„Ofiso dramų“ 4 laidoje - „Viskas sukasi apie žmogiškąjį santykį komandoje ir organizacijoje“

Ar žinote, kokios yra dažniausios personalo valdymo klaidos, kas yra gera komanda ir kokios yra nesusikalbėjimo priežastys tarp komandos narių? Apie visai tai šiandien kalbėsimės su mokymų projekto laisvakede.lt įkūrėja, lektore ir personalo valdymo konsultante Jevgenija Ešvovičiūte.
- Ar gali pasidalinti, su kokiais personalo valdymo iššūkiais ir problemomis organizacijos kreipiasi pas tave ir ar tos problemos iš esmės yra specifinės kiekvienoje organizacijoje, ar visgi labiau universalios?
Problemos iš tiesų yra ganėtinai universalios. Aš visą laiką sakau, kad nesvarbu, koks sektorius, kokia valstybė. Klausimai labai atsikartoja, nes visur dirba tie patys žmonės. O dėl kokių klausimų kreipiasi, pirmiausia, aišku, atranka, kaip pritraukti žmones, kaip juos tinkamai atsirinkt, tada atsirinkom, reikia juos kažkaip įvesti. Būna dažnas klausimas, kaip ta naujoko adaptacija turi atrodyt ir galiausiai reikia dirbti su esamais žmonėmis, čia būna iššūkis, kaip juos išlaikyt, kaip juos motyvuoti, kaip padaryt taip, kad jie nenorėtų iš mūsų pabėgti. Tokie trys pagrindiniai dalykai, su kuriais darbuojuosi.
- O sakyk, kuriame iš šių trijų etapų organizacijos labiausiai stringa ir kuriame etape daugiausia iššūkių kyla?
Aš sakyčiau gal du tokie etapai. Vienas yra naujokų įvedimas, dar vis silpnesnė mūsų organizacijų pusė dėl to, kad investuoja laiko į atranką, nes akivaizdu, reikia, kad ateitų žmogus, bet kažkodėl galvojam, kad tas naujokas kažkaip pats išplauks. Taigi pats išmoks, taigi tu viską žinai, tai aš sakyčiau vienas dalis. Bet, aišku, darbuotojų išlaikymas yra labai stipri dalis, kaip juos suburti kartu, ko jie nori, kaip juos motyvuoti, ką jiems pasiūlyti. Sakyčiau, šis etapas labai svarbus dėl to, kad jis ilgalaikis. Jeigu norim turėt lojalius darbuotojus, kurie dirba jau ne vienerius metus, tada reikia labai daug investicijų. Tiek laiko, tiek idėjų prasme, tiek biudžeto prasme tam, kad jie norėtų likti su jūsų organizacija, o ne su konkurentų.
- Šioje srityje darbuojiesi jau ne vienerius metus, kokias tendencijas pastebi, ar visada šita vieta buvo tokia sudėtinga? O galbūt tai yra šių dienų problema, kada tikrai visi neriasi iš kailio? Ką tu manai?
Aš jau beveik dešimtmetį skaičiuoju šitoje srityje ir mano toks bendras matymas, kad ypatingai niekas nepasikeitė. Galbūt atėjo pas mus daugiau organizacijų. Mes galbūt pradėjome siūlyti daugiau įvairiausių socialinių naudų. Darbuotojams tampa higiena turėti sveikatos draudimą, laisvų dienų, galbūt dar nėra šių dienų turėt „workation‘ų“, darbostogų ir panašiai, bet šiaip jeigu žiūrėt, viskas sukasi apie žmogiškąjį santykį ir net organizacijos, kurios siūlo kažką vau, sakykim, tai kartais nekompensuoja ir darbuotojai vis tiek išeina, tai tendencijos išlieka tos pačios skiriasi tik tam tikros detalės, į kurias reikia atkreipti dėmesį, bet viskas yra apie santykį komandoje ir organizacijoje.
- Pakalbėkime apie personalo valdymą, kokias dažniausias ir pagrindines klaidas daro būtent personalo valdyme?
Pirmiausiai sakyčiau, kad vis dar girdžiu nelabai tinkamą elgesį per darbo pokalbius, kaip, pavyzdžiui, vadovai ateina ir „scrolina“ internete, žiūri naujienas. Šiandien man kaip tik rašė vienas sekėjas, kad nepagarbiai su juo bendravo darbo pokalbio metu ir kartais galvojam, kad tai jau čia atgyvena, jau čia turėtų būti natūralus suprantamas poreikis bendrauti pagarbiai, bet vis dar su tuo susiduriame. Antras momentas yra, kad kai atsirenkam, tai kartais toks jausmas kad naujo žmogaus reikėjo personalo valdymo specialistui, o ne vadovui ir komandai. Tada vadovas ir komanda kažkaip nusisukusi nugara kartais pasitinka naują darbuotoją, neapmoko, sako eik pasiskaityk ten tvarkas, nepapietauja galų gale, atrodo labai elementarūs dalykai ir tada naujokas vis jaučiasi, kad būtų ne savo vietoje. Mes vis dar neturim to supratimo, kad jūsų naujokas tai yra jūsų svečias, svečiui nesakot tai eik susigaudyti čia šaldytuve kur nors, tai analogiškai turėtų būti ir su naujokų įvedimu, ir tuo pačiu, ką aš pastebiu, mes dar turime silpnybių su atlygio politikos formavimu, tai atlyginimai turi būti labai teisingi.
----
Visas pokalbis - laidos įraše.
Laidą „Ofiso dramos“ žiūrėkite trečiadieniais 20.30 val. per Marijampolės televiziją.
www.marijampoles.tv

Пікірлер: 1

  • @laisvakede
    @laisvakede3 ай бұрын

    Šaunus pokalbis gavosi! Ačiū, Paulina, už kvietimą ir šaunius klausimus!

Келесі