Jak korzystać z instalacji fotowoltaicznej. Autokonsumpcja.

Autokonsumpcja energii z fotowoltaiki to proces wykorzystywania energii elektrycznej wytworzonej przez instalację fotowoltaiczną do zasilania własnych potrzeb energetycznych budynku lub obiektu, na którym ta instalacja jest zainstalowana. Zamiast wysyłać całą wyprodukowaną energię do sieci elektroenergetycznej i otrzymywać za nią zapłatę lub korzystać z niej w określonych warunkach, właściciel systemu fotowoltaicznego może używać wytworzonej energii do zasilenia urządzeń w swoim budynku, takich jak oświetlenie, klimatyzacja, czy sprzęt AGD. Jest to efektywny sposób wykorzystania energii odnawialnej oraz może przynieść oszczędności finansowe właścicielowi poprzez zmniejszenie zużycia energii z sieci elektroenergetycznej.
Partner filmu: Hoymiles
Lokowany produkt: Inwertery hybrydowe Hoymiles.
#freezersig #autokonsupcjcja

Пікірлер: 64

  • @piterstg
    @piterstg

    Świetny materiał

  • @mariuszwozniak9210
    @mariuszwozniak9210

    Cześć, super materiał!

  • @jcrd8020
    @jcrd8020

    Też zastanawiałem się nad rodzajem kuchenki i ostatecznie wybrałem indukcję i to nie tanią, ale nie żałuję, to rozwiązanie jest rewelacyjne.

  • @szymon7xx7
    @szymon7xx7

    Hej, ja bym wziął indukcję, mniejsze straty energii, garnki trzeba mieć odpowiednie ale jak Pan sprawdzi co ma to może się okazać że Pan ma dostosowane. Ja mam kuchenkę gazowa ale ostatnio się zorientowałem ze patelnie i garnki mam do inndukcji/gazu/grzałki ;)

  • @bartekb1732
    @bartekb1732

    Posiadam w domu grzejniki akumulacyje ktore w zimie załączają sie ponizej -15, do -15 dom ogrzewam klimatyzacja. Teraz w okresie gdzie wystepuje nadprodukcja energii ze slonca wykorzystuje grzejniki akumulacyjne jako magazyn ciepla. W grzejniku o mocy 4kw mozna spokojnie zmagazynować ok 30kwh

  • @pawejopek3053
    @pawejopek3053

    Popieram i również idę w tym kierunku, chcę zwiększyć autokonsumpcję. Głównie z powodu zbyt wysokiego napięcia i związanych z tym strat w eksporcie energii.

  • @radoslawszymoniak4857
    @radoslawszymoniak4857

    Fajny materiał. Jeśli możesz powiedzieć cos więcej o magazynie energii: czy sam zakładałeś czy brałeś jakąs firmę, skąd i jakie baterie, orientacyjny koszt itd. Jestem własnie na etapie planowania zakupu takiego magazynu, dlatego wszelki wskazówki i porady mile widziane :)

  • @joanna5829
    @joanna5829

    Ja z klimatyzacji polecam do grzania i chłodzenia Gree Amber Prestige/Standard, Rotenso Mirai/Versu/Revio, Sinclair Terrel, Hyundai Smart Easy PRO. Wszystkie z mocą 2,5 do 3,5kW (mocniejsze już mają nieco mniejszą sprawność). Na grzaniu mają A+++ do A++ na chłodzeniu zwykle A+++. Niektóre grzeją do -30 niektóre do -22 *C. Cenowo bliżej lewej droższe (i jakościowo lepsze) . Np. Gree Prestige lepszy od Standard. Wszystkie powinny mieć już pakiety zimowe : grzałka tacy, podgrzewanie karteru sprężarki i odpowiedni zawór rozprężny...

  • @adder421
    @adder421

    Mialem indukcje teraz mam zwykła i indukcja jest duzo lepsza. Zwykla grzalka wolno sie nagrzewa i genruje duzo ciepla ktore ogrzewa pomieszczenie a nie garnek

  • @zn2390
    @zn2390

    Przechodziłem z gazu na indukcję 7 lat temu i już bym do gazu nie wrócił (jeśli chodzi o kuchnię). Dla mnie największą zaletą jest to, że grzeje się tylko naczynie i nawet jeśli woda w garnku wrze to da się go normalnie chwycić za uchwyty W przypadku gazu uchwyty były zawsze bardzo gorące i łatwo się poparzyć. To samo obok garnka - płyta jest ciepła, ale nie tak gorąca jak przy gazie czy grzałkach - jak coś wykipi to po pierwsze tak nie przywiera, po drugie możesz to od razu wytrzeć szmatką czego przy gazie już nie zrobisz bo miałbyś małą "pochodnie" w dłoni. Z minusów: musisz mieć garnki pod indukcję, Nie wiem po co ma wentylator, który w przypadku mojej kuchenki (Bosch) jest słyszalny przy grzaniu w połowie skali, jak dam na maksa (albo blisko maksa) to się wiatraczek wyłączą. Oczywiście nie ma tu tragedii, bo gaz gdy się pali też jest słyszalny. W instrukcji wymagają aby była przestrzeń pod płytą, żeby ten wentylator miał skąd brać powietrze, a jeśli jest tam od razu szuflada to trzeba pamiętać żeby tam nie było czegoś co może zassać. O ile dobrze pamiętam, to są jakieś obostrzenia dotyczące korzystania z indukcji przez osoby z rozrusznikiem serca.

  • @ronartstudiofilmowe2196
    @ronartstudiofilmowe2196

    Oczywiście co da się zużyć w dzień gdy świeci słońce jest jak najbardziej na plus ale dla mnie trochę nie porozumieniem jest na siłę marnowanie prądu aby tylko go nie wysłać do sieci i mówić a nie dam zarobić darmozjadom z zakładu. Wtedy w zimę zarobią jeszcze więcej. Nie mówię akurat o tobie ale spotykam się z taki radami aby np na siłę co dziennie w lato uruchamianie klimatyzacji i sobie chłodzić dom cały dzień jak nikogo nie ma w domu. Moim zdaniem co się da to korzystać no ale nadwyżki wysyłać do sieci a nie marnować. W końcu jak co roku dzień zimą staje się krótki i nawet jak sprzedamy energię po 30 gr a musimy odkupić po 90 gr to zawsze jest to kilka groszy a nawet czasami kilka set złotych które obniża nam rachunki w zimie. Gdy nic nie wyślemy tylko bez sensu zmarnujemy nic nie nazbieramy na zimę

  • @mareklimanowski687
    @mareklimanowski687

    Oczywiscie indukcja.

  • @kamils7075
    @kamils707514 күн бұрын

    Hej, na rachunku jest widoczna auto konsumpcja ? Jestem prosumentem i za cholerę nie wiem jak to ogarnąć ? Ile mam auto konsumpcji , gdzie to odczytać ? Mogę Cię prosić o pomoc. Chciałbym ogarnąć w jaki sposób to kontrolować, gdzie to zobaczyć.

  • @ireneuszuba6913
    @ireneuszuba6913

    Jeśli chodzi o kuchnię, to polecam jednopalnikową indukcję z Lidla jako uzupełnienie istniejącej kuchenki gazowej. Moc do 2,2 kW, wysoka uzyteczność, a cena wg mnie bardzo przystępna.

  • @DOKERSdiscopolo
    @DOKERSdiscopolo

    A CO DO KLIMY PATRZ BY MIAŁA GRZAŁKE NA TACY OCIEKOWEJ I DZIAŁALA DO MINUS 25.ZAWSZE COP BEDZIESZ MIAŁ WIEKSZA NIŻ GRZAŁKA.SZCYTOWE JAK WYJSCIE MASZ TO NAJLEPIEJ POMPA CIEPŁA I DO GRZANIA WODY LADNY DZIEN JAK MASZ DUZO ZAOSZCZEDZISZ CZY NA GAZIE CZY PALIWIE STAŁYM.MI JUZ W STYCZNIU STARCZA Z PANELI ENERGII BY PRAKTYCZNIE CAŁY DZIEN GRZAC POMPA CIEPŁA .GDY SA NA ZEWNATRZ TEMPERATURY O LIB POWYZEJ POMPA CIEPLA BIERZE MI 750 W DO 1 KW. TAGRZE OSZCZDNOSC JEST I AUTO KONSUMCJA NAPRAWDE DUŻA.POMPE TERZ MAM Z GRZŁKA NA TACY OCIEKOWEJ TAGRZE JEST PEWNOSC ZE PRZY MINUS 15 NIE ZAMARZNIE WENTYLATOR A GRZAŁKE WEWNETRZNA W POMPIE USTAWIŁEM NA -15 BY JEJ POMODZ .ALW ZAWSZE MOZNA WSPOMAGAC KOTLEM NA PALIWA STAŁE

  • @stalkers6929
    @stalkers6929

    Fajny materiał. Ja jestem na etapie zbierania informacji by założyć panele. Czy warto.

  • @pawstol
    @pawstol14 күн бұрын

    Jaka jest moc instalacji i jakim prądem jest ładowany i rozładowywany magazyn i ile czasu zajmuje jego naładowanie?

  • @pawejopek3053
    @pawejopek3053

    Nie szedł bym w kierunku gazu bo od 2027r będzie uwolnienie cen gazu i bardzo wzrosną jego ceny. Ponadto zostaną naliczone opłaty za emisję CO2 bo to paliwo kopalne.

  • @jakubremer2902
    @jakubremer2902

    Witam. Możesz zrobić jakiś odcinek o mikroinwerterach które masz zamontowane ?

  • @aneprom773
    @aneprom773

    Nic nie kombinuj. Zostań przy gazie.