Безкоштовний симпозіум Doctors talk - від лікарів до лікарів, або як вижити в умовах роботи у стресі

Ғылым және технология

Я хочу з величезним задоволенням представити нашого сьогоднішнього 1-го спікера, кандидата медичних наук кардіолога сомнолога і Президента Української асоціації медицини сну головного лікаря, лабораторії сну доктора Погорецького Юрія Погорецького. Надзвичайно цікава тема і я би дуже хотіла послухати саме від цього спеціаліста. Такі якісь лайфхаки і поради щодо того, як правильно все таки спати на чергуванні, як це не смішно звучить? Але надзвичайно важлива тема, особливо в нинішній час, коли в нас і так професія вимагає ненормованого робочого графіку, а ті наші колеги, які працюють в умовах бойових дій і подавно, тому пане Юрію, я передаю вам слово.
Дякую! Добрий вечір шановні колеги, як Президент Української асоціації медицини сну в 1-у чергу хочу подякувати Дар'ї Володимирівні Сімчук за її колектив, в тому числі Владиславу, які забезпечують технічний зв'язок між нами і дають можливість спілкуватися в умовах війни, продовжувати розвиватися. Дякую за створення такої прогресивної платформи «Прогрес». В 1-у чергу ну тема моєї доповіді буде сон анестезіолога як спати, коли немає, коли мене попросили скоротити лекцію дуже складно сон помістити в 20 хвилин 20 п'ять хвилин, якщо вдасться тому презентую вам, я Погорецький Юрій Несторович. Президент Української асоціації медицини сну і в 1-у чергу хочу привітати вас з тим, що існують вже оновлені та вдосконалені концепції здоров'я серцево-судинної системи від американської кардіологічної асоціації.
Як зберегти свій сон - поради
В 2022 році, 2 серпня внесено 8-й пункт. Важливий такий пазл, який вписався в систему здоров'я людини. Більше того, на днях виходить лист від земельної організації охорони здоров'я під тиском сомнологів світу всіх асоціацій. Те, що здоров'я починається зі сну, а потім все інше, тому бережіть свій сон і візьміть краще, що зараз буде послухати з лекції.
Лекція буде швидкою, ви швидко працюєте я швидко зараз за вас працюю і так ми з вами в групі, потім можете переглянути цю лекцію більш детально слайди, якщо я буду проскакувати їх ми з вами, з вами знаходимося в групі ризику анестезіологи сама складна професія і більше всього потребує напруження швидкості сконцентрованості і отак от в перші дні війни ще при АТО наші хлопці працювали наші колеги, працювали і спали прямо на робочих місцях. Другого виходу не було. Як зберегти свій сон - поради?
По-перше, треба заздалегідь знати та запобігати виникненню ризиків та ускладнень у ваших пацієнтів в період в операційний період під час операції та післяопераційний період за рахунок знання про можливі присутні у них порушення сну та дихання уві сні, щоб менше було стресів, щоб якісніше був сон заздалегідь взнавайте подробиці по сну у пацієнтів, категорично дотримуватися графіку роботи та відпочинку. Категорично ширше впроваджувати у своєму житті елементи вашої особистої культури, сну та модифікації образу життя. Такий меседж: чим складніша ситуація в житті тим жорсткіше має бути дисципліна сну і так само розповсюджена проблема зі сном це синдром обструктивного апное сну. Безсоння складає, чисте безсоння, якщо нема хропіння апное це всього навсього 10-15%, а основне це буде синдром обструктивного апное сну.
Крістіан Келлеминау у 1978 році вже тоді оформив поняття апное - це стан, що характеризується наявністю хропіння періодичним спаданням верхніх дихальних шляхів на рівні горлянки і припинення легеневої вентиляції при дихальних зусиллях, що зберігаються, зниженням рівня кисню в крові, грубій фрагментації сну та надмірною денною сонливістю. Гіпоксемія та гіпоксія головний тригер патологічних станів при синдромі обструктивного апное сну. При нормі 96-98% при ковіді планку підняли у вагітних до 92% або до ковіду 85%. Всі вже були насторожені у пацієнтів з синдромом обструктивного апное сну, середньостатистичний пацієнт середньо важкого ступеню апное має вночі в орієнтовно вже о 1:00 годині ночі 50%, 30%, 20% відсотків залишкового кисню оце і є проблема пацієнтів з порушенням дихання уві сні при тяжких формах синдрому апное.
Під час сну може відзначатися до 400-500 зупинок дихання за ніч загальною тривалістю до 3-4 годин, що веде до гострої та хронічної нестачі кисню - гіпоксемії.
Отже, розповсюдженість апное. Цікава робота Т. Янга це такий гуру в сомнології, 1993 рік жінки - 18%, віком з 30 до 60 років легкій середній важкій ступінь апное, а у чоловіків майже 50% розповсюдження, легкій, середній і важкій ступінь апное.
#роботаустресі #порадилікарям #зберегтисон #культурасну #модифікаціяспособужиття #діагностикасну #якпозбутисяапное #нехочетьсяспати #прийматимелатонін #вживатикофеїн #сомнолог #поради #рекомендації #лікарі
⭐ Лабораторія сну доктора Погорецького:
➤ Наш сайт - www.sleeplab.com.ua
➤ Facebook - / sleeplab.ukraine
➤ Instagram - / son_i_dyhanie
➤ Telegram - t.me/sleeplab_ua
➤ Viber - invite.viber.com/?g2=AQBwfpXy...

Пікірлер

    Келесі