Kiedy zwróci się mój magazyn energii.

Тәжірибелік нұсқаулар және стиль

Przed inwestycją w magazyn energii trzeba obliczyć czy ta inwestycja zwróci się w czasie gwarancji na akumulatory. Jeśli zwrot inwestycji jest dłuższy to zakup magazynu energii elektrycznej się nie opłaca. Jak to wygląda z moim magazynem możecie znaleźć w filmie.
Partner filmu: Hoymiles
Lokowany produkt: Inwertery hybrydowe Hoymiles i mikroinwertery.
WWW: www.hoymiles.com/
#freezersig #magazynenergii #lfp

Пікірлер: 117

  • @tajnepoufne4865
    @tajnepoufne48653 ай бұрын

    Bardzo fajnie i przejrzyście.

  • @ms6943
    @ms69433 ай бұрын

    Dzięki za informacje 👍

  • @pawedabrowski2320
    @pawedabrowski23203 ай бұрын

    Czyli wnioski są takie, im szybciej zainwestujemy tym dla nas lepiej, a jeśli ktoś umie samemu zrobić to już w ogóle nie ma nad czym sie zastanawiać ;) Pozdrawiam serdecznie

  • @abiogaz
    @abiogaz3 ай бұрын

    Dzień dobry, w nocy i o północy.

  • @danielhd6719
    @danielhd67192 ай бұрын

    Dlaczego w tych wyliczeniach nikt nigdy nie podaje kosztow maintenance takich bankow energii ? To nie jest darmowe, sprawnosc urzadzen elektrycznych i baterii z czasem spada, pojemnosc spada, niektore urzadzenia moga sie przepalic i beda wymagaly wymiany itd. Zawsze podajecie, ze wystarczy raz cos kupic i bedzie dzialalo 50 lat - a to tak nie dziala.

  • @rafamuraszkowski6218

    @rafamuraszkowski6218

    20 күн бұрын

    producent daje 10lat gwarancji na całość (z celami). A ceny spadają makabrycznie. zapłacił 32 000 zł (w 2023r), dzisiaj (07.2024) za 14kWhw "A grade" na alibabie poniżej 10 000zł (wliczając dostawę, cło, Vat). - stopa zwrotu 3x krótsza

  • @pwilkutowski
    @pwilkutowski3 ай бұрын

    DIY 48v@13kwh wychodzi ~5kpln (tyle mi wyszedł na Lg hem z Vw) - także zrobiony zwraca się momentalnie są już też chinole na lifepo 5kwh za około 5-8kpln -

  • @Marcin_Stykowski

    @Marcin_Stykowski

    Ай бұрын

    7,5k pln 48v LFP 280Ah z obudowa i bms jk z aktywnym balanserem tyle mnie wyszlo.

  • @mbomam89
    @mbomam893 ай бұрын

    Jak świat stary... To w handlu jest taka zasada, że ten kto kupuje duże ilości, dostaje lepszą cenę. Dlaczego prąd dla przedsiębiorców jest dwa razy droższy?

  • @jako2334

    @jako2334

    3 ай бұрын

    Bo prad nie jest sprzedawany po cenach rynkowych.

  • @rdcabal

    @rdcabal

    2 ай бұрын

    oraz, bo firmy są 'podejżane' o produkcję energii biernej (no dobra, statystycznie mówiąc)

  • @piotrgronek3223
    @piotrgronek32233 ай бұрын

    Ja chyba myśl o swoim magazynie zawieszam chwilowo na kołku. W tej chwili bez rozbudowy samej instalacji PV, wyszła mi z symulacji na danych z 2023, autokonsumpcja przy użytkowej pojemności 8kWh jedynie 966kWh rocznie z magzazynu. Choć sam procent autokonsumpcji, mając PC nie jest zły, bo 26%. Instalacja 5,46kWp.

  • @grzegorzgolunski6112
    @grzegorzgolunski61123 ай бұрын

    Witam ja mam do Pana pytanie trochę z innej beczki.Jaka moc czynna w procentach ma Pan ustawioną w aplikacji w mikroinwerterach. Pozdrawiam.

  • @piotrgronek3223

    @piotrgronek3223

    3 ай бұрын

    W tej chwili różnica pomiędzy taryfami jest na tyle niska, że biorąc pod uwagę sprawność magazynu, to w G12 czy G12W byłoby to pewnie w okolicach 20-25gr/kWh. Taryfy dynamiczne mogą być tu ciekawym rozwiązaniem. Zobaczymy tylko jak będzie się do nich kształtował koszt dystrybucji.

  • @janek1976
    @janek19763 ай бұрын

    W kwestii zwrotu kosztu magazynu to jest on bezpośrednio związany (poza oczywiście jego ceną) ze wzrostem autokonsumpcji. A ta jest najekonomiczniejsza przy pojemności magazynu gdzieś w granicach zbliżonej do mocy instalacji. Widać to również z grubsza w przedmiotowej symulacji. Tak że magazyn idący w wielokrotność mocy instalacji daje oczywiście większą niezależność czy też bezpieczeństwo energetyczne ale ekonomia spada. 😊

  • @adambunkowski6060
    @adambunkowski6060Ай бұрын

    Jaką wielkość instalacji PV masz w kw? I jak myślisz, i jak myślisz - skoro dane masz od lipca to może do lipca będziesz miał więcej/mniej cykli niż załozyłeś?

  • @heliaspl
    @heliaspl2 ай бұрын

    A jak można zarobić na magazynie energii

  • @C.H.A.O.S.
    @C.H.A.O.S.2 күн бұрын

    Bardzo dobrze wytlumaczone, mysle ze 90% ludzi ogladajacych film zrozumie dlaczego warto zainwestować w magazyn. Niestety nie uwzgledbiles jednej zminnej "RZĄDU" jesli zrobia to nad czym pracuja czyli doloza podatek od Magazynow (nie maly) to oplacalnosc spadnie drastycznie. Miejmy nadzieję ze tego nie zrobią. Nie mniej jednak kawal dobrej roboty. Mam tez pytanie Jestem bardzo lewy w arkuszach czy byla by opcja wysylki na mail Twojego arkusza bym mogl sobie podstawic tylko liczby ^^. Pozdrawiam

  • @AkiWataru
    @AkiWataru3 ай бұрын

    Wszystko zależy od potrzeb, jeżeli masz możliwość odciąć sie od sieci i zamemu postawić instalacje to w zasadzie spłaca Ci się ona w 2-3 lata. Jednak w wieszkości przypadków absolutnie jest to nieopłacalne. O ile kwasiak jest wstanie pociagnąć 4-5 bez problemu, lifepo4 w teorii ma działać 10 lat, ale są to tylko szacunki. Zapewne będą działać i 15 czy 20 lat ale pewności nie ma.

  • @dempseypoland
    @dempseypoland3 ай бұрын

    Polecam zmienić taryfę na G12 (przetestowane na układzie 15kWh magazynu; 6kWp PV; średnie dobowe zużycie 14kWh - przy uwzględnieniu zużycia falowników) - różnica w koszcie energii 42% (identyczne okresy od połowy grudnia do połowy lutego 2023 vs 2024 - zużycie w kWh niemal identyczne wyszło PV wyprodukowała tylko na straty na falownikach w zasadzie w tym okresie). Uwaga - instalacja nie wysyła nic do sieci (więc latem mi się sporo marnuje - choć kupiłem klimatyzator i teraz za free się latem chłodzę ;-) )

  • @AkiWataru

    @AkiWataru

    3 ай бұрын

    i dobrze, aczkolwiek w tym przypadku nie lepiej w ogóle odciąć sie od sieci ?

  • @MrHolwek

    @MrHolwek

    29 күн бұрын

    Dokładnie, ja zrobiłem to samo. Zmiana taryfy na G12, falownik z limiterem i magazyn LFP. To się opłaca, a nie prosumenctwo na nowych zasadach. Te nowe zasady to dymanie klienta, jak banki frankowiczów. Ale tak to jest jak ludzie nie myślą, nie liczą tylko robią jak inni.

  • @krzste
    @krzsteАй бұрын

    Dzień dobry. Jak wygląda eksploatacja takiego magazynu w grudniu, styczniu i lutym. Czy trzeba go doładować w tym okresie? Jeżeli tak, to z czego? Z sieci? Pzdr Chris

  • @FreezerSIG

    @FreezerSIG

    Ай бұрын

    Okres zimowy ja ustawiam 50% zapasu i inwerter utrzymuje 50% naładowania. Jak wychodzi słońce to ładuje go do 100% (W zimie rzadko kiedy udaje się doładować go do 100% najczęściej jest to między 55% a 90% jak jest bezchmurne niebo. Potem w nocy rozładowuje znów do 50%. Jak jest awaria sieci to rozładowuje magazyn do 15%. Jak dalej nie ma prądu z sieci to inwerter się wyłącza. Jak siec zostaje przywrócona to ładuje się z sieci ja mam ustawione 200W, jak jest słońce to ze słońca ładuje magazyn żeby odbudować zapas 50%.

  • @TechPRO100
    @TechPRO1003 ай бұрын

    Jeśli masz dwie strefy taryfowe to możesz ładować go w tańszej strefie. to też zysk

  • @arturz7

    @arturz7

    3 сағат бұрын

    Odliczając od tego straty i to, że przepuszczenie każdego kWh przez baterię kosztuje jej zużycie to żaden zysk z tego nie wychodzi niestety.

  • @onoff280
    @onoff2802 ай бұрын

    Jak na razie średnio się to opłaca.Zwrot po 7-10 latach ? Ja tam w to nie wchodzę

  • @Pawelh4
    @Pawelh43 ай бұрын

    Możesz napisać jak obliczasz ilość cykli magazynu na rok.

  • @FreezerSIG

    @FreezerSIG

    2 ай бұрын

    Ilość pobranej energii z magazynu podzielone przez pojemność użyteczną magazynu. To jest szacunkowe zgrubne obliczenie. Tak naprawdę cykli będzie więcej ale rozładowanie z 100% do 60% pojemnosci w lato (korzystam np 40% pojemności a nie 80%). Nie da się tego policzyć w prosty sposób.

  • @smart-offgrid-diy
    @smart-offgrid-diy3 ай бұрын

    p21 to nie jest sprawność magazynu tylko systemu (DC-DC; DC-AC). Sprawność magazynu to ~96%. Magazyn powinien być dobrany do potrzeb indywidualnych. U mnie 40 kWh jest w sam raz i przez 2 lata zmagazynował 5MWh tylko własnej energii. W przyszłym sezonie zimowym zamierzam korzystać z pełnego potencjału magazynu w strefie pozaszczytowej w G12, co mnie da 1500 zł dodatkowych oszczędności. Baterie w samochodach elektrycznych wytrzymują po kilkanaście lat (Nissan Leaf) przy większych obciążeniach to magazyn domowy bez problemu wytrzyma tyle samo.

  • @FreezerSIG

    @FreezerSIG

    3 ай бұрын

    Jak chcesz zwiększać potencjał magazynu. Umowa zabrania sprzedawania z magazynu do sieci?

  • @smart-offgrid-diy

    @smart-offgrid-diy

    3 ай бұрын

    @@FreezerSIG Ja nic nie sprzedaje do sieci, tym bardziej z magazynu. Dokładałbym to tego interesu. Napisałem wyżej "Taryfa G12 i strefa pozaszczytowa". Wielkość magazynu pozwala mi na korzystanie tylko z taniego prądu i przesyłu. Od 22:00-6:00 i 13:00-15:00 dom będzie zasilany z sieci i będzie ładowany magazyn. Poza tymi godzinami dom będzie zasilany z magazynu.

  • @Rafik-ch1qd
    @Rafik-ch1qdАй бұрын

    O kruca znowu gruca😂

  • @munio163
    @munio1633 ай бұрын

    Czy 80% rozładowania to nie za duża asekuracja? Prognozowane cykle po 10iu latach 1200, czyli mało. Żeby się nie okazało że akumulatory degradują ze starości a nie pracy.

  • @FreezerSIG

    @FreezerSIG

    3 ай бұрын

    Pewnie tak bedzie

  • @nag5458
    @nag54582 ай бұрын

    Od 6 miesiecy mam fotowoltaike, zalozona z dofinansowaniem, tak samo pompa ciepla. Co jakis czas przegladam sobie filmiki na yt odnosnie oplacalnosci i czytam na grupach ze to sie w ogole nie oplaca na nowych zasadach i ze ludzie gdyby mieli zakladac teraz to by sie na to nie zdecydowali. Teraz czekam na dofiansowanie do magazynu energii i tez bede zakladał, Dopiero dzisiaj znalazlem Twoj kanal i tyle istotnych rzeczy co przedstawiasz popartymi wyliczeniami to jeszcze nie widziałem. Bardzo rzeczowo i prosto mówisz ze jest w stanie kazdy zrozumiec o co chodzi. Wiem już jaki magazyn wybrać po obejrzeniu wsześniejszych filmików. Czy istnieje szansa gdzieś znaleźć Twoj arkusz do liczenia z excela z tego co przedstawiles w powyzszym filmie? I jeszcze takie pytanie mam czy w okresach gdzie tego słonca jest mało albo wcale, magazyn masz rozladowany czy doladowujesz go z sieci? Wydaje jakiś dzwięk ten magazyn kiedy pracuje? Da się przy nim wysiedzieć? Pozdrawiam :)

  • @rdcabal

    @rdcabal

    2 ай бұрын

    baterie są bezdźwiękowe, falownik niekoniecznie

  • @MonSteR_NFS
    @MonSteR_NFS2 ай бұрын

    Mógłbym prosić o informacje gdzie zakupić bank energi 19 kw w cenie 32k pln? Dziekuje

  • @FreezerSIG

    @FreezerSIG

    2 ай бұрын

    Wpisz w przeglądarce All,,eg,ro Pylon tech US5000 teraz widziałem jeden moduł za 7500zł potrzebujesz 4 moduły na 19,2 kWh znamionowe (18,24kWh użyteczne). czyli wychodzi 30 000zł.

  • @MonSteR_NFS

    @MonSteR_NFS

    2 ай бұрын

    @@FreezerSIG o dziękuję za odpowiedź. A wie Pan może jak wyglada sprawa z dotacją / zwrotem połowy poniesionych kosztów za bank energi?

  • @FreezerSIG

    @FreezerSIG

    2 ай бұрын

    Nie wiem czy już ruszył nowy program mój prąd szukaj na stronach rządowych.

  • @MW-se3jo
    @MW-se3jo3 ай бұрын

    A gdzie jest koszt falownika?

  • @rdcabal

    @rdcabal

    2 ай бұрын

    tu liczymy magazyn do istniejącej instalacji pv

  • @RobeXXL
    @RobeXXL3 ай бұрын

    Napisz proszę jaka moc paneli była by wystarczająca do napełnienia tego magazynu (zgaje sobie sprawę że w okresie zimowym lub pochmurnym można liczyć że nie naładuje wtedy do pełna). Zastanawiam się by kosztem ilości paneli kupić większy magazyn energii.

  • @FreezerSIG

    @FreezerSIG

    3 ай бұрын

    Moim zdaniem magazyn mieć na jeden dzień zapotrzebowania na prąd domu. Lepiej zwiększać ilość paneli. Ale też bez przesady ja mam o 40% więcej paneli niż potrzeba dla domu.

  • @RobeXXL

    @RobeXXL

    3 ай бұрын

    @@FreezerSIG Nie dokończyłem myśli. Ten większy magazy energii po to by wieczorami sprzedawać ile się uda energii i w ten sposób nabić wirtuyalny porfel na zimę (na ogrzewanie pompą ciepła).

  • @marekprzedstawiciel8740

    @marekprzedstawiciel8740

    3 ай бұрын

    @@FreezerSIG po co masz o 40% więcej paneli niż potrzebujesz energii??? Widzę (czytam) że ekonomia to w szkole została😊

  • @FreezerSIG

    @FreezerSIG

    3 ай бұрын

    40% więcej bo będzie klimatyzacja zamontowana, a panele tanie są więc grzech nie założyć.

  • @marekprzedstawiciel8740

    @marekprzedstawiciel8740

    3 ай бұрын

    @@FreezerSIG niesamowite podjęcie bo panele tanie!!! A zrobiłeś CHŁODNĄ KALKULACJĘ co będzie za 3 czy 5 czy 8 lat?? jakie będziesz miał napięcie?? Wydałeś określną kasę (policzyłeś czy to się opłaca) czy bo tanie to warto kupić!!! Zużywam około 8MW na rok - i jakoś nie ogarnął mnie szał zmiany dachu ani jakiś magazynów w garażu bo: ""na gorączce złota zarobili producenci płuczek i sprzedawcy łopat a nie poszukiwacze złota"" idealnie pasuje do obecnej sytuacji (oze) panele i magazyny

  • @tygrys0072
    @tygrys00723 ай бұрын

    Ciekawy materiał. Dofinansowanie to fikcja. Zawyżona cena produktu ty niby dostajesz dotacje.... a tak naprawdę to tylko fikcja. Można kupić baterie od elektryka i zrobić z niej magazyn. np 75kw/h baterie od tesli można kupić za ok 6 tyś euro jest to bateria gotowa do włożenia do elektryka więc z całym osprzętem i zabezpieczeniami. Cena do pojemności robi robotę. Czy nie lepsze takie rozwiązanie??? Niż te sztuczne dofinansowanie???

  • @arturpodkowinski8622

    @arturpodkowinski8622

    3 ай бұрын

    po 70 Euro makowe ogniwo LIFEPO4 pojemności 280, a wyszukiwacze okazji poniżej tej kwoty kupią z te powyżej 300. 1120 Euro plus 200 Euro na BMS, kable zabezpieczenia nawet jakąś szafkę na to - łącznie za 1500 Euro magazyn 51,2V trochę ponad 14kWh

  • @bogdanchojecki9432
    @bogdanchojecki94323 ай бұрын

    Komputerowy leb

  • @stanleygoldi2545
    @stanleygoldi25453 ай бұрын

    Błąd logiczny w liczeniu "zwrotu" w momencie zwiększania lub zmniejszania wielkości magazynu (16 minuta). Zmniejszając magazyn na 9 (czy tam do 14) zostawił Pan p19 na tym samym poziomie co jest nieprawdą bo zapewne była by to o wiele mniejsza ilość. Można było by przyjąć 9/19 * 1103 (lub 2160) - ale to też było by błędem bo przy zwiększaniu/zmniejszaniu magazynu ilość w p19 na 100% nie zmieniała by się liniowo - więcej zależności by było. Należy również pamiętać że ilość energi sprzedanej też by się zmieniała jeśli byłby mniejszy/większy magazyn.

  • @FreezerSIG

    @FreezerSIG

    3 ай бұрын

    Dlatego jest to symulacja zgrubna. Jaka jest prawda dowiem się dopiero za 10 lat. Będzie można sprawdzić jak jest duża rozbieżność z tą kalkulacją.

  • @beti-hr7oo
    @beti-hr7oo3 ай бұрын

    Na pytanie co ja sądzę to odpowiem pytaniem dlaczego ja i wielu innych ma się dokładać do pańskiego magazynu rachunek ekonomiczny ma się jak bat do D

  • @FreezerSIG

    @FreezerSIG

    3 ай бұрын

    Dofinansowanie które zwrócili jest o wiele mniejsze niż odprowadzam podatku. Musisz policzyć czy faktycznie odprowadzasz dużo podatków i czy wspomagasz wogóle ten system? Często jest tak że najgłośniej krzyczący za dużo nie wprowadzają do systemu fiskalnego.

  • @piotrgronek3223

    @piotrgronek3223

    3 ай бұрын

    ​@@FreezerSIG to samo podejście miałem korzystając z MP u siebie. Początkowo miałem nie składać, ale jak w internecie popatrzyłem jaka ilość osób korzysta z maksymalnego w Czystym Powietrzu, czyli osoby płacące niskie podatki i porównałem to do samego PITa, to przy rozliczeniu dotacja na PV i PC, to 1,5 roku PIT. A gdzie wszystkie VAT, akcyzy itp? Patrząc na wszystkie podatki i akcyzy (nie licząc tu składek zdrowotnych czy emerytalnych), to i tak wpłacam do SP rocznie dwie takie dotacje.

  • @michaz1541

    @michaz1541

    3 ай бұрын

    Odprowadzam rocznie niestety dosyć sporo podatku rocznie bo ponad 40 tys - pit za 2023. Z żadnych dopłat nie korzystam, prądu zużywam bardzo bardzo mało. Poniżej 800 kWh / rok. Pobieranie dopłat jest niemoralne, z dopłat do magazynu energii cieszy się importer i to jemu zwiększamy zysk. Z dopłat korzystają głównie osoby bardziej majętne ponieważ stać ich na jakieś inwestycje w dom - mają dom, być może nawet bez kredytu. Osoby mniej zamożne z dopłat i tak nie skorzystają bo kredytu albo nie dostaną albo kredyt będzie lichwiarski drogi.

  • @FreezerSIG

    @FreezerSIG

    3 ай бұрын

    Skoro odprowadzasz w pit 40 000zł to rocznie musisz mieć zarobki ~320 000zł to jest 26 000zł miesięcznie gdzie to można tyle zarobić?

  • @michaz1541

    @michaz1541

    3 ай бұрын

    Na tworzeniu schodów i parkietów.

  • @Marcin_Stykowski
    @Marcin_Stykowski3 ай бұрын

    Zeby nie dofinansowania pewnie magazyn kosztował by ze 20k

  • @FreezerSIG

    @FreezerSIG

    3 ай бұрын

    33000zł bez dofinansowania.

  • @ravdobrzynski

    @ravdobrzynski

    Ай бұрын

    @@FreezerSIG 7000zł baterie 18kWh.

  • @FreezerSIG

    @FreezerSIG

    Ай бұрын

    Daj namiary na magazyn za 7000zł 18kWh LFP

  • @Marcin_Stykowski

    @Marcin_Stykowski

    Ай бұрын

    7kpln ciężko za 18kwh ale 12-14 juz da radę 🙂

  • @ravdobrzynski

    @ravdobrzynski

    Ай бұрын

    @@FreezerSIG Małe żółte ludziki sprzedają. Jak dotrą to dam znać. Oczywiście same baterie bez BMSów.

  • @adammialczynski6909
    @adammialczynski6909Ай бұрын

    nigdy się nie zwróci, ponieważ akumulatory nie przetrwają 20 lat i trzeba będzie kupować nowe

  • @janzdolny991
    @janzdolny991Ай бұрын

    obyś od tego liczenia nie zakończył na oddziale zamkniętym. moja matematyka wygląda inaczej . nie mam fotowoltaiki ani tym bardziej magazynu . nie zawracam sobie głowy tym co mi narzucają rządzący , jeżeli podnoszą mi ceny gazu czy prądu czy czegokolwiek skupiam sie na zwiększaniu swoich zysków ,dochodów.

  • @FreezerSIG

    @FreezerSIG

    Ай бұрын

    Masz swoją firmę czy pracujesz na etacie?

  • @janzdolny991

    @janzdolny991

    Ай бұрын

    @@FreezerSIG Pracuje sam na siebie i u siebie.

  • @tomliu2188
    @tomliu21882 ай бұрын

    Najlepsze jest to. Kupili panele bo się kiedyś zwróci po 5 latach kupili magazyny energii bo się szybciej zwróci. Za kolejne 5 lat będzie coś nowego żeby się jeszcze szybciej zwróciło a za 10 się nie zwróci bo będziecie płacić 2 razy więcej jak ci bez paneli bo już myślą nad opłata dla takich budynków hehehe. Jedyne co się opłaca to odcięcie zupełne.

  • @FreezerSIG

    @FreezerSIG

    2 ай бұрын

    Są Ci którzy mają fotowoltaikę i Ci którzy będą ją mieli.

  • @tomliu2188

    @tomliu2188

    2 ай бұрын

    @@FreezerSIG nie sądzę bo w starych kamienicach nie ma takiej możliwości. Wniosek jest prosty. Prąd pójdzie w górę dowali się podatek od pv za wprowadzanie zakłóceń do sieci a dotacje się da tym w miastach i kamienicach. Proszę mi wierzyć wiem o czym mówię proszę powrócić do tego komentarza za max 5 lat.

  • @rdcabal

    @rdcabal

    2 ай бұрын

    moja instalacja nie musi oddawać do sieci. z sieci mogę pobrać na bieżące zużycie gdy bateria pusta lub doładować baterię gdy nie ma słońca

  • @sezam84

    @sezam84

    2 ай бұрын

    W życiu nic się nie opłaca szczególnie jak tylko wydajesz pieniądze na konsumpcję a nic na rozwój. Jak ktoś ma pieniądze to niech kupuje co tam chce :)

  • @rdcabal

    @rdcabal

    2 ай бұрын

    @@sezam84 masz rację i nie masz racji czemu masz to już wiesz czemu nie masz - bo w temat jest o zmniejszeniu konsumpcji Tak, znowu trzeba skonsumować, żeby nie konsumować ale energii do wiadra nie wlejesz a ropy sam nie ukopiesz.

  • @tomeq4993
    @tomeq4993Ай бұрын

    Chłopie jak będziesz ładował magazyn do 100% zajeździsz go momentalnie. Najkorzystniej jest ładować do 70% i rozładowywać do 20%. Poszukaj sobie o ogniwach litowych i zależności od naładowania i ilości cykli. Ps mój magazyn kosztował 1200 słownie tysiąc dwieście złotych za 6kwh.

  • @FreezerSIG

    @FreezerSIG

    Ай бұрын

    Napisz jakich części użyłeś do budowy tak taniego magazynu. Co do ładowania do 100% to taką informację dostałem od producenta magazynu LFP. Dotyczy to tylko mojego magazynu. Że w okolicy 100% bms wyrównuje ogniwa. A ładowanie do 80% - 90% może doprowadzić do rozjeżdżania się ogniw.

  • @tomeq4993

    @tomeq4993

    Ай бұрын

    @@FreezerSIG To do kitu ogniwa jak się rozjeżdżają mam w motocyklu elektrycznym z samochodu ogniwa i bateria pracuje idealnie równo bez bemesa już trzy lata. Magazyn mam na ogniwach litowo jonowych LG pełno ich na olx nówki sztuki bardzo tanie. Jeśli ogniwa ładujesz np do 100% mają nominalną ilość cykli np 1000 mowa tu o pełnych cyklach, nie pamiętam dokładnie ładujesz do 70% wykonasz 3000 cykli mowa tu o pełnych cyklach a nie cyklu z 70% do 20% czyli im mniejsze napięcie końcowe ładowania tym wiecej wyciągniesz prądu w trakcie życia ogniwa i mowa tu o kilku krotnie więcej. Jeśli twój magazyn balansuje się tylko pod koniec ładowania to ma naj zwyklejszy bms i do tego kiepskie ogniwa skoro producent boi się rozjazdów. W garażach ludzie robią na aktywnych bmsach takie bemesy wyrównują ogniwa niezależnie od napięcia jakie ma akumulator jak tylko wykryją róznicę. Sory ale wygląda na to że ludzie w garażach robią magazyny na lepszych komponentach z lepszą elektroniką :(

  • @FreezerSIG

    @FreezerSIG

    Ай бұрын

    Twoim zdaniem jakie napięcie [V] na ogniwo to załadowany magazyn do pełna? Powiem Ci tak żebyś wiedział dlaczego mam ustawione 100% (na wyświetlaczu). Myślałem że to wiesz, ale skoro nie to wyjaśnię. To wcale nie znaczy że ogniowo jest ładowane na MAX. Zestaw który użytkuje jest zaprojektowany (i zabezpieczony sprzętowo) na 6000 cykli. Sterowanie ładowaniem które zarządza ładowaniem, rozładowaniem i wyrównywaniem tych ogniw jest tak zaprojektowane że ustawiając 100% tak naprawdę ogniwa są ładowane do niższych wartości i są to wartości bezpieczne dla magazynu. A sterowanie odcina ładowanie awaryjne przy napięciu ładowania powyżej :53.2V" jest to jakieś 97% - 98%. Co do odcięcia poboru z tego magazynu to dzieje się przy napięciu poniżej 45V co oznacza że jest to 20% - 30% naładowania. Jest to magazyn z 15 ogniwami. i 10letnią gwarancją. P.S. Każde ogniwa się rozjeżdżają jeśli twierdzisz inaczej jesteś w błędzie. Skąd taka pewność że sprzęt w domo-róbkach jest lepszy? Przycisz sam używasz fabrycznych samochodowych części.

  • @arturz7

    @arturz7

    3 сағат бұрын

    @@tomeq4993 pleciesz bzdury bo kompletnie nie masz pojęcia o czym mówisz. Porównujesz jabłka do ziemniaków. @FreezerSIG ma magazyn LFP a Ty mówisz o litowo-jonowym. Nie ma możliwości balansowania ogniw LFP wcześniej bo takie same napięcie może mieć ogniwo które jest naładowane do 80% i takie co do 70% więc jak chcesz je balansować wcześniej? LFP można i trzeba ładować pod korek ze względu na balansowanie, ważne tylko by ogniwa nie były utrzymywane dłuższy czas naładowane do pełna, co w domowym użytkowaniu nie występuje bo po południu są już rozładowywane.

Келесі