Мануально-м'язове тестування, мануальна корекція і кінезітерапія

Хвороби кістково-м'язової системи(КМС) займають провідне місце серед усіх захворювань. Причому швидкими темпами зростає кількість хірургічного вирішення цих проблем, а це є свідченням низької ефективності консервативного лікування.
З чим це пов’язано?
Перед усім з тим, що класичні підходи до лікування захворювань КМС зводяться до симптоматичної терапії, яка передбачає під час гострої фази призначення курсу медикаментозного лікування для зменшення інтенсивності болю і запального процесу. Як правило на цьому лікування завершується.
Оскільки причина не усунена, то хвороба продовжує прогресувати. При цьому тимчасова ремісія досягається ціною здоров’я інших органів в результаті впливу побічної дії медикаментів.
Слід розуміти, що, наприклад, грижа міжхребцевого диска - це не просто випинання або руйнування його структури, а наслідок біомеханічних порушень руху, починаючи з стопи і закінчуючи хребтом.
Таким чином, орієнтація медицини на симптоматичне лікування не дає можливості встановити причину та усунути м’язові дисбаланси, сутулість, зміщення хребців, скручування тазу, а за відсутності адекватної їх корекції, будь-які лікувальні заходи (чи то медикаментозне лікування, чи хірургічне втручання) будуть неефективними, а досягнуті ремісії - нестійкими.
На часі розробка комплексного, мультидисциплінарниого підходу до здоров’я, який має гурунтуватися на холістичних (інтегративних) принципах. Холістична медицина розглядає організм людини як єдине ціле з огляду на взаємозв’язок одних людських органів з іншими системами організму.
З метою реалізації такого підходу в клініці “KinesisLife” розроблена Система інтегративної кінезітерапії, яка передбачає три етапи:
1. Кінезіологічна діагностика. Мета: використовуючи Мануальне м’язове тестування (ММТ) визначаються гіпотонічні м'язи і причина їх слабкості.
2. Кінезіологічна корекція. Мета: відновлення слабких м'язів з використанням мануальних технік.
3. Кінезітерапевтичний вплив. Мета: нормалізація кровотоку і живлення структур хребта, суглобів і м’язів. Запуск прихованих внутрішніх резервів організму для активації відновлювальних і регенераційних процесів. З цією метою лікар розробляє кінезітерапевтичну програму на базі спеціальних декомпресійних, антігравіітаціоних тренажерів. Це дозволяє практично повністю розвантажити суглоби, працювати тільки з м'язами.
Стратегічно важливим в процесі лікування з використанням СІК є виявлення м’язів, які знаходяться в гіпо- та гіпертонусі, причин їх слабкості або надмірного напруження. Гіпотонічні м’язи виступають в якості індикаторів патологічних змін і є провокаторами порушень рухового стереотипу. Слабкість одних м’язів призводить до вкорочення і надлишкової роботи інших. У процесі руху гіпотонічний м’яз швидко слабшає і йому починають допомагати інші м’язи, які, в свою чергу, перевантажуються і починають боліти. Крім цього перенапружені м’язи є причиною перекосу кісткових структур - відбувається зміщення кісткових структур в сторону вкорочених м’язів.
Ключовим в такому підході є ММТ, яке ґрунтується на тому, що нервова система змінює тонус м’язів, реагуючи на всі порушення всередині організму, що дає можливість провести глибоку діагностику КМС, встановити причину патології та визначити методі її усунення.
Загальна схема мануального м’язового тестування така:
ММТ проводять у хворого, який перебуває у стані спокою у положенні сидячи, стоячи або лежачи. Залежно від м’яза, який тестується, тестований сегмент ОРА розміщують так, аби м’язові волокна, які його утворюють, розміщувались на лінії скорочення і в нього мінімально включалися м’язи-синергісти:
1-ша фаза: хворий здійснює ізометричне скорочення м’яза, намагаючись зблизити місця його прикріплення проти адекватного опору руки або тулуба лікаря;
2-га фаза: через 2,5-3 с за командою лікаря хворий намагається збільшити силу ізометричного напруження;
3-тя фаза: лікар здійснює короткочасне розтягування м’яза проти опору пацієнта, активізуючи виникнення міотатичного рефлексу (рефлексу на розтягування). Розтягування м’яза відбувається швидко, аналогічно розтягуванню сухожилля у разі удару неврологічного молоточка.
Критерії норми. У процесі ізометричного скорочення тонус м’яза поступово підвищується і в другій фазі збільшується на 15 % від норми. У випадку подальшого короткочасного розтягування сила скорочення м’яза суттєво збільшується від початкової норми (як результат активності рефлексу на розтягування).
Наявність здатності м’яза в умовах ізометричного навантаження підвищувати силу м’язового скорочення за рахунок збільшення м’язового тонусу й у відповідь на короткочасне розтягуванням реагувати активацією міотатичного рефлексу свідчить про можливість його адаптаційних механізмів і здатність розвивати силу, адекватну опору, що чиниться.
Комплекс вправ при гострому болі у спині:
• Комплекс вправ при гос...
7 вправ для зняття болі у спині:
• 7 ефективних вправ при...
Як знайти причину болі у спині та суглобах?:
• Як знайти причину болі...

Пікірлер: 4

  • @user-wy6xm4cb1b
    @user-wy6xm4cb1bАй бұрын

    дякую за відео

  • @sila_soznania
    @sila_soznania2 жыл бұрын

    интересная практика, кто пробывал данную методику какие результаты))

  • @deusdtsiprianoribeiro46
    @deusdtsiprianoribeiro462 жыл бұрын

    A língua falada no vídeo é a russa?

  • @Denys_WRX

    @Denys_WRX

    11 ай бұрын

    Yes

Келесі