Promincz

Promincz

Značka PROM-IN patří ke špičce mezi výrobci potravinových doplňků a sportovní výživy.

FitLife 2.0 - Úvod

FitLife 2.0 - Úvod

Пікірлер

  • @vlastimilkoznar7436
    @vlastimilkoznar743636 секунд бұрын

    Velká paráda👏👏👏

  • @detoxa81
    @detoxa8156 минут бұрын

    predchozi komentar jsem smazal, protoze jsem byl rozcileny :D ale necham vam tu info o studii kzread.info/dash/bejne/mpWhy9eNfarAdrg.html nikomu se telo po 10 letech na ketu nerozsypalo, jak rika pani Stritecka a vim o lidech co to drzi i 20 let.

  • @vlastimilkoznar7436
    @vlastimilkoznar74363 минут бұрын

    Já tedy ne

  • @renatavojtasova7039
    @renatavojtasova70392 сағат бұрын

    Super rozhovor, vela kvalitnych informacii a hlavne vyvratenie mytov a nekorektnych rad

  • @sloan204
    @sloan2049 сағат бұрын

    Velmi poučné,víc takových videi 🙏a už se těším na téma bílkovin👌

  • @janrehurek3815
    @janrehurek381513 сағат бұрын

    Paní Střitecká má pěkný přístup. Snaha o správnou definici pojmů, komplexní pojetí dané problematiky. Pěkny, smysluplný rozhovor. A ano bílkoviny, sacharidy, tuky nejsou, já řikám jen kalorie, paní Střtecká, jen makra, ale plní spousty dalšich funkcí v těle.

  • @lukaszak1226
    @lukaszak1226Күн бұрын

    Dobrý den, mám dotaz, chtěl jsem se zeptat, jak moc velký problém je to nadměrné pití ? Asi s tím mám taky problém. Děkuji za odpověď.

  • @standanejezchleba506
    @standanejezchleba5062 күн бұрын

    Děkuji =)

  • @jardak8840
    @jardak88403 күн бұрын

    Další výborný video plný užitečných informací. Díky.

  • @nopainnogain7358
    @nopainnogain73584 күн бұрын

    Já to škrtím celý život, hardcore tréninky 7-10 zs týden i dvoufázový s 12kama v automotive u pasu a tloustnu na 30g rýže....

  • @nopainnogain7358
    @nopainnogain73584 күн бұрын

    Až se mi udělala dermatitida na rukách z teho přetížení z práce,většina únava,žádná pumpa , 40% bodyfat...nesnáším sacharidy

  • @nopainnogain7358
    @nopainnogain73585 күн бұрын

    Já Příbram po 30g rýže v oblasti břicha...👎, do týdne se neohnu přes.bricho, mám takové nervy z toho a to se nebavíme ani o bazalů.

  • @michaljarusek893
    @michaljarusek8936 күн бұрын

    Kamarád při opravdu extrémním výdeji razil životní styl na lowcarb. Vyrýsovaný na kost, spokojený. Dneska? Mrtvý. Rakovina,fofr, do roka pryč. Souvislost? Spouštěč? Každý chce po tělu extrém a pak mu dává najíst oklikou přes tuky. A ono má asi kouzlit. Přesně říká Hanka,to tělo to utáhne,ale buňky trpí a pak se to jednou projeví. Díky za podcast. Návrh na téma:mitochondrie a buněčná energie, možná by se hodně lidem změnil pohled na fungování těla.

  • @andreaharingova3791
    @andreaharingova37916 күн бұрын

    Skvele video👏

  • @andymulle
    @andymulle6 күн бұрын

    🙂Pěkné video a je krásně vidět, jak zkrátka jsme každý jiný a naprosto každý má jinou genetiku, a hlavně i životní styl a způsob života, a proto každý jedinec bude zcela odlišný 🙂 a absolutně nelze na dva jedince aplikovat totéž. Troufám si říct, že třeba můj stravovací styl by naprostá většina nezvládala ujíst a Já na tom prospívám stabilně a konstantně již 5-7 let a neustále mám pokroky skrze zdravotní výsledky;)) Díky za Hanku opět !! ♥ Krásně se posloucháte společně a doplnujete :))

  • @neis1502
    @neis15026 күн бұрын

    Odkud všichni berou ty zaručené informace o autofagii u přerušovaného hladovění? Pokud nevznikla nějaká nová studie, tak tyto teorie vychází z testování na krysách, které mají násobně rychlejší metabolismus. Takže o nějaké rapidně zvýšené autofagii se můžeme bavit v řádech 3 dny +. Běžná autofagie probíhá i u kalorického deficitu a není třeba nějaká větší okna. Půst má řadu benefitů, ale proč všichni tahají tu autofagii to moc nechápu. Nebo jsou na to, už relevantní studie na lidech?

  • @PavelSamek
    @PavelSamek6 күн бұрын

    Dobrý point. Souhlas. Víceméně jsem nechtěl, aby to působilo jednostranně, a proto chtěl zmínit nějaké potencionální benefity. A máte pravdu, většina z nich stojí spíše na vytržení z kontextu a fabulacích.

  • @neis1502
    @neis15024 күн бұрын

    ​@@PavelSamekKdyby se nad tím člověk zamyslel, tak ani nepotřebuje studii. Pokud fastingem dosáhnu kalorického deficitu, tak logicky spustím "běžnou" autofagii, protože tělo musí někde brát. Pokud však všechny živiny dojím i v malém okně, tak tělo nemá důvod autofagii spouštět, protože má všeho dost na další den. Fasting je úžasná věc, hlavně pro pocit energie a významné snížení stresu, případně zlepšení spánku, díky nepotřebě těla neustále zpracovávat potravu, ale největší marketingový tahák autofagie je spíše jen obyčejný kalorický deficit né zázrak fastingu.

  • @andymulle
    @andymulle15 сағат бұрын

    @@neis1502 Tak nyní vyšlo NOVÉ video na téma PŘERUŠOVANÉHO PŮSTU od Havlíčka a opět tu máme tu AUTOFAGII o které mluví a opět ji hned zpočátku bere jako ten benefit a ZÁSADNÍ VÝZNAM!!! ;) A je to tu..opět... rozdílní lidé...rozdílné názory a pro laiky přesně vznik chaosu ;)... kzread.info/dash/bejne/Y6th16aCpsesfso.html

  • @andymulle
    @andymulle15 сағат бұрын

    @@PavelSamekPrávě dneska vyšlo NOVÉ video na téma PŘERUŠOVANÉHO PŮSTU od Havlíčka a opět tu máme tu AUTOFAGII o které mluví a opět ji hned zpočátku bere jako ten benefit a ZÁSADNÍ VÝZNAM!!! ;) A je to tu..opět... rozdílní lidé...rozdílné názory a pro laiky přesně vznik chaosu ;)... kzread.info/dash/bejne/Y6th16aCpsesfso.html

  • @fit_Ven0m
    @fit_Ven0m7 күн бұрын

    2 roky na sachrech diety , kalorický deficity a nic a na lowcarb/ketu po půl roce cca abs venku a vyrýsovanej jak nikdy.. Rýži nechci nikdy vidět ani 😁 Btw pro zájimavost - jsem čtvrtý měsíc na keto-nabíračce a 2kg svalů nahoře dle inbody. V závěru bych řekl, že každému vše vyhovuje jinak a nějaká zázračná cesta pro všechny neexistuje :)

  • @PavelSamek
    @PavelSamek7 күн бұрын

    Za mě by strava měla být nastavena tak, aby jste tak chtěl, a byl také schopný fungovat stabilně. Pokud Vám je takto dobře, tak není problém. Nutno říct, že KETO vyžaduje i nízký příjem bílkovin, aby se vůbec tělo do ketozy dostalo. Další díl bude právě o sacharidech.

  • @fit_Ven0m
    @fit_Ven0m6 күн бұрын

    @@PavelSamekNebavil jsem se na téma kdy je tělo v ketóze, ale při čem mám výsledky ✌️ a to jest třeba momentálně 25-60g S T a třeba 200g B ;) Sacharidy jsou zbytečné momentálně - PRO MĚ.

  • @PavelSamek
    @PavelSamek6 күн бұрын

    ​@@fit_Ven0múplně v pohodě. Jak říkám, pokud vám to vyhovuje. Já po pravdě ve výživě jdu po tom, aby sem jedl, jak mi vyhovuje. Osobně by mě ve stravě hrozně omezování nejíst třeba vločky, rýži, brambory, zeleninu a ovoce. Ale můžete to mít jinak.

  • @fit_Ven0m
    @fit_Ven0m6 күн бұрын

    @@PavelSamek naprosto chápu a ze začátku jsem to měl také, ale vše jde, jen přejít ketochřipku bez energie dva dny bo jak dlho, každý to má jinak a tělo se adaptuje na vše 🙏 a v kombinace s přerušovanejma půstama to je úplně bomba, ale ty teď tak neřeším jak se snažím nabrat a musím více jíst 💪

  • @PavelSamek
    @PavelSamek6 күн бұрын

    ​@@fit_Ven0mvtip je, že já nic překonávat nechci. Nevidím v tom moc smysl, protože jsem rád, že moje tělo funguje, jak funguje.😉

  • @makinajirkova1787
    @makinajirkova17877 күн бұрын

    Perfektni video! Vice takovych prosim;) Pani Hana fakt odbornice

  • @PavelSamek
    @PavelSamek7 күн бұрын

    Určitě budou, ale potřebuji témata, abych věděl na co se ptát. Hodně lidí píše, že názory Hanky se hodně liší od názorů Petra Havlíčka, ale já Petra znám, a nemyslím si to. A proto by bylo dobré dát přímo nějaké téma, které vám přijde zajímavé.

  • @andymulle
    @andymulle6 күн бұрын

    ​@@PavelSamekJá ho znám také osobně 😊 a zároveň sleduji podcasty a rozhovory a opravdu se názory lisi😊 a jsem ráda, že to nevnímám sama👍... Za mě by stál za zmínku třeba jojo efekt a adaptace na nízkém příjmu... Protože toto téma je hodně kontraproduktivní a konkrétně to bych od paní Hany uvítala, neboť právě od Petra je to jednoznačné, avšak s tím třeba ne úplně souhlasím. Dále pak třeba dát celkové téma na tuky a oleje 🙏👍

  • @PavelSamek
    @PavelSamek6 күн бұрын

    @@andymulle a můžu se zeptat v čem se máme odlišné názory? A tuky a oleje v jakém smyslu? Jako třeba vhodnost k tepelné úpravě, nebo co přesně?

  • @andymulle
    @andymulle6 күн бұрын

    ​@@PavelSamek Tak už jen v tom, že zde paní Hanka přesně popisuje kdy a pro koho může být to, či ono ok a ne, ale u PH je to vždy o tom, že.." teď jsem našel.... přečetl... , takže to tak asi je.." to přesně bylo roky o té autofagii ale nikdy k tomu neřekl třeba to, co pak paní Hanka na konci videa, kdy se mi to právě líbí v tom kontextu s Vámi, že By také řeknete, že jste četl ale.. pak je tam ten rozdíl, mezi vámi 👍👍🙏.. Tuky a oleje by se mohly hodit skrze třeba právě opět... vhodnost/nevhodnost na jakou kuchyni a zároveň oxidace MK a nenasycených mastných kyselin a k tomu i vliv rostlinných semenných olejů na KVO s tím spojené záněty (omega-6) , dále třeba body zakouření a nestabilita polynenasycených MK k tomu třeba zabrousit zmínku na Ghee, sádlo, máslo - jejich využití na teplo vs. teplo a rostlinné šlechtěné oleje typu HOSO, nebo údajně NEJ TOP řepkový olej, dále i ale třeba avokádový olej ( omega 9 mk) apod.. + zdroje nas.tuků z rostlin - viz. kokosový tuk/olej, palmový tuk/olej a zdraví + rádoby prospěšné ořechy a semena - co na to? ;)) ;) a zároveň přirozenost, kdy opět nacházíme dost odlišné názory a to ať u PH, nebo třeba pak zase i pánové na IMV se tomu věnují a také jinak... Tuky i živočišné a jejich dopady.. stále tu máme plno "odborníků" , kteří je dehonestuji a neustále tvrdí to doporučení max. 10 % z příjmů, však pak už jsou i tvrzení, že tohle je dávno mýtus a zároveň živočišné tuky NEmaji vliv na cholesterol apod..o nic více, než rostlinné oleje a omega6 tuky - včetně semen a ořechů 😊😊👍 Třeba pánové na IMV jsou s tímto tvrzením neustále za jedno a většina nutričních taktéž stále tlačí rostlinné semenné oleje na ukor živočišných tuků, Petr ne, ale také to často měnil... Ano.... Opět záleží na tom, jak ale člověk žije... Toť moje zkušenost, kdy třeba já jím vesměs živočišné tuky denně a hodně a zároveň bez problémů, ale zajímalo by mě toto téma právě více od paní Hanky 👍, protože za mě třeba rybí tuk na tom úplně tak dobře také není, jak se prezentuje,. už jen z důvodu kvality ryb a moři 👍.. co třeba i mléčné výrobky (kysané vs. klasické čerstvé mléko, pasterace, homogenizace a UHT metody a vliv na vstřebávání živin z mléka atd ;) - pro paní Hanku téma...a dále ale obecně a mléčný tuk - rozdíl totiž, který se zásadně projevuje z hlediska výživy např.co probrat jednotlivé původy mléčného tuku - ovčí, kozí, kravské - co by k tomu paní Hanka třeba řekla ;) Obecně ale mléčný tuk a jeho přínos/negativa včetně ale zdroje a původu ( např. skot krmen pastvou vs. jádro a vliv následně na vlastnosti mléka ;) - To by mohlo být zajímavé v porovnání už právě např. s názory od Petra H., nebo i pánů z IMV ;)... To samé u masa - tuk není totiž jen jeden, např. u červeného masa zde máme totiž zásadní tuky např. intramuskulární tuk, intermuskulární, podkožní a poslední viscerální a není totiž pravda, že všechny tyto tuky jsou skrze zdraví stejné ;)...: také dost velké a zajímavé téma..😊 Dále třeba téma velké "boom" tzv. modré zóny a strava tam vs. u nás a rádoby inspirace z něj ;) Pak by se třeba paní Hana mohla podívat i téma ultrazpracované potraviny ve stravě tzv. pravidlo 80:20 a poslední ještě k tomu stravování mi tu chybělo i téma tzv. cirkadiálního rytmu -a jak ho vidíte skrze poslední jídlo třeba před spaním večer ( kdy za Vás ano, kdy ne a případně kdy byste doporučili, aby se člověk najedl klidně před spaním a komu ne ) - stále se prosazují ty tzv . 2-3 h.minimálně, ale s tím Já osobně mám negativní zkušenosti a ani to, v rámci mého živ. stylu, nedělám, ale obecně téma cirkadiálního rytmus bych taktéž uvítala ;))...A určitě by tedy stál za zmínku třeba jojo efekt a adaptace na nízkém příjmu, protože toto téma je hodně kontraproduktivní a obecně, kdybys Pavle,třeba i s dalším hostem probral trošku další témata skrze i hubnutí a právě třeba metabolismus - viz. rozdíly bazální metabolismus vs. klidový a vliv na případné hubnutí lidí a zda-li vůbec má smysl řešit nějaký bazál,nebo ne...To samé bych u Tebe uvítala celkově nějaké video i na téma kalorií a Váš (nebo i někoho jiného ) pohled a přístup vs. původ jídla je důležitější,než kalorie - ano X ne? Co si o tomto tématu myslíte. ;)) Měla bych toho hodně, ale vypsala jsem možnosti 👍😊🙏.. Díky moc

  • @TomasFuuuk
    @TomasFuuuk7 күн бұрын

    Díky za video, toto mě baví

  • @PavelSamek
    @PavelSamek7 күн бұрын

    Bylo by skvělé, kdyby jste přišli s nějakými tématy.

  • @TomasFuuuk
    @TomasFuuuk6 күн бұрын

    @@PavelSamek Mě by se líbil ten díl o suplementech, jak bylo ve videu naznačeno.

  • @andymulle
    @andymulle5 күн бұрын

    @@PavelSamek Pavle, psala jsem výše v komentáři nějaká témata, zkus se juknout, zda by nešlo něco vybrat :) DÍky

  • @jakubroh2753
    @jakubroh27537 күн бұрын

    Host super .... moderátor by neměl dělat moderatora. 😂😂 umí vést rozhovor sám se sebou kdyby tam neměl hosta nikdo by o něj ve vyhledávačích ani nezakopl 😢

  • @petermasar713
    @petermasar7137 күн бұрын

    Výživné video. 👍

  • @frantisekhudak6542
    @frantisekhudak65427 күн бұрын

    Skvele video,ďakujem..

  • @petrkocourek3641
    @petrkocourek36418 күн бұрын

    Ty tousty jsem v Albertu nenašel. Našel jsem podobný ale nebyly z celozrnné mouky

  • @pitalordik5204
    @pitalordik52048 күн бұрын

    Bude prom in dodavat sve suplementy do obchodnich retezcu jako je Kaufland,Lidl nebo Peny?

  • @PavelSamek
    @PavelSamek6 күн бұрын

    To téměř určitě nebudeme.

  • @Michal-jc3pp
    @Michal-jc3pp10 күн бұрын

    Já, já, já, jenom JÁ, já stačím si sáám ...😂

  • @TomášNový-m5e
    @TomášNový-m5e10 күн бұрын

    Ty máš asi velký komplex, co? Naopak, to byl velmi vyvážený rozhovor. Jajínků je na KZread hodně, ale Pavel mezi ně rozhodně nepatří. Jediný, kdo nemele, jako třeba supertrenér jen o sobě a o své neskutečné disciplíně. Pavel pochválí ostatní a chová se k lidem s respektem, nikomu necpe, jak dře a jak vše přesně ví a zná.

  • @michalsugarek7199
    @michalsugarek719913 күн бұрын

    Krásne vysvetlene vo videu o omega 6 kzread.info/dash/bejne/lWiNrcmqaMqoYMo.htmlsi=F0Csv1wVIhB20p2o

  • @andymulle
    @andymulle13 күн бұрын

    🙂 Super téma a video. Zrovna totožné téma na snídaně aktuálně vyšlo video u konkurence s p. Havlíčkem ;-)) Naprosto zde vidíme opět rozdíl v zásadních věcech ;) Já sice nesnídám již cca 5-7 let, nebot jedu stravování přerušovaného půstu již stabilně 5-7 let, nicméně ale v minulosti před cca těmi 10 lety a samozřejmě od dětství, jsem vždy snídala a to vždy. Nicméně ale musím říct, že z osobní zkušenosti jsem tedy měla vyzkoušeno jak žít se snídaní, tak bez ní už leta, dále také druhy různých snídaní - sladké X slané, pak také i snídaně před sportem/nalačno apod...Zkrátka opravdu osobně mám vyzkoušené obojí a další různé :-) a nevím, čím to je,ale popravdě na nějaké mé výsledky, at to bylo z hlediska vizuality a hmotnosti, tak energie jako takové/výkonu i té zmíněné únavy, tak to na mě NEMĚLO NIKDY žádný vliv. Čím to tedy, podle Vás, může být? ;) To samé s jezením naopak večer před spaním. Absolutně NIKDY na mě nemělo vliv a ani důsledky, pokud jsem držela před lety to dříve doporučované - jíst naposled MAX. před 2-3 hod. před spaním, kvůli lepšímu spánku, případně i ukládání tuků atd. , nebo naopak jsem klidně měla poslední jídlo - a to i sacharidové klidně, cca klidně 20 min. před spaním. Nikdy ale žádné "schovávání" tuků u mě ani v jednom případě (snídaně X večeře) nenastalo za celých 10-12 let, aniž by se mi i v rámci cca 8 let toto projevilo na váze samotné, ale ani na vzhledu a postavě (obvody a cm, případně podíl tuků v těle atd..) Nicméně u mě je ta skladba jídel, i ted v rámci toho stravování přerušovaného půstu, kdy mám 2-3 jídla ve večerních hodinách tak ale VÝHRADNĚ mám jídla vždy kombinace : BÍLKOVINA + SACHAIDY + TUKY a prakticky takto jím už 12 let a nedovedu si představit mít jen samotné tuky, nebo sacharidy, nebo bílkoviny... Já musím mít vždy všechny živiny kombinované a je mi tak nejlépe ;) Samotné sacharidy mi vadí a to i ovoce.. Ovoce jen výhradně s bílkovinou ;).... Dále ale Já se tedy řadím už také ale odjakživa, a posledních 10 let vysoce, mezi vytrvalce, skrze pohybové aktivity přes den, a 0 silového.. Nicméně by mě tedy zajímal názor paní Hanky na čistě třeba mou zkušenost a můj případ? :)) Upřímně ale lituji všechny laiky, kteří právě takto slyší X názorů od X odborníků a má v tom pak madlajz, protože...komu tedy věřit :)) Zajímalo by mě, jaký byste měli názor na výše video a názory odjinud ;)...Díky za Vaši tvorbu a jsem pro DALŠÍ videa s paní Hankou:)) ♥

  • @OndraP86
    @OndraP8613 күн бұрын

    Nejenom s cvičením, ale i se stravou - je to INDIVIDUÁLNÍ. Potvrzujete to Vy, stejně tak jako x dalších jedinců, vč. mě. Jde o to poznat svoje tělo.

  • @PavelSamek
    @PavelSamek12 күн бұрын

    Více méně názor na toto zazněl. A více méně koresponduje s Vaší zkušeností. V kontextu vašeho životního stylu, evidentně není problém. V jiném kontextu by zase naopak vše mohlo fungovat jinak. Osobně nesleduji moc fitness videa. A 007 neberu jako konkurenci. Petra Havlíčka znám víc než 20 let, ale po pravdě moc nesleduji jeho mediální výstupy, raději s ním mluvím osobně. Ale vím, že byl vždy poměrně racionální, tedy úplně nevím v čem se naše názory liší, ale nemyslím si, že by se lišily zásadně.

  • @hanastritecka2720
    @hanastritecka272013 күн бұрын

    Tak ona vajecna bilkovina nadarmo není tou referencni😉

  • @petrvasicek4441
    @petrvasicek444117 күн бұрын

    40:14 - Vynechat TREN :-D Sranda :-) Super rozhovor.

  • @Tomas-zx6nx
    @Tomas-zx6nx17 күн бұрын

    Faktem je, ze monitoring pred evropou nebo republikou je uz nekolik let zrusenej ne?

  • @rolandpetrovicky5648
    @rolandpetrovicky564820 күн бұрын

    V nejakom podcaste ste uviedol že používate rastliny protein.Inak super infor.vo videu .

  • @PavelSamek
    @PavelSamek8 күн бұрын

    Ano, vždy jaký dostanu. Moc nemusím hrachový, mám celkem rád směs, kde je i sojový izolát, mám nějaký od kamarádky co je veganka.

  • @danielbukovsky9517
    @danielbukovsky951720 күн бұрын

    Skvělý rozhovor!

  • @frantisekvlcek9677
    @frantisekvlcek967721 күн бұрын

    Ten pán to o tobě Pavle řekl úplně přesně a výstižně 💪✌️😁

  • @PavelSamek
    @PavelSamek21 күн бұрын

    Co myslíš??

  • @matouspalicka8645
    @matouspalicka864520 күн бұрын

    @@PavelSamek33:55?!👍

  • @PavelSamek
    @PavelSamek20 күн бұрын

    @@matouspalicka8645 po pravdě nemám pocit, že bych dělal cokoli zvláštního. Ani přes den o tréninku nepřemýšlím, prostě jdu ráno cvičit, a pak už to neřeším. Dělám prostě to co je mi pohodlné.

  • @ThomasThomason-im3zy
    @ThomasThomason-im3zy20 күн бұрын

    "Prostě trénink zejtra v jednu i kdyby ti chcípla stará".Toliko citát Filip Grznár :-) :-):-).

  • @MatyášZelenka-d4g
    @MatyášZelenka-d4g20 күн бұрын

    Každý, kdo zná Pavla osobně, to potvrdí. To, co je pro něj volný režim, je pro ostatní striktní dieta. To, co je pro něj běžný trénink, je pro ostatní vrchol intenzity. 14 dní jsem s ním cvičil. On trénuje způsobem, že každý by to položil a on dá ještě 5 opakování. Pauzy má minimální. O jeho přístupu k jídlu ani nemluvím. Přitom on to bere jako naprostou samozřejmost a má pocit, že každý dělá víc než on. Přitom všichni, co melou na netu o disciplíně, se mu ani neblíží, přesně jak to řekl pán ve videu. Jeho jediná slabina je, že se neumí prodat, protože víte co, jiní si berou peníze za všechno. A on, když má čas, tak si zacvičí s kýmkoli, když se ho kdokoli zeptá na cokoli, tak vám úplně zadarmo poradí, ke každému se chová s úplně stejným respektem, ať přijde hubený kluk, nebo top závodník. Pavel je hrozně zvláštní, ale nikdy jsem nepotkal nikoho tak skromného a vstřícného vůči ostatním.

  • @OndraP86
    @OndraP8624 күн бұрын

    Super. Nicméně za mě, a to všechna čest k Lukášovi, o kolik je mladší než Pavel? Pokud jsem dobře počítal tak o cca 19 let. Zkušenosti s posilováním jsou nenahraditelné. Chápu, že toto je jenom ukázkové video cviků, ale žel v dnešní době (není mířeno teď k Lukášovi) si někteří mladí jedinci myslí, že můžou, po pár letech cvičení, trénovat klienty či jim profesionálně radit. Opakuji - není hejt vůči tomuto videu. Spíše obecně hovořím o cvičení jako roky tvrdé práce, kdy podle mého názoru člověk už svoje tělo do jisté míry zná. Já jsem se až po cca 18 letech cvičení odvážil někoho trénovat, aby to mělo nějakou úroveň. Zkušenosti jsou přenositelné.

  • @frantisekvlcek9677
    @frantisekvlcek967726 күн бұрын

    👍👌💪super....

  • @Tomas-zx6nx
    @Tomas-zx6nx27 күн бұрын

    Co je s těma barvama? Ta kamera je nějak krpatě nastavená nebo nevím

  • @pitalordik5204
    @pitalordik520428 күн бұрын

    Pavel na sva leta borec.Bude trenal s Honzou Cahou?

  • @PavelSamek
    @PavelSamek27 күн бұрын

    To mě po pravdě ani nenapadlo. Nějak Honzu beru víc, jako vědce, ale máš pravdu, je skvělý sportovec, a máme i dost podobný styl tréninku, tedy, alespoň co jsem viděl, když je v přípravě. No třeba ho přemluvím. 🙂 Už sem byl velmi vděčný, že si na mě minule udělal čas.

  • @davidhlavac3998
    @davidhlavac399826 күн бұрын

    Já bych to s tím věkem neviděl tak černě :D, dyť je proboha ještě v pohodovym věku. Tím ale nechci shazovat výkon, borec to je bez diskuze a tréninky dře.

  • @samuelsulek992
    @samuelsulek99228 күн бұрын

    Čus borci, chcem sa spytať či pri cvičení rozpažovcích cvikov na kozy nechavate v kontrakcii pokrčene lakte schválne, ak nie nemyslíte že dosihnete lepšej kontrakcie prs pri tlačení bicepsov k sebe?

  • @PavelSamek
    @PavelSamek27 күн бұрын

    Máš pravdu, a je to dobrý point. Ano, při natažení rukou určitě dosáhneš lepší kontrakce ve středu. Vlastně si myslím, že jsem to roky dělal špatně, a díky tomu mi asi chybí prostředek prsou. Upozornil mě na to až Lukáš Gabriš. Na druhou stranu, pokud držím pokrčené, tak zase cítím vnější okraje prsou, a i Lukáš mi řekl, že je mám skvělé. A ty prsa jsou celkově plastická. Takže si myslím, jak to bývá, že není špatná a dobrá technika, ale opět, jako u všeho, záleží na celkovém kontextu.

  • @petrlinhart6906
    @petrlinhart690628 күн бұрын

    Kluci💪💪nádherný trénink opravdu pecka👍👍

  • @user-dv4ql2xr2m
    @user-dv4ql2xr2m28 күн бұрын

    Jsem Laik, ale nemyslím si to. Kdysi jsem četl knihu Anabole steroide, kterou napsali fundovaní autoři... Doriana Yatese vnímám jako vědecký produkt par excelance ( zázemí, fundování chemici a lékaři). Sám Arnold se vyjádřil, že trénoval částečně živelně, zatímco dnes je to věda. Vědecký přístup ( zaplacení vědci) fungoval v bývalé NDR s příslušnými výsledky ( specifické produkty Turinabol atd.) Samotným tréninkem a stravou se zabývali již v Antice a došli ke konkrétnímu, neměnému závěru ( strava, trénink).

  • @DnlDyfo
    @DnlDyfo28 күн бұрын

    Tak toto pobavilo, 40dsiatnik ktory sa oblieka ako 14 rocny pred 10 rokmi v obtiahnutych teplakach a vzdycha od prveho opakovania s 35 kg na hammru. Klobuk dole :D

  • @petrvasicek4441
    @petrvasicek444128 күн бұрын

    A jak se má podle tebe 40 ti letej chlap oblékat ? Co je špatnýho na teplákách a tričku ? A ještě k tomu do fitka ? :-D

  • @F.U.C.K.E.R.
    @F.U.C.K.E.R.28 күн бұрын

    Tak proč to sleduješ?Se dívej na Colemana,starou dojebanou trosku co si sám nedojde ani na hajzl.Nebo nám postni jak cvičíš ty,nulo.

  • @janrehurek3815
    @janrehurek381527 күн бұрын

    kdo chce psa bít, vždycky si hůl najde, kulturistika není o tom kolik zvedáš, ale o tom jak vypadáš, pokud má někdo takhle krátký pauzy, pomalá opakování, tak, aby zvedal nějaký rakety musel by být extrémně silově disponovaný, stačí jedná precizní série s pomalými opakováními, vyšším počtem opakování a po krátké pauze prostě není síla, něco podobného měl Luboš Chládek, který měl pomalá opakování, krátké pauzy a taky necvičil žádné mega váhy, ale v kontextu toho jak cvičil to byli mega váhy, čili s kolika cvičí je otázka koncepce celého tréninku a toho zda je na sílu zaměřený, nebo ne, nevšiml jsem si, že by kdy Pavel Samek měl jediný video, nebo status o síle, ale vždy o kulturistice, stravě, dobré formě, zdraví, a jednoznačně je dlouhodobě jeho zaměření na to mít dobrou formu, být spíše štíhlí, dobře proporčně osvalený, proto jeho posuzovat z hlediska toho s kolika cvičí je asi stejné jako rybu jak létá, nebo Honzu Jiruše posuzovat dle toho jaký má břišáky

  • @lukasmlynar488
    @lukasmlynar48829 күн бұрын

    Na kulturistiku krásne plati murphyho zákon Všeobecné pravdy nikdy neplatia všeobecne 💪

  • @Bubitar
    @BubitarАй бұрын

    👍 díky za opět přínosné informace. Zase se ukazuje, další predispozice pro kulturistiku, a to, že komu stačí jíst méně, je ve značné výhodě, protože při vyšší hmotnosti bude pořád jist méně, a nebude muset do sebe cpát kvanta jídla. Občas mi to příjde až šílené, jak málo jídla stačí některým lidem při váze kolem 90 až 100 kg. Jak říkal Jenda, že mu stačilo 2500 až 3000 kcal (pokud jsem dobře poslouchal) při váze někde nad 90kg. Já mám ubochých 70 kg a to jím mezi 3000 až 3500 kcal, abych nabíral potřeboval bych kolem 4000 kcal minimálně, ale vzhledem ke složitějším životnímu období to nejsem schopný ujíst, takže občas závidím těm, kteří nemusí tolik jíst 😅.

  • @PavelSamek
    @PavelSamek29 күн бұрын

    Zajímavý postřeh. Ano, mě i někde hejtoval Križánek, že nemůžu tolik jíst, a přitom být tak hubený. Že on jí jako já, a přitom je 2x takový, což je jednoznačná pravda. Asi to bude určitá genetická výhoda v tomto směru. Ale nemyslím, že kdyby sem jedl ještě víc, že by sem nabral více svalů prostě máme každý své limity.

  • @MarekKE-ei6ec
    @MarekKE-ei6ecАй бұрын

    Vy ste tu už mali "celoživotných naturálov"... :D .... Tatarku napríklad... :D :D :D :D :D ....... Stačí napísať koľko kg má klamár Machů pri konkrétnej výške na súťaži a HNEĎ bude každému so zdravím rozumom jasné, že to nemôže byť naturálne.... NESKUTOČNÉ POKRYTECTVO..... "Som naturál, pretože som si sypkou nepomohol nabrať viac než 20kg"... Otras...

  • @PavelSamek
    @PavelSamek25 күн бұрын

    Má nějakých 73kg na 170cm. A určitě má rezervu v připravenosti. To si opravdu myslíte, že takový rozvoj není možné dosáhnout čistě?

  • @MarekKE-ei6ec
    @MarekKE-ei6ec25 күн бұрын

    @@PavelSamek Veru tak, nejde. Ale TST to porieši. ;-) Práve som si zagooglil....Na súťaži mal 74,1kg (hoci v nedotiahnutej forme, možno mu chýbalo dať dole z vody či tuku 1-2kg maximálne)... Koľko váži, keď je v mimosúťažnej forme (ale pravidelne cvičí)? 78kg? ... V dobrej forme, ktorá sa dá charakterizovať ako "štíhly, vymakaný zároveň"?... Som presvedčený, že tam dáva TST-čko. Bodka.

  • @PavelSamek
    @PavelSamek25 күн бұрын

    @@MarekKE-ei6ec a proč by proboha musel dávat TST, v Německu jsem měl kamaráda, rok a půl jsem s ním bydlel. A víte co, při vší úctě ke Zdeňkovi, tak vedle něj by Zděněk vypadal, jak ubohý kondičák. Ale to nejlepší. On ani necvičil, natož aby sypal. V mládí hrál fotbal, a občas šel do posilovny. Ale to bylo před X lety, a v době kdy jsem ho znal, tak jen chodil hrát basket a jezdil na bruslích, a pravda, jedl poměrně zdravě, i když každý den si dával večer vínečko. 🙂 Asi proto nemám problém lidem věřit, že jsou čistí, když vím, jak talentovaný člověk může vypadat i bez tréninku.

  • @jardak8840
    @jardak8840Ай бұрын

    Tak tohle bylo zatím to nejlepší co jsi Pavle natočil. Rád bych s tebou Honzu ještě viděl. Díky za kupu skvělých informací.

  • @PavelSamek
    @PavelSamekАй бұрын

    Já sám jsem moc rád, že si na mě udělal čas. A dokonce mi řekl, že ho to fakt bavilo, že nikde nemůže diskutovat do hloubky. Jen je škoda, že lidé jen dnes pasivně nasávají informace, vůbec o nic nepřemýšlí. To je mi hrozně líto a kolikrát si říkám, že se na to vykašlu, protože to stejně nemá smysl a lidi tím spíš štvu. Ale v úterý jsem byl na přednášce Petra Ludwiga a pak jsme se spolu bavili, a on mi řekl, že mám pokračovat, že je dobré, když někdo vystoupí z řady a bojuje proti debilizaci společnosti. Tak se asi bud snažit dál.

  • @jardak8840
    @jardak8840Ай бұрын

    Byla by to velká škoda. Každé pondělí se těším jaké další video vyjde. Lukáš Gabriš to bylo taky pecka, ale tohle je fakt studna informací. Diky a pokračuj.

  • @TomasFuuuk
    @TomasFuuukАй бұрын

    Studoval jsem instruktora fitness ve fitness institutu. Honza je pan expert. Skutečně člověk, který se dobře poslouchá a přesně ví co říká. Jak říkal Pavel, tady v ČR asi nikdo takový další není. K němu by měli vzhlížet mladí, poslouchat jeho přednášky a klást mu otázky. Výborný rozhovor Pavle, díky za něj! Občas jsem si i zapisoval některé pasáže. Doufám, že Honza ještě někdy do podcastu dorazí :)

  • @OndraP86
    @OndraP86Ай бұрын

    A co přesně Vás tak zaujalo, když píšete, že "Jak říkal Pavel, tady v ČR asi nikdo takový další není". Děkuji za odpověď.

  • @TomasFuuuk
    @TomasFuuukАй бұрын

    @@OndraP86 Tím nemyslím nic konkrétního v tom rozhovoru, ale spíš Honzu jako osobnost celkově. Kulturista co má přes 50 soutěží a k tomu i teoretické znalosti podložené vědou.

  • @PavelSamek
    @PavelSamekАй бұрын

    @@TomasFuuuk absolutně souhlasím. Honza je podle mě jeden z mála, který dokáže relevantně pracovat s informacemi.

  • @OndraP86
    @OndraP86Ай бұрын

    @@PavelSamek Mě třeba hned na první dobrou napadá Petr Havlíček, coby osoba ve fitness fundovaná. Nicméně faktem je, že spoustu influencerů osobně nesleduji.

  • @PavelSamek
    @PavelSamek29 күн бұрын

    @@OndraP86 Myslím, že Honza je levelem znalostí zcela jinde než kdokoli u nás. Petra Havlíčka mám rád a vážím si ho. Ale při vší obrovské úctě k němu, ve fitness, podobně jako já, jsme oba jen poučení laici. Petrův obor je zootechnika a technologie výroby potravin, zatímco Honza má přímo vystudovanou výživu a nyní se věnuje výzkumu zaměřenému na sport a připravuje se na doktorát v této oblasti. Navíc má sám obrovskou praktickou zkušenost, tedy je i praktik. V tom jsme třeba my dva na tom podobně, i když osobně si myslím, že ani v tom se mu nemohu rovnat. Tedy za mě Honza ve znalostech a erudici bude těžko hledat srovnání.

  • @MarekKE-ei6ec
    @MarekKE-ei6ecАй бұрын

    Je to sranda, pretože niekto môže ovládať kulturistické princípy tým najlepším možným spôsobom (kulturistické cvičenie v konkrétne obdobie, kulturistická strava v konkrétne, regenerácia, atď, atp...), vymodelovať sebe (alebo klientom, samozrejme vždy záleží v prvom rade od genetiky) to najestetickejšie telo bez vizuálnych slabín, ale..................... BUDE TO PLATNÉ LEN VRÁMCI ESTETIKY, pretože silovú a pohybovú FUNKČNOSŤ nenatrénujeme na strojoch, lavičkách a ani s "voľnou váhou" v prípade tenkej tyče s vyváženým závažím na oboch stranách....

  • @PavelSamek
    @PavelSamekАй бұрын

    To je celkem logické. Velmi těžko lze excelovat v několika odvětvích. Sprinter, také neuběhne maraton, a maratonec nezaběhne rychle 100m.

  • @MarekKE-ei6ec
    @MarekKE-ei6ecАй бұрын

    @@PavelSamek Tým som chcel poukázať len na to, akým nezmyslom kulturistika je... Je to hovienko zabalené v krásnom pozlátku. Nie len že nemá nič spoločné so zdravím, ale ani so svalovou vytrvalosťou (nutnou k rôznym fyzickým prácam), univerzálnosťou v záťažových pohyboch (tým nemyslím prvky akrobacie), atď... Prenositeľnosť "nula"... Kulturista zdvihe na mŕtvy ťah 300kg, ale 100kg atlasov kameň už nie. Zabenčuje s 200kg, ale offsetovou technikou nedá ani 50kg...Ľudia sa pomaly prebúdzajú a preto kulturistika a celkovo "pódiová prezentácia" svalového rozvoja stráca v tejto dobe na svojej atraktivite.

  • @PavelSamek
    @PavelSamekАй бұрын

    @@MarekKE-ei6ec Tak toto lze extrapolovat na jakoukoli specifickou činnost. Objektivně, kdo dnes potřebuje zvedat 100kg kámen? Jaký smysl má hrát dokonale na housle, když houslista, protože si chrání ruce, tak skoro nemůže ani uvařit, aby se nezranil (přeháním). V extrému je kulturistika velmi zatěžující a nepraktická. Naproti tomu silové cvičení, a to i na strojích, jednoznačně umožňuje udržet základní funkci pohybového aparátu, má pozitivní vliv na srdce a mnoho dalšího. Tedy tam je mnoho pozitiv. Tedy moc nechápu, co tím chcete říct?

  • @MarekKE-ei6ec
    @MarekKE-ei6ecАй бұрын

    @@PavelSamek Cvičenie na strojoch umožňuje udržať základné funkcie pohybového aparátu? Tak ten bol dobrý.... VEĎ TAM NIE SÚ ŽIADNE POHYBOVÉ VZORCE ... Na srdce to priaznivý vplyv má, to nepopieram (aj keď je to len poondiaty stroj, ktorý by sa mal používať len a iba v prípade rehabilitácie po fatálnejších zraneniach), ale na pohybový aparát? Silové cvičenie uznávam, ale nie len v predo-zadnej rovine, s tenkou osou, presne vyváženou záťažou na obe strany a podobne...Veď to sú "laboratórne podmienky"....A kto dnes potrebuje dvíhať ťažkú činku na mŕtvy ťah mimo posilňovne? Nikto. Tu som presne poukázal, že je nezmysel tvrdiť "som veľmi silný, dvihnem 300kg činku", keď dotyčný nedvihne 100kg kameň s nevýhodným úchopom. Alebo nedvihnúť 100kg kládu, no dvihnúť 150kg na military press... Sila kulturistov demonštrovaná len v laboratórnych podmienkach posilňovne... A v reálnom živote často krát nie je ani polovičná...

  • @PavelSamek
    @PavelSamekАй бұрын

    @@MarekKE-ei6ec Každý funkčnost chápe v jiném kontextu. Pro mnoho lidí není funkčnost zvedat 100kg kameny, ale pro mnoho lidí, včetně mě, je obrovský benefit, že ráno vstáváme a nic nás nebolí, můžeme jezdit na kole, doběhnout autobus, zaplavat si v moři a hrát si s dcerou celý den na dovolené. Je mi 45 let, a mám mnoho kamarádů, i sportovců, a empiricky pozoruji, že mám nejméně bolestí a zranění napříč. A to celý život dle vás trénuji nefukčně a k ničemu. Možná máte pravdu, nezvednu 100kg kámen a dokonce nezvednu ani 200kg na mrtvolu, ale jsem schopen i přes podle vás špatně vedený a nesmyslný trénink vynosit s auta cement, když je to potřeba, a většinu běžných činností zvládnu, a narozdíl od většiny mých vrstevníků bez toho, abych se z toho dva dny léčil. Pravda, z vašeho pohledu to nejspíše nic neznamená. Mně to ale stačí. A vězte, že je dokonce spousta lidí, kteří mi moji (ne)kondici celkem závidí. A je spousta lidí, kteří dokazují, že tento podle vás hloupý trénink, nabízí právě to, o čem mluvím. Ale chápu, že jsou to pro někoho chabé a omezené cíle. A je určitě možné, že kdybych manuálně přehazoval kameny v kamenolomu, tak jsem na tom ještě lépe. Ale jsem smířený se svou omezeností a chabostí. Ne každý může být Avenger.

  • @Slezo_trener
    @Slezo_trenerАй бұрын

    Ja som myslel že vákum ide každému? šak človek len stiahne brucho. PS: trošku pasivita hosťa - "že nechcelo sa mi to skúšať to vákum... alebo že: pozrel som viacej videí a návodov na vákum ale neskúšal som .. " wtf šak to je na 5 sekund pred zrkadlom - skúsim a uvidím. A nemyslím si že to treba trenovať každé rano 10 minút.. ako sa to už raz naučíš tak to vieš a trenuj to ked tak popri pozingu

  • @josef1001
    @josef1001Ай бұрын

    Díky za video. Názor na elektrolyty chápu, mám dotaz pokud cvičím lehce přes hodinu a jdu poté do sauny na 1-3 kola po 15 minutách, myslím, že se eletrolyty hodí doplňovat. Měl bych využívat elektrolyty po cvičení během saunování nebo po sauně? Díky.

  • @PavelSamek
    @PavelSamekАй бұрын

    Při pocení ztrácíte prioritně sodík a trochu draslík. Ztráty ostatních elektrolytů jsou zanedbatelné. Pak si musíte odpovědět: Kolik minerálů obsahuje suplement a kolik třeba běžné jídlo, které si dáte po sauně? Výhodou izotonických nápojů, dnes tedy nápojů s elektrolyty, je především pohodlná konzumace v průběhu extrémního výkonu, ale saunování to není. Tedy rozhodně kvalitním izotonickým nápojem nic nezkazíte (jen pozor na aditiva), na druhou stranu je otázkou, jaký to má význam. Já osobně si dám po sauně banán, kde je sice minimum sodíku, ale ten doplním později v jídle.

  • @michaljarusek893
    @michaljarusek893Ай бұрын

    Pánové mám dotaz, zaujala mě část okolo růstových faktorů konkrétně odezva těla po tréninku. Na tréninku jsem schopen nechat maximum, nemám problém s motivací, morálkou,ale seseká mě to za den, někdy až za dva dny. Prostě jsem schopen jít za limity a vůbec mi to v tu chvíli nevadí,ale pak mě to doběhne. Jde to teda adaptovat nebo musím ubrat, což v tréninku nechci a v tu chvíli nemám potřebu. Rád to poresim nějakou soukromou konzultaci, ať to tu neplevelím,ale třeba to má někdo taky.

  • @mr.spokesman5849
    @mr.spokesman5849Ай бұрын

    škoda že máte ty mikrofony jen na okrasu. Kvalita techniky jde nahoru ale zvuk stejně se plácá na místě.... to nemáte někoho kdo by vám s tím poradil?

  • @PavelSamek
    @PavelSamekАй бұрын

    Bojujeme s tou ozvěnou. Je mi to líto.

  • @albik49
    @albik49Ай бұрын

    Je to tou místností s tím by nepomohla ani nejlepší technika. Index odrazivosti místnosti zde odhaduji někde kolem 0,8 což bohužel způsobuje ten dozvuk. Zároveň Pavel má hodně hluboký hlas a tím pádem i velký výskyt nízkých frekvencí v jeho hlase a ty se velmi špatně tlumí a odrazivost akustické vlny zvuku který tvoří jeho hlasivky nijak nesnižuje

  • @mr.spokesman5849
    @mr.spokesman5849Ай бұрын

    Kde nakupujete hadry hoši? to jsou super kalhoty a kraťasy