Petr Havlíček a strava dětí | Budujeme v dětech závislost? Jak je vést ke zdravé stravě a sebevědomí

Спорт

Jak ovlivňuje strava a pohyb dětí jejich sebevědomí a dospělý život? Výživový specialista Petr Havlíček vysvětluje, jak správně děti vézt k jídlu. Co si myslí o odměňování sladkým a jaký názor má na umělé sladidlo.
Díky za podporu ➡️ bit.ly/Audiokniha_P-J
✅ Protein se stévií:
✨ MyoTec Royal Protein 2000 g ➡️ bit.ly/Myotec_protein
✨Prom-in CFM Clean 1000g ➡️ bit.ly/Clean_Prom-in
✨ Perfect Sports Diesel 100% New Zealand Whey Isolate 2270 g ➡️ bit.ly/Diesel_protein
0:00 Úvod
1:00 Ano, máme vlastní audioknihu
2:10 Dobrý den, zajímalo by mě, jak je to se svačinami u dětí? Platí to stejné, co pro dospělé?
Že bychom z nich neměli dělat svačináře nebo v jejich případě je to potřeba doplňovat
průběžně? Vidim kolem sebe, že se děti jedí od rána do večera a řeším, jak to mam
nastavit u svého téměř ročního syna?
4:50 Pravidla jsou důležitá pro sebevědomí dítěte.
9:30 Jak je to s masem o teenegarů? Většinou jím 5x týdně maso a 2x týdně něco bez masa. A vyhovuje mi to, ale pořád mi někdo z okolí říká, že když nejím maso každý den budu mít málo železa atd. Je to pravda?
15:30 Co si myslíte o školní jídelně? Mně zcela upřímně ta jídla chutnají, ale pro mě jako
člověka co má cca 180 cm a něco mezi 75 až 80 kg nestačí 100 g syrového masa? A když
se nenajím tak mám na nic náladu, pravděpodobně půjdu na intr další rok. Doporučili by jste
mi něco co udělat např. si do toho jídla sypat protein, nebo po tom jídle sníst tvaroh?
19:25 Co si myslíte o sladidlech u dětí? Náš kluk (12) hodně sportuje a rád by užíval protein
(neochucený mu nechutná), občas sní proteinovou tyčinku nebo si dá nějaký ioňták ve
kterém sladidla jsou.
20:10 Co říká WHO o sladidlech.
27:43 Jaký máte názor na nezdravé potraviny u dětí? Čokoláda, bonbony, sušenky a sladké
limonády? Doma dceru vedeme ke zdravé stravě a sladké standardně nekupujeme, pokud
není Mikuláš, Velikonoce atp. ale přece jen tráví hodně času s kamarády, které ve škole nosí
a jí tyto “dobroty” běžně. Dcera sportuje dělá atletiku, není tlustá jen nevíme, jak se postavit
k tláskání sladkého.
36:30 Sladký vyvolává závislost! A dítě to neumí regulovat.
38:00 Děti musíme vychovávat!

Пікірлер: 103

  • @petrazoubkova4956
    @petrazoubkova49563 ай бұрын

    🙏 jsem jen rodič..a když vás poslouchám, jsem šťastná, že jsem to všechno pro jeho dobro dělala dobře 😊. Když se to týká dětí, málokdo udrží své emoce na uzdě,to je normální, když je milujem 🤣.. Takže v poho.. Dítěti není třeba dávat sladidla,ani protein.Ted je mu 21 a ráda mu upeču dobrou buchtu a ten protein mu tam dám.Tvrdě makáme oba 💪,tak ho ráda podpořím.Jsem ráda, že se vyhýbá větším zlům,jako je alkohol a drogy.Jsem na něj pyšná 🥰. Pěkný video, přeji krásný Velikonoce s dětmi,rodinou a přáteli.. Jíst se dá za každých okolností i zdravě,jenom překonat lenost 🐣🐰😉👋

  • @fitness0079

    @fitness0079

    3 ай бұрын

    ♥♥ Moc hezky se to čte!

  • @katka1889
    @katka18893 ай бұрын

    Chlapi, parádne video! Mňa veľmi hnevá to, že "každý je odborník na všetko" - očkovanie, vojna, vláda, školstvo, zdravotníctvo, ale vlastné deti si nevie vychovať, nevie si naštudovať, čo je pre ne dobré, a mohla by som pokračovať... Toto by mali púšťať všetkým, ktorí majú alebo chcú mať deti! Držte sa! 👌

  • @user-vn6zc8pi9w
    @user-vn6zc8pi9w3 ай бұрын

    Dobrý den, moc děkuji za toto video! Moc se mi líbí. "Čím větší chytlavost, tím větší svinstvo" ( PhDr. J. Klimeš ). A ostřejší výrazy u p. Havlíčka mi nevadí, jde mu o věc, tak se vždycky holt krapet rozohní, není to samoúčelné:-) . Děkuji za Vaše videa, vždy mi kromě poučení i znatelně spraví náladu. Děkuji a prosím pokračujte ve Vaší tvorbě:-), v současné době překorektních a přeustaraných lidí ze všech stran masírovaných a krmených strachem je toho věru zapotřebí. Děkuji moc.

  • @jindrichcermak7748
    @jindrichcermak77483 ай бұрын

    Pecka a stejný princip jedu také. Když se člověk podívá do nákupních košíků tak jen zírá. Zatím zde výrazně pokulhává osobní gramotnost o výživě, finanční gramotnost a takový jednoduchý návik zelenina ke každému jídlu.

  • @m33265

    @m33265

    3 ай бұрын

    Zelenina ke každému jídlu jsou vyhozené peníze. Stejně jako zelenina blokuje rychlý příjem cukru do krevního řečiště, pokud si dáte pořádnou porci sacharidů, to samý dělá i s minerálními látkami, je to z důvodu nejenom její tragické stravitelnosti. Pak se řekně "jezte pestře", ale nikdo neví, jestli mu něco nechybí, vláknina a všechno na ní vázané je tragicky stravitelne. Ta vláknina taky ráda "tahá z těla ven" to kvalitní, co třeba člověk přijme v červeným mase. Ta námaha střev, co každý den způsobuje, pak polypy z jejich zbytečného namáhání a rakovina. Kdo jede carnivore stravu už ví svoje. Přirozeně low carb, high protein, high fat, pokud si to dáte pěkně tučný. Nízkotučný výrobky a to, že na nich zhubnete je lež jako věž. Západní strava je bohatá na cukry, nízká na protein a hlavně živočišný tuk (třeba mozek je ze 70 procent živočišný tuk). Na příjmu proteinu je v těle závislé všechno, třeba i kosti a osteoporoza, včetně funkčních procesů, hormonů a enzymů. Srovnat si hormony a je vyhráno, zároveň odbourat inzulín, jinak můřete cvičit jako blázen, ale nezhubnete, respektive zhubnete, ale tím inzulínem půjdete zase naproti, budete nabírat. Kdo chce trvale zhubnout, sundá sacharidy jak jenom to jde, přidá bílkoviny a hlavně tuk. Naučí tělo místo sacharidů jako primárního zdroje energie bourat tuky. Tělu pak je jedno jestli pálí tuky z tělesných zásob a nebo z přijaté potravy. Málo sacharidů, málo inzulínu, bourání tuků nic nebrání. Inzulín je závora bránící spalování tuků ze zásob. Taky je dobrý občas dát několiky denní hladovku, tělo se pročistí, takový ty výživový doporučení jíst 56 x denně jsou taky nesmysly, každý jídlo je zátěž pro trávicí systém. Žijeme v době přežírací a nehejbací, to je pravda.

  • @romantrunek6258

    @romantrunek6258

    3 ай бұрын

    Tak ti si dobre mimo ,dalsi zanietenec proti sacharidom ,a alergik na zeleninu....isto napis o tom knihu....radi sa zasmejeme

  • @m33265

    @m33265

    3 ай бұрын

    @@romantrunek6258 Povíme si za pár let. Všechny takový ty "cancer journeys", co se dneska dost vysílají na internetu, všechno to jsou vegani, nebo převážní vegani, štíhlí, co cvičí jogu. Carnivor ani jeden. Ale možná je nás zatím jenom málo. A až budeš studovat problematiku, zjisti si něco o inzulínové rezistenci, ztučnělých játrech a o tom, že být štíhlý rozhodně nemusí znamenat být metabolicky zdravý. Zeleninu jsem jedl doteď, ale vidím, v jakým jsem žil bludu. Jako 99 procent dnešní populace žijící podle těch rádoby odborných doporučení vycucaných z prstu.

  • @janabomberovicova5892
    @janabomberovicova5892Ай бұрын

    Parádní video 👍👏 děkuji 😊

  • @barboravankova772
    @barboravankova7723 ай бұрын

    Krasny rozhovor👍🙂

  • @asocialnimodojed5532
    @asocialnimodojed55323 ай бұрын

    Super jako vždy

  • @monikajaneskova3010
    @monikajaneskova30103 ай бұрын

    Děkujeme za taková videa, parádní jako vždy.

  • @martinakelly
    @martinakelly3 ай бұрын

    Díky za to, co děláte.

  • @fitness0079

    @fitness0079

    3 ай бұрын

    Jsme rádi, že je k užitku. 🙏🏻😊

  • @michalwiejacki8010
    @michalwiejacki80103 ай бұрын

    A tak to vypadá, když se spolu baví dva normální rozumní lidé! Díky za váš rozumový přesah a dávám Vám za pravdu palec horé! Ať se vám daří má to smysl. Škoda, že to tak nedokáže vnímat více lidí.

  • @fitness0079

    @fitness0079

    3 ай бұрын

    Děkujeme za pěkná slova, jsme moc rádi, že je materiál přínosem. :)

  • @karlastejskalova1487
    @karlastejskalova14873 ай бұрын

    Opět další super povídání 😊😊😊

  • @fitness0079

    @fitness0079

    3 ай бұрын

    To nás moc těší :)

  • @mariemakalousova6893
    @mariemakalousova68933 ай бұрын

    Přesně! Na první minutě, dítě přijde ze školy, potřebujeme udělat dřevo (nosí polinka na stipacku atd) poklidit zvířata, kolikrát chceme jít ještě třeba jezdit nebo vzít psa na pořádnou vycházku a nestihame protože doma má tři úkoly na hodinu a tak místo pohybu sedíme u stolu! Upřímně mě to neuvěřitelně štve. To děcko je ve škole půl dne v zimě nám zbývá sotva dvě hodiny světla venku a to nemluvím o dnech kdy děláme úkoly večer po návratu ze ZUSky nebo skautské schůzky, trénink na nástroj atd … z te školy mi to množství úkolu už leze krkem, nechápu ze to do nich nedostanou za toho půl dne. A to ještě poslouchám kecy ze moje děti nechodí do družiny 😮 jako a když nimi budu mít program já s manželem??? Když budou ve škole od půl osmé do čtyř????

  • @lenkas3731
    @lenkas37312 ай бұрын

    Děkuji za video. Díky obezitě v rodině se věnuji zdravému životnímu stylu a vychovávám tak i svojí pětiletou dcerku, už od narození. Například, místo autem do školy (žiji v UK) a na drobné nákupy, chodíme pěšky. Navíc každý den hřiště, zahrada, kolo nebo brusle. Strava, je zaměřená na hodně zeleniny, luštěniny ovoce a kvalitni maso, vařím, peču, voda a omezení sladkého, tak jednou za týden. Uplně mne děsí, jak se obezita u dětí stala jakousi normou. Rodiče na to kašlou.Děti se nehýbou, naloží se do auta, nehrají si venku, píjí sladké vody. Ještě doplním, že oba s manželem cvičíme 3 až 4 týdně doma s vlastní váhou a činkami a malá se už od čtyř let zapojuje. Jsme trochu divní, tlak je velký ze všech stran, musím nás obhajovat proč malé nedávám sladké a proč nám auta stojí před domem a my chodíme pěšky. Jsem v počátku menopauzy a vidím jaký vliv to má na postavu a zdraví. Pohyb, pestrá strava, cvičení mi pomáhá. " Na stará kolena" 😃jsme se vrátili ke kolečkovým bruslím.Jsem šťastná, že malá následuje našeho příkladu a přijala tento styl za normu. Děkuji za pěkná videa, vždy v nich najdu pro mne něco nového a užitečného. Zdravím oba. Lenka

  • @fitness0079

    @fitness0079

    2 ай бұрын

    To je super!!! :)

  • @Denisa48
    @Denisa482 ай бұрын

    Pánové jste boží❤️ děkuji 🙏🏼 miluju Vaše realistické pojednání o životě selským rozumem🍀

  • @fitness0079

    @fitness0079

    2 ай бұрын

    Díky.

  • @marketahorcickova591
    @marketahorcickova5913 ай бұрын

    Jste skvělý 👍👍👍 Tohle video by opravdu mělo vidět co nejvíce rodičů.

  • @fitness0079

    @fitness0079

    3 ай бұрын

    Děkujeme :)

  • @fitness0079
    @fitness00793 ай бұрын

    ✅ Protein se stévií: ✨ MyoTec Royal Protein 2000 g ➡ bit.ly/Myotec_protein ✨Prom-in CFM Clean 1000g ➡ bit.ly/Clean_Prom-in ✨ Perfect Sports Diesel 100% New Zealand Whey Isolate 2270 g ➡ bit.ly/Diesel_protein

  • @zdenkaplesnikova
    @zdenkaplesnikova3 ай бұрын

    Nejlepší video pro rodiče o stravě dětí !!! Chlapi, to sedlo.

  • @fitness0079

    @fitness0079

    3 ай бұрын

    Tak to jsme rádi :)

  • @zdenkaplesnikova

    @zdenkaplesnikova

    3 ай бұрын

    @@fitness0079 :**

  • @edel9501
    @edel95013 ай бұрын

    Ďakujem za dôležité info

  • @fitness0079

    @fitness0079

    3 ай бұрын

    🙏🏻😊

  • @fitness0079
    @fitness00793 ай бұрын

    ✅Díky za podporu ➡ bit.ly/Audiokniha_P-J

  • @rinaonyxova3112
    @rinaonyxova31123 ай бұрын

    No, ono je to v praxi těžší. Mám vlastní zkušenost, jako malá jsem byla tlustá, a tak mě naši dost hlídali ( což paradoxně nepomáhalo, a vždycky, když jsem byla na prázdninách u jedné babičky, a jedla hodně, ale hodně se i hýbala, tak jsem hubla :D) nicméně mě ve sladkostech a celkově v jídle hodně omezovali, nesměla jsem to skoro vůbec, a pak, když mi něco dala druhá babička nebo jsem byla na návštěvě, tak jsem se na to sladký vrhla jak zvíře, a snědla toho strašně moc, protože jsem zrovna mohla, a věděla, že pak to zase dlouho nebude. A do teď mám problém, když je doma sladký, když třeba dostanu k narozeninám, tak je pro mě těžký nepřejíst se tím ( sama si to moc nekupuju, jen opravdu občas) Ale tím, že to u nás doma bylo tabu, jsem se tím pak přejídala při každé příležitosti,. Takže úplný omezování sladkýho a mlsot taky není dobrý, protože pak se k tomu to děcko dostane jinde, a bude mít pocit, že to musí sežrat všechno, protože pak to nebude...A že se k tomu to dítě jinde dostane, a bude to takový to, teď mě rodič nevidí, tak můžu, místo aby to bylo o tom nikam mi to sladký neuteče a nemusím ho sníst moc, protože to není zdravé. A nenaučí se, že to opravdu nemusí sníst všechno jen proto, že to tam je.

  • @fitness0079

    @fitness0079

    3 ай бұрын

    Dobrý den, máte pravdu, že toto se skutečně děje. Jak říkal Petr, je třeba o tom s dětmi mluvit. Přístup, jaký byl použit u vás asi nebyl úplně ideální.

  • @ondrejpekarovic6361
    @ondrejpekarovic63613 ай бұрын

    Také nejsem na děti a mám to stejně jak pan Jirka......dnes když vidím obézní dítě tak nějak mě to vnitřně štve 🙂 celkem zajímavé video i pro nerodiče díkec ;-)

  • @fitness0079

    @fitness0079

    3 ай бұрын

    To nás těší, díky! :)

  • @lucievotockova7332
    @lucievotockova73323 ай бұрын

    Můj syn, který chodí do deváté třídy, zrovna včera říkal, že je ve třídě jediný, který si nosí domácí svačinu (nosí namazané pečivo, tousty nebo domácí sladké pečivo plus ovoce). Půlka dětí si kupuje ráno v obchodě a půlka nenosí svačiny vůbec 😢

  • @k.k.3465
    @k.k.34653 ай бұрын

    Také moc děkuji za super video, dneska na vycházce s kočárkem poslechnu, už se těšíííím!!!

  • @k.k.3465

    @k.k.3465

    3 ай бұрын

    Ještě jestli se může dát např. již mezi 4. - 6. mesicem olizovat oloupané jablko, okurka (pod dohledem samozřejmě), jestli se může dát lžička jogurtu atd. ... nebo jestli s tím počkat raději až po ukončení 6. měsíce... Jsem z toho všeho zmatená... na jednu stranu se mluví o tom alergickém okně a na druhou stranu se syrové ovoce doporučuje až po 8. měsíci a jen určité druhy....... kdyztak díky moc...

  • @janawaisova1818
    @janawaisova18183 ай бұрын

    6:03 jsem máma a dávám dobrý příklad.😊

  • @franzvonbahnhof2177
    @franzvonbahnhof21773 ай бұрын

    Dobrý den, mám dotaz ohledně kalorického příjmu. Jsem student, je mi 23 let, vážím 83 kg a měřím 187 cm. Cvičím již přes 1,5 roku, v prvním půlroce se mi podařilo přibrat 15 kg, od té doby mi jde váha nahoru strašně pomalu, poslední měsíce spíše stagnuje, přestože jsem začal na 3500 kcal, pokračoval na 4000 kcal a skončil na 4300 kcal (cca 220 g B, 450 g S), jednotlivý příjem jsem zkoušel několik týdnů a poté až navyšoval. Silově se stále zlepšuji, ale hmotnost stále nic. Připadám si abnormálně, nemám žádný extra výdej, kromě posilovny 4-5x týdně a zhruba 5-10 tis. kroků denně. Máte pro mě nějaké doporučení (snížení příjmu, půst?- kvůli obnovení citlivosti na inzulín) nebo stále platí, že jím málo a můžu být v nabírací fázi klidně několik let v kuse? Děkuji moc

  • @Senli_2020
    @Senli_20203 ай бұрын

    Mohu prosit? Už u více videi i na spotifi jsem si všiml nepříjemné zvuku ve vašich videích.. zní to jako by mikrofon bral i nějaké bzučení možná od zářivky nebo nějakého trafa. Ve sluchátkách je to krapet nepříjemné ale neodradí mě to . Diky za Vaši tvorbu 😊

  • @fitness0079

    @fitness0079

    3 ай бұрын

    Podíváme se na to :)

  • @martinvanek1305
    @martinvanek13053 ай бұрын

    Dobrý den, dočetl jsem se, že si lze udělat test na omega 3 vs omega 6 poměr v krvi. Ovšem v české republice jsem tento test našel jen od značky Zinzino (která zároveň omega 3 prodává), co si o těchto testech myslíte prosím?

  • @m33265
    @m332653 ай бұрын

    Každý den jim narvěte sladkou snídani. Řekla to tehdá americká firma Kellogs, když začali vyrábět sladký snídaňový cereálie, takže za tím rozhodně nejsou peníze a rozhodně je to pravda :-) Pak mají spratci vysoký inzulín už od rána a jsou na zabití celý den.

  • @morismoldan4911
    @morismoldan49113 ай бұрын

    Prdeláč sedavý😂😂😂 toje genialní

  • @m33265

    @m33265

    3 ай бұрын

    Prdeláč sedavý být může, ale bez vysokého inzulínu. Takže třeba vejce, žloutek i bílek. Všechny ty dnešní mainstreamový lži o výživě.

  • @Anca-a-Tom

    @Anca-a-Tom

    3 ай бұрын

    Všiml jsem si, že se v X komentářích snažíš o osvětu, nicméně, to, co ti leze z klávesnice nedává sebemenší smysl... ​@@m33265

  • @MayaTadashi
    @MayaTadashi3 ай бұрын

    Pracuji jako vychovatelka na základní škole a můžu potvrdit, že svačiny některých dětí jsou opravdu tragické - brambůrky, sladké tyčinky... Ale to jsou ještě ty lepší varianty oproti dětem, které si nosí ke svačině červy. 🤦 A jestli to někomu přijde v pohodě, tak si něco zjistěte o tom, jak je to "zdravé".

  • @Terez_Deer
    @Terez_Deer3 ай бұрын

    Pánové, co se týče jídelen, tak jsem ze střední pryč 8 let. Jídlo mi jako sportovci nestačilo (běh, capoeira, posilovna). Nejsmutnější bylo, že holkám na porci kuchařky ubíraly, klukům přidávaly, nedej bože, když jsem se pustila do polévky spolužačky. Přiběhly, že já to jíst nemohu, mám nárok jen na svoji porci. A při snídaních nám vychovatelky hlídaly, kolik rohlíků jsme si k svačině udělali.

  • @fitness0079

    @fitness0079

    3 ай бұрын

    Vždycky je všechno bráno na "průměrné" dítě. Kdyby každý dostal porci, jako sportující dítě, jak by ty nesportující děti vypadaly (stačí že každé 4 dítě má problém s váhou) a rozlišovat, kdo jakou porci na to množství lidí skutečně nelze. Já jsem vždycky nosila do školy 2-3 svačiny, protože jsem pak chodila rovnou na tréninky a vracela dvou prakticky na večeři. :D Ale to hlídání polívky je tedy vtipně smutné.

  • @finodiro2386
    @finodiro23863 ай бұрын

    U svého dítěte se snažím aplikovat, co říkáte a zatím to funguje. Ale my jako rodiče (já mnohem více) jsme závislí na sladkém. Moc ráda bych se to odnaučila, ale je to pro mě těžké, hlavně na návštěvách a během svátků. Je dobrá alternativa domácí pečené věci neslazené? Říkám si, že jsou to prostě také sacharidy (mouka). Bohužel jsem ten typ člověka, co sní 100g čokolády atd. na posezení. Naštěstí na postavě se to zatím neprojevuje. Máte nějaký tip, co se s tím dá dělat?

  • @fitness0079

    @fitness0079

    3 ай бұрын

    Nekupovat to. 🙌🏽 "Nekoupíš, nemáš, nesežereš." 😃 Na návštěvy člověk asi nechodí každý týden a vánoce jsou také jednou do roka, takže tam se počítá s vyšší příjmem, ale to co můžete ovlivnit doma, udělejte to.

  • @romankohut5962
    @romankohut59623 ай бұрын

    Dobrý den, chlapi chci se zeptat co říkáte Kofeinu po cvičení? Je to hloupost nebo to ničemu nevadí? Dík

  • @fitness0079

    @fitness0079

    3 ай бұрын

    Jako dát si kafe? Pokud máte chuť, ale čistý kofein spíš ne, proč taky?

  • @janawaisova1818
    @janawaisova18183 ай бұрын

    12:28 sladidlo NÉ 😊

  • @k.k.3465
    @k.k.34653 ай бұрын

    Ještě jestli se může dát např. již mezi 4. - 6. mesicem olizovat oloupané jablko, okurka (pod dohledem samozřejmě), jestli se může dát lžička jogurtu atd. ... nebo jestli s tím počkat raději až po ukončení 6. měsíce... Jsem z toho všeho zmatená... na jednu stranu se mluví o tom alergickém okně a na druhou stranu se syrové ovoce doporučuje až po 8. měsíci a jen určité druhy....... kdyztak díky moc...

  • @fitness0079

    @fitness0079

    3 ай бұрын

    Záleží, kdy začínáte s příkrmy. Někdo s ochutnávkami začíná až po 6. měsíci (obzvlášť u dětí, které jsou plně kojeny maminky nechvátají) a někdo začne s ochutnávkami hned po 4M. Platí, že by se mělo začít s jednodruhovou zeleninou a ovocem (lžička dvě), pokud nepřijde žádná reakce, může se se zavedenými potravinami přimíchat další. Pravda je, že trávicí trakt dítěte je nedokonalý a strava by měla být zpracovaná, ale pokud dáte dítěti olizovat syrové ovoce a zeleninu, aby si ochutnávalo a zkoušelo různé struktury, tak je to v pořádku. U mléčných produktů to je podobné. Je to hrozně individuální a každá máma si to dělá, jak to cítí, tak doporučuji nestresovat se tím a jet také podle pocitu. ♥️

  • @k.k.3465

    @k.k.3465

    3 ай бұрын

    @@fitness0079 Moc děkuji za pohotovou odpověď.

  • @blankablahutova4644
    @blankablahutova46443 ай бұрын

    Ahojte , 24.50 ... Když už bych dávala děcku protein (nevím , proč ne radsi tvaroh, jogurt nebo vajíčko teda ... ) tak bych mu ho klidně trochu osladila cukrem, medem nebo čokoládou ... určitě za mě je to lepší než chemické preparáty ❤❤

  • @fitness0079

    @fitness0079

    3 ай бұрын

    Tady mluvíme spíše k dětem, které mají hodně tréninků a jejich příjem skutečně není takový nebo potřebujeme, aby si daly něco po tréninku. Samozřejmě nemusí být, obzvlášť u těch kteří mají sport hlavně pro zábavu, ale pak je tu skupina dětí, kde to pomůže. 😊

  • @MonikaMlejnkova

    @MonikaMlejnkova

    3 ай бұрын

    Cukr je ale take uměle vytvořen🤔takže lepší med určitě

  • @edel9501
    @edel95013 ай бұрын

    A potom sa postavy daka tlsta celebrita pre kameru a povie že milujete sa taký aký ste každá sme krásna. A aj v reklamách začínajú dominovať tlste ženy. Toto je propagácia chorôb 🤮🤮🤮🤢🤢🤢. Super téma super argumenty a info

  • @fitness0079

    @fitness0079

    3 ай бұрын

    Děkujeme. :) Že se ukazují plnoštíhlé modelky a celebrity, s tím problém nemáme, protože né každý musí/chce být štíhlý, každý se cítí dobře v jiné těle, pokud to ale hraničí s obezitou, tam už problém také vidíme.

  • @edel9501

    @edel9501

    3 ай бұрын

    @@fitness0079 ok ostihle je šuplne v poriadku myslel dom naozaj morbídne obezne

  • @kristynajurkova9058

    @kristynajurkova9058

    4 күн бұрын

    @@edel9501 jenže ty nedominují :) skoro v každé reklamě (kde je víc žen) jsou tak tři čtyři štíhlé, jedna dvě plnoštíhlé, a morbidně obézní (tabulkově odhadem) jedna nebo žádná. Vážně morbidně obézní ženy jsem v poslední době v reklamách napočítala dvě. Pořád líp prodává štíhlé tělo a marketéři to moc dobře vědí. Pěkně vysportovaných postav, se svaly, šlangových i statných, je v reklamním prostoru citelně víc (a dobře že tak, reklama pro pohyb je vždy fajn). Jde jen o to, že obézní se v reklamách začínají objevovat, a my na to nejsme jako společnost zvyklí.

  • @makaria81
    @makaria81Ай бұрын

    Dneska jsem pekla citronovou buchtu ke kávě,po to dítě se na to těší, voní domovem a ne igelitem a naftou expres. řečeno...

  • @fitness0079

    @fitness0079

    Ай бұрын

    👍🏽 :) to je super

  • @makaria81
    @makaria81Ай бұрын

    To je vše super, 90% jídelníčku si děláme poctivě jídlo, polotovar je u nás sprosté slovo skoro😊, ale i když máte zahrádku, tak většina potravin, už nejde sehnat v normálním stavu, když se likvidují místní produkty a ekologicky se převáží dobytek sem tam kamionem, to samý ost. potraviny, už daleko neodpovídají kvalitě na úkor kvantity. Člověk už neví, zda raději nežrat.... berte s recesí, ale je to smutné...

  • @fitness0079

    @fitness0079

    Ай бұрын

    Máte pravdu

  • @zdenkamiklicova3699
    @zdenkamiklicova36993 ай бұрын

    Nejsem vůbec líná zajít si do obchodu pro čokoládu - a hlavně pro bílou, na kakao chutě nemám. Dítě každý dopředu neplánuje, ženská prostě zapadne a je to.

  • @erikjankovic7963
    @erikjankovic79633 ай бұрын

    Aj tu sa mazu komentare,ci nemoze sa davat odkaz na ine video?

  • @fitness0079

    @fitness0079

    3 ай бұрын

    Komentáře nemažeme. 😊

  • @erikjankovic7963

    @erikjankovic7963

    3 ай бұрын

    @@fitness0079mozno nejaky vyssi pan 😁 lebo som dal odkaz na reklamu na ramu,co teraz chodi...zaujimal by m Vas nazor,na maslo a akoze maslo

  • @fitness0079

    @fitness0079

    3 ай бұрын

    @@erikjankovic7963 Možná oni nemají povolené sdílení, každopádně o tucích, máslech, olejích a margarínech máme natočený trojdíl :) kzread.info/dash/bejne/n6qC2pOahsiqlbQ.html

  • @eliskasmykalova3149
    @eliskasmykalova31492 ай бұрын

    Velice zajímavé téma na které jsem se těšila. Bohužel jsem v půlce musela vypnout. Strašná arogance od pana Havlíčka. To se nedalo poslouchat.

  • @fitness0079

    @fitness0079

    2 ай бұрын

    Sto lidí, sto názorů, děkujeme za ten váš.

  • @bartosmar
    @bartosmar3 ай бұрын

    Jirkovo mangove elektrolity piju s odporem, s temi sladidly si to prehnal hochu a ja uz si to vickrat nekoupim. Sladidla jsou naprosta zbytecnost

  • @fitness0079

    @fitness0079

    3 ай бұрын

    Je spoustu možností jak doplnit elektrolyty i bez sladidel, třeba www.fitness007.cz/brainmax-liquid-sport-electrolytes-elektrolyty-pro-kazdy-den-120-ml/ :)

  • @bartosmar

    @bartosmar

    3 ай бұрын

    ​@@fitness0079diky za tip

  • @asocialnimodojed5532
    @asocialnimodojed55323 ай бұрын

    Protože co je dobré pro mě, je dobré i pro mé děti. Lidé mají problém sami se sebou a dítě si pořídí buďto neplánovaně, nebo jako svoje spestření života. Bez vědomostí ,chtíče po správných vědomostech a beze snahy pro to dítě udělat co nejlepší podmínky bez ohledu na to,jak to bude ovlivňovat je. Aneb sebestřednost,nevědomost, lenost a moc špatných reklam,informací a návyků ve kterých je pro širokou verejnost stále těžší se zorientovat.

  • @asocialnimodojed5532

    @asocialnimodojed5532

    3 ай бұрын

    A pak je tu dvojí metr a to je na další rozepsání se..

  • @Chevaliers013
    @Chevaliers0132 ай бұрын

    Mám ve svém okolí lidi, kteří dají ročnímu dítěti napít piva... prostě hnus.

  • @fitness0079

    @fitness0079

    2 ай бұрын

    Na to asi nemáme co říct.

  • @ivusakkuky2826
    @ivusakkuky28263 ай бұрын

    Přijde že se otázky pořád opakují to ty lidi nevnímají? 😂 (Jinak když už colu tak royal crown , v tý jediný je jen třtinový cukr.) Dítě? Já asi mít nikdy nebudu , díky nemoci i tomu , že bych každej den poslouchala ostatní,že je chudák,nedopravam mu a pořád bojovat za to svoje normální,u ostatních nenormální chování k dítěti

  • @jirilacina3730

    @jirilacina3730

    3 ай бұрын

    A na třtinovém cukru je snad něco zdravého?

  • @ivusakkuky2826

    @ivusakkuky2826

    3 ай бұрын

    @@jirilacina3730 sacharóza je prospěšná pokud s ní umím zacházet, glukózo-fruktózový syrup ne.sladidla taky ne.b podstatě cukr obsahuje stejnou složku jako v ovoci akorát mínus vláknina.ovsem pokus se někdo láduje junk foodem tak tam asi bude problém.

  • @zbynekpavlicek9289
    @zbynekpavlicek92893 ай бұрын

    Proč chodit do školy, vše za nás udělá umělá inteligence 😂😂 to je chuť, ať mluví o stravě a výživě, jeho ideologii ať nechá doma.

  • @johan4576

    @johan4576

    3 ай бұрын

    Vždyť tohle nikdo neříkal 😅 pokud se ti to nelíbí, tak na to nekoukej. A když už to zmiňuješ, tak než nynější děti dospějí, tak ano, bude za ně umělá inteligence dělat hodně..

  • @zbynekpavlicek9289

    @zbynekpavlicek9289

    3 ай бұрын

    @@johan4576 Nikdo nezpochybňuje přínos uměle inteligence, ale děti by se měly určité věci naučit. Na všechno nestačí jen googlit nebo copilovat, pak z nich máme trosky, co jim chybí logické uvažování a co si nenajdou, to neví. A úkoly? To je úplně normální, často se ve škole nestihne úplně vše, udělat pár úkolů týdně nikoho nezabilo. Vychováváme z nich sněhové vločky právě těmito idiotskými názory. Frajer ať se věnuje výživě a nekafrá do školství. Takových idiotů je ve společnosti plno.

  • @cuzotty

    @cuzotty

    3 ай бұрын

    Neříkal “nechodit do školy” mluvil o domácích úkolech.

  • @johan4576

    @johan4576

    3 ай бұрын

    @@zbynekpavlicek9289 Jsem otec dvou dětí a trenér juda. Ve škole se jim dostává dosti vzdělání a domácí úkoly jsou pouze přítěž. Máme 3x do týdne trénink a i v těchto dnech se děti koukají na učivo. Když k tomu přidám ještě domácí úkoly, tak to časově nevychází. A to, že se něco nestihne ve škole není starost dětí nebo rodičů. Děti mají i mimoškolní aktivity… Co se týče logického myšlení, tak jsou na tom možná lépe, než li my. Mají mnoho informací díky technologiím. Doba se prostě mění a už je čas si to připustit 🙂 Učitelé mají vzdělávat a rodiče vychovávat…

  • @zbynekpavlicek9289

    @zbynekpavlicek9289

    3 ай бұрын

    @@cuzotty Asi nechápete pojem nadsázka. Tak pro pomalejší: nejdříve začneme s úlevou ohledně úkolů a dál můžeme jít přes školní docházku. Proč ty děti zbytečně trápit v takové šílené instituci jako je škola. Aha...

  • @ELittFisto
    @ELittFisto16 күн бұрын

    Ty sušenky dětem jsou zlo, úplně soucítím... Když jsem se jako vedoucí na táboře rozčilovala nad Brumíkama ke svačině, ostatní vedoucí mě uklidňovali slovy "Buď ráda, že je to aspoň Brumík..."

  • @Janicaa-lu6cw
    @Janicaa-lu6cw3 ай бұрын

    Ta sprostá slova u Petra jsou naprosto zbytečná :-(

  • @fitness0079

    @fitness0079

    3 ай бұрын

    To jsou vždycky, ale to je prostě Petr.

Келесі