Wojciech Rudzki

Wojciech Rudzki

Пікірлер

  • @TheStonedstone
    @TheStonedstone4 күн бұрын

    Prawo obrony oszusta w akcji. Moim zdaniem i zdaniem elementarnej logiki to najemca narusza mir domowy właściciela mieszkania nie płacąc za korzystanie z jego własności, wbrew umowie, którą podpisał. Poza tym popełnia przestępstwo oszustwa doprowadzając nie "niekorzystnego rozporządzania mieniem" art 286. Takie filmiki jak ten to instruktaż dla złodziei i oszustów.

  • @markusbach5953
    @markusbach59537 күн бұрын

    To sie wszystko niebawem zmieni, banki sobie kupia ustawe, albo dadza prykaz zrobienia ustawy , ze jak ktos nie placi (nie splaca kredytu) to bedzie mozna go wyciagnac w gaciach o 6 rano na mroz. Tak dziala prawo robione przez dziwnych ludzi. W zaleznosci od potrzeb. A ta ustawa ktora jest ma jeszcze jedna zalete dla moznych tego swiata, jak najemca nie placi, a wynajmujacy nie splaca kredytu bo nie ma za czego bo politycy przyczynili sie do tego zeby nie mial, i nie mogl nowym wynajac , to bank odbierze nieruchmosci temu co nie splaca kredytu ,jaki wzial na mieszkanie pod wynajem. I to jest tez jeden z celow tej hucpy lichowiarzy.

  • @markusbach5953
    @markusbach59537 күн бұрын

    To ze taka ustawe Jakiego glosowacze w sejmie poparli , to nie ma nic wspolnego z czyscicielami kamienic, ktorzy juz wczesniej zdazyli wiekszosc kamienic wyczyscic. Ta ustawa zostala stworzona na potrzeby politykow, ktorzy sa odpowiedzialni za biede w kraju i za ilosc bezdomnych i z racji pobierania podatkow od narodu , miedzy innymi na cele socjalne, MUSZA zapewnic kazdemu jakies schronienie, ta ustawa umyli sobie swoje klejace lapki i zwalili odpowiedzialnosc za bezdomnych na wlascicieli mieszkan. Jeden prosty zapis w ustawie pomiedzy czyscicielami kamienic a wynajmujacymi normalnie byloby zastrzezenie , ze "JAK NAJEMCA NIE PLACI" , i bylaby sprawa zalatwiona z czyscicleami kamienic i nie sluchalibysmy dzis propagandowych usprawiedliwien ,ze chodzilo o ratowanie najemcow przed czyscicielami kamienic bo tam najemcy placili, bo jest to wierutnym klamstwem. Chodzilo dokladnie o zwalenie odpowiedzianosci za swoje ulomnosci i brak kompetencji w kierowaniu krajem tak aby bezdomnych nie bylo !!!!!. Chyba ze z walsnej woli. Wiec prosze nas nie czarowac tu swoja osoba i uwazac ze narod jest glupi , bo obraza Pan ludzi ktorzy Pana sluchaja.

  • @lechbednarek6754
    @lechbednarek67547 күн бұрын

    Wystarczy, że właściciel przestanie płacić za media dostawcom i oni sami dokonają ich odcięcia bez konsekwencji dla właściciela ( on przecież nie odpowiada za to zużycie).

  • @TheStonedstone
    @TheStonedstone5 күн бұрын

    Ale po jakim czasie.

  • @emeda40
    @emeda408 күн бұрын

    Najemca nie jest lokatorem ! Nie dotyczy jego ustawa o ochronie lokatorów bo stroną nie jest gmina lub inna instytucja ! Decyduje li tylko umowa cywilna ! Kiedy to wreszcie zrozumieją nasze dziwne sądy !?

  • @monikamaj3913
    @monikamaj39139 күн бұрын

    Jaką spółkę wybrać na otwarcie butiku z siostrą? I bardzo martwi mnie sprawa wyciągania pieniędzy ze spółki… jak to zrobić aby wypłacać na nagle lub prywatne sprawy na konto prywatne bez płacenia podatku?

  • @reytanprzeciwbezprawiu13
    @reytanprzeciwbezprawiu139 күн бұрын

    Witam Wszystko jasne jednak nikt nie może przymusić wynajmującego, by płacił za media skoro nie lma środków z wynajmu na Utrzymanie lokalu we właściwym stanie. Na zarzut odcięcia mediów stawiam po pierwsze b4ak winy w braku środków a po wtóre stawiam zarzut wyłudzenia lokalu bez płac3nia. Bzdura to co młody opowiadasz jako prawnik powinieneś wiadzieć, zże na akcję jest reakcja. Pozdrawiam REYTAN PRZECIW BEZPRAWIU

  • @dariuszmion2764
    @dariuszmion276410 күн бұрын

    No właśnie to jest to ! Chore prawa

  • @tojestemja
    @tojestemja18 күн бұрын

    Odcięcie mediów dokonuje ich dostawca po nie uiszczaniu za nie opłat- czyli elektrownia i wodociągi.

  • @user-ky4on9bq9j
    @user-ky4on9bq9jАй бұрын

    Witam czy po nabyciu stwierdzenie spadku konieczny jest podzial spadku

  • @bakoziel6909
    @bakoziel6909Ай бұрын

    A czy ma to zastosowanie jeśli ktoś zajął mieszkanie bezprawnie, bo miał dostęp to lokalu, bez zgody właściciela, nigdy nie miał umowy i nigdy nie płacił?

  • @jordangagat
    @jordangagat2 ай бұрын

    czyli ja

  • @SzymonSwimming
    @SzymonSwimming2 ай бұрын

    Mam pytanie nie wiem jak się za to zabrać i odczepi zacząć. Natomiast mojej mamy ojciec mój dziadek był nieznany odnalazł się ze dwa lata temu. Dziadek zostawił moją mamie jak była małym dzieckiem i nie interesował się nią czy moje mamie się coś należy. Pozdrawiam

  • @johnmoryson492
    @johnmoryson4922 ай бұрын

    Jeżeli chcesz wynajmować chałupę trzeba zmienić przeznaczenie lokalu z mieszkalnego na użytkowy wtedy nie obowiązuje żadna ustawa o ochronie lokatorów lub wynajmować mieszkanie na tak zwaną gębę wtedy najemcy bardzo trudno jest udowodnić jakiekolwiek prawa wynikające z ustawy. Umowa najmu w tym kraju chroni najemcę nie właściciela, a wynajmowanie przez notariusza też nie jest do końca bezpieczne, poszukajcie sobie jak cwaniacy to obchodzą, a pozatym w dalszym ciągu podpadacie pod ustawę o ochronie lokatorów no i po podliczeniu kosztu notariusza i podadku wynajmujecie swoje mieszkanie za czapkę śliwek. Kolejną dobrą metodą na obejście ustawy jest otwarcie motelu ale to już wiąże się z prowadzeniem działalności gospodarczej. Dobrych metod na obejście zgodnie z prawem tej fatalnej ustawy jest dużo więcej wszystko zależy od waszej kreatywności. Pamiętajcie Polska to kraj w którym nic nie wolno, a wszyscy wszystko robią dlatego woda ma być mętna bo w mętnej dobrze ryby się łowi.

  • @andrzejlwowski2446
    @andrzejlwowski24465 ай бұрын

    Instruktarz dla oszustów!

  • @liliiabond266
    @liliiabond2665 ай бұрын

    Dziękuję

  • @mirkas47
    @mirkas476 ай бұрын

    Wynajmowanie mieszkań w Polsce to sport ekstremalny. Dla tych którzy lubią chodzić po Sądach i wydawać na prawników lub którzy nie boją się naginać czy łamać prawo. W obydwu przypadkach trzeba mieć mocne nerwy. Innych możliwości nie ma.

  • @user-io3sb5od4k
    @user-io3sb5od4k6 ай бұрын

    Znajomy wynajmuje mieszkania na doby, w umowie wpisuje "motel" jako właściciel. Jak ktoś nie płaci to szybko się wynosi bo przestaje działać karta otwierająca drzwi, uruchamiająca windę i włączająca prąd.

  • @barbarawegrzynek4419
    @barbarawegrzynek44196 ай бұрын

    Bardzo słabo słychać głos się odbija.

  • @marialubi5665
    @marialubi56656 ай бұрын

    To szubrawcy ,oszuści i to majętni ludzie mają domy.drogie samochody ,firmy budowlane ,pracują za granica firmy budowlane itd . Zmienić prawo ,nie płacisz to wynocha ,chyba że poprosi i jakąś ulgę z powodu utraty pracy .Kto to ustalał te prawa .Oszuści nadal będą panami . Wstyd mi za tych ,którzy takie prawo ustalali .

  • @hipertracker8349
    @hipertracker83496 ай бұрын

    Zameldowanie to już chyba dziś relikt PRL'u.

  • @hancokdecymber4443
    @hancokdecymber44437 ай бұрын

    Czy należy się zachowek po sporządzeniu Umowy dożywocia?

  • @aldurer8979
    @aldurer89797 ай бұрын

    Lokator nie płaci ? Zatem wyjeżdżam z kraju i w związku z tym rozwiązuję umowę z dostawcami prądu, wody i gazu. Nie wolno ? Zezwalam uciążliwemu lokatorowi na zawiązanie umowy o media z dostawcami :)

  • @robertspychaj3729
    @robertspychaj37297 ай бұрын

    >>>Art. 6a. 1. Wynajmujący jest obowiązany do zapewnienia sprawnego działania istniejących instalacji i urządzeń związanych z budynkiem umożliwiających najemcy korzystanie z wody, paliw gazowych i ciekłych, ciepła, energii elektrycznej, dźwigów osobowych oraz innych instalacji i urządzeń stanowiących wyposażenie lokalu i budynku określone odrębnymi przepisami.<<< Przecież tutaj chodzi o nie poniszczenie instalacij elektrycznej w lokalu, rur wodociągowych, itp. Nie ma w ustawie nic o wstrzymaniu prądu, gazu lub wody. Gdy prąd jest wyłączony, instalacja nadal jest sprawna, tzn. uziemienie, izolacja, brak ryzyka porażenia prądem, gniazdka w dobrym stanie, itp. A to, czy jest prąd, to już inna sprawa. Jeśli silnik samochodu jest sprawny, a brakuje benzyny, to czy to znaczy że jest niesprawny? A może jeśli masz sprawne nogi i możesz chodzić, ale się położysz, to nagle nogi są niesprawne? A pod czajnikiem jak się pali gaz, to znaczy, że jest sprawny, a jak braknie gazu czy to znaczy że jest niesprawny? A gdy zgasisz żarówkę wyłącznikiem, czy to znaczy że żarówka już jest niesprawna? W moim jasnym rozumieniu instalacja niesprawna jest wtedy, gdy jej jakiekolwiek wady (zużycie, uszkodzenie, itp) uniemożliwiają pełnienie celu. Można wstrzymać umowę o dostawę mediów i nikt ci nic nie zrobi! Ta ustawa jest zrobiona po to, by wlaściciele kamienic nie niszczyli instalacji wodnej, elektrycznej, sanitarnej, itp w celu pozbycia się lokatorów z wybranych mieszkań, bo ci lokatorzy mieli zarejestrowaną dostawę prądu, gazu i wody na siebie! Nastepna rzecz - artykul 191 - wystarczy w umowie o wynajem zawrzec klauzule, ze najemca jest świadomy, że z dniem wygaśnięcia / unieważnienia umowy najmu zostają wstrzymane usługi dostarczenia energii / gazu / wody. Nie ma wtedy mowy o uporczywym działaniu przeciwko najemcy w celu wyegzekwowania zaległych należności, lub wymuszeniu określonego zachowania (wyprowadzki po wygaśnięciu umowy) bo takowe w chwili podpisywania umowy o wynajem nie istnieją Nikt mu się nie każe wyprowadzać. Nie ma również mowy o zmuszaniu do opuszczenia lokalu, gdyż najemca podpisując umowę na czas określony dobrowolnie zgadza się na przestrzeganie wszystich jej warunków. Nie ma przemocy. Można jeszcze dodać do umowy klauzulę, wynajmujący jest świadomy wszystkich warunków umowy i dobrowolnie akceptując ją i zgadza się na przestrzeganie jej wszystkich warunków . Dodatkowo, artykuł 191 par 1 mówi o przemocy lub groźbach wobec najemcy. Analizując definicję groźby lub przemocy wobec kogokolwiek, nie znajdziemy tam nic o rozwiązywaniu umów osób trzecich z dostawcą jakichkolwiek usług. Oczywiście, cały czas rozmawiamy o sytuacji, gdy umowa wynajmu wygasła lub z powodu nieprzestrzegania warunków została unieważniona. Wtedy artykuł 191 idzie w kosz. Zatem: wstrzymanie usługi dostarczenia energii elektrycznej przez właściciela lokalu nie jest przemocą względem najemcy przy nieważnej umowie najmu, lecz prawem ustanowionym umową pomiędzy właścicielem lokalu a usługodawcą medium. Jeżeli właściciel lokalu zmusza najemcę do pozostania w lokalu, wtedy jest to przemoc. Praktycznie powinno byc tak: Właściciel dzwoni po policję. Ta przyjeżdża i żąda ważnej umowy wraz z dowodami zapłaty. Lokator tego nie ma - wszystko jasne. Nie trzeba sądów. Wystarczy dobrze spisać umowę. A w przypadku, gdy umowa o wynajem lokalu jest nieważna, prawo najemcy do lokalu również wygasa.

  • @andrechmielewski6643
    @andrechmielewski66438 ай бұрын

    Wazny temat i bardzo chce tego wysluchac, ale ... To jest fatalne nagranie pod wzgledem technicznym. ... echo tylko slysze i niewyraznie slychac co mowi prelegent. Nie na blisko mikrofonu. Szkoda...

  • @user_car_bon
    @user_car_bon9 ай бұрын

    Jak mogę się z Tobą skontaktować w celu uzyskania porady?

  • @planon5785
    @planon578510 ай бұрын

    Dzień dobry, dobry filmik...ale mama pytanie ; mieliśmy rodzinę 4 osobową : ja syn , siostra, mama i tata....ale doszło do śmierci (2007) mamy...rodzice mieli prywatne mieszkanie ( kupione)po śmierci mamy mieszkanie zostało w standarcie podzielona na trzy osoby (po 1/3 każdy) na mnie ( syn), moją siostre i oczywiście tatę...ale niestety tata też zmarł (2021), przed śmiercią żył ze swoją przyjaciółką ponad 15 lat ( nie mieli ślubu) ....tata zapisał ( własnoręcznie napisany testement?) tą swoją cześć na moją siostrę na swoją przyjaciółkè i na wnuczkę od przyjaciółki a pominął mnie i swojego jedynego wnuka...czy ja jako dziedziczący cześć ( 1/3) po swojej mamie mogę ubiegać się też o zachowek po części mojego ojcu od tych trzech osób? co po moim ojcu tą część spadku odziedziczyli? I czy mój syn ( czyli jedyny wnuk) może też domagać się zachowku od tych osób? Bo tata pominoł mnie i swojego wnuka w testamencie. Z góry dziękuję i śle pozdrowienia.

  • @danutaskrzypczak803
    @danutaskrzypczak80311 ай бұрын

    Ojciec umiera 15 lat temu nie pozostawił testamentu.Matka umiera 5 lat temu pozostawia testament,gdzie mieszkanie przekazuje córce,Czy pozostałe dzieci mogą domagać się udziały po ojcu i osobno zachowek po matce?

  • @vee-bo
    @vee-bo11 ай бұрын

    Tak to jest z papugami. Przynajmniej z większością. Tyle Ci powiedzą żebyś kupił u nich rozwiązanie. Żeby to jeszcze było rozwiązanie za które biorą odpowiedzialność. Albo coś odkrywczego. Oczywiście żadnej odpowiedzialności nie biorą. Spróbuj się z papuga umówić na procent od wygranej przez niego sprawy to zobaczysz jak im zapał do sprawy słabnie. Na szczęście jesteście w pierwszej dziesiątce zawodów które znikną z powodu rozwoju sztucznej inteligencji.

  • @danutaskrzypczak803
    @danutaskrzypczak80311 ай бұрын

    Mam pytanie Ojciec zmarł 15 l temu nie zostawiajac testamentu.Po 10 latach umiera mama zostawiajac testament w którym zostawia mieszkanie córce,Bracia zadają zachowek po zmarłej matce i udziały po zmarłym ojcu. Czy bracia mogą zadać i zachowek po matce i osobno udziały po ojcu.

  • @user-yr2cl8jl2u
    @user-yr2cl8jl2u Жыл бұрын

    Nie daj boże wynajmować pokój u Pani Krystyny Wędzikowskiej przy ulicy Kasztanowej 6 w Skierniewicach...WNUK PANI WĘDZIKOWSKIEJ PRACUJE W POLICJI INAGRYWA LOKATORÓW NA KAMERY...Na dodatek w oborze siedzi WOJIZER PRACUJĄCY W OCHRONIE I PODGLĄDA LOKATORKI...Pani Wędzikowska z lokatorek robi zakonnice!!! W umowie najmu ZABRANIA PRZYPROWADZANIA PARTNERA I KOGO KOLWIEK Z RODZINY!!! Na dodatek umów najmu nie zgłasza do...URZĘDU SKARBOWEGO!!!

  • @piowit5946
    @piowit5946 Жыл бұрын

    Wynajmuję lokal warsztatowy w Ususie płacę czynsz a właścicielka z policją mnie wyrzuciła i zablokowali mi wejścia i moje rzeczy i kradną mi prąd a policja na to nic nie robi

  • @BonifacyN1
    @BonifacyN1 Жыл бұрын

    Umowa najmu ulega rozwiązaniu z powodu ziszczenia się warunku tj. niezapłacony czynsz 10tego dnia. Od dnia następnego dnia nie istnieje stosunek najmu. Właściciel przyjmuje zatem, że najemca w dniu następnym się wynosi. Wystawia rzeczy za drzwi, wymienia zamki. Przyjeżdża policja, spisuje stan faktyczny. Co się dzieje dalej? Otóż moim zdaniem, właściciel mieszkania może umyć ręce i mówi, rzeczy zostawili na klatce, co nie wydawało mu się dziwne, temu że w tym dniu nie łączył ich stosunek najmu, zatem lokatorzy sami dobrowolnie, zgodnie z umową opuścili mieszkanie. Wymienia również zamki w celu bezpieczeństwa swojej nieruchomości.

  • @tomaszowczarek3825
    @tomaszowczarek3825 Жыл бұрын

    Powsadzać wszystkich wynajmujących do paki, a najemcom-oszustom postawić pomniki!

  • @johnpared2835
    @johnpared2835 Жыл бұрын

    Co za typ

  • @grazynajanuszkiewicz4785
    @grazynajanuszkiewicz4785 Жыл бұрын

    Jaki to zysk jezeli w tbs najemca na poczatek jest pokrzywdzony oszukiwany to jest straszne

  • @gagness
    @gagness Жыл бұрын

    I prosze mi uwierzyc ,ze jest wiecej nieuczciwych Wlascicieli niz Lokatorow.

  • @gagness
    @gagness Жыл бұрын

    Ja juz nie dziwie sie Lokatorom,ze oddaje Wlascicielom za zwyczajne lamanie praw.Wtedy ktos zaczyna postepowac z nimi w taki sam sposob kiedy sa zastraszani.

  • @gagness
    @gagness Жыл бұрын

    Nie wolno wlasnowolnie Wlascicielom mieszkan konstruowac na wlasna reke umowy.Musi byc ona zgodna z ustawa praw lokatorow inaczej Wlasciciele lamia prawo.

  • @gagness
    @gagness Жыл бұрын

    3 miesiace plus jeden miesiac jesli chodzi o nieregulowanie płatności.Dotyczy to umow na czas okreslony.Ponad to w mojej umowie byla zawarta taka tresc:Sprzatanie koncowe ,a jesli nie to zostane obciazona oplata za sprzatanie koncowe(lacznie z praniem firan i zaslon) w kwocie 300 zl.Ponad to,kolejny punkt w umowie to:po zakonczeniu najmu ,nawet jesli minie 8 miesiecy zostane pociagniecia do regulacjii za centralne ogrzewanie,a juz po miesiącu wynajmu czynsz zostal podwyzszony z czego wiem,ze kwota czynszu nie moze byc ruchoma.Rachunkow tak,ale nie samego czynszu do Wspoldzielni.

  • @gagness
    @gagness Жыл бұрын

    Podpisalam umowe najmu w ktorym okres wypowiedzenia mial termin 1 miesiaca.Podpisalam go wiedzac o tym,ze minimalny okres wypowiedzenia to 3 miesiace.Potem smialam sie z glupoty Wynajmujacego,ktory myslal ,ze nie znam prawa.

  • @agnieszkapiekny374
    @agnieszkapiekny374 Жыл бұрын

    A ja mam zapytanie bo mam być nowym wlaścicielem.mieszkania które jest wynajmowane więc przejmę podpisaną umowę. Umowa jest zwykła i wygasa końcem roku. Czy po jej wygaśnięciu jako nowy właściciel mogę podpisać z najemcami umowę ale już wynajmu okazjonalnego czy jeśli będę przedłużać też musi być to standardowa umowa zwykła

  • @januszwasik6350
    @januszwasik6350 Жыл бұрын

    Dzień dobry. Panie Wojciechu,proszę o radę jak napisać umowę najmu z możliwością zamieszkania przez właściciela mieszkania choćby z możliwością korzystania z kuchni. Pozdrawiam serdecznie i proszę o podpowiedzi .

  • @ondre1557
    @ondre1557 Жыл бұрын

    Czy syn który na zasadzie umowy darowizny od rodziców, otrzymał dom z prawem bezpłatnej służebności mieszkania dla rodziców, ma obowiązek świadczenia opieki nad rodzicami do końca ich życia na takich samych zasadach jak pozostałe rodzeństwo które zostało pominięte w umowie darowizny? Czy jest szczególnie zobowiązany do opieki nad rodzicami?

  • @AsAs-ms2tv
    @AsAs-ms2tv Жыл бұрын

    Teoretycznie powala to na zameldowanie przez złośliwość nielubianej osobie wszystkich bezdomnych z okolicy.

  • @AsAs-ms2tv
    @AsAs-ms2tv Жыл бұрын

    A co w wypadku sfałszowanej umowy najmu? Nagle ktoś mi się zamelduje w mieszkaniu i nic z tym nie będę mógł zrobić? Czy to ja będę musiał udowodnić, ze doszło do przestępstwa lub niedopełnienia obowiązku przez urzędnika dokonującego meldunku?

  • @fafura13
    @fafura13 Жыл бұрын

    Niezły demokratyczny deBill.

  • @aneta3761
    @aneta3761 Жыл бұрын

    Proszę o wytłumaczenie mi płacenia podatku od nieruchomości jeśli nie jest się wpisanym w księgę wieczysta jakim cudem urzad jest w stanie wystawić wysokość podatku tej konkretnej osobie bez prawnie a gdzie reszta właścicieli

  • @aneta3761
    @aneta3761 Жыл бұрын

    Mam nadzieję, że odpowiesz a więc posiadam 1/3 udziału w spadku po dziadku czyli udział w działce i domu ale brat mojego ojca uniemożliwił mi przebywania na tej nieruchomości bylam wtedy nieletnia bez prawa opłaty opłacał i urząd tylko jemu wysyłał opłatę podatkowa mimo braku wpisu do ksiąg wieczystych tam widnieje mój dziadek , który już dawno odszedł co mogę z tym zrobić abym nie straciła spadku oni tam mieszkają ok 28 lat .

  • @AK-fk5wk
    @AK-fk5wk Жыл бұрын

    Musi Pan jakoś sprawniej mówić. Oglądam już drugi film i daję prędkość 1,5. Bywa, że i 2x. Pozdrawiam.