SUPLEMENTACE VITAMÍNŮ: nezbytnost anebo jen drahá moč?

Reklamy na vitamínové suplementy na nás skáčou doslova ze všech stran a to zejména nyní v zimních měsících. Někteří lidé považují vitamínové suplementy za naprosto nezbytnou a automatickou součást zdravého životního stylu anebo zvyšování sportovního výkonu, jiní lidé je označují za zbytečnost, kvůli které budete mít tak akorát drahou moč. Proto jsme se rozhodli toto téma pro Vás komplexně rozebrat v novém díle IMV Podcastu!
V podcastu jsme se nejprve podívali na rozšířenost užívání suplementů s obsahem vitamínů a minerálních látek, historii jejich suplementace a důvody, proč je lidé tak masivně používají. Dále jsme podrobně rozebrali jejich reálný vliv na naše zdraví, vysvětlili rozdíl mezi příjmem vitamínů a minerálních látek z pevné pestré stravy a ze suplementů a také se podívali na to, že nadměrné užívání antioxidantů nemusí být v kontextu sportovního výkonu optimální. V předposlední části jsme rozebrali i vitamínové kliniky, protože infuze vit. C a injekce vit. B12 jsou v současné chvíli v zahraničí i v ČR obrovský byznys. Na závěr jsme si pak vysvětlili, které vitamíny a minerální látky může mít skutečně největší smysl užívat ve formě doplňků výživy.
Tato a ještě další zajímavá témata najdete v novém díle IMV Podcastu! Na konci epizody jsme již tradičně věnovali prostor Vašim dotazům v rubrice Q&A, kde jsme tentokrát rozebrali dotazy na Wobenzym a enzymoterapii, chytré hodinky a vliv proteinů na zvýšení hladiny kyseliny močové v krvi.
Epizodu najdete na našem KZread kanálu a na všech podcastových platformách. Pokud se Vám dnešní díl líbil a chcete podpořit naši tvorbu, nakupte na webu Mixit.cz se slevovým kódem IMV, lajkujte video, pište komentáře a sdílejte náš podcast na sociálních sítích!
👉 Děkujeme společnosti PIXBO.STUDIO za pomoc s produkcí podcastu!
pixbostudio.com
___________________________________
STUDIE A POUŽITÉ ZDROJE VE VIDEU
Náš komplexní článek na toto téma:
www.institutmodernivyzivy.cz/...
Multivitaminové suplementy studie
jamanetwork.com/journals/jama...
Vitaminy a minerální látky nemají benefity
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/35727...
Nobelova nemoc
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/23729...
Vitamin D studie prediabetes
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/36745...
Působí vitamin C jako prevence infekcí?
www.cochranelibrary.com/cdsr/...
Injekce vitaminu C a rakovina
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/arti...
Je chrom esenciální pro člověka?
www.efsa.europa.eu/en/efsajou...
Injekce a iatrogenní poškození
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/30688...
Deficit vitaminu B12
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/arti...
Antioxidanty a zhoršení adaptace
onlinelibrary.wiley.com/doi/a...
___________________________________
► INSTITUT MODERNÍ VÝŽIVY
● / modernivyziva
● / institutmodernivyzivy
► IMV PORADNA
●www.institutmodernivyzivy.cz/...
► IMV E-BOOKY
●www.institutmodernivyzivy.cz/...
► IMV ZÁZNAMY KONFERENCE
●www.institutmodernivyzivy.cz/...
► IMV AKCE/WEBINÁŘE
●www.institutmodernivyzivy.cz/...
► IMV KNIHA
●www.institutmodernivyzivy.cz/...
► LUKÁŠ ROUBÍK
● / lukasroubik
● / lukasroubik
► MILOSLAV ŠINDELÁŘ
● / milosval1
● / milosval
___________________________________
Kapitoly ve videu:
0:00 Úvod
01:26 Statistiky ohledně suplementace vitamíny
04:06 Co to jsou mikroživiny a jaký je jejich význam, historie
10:36 Proč je suplementace vitamíny tak populární
11:50 Nobelova nemoc a Linus Pauling
16:58 Je potřeba suplementovat vitamíny a minerální látky?
19:05 Mixit jako vhodný zdroj mikronutrientů, lyofilizace
22:56 Konkrétní studie ohledně (ne)efektivity suplementace multivitamínů
26:09 Další nevýhody suplementace
29:20 Suplementace antioxidanty a zhoršení adaptace
39:55 Vitamíc C a prevence infekcí
42:22 Vitamínové kliniky, injekce vitamínu B12 nebo C
51:13 Injekce vitamínu B12 a chuť k jídlu
53:50 Jaké mikronutrienty má smysl suplementovat?
1:01:18 Q&A segment
1:08:34 Závěr

Пікірлер: 140

  • @jirilacina3730
    @jirilacina3730 Жыл бұрын

    A příště díl o tom, kolik mikroživin bylo v brokolici, pomeranči, jablku před 30-50 lety a kolik jich je tam teď (pěstování v naprosto sterilním prostředí, vyčerpaná půda, doprava přes půl světa, dlouhé skladování...) Další díl o antinutričních látkách a dalších blokátorech vstřebávání živin. Tchyně nedávno dvakrát omdlela - totální deficit všech iontů, v čele s draslíkem. Kamarád se dopracoval téhož. Oba jí docela pestře, u tchyně to asi posraly prášky na tlak (názor lékaře), u kamaráda prášky na štítnou žlázu. V obou případech roky podávané tak nějak , známe to... aby pharma byznys jel. Tchyně teď suplementuje draslík, cítí se jako rybička, samozřejmě jí s vyšší hladinou draslíku klesnul i tlak.... takže možná zahodí i ty prášky. "Dobře jíst" je pro neinformovaného člověka dneska skoro nemožné. Vybrat v obchoďáku něco nutričně kvalitního a odolat nástrahám lékařů, co chřestí práškama po každém náběru, je kličkování v minovém poli.

  • @evzeniemichalkova5784

    @evzeniemichalkova5784

    Жыл бұрын

    Souhlasím na 100% a taky chci slyšet názor IMV na dnešní pestrou stravu z obchodu. Dnešní půdu, ekologie a t.d.

  • @InstitutModerniVyzivy

    @InstitutModerniVyzivy

    Жыл бұрын

    www.institutmodernivyzivy.cz/ovoce-zelenina-drive-dnes/

  • @polyspermak

    @polyspermak

    6 ай бұрын

    @@InstitutModerniVyzivy Nejsou zde uvedené rozdíly ve vitamínech, skladovatelnost nesmírně ovlivňuje výši vitamínu C. Např. jablko, které je na pultu několik dní v teple bude mít pramálo céčka, spíše žádné. A co ovoce, které je stříkané různými postřiky bude mít takovou výši vit. C jako bio ? Pochybuji...................A vitamín D pokud je v normě, tak je to dostačující a není ho potřeba dál navyšovat? Rozmezí vit.D v krvi je velmi rozsáhlé 75-200n/mol, jsem v normě a mám 80 n/mol a jsem v normě a mám 170n/mol, tak ten rozdíl konkrétně u vit.D je extrémní. Obrovský vliv na rakovinu např. tlustého střeva, studie jasně ukazují, že nestačí mít vit.D v normě, ale je potřeba ho mít v normě, ale v horní polovině.

  • @johnnyxd6065

    @johnnyxd6065

    2 ай бұрын

    @@polyspermakodpověď je jednoduchá, vrať se za 200 let a dáme ti odpovědi, v dnešní době si dokážeš najít studii na podporu čehokoliv i její pravý opak, v podstatě je to jen o experimentování na vlastním těle

  • @jakubk.8580
    @jakubk.858011 ай бұрын

    Výborný podcast. Myslím, že by se ještě hodilo zmínit, že není např. hořčík jako hořčík, a že je rozdíl pokud je zdrojem hořčíku nějaký oxid nebo hydrogenuhličitan hořečnatý, a když je zdrojem hořčík citrát nebo bisglicinát. Je to věc o které se moc nemluví a lidé potom často přijímají spoustu minerálů, které jejich tělo doopravdy ani nevstřebá.

  • @asdfjklu12345
    @asdfjklu12345 Жыл бұрын

    Ahoj, já jsem vás objevil jen před pár týdny a zpětně jsem shlédl všechna vaše videa a nestačil jsem se divit, co všechno máte za sebou. Máte můj obdiv a respekt.

  • @vojtechkoubik8773
    @vojtechkoubik8773 Жыл бұрын

    Ahoj, video fajn, ale mrzí mě, že je zas na takové negativní notě. Proč se radši na téma vitamínů nezaměřit celkově a dát větší prostor tomu, co většině populace chybí, co ten nedostatek způsobuje, a jak to správně doplnit mimo suplementaci? Já si o všem získávám informace sám, ale většina lidí se podívá jen na video, řekne si že nemá smysl suplementovat a dál neřeší. Myslim, že drahá moč je menší problém než chronický nedostatek vitamímu D a železa například.

  • @frystakpetr

    @frystakpetr

    Жыл бұрын

    Myšlenka je asi taková, že má větší smysl utrácet peníze za kvalitní zdravé potraviny než za předražené vitamíny v tabletách. Templáři v minulosti se dožívali vysokého věku a to žádné potravinové doplňky neužívali, je to vše jen byznys, nic jiného bych v tom nehledal. Raději si dejte zeleninu a ovoce od místního farmáře.

  • @lukasnavratil4012

    @lukasnavratil4012

    Жыл бұрын

    ​@@frystakpetr Sdílím tvůj názor, ale s lidma žijícíma v jiných podmínkách, bych nás nesrovnával. Ale za toho farmáře 👍🏻.

  • @PetrSkalicky

    @PetrSkalicky

    Жыл бұрын

    ​@@frystakpetr prosím zdroj zeleniny, ze kterého získáte ddt vitamínu D

  • @petrjanata2245

    @petrjanata2245

    11 ай бұрын

    @@frystakpetr Absolutní nesmysl. To co píšete právě 90% lidí dneska k dispozici nemá a mít nemůže. Chybí vám komplet kontext všeho okolo.

  • @Fizibubble737

    @Fizibubble737

    10 ай бұрын

    ​@@PetrSkalicky trochu mimo....nechtel by jsi v zelenině mít i železo a třeba nejlépe bílkoviny. Bavím se o rozumném množství, ne o 0,01g

  • @rellicek
    @rellicek Жыл бұрын

    Děkuji chlapi za vaši osvětu ve všech fitness směrech, výživy, suplementace.

  • @tomaspetrmichl668
    @tomaspetrmichl668 Жыл бұрын

    Super, jako vždycky co je od Vás, vždy pěkně vysvětleno.

  • @mireksojak3441
    @mireksojak3441 Жыл бұрын

    Dobrý den, děkuju za tohle video a informace v něm. Skvěle podané a celkově bomba. Ať se vám daří.

  • @TheKonbajn
    @TheKonbajn Жыл бұрын

    Výborná práce. Výborný přednes. Spousta užitečných informací. Perfekt 🙌

  • @spaceoddity2619
    @spaceoddity26198 ай бұрын

    Skvělé jako vždy, moc děkuji za to, co děláte.

  • @prasavec0009
    @prasavec0009 Жыл бұрын

    Díky moc za tedle kontent, před týdnem jsem tudle problematiku hledal a dokonce jsem začal hledání u Vás a tadá je to na světě.. :-D Mixit vypadá super uživatelsky přívětivě a hravě. Navíc to je Česká firma. Jen při tom kolik toho sním bych se nedoplatil. Snídám +- 125g ov. vloček a k tomu ořechy a klasicky sušené ovoce. :-D

  • @pepanovak6059
    @pepanovak6059 Жыл бұрын

    Minimální doporučená denní dávka vitamínu C byla určena na základě toho, aby člověk nedostal kurděje. Je to minimální nutná dávka. Jaká je optimální dávka, to nikdo neví. Další věc je to, že není studie jako studie. Velké farma společnosti asi nebudou rádi, když zaplatí studii, kde jim vyjde výsledek, že levný vitamín C docela funguje, ale nic moc na něm nevydělají. Existuje dokonce studie, kde je statisticky dokázána korelace mezi tím kdo studie platí a jaký je výsledek. Na druhé straně taky nejsem příznivec koňských dávek vitamínů. Díky za video, dozvěděl jsem se zas nové věci.

  • @TheresaD9
    @TheresaD9 Жыл бұрын

    Skvělé video, jako vždy! 🙏🏻🤩

  • @spartak6372
    @spartak6372 Жыл бұрын

    Pani super vysvetlene ako vzdy .👌 mohli by ste niekdy natocit video o Carnivor, pride mi že v poslednej dobe počuvam z každej strany aky je carnivor super a ze to je jedina cesta 😀 rad by som počul vaš nazor

  • @AkajiCZ
    @AkajiCZ Жыл бұрын

    tento díl přinesl více otázek než odpovědí a jediné co jsem si z toho odnesl je že nemá smysl vysoké dávky céčka, krom tedy v obdobi nemoci, pokud jsem to spravne pochopil 😅

  • @giorgio1010

    @giorgio1010

    Жыл бұрын

    Co to je za nesmysl. Podcast vysvětlil vše potřebné.

  • @romanzboril6984

    @romanzboril6984

    Жыл бұрын

    @@giorgio1010 Kluci mají bezpochyby velký vhled do problematiky , ale zároveň to nejsou neomylní bohové . Spousta studií v minulosti byla vyvrácena těmi novějšími . Hodně záleží na tom , kdo studii zadává a financuje a také na parametrech a aktuálních vědeckých znalostech ...

  • @pavelpilar4050

    @pavelpilar4050

    Жыл бұрын

    @@giorgio1010 a

  • @_janjonas
    @_janjonas Жыл бұрын

    Velice parádní 👍 děkuji 🙏

  • @factology547
    @factology547 Жыл бұрын

    Pěkně vysvětleno. Příště by mě zajímala i problematika suplementace minerálů, zdali má smysl a do jaké míry suplementovat.

  • @verona_h
    @verona_h Жыл бұрын

    Super podcast, jsem ráda, že jsem na vás narazila. Měla bych tip na budoucího hosta- Jakuba Přibyla z Trime podcastu. Všichni tři jste ve svém oboru skvěle vzdělaní, nicméně v určitých tématech se názorově rozcházíte, a proto si myslím, že by to mohl být dost zajímavý rozhovor. Ještě jednou díky za vaši práci!

  • @alexandrapalkovic3641

    @alexandrapalkovic3641

    9 ай бұрын

    presne to iste napadlo mna! Objavila som podcat Trime, velmi zaujimave. Tento podcast je tiez vyborny, skvele informacie. Zaujimala by ma vzajomna konfrontacia.

  • @michaelaturkova1978
    @michaelaturkova1978 Жыл бұрын

    Pánové, velmi ráda vás sleduji. Hned po Andrew Hubermanovi :-) Jen by mě zajímalo, proč je podle vás paní Slimáková šarlatánka? Vždyť tu záležitost s tituly už x krát vysvětlila a zas tak "alternativní" není. Děkuji.

  • @ganiselmani
    @ganiselmani Жыл бұрын

    Úplný súhlas 💪💪

  • @EvZeNBoHuS
    @EvZeNBoHuS Жыл бұрын

    Je to v principu jako s proteinem, taky má smysl, jen když máme denní příjem bílkovin nižší než by měl být a nedokážeme to ujíst z pestré stravy, tak má význam suplementovat, nad rámec ten protein je jinak taky zbytečný (max po tréninku, jako rychle stravitelnou bílkovinu to má smysl, jinak nevidím žádný benefit), skvělé video jako vždy. 👍

  • @janasykorova9859
    @janasykorova985910 ай бұрын

    Skvělé informace ❤

  • @standanejezchleba506
    @standanejezchleba506 Жыл бұрын

    Zajímavé video, díky :)

  • @Winter-BeaR-CSSR
    @Winter-BeaR-CSSR Жыл бұрын

    Skvelé špičkové informácie.. Výborne video..

  • @al3skoo1
    @al3skoo16 ай бұрын

    Diky za super video. Neplanujete aj nejake video s oponenturou?

  • @richardjaros6009
    @richardjaros6009 Жыл бұрын

    Vy pořád mluvíte o normální stravě, ale dneska už se ví, že ta běžná strava neobsahuje takové množství všech vitamínu a ostatních látek, tak jako strava například 100 let zpět. Dříve se hospodařilo úplně jinak než dnes a také ty plodiny měli úplně jiné poměry nutrientů v sobě. Když máš vydrancovanou půdu plnou chemie, tak co pak asi bude v tom konečném produktu?

  • @InstitutModerniVyzivy

    @InstitutModerniVyzivy

    Жыл бұрын

    "Dneska už se ví"... Vždyť to není pravda a na našem blogu o tom najdete podrobný článek i s číselnými hodnotami a porovnáními: www.institutmodernivyzivy.cz/ovoce-zelenina-drive-dnes/ Ačkoliv se skutečně obsah některých nutrientů u některých plodin mohl lehce snížit (např. díky dilution efektu nebo kvalitě půdy), jedná se o velmi malé změny v řádu jednotek %, které nemají pro naše zdraví signifikantní význam a které jsou v rozmezí přírodní variability. Navíc tento pokles obsahu živin neplatí obecně, protože naopak některé dnešní moderní kultivary mohou obsahovat zase vyšší množství jiných mikronutrientů.

  • @clothak3989
    @clothak3989 Жыл бұрын

    super video, měl bych dotaz ohledně kloubní výživy. Má smysl preventivně dávat například alavis, geloren a jiné preparáty čistě jako prevenci před zraněním a opotřebováním kloubu ? děkuji

  • @andymulle
    @andymulle5 ай бұрын

    Pěkný den. Důležitý Vitamin k2...= Natto ♥ Miluji a jím ho již 5 let a to pravidelně ve vysoké dávce . Od prvního ochutnání jsem si to zamilovala. V době za rostlinné stravy jsem ho jedla denně po dobu 3 let opravdu bez přestávky ;) Nyní ho jím 1-2x/týdně ♥ Vit. D a a další v tucich...Mléčné výrobky mám každý den a to v množství min. 500g/ml výhradně BIO produktů společně i Mák mám DENNĚ min. 30g :) .... Fermentované potraviny (pickles, kimchi) jím denně :) ♥Zdroj omega-3 - Tučné divoké ryby jím min. 2x/týdně v množství min. 200g. S tím se pojí to, že hladinu omega 6 mám nízkou díky tomu, že nepřijímám vůbec žádné rostlinné oleje zpracované a u konzumace ořechů a semen si vybírám ty, které mají nižší podíl omega 6 , což jsem si studovala :) To samé semena (lněné, chia, konopná ) :). Dále pak zdroje vit. A - vnitřnosti (játra, ledviny, srdce) jím od zvířat výhradně Grass Fed BIO a to též ve velkém a min. 1x/týdně v množství min. až 150g zasyrova ;). Každý týden mám tedy porce : červeného masa (BIO Grass Fed - hovězí, skopové), BIO kuřecí maso (stehenní, prsa), BIO vejce, 2x divoké lososy tučné nerka, 1x vnitřnosti (telecí, jehněčí)BIO Grass Fed, občas také zvěřinu z volného prostředí 👍 dále pak BIO Natto a čerstvý neupravený tempeh a samozřejmě BIO mléčné výrobky výhradně plnotučné a různé (ovčí, kozí, kravské) až 2x/den, ořechy (různé druhy), semena (chia, len, slunečnice, dýně, seznam, konopné), denně fermentovaná zelenina, denně luštěniny ( fazole různé druhy, čočka, cizrna, hrách) a celozrnné obiloviny - každý den jiný druh (jáhly , quinoa, různé druhy celozrnné rýže, kukuřice, ječmen, pohanka, oves...;)..... a k tomu min. čerstvého ovoce min. 300g výhradně BIO kvality/SISPO a min. 500g BIO/IPZ zeleniny ;) ♥ Moje strava je opravdu kvalitní a doplnky stravy NEBERU žádné :) Vit. D mám nadbytek, podle pravidelných testů a vit. K2 - mám z Natta :) ..Za mě ty doplnky nejsou potřeba, pokud člověk jí opravdu ale KVALITNĚ a hlavně BEZ DIETOVÁNÍ , protože konkrétně ty vitamíny A, D, E a K jsou prostě tuky a popravdě vidím nedostatek způsoben právě díky tomu, že v první řadě KVALITA potravin, kde opravdu za mě živočišné produkty by se měly jíst výhradně BIO KVALITY od zvířat z přirozeného prostředí, protože pak tam ty živiny budou a za druhé pak jíst prostě bez omezení tuků, protože deficit kalorií přesně vede k tomu, že není pak možné, aby lidé tyto vitamíny v dostatečném množství přijali;) :). Myslím, že občas stačí poslechnout třeba něco i o skutečném jídle a pak není třeba žádné doplňky stravy. Sama jsem příklad, že to jde i bez nich 😊.. a samozřejmě život plný přírody a pohybu v něm, což je u mě na každodenní bázi již přes 5 let aktivně 🙏👍 To by mělo být cílem lidstva a nikoliv doplnky stravy. Než doporučovat pilule, tak spíš edukovat o tom, jak a co jíst, aby se vitamíny dostávaly přirozeně 👏😉

  • @vaclav986
    @vaclav986 Жыл бұрын

    Velice povedený díl. Osobně suplementuju hořčík a v zimních měsících D3. Vitamín C, jen nepravidelně a zřejmě ho vypustím úplně. Jeden čas jsem do sebe cpal 1000mg denně a to prosím na doporučení lékárnice. Teď mám 200mg a beru si ho průměrně 3x za týden.

  • @TheArtsvk

    @TheArtsvk

    11 ай бұрын

    Tak lekarnica hlavne potrebovala predat ze...

  • @TheEverlast76
    @TheEverlast76 Жыл бұрын

    Bylo by zajímavé udělat video na arašídová másla, která jsou teď přehnaně populární 🤔

  • @jadro8934

    @jadro8934

    Жыл бұрын

    Prečo myslíte,že sú prehnane populárne ?

  • @jakubsispela

    @jakubsispela

    Жыл бұрын

    Je to zas akorát další umělě vyhnanej zprofamovanej byznys produkt, kterej je sice lepší než kdejaká pomazánka z pultu, ale vzhledem k vysokému obsahu Omega 6, kterých už tak máme šílený nadbytek, se nedá říct, že by to bylo něco prospěšnýho..když už ořechové máslo, tak ale opravdu z ořechů (arašídy nejsou ořechy) jako třeba kešu nebo mandlové - to je úplně nejlepší (vysoký obsah mikronutrientů a hlavně lepší poměr Omega 3 ku 6).

  • @TheEverlast76

    @TheEverlast76

    Жыл бұрын

    @@jakubsispela No já právě někde četl, že max. 3 čajové lžičky za den 🤷

  • @jakubsispela

    @jakubsispela

    Жыл бұрын

    @@TheEverlast76 množství je individuální podle toho, jak to každýmu sedne do stravování, ale obecně arašídů moc nejíst, jak už jsem psal, jsou mnohem lepší alternativy.

  • @myslikstepan
    @myslikstepan11 ай бұрын

    Vyborne video, uz jsem myslel, ze nepadne to, ze nektere latky proste musime suplementovat, protoze z te stravy to proste nejde🤷‍♂️ ale snazit se o tom samozreme musime.

  • @jaromirkudrna688
    @jaromirkudrna6884 ай бұрын

    Trochu směšné mluvit o riziku infekce u podávání B12. Při očkování na Covid to nikdo neřešil a těch vakcín byly statisíce. Máte málo informací - vitamín D má málo většina populace a hořčíku také tak. Kde se dá ze stravy získat vit. D od podzimu do jara?

  • @martinsheep7281
    @martinsheep7281 Жыл бұрын

    Spíš reklama na Mixit, než cokoliv jiného. Čekal jsem studii vlivu Mixitu na výkony laboratorních krys v bench pressu.

  • @lukasroubik

    @lukasroubik

    Жыл бұрын

    Celý díl má 69 min a z toho je skutečně přesně 4 min reklama na Mixit. Je přece logické, že z něčeho musíme zaplatit náklady na profesionální studio, zvukaře, kameru, střih a postprodukci atd. Vzhledem k tomu, že nepropagujeme žádný eshop na suplementy, na našem webu nemáme žádné reklamy a všechny články jsou zdarma k přečtení bez placeného členství, tak ano, v rámci podcastu využíváme podpory našeho skvělého partnera. Druhou možností bylo dělat podcast tak, že 30 min bude veřejně a zbytek podcastu za placeným členstvím. My se ale snažíme lidem přinášet informace, tak proto preferujeme, aby celý obsah byl pro všechny volně ke zhlédnutí i za cenu toho, že je tam prostor pro partnera. Myslím si, že prostor 4 min ze 69 min pro partnera je velmi střízlivý a dělají to tak naprosto všechny úspěšné podcasty, které nejsou za paywallem. Pokud se Ti to nelíbí, nemusíš přece podcast vůbec sledovat.

  • @vejce4
    @vejce4 Жыл бұрын

    To s tou injekcni formou, ze hrozi infekce nebo napichnuti nervu. Kdyby se to takhle melo brat, tak by se clovek i mel bat vstat rano z postele. Jinak dobry.

  • @magdalenaporizkova-nf6oq
    @magdalenaporizkova-nf6oq Жыл бұрын

    Zdravím, je někde dostupný článek či video o suplementaci hořčíku? Zda existuje více druhů na různé problémy nebo je jedno, jaký výrobek si člověk vybere a výsledek bude vždy stejný? Zda jde pouze o marketing nebo jsou opravdu různé verze s odlišnými účinky? Děkuji. Video opět perfektní

  • @NunchakuMan
    @NunchakuMan Жыл бұрын

    Na tohle video jsem se netěšil. Pravidelně totiž užívám omegu, C, hořčík, Vápník, zinek a bylo mi jasné, co se v tomto videu dozvím 😁 Achich ach. Mám k tomu ale jeden dotaz. Narážím stále na to, že se říká, že fitnessák, který pravidelně sportuje, má během výkonu sníženou imunitu. Je to dáno tím, že tělo je oslabené během sportovní zátěži. Proto se doporučovalo užívat alespoň ten vitamín C, aby se to částečně kompenzovalo a nechytil jsem ve fitku nějaký moribundus. Říkáte, že je lepší to přijmout z pevné stravy a zde je druhá, často opakovaná myšlenka, že z pevné stravy je dnes velmi obtížné přijmout dostatek vitamínů. Důvodem je, že půda už dnes není to, co dřív, pěstuje se velmi na kvantitu než na kvalitu atd. Kde je tedy pravda?

  • @darthraslav

    @darthraslav

    Жыл бұрын

    Pravda je niekde tam, kde vám ju nepodáva človek, čo je platený firmou na doplnky výživy, alebo nie je ňou sponzorovaný. Ten logicky (aj keď bude znieť rozumne a rozvážne) sa vám snaží len niečo predať.

  • @johnyy5165

    @johnyy5165

    Жыл бұрын

    neexistuje jedina studie, která by dokazovala že vit C podporuje imunitu, jedná se pouze o antioxidant, kdy během náročné fyzické aktivity plní dobře svojí funkci, ale určitě nepodporuje imunitu:), jediný vit D zvyšuje imunitu dle dosavadních studií

  • @jakubsispela

    @jakubsispela

    Жыл бұрын

    Ti sportovci, o kterých se mluví, a kteří mají vlivem cvičení sníženou imunitu, jsou profesionálové a vrcholoví sportovci, kteří trénují denně x hodin, ne člověk, který si jde 4x týdně do fitka. Céčko doplňovat můžeš, nic tím nezkazíš a ani to neni nic, co by tě zruinovalo, ale třeba ten vápník je úplně zbytečný, pokud jíš mléčné výrobky a ještě k tomu užíváš vitamin D, který pomáhá lépe vápník využívat, tak věř, že máš vápníku víc než dost. Na ostatní látky doporučuji si zajít na krev a nechat si je změřit, abys neužíval něco zbytečně. Například to, že je zinek a hořčík absolutně nezbytný se dočteš v každym článku a já osobně mam na krvi hořčík v normě a zinek ještě nad limit a to je neužívam! Takže prvně krev a pak podle toho doplňovat, co je třeba, Omega 3 však doporučim všem, protože těch máme nedostatek všichni díky našemu stylu stravování.

  • @NunchakuMan

    @NunchakuMan

    Жыл бұрын

    @@jakubsispela Jj Omegu bych bral stále. Na krevní obrazy chodím a mám LDL Cholesterol dokonce o jednotku pod spodní mezí. Ten vápník, to máš recht, mléčné výrobky jím po kilech, takže to asi smysl mít nebude. S tím Zinkem jsem začal po tom, co jsem měl strašné problémy s nehty a jakmile jsme začali se ženou užívat Zinek, nehty máme zdravé a při stříhání to je jako by na stůl padaly střepy 😄 Takže tam byl můj důvod pro Zinek. A s tím C, je fakt, že imunitu krátce po cvičení cítím sníženou. Blbě se to vysvětluje, ale takový divný oslabený pocit, při kterém jsem už leckdy něco chytil, stačilo lehké ofouknutí venku.

  • @jakubsispela

    @jakubsispela

    Жыл бұрын

    @@NunchakuMan je to hrozně individuální tohle, takže pokud máš sám na sobě něco vyzkoušený, tak ti nemůže nikdo říkat něco jinýho, protože tobě to funguje a je to tak v pořádku, tak se toho drž 😉

  • @petrka670
    @petrka670 Жыл бұрын

    Ahoj, jak je to s efektivitou kloubni vyzivy/kolagenu apod.? Dava smysl preventivne suplementovat, nebo je to jak s vitaminy/mineraly a benefity jsou prinejlepsim sporne?

  • @Kryptoobrazycz
    @Kryptoobrazycz7 ай бұрын

    A jaký je váš názor na omega 3? Má smysl suplementovat když nejím moc ryby? :D

  • @lukasprudky816
    @lukasprudky816 Жыл бұрын

    tohle video se dost rozchází s tím co jsem se doposud dozvěděl já. Souhlasím s tím, že se nemusí suplementovat všechny vitamíny a samotná suplementace je dost individuální. Výživa není úplně oblast mé "expertízy", takže sleduju lidi co tomu rozumí více než já, tudíž třeba Vás a další. Ta zvláštní věc je, že se rozcházíte s názory ostatních a to se často u EBM témat nestává. Viděl jsem plno studií, které podporují suplementaci různých vitamínů a minerálů. Další věc je, že koukáte na populaci mimo Evropu (nebo co jsem z toho videa u některých studí pochopil). Co jsem tak koukal na různé studie a metaanalýzy tak to kde žijeme hraje opravdu velkou roli na to co je v těle deficitní. Budu asi zkoumat dál. Jak říkám, tenhle field není úplně moje expertýza, ale je divné, že se názory, které čerpáte z EB literatury rozchází s tím co jsem viděl/četl/slyšel doposud.

  • @petrkalvoda45

    @petrkalvoda45

    5 ай бұрын

    Mám vrozený imunodeficit, nedostatek železa, atd. Jejich názory jsou proti mé praxi min. podivné. Třeba to céčko.

  • @evgivara1
    @evgivara1 Жыл бұрын

    Dekuji👍

  • @carloslihm9374
    @carloslihm9374 Жыл бұрын

    Zdravím Vás, co si myslíte o kloubní výživě? Je to dobré suplementovat, jak a co přesně? Nějaké preventivní doporučení? Děkuji

  • @adelkak.3025
    @adelkak.3025 Жыл бұрын

    Ahoj kluci, video bezva! Uděláte něco podobného i na rybí olej?

  • @WojtasDohny
    @WojtasDohny Жыл бұрын

    Suplementace vitamínů je základ. Jasný ovoce, zelenina jsou důležitý na každodenní bázi, ale stejně je lepší brát k tomu i vitamíny v prášku. Je to doplněk stravy, nic víc.

  • @spaceoddity2619

    @spaceoddity2619

    8 ай бұрын

    PROČ je to základ, proč je to lepší? Máte nějaké důkazy pro to, že suplementace u obecné populace bez deficitu funguje?

  • @martinasedlackova3736
    @martinasedlackova3736 Жыл бұрын

    Jak je to prosím s vitaminem C pro kuřáky?

  • @amantisamantis4651
    @amantisamantis4651 Жыл бұрын

    Mám dotaz , já jako osoba která bere cytostatika na revmatickou artritidu je v tomto případě vhodné použít suplementaci ?

  • @jaromirmoravec1711
    @jaromirmoravec1711 Жыл бұрын

    Více otázek než odpověďí...

  • @matusjurcik6974
    @matusjurcik6974 Жыл бұрын

    32:50 všetkého v prílišnom nadbytku škodí 💁‍♂, da sa to aplikovať prakticky na hocičo

  • @jaromirkudrna688
    @jaromirkudrna6884 ай бұрын

    Diclofenac AL mohou působit mírné zvýšení rizika srdečních nebo mozkových cévních příhod. Velmi časté: Poruchy zažívacího ústrojí jako nucení na zvracení, zvracení a průjem. Mňaminka.

  • @martinvanek1305
    @martinvanek1305 Жыл бұрын

    Super video!! Jen jsem tam neslyšel nic o omega 3. Nebo jsem se přeslechl? Čekal jsem, že tam o tom něco bude. D3 a omega 3 jsem čekal, že bude doporučeno.

  • @InstitutModerniVyzivy

    @InstitutModerniVyzivy

    Жыл бұрын

    Díky za komentář! I když jsou omega-3 mastné kyseliny pro nás esenciální, nepatří mezi mikronutrienty. Je to tedy jiné téma, tak třeba někdy příště.

  • @martinvanek1305

    @martinvanek1305

    Жыл бұрын

    @@InstitutModerniVyzivy aha, to jsem nevěděl. Díky za odpověď!

  • @viktoriepacourkova9925

    @viktoriepacourkova9925

    Жыл бұрын

    Předem moc díky za videa, vážím si vaší práce a prosím v budoucnu také o rozebrání omega-3 mastných kyselin nejen u dospělých, ale i u děti. Moc děkuji 😊

  • @martinpramuk4480
    @martinpramuk4480 Жыл бұрын

    Čakal som až do konca či bude niečo aj na tému využiteľnosti jednotlivých látok na základe chem.väzieb mám na mysli napr minerali a stop.prvky v chelatových väzbach ako je bisglycinat vs. oxid...rovnako aj u vitamínov niektorí vyrobcovia predávajú takz. Bioktívne formy s kofaktorom napr. vitaminov skupiny B ,zaujimalo by ma čo nato hovoria vedecke štúdie alebo aspoň váš názor.

  • @TrueCrimeSleuths

    @TrueCrimeSleuths

    10 ай бұрын

    Taky mě trošku mrzelo, že nezaznělo jak vlastně vybrat tu suplementaci Vitaminem.Např. oxid, pokud se nepletu má využitelnost 4%, ale byl bych rád, kdyby to právě zaznělo tady od kluků. Jinak si myslím, že informativně to bylo podáno skvěle a zase jsem se naučil něco nového.

  • @samojanovicek5931
    @samojanovicek5931 Жыл бұрын

    Super video! Len taka otazka napr. Chris bumstead si na ranajky dáva hrst tabletek( asi medzi nima budu aj vitaminy a mineraly). Aký to má pre neho zmysel? Ps : ste borci😀

  • @johnyy5165

    @johnyy5165

    Жыл бұрын

    reklama pro sponzora například? :)

  • @samojanovicek5931

    @samojanovicek5931

    Жыл бұрын

    @@johnyy5165 nee to vubec za prve to urcite boli rôzny výrobcovia a za druhe cbum - najlepší classic na svete by si nedaval len tak nieco lebo mu to sponzor povedal

  • @jakubsispela

    @jakubsispela

    Жыл бұрын

    CBum je profesionál, který má do dokonalosti vykácený každý detail, to znamená, že pro něj opravdu mají smysl i doplňky, které běžnému člověku nepřinesou skoro nic a pokud je navíc ještě v přípravě a dietě, tak prostě udělá všechno, aby to podpořil co nejvíc, jednak si to může dovolit a jak už jsem řekl, u něj už hraje roli sebemenší detail. Pro běžného člověka stačí si zajít na krev, zjistit si látky, kterých má nedostatek a ty doplňovat, Omega 3 je však nezbytná pro každého vzhledem k našemu stylu stravování.

  • @factology547

    @factology547

    Жыл бұрын

    Asi mezi nima bude i pár pilulek AS.

  • @PanKachna

    @PanKachna

    Жыл бұрын

    @@factology547pochybuju že bere anabolika orálně

  • @marekbotos9806
    @marekbotos9806 Жыл бұрын

    Cele to je o tom že nekupovat vitamíny a kupovat mixit.

  • @adamrouvan2911
    @adamrouvan2911 Жыл бұрын

    Dobrý den pánové, měl bych dotaz: Má i vliv na dítě do 1 roku spravná suplementace vitamínu D3 který by zamezil vyvolání cukrovky 1. Stupně? Jinak skvělý podcast jen tak dál:).

  • @janaja7199

    @janaja7199

    Жыл бұрын

    Nebylo by moudřejší zeptat se dětského doktora?

  • @katerinavickova7969
    @katerinavickova796910 ай бұрын

    Nevím, mám z vašeho povídání ambivalentní pocity. Míla mi na začátku připadá, jako když předčítá učebnici. Chtělo by to více zapracovat na přitáhnutí diváka, víc příkladu z praxe namísto strohých odborných informací. Porovnávám například s Brocastem, kde dostanu rovněž kotel zajímavých informací, ale zároveň se u toho královsky pobavím a tím si to i lépe zapamatuji. K vit C - rozhodne to není drahá moč. Chybí zmínka, ze například výrazně zlepšuje stav cév. Vit D je v našich zemepisnych šířkách možné získat ze slunce v dostatečne míře jen par měsíců v roce. Jeho hladinu si můžete nechat změřit u praktika každé 2 roky, mate na to nárok. Kazdopadne držím palce a těším se na další progres ve vaši tvorbě ;)

  • @ivanamonathova4769
    @ivanamonathova4769 Жыл бұрын

    Ja musim trochu oponovat, protoze me napr.pomaha velmi horcik,jinak mam hned krece v lytkach a bolest hlavy..Po nekterych vitaminech nebyvam nemocna vubec..beru je dlouhodobe.Jediny co mam negat.zkusennost je vysoka davka vit c kdy se mi udelal kamen v ledvinach a dost to bolelo v zadech.Ale jinak si myslim ze doporu.denni davka je lepsi nez bez vitaminu..

  • @MK-vc7jz
    @MK-vc7jz Жыл бұрын

    Dobry, zajimal by me vas nazor na adaptogeny....

  • @krakecz3737

    @krakecz3737

    Жыл бұрын

    Je jich xyz , mají svůj úděl, ovšem vše začíná v hlavě.. psychosomatika je nás mocný nástroj těla, který má reálné účinky pozitivní i negativní, věř a tělo sestaví vše potřebné co dokáže z dodaných látek postavit.. Za mě jsou adaptogeny fajn před zátěži- ovšem tady často slýcháme že jeto kontra.. ovšem já vždy z adaptogenu těžil jen když jsem je užíval před zátěží.. Celkově byliny jsou fajn , mají komplexní účinky- obsahují mnoho fytochemikalii včetně minerálů a vitamínů.. tak tělo má látky a může stavět, bohužel problém je v kvalitě a každá šarže je jiná.. to je jediná nevýhoda přírody.. další nevýhodu vytvořil člověk a to že přírodní produkty mohou být zdravější než léčiva.. ale jen můj názor diváka. Všechny ty □○◇ , zajímáte se o složení a zjistěte jakou mají farmakologické účinky farmakodynamika a farmakokinetika . Pak vše funguje lépe když mysl ví co to má dělat.. Mysl ovládá naše tělo. To jen rozloží na menší části a postaví znova aby se adaptovalo, jedinou věc co tělo musí je adaptovat se a přežít.

  • @Wojtkingson
    @Wojtkingson Жыл бұрын

    Chlapi, zkuste víc říkat co se jak má, než 90% času říkat, co smysl nemá... Dají se někde udělat odběry krve a z toho vycházet atd... TOhle si žádá díl číslo 2... :D

  • @jaromirzamecnik3983

    @jaromirzamecnik3983

    Жыл бұрын

    Jenze ty odbery krve ti nekdo musi udelat a ne kazdy doktor je schovivavy k tomu, aby ti ty odbery zajistil. Bude ti minuty vysvetlovat, ze vymyslis blbosti a jen ho zdrzujes, protoze on leci lidi a ne hysterky .

  • @miroslavbarta3761

    @miroslavbarta3761

    Жыл бұрын

    @@jaromirzamecnik3983 Preventivní odběr ti samozřejmě lékař nepředepíše. To musíš jako samoplátce. Funguje to tak, že si na papíru zaškrtáš cokoliv chceš zjistit, u každý tý položky je cena, to ti pak sečtou a zaplatíš to. Nikdo se ani neptá, proč to chceš. Prostě si vybereš z menu jak v restauraci, zaplatíš, odeberou krev a do 24 hodin ti dorazí výsledky na email.

  • @pavelberka9643

    @pavelberka9643

    Жыл бұрын

    Dneska existují laboratoře, kde si jako samoplátce můžeš nechat vyšetřit z krve co je libo.. Stačí pohledat na netu.. Např. Synlab

  • @banny123456
    @banny12345610 ай бұрын

    Ta postprodukcia zvuku je velmi agresivna. Dufam ze nabuduce to bude lepsie aby sa to dalo prijemne počúvať.

  • @Winter-BeaR-CSSR
    @Winter-BeaR-CSSR Жыл бұрын

    Takýto Profesori sú všade, každý deň je odborník na všetko Pondelok - kňaz Utorok - expert na výživu Streda - Politológ Štvrtok - vedec Piatok - Ježiš Kristus.. 😂 😂 😂...

  • @IcMichal
    @IcMichal3 ай бұрын

    45:10 K tomu jestli máte velký deficit vitamínu C nebo nemáte je snadná mnemotechnická pomůcka pomocí které tohle rozpozná i laik, netřeba žádných laboratorních testů. Protože už po týdnu vám začnou vypadávat zuby, už za dva týdny při velkém deficitu vitamínu C nebudete mít prakticky žádné zuby. Takže pokud se vám toto děje, budete potřebovat infuzi vitamínu C.

  • @jakubmax6744
    @jakubmax67442 ай бұрын

    39:24 a co voda s citrónem při cvičení ?

  • @svkkapotcze
    @svkkapotcze Жыл бұрын

    ❤❤❤

  • @jakubmax6744
    @jakubmax67442 ай бұрын

    21:04 to je reklama na Mixit ? 😅

  • @jakubrosko6739
    @jakubrosko6739 Жыл бұрын

    Takže mám jít prvni do laboratoře nechat si vzít krev s které mi zjistí kde mám deficit a podle toho mám brát potom vitamíny. Protože jinak hrozí že se něčeho předávkuji. Je to tak ? Za mně masakr.

  • @MENYcz

    @MENYcz

    Жыл бұрын

    Nepredavkujes, zas neblbni

  • @darthraslav
    @darthraslav Жыл бұрын

    Pravda je niekde tam, kde vám ju nepodáva človek, čo je platený firmou na doplnky výživy, alebo nie je ňou sponzorovaný. Ten logicky (aj keď bude znieť rozumne a rozvážne) sa vám snaží len niečo predať.

  • @simonzaponidis8927
    @simonzaponidis8927 Жыл бұрын

    Plná hrst vitamínu C (kyseliny askorbové) vede při delším uživání k průjmu, nebo pak až k ledvinovým kamenům :-D dál jsem to nedotáhl, nejspíš pak k selhání ledvin, nebo těla, nevím. Jak se tu někdo ptal, kolik C je dost. Já bych řekl, že v doplňku třeba 500mg pro spotovce (nemyslím tím školáka, co cvičí 3x týdně lehce doma, ale ani Ironmana). Nesportovec, když má dobrou stravu, nemusí brát nic. V nemoci bych dal 1-2x 1000mg s postupným uvolňováním a to opět podle nemoci a zátěže organismu. Určitě je fajn chodit pravidelně k doktorovi a nechavat si měřit hodnoty ( hlavně cholesterol - ale opět, brát to s ohledem, že tabulky jsou pro průměrné lidi) A ještě jedna věc, ideální je brát doplňky ( vitamíny) s ovocem. Už jsem to slyšel od pár lidí a sám to zkouším, třeba prostě s jablkem. Pro lepší vstřebatelnost. Biomechaniku neumím popsat. Ale hodit to do sebe na lačno a zapít, tak to je opravdu drahá moč

  • @Bl4cKD0gS
    @Bl4cKD0gS Жыл бұрын

    Trénuji 6x týdně vytrvalostně a suplementuji takový ten základ - mulťák + magnesium bisglycinát, zinek a D3 - tím asi nic nezkazím, vzhledem k mému energetickému výdeji :)

  • @TheArtsvk

    @TheArtsvk

    11 ай бұрын

    Ty si asi nepocuval ze?

  • @spaceoddity2619

    @spaceoddity2619

    8 ай бұрын

    Nezkazíš ani nezískáš. Mimo D3, ten je imho od září do dubna super.

  • @hunting5442
    @hunting5442 Жыл бұрын

    Co kloubní výživa?

  • @ogle-tr-122bpoker7
    @ogle-tr-122bpoker74 ай бұрын

    Ta Metaanalyza popiera vlastne vsetky vseobecne informacie ktore mame o ucinnosti vitaminov. Naozaj mi to v nicom nepomoze? Ja uzivam multivitamin kazdy den + osobitne D, omega 3, horcik apod. Ak by som ich neuzival tak som zdravotne na tom uplne rovnako?

  • @kraluhorska6523
    @kraluhorska65235 ай бұрын

    Mne davali B12 ako malemu bo vraj som malo jedol, teda bol dost preberavi....vraj potom som zacal viac jest..... Ale chudy som dodnes 😂

  • @robertkrupar6208
    @robertkrupar6208 Жыл бұрын

    O vitamínů C jsem slyšel studie ,které teda vyšly úplně opačně. Kanál- Dr David Frej

  • @MENYcz
    @MENYcz Жыл бұрын

    V dnešní době nemáš šanci vše doplnit jen ze stravy..

  • @zdenkamiklicova3699
    @zdenkamiklicova369910 ай бұрын

    kdybych měla C konzumovat po gramech, tak prosedím den na toaletě💩což by zřejmě nic pozitivního nepřineslo

  • @hanuman1824
    @hanuman1824 Жыл бұрын

    Proč taky neřekl Lukáš co suplementuje on?

  • @sudiyy
    @sudiyy Жыл бұрын

    34:10 wtf???

  • @martink552
    @martink5524 ай бұрын

    Zahltili jste mě cizími slovy a cizími výrazy už po pěti minutách. Nemá smysl dál na vaše video koukat. Nešlo by to česky?

  • @Martin_Ptacek
    @Martin_Ptacek Жыл бұрын

    Takze 4000iu vitamínů se plus K

  • @MENYcz
    @MENYcz Жыл бұрын

    Nexgen pro a omega 3 základ

  • @jirkavagner1416
    @jirkavagner1416 Жыл бұрын

    Jo no reklama

  • @DDD7178
    @DDD7178 Жыл бұрын

    Ta agitka na mixit mě vyloženě sere. Tak erudovaní lidé. Máte tohle zapotřebí?

  • @InstitutModerniVyzivy

    @InstitutModerniVyzivy

    Жыл бұрын

    Myslíte si, že náklady na pronájem profesionálního studia a personální náklady na zvukaře, kameru, střihače a postprodukci se zaplatí samy od sebe? Každý podcast má dvě možnosti, buď zveřejní třeba jen 20 min a zbytek je za paywallem a musíte si zaplatit placené členství, anebo zveřejňujete celý obsah a s náklady Vám pomáhá partner podcastu, tak v něm logicky má prostor. Celý díl má 69 min a z toho je 4 min reklama na Mixit. Vzhledem k tomu, že nepropagujeme žádný eshop na suplementy, na našem webu nemáme žádné reklamy a všechny články na našem blogu jsou zdarma k přečtení bez placeného členství, tak ano, v rámci nákladného podcastu to zapotřebí skutečně máme a podpory společnosti Mixit si vážíme. Bez jejich podpory by tento podcast nemohl v této podobě existovat. Myslíme si, že prostor 4 min pro partnera z celkových 69 min je velmi střízlivý. Pokud se Vám to nelíbí, nikdo Vás nenutí podcast sledovat. Pěkný den.

  • @DDD7178

    @DDD7178

    Жыл бұрын

    @@InstitutModerniVyzivy vysvětlení beru, jen mi to k vám nepasovalo.

  • @vojtechbarta8442
    @vojtechbarta844211 ай бұрын

    Většinu videí beru, ale tady u toho musím dát bohužel palec dolů. Vypadá to pouze jako reklama z TV shopu, na ty vaše sušené sponzory. Doporučovat v dnešní době přijímat vitamíny pouze z ovoce a zeleniny mi přijde jednak směšné a za druhé v některých případech i nebezpečné. Stačí se podívat na testy a studie obsahu vitamínů a hlavně obsahu pesticidů na dnešním ovoci a zel. Ty chemické koktejly už převyšují obsah vitamínů a dokonce i bio jsou často horší. Takže když ovoce a zel., tak jedině z vlastní zahrady, ale to si 90% lidí nemůže dopřát a ješté k tomu po celý rok, takže za mě je 100x lepší si dát kvalitní multivitamín, který je vyroben bez zbytečných aditiv (ne ty z lékárny), než se cpát chemickým ovo. a zel. ze supermarketu, kde už skoro žádný vitamín není.

  • @jaromirzamecnik3983
    @jaromirzamecnik3983 Жыл бұрын

    No a ted jste hodne lidem zamotali sisku. Tezky je, ze ani samotni lekari presne nevedi kolik ceho brat. Pry kdyz si toho vemes vic, tak to jenom vychcijes 😟

  • @alexandrdobrovolny4875

    @alexandrdobrovolny4875

    Жыл бұрын

    Ne spis ti chteli rict, ze pokud chces neco zacit suplementovat, zadi za lekarem, nech si vyjet vytamimivy profil a podle toho nastav stravu, tak abys nemel niceho malo ani hodne 😏😉

  • @jaromirzamecnik3983

    @jaromirzamecnik3983

    Жыл бұрын

    @@alexandrdobrovolny4875 a zkousel si to nekdy? Doktori maji problem ti nechat udelat jen testy, protoze si to chtel ty. Protoze ty testy musi nekdo zaplatit. Chtel jsem si nechat udelat komplet krevni testy, obraz, biochemku, mineraly atd.. Hrozny problem, ale nastesti jsme se dohodli, ze mne to udela v ramci preventivky. Oni ti lekari nejsou tak schovivavy, jak si nekteri mysli. A pak je jeste tezky, ze nekteri mluvi jinak, Vacek, Lamka, Radim s Robertem v kulturistice atd..

  • @alexandrdobrovolny4875

    @alexandrdobrovolny4875

    Жыл бұрын

    @@jaromirzamecnik3983 Jasny preventivka, nebo si to musis proste zaplatit, jo docela drahy. Ale mas svuj rozum, Tenhle pristup se mi zda asi upne nejlepsi. Pak taky zalezi na forme doplnku, kterou pouzijes. Bude velkej rozdil v Lyposomalnim C kdy ti opravdu staci tableta a mas vystarano, nebo obyc co snad ani nema cenu😅😅😅😅 Nojo jen se lidem nehce za to platit. Mysli ze Kombo vitaminu za 259 udela nejakou paradu 😉

  • @jaromirzamecnik3983

    @jaromirzamecnik3983

    Жыл бұрын

    @@alexandrdobrovolny4875 ano, beru vitamin C v Liposomalu a multak od Pro min Vita solution. Tohle beru rano po snidani a pred spanim zinek s horcikem v bisglycinatove forme. A o tom, ze by se nemel michat vapnik s horcikem a zinek s zeleze vim 👍.

  • @alexandrdobrovolny4875

    @alexandrdobrovolny4875

    Жыл бұрын

    @@jaromirzamecnik3983 Adelle shot Horcikovej shot beru ja, shodou okolnosti taky lyposomalni forma, musim uznat ze to je snad jedina vec kterou opravdu citim zda beres nebo ne, do posilky sem zacal dost behat a tohle aspon me s regeneraci hodneee pomuze.. Schvalne koukni. 😏

  • @Adam.Audy.
    @Adam.Audy. Жыл бұрын

    Nobelovou chorobou trpí Danek Vávrů

  • @Simon-666
    @Simon-666 Жыл бұрын

    Nekolik let zeru Nexgen a nekolik let bez chripky kdyz jsem vysadil hned chripka tezka 3x takze asi to nejak funguje🙂

Келесі