Соціальні фактори ризику ішемічного інсульту

Ғылым және технология

Фрагмент докладу завідувача Кафедри медицини невідкладних станів Національного університету охорони здоров'я ім. П.Л. Шупика Волосовця Антона Олександровича.
Тема докладу: "Оновлені рекомендації щодо профілактики ішемічного інсульту".
Соціальні фактори будуть працювати як для первинної так і для вторинної профілактики.
І, що найголовніше, не тільки для лікарів, а і для всього нашого населення - це ті фактори, на які людина впливає сама. І впливає навіть без залучення медикаментів.
Ми видідили, що найбільш поширеними факторами ризику є:
• Порушення сну
• Стресогенність оточення
• Надмірна нічна активність
• Довготривала робота за монітором
• Знижена фізична активність
• Погане нерегулярне харчування
• Шкідливі звички
І так, щоб бути відвертим, коли ми проводили це дослідження, частиною якого була моя дисертація, я з величезним сумом зрозумів, що всі ці фактори, хіба, що крім шкідливих звичок, вони були присутні в моєму власному житті. І, на превеликий жаль, багато тих, хто дивиться цю лекцію зараз приміряє на себе ці фактори і розуміє, що вони таки є.
Порушення сну
Коли ми говоримо про порушення сну, знов ж таки, ми трошки по-різному розуміємо ці розлади. Якщо говорити дуже просто, то порушення сну, це коли ви вдень працюєте дуже активно, виснажуєтесь, все добре, хочете лягти поспати виспатись, але НІ.
Причому органічні причини говорять нам про нічне апное, яке порушує сон, змушує прокидатися, але давайте не забувати ще про зовнішні причини, наприклад, сирени під вікном щоночі, або бомбардування і видуті, які там ідуть. Або коли у вас просто тривога, хронічний стрес і ви не можете заснути, тому що у вас надмірне збудження симпато-адреналова активність, яка вас тримає. Все це приводить до того, що ви не здатні відновитися, лягти поспати, увійти у магічне царство сну, яке активізує анаболічні процеси, ріст тканини, яке активізує ваше відновлення, запам’ятовування і дуже багато цікавих і корисних речей. Всі ці процеси зриваються, і відповідно ви не відновлюєтесь, фаза фрустрації при хронічному стресі наближається все ближче і ближче.
Що робити відповідно з Американською асоціацією? Знову ж таки, тут вони звертають увагу виключно на обструктивне сонне апное. І кажуть, що якщо є така проблема - беріть сіпап-апарат і обов’язково діагностуйте цю ситуацію, якщо вона виникла.
Звичайно, що про всі інші проблеми, про нервові проблеми, стреси, інші моменти вони не говорять. Вони говорять виключно про доказову ситуацію де лікарі можуть втрутитися, все інше лишається на саму людину.
#ішемічнийінсульт #факториризику #соціальніфактори #волосовець #шупика #профілактика #рекомендації #порушеннясну #стресогенністьоточення #надмірнанічнаактивність #довготривалароботазамонітором #зниженафізичнаактивність
#поганехарчування #нерегулярнехарчування #шкідливізвички #паління #куріння #вживанняалкоголю #порушенняхарчування #диспепсія #зайвавага #ожиріння #аутотренінг #фізичнівправи #медитація #антидепресанти #анксіолітики #заспокійливіпрепарати #хронічнийстрес #кинутипалити
⭐ Лабораторія сну доктора Погорецького:
➤ Наш сайт - www.sleeplab.com.ua
➤ Facebook - / sleeplab.ukraine
➤ Instagram - / son_i_dyhanie
➤ Telegram - t.me/sleeplab_ua
➤ Viber - invite.viber.com/?g2=AQBwfpXy...

Пікірлер

    Келесі