Чічестерський собор, місце де гармонійно співіснують античність і сучасність

Як часто ви ходите у церкву?
Не переключайтесь, я не буду проповідувати. Я буду вам показувати прекрасну церкву, прекрасний музей, місце де можна послухати концерти. Сьогодні я в Чічестерському соборі.
Англіканські церкви хоч і не мають пишного внутрішнього убранства, але зачаровують з першого погляду.
Ну що ви мені зробите? Люблю я ходити до церкви. Сьогодні один з найстаріших соборів Англії - Чічістерський собор святої Трійці заснований у 1075 році.
Тут поєднані норманський і готичний стилі, а архітектурний критик Ян Найрн назвав його «найтиповішим англійським»
У чічістерського собору є кілька особливостей. Наприклад дзвіниця яка стоїть окремо від собору
І шпиль, який єдиний на острові можна побачити з моря. 84 метрова споруда свого часу навіть слугувала орієнтиром для моряків.
Це мабуть найдревніша частина собору, цей барельєф датується 12 століттям. Тут зображена сцена воскресіння Лазаря. А якщо копнути глибше, то можна знайти сліди римської імперії. Наприклад ось такі римські мозаїки.
Чічестерський собор це поєднання древності і сучасності. Кажуть не всім це подобається але від цього нікуди не дітися. Одним з головних сучасних скарбів є вітраж виготовлений Марком Шагалом. Та величезний яскравий гобелен Джона Пайпера, що закриває собою простий деревʼяний вівтар. Він зʼявився у соборі в 1966, тут можна знайти символічні зображення святої Трійці, а також елементи створення всесвіту - землю, повітря, вогонь і воду.
Чічістерський собор можна вивчати годинами.
Ось ще одна сучасна скульптура. Таким біженця побачила художниця і романський діяч Діана Бранденбургер.
А це оспівана поетами Арундельська гробниця. Тут спочивають середньовічний лицар Річард Фітзалан, герцог Арундельський і його дружина Елеанора Ланкастерська. У 1955 Філіп Ларкін зачарований їх образами написав свою відому поему.
Я тут, до речі, цього разу була у справах. Інсталювала арт-проект у створенні якого приймала безпосередню участь.
Тут у південному нефі чічістерського собору в оточені прекрасних вітражів і портретів англійських монархів наш український вінок буде виставлятись протягом двох тижнів з 14 до 30 червня.
У його створенні приймали участь українці і британці, які сьогодні живуть у Західному Сассексі.
Якщо в південному нефі виставляється український вінок, то в північному зображення всіх чічестерських архієпископів, а ще тут поховані відомі англійські композитори.
У жовтні в соборі відзначатимуть 150-річчя Густава Холста. Обіцяють інсталювати просто тут семиметровий макет Марса, адже найвідоміший твір Холста, симфонічна сюїта «Планети», а «Марс, вісник війни» одна із її частин.
Холст тут похований не випадково, адже він багато років був головним органістом собору. Розмішення його захоронення теж особливе. Він просив про вічне упокорення поряд із своїм колегою і вчителем Томасом Уілксом. Той жив у часи королеви Єлизавети І і так прислужився перед церквою, що його навіть зобразили на соборних вітражах.
Якщо і далі говорити про музику, то на замовлення Волтера Хаслі, тодішнього настоятеля, Леонард Бернштейн написав Чічестерський Псалом, премʼєра якого відбулася у 1965 у Нью Йорку. Сьогодні ж, щовівторка, в обідній час в соборі дають безкоштовні концерти органної музики, а церковний хор, вихованці сусідньої школи Пребендел, співає тут вісім разів на тиждень.
В соборі працює бібліотека, сувенірний магазин і за невелику плату можна замовити індивідуальну екскурсію.

Пікірлер: 2

  • @2banok340
    @2banok340Ай бұрын

    Дуже цікаво!

  • @BritStorii_sussex

    @BritStorii_sussex

    Ай бұрын

    Попереду ще багато цікавого, дякуємо за відгук)

Келесі