Hányszor érdemes edzeni? | Izomnövelés gyorsan

Ойын-сауық

🥤 Ajánlott táplálékkiegészítőim: tinyurl.com/tapkieg
🍏 A te személyre szabott étrended: endietam.hu/
✅Online edzésterv és diéta: www.valentintorma.com
📘 Étrend tervező edzők számára: optifyfitness.hu/
Itt eléred az említett tanulmányt:
journals.plos.org/plosone/art...
A videó megjegyzése affiliate linkeket tartalmazhat. Az adott oldalakon való vásárlás vagy a kedvezményes kód használata által én egy részt kaphatok a vásárlás összegéből. Ezúton támogatjátok a munkámat és a csatornát, amit ebben az esetben előre is köszönök.
#izomépítés #frekvencia #edzés

Пікірлер: 46

  • Жыл бұрын

    Köszi a hasznos és lényegretörő videót! :D

  • @sarkozibalazs
    @sarkozibalazs Жыл бұрын

    Én is üdvözlök mindenkit...Ez nagyon remek videó lett!!....Köszi valentin...❤️🌈🙏✌️😁

  • @messziroljott1516
    @messziroljott1516 Жыл бұрын

    jó lett :)

  • @Hir0taHUN
    @Hir0taHUN Жыл бұрын

    Valentin, te gondolatolvasó vagy! Pár órája terveztem át az edzéstervemet 3 naposra, hogy több volument tudjak egy izomra rakni 1 héten! Köszönöm, hogy megerősítettél benne! :D

  • @valentintorma

    @valentintorma

    Жыл бұрын

    Néha félelmetes, hogy mennyire jók ezek a videó időzítések.😮😀

  • @kovacsandras7688
    @kovacsandras7688 Жыл бұрын

    Köszi! Király volt és informatív, ahogy eddig is!

  • @valentintorma

    @valentintorma

    Жыл бұрын

    🙏

  • @jhosephking5665
    @jhosephking5665 Жыл бұрын

    Egy újabb informatív videó köszi 🏋️💪 ma is tanultam valamit

  • @valentintorma

    @valentintorma

    Жыл бұрын

    Örülök, hogy hasznodra vált!😉👍

  • @blista2
    @blista2 Жыл бұрын

    Emlékszem rá, hogy kb 62K-n volt a feliratkozók száma, amikor azt elemezgettük a kommentszekcióban, hogy kb ekkora lehet az a youtube felhasználói réteg, aki számára érdekes lehet ez a csatorna. Ehhez képest már elhagytuk a 66K-t.

  • @valentintorma

    @valentintorma

    Жыл бұрын

    Igaz, bár ha a feliratkozók számát nézzük, a lendület lelassult. Szerintem maga ez a "niche" időszakos is. Mindenesetre jó tudni, hogy vagytok páran, akik már hosszú évek óta itt vagytok és aktívan támogatjátok a csatornát. Hatalmas köszönet érte.🙏

  • @LZLZ0123
    @LZLZ0123 Жыл бұрын

    Ezekkel az egy gyakorlatos tanulmányokkal legtöbbször az a legnagyobb gond, hogy sokszor teljesen ellentétes eredményeket mutatnak, mint amit egy komplett edzésprogram hasonló felépítése eredményezne. Jelen esetben például hiába mutatja ki a vizsgálat, hogy az emelt volumen jobb eredményt ad, ha azt egy komplett edzésprogram összes gyakorlatára értelmezzük, akkor nagyon valószínű, hogy hamar eljön az a pont, amikor a túlzott összvolumen inkább már hátrányos lesz. .... Továbbá azt is hozzátenném, hogy sokszor az van, hogy a vizsgálatok nem azt mutatják ki, hogy melyik módszer jó és melyik rossz, hanem hogy a vizsgálatok viszonylag rövid ideje alatt melyik volt eredményesebb. Tehát sokszor mindkét módszer működik, és gyakran viszonylag kis eltéréseket detektálnak. Viszont honnan tudjuk, hogy hosszabb távon, mondjuk éves távlatokban is igaz-e az eredmény? Mi van, ha a lassú, konstans fejlődés idővel beéri, vagy megelőzi a labor szerint, rövidtávon jobb módszert?

  • @valentintorma

    @valentintorma

    Жыл бұрын

    Teljesen igaz amit mondasz. Egy edzésprogram komplex, több faktoros rendszer, de ha tudjuk, hogy mik a valószínűleg jó irányvonalak, akkor azt egy edzésprogram részévé tehetjük. Sokszor találkozom azzal, hogy valaki teljesen képben van az apró dolgok terén, de ha ezeket egybe kell építeni egy edzésprogramba, ne adj Isten, rugalmasan változtatni a körülményekhez képest, akkor gond van. Egy metaanalízis szerintem mindenképpen jobb képet adna, annyi biztos. Viszont szerintem ez a sport is annyira mélyen gyökerezik, hogy ezek a tanulmányok kb. olyanok, mintha egy sötét szobában igyekeznénk kitapogatni, hogy mi az a hatalmas dolog, ami a szoba közepén van. Minél jobban tapogatózunk, annál jobb és részletesebb képet kapunk arról, hogy milyen alakja és részletei vannak annak a dolognak, de az igazi mégiscsak az lenne, ha egyben, fényben is láthatnánk, amit soha nem fogunk. Mindig lesznek szürke zónák ebben a sportban, csak maximum az idő múltával egyre zsugorodnak. (Ez az én véleményem.) Egyébként, amit mondasz a gyakorlatszelekcióval kapcsolatban, arról is készítettek friss tanulmányt. Az eredmény ott is az volt, hogy pár százalékkal (kb. 2-4%) jobb eredményt értek el azok a sportolók, akik guggolás mellé lábfeszítőztek, illetve fekvenyomás mellé tárogattak, stb.

  • @LZLZ0123

    @LZLZ0123

    Жыл бұрын

    @@valentintorma Egyetértünk. 👍😉

  • @nightwishmegaira7038
    @nightwishmegaira7038 Жыл бұрын

    Kedves Valentin! Nagyon köszönöm a csatornád, már évek óta majdnem minden videód megnéztem! Szeretnék egy kérdésemre választ kapni, és nagyon örülnék ha adnál tanácsot... kérlek! 50+ pasiként a térdízületem már kopásnak indult, és a doki szerint a guggolást nem nagyon kéne erőltetni. Tudnál olyan gyakorlatot javasolni, ami otthoni körülmények között combizmot erősít és nem terheli a térdet?! Köszönöm!

  • @valentintorma

    @valentintorma

    Жыл бұрын

    Én azt javasolnám, hogy keress fel egy fizioterapeutát vagy olyan orvost, aki maga is sportol és személyesen meg tudja vizsgálni az állapotodat. Az orvosok többsége sajnos vagy nem érdekelt abban, hogy mi a megoldás vagy alternatívák, vagy maguk sem igazán biztosak benne. Nekem is volt személyes tapasztalatom hasonló esettel és sikerült szerencsére egy rettentően jó specialistát találnom, aki maga is mondta, hogy sajnos ez a helyzet. Kevés az igazán jó szakember. (Csak annyit, hogy én már majdnem járóképtelen voltam és műteni akartak, de saját kutatás és a specialista segítségével helyre sikerült hozni kb. 1,5-2 év alatt a lábamat nyújtásokkal, gyakorlatokkal, stb. Igaz, nem térd problémám volt, hanem gyakorlatilag minden, ami térd alatt van.) Tehát ha találsz ilyen szakembert, az tud segíteni abban, hogy valóban abba kéne hagynod minden jellegű lábedzést, vagy esetleg módosítani lehet egyes gyakorlatokat úgy, ne okozzon problémát és fájdalmat. Ezért fontos, hogy az a szakember maga is sportoló legyen, mert ő érti, hogy mi a dörgés.

  • @nightwishmegaira7038

    @nightwishmegaira7038

    Жыл бұрын

    @@valentintorma köszönöm! Azt hittem ez egyszerűbb probléma. A térd specialista csak annyit mondott hogy ne feszegessem ezt a kérdést, mert a térdízület kopása nem fog javulni. :( de ezek szerint nem csoda ha nem mondott megoldást - mert ő nem a keresett specialista :)

  • @jozsefstempel

    @jozsefstempel

    Жыл бұрын

    @@nightwishmegaira7038 Nekem is hasonló problémám van. Azt nem tudom, hogy másnál működik-e de én így hidaltam át: Folyamatosan fogyasztok hal olajat és zselatint. (néha fél éves glucosamine chondroitin and msm kúrát nyomok ilyenkor nem fogyasztok zselatint). Nem guggolok (az alsó csigolyák miatt is). Lábtolózóm sokat, mert van az a szög ahol nem érzem, hogy fájna a térdem. A bringázás is jó volt esetleg spinning, de olyan fokozatban ahol nagy erőt kell kifejteni (a váltós bringánál a hátsó kis lánckerék). Annyi van, hogy a térdem bírja a saját súlyos gyakorlatokat, erre tudok hál istennek építeni. Lépcsőzés. Társasházban lakom és minden nap 8x felmegyek a nyolcadikra úgy, hogy egy lépés 2-3 lépcsőfok. A bolgár guggolást és a sétáló kitörést is szoktam. A pisztoly guggolás lenne a cél, de az még nem megy.

  • @marksipos3097
    @marksipos3097 Жыл бұрын

    😎🙏🔥

  • @martinhorvath2699
    @martinhorvath26994 ай бұрын

    Szia, én heti 4x1,5-2 órát megyek és mindig mindenre edzek 6-6-6 kört. Ez hosszú távon nem lesz túl sok vagy nagyjából ez pont optimális ? Előre is köszönöm

  • @valentintorma

    @valentintorma

    4 ай бұрын

    Szia, Ez attól is függ, hogy milyen intenzitással edzel. De alapvetően ha fejlődsz, akkor jól csinálod. Ha minden jól halad, akkor nem érdemes változtatni. Akkor érdemes újratervezni valamit, ha megakad a fejlődés.

  • @spacechicken6180
    @spacechicken61805 ай бұрын

    Kipróbáltam... Ha 3 részre bontom azt a 12 sorozatot amit eddig egy nap alatt lezavartam, akkor nem csak +1 sorozatot tudok megcsinálni, hanem ugyanúgy összesen 12-t mind a 3 napon. Ki az, aki 4 sorozat után azonnal azt mondja, hogy ennyi elég volt? (Lehet, hogy én túl könnyű súlyokat használok és ezért fér még bele jóval több sorozat, mint 4-5?)

  • @valentintorma

    @valentintorma

    5 ай бұрын

    Igen, könnyen meglehet, hogy ez az oka, hogy annyit meg tudsz csinálni. Ha több gyakorlatra fel van osztva, akkor viszont van eltérés mondjuk a guggolás és a lábfeszítés között vagy a fekvenyomás és a tárogatás között, stb.

  • @norbertszasz8628
    @norbertszasz8628 Жыл бұрын

    Pár napja pont erről dumáltunk az edzőtársammal! :O Ilyenkor gondolom azt, hogy nincs véletlen!

  • @valentintorma

    @valentintorma

    Жыл бұрын

    Olykor már ijesztőek tudnak lenni ezek a véletlenek. (Legközelebb nézzetek hátra! Lehet, hogy ott bújok és szorgosan jegyzetelek.😄)

  • @norbertszasz8628

    @norbertszasz8628

    Жыл бұрын

    @@valentintorma akkor lekozelebb 1 szelfire ugorj oda nyugodtan 😂😂😂

  • @zoltancsikos1771

    @zoltancsikos1771

    Жыл бұрын

    Nagy számok törvénye. 66 ezren követnek. Az lenne a furcsa, ha senki nem beszélne közülünk arról, amiről másnap kijön egy videód 😁 Persze aki épp így jár, annak különösnek tűnik. 💪

  • @valentintorma

    @valentintorma

    Жыл бұрын

    @@zoltancsikos1771 Van benne valami. :)

  • @danielbodnar4218
    @danielbodnar4218 Жыл бұрын

    Bocs Val, nagy tisztelőd vagyok, de számomra ez a "legújabb kísérlet" már ott elvérzett, hogy 9 hét volt a minta. Nevetséges! Ebben a sportban ilyen edzésmúlttal (mármint hogy nem totál kezdőkről beszélünk) 9 hét az SEMMI! Erőszint változást talán ki lehet mutatni, de száraz izomtömeg növekedést még laboratóriumi körülmények között sem! Mondhat bárki bármit! 9 hónap az már valami. Talán..... Amúgy csíplek, az egyik legjózanabb "fitness influencernek" tartalak! PEACE!

  • @valentintorma

    @valentintorma

    Жыл бұрын

    Igen. Sajnos ez a baj, hogy csak morzsákat kapunk. Irányvonalnak jó lehet, de inkább csak körvonalakat kapunk, mintsem konkrét, kirajzolódott iránymutatást. De a pozitív oldalát nézve: előrébb vagyunk, mont mondjuk 20 éve.😄

  • @laszlobalogh3841
    @laszlobalogh3841 Жыл бұрын

    Teljesen realis 12 sorozat utan nem tudod azt az intenzitast tartani mintha heti 2x 5 sorozatot csinalsz nagyobb intenzitassal 😅 remelem erthetoen irtam le Itt a lenyeg hogy jobban lehet terhelni intenzitasban

  • @valentintorma

    @valentintorma

    Жыл бұрын

    Teljesen egyetértek.

  • @valebuilding8719
    @valebuilding8719 Жыл бұрын

    Szerintem itt csak az a gond, hogy csak a combizmokat vizsgaltak meg.

  • @vezertrojai

    @vezertrojai

    Жыл бұрын

    Miért lenne ez gond? A karodon másképp funkcionál az izom vagy mi? Nem izom izom nem lesz különbség!

  • @Valhalla_986

    @Valhalla_986

    Жыл бұрын

    @@vezertrojai más a regeneráció idő, kar sokkal kisebb izom pl. ezért gyorsabban regenerálódik, mint a comb

  • @valentintorma

    @valentintorma

    Жыл бұрын

    Szerintem nem feltétlenül gond ha magát az izmot nézzük. Az másik kérdés, hogy az idegrendszeri regeneráció valószínűleg tovább tart ebben az esetben, mint mondjuk egy oldalemelésnél. Ez is egy olyan tanulmány, amivel kissé élesebbé tehetjük a képet, ami izomépítést illeti, de szerintem teljesen éles képet sosem fogunk kapni, csak irányvonalakat. Mindenki más és a fejlődésben nagyon sok faktor játszik szerepet. Mindenesetre jó, hogy ezek a tanulmányok irányt tudnak adni arra vonatkozóan, hogy merre érdemes elindulni.

  • @valebuilding8719

    @valebuilding8719

    Жыл бұрын

    @@vezertrojai ; Nem gondolnam, hogy minden izom egyforma lenne, vannak izmok amik sokkal gyorsabb tempoban regeneralodnak, kevesebb illetve tobb munkat kivannak stb.

  • @valebuilding8719

    @valebuilding8719

    Жыл бұрын

    @@Valhalla_986 pontosan erre gondoltam!

  • @robertoze
    @robertozeАй бұрын

    Nem profi szinten még az is közrejátszik, hogy nem egyformák a napok. Lehet egyik nap rosszabb, mint a másik és, ha pont a rosszabbik napra jut adott izomcsoport, akkor a héten már több lehetőség nincs ennyire futja. Ha viszont többször is van lehetőség egy izomcsoportra, akkor jobb és rosszabb napon is kaphat terhelést és összességében jobb edzése lesz az izomcsoportnak szétosztva. Hosszabb távon ez mégjobban összeadódhat. A másik, hogy miért csináljon valaki 2-3 szor több gyakorlatot, ha ennek a fele harmada is pont elég intenzitást ad egy edzésen belül.

  • @valentintorma

    @valentintorma

    Ай бұрын

    Nagyon igazad van mindenben, amit írtál!🙏

  • @user-ve7lq6wf2n
    @user-ve7lq6wf2n9 ай бұрын

    szerintem akik csinaltak ezt a felmerest nem ertenek semihez :D akik meg voltak a teszt alanyok jol jott a penzt nekik xddddddd

  • @ervinhollosi6643
    @ervinhollosi6643 Жыл бұрын

    Duma,duma,duma csak erthetoen magyarul kene.

  • @valentintorma

    @valentintorma

    Жыл бұрын

    "Minél többször emelsz meg dolgokat és teszed őket le, annál izmosabb leszel. Ha közben még pihensz is, annál tõbbször leszel képes dolgokat felemelni ès letenni."

  • @fan..54

    @fan..54

    Жыл бұрын

    Na lássuk hogy te jobban magyarázod - e el

  • @fan..54

    @fan..54

    Жыл бұрын

    @@valentintorma Valentin! Ne foglalkozz a negatív kommentekkel. Azokra rá se kell nézni, írni.

Келесі