Kell-e jó genetika a versenyzéshez?

Спорт

Mindenki tudja, hogy az akaraterő mindent legyőz, mégis azt mondják, a genetika számít. Lehetsz-e versenyző rossz genetikával és egyáltalán hétköznapi edzéshez kell-e genetika? Kormos Zoltán edző (és versenyfelkészítő) guru megmondja az igazságot!
#shopbuilder #KormosZoli #edzés #testépítés #genetika
Látogass el weboldalainkra is:
shop.builder.hu
body.builder.hu
Csatlakozz hozzánk Facebook-on is:
/ shopbuilder
/ bodybuilderhu
Instagram oldal:
/ shop.builder
És kövess Twitteren is
/ shopbuilder
/ bodybuilderhu

Пікірлер: 8

  • @GameTV-cn3un
    @GameTV-cn3un2 жыл бұрын

    Köszi szépen a videót! Kormos Zoli az egyik legszimpatikusabb arc a hazai testépítés világában ! :)

  • @zoltanantal7362
    @zoltanantal73622 жыл бұрын

    NBA... Rossz példa.. Spud Webb 170cm alatti és zsákolo bajnok volt, vannak 195 feletti focisták stb. De értem hogy mindenkinek vannak korlátai adott sportban, csak hagyjuk a sztereotípiákat kérem.

  • @robertreszler8230

    @robertreszler8230

    2 жыл бұрын

    Az NBA játékosok átlagos magassága 200 cm. Szóval szerintem itt helyes a sztereotípia:) Ha hipotetikusan nézzük, akkor Spud Webb a kitartásának, eltökéltségének, probléma megoldó képességének köszönhette, hogy eljutott eddig. Ha ezt egy olyan sportba fekteti, ahol még genetikai előnye is van, nem pedig hátránya, akkor akár sokkal messzebb is juthatott volna. De persze ez már nem derülhet ki. Statisztikailag meg egy Spud Webre több 10000 szertefoszlott karrier jöhet, akik valamiért mégsem tudtak érvényesülni kis magasággal.

  • @zoltanantal7362

    @zoltanantal7362

    2 жыл бұрын

    @@robertreszler8230 Ronaldo ( brazil) túlsúllyal küzdött végig, nem optimális sportoló de nekem örök példakép, Iverson sem center , de szerintem Jordan után a legjobb kosaras. Szerintem a sport legyen az bármi pont arról szól hogy lehetsz te bármilyen simán odaversz annak aki elvileg minden szempontból jobb, mindig az lesz sikeres akinek azt mondják nem lehet , vagy éppen minden ellene szól. Arra akartam csak utalni hogy sose jó sulykolni hogy igen kicsi az esély, törődj bele ,.lehet nem leszel képes,.mert aki picit is bizonytalan akkor lehet ezért adja fel mert abba az 1% kudarcba kapaszkodik hogy végülis O csak annyit tud

  • @laszlopap2565

    @laszlopap2565

    2 жыл бұрын

    Spud Webb 168 centi volt, a példa 158 centit említett, 10 centi különbség az rengeteg. Nem volt NBA sztár, a legjobbak legjobbjai a sztárok, ő messze volt ettől. A zsákolásnál pedig vélemények alapján hoznak döntéseket, hogy kinek mi tetszik. Nyilván jött egy 203 centis fickó, zsákolt, király láttunk már 200 ilyet, aztán jött egy hobbit zsákolt, jaj milyen cuki, nyerjen ő. Illetve a mai élsportot ne hasonlítsuk az ősrégivel. A mai élsportra már totyogós kortól nevelik a gyerekeket. Ki fog befutni, aki gyerekkora óta nonstop edz, nem mellesleg 205 centi vagy aki gyerekkora óta nonstop edz, de 158 (ahogy a példában szerepel, nem 168) centi? Miért ne lennének 195 centis focisták, a fejpárbajban jobbak, mint egy 170 centis, a 170 centis meg gyorsabban vált irányt. Itt van nekünk Zlatan és itt van Messi. Itt tényleg nem a magasság számít. Persze Messi a sztárok sztárja, de Zlatan is bőven sztár kategória.

  • @zoltanantal7362

    @zoltanantal7362

    2 жыл бұрын

    @@laszlopap2565 minden áron be kell bizonyítani hogy igenis ki a király? Odairtam, mi a lényeg, Spud nem csak bekotorta hanem akkorát tépett mint állat ,.nem cuki volt hanem kurva menő, pont az ilyen vélemények miatt van hogy ritka mert sokan feladják hiszen megmondták nekik hogy te szar vagy. Pozitív motiváció a lényeg nem megmagyarázni miért is fasza a stereostipia.

  • @laszlopap2565

    @laszlopap2565

    2 жыл бұрын

    @@zoltanantal7362 Nem érted a lényeget. Hoznak egy példát, miszerint 158 centisen nem leszel NBA sztár (tehát nem csak simán NBA játékos, hanem sztár) erre te példálózol valakivel aki ennél 10 centivel magasabb, hogy nyert egy olyan versenyt, amiben pár emberke dönt szubjektív vélemények alapján, és annyira kapcsolódik a sporthoz, hogy semennyire (a labda ugyanaz, de élőben egy meccsen a hiperszuper zsákolás annyit ér, mint egy sima zsákolás, és nem fogsz nagyon zsákolgatni anélkül, hogy zavarnának). Attól, hogy valaki a legjobb (vagy a pár szavazó szerint legjobb) zsákoló a világon még lehet egy középszerű kosárlabdázó. Mi van, ha ebbe a 158 centis kitalált emberkének folyamatosan mondják, hogy de sikerülhet, elpocsékol 10 évet az életéből, mire rájön, hogy mégsem, pedig egy Zolihoz hasonló ember lehet mondta volna neki, hogy menj el lovagolni, hátha megtetszik, az ember elmegy, beleszeret, ő lesz a világ egyik legjobb zsokéja. Ahelyett, hogy törné magát, hogy a 10 milliomodik legjobb kosárlabdázó helyett 9 milliomodik legjobb legyen. Persze ezután is kosarazna, csak hobbiként. Pl focinál is sokan ügyeskednek a labdával, de ezek közül nem sokan vannak top csapatoknál...

Келесі