Військова сомнологія в діагностиці та лікуванні артеріальної гіпертензії при порушеннях сну

Ғылым және технология

З 25 по 27 травня 2023 року пройшла освітня конференція «Міжнародний досвід в діагностиці та лікуванні артеріальної гіпертензії». Пропонуємо Вам ознайомитись з докладом Президента Української Асоціації Медицини Сну Юрія Несторовича Погорецького.
Доброго дня, шановні колеги!
Вітаю всіх учасників конференції, особисто хочу подякувати організаторам за запрошення на таку вкрай важливу конференцію. Особисто хочу подякувати професору Сіренко, головуючому, основному фундатору по артеріальній гіпертензії в Україні. Вдячний як колезі, як вчителю, дякую за запрошення прийняти участь в цій конференції.
Отже, як Президент Української Асоціації Медицини Сну, хочу повідомити тему своєї доповіді: «Прогнози та сучасні можливості військової сомнології в діагностиці та лікуванні артеріальної гіпертензії у пацієнтів з порушеннями сну та дихання уві сні».
Існує три фундаментальні сомнологічні складові для успішного лікування артеріальної гіпертензії:
1. Здоровий повноцінний сон
2. Відновлення рівня кисня в крові
3. Відновлення вироблення гормону мелатонін
Також буде обговорюватися тема CPAP-терапії - це механічний спосіб лікування порушення дихання уві сні.
Справа в тому, що порушення дихання уві сні буде левовою часткою порушення сну у пацієнтів з артеріальною гіпертензією, десь близько 85% причин порушення сну - це буде апное. Ліквідація за допомогою сіпап-терапії зупинок дихання і апное дозволить відновити структуру сну, відновити роботу гормону мелатонін, підвищити рівень кисню в крові, а, якщо треба, ще й добавити додатково кисневий концентратор. Таким чином є на сьогоднішній день можливість успішно вирішувати питання діагностики і лікування порушень дихання уві сні.
Доктор Guilleminault Christian у 1978 році сформулював визначення апное сну.
Синдром обструктивного апное сну - це стан, що характеризується:
• наявністю хропіння
• періодичним спадінням верхніх дихальних шляхів на рівні горлянки
• припиненням легеневої вентиляції при дихальних зусиллях, що зберігаються
• зниженням рівня кисню крові
• грубою фрагментацією сну
• надмірною денною сонливістю
Гіпоксемія та гіпоксія - це головний тригер паталогічних станів при синдромі обструктивного апное.
Норма кисню в крові - 96-98%, критичний рівень - 85-92%, у пацієнтів з апное - 20-50%.
При тяжких формах синдрому обструктивного апное сну може відзначатися до 400-500 зупинок дихання за ніч загальною тривалістю до 3-4 годин, що веде до гострої та хронічної нестачі кисню під час сну (гіпоксемія).
Цікаве дослідження було проведено професором Террі Янгом в 1993 році. У жінок віком від 30 до 60 років синдром апное трапляється у 18% випадків. Це всі ступені апное - легкий, середній, важкий. Серед чоловіків це буде 48%.
Також цікаве продовження цього дослідження в 1997 році. Згідно з даними професора Террі Янга 93% жінок та 82% чоловіків з апное сну середнього та важкого ступеня не мають веріфікованого діагнозу.
Цікаве продовження цих робіт, 2018 рік - аналіз 71 дослідження довів, що лише 8% людей похилого віку з високим ризиком синдрому апное проходять домашні або лабораторні дослідження сну. Під час обстеження дорослих із групи ризику апное уві сні було підтверджено 94% випадків.
Цікаве дослідження клінічного профілю пацієнтів із синдромом обструктивного апное сну в кардіологічному стаціонарі. Поширеність апное серед пацієнтів кардіологічного стаціонару, спрямованих на верифікацію діагнозу, склала 88,6%. На першому місці в цих пацієнтів була захворюваність на артеріальну гіпертензію.
Тобто, якщо взяти кардіологічний диспансер, ендокринологічний диспансер, пульмонологічний диспансер, просто обласну лікарню де є лабораторія сну і можливість проводити полісомнографію, то можна отримати верифікацію більше 88% пацієнтів з порушеннями дихання уві сні.
Графік - поганий сон та смертність, мається на увазі безсоння. Згідно з цього графіку в нас з вами колеги є час від 3 до 5 років витягнути пацієнта з поганим сном, а частіше за все це буде пов’язано з обструктивним апное сну. Чим більше безсоння тим вище смертність.
Також ризики обструктивного апное сну передбачають артеріальну гіпертензію. Якщо у пацієнтів 15-30 зупинок дихання на годину, то їх смертність значно підвищується.
#сіренко #артеріальнагіпертензія #асоціація #медицинасну #конференція #онлайн #сомнологія #порушеннясну #здоровийсон #низькийкисень #cpap #сіпаптерапія #зупинкидихання #сонливість #гіпоксія #птср #безсоння #головніболі #кошмари #депресія #сноговоріння #ішемічнахворобасерця #інсульт #інфаркт #цукровийдіабет #гіпотериоз #гіпертиреоз #метаболічнийсиндром #засинаюзакермом #еректильнадисфункція
⭐ Лабораторія сну доктора Погорецького:
➤ Наш сайт - www.sleeplab.com.ua
➤ Facebook - / sleeplab.ukraine
➤ Instagram - / son_i_dyhanie
➤ Telegram - t.me/sleeplab_ua
➤ Viber - invite.viber.com/?g2=AQBwfpXy...

Пікірлер

    Келесі