimók csak hal,fóka meg ilyeneket esznek mégse haltak ki

  • @Netti8504

    @Netti8504

    4 жыл бұрын

    de mi nem vagyunk inutok sem eszkimók :)