„Ofiso dramų“ 1 laidoje - „Ne ką tu gali padaryti išoriškai, bet ką tu gali padaryti su savimi?“

Laidoje „Ofiso dramos“ „audioteka.lt“ įkūrėjas bei PIN - „Pradėk iš naujo“ laidos vedėjas Aurimas Mikalauskas dalijosi savo istorija apie tai, kas jam padėjo pradėti iš naujo, sukurti verslą ir įveikti iššūkius šiame kelyje bei įžvalgomis, kurias atrado bendraudamas su daugybe skirtingų žmonių sėkmingai pradėjusių iš naujo.
- Kuo tau pačiam yra įdomios savirealizacijos, pašaukimo ir saviugdos temos? Apie ką tau yra jos?
Man tai yra gyvenimo tema. Taip yra dėl to, kad aš gyvenau tokį gyvenimą, kur man atrodė, kad esu aplinkybių auka, kad visi aplinkui viską ne taip daro ir mano gyvenimas ne taip klostosi, bet aš pats už tai neprisiėmiau jokios atsakomybės. Net nežinojau, kad reikia, kad galima prisiimti atsakomybę. Man atrodė, kad aš tiesiog esu kažkokių aplinkybių auka ir audioknygų dėka man įvyko savotiškas toks pabudimas, nevadinčiau to dvasiniu pabudimu, ypatingai pirmais metais, bet tiesiog toks suvokimas, kad jeigu man kažkas nepatinka su mano gyvenimu, aš galiu tai pakeisti. Ir galiu pradėti kažkokiais mažais žingsneliais.
Tai prasidėjo nuo paprasčiausio audioknygų klausymo ir tokio pažinimo kitų žmonių gyvenimo, pasaulio matymo. Ir integravimo to į savo gyvenimą. Aha, jeigu kažkas kitas gali taip pakeisti savo gyvenimą, tai gal ir aš galiu. Taip ir įvyko. Mano gyvenimas iš pradžių lėtai, paskui didesniais šuoliais pradėjo keistis ir iki šiol tai vyksta, ir man tai labai patinka.
Dabar, kai matau kitus žmones, kurie gyvena toje savotiškoje aukos būsenoje, nemėgsta savo darbo, santykių, kuriuose yra. Man tiesiog verda kraujas, kai žmonės tiesiog apie tai šneka, bumba, bet nieko dėl to nedaro. Dalinuosi savo patirtimi ir kviečiu ir kitus pažvelgt po truputėlį į savo gyvenimą ir pagalvot, gal visgi aš pats kažką galiu padaryti, kad mano gyvenimas pasikeistų?
- Kai vedi pokalbius, žinau, kad mėgsti pažvelgti giliau, paieškoti sąsajų su dabartimi vaikystėje. Kokius vidinius - įsitikinimų, patirčių, tikėjimo sistemų bendrumus pastebi tarp tų žmonių, kurie eina ir nueina į savo tikslą ir tarp tų, kurie visgi nenori prisiimti atsakomybės už savo gyvenimą?
Šiaip daug labai tikrai tų dalykų. Kai galvoju apie tai, atrodo, nuo ko reikėtų pradėti, kuris svarbiausias. Turbūt pirmas dalykas yra būtent tas suvokimo momentas, kad tu pats esi atsakingas už tai, kas vyksta tavo gyvenime. Tu negali galbūt pakeisti švietimo sistemos, negali pakeisti kažkokių tokių didžiųjų valstybės sistemų ar panašiai, bet tu gali keisti savo elgesį ir gali keisti savo reakciją į tai, kas vyksta. Tai turbūt vienas iš pirmų dalykų, ką labai svarbu suvokti.
Kalbant konkrečiai apie tikslus, vienas iš turbūt svarbiausių momentų toks galbūt neįprastas yra, nes daug kas kalba apie tai, kaip keltis tikslus, kaip čia juos išskaidyti, siekti. Bet turbūt pagrindinis dalykas yra tikėjimas, kad tu iš tikrųjų gali pasiekti tą tikslą. Ir labai daug žmonių tai daro su tokia dvejone, tarsi gal kažkaip pavyks. Kai mes kalbame apie tikslą, kuris yra 3 metų, 5 metų, ar galbūt tuo momentu dar neįsivaizduoji, kokia yra perspektyva to tikslo, kiek laiko tau užtruks tai pasiekti, bet jeigu netiki, tu kažkuriuo momentu tiesiog sustosi greičiausiai. Numesi, pabėgsi nuo to tikslo, nes trūks to vidinio tikėjimo, kad tu tai gali pasiekti.
Kalbant apie audioteką, apie tą visą įkūrimą turbūt buvo tas vidinis gilus tikėjimas, kad aš atrasiu būdą, nes tikrai buvo 3 metai labai sunkūs, kai audioteka visiškai neaugo, buvo ten nežinau turbūt 10 ar 100 maksimum klientų, kurie naudodavo. Iš to tos tokios ateities kažkaip nebuvo galima įžvelgti, bet man viduje buvo tikėjimas, kad aš atrasiu kažkokį būdą ir po 3 metų pavyko atrast tą būdą, bet tiesiog keičiant tai, kaip tu sieki to tikslo, kokius įrankius naudoji, bet neatsižadant tos savo pačios minties, nes jeigu tu nebeturi tikėjimo, greičiausiai tau reikia į kitą pusę žiūrėt, kažkokį kitą tikslą išsikelt.
Kitas dalykas labai svarbus ir ką aš pastebiu - įsivertinti tai, kiek pasąmoniniai dalykai daro tau įtaką ir būtent dėl to pačioje laidoje labai dažnai grįžtu į vaikystę, į kažkokius ankstyvuosius metus, tą vadinamą pirminę socializaciją, dėl to, kad tuo metu susiformuoja mūsų tie minčių modeliai. Kaip mes matome pasaulį, kuo mes tikim ir reikia peržvelgti tai, kas tuo metu susiformavo, nes greičiausiai tos tiesos, tie tikėjimai, tos nuostatos, kurios susiformavo ankstyvoje vaikystėje, jie šiandien nebėra teisingi.
---
Visas pokalbis - vaizdo įraše.
Laidą „Ofiso dramos“ žiūrėkite kiekvieną trečiadienį 20.30 val. per Marijampolės televiziją.
@mediammmlt
www.marijampoles.tv

Пікірлер: 2

  • @kristinazemaityte8851
    @kristinazemaityte8851Ай бұрын

    super pokalbis, varykit taip ir toliau :) smagu būtų dar ilgesnės laidos, ilgesni pokalbiai

  • @ofisodramos

    @ofisodramos

    25 күн бұрын

    Ačiū! 🖤 Aha, išties, tokioms temoms laiko būtų galima skirti gerokai dauugiau :)

Келесі