Rags - Gold recovery

Ғылым және технология

How to get gold from rags from the gold paint used in the glassworks.

Пікірлер: 19

  • @NOFX0890
    @NOFX0890 Жыл бұрын

    Very nice feedstock and result. Thanks for sharing!

  • @BohumilGraman

    @BohumilGraman

    Жыл бұрын

    Thanks ;-)

  • @escrapchannel
    @escrapchannel Жыл бұрын

    Well done as usual 🌟 👍

  • @BohumilGraman

    @BohumilGraman

    Жыл бұрын

    Thanks ;-)

  • @watercraft5829
    @watercraft5829 Жыл бұрын

    Hello, how much gold can I get from the IC chip inside the old laptop dvd's per kilo?

  • @24KGOLDRECOVERY
    @24KGOLDRECOVERY Жыл бұрын

    Excellent 👍😇

  • @BohumilGraman

    @BohumilGraman

    Жыл бұрын

    Thanks :-)

  • @chriscarley9951
    @chriscarley9951 Жыл бұрын

    Very nice return

  • @BohumilGraman

    @BohumilGraman

    Жыл бұрын

    ;-)

  • @LucianoDuarte-st8sm
    @LucianoDuarte-st8sm Жыл бұрын

    what is the name of the neutralizer.thank you very much.

  • @BohumilGraman

    @BohumilGraman

    Жыл бұрын

    5:39

  • @user-hq9vq4ju5d
    @user-hq9vq4ju5d Жыл бұрын

    What was the piece of cloth?

  • @BohumilGraman

    @BohumilGraman

    Жыл бұрын

    It probably doesn't matter, does it?

  • @jiricek127
    @jiricek127 Жыл бұрын

    Ahoj, super video i výsledek👍 Já se k takovým fajnovým hadrům nedostanu, ale chystám se odzlatit nějaké porcelánové a skleněné nádobí. Už to docela dlouho hromadím. Myslím, že z toho asi nic moc nebude, ale jako experiment by to mohlo být zajímavé(a talíře pak alespoň nebudou prskat v mikrovlnce 😀). Eco-goldex by sis s tím měl poradit :)

  • @BohumilGraman

    @BohumilGraman

    Жыл бұрын

    Ahoj, díky ;-) Nádobí tu mám několik krabic také a už jsem dělal i nějaké testy. Zkusím to rozdrtit a zpracovat normálně AR, s tím že budu přelévat z kyblu do kýblu :-D Jestli bude čas, síla a chuť, udělám nějaké video ;-)

  • @frantiseklaluch6605
    @frantiseklaluch6605 Жыл бұрын

    2 gramy... ty kráso... dost dobré hadry... 😀

  • @BohumilGraman

    @BohumilGraman

    Жыл бұрын

    jj, bral bych pár krabic :-D

  • @LiborPulkart
    @LiborPulkart Жыл бұрын

    Dobrý den pane Gramane... předem se omlouvám za možná příliš dlouhý a nudný "román", který nakonec vyústí asi v banální otázku...😊. Váš kanál sleduji a odebírám již řadu let a obdivuji Vaše znalosti Jsem "starodávný" mechanik - elektronik", který dnešnímu vývoji již nestíhá a proto dělám jinou profesi. Protože však elektronika byla mým koníčkem od mých 10ti let - a je i dosud v mých 55ti, tak - možná z "nostalgie" shromažďuji kdejaký elektronický šrot.... Samozřejmě nikoliv ve velkém - pouze jako nadšenec... Ale připadá mi "trestuhodné" házet do popelnice staré jističe, FRB konektory, tantalové kondenzátory, relé LUN, paměti z PMD, integrované obvody, procesory..... Vím dobře, jak se kdysi kvalita elektroniky doháněla obsahem zlata a stříbra, a tak mám celkem hrubou představu o tom, co lze z kterých součástek vytěžit.... Začal jsem s tím před pěti lety (pouze po práci a ve volném čase) a mám za sebou několik praktických pokusů... U stříbra pozitivních - u zlata nepříliš pozitivních,... Byl jsem moc Hrrr a vše jsem chtěl nedočkavě uspěchat😒. Teď vím, že je podstatné znát různé postupy na různé produkty - součástky... a že je důležité mít trpělivost a především i chemické znalosti. Myslím, že po pěti letech teorie a částečně úspěšné i neúspěšné praxe (a v neposlední řadě po hodinách "separace" pozlaceného" materiálu) toho vím již docela dost.... Ovšem - jsem elektronik, ale nejsem chemik - řadu základních principů jsem si osvojil, Ále není mi jasná jedna věc a v té bych Vás rád požádal o radu.- tedy spíše o několik rad... 1.) Pokud mám zlacené konektory (třeba FRB - ale i cokoliv jiného), PROČ je důležité je zbavit cínu? 2.) Jakou neplechu sehraje cín v kyselině dusičné? 3.) Postačí pocínované zlacené kontakty povařit v kyselině chlorovodíkové (a pochopitelně následně proprat horkou destilkou?)... Nechci Vás příliš obtěžovat, byť mě napadá celá řada otázek - třeba zda když budu vařit IC čipy v kyselině sírové, tak jestli se v ní může rozpustit i případné stříbro a zda jej z onoho roztoku získat pomocí HCL?.... Díky moc za Vaši odpověď a přeji mnoho dalších skvělých videí👍👍👍👍P.S. Berte mě prosím jako laika, který si celou řadu věcí zjistí, nebo zkusí sám (metodou - pokus - omyl), ale na některé věci potřebuje radu "profesionála"... Díky - pokud jste dočetl až sem...👍👍S pozdravem L.P.

  • @BohumilGraman

    @BohumilGraman

    Жыл бұрын

    Děkuji za nekritický a neopodstatněný obdiv. :-D Taky nejsem chemik, mám spíše blíže k elektronikovi, takže to tápání chápu. Otázka 1) a 2) jsou o tomtéž - cín ve reakci s kyselinou dusičnou vytváří kyselinu metacíničitou, což je hnusná, bílá, kašovitá substance, která se velmi obtížně filtruje. 3) Postačí, ALE! Je nezbytně nutné naprosto dokonale odstranit zbytky HCL. Dále se při rozpuštění cínu uvolňuji částečky zlata ve formě černého prachu, je důležité ho zachytit. Existuje lepší postup, chystám video s jeho ukázkou. 4) IC a H2SO4 - ano, určitá část stříbra se rozpustí, ale množství je marginální a neřešil bych ho. Zvolený postup je OK, ale poměr vloženého času a získaného stříbra je tristní.

Келесі