16-поверхівка в центрі Ужгорода, 48 трамваїв для Конотопа і обмеження швидкості в Амстердамі | ШСР

УВАГА ЗБІР НА ДРОНИ
Українські архітектори обʼєдналися заради благодійної ініціативи на допомогу військовим. У межах ініціативи “Крила архітекторів” ми збираємо кошти на FPV-дрони для бригади “Буревій”, що просто зараз тримає рубежі на першій лінії фронту.
Наша мета - зібрати 500 тисяч гривень на тисячу FPV-дронів-камікадзе. Збір здійснюється через фонд Національної спілки архітекторів, тому долучитись і переказати кошти зможуть не лише фізичні, а й юридичні особи. Реквізити рахунку будуть у описі до відео. Долучайтесь до збору та наближуймо перемогу разом.
Реквізити:
Приват UA193005280000026005000022502
Моно 5375411210748740
Банка send.monobank.ua/jar/5XzbudgYCq
ВАКАНСІЇ
🔥 AVR шукає архітекторів та дизайнерів для роботи з масштабними проектами 🔥
Якщо вас цікавить співпраця - надішліть нам портфоліо і резюме на пошту
job@avr-development.com
Мерч тут 👉chaplinsky.wayforpay.shop/
💵 Підтримай проект
Buymeacoffee: www.buymeacoffee.com/chaplinsky
Patreon: / chaplinskyvlog
🔔 Підпишись на Chaplinsky SHORTS
/ @chaplinskyshorts
📚 Юліан Чаплінський «Зрозуміти архітектуру»
www.vikhola.com/product-page/...
⚡Telegram ШО СЯ РОБЕ
t.me/cv_shcho_sya_robe
Таймкоди:
00:00 - привітання
00:15 - збір «Крила архітекторів» на FPV-дрони для бригади «Буревій»
01:21 - біля станції метро «Деміївська» в Києві почав просідати асфальт з торговими кіосками
03:18 - Верховний суд остаточно заборонив забудову Протасового Яру
04:24 - мерч Chaplinsky Vlog
04:46 - будівлю Kyiv Food Market викупили родичі колишнього міністра-регіонала
06:17 - у Львові ще одну історичну віллу реконструюють під готель
07:19 - у Конотопі замість 48 отриманих трамваїв із Європи на маршрути випустили лише 5
08:47 - в Ужгороді збирають підписи проти будівництва 16-поверхівки у центрі міста
10:09 - в Ірпені облаштують сквер із інсталяцією графіті Бенксі
10:49 - ЮНЕСКО взяло під посилений захист ще 5 культурних обʼєктів в Україні
11:42 - архітектурне бюро Snøhetta представило проект оперного театру в історичному місті Дірія
12:35 - у Болгарії демонтують пам’ятник радянській армії
13:24 - в Амстердамі почало діяти обмеження швидкості 30 км/год.
Наші соцмережі:
Telegram: t.me/ChaplinskyVlog
Instagram: / chaplinsky_vlog
Facebook: / chaplinskyvlog
Tik-tok: / chaplinsky_vlog
#chaplinsky_vlog #урбаністика #архітектура #шосяробе

Пікірлер: 50

  • @alex__right
    @alex__right5 ай бұрын

    Вітання з Ужгорода від співавтора колективного звернення! Ми зібрали рекордні 1752 підписи проти цього одоробла. Якщо це не дасть результату, розраховую на вашу підтримку для загальнонаціонального розголосу. Свавіллю, анти-ужгородській та антиукраїнській діяльності має колись прийти кінець. Працюємо на пришвидшення

  • @MaccimeRaummanenqueaux
    @MaccimeRaummanenqueaux5 ай бұрын

    До речі, чи буде колись огляд ужгородського свіжозбудованого мікрорайону Боздош чи однойменного парку? Нам конче потрібна урбанотерапія, бо то фінал, а не благоустрій!

  • @Oleksandr_Baloh.
    @Oleksandr_Baloh.5 ай бұрын

    Як ужгородець можу сказати про 16-поверхівку, окрім незадоволення тільки те, що до мера звертатись не є сенсу, всі і так чудово знають його діяння, і те, як в історичних будівлях роблять цілі підїзді знищують і ставлять там кафе з скляними стінами (привіт чехословацькому кварталу) або обшивають різного роду барахлом (по всьому місту), і це все з дозволу міської ради. Що і не дивно, там уже собі та дітям забезпечили квітуче життя в Австрії, а вдома через низьку активність народу можна вигравати вибори за допомогою підкупу різного роду маргіналів і циган.

  • @user-wx5mb1mw1i
    @user-wx5mb1mw1i5 ай бұрын

    В Ужгороді з тим будівництвом вже біля 20 років ведеться боротьба. Колись там був гарний сквер із рідкісними деревами, потім хтось приватизував собі його і вирішив побудувати там приватний будинок. Звели 2 поверхи і на тому заглохло. Через декілька років хтось приватизував собі там ще більшу територію, зніс б лівою і почав готуватись до висотної забудови, аде все знову заглохло. Через пару років вирізали там всі дерева і почали будувати фундамент під нову висотку. Все знову заглохло і на стільки довго, що в підвальні приміщення фундаменту повністю наповнились водою і в них завелась риба, бачив як рибами там щось ловили) і тепер вкотре збираються там щось побудувати. Крім того що повністю знищили сквер, перегородили пішохідні маршрути, так ще й вкотре планують побудувати, щось висотне та страшне, що буде псувати силует міста

  • @user-dx7vb7zq8r

    @user-dx7vb7zq8r

    5 ай бұрын

    При совєтах збудували лише одну висотку, бо сейсмозона ( принаймні так говорили).

  • @uliana411

    @uliana411

    5 ай бұрын

    Як це все боляче

  • @MaccimeRaummanenqueaux

    @MaccimeRaummanenqueaux

    5 ай бұрын

    ще одна збудована у 2013, коло ТРЦ "Токіо"@@user-dx7vb7zq8r

  • @natmaren989
    @natmaren9895 ай бұрын

    Про Ужгород - дуже жаль. Виглядає, що панорама набережної буде повністю зіпсована.

  • @yurii_1
    @yurii_15 ай бұрын

    Ужгород - столиця втрачених можливостей. Хаотична забудова, псевдо історичні будівлі, знищення історичних споруд, відсутність дизайн-коду міста та й взагалі будь-якої стратегії розвитку. Це лише один із тисячі випадків.

  • @MaccimeRaummanenqueaux

    @MaccimeRaummanenqueaux

    5 ай бұрын

    Ну, порівняно з Одесою чи Києвом іще все ок. Та й тота "псевдика" усе ж май ліпша, чим ультрасучасні "Дастори" чи "Білочки" з копійочною металопластиковою обшивкою. Наприклад, "А Пріорі" на театральній -- топчик по архітектурі.

  • @yurii_1

    @yurii_1

    5 ай бұрын

    Оо, ну апріорі це люкс порівняно із забудовою Корятовича, будок на зупинках, кафе на місці туалету на Петефі

  • @user-yy2mo7tb4q
    @user-yy2mo7tb4q5 ай бұрын

    Дякую за новини і донатимо на дрони для ЗСУ

  • @GvozdetskyiBob
    @GvozdetskyiBob5 ай бұрын

    Обмеження швидкості руху дорожнього транспорту - природній і логічний процес. 30 км на годину- це супер. Пішоходи почувають себе захищеними, маломобільні люди також. Загальний рівень шуму пада. В Парижі, дійсно діє обмеження в 30 км, але не у всьому місті. В центрі, переважно так. Навіть там, де обмеження 50 км кожні 300 м світлофори, і вони налаштовані так, щоб швидко автомобілі не рухались, і часто зупинялись на світлофорі. Широкі смуги біля Лувру виділили велосипедистам. В цілому - це виглядає природнє, бо гарно розвинута транспортна система, і машинами незручно користуватися, бо затори і брак паркомісць. В маленьких містечках Франції, в центрі міста завжди обмеження в 30 км.

  • @bond703
    @bond7035 ай бұрын

    Мені здається що у Львові не завадить знизити швидкість руху хоча б до 35/40км. Перед вторгненням Я переїхав з Дніпра і думав що там дихати нема чим в центрі міста в вечорі і я дуже помилявся, тут це просто жах в вечорі виходиш вигуляти собаку і треба вдягати противогаз і собаці теж бо все навколо стоїть, а іноді таке враження що стоїть просто цілий день. Вулицю Зелена взагалі треба перейменувати в «Вонюча». Ще до переїзду не любив вулицю Городоцьку, особливо маршрут від Жд до центру бо в тебе забирають два органи відчуттів дихання і слух. Дякую вам за те що ви робите!

  • @vovan298

    @vovan298

    5 ай бұрын

    А як швидкість в цьому поможе?

  • @bond703

    @bond703

    5 ай бұрын

    @@vovan298 подивіться як зробили в Іспанії в Барселоні, дослідили що якщо середня швидкість буде 30км на годину то ніхто не буде стояти в заторах і це буде безпечно для людей бо хтось рухається по місту як на автобані на вулицях довжиною по 150м і спішіть на той світ забираючи пішоходів з собою

  • @mzunguthewayfarer998

    @mzunguthewayfarer998

    5 ай бұрын

    ​@@vovan298як мінімум, знизить шум. А також, можливо, спонукатиме деяких автомобілістів віддати перевагу іншому транспорту.

  • @air_defender
    @air_defender5 ай бұрын

    як завжди цікавий контент! лойк ставлю 🙂

  • @user-sj8wp2zq8h
    @user-sj8wp2zq8h5 ай бұрын

    Р. Либідь раніше була судноплавною, взяття її в колектор та всякі плавуни в межах русла і є головною причиною просідання на м. Деміївській. Все інше-додаткові фактори.

  • @Y.Kovner
    @Y.Kovner5 ай бұрын

    В Києві вже діють обмеження руху, на Русанівці, вулиця Ентузіастів. Після ремонту встановили дорожні знаки з обмеженням 30 км/год

  • @user-ef4nv3xq6v
    @user-ef4nv3xq6v5 ай бұрын

    Справою, стосовно аварії у метро займається прокуратура….. ох і попʼють же вони всім кровушки( Я розумію, визначитися з законністю забудови в межах червоних ліній можна, а от стосовно інженерних рішень набагато складніше. Для вступу на юридичний раніше навіть математику не треба було здавати. Юристи - типові лірики, проте будуть робити висновки стосовно складної інженерії. Знаю, як вони кошториси розбирають, а тут метробуд!

  • @ignatiygoloviznin2490
    @ignatiygoloviznin24905 ай бұрын

    14:11 Та чхати вони хотіли на ті обмеження. Літали б як і зараз під сотку (стояв зранку на зупинці, мало хто повільно їздить, а то всі пролітають ті проспекти). І доречі, у нас 50+20 обмеження, за 70 км/год ніхто й штарфа не може виписати... спочатку треба з 70 знизити до 50...

  • @dimas_rd1891

    @dimas_rd1891

    5 ай бұрын

    Ну це ще залежить від будови самого міста, якщо в Амстердамі автомобільна смуга такої ж ширини як і велосипедної, як і в Лондоні, наприклад, і + звивиста, з поворотами і тд, то там можна давати такі обмеження, а якщо в києві 10 полосні прямі автомагістралі, в місті, то ніхто не буде і 50 повзти по такій трасі

  • @user-fv5kz6zy7f
    @user-fv5kz6zy7f5 ай бұрын

    Юліане розкажіть будь ласка про Фруктову Алею від забудовника Львів Буд. Дякую.

  • @ivansmit1074
    @ivansmit10745 ай бұрын

    Цікава ваша думка про цю новину "Як заборона купувати інвест-житло допомогла жителям Утрехта придбати своє перше помешкання" (Хмарочос, 20 грудня 2023)

  • @tsyka1
    @tsyka15 ай бұрын

    В Києві буде істерика, якщо швидкість зроблять 30 км\год )

  • @Ivan_Kondrayuk
    @Ivan_Kondrayuk5 ай бұрын

    1:30 просідати почало ще рік тому через певні роботи на частині пешехвдній дорозі а після робіт залишили голий грунт, а за останній місяць стало більше провалюються через нові роботи у тій ділянці кабель під землю прокладали що і збільшило розмиваню грунту та руйнування пішохідної дороги та МАФ. Ще літом там був магазин інструментів "М" но вже у жовтні вони переїхали на десять метрів у інший МАФ, а загалом там проблемне місце у тій зоні ще у 19 році провалилася вже частини автомобільної дороги що машина впала. Так що проблема була але на неї 🔩

  • @mariansalash2416
    @mariansalash24165 ай бұрын

    Добрезний ранок.

  • @uliana411
    @uliana4115 ай бұрын

    А той депутат із Ужгорода просто вандал. Обов‘язково потрібно боротися і скасовувати то багатоповерхове чудовище

  • @inspiratio8095

    @inspiratio8095

    5 ай бұрын

    Йди в ліс живи, або на хутір, там нема ніяких багатоповерхівок.

  • @MaccimeRaummanenqueaux

    @MaccimeRaummanenqueaux

    5 ай бұрын

    @@inspiratio8095 я сам фанат хмарочосів, особливо нью-йоркських, але як на мене, конкретно там, біля моста, особенно коло Рафанди, вона не в тєму откровєнно. Якщо в Боздоші, Свепомоці (посередині набки, коло магаза "Преґо") чи Новому районі, чи хоча б на БАМі, то окай. Кстаті, у NYC тоже зробили хвилясту стікляшку біля бруклінського моста --- і шо? -- вийшов тотальний крінж, бо загоражує види на пів вароша.

  • @hsohclhnocubsat

    @hsohclhnocubsat

    5 ай бұрын

    Не вандал. Сучасний бик і рогуль.

  • @Mr_Gareza

    @Mr_Gareza

    5 ай бұрын

    @@inspiratio8095 проблема не в тому що багатоповерхівка, проблема в тому що вона дохуя-поверхівка. Було б це поверхів 5, як і вся навколишня забудова - то будував би собі на здоров'я.

  • @inspiratio8095

    @inspiratio8095

    5 ай бұрын

    @@Mr_Gareza І в чому проблема що вона не 5, а дохуяповерхівка? Нам тепер Манхеттен знести під корінь і забудувати 4-поверхівочками?

  • @olehkovch
    @olehkovch5 ай бұрын

    А можна з Білий Блог (Андрій Білий), щось зняти разом?

  • @_FireHeart
    @_FireHeart5 ай бұрын

    Кличку й мерії Києва абсолютно байдуже на Київ, у першу чергу через те, що більшість самих киян "класти" хотіли на розвиток міста. Це чітко продемонстрували вибори мера столиці у 2019 році, на які прийшло АЖ 36 відсотків. Київ у урбаністичному сенсі занепадає й неймовірно швидко…на жаль.

  • @user-uu5fz9tz2x
    @user-uu5fz9tz2x5 ай бұрын

    В Конотопі трамвайна колія ще з повоєнного періоду і потребує заміни вся, а краще будівництво нових.

  • @user-ui5yp8tt9b

    @user-ui5yp8tt9b

    5 ай бұрын

    😅😅😅😅 мера бачили ?? З таким раклом ніхіба не буде...

  • @user-uu5fz9tz2x

    @user-uu5fz9tz2x

    5 ай бұрын

    @@user-ui5yp8tt9b скажу більше, я працюю тут

  • @Khvylovy
    @Khvylovy4 ай бұрын

    Які 30 км, хоча б ліміту в 50 дотримувалися у Києві

  • @helenakostyuchenko6235
    @helenakostyuchenko62355 ай бұрын

  • @mshkotnyar
    @mshkotnyar5 ай бұрын

    Реакція наших людей прогнозована, я періодично вкидаю ідею обмеження до 30) Народ вперто не хоче розуміти потрібність такого обмеження і що воно реально не вплине негативно на час добирання вдень. Придумує всякі контраргументи по типу більшої витрати палива (забуваючи про те, що цю невелику економію з головою покриває довше стояння нейтралкою на перехресті), після того, як виявляється, що вони не підтверджені - все зводиться до того, але о так їздити унило. А що воно сильно підвищує безпеку - так це пофігу. Головне, що вже купа міст перейшли на такий ліміт, і всюди лише позитивний досвід. Але і це не може переконати. Дивні люди

  • @MaccimeRaummanenqueaux
    @MaccimeRaummanenqueaux5 ай бұрын

    Сам не активіст, тож уповім як обиватель свою версію цієї 16-поверхівки. Будмайданчик там існував щонайменше з 2008-го десь. Загородили дерев'яним парканом, а проте так щільно й високо, що підгледіти навіть стоячи на лавці чи в щілину було важкувато. Зате убік гуртожитку УжНУ №3 відсипали ґрунту з котловану стільки, ніби там донбаських відвал із шахти - заввишки метрів 4-6. А поверх нього виріс натурально молодий лісок, причому на рік так 2018-19 дерева там досягали до 8 м - ну здавалося, чим не байрак, можна так лишити і хоч зараз лишити просто як стихійний паблік-плейс. Згодом їх спиляли, а паркан оновили. Найперший проект я не пригадаю, зате що в пам'яті відклалося з 2015-2017 рр. - це повалена на землю величка така вивіска 2х4 м2 з візуалізацією комплексу на 9-11+- поверхів, а підписано було ніби якийсь оздоровчий центр чи як, але не чисто житловий. Паспорта об'єкта не було. Потім і білборд цей "винесли", може на "метал", бог його зна... Щодо фундаменту, то він, наскільки я міг у щілини розглянути - був нереально глибокий, як для Ужгорода - метри 4, не менше. Причому, монолітний, високий, імовірно, і навіть не закінчений до недавнього часу. За 20-і вже роки разів 4-5 там щось оживало - то кран мотиляв туди-сюди, то автобетонозмішувач заїжджав у саморобні ворота, що на транспортний міст дивилися. Але щоразу за 2-3 тижні усе замовкало. Чи були там риби, не знаю. Але калюжа там була майже не висушуваною. Про те, що там планується 16-етажка, узнав випадково в новинах місяця півтора тому. Та сумніваюся, що до цього дійде. У нас і 10-12-поверхівки з величезним скрипом заходять у ринок, так як ні сейсміка, ні традиції робити 5-поверхівки, ні банально попит не дозволяє. Населенню вистачає вибору й так. Переміщенню набкою не заважає. Більше того, парк Ротарі-клубу, що праворуч, тримається в чистоті, доріжки асфальтуються, у т. ч. прохід між цим будмайданчиком і парком та навколо парку, кафе поряд оновилося та розширилося рік тому, набережна після мосту замощена свіжо років 5-6 тому. Під мостом завжди якийсь заклад - то інет-кафе у 2015-18, то вейп-рум у '21-22, зараз ніби тихо. Прохід під мостом свіжопофарбований. Загалом, усе в порядку, не кіпішуйте, люди добрі.

  • @sashkalimchik369
    @sashkalimchik3695 ай бұрын

    У Сумах нема трамваїв...

  • @olgatomenko1828

    @olgatomenko1828

    5 ай бұрын

    Але Конотоп в Сумській обл., то Суми трохи ближче до Конотопу, ніж Львів

Келесі