You are what you eat. Or not?

Szokták mondani: "az vagy, amit megeszel". Ebben sok igazság van, étkezésünk befolyásolja az életünket, az egészségünket, az életkilátásokat.
De vajon biztosan igaz a mondás? A mai videóból kiderül.
Kérlek támogasd te is a csatornát a Patreon közösségi támogatói oldalon keresztül.
/ azsiabaszakadtam
Már a KZread-on belül is tudod támogatni a csatornát, a csatorna tagsági rendszerben.
/ Ázsiába szakadtam
Üzenni a Facebook pagen lehet, ide kérem a nekem szánt linkeket is a komment szekció helyett: / azsiabaszakadtam
A videók állandó támogatója az Ormos Intézet: ormosintezet.hu/kapcsolat/ele...
www.youtube.com/@ADoktorShow/...
A videókban linkszűrő működik, azaz linket tartalmazó kommentek automatikusan nem jelennek meg.
email: azsiabaszakadtam@gmail.com
www.frontiersin.org/articles/...
journals.plos.org/plosone/art...
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/23778...
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/24015...
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/25080...
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/25156...
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/20655...
This video is for general informational purposes only. It should not be used to self-diagnose and it is not a substitute for a medical exam, cure, treatment, diagnosis, prescription, or recommendation. It does not create a doctor-patient relationship. You should not make any change in your health regimen or diet before first consulting a physician and obtaining a medical exam, diagnosis, and recommendation. Always seek the advice of a physician or other qualified health provider with any questions you may have regarding a medical condition.
Ez a videó csak általános tájékoztatási célokat szolgál. Nem használható öndiagnózisra, és nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, gyógymódot, kezelést, diagnózist vagy ajánlást. Nem hoz létre orvos-beteg kapcsolatot. Semmilyen változtatást nem szabad végrehajtania az étrendjén vagy a gyógyszerein, mielőtt konzultálna orvosával. Mindig kérje ki orvosa vagy más szakképzett egészségügyi szolgáltató tanácsát, ha bármilyen kérdése van egészségügyi állapottal kapcsolatban.

Пікірлер: 200

  • @csopi2881
    @csopi28818 ай бұрын

    Az öregasszony elmegy a dokihoz: - Doktor úr, nem tudom mi a baj velem, de folyamatosan szellentek. Szerencsére nem lehet észrevenni, mert nincs szaga és hangja sem, de engem mégis zavar. Most is, hogy itt beszélgettünk, már vagy ötvenszer szellentettem. Kérem, adjon valami orvosságot! A doki felír neki valamit és megkéri, jöjjön vissza egy hét múlva. Jön is az öregasszony magából kikelve: - Mi a fenét adott nekem, maga idióta! Mióta szedem, továbbra is hangtalan, de olyan büdös, hogy az kibírhatalan! - Legalább a szaglása rendbe jött. Felírok valamit a fülére is, jó?😂

  • 8 ай бұрын

    😂😂😂👍

  • @user-te6vk3cd2o
    @user-te6vk3cd2o5 ай бұрын

    Fantasztikus téma és előadás. Köszönöm Doki! Hippokratész már 2500 éve jól tudta, hogy a halál a belekben lakozik. De az egészség is.

  • @andreagyori3191
    @andreagyori31913 ай бұрын

    Egyértelmű a műsora, nagyon hasznos. Köszönöm.

  • @evamajtenynevamosi8857
    @evamajtenynevamosi8857 Жыл бұрын

    Ez is nagyon hasznos videó volt,és nagyon tetszettek a felugró cuki kis színes mikróbák!

  • @damapikk9522
    @damapikk9522 Жыл бұрын

    Ó, ez a "nagyszüleink kolbászon, szalonnán és pálinkán éltek", mekkora ordas kamu :DD jellemzően azok érvelnek így, akiknek favorit kajája a kolbász, pacal, szalonna, oldalas, és a pálinka. Nehéz őket rávenni ám a brokkolira, minek a', hisz a nagyszüleink, ugye. A nagyszüleink alapvetően nagyon egyszerű étrenden voltak. Semmi faxni. Sima, héjában főtt krumpli pl. savanyúkáposztával és vajjal/vagy szalonna pörccel, káposztaleves, cibere leves, bableves, turbolyaleves, kásák, csicsóka, savanyúkáposztás ételek, tök, stb. A vékonyka szalonna mellé - mert a kolbász csak ritkán, ünnepkor került elő - mindig dukált a lilahagyma. A desszert - mondta nagymama barátnője anno - a gyümölcs volt, sütemények, kalácsok csak sátoros ünnepkor készültek. Nem volt, miből és nem volt, mikor készíteni, mert látástól mikulásig dolgoztak a megélhetésért.

  • Жыл бұрын

    Láttam még a nagyapámat kaszálni (mezőn). Az is bejátszott.

  • @FANCSI72

    @FANCSI72

    Жыл бұрын

    + egész nap mozogtak !!!!

  • @damapikk9522

    @damapikk9522

    Жыл бұрын

    @na igen! Pont ettől hiteles, amit mond, prof! Én is mentem a nagyszülőkkel a mezőre, sőt, szalonnáztam is velük, mielőtt megforgattuk a "kerekrendet" ;) :) jellemzően a kevés hús mellé nagyon sok zöldség volt mindig. Nagymama minden este egy kis kosárka almát evett, és kb. 2 ujjnyi kenyérrel nyomtatta el.

  • @damapikk9522

    @damapikk9522

    Жыл бұрын

    @@FANCSI72 kemény fizikai munkával, bizony! Csak egyszer kellene kipróbálni a ma emberének...

  • @Csuly-px4fx

    @Csuly-px4fx

    Жыл бұрын

    Ez nagyon korrekt összefoglaló! Bizony ez volt, nem szalonna, kolbász, pálinka. Egy disznó egész évre 8 tagú családnak...

  • @ferco1971
    @ferco1971 Жыл бұрын

    Szuper informáciokat kaptunk es a videoban szereplő allitasokat 100% ban ala tudom tamasztani, koszonhetően egy nemregiben lezajlotg hasnyalmirigy gyulladásom kapcsán. Nagyon szigoru dietara kenyszerultem, aminek hatasara elkerultem a korhazi kezelest. Azota is sokkal jobban kivanom a zöldsegeket, de a savanyitott kaposztat kifejezetten kivantam heteken keresztul, valamint minden reggelim resze lett egy alma. A hatás a 10 kg testsulyvesztesen kivul is csodalatos.

  • @janosdomokos6601
    @janosdomokos6601 Жыл бұрын

    Doki te vagy a leges legjobb ! Nagyon birlak. Érthetően és humorosan mondasz el mindent. Sokat lehet tanulni az előadásaidból.Köszi

  • @martabertalan2079
    @martabertalan2079 Жыл бұрын

    Nagyon örültem a thémának, de mégjobban hogy értettem is. 😂 Nálam 2 hónapos szorulással kezdődött a drasztikus étrend változtatás -szénhydrát szegény és cukormentes-. Majd 3 éve csinálom, ragyogó labor eredményekkel. Székletet naponként produkálok, ami előtte ismeretlen volt számomra. Fő étkezéseimkor legalább 30 deka zöldféléket viszek be a szervezetbe, ez a hús “függőségemet” automatikusan csökkentette örömömre. Várom nagyon a folytatást! 😊

  • @erikaalmasi
    @erikaalmasi Жыл бұрын

    Köszönöm szépen, nagyon hasznos videó volt!

  • @evafarkasnetamassy5386
    @evafarkasnetamassy5386 Жыл бұрын

    Egy újabb igazolás a növényi alapú étrend mellett.🤞💪

  • @lorantvarga8975

    @lorantvarga8975

    Жыл бұрын

    Ezzel én óvatosabb lennék. Inkább "egy újabb igazolás a növényi alapú, de húst is tartalmazó étrend mellett. Vannak fehérjék, és vitaminok, amit növények nem tartalmaznak. Az ember mindenevő. Nem húsevő, és nem is vegán. Mindent kell enni, de mértékkel. Ráadásul az utóbbi időkben már a növényi étrend se kimondottan egészséges. A sok vegyszer, műtrágya. És valamiket már genetikailag is babrálnak az amcsik. Az USA ban előállított szója 80%a genetikailag manipulált. Hála a a Monsato agresszív politikájának. Ha így haladunk már semmi se lesz egészséges, csak a multicégek tulajdonosainak a bankszámlái. Nagyon rossz irányba halad a világ.

  • @evafarkasnetamassy5386

    @evafarkasnetamassy5386

    Жыл бұрын

    @@lorantvarga8975 a növényi alapú táplálkozás nem azonos a vegan illetve a TÉNÉ alapúval. A google segít benne, hogy melyik milyen ételeket enged meg fogyasztani. 😉 Érdemes tisztában lennie vele mindenkinek. 🙃

  • @sandormolnar1968

    @sandormolnar1968

    Жыл бұрын

    @@lorantvarga8975 Az igaz, hogy a novenyekben is vannak novenyvedo, stb. maradvanyok, de nagysagrendekkel kevesebb mennyisegu es fajtaju mint az allati (foleg) zsirjaban. Az is igaz, hogy, ha nem TENE a taplalkozasod, akkor nagy valoszinuseggel nem sokkal egeszsegesebb mint egy atlag mindenevoe. Az viszont nem igaz, hogy a novenyekben nincs meg minden esszencialis osszetevo ami az egeszseges hosszu elethez szukseges. Minden megtalalhato a novenyekben ami az embernek kell, csak oda kell egy kicsit figyelni (lasd pl. dr.Greger napi tucatjat).

  • @joefoldvari3747

    @joefoldvari3747

    Жыл бұрын

    @@lorantvarga8975 Mi az a fehérje illetve aminosav vagy vitamin ami nincs benne a növényekben és szüksége van rá a szervezetnek? Az USA-ban genetikailag előállitott szója kizárólag állati takarmánynak használható! Az állati eredetű fehérje és zsir persze rendben van, mi? Kösz de nekem nincs rá szükségem..

  • @lorantvarga8975

    @lorantvarga8975

    Жыл бұрын

    @@joefoldvari3747 És szerinted, ha az állat megeszi, Te meg a húsát akkor abból nem lesz baj? Amúgy a genetikailag módosított kukoricától már többen megbetegedtek az usa ban. A legtöbb módosítás lényege a vegyszerekkel szembeni rezistencia. Vagyis többet permetezhetik.

  • @novakmariann
    @novakmariann Жыл бұрын

    Várjuk a folytatást!

  • @kati58100
    @kati58100 Жыл бұрын

    Köszönöm szépen, nagyszerű volt ez a videó is, mindig osztom, hogy más is észre vegye a remek előadásokat!😁🤩

  • @zsuzsannaviola2359
    @zsuzsannaviola2359 Жыл бұрын

    Köszönöm,kedves Zsolt,nagyon érdkes és hasznos volt!

  • @evasusanszky6325
    @evasusanszky6325 Жыл бұрын

    Köszönöm az értékes előadást. Minden jót kívánok.

  • @etelkaolah2621
    @etelkaolah2621 Жыл бұрын

    Köszönöm szépen Dr úr hasznos tanács erőt egészséget kívánok mindenkinek

  • @judittabi8833
    @judittabi8833 Жыл бұрын

    Köszönjük az érdekes beszámolót!

  • @andrasnezeke6678
    @andrasnezeke6678 Жыл бұрын

    Köszönjük ezt a videót is. Sokat tudunk tanulni ebből is.

  • @NeddaHalas
    @NeddaHalas Жыл бұрын

    Köszönöm szépen, nagyon tetszett a videó! Érthető, világos, követendő dolog.

  • @jookalman4309
    @jookalman4309 Жыл бұрын

    🎉😊 Jó estét kívánok neked és jó egészséget .

  • @marikahang8693
    @marikahang8693 Жыл бұрын

    Szép estét kedves Doktor Úr! Megint hasznos videót láthattunk. Köszönjük szépen! ❤❤❤

  • @bmt9811
    @bmt9811 Жыл бұрын

    Nagyon érdekes,köszönöm!

  • @mkata9742
    @mkata9742 Жыл бұрын

    Nagyon érdekes és hasznos video, köszönöm szépen doktor úr! 😍

  • @bencze53
    @bencze53 Жыл бұрын

    Jó estét, doktor úr!

  • @editkekelemengyorgyne3799
    @editkekelemengyorgyne3799 Жыл бұрын

    Nagyon szépen köszönöm

  • @elekkecskes830
    @elekkecskes830 Жыл бұрын

    Köszönöm a videót.

  • @gabornepulay
    @gabornepulay Жыл бұрын

    Kedves Doki! -gazán jó a videója!-Köszönöm.Osztom.

  • @mariahudelcu1338
    @mariahudelcu1338 Жыл бұрын

    NAGYON SZEPEN KÖSZÖNÖM A VIDEOT ES A TANITAST. VELEMENYEM SZERINT MINDEN CSALADBAN SZÜKSEGES VOLNA EGY KÖNYVRE-- IS. VARJUK ESMET UJAB HASZNOS TANITASAL. ❤

  • @gabor4087
    @gabor4087 Жыл бұрын

    Köszönöm Zsolt. Minél több videót készítesz, annál többször van lelkiismeret furdalásom.😊

  • Жыл бұрын

    Lassan elérem a gyónásküszöböt...🤔 😂

  • @mariacsimanehegyi8230
    @mariacsimanehegyi8230 Жыл бұрын

    Köszi Doki, mint mindig az alapos videót!

  • @andreanagy930
    @andreanagy930 Жыл бұрын

    Köszönöm!😊

  • @Andiandrea2007
    @Andiandrea2007 Жыл бұрын

    Nagyon érdekes videó volt, még néztem volna😊 Köszönöm szépen😊❤️🙋🏼‍♀️

  • @andrearacs561
    @andrearacs561 Жыл бұрын

    Nagyszerű videó és megszívlelendő!Köszönet érte újfent!

  • @laszlohentes61
    @laszlohentes61 Жыл бұрын

    köszönöm,értékes volt számomra

  • @mariakomives6373
    @mariakomives6373 Жыл бұрын

    Köszönöm

  • @Vid.186
    @Vid.186 Жыл бұрын

    Nagyon hasznos volt, köszi Doki! 👍

  • @FANCSI72
    @FANCSI72 Жыл бұрын

    Köszönöm az alapos tájékoztatást. Ez a könyv is érdekes lehet Giulia Endere: Bélügyek.

  • @nagyrozalia4317
    @nagyrozalia43177 ай бұрын

    Köszönöm szépen❤

  • @rolandkovacs392
    @rolandkovacs3929 ай бұрын

    Köszönjük! Csak így tovább! 🙂

  • 9 ай бұрын

    Köszönöm

  • @lacisomodi1412
    @lacisomodi1412 Жыл бұрын

    Köszönjük!

  • Жыл бұрын

    Köszönöm

  • @alienpredator27
    @alienpredator27 Жыл бұрын

    Köszi a videót Doki!

  • @sarakolozsvari2943
    @sarakolozsvari29436 ай бұрын

    😊😊😂😂❤❤❤❤❤ Köszönöm szépen ezt a jó videót Dr úr ! 😂😂❤❤❤❤

  • @sandormolnar1968
    @sandormolnar1968 Жыл бұрын

    Nagyon jo video, egy pontositasom lenne, a belbakteriumok TMA-t allithatnak elo, ami a majban oxidalodik TMAO-va. Az allati eredetu eledelekkel kapcsolatban pedig az a helyzet, hogy a nyugati vilagban szinte kizarolag az ipar altal tenyesztett/halaszott alloktol szarmazo termekeket fogyasztunk, ami egyertelmuen nem fenntarthato (lasd pl. a What the Health, Cowspiracy, Seaspiracy dokumentum filmeket) es manapsag nem is fugg toluk a tulelesunk. A haztaji allattartas es un. szabad tartas elfogadhatobb es valoszinuleg elegendo lenne a fold lakossaganak, ha csak ritkan ennenk allati eredetu elelmiszert.

  • @Peter_82
    @Peter_82 Жыл бұрын

    Üdv Téma választás megint jó Videó nagyon jól sikerült mint pl. utazósak

  • @lorantvarga8975
    @lorantvarga8975 Жыл бұрын

    Nagyon érdekes volt a műsor. Imádom az előadásait! A közmondás, hogy az vagy amit eszel szerintem nagyon is igaz. És nem csak a baktériumflóra miatt. A környezeti hatások és az elfogysztott étel befolyásolja a magzat genetikáját. Bizonyos géneket bekapcsol, másokat inaktivál.

  • @lyricspiano

    @lyricspiano

    Жыл бұрын

    Inkabb ne legyel az amit megeszel, mert a vegtermeke minden etelnek a belsar es a szellentes. Ami viszont vagy, az foleg genetika, amit az oseidtol orokoltel, a szemelyiseged, egyeniseged (mar ha van) es amit megtanultal. Minden mas csak blabla, ha nem taplalkozol tulsagosan egyhanguan vagy valamilyen szelsoseges hobort alapjan, olyan sokat nem ronthatsz a genjeid altal meghatarozott alapjaidon (es nem is javithatsz ezen sajnos, hiaba hiszed, hogy az "egeszseges taplalkozas" csodakra kepes).

  • Жыл бұрын

    Fentiekkel nem értek egyet. Mindkét oldali felmenőknél ennyi idős korra már volt legalább egy szív és érrendszeri esemény. Nekem nem.

  • @lorantvarga8975

    @lorantvarga8975

    Жыл бұрын

    Azt hiszem félreértettük egymást. Mikor fejlődik a magzat a környezeti hatásoktól és az anya által elfogyasztott ételektől függően aktiválódnak vagy inaktivállódnak gének. A magzat az apától és az anyától is örököl géneket. De nem mindegyik fog hatással lenni a kifejlődésére. Valamejik gén amejik aktiválódik befolyásolja amelyik inaktiválódik azt a magzat átörökítheti a gyerekének, de a saját fejlődését nem befolyásolja. Mint amikor valamilyen tulajdonság átugrik egy generációt. Az hogy mindkét szülőnél jelen volt egy betegség még nem garancia arra, hogy a gyereke is beteg legyen. De a gyerek gyereke már lehet beteg. Vagyis a gén benne lehet. Viszont lehet inaktív.

  • @lorantvarga8975

    @lorantvarga8975

    Жыл бұрын

    @ A szív vagy érrendszeri betegségek nem függenek az életmódtól? Lehet a hajlam meg van, de az egészséges étrend miatt nem alakul ki a probléma?

  • Жыл бұрын

    Lóránt, nem az ön írására válaszoltam, hanem a kommentre. Sajnos a YT studio app, amivel a csatornát kezelem, nem teszi lehetővé az egyéni válaszadást 😊 Csak a sorban következő választ tudok írni. Amit ön írt, azzal teljes mértékben egyetértek

  • @bertalanzsigmond983
    @bertalanzsigmond983 Жыл бұрын

    Tiszteletem🙂

  • @HME-po4cf
    @HME-po4cf Жыл бұрын

    Kedves Doki, én is a Covid alatt találtam a videóira és csak ugyanazt tudom írni, mint Bencsik Mária. Hálásan köszönöm az eddigi munkáját. A mai videó is nagyon érdekes volt és személy szerint is érint. Emésztési problémákkal küzdöm és refluxos is vagyok. Javaslok egy videót a refluxról, ami a patikusunk szerint már szinte népbetegség. Édességet ritkán eszem, cukrot soha csak az élesztőhöz a kenyérsütésnél. Egy hete viszont nagyon kívánom az édességet, nem tudom mi lehet az oka. Ahogy mondják, hogy a bél a második agy, ezért nagyon fontos a mai videó. Várom a folytatást.

  • @zsuzsiszabo713
    @zsuzsiszabo713 Жыл бұрын

    Koszonom, nagyon informativ es hasznos volt, mint mindig. A video utan elindult magatol egy masik, ami a diorol szolt. Szeretnem megnezni megint, de nem tudom mi volt a cime, kaphanek ehhez segitseget? Koszonom

  • Жыл бұрын

    Fél marékkal elég, valami ilyen címe van. Videók menü alatt lehet megtalálni

  • @zsuzsiszabo713

    @zsuzsiszabo713

    Жыл бұрын

    @ Koszonom, megtalaltam! A dioban levo rostok karosodnak/kevesbe hatasosak, ha nagyon finomra apritjak? Pl. a mandulatejhez hasonloan diotej keszitesekor a gep szinte liszt szeru peppe daralja.

  • @delachronmusic
    @delachronmusic Жыл бұрын

    Tisztelt Dr.Úr! Nagyon jók ezek a videók! Kérdésem, hogy a CBD-ről csinálna egy videót?

  • Жыл бұрын

    Volt már és nem tetszett a youtubenak.

  • @delachronmusic

    @delachronmusic

    Жыл бұрын

    Értem. Akkor az csak jó lehet gondolom.

  • @laszlolengyel2030
    @laszlolengyel2030 Жыл бұрын

    👍

  • @gabornemate8342
    @gabornemate8342 Жыл бұрын

    Üdvözlöm! Az lenne a kérdésem, hogy ön szerint miben rejlik a regenor titka? Fő összetevője a savó,ez lehet a titok nyitja? Válaszát előre is köszönöm!

  • Жыл бұрын

    A regenor legnagyobb titka, hogy lehet a semmiből jó sok pénzt keresni ha felöltöztetik és hozzáillő weboldalakat is gyártanak melléje. Köszönöm hogy felhívta rá a figyelmem. Fogok egy videóban időt szakítani rá majd. Addig is nyugodtan spórolja meg a pénzt, amit erre költene. Alaptalan átverés.

  • @edinaszonyi722
    @edinaszonyi722 Жыл бұрын

    Kedves Doki! Nagyon érdekes és felettébb hasznos volt ez a videó (is), alig várom a folytatást. Nagyon fontos tudást osztasz meg velünk folyamatosan, amiért végtelenül hálás vagyok! 🥰 Szeretném kérdezni, hogy ismered-e a Herbaferm cseppeket (gyógynövényekből fermentációs folyamatokkal előállított étrend-kiegészítő, a bélflóra egészségének helyreállításában segít - úgy tudom, magyar fejlesztés), és ha igen, mi a véleményed róla? Köszönöm.

  • Жыл бұрын

    Kedves Edina, konkrétan nem ismerem, de az leírás alapján nem lehet jobb, mint a savanyított káposzta. Az különösen gyanússá teszi a portékákat, ha hangsúlyozzák, hogy magyar. Régen az volt a menő, ha valami nyugati eredetű volt. Ma ezt nem jó mondani, hiszen haldoklik a Nyugat. Most magyart kell mondani mindenre. A minap még a Drábikot is Bocskai kabátba szorítva láttam, szétröhögtem az agyam.

  • @edinaszonyi722

    @edinaszonyi722

    Жыл бұрын

    @ 🤣

  • @FANCSI72

    @FANCSI72

    Жыл бұрын

    Nagyon egyszerű, olcsó és hasznos a házi fermentálás

  • @csillatorok5060
    @csillatorok5060 Жыл бұрын

    Longevity-ről is érdemes lenne készíteni egy videót. Sok az átfedés a videóiddal, csak sokkal brutálisabb. Pl a tej kazein egy érdekes téma lehet.

  • @mariabencsik9832
    @mariabencsik9832 Жыл бұрын

    Kedves Doki, Én Covid alatt találtam rá az Ön videóira, s nagyon hálás vagyok a sok hasznos tanácsért, amit akkor kaptunk az ijesztgetés helyett. Én a Covid alatt a fokhagymát és a lila hagymát kívántam, s végül megtudtam, Ön által, hogy valamennyire védett a vírusok ellen. Most a cikória kávét kívánom, utoljára gyerekkoromban nagymamámnál ittam. Már megnéztem a vitamin és ásványi anyag összetevőit, de nem tudtam megfejteni miből van hiányzom. De bízom benne, hogy a szervezet jelez! Ezt is Öntől tanultam. Nekem a mediterrán diéta bejött.

  • @csillaschannel
    @csillaschannel Жыл бұрын

    Banánfát nem eszem meg 😅. Köszönöm az informatív videót!

  • @fenyvirag1

    @fenyvirag1

    Жыл бұрын

    a fát nem . Az érett babán gyümölcsnek van hurutoldó képessége.

  • @DaT0nkee
    @DaT0nkee Жыл бұрын

    Akkor mostantól ráfogom a bélbaktériumaimra, hogy miért kell sütiket meg fagyikat ennem.

  • Жыл бұрын

    Részben rá lehet

  • @andrasbiro844
    @andrasbiro844 Жыл бұрын

    Érdekes volt, köszi.

  • @keszuljvelem_biologiatanar
    @keszuljvelem_biologiatanar Жыл бұрын

    Kedves Doki! Már tegnap akartam írni a videód alá, de egy hirdetés befagyott, nem lehetett bezárni, így sem kommentelni, sem teljes képernyőn nem lehetett a videódat nézni. Amúgy csak azt akartam írni, hogy nem akarsz egy olyan összefoglaló videót csinálni arról, hogy mi mindent változást tapasztalsz az étrendváltozás óta pl. vérkép, mozgás stb. ?

  • Жыл бұрын

    Az a baj hogy én napi szinten élem meg a változást - ez azt jelenti hogy nem veszek észre semmit. Egyik napról a másikra nem lehetséges. Amiket észreveszek és esetleg emlékszem rá korábbi időkből azt általában szoktam mondani. Ilyen a puffadás teljes megszűnése, amit pl ebben a videóban mondtam. A másik pedig a gyomorégés eltűnése. Régen voltak ilyenek gyakorta, sőt még azokat a dolgokat is sikerült megtalálnom, ami a legjobban kiváltotta és ezek nem feltétlenül olyanok, amiket az ember gondolna. Nekem a croissant és a narancs juice szinte azonnali gyomorégést csinált. Manapság semmitől nem ég, még a rettentő erős dolgoktól se. Vérképet nem csináltatok, nincs miért. 😎

  • @keszuljvelem_biologiatanar

    @keszuljvelem_biologiatanar

    Жыл бұрын

    @ mondják, hogy az orvosok a legrosszabb betegek 😀, de a viccet félretéve nem gondolod, hogy évente nem árt egy teljes végkérképet csináltatni? Mondjuk arrafelé nem ismerem milyen az egészségügyi ellátás...

  • @fenyvirag1

    @fenyvirag1

    Жыл бұрын

    @ gondolja , hogy a valóságot mondanák ? 200- as vérnyomás mellett a CRP részre éveken át 5 alatti értéket írtak .

  • @jozseflack46
    @jozseflack46 Жыл бұрын

    Szia doktor úr. Két dolog: a kolint reklámozzák a máriatövissel. A másik: a sertés bőre is vörös húsnak számít? Más helyen azt olvastam, hogy nincsenek a bőrben olyan káros dolgok, mint az izomszövetekben. Erről nem tudnál bővebben előadni?

  • @jozseflack46

    @jozseflack46

    Жыл бұрын

    Ja és még valami. Más állatok bőréről is szeretnék olvasni. Na nem arra gondolok, hogy a juhász megeheti-e a subáját, vagy a román medvevadász elcsemegézheti-e a falról a trófeát. Hanem a baromfibőr, vagy a halbőr egészséges-e?

  • Жыл бұрын

    A bőrben van a máj után a legtöbb koleszterin. Az nem mindenkinek használ.

  • @editkekelemengyorgyne3799
    @editkekelemengyorgyne3799 Жыл бұрын

    Kedves Doktor úr. Sokszor hallottam, hogy mennyire jó a cukorbetegeknek a mágneses dolgok. Tényleg így van?

  • @lyricspiano

    @lyricspiano

    Жыл бұрын

    Annyibol igazad lehet, hogyha megprobalsz magnesdarabokat fogyasztani cukor helyett (probald meg "ledaralni" magnesvasporra a konnyebb fogyaszthatosag erdekeben), akkor nem kap olyan nagy cukorterhelest a szervezeted. Megelegszel ennyi tudomanyos magyarazattal, vagy tovabb reszletezzem?

  • Жыл бұрын

    Kedves Edit, valami nagyon furcsa helyeken kapja a "jótanácsokat" Fel kéne hagyni velük, mielőtt baja lesz valamitől. Komolyan mondom.

  • @Zoli049

    @Zoli049

    Жыл бұрын

    Edit! Akkor meghívom Önt egy alállomás látogatásra, ott van mágneses tér, még a trafók mellé is oda lehet menni, na ott lehet gyógyulni. 🤣🤣

  • @editkekelemengyorgyne3799

    @editkekelemengyorgyne3799

    Жыл бұрын

    Nagyon jó tanácsokat kaptam, fojik a köny a szememből úgy nevetek. Jó, tudtam hogy sántít a dolog de azért megkerdeztem.

  • @editkekelemengyorgyne3799

    @editkekelemengyorgyne3799

    Жыл бұрын

    @@Zoli049 nagyon jó, már kivancsisagbol megneznem nem a gyógyulás miatt. Csak az a baj hogy rosszul látok ott meg nem igazán lehet megfogni a dolgokat. Megrázó élmény lenne. Nem igen gyógyulnék. Egyébként köszi

  • @kissdns
    @kissdns3 ай бұрын

    A dohányzásról tudna készíteni egy videót?

  • 3 ай бұрын

    Már volt.

  • @EcchiEdric
    @EcchiEdric4 ай бұрын

    Ha tudsz organikus élelmiszer forrást, ami mellőzi a permetszereket, műtrágyát, talajszennyezést, mindenféle utókezelést, és a művelt talaj tud pihenni, akkor valóban minden benne van ezekben az élelmiszerekben, amire szükségünk van…. Ha nem organikus ételeket eszel, akkor viszont hiánytünetek alakulnak ki és nincs mese, pótolni kell amit hiányzik. 🤷🏻‍♂️

  • 4 ай бұрын

    Ha jól értem, azt állítja, hogy a műtrágya, a permetezés, talajszennyezés stb rendben van, elég ha bedobunk rá valami "pótlást". Ezzel nem értek egyet.

  • @EcchiEdric

    @EcchiEdric

    4 ай бұрын

    @ Azt hogy a talajszennyezés, műtrágya stb rendben van egy szóval nem mondtam. Ha nem hisz a probléma okának kezelésében (valahogy mégiscsak a szervezetünkbe juttatni ami hiányzik neki) akkor mit javasol? Gyógyszerek? Tüneti kezelés? Éljünk együtt a problémával?

  • 4 ай бұрын

    @EcchiEdric 😊 dehogynem. Elmondtad az elején, hogy mi nincs az organikus élelmiszerekben (ezzel is lehet vitatkozni, de most inkább ne), majd a végén elmondtad, hogyha nem organikusat eszik az ember akkor kell a kiegészítő. Ez azt jelenti, hogy elég bevenni a kiegészítőt, ha nem organikusat eszik valaki. És sajnos pont ezért fogynak az ostoba multivitaminok és társaik százmilliárdos mennyiségben (Magyarországon). Meg máshol is. Mert az emberek pont így gondolják. Viszont értem, hogy mire gondoltál csak nem azt írtad le 😊 És abban a részében - és ott is csak részben - egyet tudok érteni. A talajszennyezés egyre inkább gond lesz (akugyárak), ma még főleg huhogás, nincs itt akkora vegyipar. A permetezés szabályait betartva azzal se lenne gond (csak esetleg nem ellenőrzött), a műtrágya megint huhogás, mert főleg olyan helyen használt, ahol az ipari célú termékeket termelik (gabona, kukorica), zöldségeket tipikusan kisebb földeken, meg fólia alatt termelnek normál trágyával. A baj a fajtákkal van. Jól meghízott, vizes paradicsom, gyorsan növő egyéb fajták. Súly és rövidebb termelési idő. A "nemesítés" a DNS változásaira épül. Ezért nincs benne annyi anyag, mint a normál fajtákban. Fel van töltve vízzel. De még mindig több van benne, mint a gyárilag készült humán tápokban, ezért továbbra is inkább zöldséget és gyümölcsöt célszerű enni, nem kínai alapanyagú kapszulákat. Azokba ugyanis sejtésünk sincs, hogy mit raknak.

  • @palkikala5377
    @palkikala5377 Жыл бұрын

    Tiszteletem! ezt a kolin-t nem igen értem, mert akárhol olvasom azt írják h szüksége van rá a szervezetnek, talán megérne egy külön témát h még is milyen formában.

  • Жыл бұрын

    A kolint a máj termeli, csak igen ritka esetben kell bevinni kívülről.

  • @palkikala5377

    @palkikala5377

    Жыл бұрын

    @ köszönöm! még 1 kérdés, mi van a lecitinnel? az is tartalmaz kolint

  • Жыл бұрын

    Gyakorlatilag ugyanaz. Egyes neurológiai betegségek esetén alkalmazható és hasznos, általában elegendő a normál étkezés során bevitt mennyiség. Folyamatos magas hús és tojás tartalmú étkezés esetén fordulhat elő amit mondtam. Nem kell nulla hús és tojás irányba menni, a kevés itt a kulcsszó.

  • @palkikala5377

    @palkikala5377

    Жыл бұрын

    @ köszönöm!

  • @Jiocxxx
    @Jiocxxx Жыл бұрын

    Vagy amire elég a pénzed😊

  • @Zoli049

    @Zoli049

    Жыл бұрын

    Litvániában vagyok most, előtte a lengyeleknél voltam, ugyanannyi a kajakölség frankóból, mint a fleóból. Kollégáim többet költenek gyári kajákra, mint én a mediterrán kajámra.

  • @Zoli049

    @Zoli049

    Жыл бұрын

    @@bluerose-eg8ln Dolgoztam egy évet, egyéb? Mivel nem 3 jüanért, így nem éheztem. Még valami baromság? Kint a kaja nem a magyar kajáldák szintje.

  • @Hazardteam
    @Hazardteam Жыл бұрын

    01:24 Nekem még saját, háziasitott kis bacikáim is vannak a sejtjeimben, dedikált genetikával! És nem tombolán nyertem!

  • @donatvarga7501
    @donatvarga7501 Жыл бұрын

    Jo lenne podcast-on is hallgatni

  • Жыл бұрын

    Ebben nem vagyok jártas. Konkrétan mire gondol? Valakivel beszélgetni?

  • @sandormolnar1968

    @sandormolnar1968

    Жыл бұрын

    @ A podcast egy csupan meghallgathato felvetel, video anyag nelkul. En ugyan nem hasznalom, de tobb platform letezik amin podcast-okat lehet megosztani, van akinek jobban megfelel, hallgatja mint a radiot es sokkal kisebb a szukseges savszelesseg.

  • @luxurythings460
    @luxurythings460 Жыл бұрын

    Doktor úr! A táplálékunk nem fedezi a vitaminszükségletünket, jó lenne ezt tudomásul venni 😊

  • Жыл бұрын

    Mert a Lenkei azt mondta? 😊 Egyedül D vitamint kell pótolni, semmi másra nincs szükség. HA TELJES ÉRTÉKŰ ÉLELMISZERT eszik valaki. A gyári sz..ok mellé lehet, hogy kell vitamin. (Ha nem a Lenkei mondta, akkor ki?)

  • @ferco1971

    @ferco1971

    Жыл бұрын

    Ezt hogyan számolta ki ??😅

  • @ferco1971

    @ferco1971

    Жыл бұрын

    ​@ Lenkei mellett még vannak más kuruzsló is, itt is működik az 1 bolond 100-at csinál elmélet..

  • @sandormolnar1968

    @sandormolnar1968

    Жыл бұрын

    @Peterne Deak Javasolom dr.Greger napi tucat-jat (daily dozen), tanulmanyozni, onnan kiderul, hogy gyakorlatilag a B12-n kivul (amit mar nem eszunk neg a sterilebb korulmenyek miatt), a D vitamin (hacsak nincs mindig nyar ahol elsz) es biztonsagbol egy kis mennyisegu EPA+DHA-n kivul nincs ertelme mas vitamint/kiegeszitot szedni (persze csak, ha TENE etrenden elsz).

  • @luxurythings460

    @luxurythings460

    Жыл бұрын

    @Ázsiába Szakadtam Doktor úr, nem ismerem a Lenkei munkásságát! 😁 Nem tudunk teljes értékű élelmiszert enni, ön is tudja. A D vitamint egyedül szedni veszélyes, mert nem tudhatjuk, hogy a táplálkozással be tudunk e vinni elegendő K vitamint és magnéziumot. A D vitamin mellé pedig kell K vitamin és magnézium is, mert különben a kalcium nem a megfelelő helyen épül be. Ez okozhat aztán meszesedést az erekben, stb. Én pajzsmirigy beteg vagyok, szelént és Mio-inositolt továbbá kelp-et szedek, nem bízom a véletlenre. 😂 Kicsit szélsőséges volt amúgy a válasza, és persze megértem, ez az ön csatornája, én meg csak egy troll vagyok, de azt remélem tudja, hogy felelősséggel jár ha véleményvezér az ember, mivel önt nagyon sokan követik, és valószínű hogy kevesen vannak az olyanok, akik a saját fejük után mennek, mint én. Nem hiszek el bármit és azt is többször megrágom. 😂 Nagyon szeretem az utazós, gyümölcsös, szigetes, nem orvosi, ismeretterjesztős videóit.☺️ Hiszek a vélemény szabadságában ... de az arrogáns, másokat az ellentétes véleményük miatt lenéző, kicsúfoló embereket nem szeretem, és képzelje, előfordult már többször, hogy egy általam kedvelt ember véleményével nem értettem egyet, nem szakadt rám az ég 😂 Béke, szeretet, egy hajóban evezünk 😁 Na ezért mit fogok kapni ... 😂😂😂 röpülök minimum 😂😂😂

  • @coolhead7282
    @coolhead7282 Жыл бұрын

    Az a baj hogy akinek diszbiózisa van, azaz a rossz baktériumok vannak túlsúlyban, az a rostokkal pont ezeket táplálja. 😔

  • Жыл бұрын

    Ez nem pont így van. Volt video a mikrobiommal kapcsolatban nem is olyan régen. A dysbiosis a rost szegény táplálkozás miatt alakul ki és a megfelelő rostok (prebiotikumok) bevitele hozzá helyre. A rossz baktériumok egy adott rossz táplálékot kedvelnek, ha más kerül be, a jobbak kiszoritják őket.

  • @laszlokiss3840
    @laszlokiss3840 Жыл бұрын

    Úgy túdom, hogy az L-carnitinnek jó hatása van a szívre.

  • Жыл бұрын

    Ami az L-karnitint illeti, egyetértünk abban, hogy az akut szívinfarktuson átesett betegeknél jelentős potenciális előnyökkel jár az általános halálozás és az aritmia kockázatának csökkentése miatt. De azoknál a személyeknél, akik nagy mennyiségű húst fogyasztanak, az L-karnitint a bélflóra trimetil-amin-N-oxiddá alakíthatja, ami elősegítheti az atherogenezist és a videóban említett egyéb bajokat okozhat. Ezért veszélyes ha lelkes guruk promotálnak ilyesmit és kiragadják a pozitív részleteket. Infarktust ugyanis nem előz meg, hanem a kialakult infarktusban találták jónak.

  • @lacibh
    @lacibh Жыл бұрын

    Azt tegyük hozzá,hogy anno tudtad,hogy mit eszel. Nem volt rengeteg adalékanyag,ilyen E olyan akármi. Nem gyógyszerezték szarrá az állatokat,növényeket. Ha egészségesebbet akarsz enni,akkor havi fizetésed elmegy.

  • Жыл бұрын

    Ez igaz. Tehát nem lehet normálisan, egészségesen megélni ma otthon. Egyetértek.

  • @ferencnadj8512
    @ferencnadj8512 Жыл бұрын

    Mostmár inkább azt mondják hogy nem az vagy amit megeszel hanem az amit meg tudsz emészteni.

  • Жыл бұрын

    Ezt nem biztos hogy értem 🤔

  • @SoulBell2024

    @SoulBell2024

    Жыл бұрын

    Vagy inkàbb azt hogy amit ki emèsztesz 😂😂😂😂😂😂😂😂

  • @Zoli049

    @Zoli049

    Жыл бұрын

    @@SoulBell2024 Pestiesen: kixarsz... 🤣

  • @ferencnadj8512

    @ferencnadj8512

    Жыл бұрын

    @ Arra vonatkozik hogy kinek mi tud felszivodni és hasznosulni a tápanyagogbol.

  • Жыл бұрын

    Vannak felszívódási zavarok, de ezek ritkák és nem lehet őket a teljes lakosságra vonatkoztatni - azaz nem mindenki beteg valamilyen mértékben, ahogy ezt az ön kommentje alapján gondolhatja valaki.

  • @tamasnagy8522
    @tamasnagy8522 Жыл бұрын

    Pálinka a Király

  • @Peter_82

    @Peter_82

    Жыл бұрын

    Nem mondanám Pálinka tud érdekességeket csinálni pláne aki be is van nyomva tőle de rendesen Egészségi probléma még szóba se került egyik jól látható formája pl. alkoholizmus ami a pálinkától hamar van

  • @tamasnagy8522

    @tamasnagy8522

    Жыл бұрын

    @@Peter_82 Függök vagyunk..

  • @Zoli049
    @Zoli049 Жыл бұрын

    Üdv Doki! Úgy gondolom, hogy én már 2X éve a medikajáimmal jó úton járok. soha nincs bélproblémám. Azt írom, amit szoktam, lehet mindent enni, csak változatosan, annyi húst, amennyi muszáj. Fizikai meló mellett a fehérjeszegény táplálkozást nem gondolnám észszerűnek, persze ez nem napi 1 kg húst jelent. Vöröshúst egyáltalán nem eszem, baromfit, néha sertést és zöldség hegyeket, pékárút egyáltalán, a kenyeres videód óta mindent dobtam. (a reggeli 2 dl kefír, búzakorpával megmaradt, függővagyok 🙂) Az, hogy a változatos táplálkozás pénzkérdés-e? Nem. Mondjuk otthon nem tudom mi mennyi?

  • @Peter_82

    @Peter_82

    Жыл бұрын

    Zöldség átlagban 1 ezer ft-t de van ahol olcsóbb meg drágább Többi a kenyértől kezdve a húson át a sajtokig 2-3 ezer ft-t átlagban de azok között is van különböző árak Kevés ami 5-6 ezer ft de van főleg ami külföldi

  • @irenkaszap5167

    @irenkaszap5167

    Жыл бұрын

    Kedves Zoli! Itthon az élelmiszerek ára 1 év alatt átlagosan 50%-kal nőtt, ezen belül a friss és a fagyasztott zöldségeké még nagyobb mértékben. Sajnos a politika sem támogatja az egészséges táplálkozást, a kormány által rögzített árú termékek között egyetlen egy feldolgozatlan zöldségféle sincs. Rögzített árú a cukor, napraforgó étolaj, finomliszt, sertés comb, csirke mell és csirke farhát, valamint a 2,8% zsírtartalmú hosszanfriss tej, de ezek sem kaphatók folyamatosan, mert a piaci és a rögzített ár közti differenciát nem a költségvetés biztosítja, hanem a kiskereskedelemnek kell állnia. A boltban mindenféle külföldi, főleg lengyel, román, francia, spanyol, holland zöldség kapható, aminek az árát a gyenge forint még jobban emeli. Magyar áru elvéltve kapható.

  • @Zoli049

    @Zoli049

    Жыл бұрын

    @@irenkaszap5167 Február óta nem voltam otthon, ahogy hallom, igen ott semmi nem változott, sőt. A lengyeleknél már visszaállt minden a normál állapotba, átszámolva sacc/ kb. van, hogy fele annyi valami, mint otthon volt. Érdekes az is, hogy itt sincs, csak import zöldség zömében és mégsem annyi, mint Magyarországon?! Litvániában ugyanez a helyzet. A többi már nem ide tartozna. 😎

  • @Zoli049

    @Zoli049

    Жыл бұрын

    @@Peter_82 Átszámolva a hús valamivel drágább, a zöldáru jóval olcsóbb itt. Most néztem rá ottani szórólapokra. A késztermék, gyorskaja amit összehasonlítottam / 1 fő tekintetében, itt ugyanannyira jön ki. Akkor inkább főzök frankót, bár néha meló után nyűgös ez is.

  • @renatodobos783
    @renatodobos783 Жыл бұрын

    Es aki fitnesz guru? És testet épít valaki? Azokra is vonatkozik ez, hogy nen ehet húst?

  • Жыл бұрын

    Az előző videóban ezt épp elmondtam. Az egy teljesen más történet, mint az átlagember. A jelen esetben sem arról van szó, hogy ne egyen valaki húst vagy tojást. A gond az ha főleg azt eszik esetleg sült krumplikkal és kihagyja a növényi rostokat. Aki nem építő, annak messze nem kell annyi húst enni, mint ami megszokott. Kevesebbet ezekből és figyelni kell a növényi rostokra (és az nem a kenyérben van)

  • @Csuly-px4fx

    @Csuly-px4fx

    Жыл бұрын

    @ A teljeskiőrlésű liszt mennyiben javít a rostbevitelen?

  • @fenyvirag1

    @fenyvirag1

    Жыл бұрын

    a hús nélküliség , a zsiradék nélküliség , az hormon zavart is okozhat . Van , amikor, - nem kell húst enni , - van amikor kell . ~ - Van , amikor kötelező is , ... mert , a ~szimbólummal való~ gyógyítás része . Pl : lány fittnesz tapasztalat. Egészségügyis. Dalai láma jelenlegi étkezése . A hús nélküliség neki betegséget okozott

  • @csababartha5929
    @csababartha5929 Жыл бұрын

    Kedves Doki! Azért hallgassunk a régi Öregekre, mert megmondták, hogy hangos fingnak nincsen szaga, de amelyik sunyi lapos annak szaga irtózatos. Legfeljebb a kovidosok nem érzik ahogy Én sem mindig, és mikor majd elájulok a puttonyos 2 személyes fülkéjében bűztől, akkor ujjongok, hogy kezd visszajönni a szaglásom. Egyébként korábban egy teáskanál só sem kottyant meg sem. Szerintem később fog még könnybe lábadni a szemed, ha a szél el nem fújja.

  • Жыл бұрын

    Ugyan, mindent mást érzek, azt pont nem? Egy hétig se tartott a szaglás probléma, sunyi lapost meg már jó ideje nem tapasztaltam előtte sem. 😎

  • @csababartha5929

    @csababartha5929

    Жыл бұрын

    @ Úgy jó! Nekem hónapok óta nem akar helyre jönni, pedig 21 áprilisban voltam kovidos.

  • @fenyvirag1

    @fenyvirag1

    Жыл бұрын

    próbáljon tejfel és kefir helyett joghurtot enni . A home joghurt jobb : tej 2 ek ecet , meg almasav tabletta . só benne ( :- ) ) és egzotikus lesz. . Ha , nagyon erős a tej, hígabban is lehet . Minden, ami szelet csinál , a régi komák az ételbe ecetet , savat tettek . Kellemes lesz . Will kellemes nap. g

  • @csababartha5929

    @csababartha5929

    Жыл бұрын

    @@fenyvirag1 Köszi, hogy megpróbál segíteni, látom ismeri a problémát. Gyerekkoromban volt tehenünk, nyersen is ittam a tejet, de mára már nem tudom meginni. Gyorséttermi kaját nem eszem, mert elhiszem, hogy nem embernek való. Az ecettel készült savanyú tojáslevest és a zöldbablevest, krumplifőzeléket szeretem, csak nem tudom magamnak elkészíteni.

  • Жыл бұрын

    Na a krumplifőzeléket bevállalom, megcsinálom majd a főzős csatornára. Zöldbabot nem tudok itt szerezni.

  • @editkekelemengyorgyne3799
    @editkekelemengyorgyne3799 Жыл бұрын

    Tisztítsuk a vastag belunket mert évekig ott az amit megetunk? Én nem hiszem, de azért megkérdezem.

  • @lyricspiano

    @lyricspiano

    Жыл бұрын

    Megis hogyan? Hypoval, vagy bedobod a vastagbeled a szennyessel egyutt a mosogepbe? Vagy hogy?! Nincs olyan, hogy vastagbeltisztitas, csak olyan van, hogy homeosztazis, ez egy fiziologiai fogalom, azt jelenti, hogy a szervezet bonyolult belso szabalyozason kereszul fenntartja az egyensulyt, elvegzi helyetted a "tisztitast".

  • @Peter_82

    @Peter_82

    Жыл бұрын

    Beöntés is tisztításnak számít

  • @lyricspiano

    @lyricspiano

    Жыл бұрын

    @@Peter_82 OK, forditsuk meg a dolgot: tehat, ha pl. kihanyod a beledet miutan rengeteg vizivassal probaltad csillapitani a masnapossagodat, akkor az meg reciprok beontesnek szamit? Tehat a masnaposan hanyas is jotekony hatasu tisztitas a logikad alapjan? Varom a tudomanyos bizonyitekaidat, hogy melyik a hatekonyabb tisztitas...

  • Жыл бұрын

    Kedves Edit, nem kéne... Soha semmi nem marad ott évekig, egy átverés, ha ezt mondják.

  • @editkekelemengyorgyne3799

    @editkekelemengyorgyne3799

    Жыл бұрын

    @ köszönöm, néha fura dolgokba boltok bele. Nem igen hiszem el. Viszont néha azt hiszem velem van a gond. Sok ember bedől neki már kezdtem aggódni velem van a baj,hogy nem hiszek. Viszont a válaszokat látva rájötem még jól vagyok. Nagyon jókat nevettem a valaszokon már ezért megérte. Látás sérült vagyok, bocsi, ha valamit rosszul írtam.

  • @leventem1085
    @leventem1085 Жыл бұрын

    Doktor úr szerint nem igaz, hogy a növények nem akarják hogy megegyék őket. Akkor miért van, hogyha éretlen, zöld növényt eszik valaki, akkor fosása lesz tőle? Ezt legyen kedves megmagyarázni. Az igazság az, hogy a növény csak akkor akarja hogy az ember megegye a termést, ha az már megérett. Addigra lecsökken a növény által termelt méreganyagok szintje. Érett növény azért édes és illatos hogy megegye az állat vagy az ember. Éretlen növény mérgező

  • Жыл бұрын

    Nem vagyok benne biztos hogy ezt lehet-e általánosságban kijelenteni. Pl az éretlen mangóból kiváló salátát készítenek, ha érettebb akkor gyümölcsként lehet enni. Az éretlen kókuszdió levét isszák, az érett belsejéből kivett húsából lesz kókusztej és kókusz olaj. Az éretlen gyümölcs általában pedig nem jó. Nincs még benne se cukor, se aroma. Senki nem akar olyat megenni.

  • @ferco1971
    @ferco1971 Жыл бұрын

    Egy igazi családbarát kormánynak ezeket a tudásokat kellene az iskolaban tanittatni, nem a homofóbiát, az imádkozást és a pálinkafőzést.. A történelemhamisitast mar ne is említsem..

  • Жыл бұрын

    Nem lesz rá tanár. Épp ma láttam, hogy az 50 éves tanár inkább elmegy buszsofőrnek, hogy pénzt tudjon keresni. Gondolom a nyugdíj jár a fejében.

  • @ferco1971

    @ferco1971

    Жыл бұрын

    @ Bizony nagyon komor a kilátás ahogy összeadódnak a dolgok jelenleg, a kimenetelébe bele sem merek gondolni.. Az elmúlt pár hónapban belecsoppentem a magyar egészségügy néhány szegletébe. A Szegedi úti rendelőben a kardiologus orvos 70 év körüli, a Nyírőben a gasztroenterologus 70+ os, az urológus szintén. Öl akik még tartják a frontot. Mi lesz itt ??? Legalább 10 évig légüres térbe kerül mindenki aki nem tud maszekhoz menni. Apropó magán ! Ott OS tendenciozusan nől a várólista..tudom vannak egyes intézmények ahol meg nem ( Ormos :) ), de itt ugye leginkább csak diagnosztika van. Nekem egy biztosítási ügynök meselte, hogy már vannak magán intezmebyek, akikkel a biztosítok nem szerzodnek a varolistak miatt...