Що таке нічні жахи і чому вони виникають?

Ғылым және технология

Що таке нічні жахи і чому вони виникають?
Більш детальніше про жахіття, які сняться та про тривожні сни ми поговоримо з головним лікарем Лабораторії сну, сомнологом, кардіологом, президентом Всеукраїнської Асоціації Медицини Сну Юрієм Погорецьким. Він з нами на прямому зв’язку.
Вітаю пане Юрій! Ви нас чуєте?
Поговоримо про сон: що таке нічні жахи та звідки вони беруться? Я розумію - зараз на часі війна.
Отже, українцям випало на долю дуже багато стресових ситуацій. Швидко і коротко - це був COVID, який підсилив нічні жахи, кількість жахів, зменшив якість сну. Це постАТОшний синдром, це війна, це постмайданівський синдром. Ми перебуваємо в цьому стресі дуже довго, дуже багато. Тому 75% людей з посттравматичним синдромом (ПТСР) будуть мати нічні жахи. Але, враховуючи війну і те, що практично всі військовослужбовці будуть мати такі проблеми, а також цивільне населення, переселенці - ці цифри будуть значно збільшені і катастрофічніші. Тому боротьбу провести можливо, не звертати увагу на тимчасові разові можливі кошмари, коли це відбувається не часто, не регулярно і сюжет жахів не повторюється - нічого страшного в цьому немає. Можна без втручання лікарів самостійно налагодити свій сон.
Як налагодити свій сон? Як позбавитись нічних жахів?
По-перше, це максимум позитиву, максимальна кількість кохання, обіймів, поцілунків, щирості, доброти, виключити токсичних людей, які можуть викликати такі порушення сну, жорстка дисципліна і культура сну, яка дозволяє о 22:00 лягати спати і о шостій годині підйом. Це надасть можливість наробити свій гормон мелатонін, гормон щастя, гормон доброти і, така істина існує, ще в 200-х роках довели такий термін, що чим більше якісного сну буде в суспільстві, тим більше доброти буде в суспільстві. Нам всім це зараз вкрай необхідно.
Починаючи з самого ранку створюйте позитив, обмінюйтеся поцілунками позитивом, оптимізмом, підкріплюйте контакти з позитивними людьми, поменше перед сном інформаційних навантажень, за годину до сну не дивимося гаджети мобільні телефони, телевізор і інші гаджети, щоб синє світло екрану монітору не затримувало вироблення гормону мелатонін.
Мелатонін дасть спокій, мудрість, стресостійкість, високу боєздатність і, саме собою відтворить більше доброти, що нам всім зараз в Україні потрібно.
Збільшити вироблення свого мелатоніну? Будь-ласка! Продукти, багаті на триптофан вживайте протягом дня і особливо перед сном - це індичка, кролик, дичина, бананчик. Не переїдайте на ніч, от горішки, бананчик, два яйця курячих можна з’їсти, бо нічні жахи можуть викликати ліки, снодійні препарати, антидепресанти, алкоголь може викликати такі моменти, потім переїдання, гіпоглікемія, там, де є цукровий діабет, слідкуйте, щоб не було гіпоглікемії. Вагітність, зловживання кофеїном можуть дати такі моменти, але на перше місце сьогодні виходить війна, посттравматичний синдром. Поборотися можна, вибити його за рахунок максимального позитиву, поцілунків, обіймів. Не вистачає сну під час бомбардування - будь-ласка вдень рекомендовано доспати, годину-півтори можна доспати, не більше, не пересипайте. Під час бомбардування приготуйте собі місце заздалегідь, маску для сну, окуляри на очі, беруші у вуха, щоб навіть у бомбосховищі можна було продовжити свій повноцінний сон. Бажаю всім 7-8 годин сну і вчасно лягати спати. Таким чином можна запобігти та позбутись кошмарів.
Коли звертатися до лікаря при нічних жахах, порушеннях сну, хропінні та апное?
Пане Юрію! Ще в мене є таке питання - які є маркери того, що треба звертатися до лікаря? От яким має бути сон таким, що ти розумієш: щось йде не так. Сон є, до прикладу, це не безсоння, але все ж таки щось не працює в організмі.
По-перше, якщо сюжет нічних жахів повторюється один і той же, і відбувається це протягом тижня постійно часто, якщо це один раз на місяць чи один раз на два тижні, скажімо так, це у межах норми. Організм та мозок підказують ті питання на які потрібно звернути увагу, особливо під час війни. Коли це відбувається часто, кожного дня, з однаковим сюжетом, тоді звертаємося до лікаря.
#нічніжахи #кошмари #страхіття #жахи #якпозбутися #якпозбавитись #чомувиникають #причинижахів #причиникошмарів #налагодитисон #покращитисон #порадилікаря #дієта #колизвертатисядолікаря #порушеннясну #симптоми #вираженасонливість #депресія #сонливістьзакермом #підвищенавтома #млявість #поганапамять #дратівливість #зниженнялібідо #змінаартеріальноготиску #набірваги #втратаваги #сомнолог #погорецький #якправильноспати
⭐ Лабораторія сну доктора Погорецького:
➤ Наш сайт - www.sleeplab.com.ua
➤ Facebook - / sleeplab.ukraine
➤ Instagram - / son_i_dyhanie
➤ Telegram - t.me/sleeplab_ua
➤ Viber - invite.viber.com/?g2=AQBwfpXy...

Пікірлер: 2

  • @user-tw5mg9qx1j
    @user-tw5mg9qx1j10 ай бұрын

    Інформація цікава і потрібна!! Дякую за корисні поради і інформацію!! 😊😊😊

  • @sleep-lab

    @sleep-lab

    10 ай бұрын

    Дякуємо за зворотній зв'язок.

Келесі