Własna konsola z NesPi + Raspberry Pi

Ойындар

NES Mini nadal pozostaje towarem deficytowym? Raspberry Pi brzmi jak interesująca alternatywa? Jeśli chcemy zbudować własną mikrokonsolę opartą o Linuksa, to czemu nie zrobić tego z klasą. Obudowa NesPi to fantastyczna opcja zarówno pod względem jakości wykonania jak i rozwiązań wygodnicko-pomysłowych™.
Porównuj ceny gier na ceneo.pl: www.ceneo.pl/Gry?
Wspomóż nasz rozwój: arhn.eu/wsparcie
patronite.pl/arhneu
---
Po więcej recenzji, wywiadów i rozpakowań zapraszamy na arhn.eu
Odwiedź nasz serwer Discord na / discord
Dołącz do nas na facebooku: / arhn.eu
Śledź nas na Twitterze: / arhneu
---
A dlaczego nie przepadam za ludźmi rekomendującymi Raspberry Pi do wszystkiego? Są dwa główne typy materiałów pod którymi pojawiają się takie wypowiedzi. Pierwsza to jakieś projekty zrób-to-sam, gdzie próbuję bawić się w lutowanie czy przerabianie sprzętu. Raspberry Pi z emulatorem to nie jest żaden projekt. To jest dosłownie wrzucenie emulatora na kartę pamięci. Pomysł równie skomplikowany co odpalenie mario w przeglądarce.
Druga grupa komentarzy pojawia się często pod jakimś specjalistycznym sprzętem dla pasjonatów. Jakiś nowy NES odpala stare kartridże, ale przychodzi gość i mówi, że w tej samej cenie to on ma Raspberry Pi, argumentując dodatkowo, że przecież nie będzie kupował teraz kartidżów do konsoli. No i tu już mamy do czynienia z klasycznym błędem poznawczym. Nie wszystko jest dla każdego. Ktoś kto nie ma żadnych kartridżów nie jest oczywiście grupą docelową dla takiego produktu. To tak jakby człowiek bez stóp pytał po co ludzie kupują buty. Sugerowanie Raspberry Pi, które nie odpala kartridżów komuś kto chce odpalić kartridż nie ma najmniejszego sensu.
Jest też powód trzeci dla którego nie lubię tego argumentu. Gdy ktoś mówi: “Zamiast marnować X złotych na sprzęt Y wolę wydać mniej na Raspberry Pi.” Najczęściej w kontekście jakiejś tam oszczędności pieniędzy. Dla mnie jest to argument najmniej zrozumiały z nich wszystkich, bo w XXI wieku naprawdę nie trzeba kupować nic po to, żeby móc grać na emulatorach. Każdy z nas nosi w kieszeni telefon komórkowy o mocy kilkukrotnie większej niż najpotężniejszy model Raspberry. Jeśli ktoś chciałby naprawdę oszczędzić to zamiast wydawać paręset złotych na komputer może po prostu kupić kabel do swojego telefonu i grać na telewizorze już posiadanym kontrolerem. Jeżeli wydatek jest tu największym problemem to naprawdę nie trzeba kupować całego nowego sprzętu żeby pograć na dużym ekranie.
Co nie znaczy, że Raspberry Pi nie jest fajnym urządzeniem do emulacji czy sprytnych domowych projektów. Nie uważam po prostu żeby był panaceum na wszystkie bolączki fanów retro jak chcieliby bardzo niektórzy z naszych komentujących.

Пікірлер: 242

  • @44fish44
    @44fish446 жыл бұрын

    Po co to i na co to? Skoro można sobie kupić Rasberry Pi w wrzucić na niego emulatory

  • @rafasobanski8278

    @rafasobanski8278

    6 жыл бұрын

    Bo fajnie wygląda.

  • @maksymilianfuchs4241

    @maksymilianfuchs4241

    6 жыл бұрын

    poco to i na co skoro można wziąć komórkę i wrzucić na nią emulatory

  • @blackIwaterIpark

    @blackIwaterIpark

    6 жыл бұрын

    Ty chyba żartujesz z tą komórką? Jakby nie patrzeć, to trochę inny segment.

  • @arturkujawa2400

    @arturkujawa2400

    6 жыл бұрын

    którym*

  • @needforspeed2033

    @needforspeed2033

    6 жыл бұрын

    Jakub Rudek GilWojtek2016-Tails (no chyba że masz USB OTG i możesz podpiąć pada (najtańszy po 10 zł nawet, a jeszcze lepiej jak masz tableta z USB OTG)

  • @asklepios1523
    @asklepios15236 жыл бұрын

    Ludzie nie rozumieją że na doświadczenia z obcowaniem w stylu retro nie chodzi tylko o sam gameplay lecz również o otoczkę która nadaję atmosfery

  • @franciszekzielony
    @franciszekzielony6 жыл бұрын

    Obejrzałem, zrobiłem swoje. Dziękuję Januszu!

  • @Tyle_smalcu
    @Tyle_smalcu6 жыл бұрын

    Może zrobicie osobny film o RetroPie? :)

  • @spitfirepl7997
    @spitfirepl79976 жыл бұрын

    Szkoda że port ethernet jest z przodu pod klapką.Ładniej by to się prezentowało jak by był z tyłu obudowy.Obudowa sama w sobie miodzio.Sam posiadam Raspberry Pi 3 model B i używam z padem od xboxa 360 bezprzewodowym.ROMy do RetroPi wrzucam poprzez sieć domową,super sprawa.Polecam każdemu szczególnie przy cenach Nintendo mini i Snes mini

  • @pawelekgno
    @pawelekgno6 жыл бұрын

    Kupiłem NESa Mini, ale na fali tamtych komentarzy o RPi - tego również kupiłem i uwielbiam wręcz zabawę z tym urządzeniem. Retro konsola, centrum multimedialne, telewizja, a od święta zwykły komputer :)

  • @needforspeed2033
    @needforspeed20336 жыл бұрын

    Ten film dał mi do zrozumienia jak denerwujący musiałem być, wpychając komuś na siłę Raspberry (nie mówiąc już o tym że tłumaczyłem gdzie co kupić, jak co zainstalować skonfigurować itp. bo wielu miało z tym problem a ja miałem w tym doświadczenie). Dzięki Archon! Dało mi to wiele do zrozumienia

  • @yessey111
    @yessey1116 жыл бұрын

    Jak zwykle bardzo dobra robota archonie!

  • @KISSbestfan
    @KISSbestfan6 жыл бұрын

    Jak dla mnie RetroPie to zestaw retro "dla poczatkujacych", lub bardziej jako pierwsze zetkniecie z systemem. Ja na przyklad kupilem sobie mikrokomputer (choc nie Raspberry a Orange Pi, moim zdaniem rownie dobry sprzet), bo chcialem zetknac sie wlasnie z kilkoma systemami. Do tej pory mialem i mam nadal w posiadaniu rozne Pegazusy, Game Boya, Sega Master System, komputery Amiga i ZX Spectrum, Nintendo DS oraz Playstation - od 1 po 3. Nie gralem za to nigdy np. na Super Nintendo, a dzieki komputerkowi mialem mozliwosc poznac tytuly na ten system. Polubilem w ten sposob gre Earthbound, kultowy tytul i prawdopodobnie na gwiazdke sprawie sobie oryginalny Super Nintendo, jesli beda pieniadze. Fajnie ze powstal taki zestaw. Do tej pory zbudowalem kilka konsol opartych na Orange Pi - jedna prototypowa, z ktorej nadal korzystam i kolejne juz staranniejsze, z obudowami z Pegasusa albo PS2 slim. Na jednej zamiast RetroPie wsadzilem system Android (dzieki AOSP) i mam mozliwosc nie tylko grania w retro gry, ale takze w tytuly mobilne, ktore sa z reguly dobrze zoptymalizowane na taki sprzet, jak np GTA San Andreas albo Asphalt Airborne. Obsluga kontrolera dziala wysmienicie, w internecie mozna znalezc poradniki jak to zrobic. Z tego co jeszcze zauwazylem to RetrOrangePi, czyli odpowiednik RetroPie na Orange obsluguje jak do tej pory wszystkie kontrolery na USB jakie pod niego podpinalem. "Najpodlejsze" imitujace PS2 ale takze i te imitujace Sega - mimo ostrzezen sprzedajacego, ze dziala tylko pod Win 10. Polecam kazdemu sie pobawic, bo niekoniecznie musi to byc koniec przygody z retro grami. Moze to byc poczatek wkroczenia do swiata retro gier, lub poszerzenie swoich zainteresowan.

  • @Atlantis1986
    @Atlantis19866 жыл бұрын

    Podobny projekt chodzi mi po głowie już od jakiegoś czasu. Na dnie pudła leży u mnie stary Pegasus - jedna z ostatnich wersji, oparta na chipie pod "glutem" - tak więc praktycznie nienaprawialna (wszystko inne, łącznie z obwodem zasilania sprawdziłem). Pewnie za jakiś czas po prostu wyjmę oryginalną płytkę, zaprojektuję własny hub USB do ukrycia pod klapką gniazda kartów i wrzucę do środka RasPi. Trochę kusi mnie, żeby poczekać na kolejną wersję RasPi Zero, które byłoby wpięte w zaprojektowaną płytę główną, posiadającą np. interfejsy oryginalnych padów Pegasusa, porządny DAC (aby można było tego używać jako "media center") albo nawet modulator TV dla odtworzenia oryginalnego klimatu. ;)

  • @MrStrzalkens
    @MrStrzalkens6 жыл бұрын

    Ten schowek na karty w miejscu gdzie oryginalnie jest identyczna zdejmowana zaślepka mnie rozczulił. Urocze ^^

  • @morbid1.
    @morbid1.6 жыл бұрын

    Super sprawa :D

  • @retrosektor
    @retrosektor6 жыл бұрын

    Dobra opcja, ale chyba najciekawszą jest stworzenie Game Boy Pi z zestawu zawierającego ekranik

  • @sel6002

    @sel6002

    6 жыл бұрын

    Hej

  • @ColliSion18

    @ColliSion18

    6 жыл бұрын

    Niegłupi pomysł

  • @bartoszf5043

    @bartoszf5043

    6 жыл бұрын

    Najciekawszym modem tego typu jest chyba Gameboy Zero, zapoczątkowany przez użytkownika Wermy. Sam buduję taką konsolkę, jednak wymaga to wiedzy: Od konfiguracji linuksa po lutowanie. Trzeba też wiedzieć gdzie zdobyć części. Cały projekt chodzi po internecie, chyba podstawowym źródłem informacji jest sudomod.com.

  • @nex_novy9669
    @nex_novy96693 жыл бұрын

    Więcej takich filmów

  • @cezaryfafara6789
    @cezaryfafara67896 жыл бұрын

    Sam posiadam Pi3, tylko jako obudowy użyłem PS1. Zasilacz wsadziłem w miejsce starej sekcji zasilania PS1 tak aby można było korzystać z przycisku power a na klapie od płyt zamontowałem wentylator bo niestety Pi3 strasznie się gdzieje w stosunku do poprzednika :(

  • @Butcher.
    @Butcher.6 жыл бұрын

    Za takie pieniadze dziekuje ,zdecydowanie wole jak ja mam laptop jakis 1 odelegowany do ekranu 2 i emulator + pad i mam to samo w domu konsole z wszystkim retro

  • @RetroZwierz
    @RetroZwierz6 жыл бұрын

    Zgadzam się zupełnie z twoim wywodem pod opisem filmu. Od siebie dodałbym jeszcze jeden powód: emulacja to nie to samo co oryginał i prawdziwym fanom zabraknie tutaj po prostu elementu 'retro'. Leci łapka.

  • @panadolf2691

    @panadolf2691

    6 жыл бұрын

    To proste, jak z audiofilami, im nic nie zastąpi winyli i ich ukochanego gramofonu, a jeżeli chcesz sobie posłuchać muzyki to wystarczy komputer np. ; lub w tym przypadku pograć w gierki, dodatkowo nierzadko w lepszej jakości niż na oryginale to jest to jedna z fajnych opcji.

  • @DevilishMinecraft
    @DevilishMinecraft6 жыл бұрын

    Aż chyba sam takiego zbuduję 😄

  • @wujcio1491
    @wujcio14916 жыл бұрын

    Arhon nagrywa filmik z RPI i emulacją, świat się kończy. Swoją drogą, zasilanie maliny z pinu 5V nie powinno być nigdy stosowane ze względu na brak zabezpieczeń. Może to doprowadzić do uszkodzenia. Zresztą w 3:32 widać już w prawym górnym rogu ikonę o problemach z zasilaniem. Edit: faktycznie, mój błąđ.

  • @PLOBEXRIME

    @PLOBEXRIME

    6 жыл бұрын

    Może być stosowane bez problemu jeżeli jest stabilizowane. A ikona pojawia się najzwyczajniej z braku prądu. Chińscy producenci zasilaczy USB potrafią deklarować prąd 2,5A na obudowie a po zmierzeniu wychodzi 750mA max. A to już jest za mało dla RPi 3 które ma emulować gry i to z podłączonymi akcesoriami do grania.

  • @izimsi

    @izimsi

    6 жыл бұрын

    można stosować, tylko trzeba wiedzieć co się robi.

  • @igorstaszak133

    @igorstaszak133

    6 жыл бұрын

    Pewnie ze mozna... Zasilanie i z portow gipo i tak jest pobierane z glownego zasilania (podlaczajac tam zasilanie tez odpalimy maline) a to ze cos widac na ekranie swiadczy jedynie o slabym zasilaczu... Wydajnosc pradowa powinna byc w granicach 2A i podlaczanie maliny do standardowej ladowarki o pradzie 500mA mija sie z celem... Jednak jesli zbytnio obciazymy malinke to jedyne co sie stanie to komputer nam sie wylaczy... I tyle... Zasilanie portow gipo/czy usb nie przechodzi przez zadne uklady scalone wiec obcoazone nimi uklady obciazaja bezposrednio zalilacz ;)

  • @izimsi

    @izimsi

    6 жыл бұрын

    Igor Staszak z tego co pamiętam, to zasilanie z micro USB bezwzględnie przechodzi przez bezpiecznik (chyba polyfuse) i jeden scalak blokujący prąd płynący w stronę zasilacza. Od siebie dodam, że raz przez przypadek podłączyłem chyba +12 albo +9V pod szynę +5V (tę teoretycznie bez zabezpieczeń) i nic się nie uszkodziło, przetwornice chyba nie chciały wystartować.

  • @jurekwiduch6047

    @jurekwiduch6047

    6 жыл бұрын

    Robiłem 5 lat temu prace magisterską na Raspie. Od tamtego czasu pomimo miłości do ElektroInformatyki nigdy wiecej nie kupiłem raspa. Mam w domu 4 inne sprawne SBC o mocy przewyższającej Raspy. Tak naprawde to miałem dwa raspy, każdy z nich wytrzymał kilka dni - brak zabezpieczenia portów wyjściowych USB. Podłączyłem aktywny hub usb, który jak sie okazał miał magiczną funkcję napięcia na wejściu, fajne - wyglądało to tak jakby nie trzeba było zasilacza dla raspa, niestety tamto napięcie nie było zbytnio stabilne, a rasp nie miał zabezpieczeń i ot - spalił się. Ten sam hub mam podpięty pod Odroida i Cubieboarda od tamtego czasu i jakoś nie ma problemów.

  • @mirek190
    @mirek1906 жыл бұрын

    Fajne Tylko szkoda że takie krótkie

  • @mioszkaczmarek6746
    @mioszkaczmarek67466 жыл бұрын

    No fajne to, ale po co wydawać pieniądze na Raspberry Pi jak można użyć Raspberry Pi. Bez sensu...

  • @Arczuu
    @Arczuu6 жыл бұрын

    Spoko :)

  • @iammacio
    @iammacio6 жыл бұрын

    mega!

  • @Dydzio
    @Dydzio6 жыл бұрын

    Archon, a kojarzysz coś nieco lepszego, coś, na czym poza gierek z NESa można byłoby odpalić teź coś ze stajni Sony i nowszych Nintendo? Może nawet PS3? Niekoniecznie chodzi mi o jakiegoś potwora na bazie ITX

  • @Tyle_smalcu
    @Tyle_smalcu6 жыл бұрын

    Nawet żeś mnie zainteresował

  • @dohujawafla
    @dohujawafla6 жыл бұрын

    2 i pół Jagiełły, czyżby nawiązanie do Tytusa ?:D

  • @nikolauzur8503

    @nikolauzur8503

    6 жыл бұрын

    dohujawafla hyba tak

  • @adudududu8
    @adudududu86 жыл бұрын

    Piękna sprawa

  • @grzegorzgk31
    @grzegorzgk316 жыл бұрын

    Ja tam zwyczajnie zainstalowałem emulator i podłączyłem do tv :p

  • @Gethon
    @Gethon6 жыл бұрын

    Archon nie mówiący o piractwie przy temacie emulacji? Kim jesteś i co z robiłeś z Archonem!?

  • @hanzohattori9027

    @hanzohattori9027

    6 жыл бұрын

    Też mnie to zaniepokoiło.

  • @panadolf2691

    @panadolf2691

    6 жыл бұрын

    Archon się nawrócił.

  • @grzyby6474

    @grzyby6474

    6 жыл бұрын

    Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę, ale emulacja nie musi oznaczać piractwa. Nie jest to też pierwszy raz, kiedy Archon nie wspomina o piractwie poruszając temat emulacji.

  • @polishautistic2137
    @polishautistic21376 жыл бұрын

    Raspberry pi 3 może być podłączony przez kabel av do starych telewizorów. To jak przerobimy saper na USB to będzie działać jak na famicom'ie , nes'ie lub pegasusie?

  • @DrSnorson
    @DrSnorson6 жыл бұрын

    Zamówiłem z Aliexpress, bo na Amazonie było niby za około 25$, ale wysyłkę 100$ chcieli doliczyć ;) No i z Ali też nie wyszło tyle co wspominałeś Archonie, bo najtańsza oferta z wysyłką to 48$.

  • @mateuszjaroch5499
    @mateuszjaroch54996 жыл бұрын

    Fajny materiał Archon. Szkoda że taki krótki ale zdaje sobie sprawę że to oklepany temat i jako rozwiązanie dla tradycjonalnych retro graczy jest pół środkiem. Sam posiadam Raspberry Pi przerobionego na konsolkę i naprawdę super sprawa daje dużo satysfakcji jednak nie nadaje się do poważnego grania.

  • @blackIwaterIpark

    @blackIwaterIpark

    6 жыл бұрын

    Prośba: podziel się doświadczeniami i napisz: jaki masz model RPi + jakiego oprogramowania używasz? (oraz co takiego złego dzieje się podczas emulacji?) Z góry dzięki za odpowiedź!

  • @mateuszjaroch5499

    @mateuszjaroch5499

    6 жыл бұрын

    Mam model Rasberry Pi 3 model B . używam oprogramowania recalbox. Samo oprogramowanie różni się od retro pie w zasadzie jedynie możliwością odpalenia centrum multimedialnego KODI . Samo wgranie oprogramowanie jest wyjątkowo łatwe jednak wgrywanie ROMów jest już trudniejsze. Ponieważ wiele z nich nie odpali się na emulatorze . Nie wiem od czego to zależy ale zazwyczaj miałem problem z niektórymi ROMami na PS1 i MAME jednak po znalezieniu odpowiedniego w internecie i metodach prób i błędów wszystko śmigało bez zarzutu. Konfiguracja niektórych padów jest utrudniona (u mnie pad z xbox360 działał dobrze ale z padem PS4 było gorzej) . Obsługa kilku padów jednocześnie istnieje ale mnie nie udało się skonfigurować wszystkiego tak żeby chodziło prawidłowo(być może to moja wina). Warto również pamiętać o radiatorach lub innym chłodzeniu bo ,,malinka ,, lubi się przegrzewać. Ogólnie polecam jako ciekawostkę i możliwość w miarę tani sposób zagrać w retro gierki.

  • @blackIwaterIpark

    @blackIwaterIpark

    6 жыл бұрын

    Niektóre ROM-y mogą być modyfikowane (hackowne?), może też być coś z nazwami plików (długość nazwy, jakieś znaki specjalne?), może warto popróbować z wrzuceniem wersji *.zip i rozpakowanej? Właśnie czytam, jaką micro SD kartę warto kupić - wyszło że chyba SanDisk Extreme są najbardziej wydajne - i tu PYTANIE: jaką maksymalnie wielkość karty obsłuży nam Retro Pi? (64 GB? a może nawet 128 GB?)

  • @MrThirdD

    @MrThirdD

    6 жыл бұрын

    skończyłem Suikodena 2 i dwie części Star Ocean z PSX przez RetroPie, ponad 100 godzin bezproblemowej rozgrywki a teraz czytam że "nie nadaje się do poważnego grania" i nie wiem co robić. ;)

  • @blackIwaterIpark

    @blackIwaterIpark

    6 жыл бұрын

    @ MrThirdD : Jaki dokładnie masz sprzęt? I czy go jakoś dodatkowo chłodzisz? (wentylator?)

  • @Skifes
    @Skifes6 жыл бұрын

    co do RPi mam i założę się, żę dało by się zrobić na tym też czytnik kartridży, w końcu mamy to GPiO które możemy dowolnie programować :) fakt faktem mi by się nie chciało bawić w to, ale założę się, że już ktoś dawno na to wpadł i jest gdzieś tzw gotowiec z drugiej strony raspberry nie było tworzone żeby odpalać na tym emulatory, i prawdą jest, że to co nosimy na codzień w kieszeni jest o wiele bardziej wydajne :P sama płytka jest spoko daje możliwości jedynie ograniczone wyobraźnią i mocą obliczeniową :P

  • @Qba86
    @Qba865 жыл бұрын

    Ja mam zamiar zamocować sobie Pi Zero w pudełku po miętówkach w kształcie kontrolera NESowego ;)

  • @franciszekzielony
    @franciszekzielony6 жыл бұрын

    Siedzę na dwójce :)

  • @HuraganPrzesteru
    @HuraganPrzesteru6 жыл бұрын

    Nagraj jak robisz własną konsolę Z raspberry PI zero, nie z ebaya amazona czy allegro gotowe tylko do złączenia części, tylko samemu z nwm chociażby metalowego pudełka. Potrzebne będzie np. Raspberry PI zero, pudełko metalowe, pad (będzie trzeba pokombinować, ale wieże że ci się uda), usb hub (aby rozdzielić 1 wejście na np. 4 ,2 do padów i 2 do czegoś innego), głośniczek, bateria, ekran, kabelki i co najważniejsze WIEDZA :D POMYSŁ Mógłbyś kupować odrazu wszystkiego po 2 lub 3 lub 4 sztuki i rozdawać widzom a 1 sobie zostawić. Byłoby super!!! Zyskałbyś widzów itp. Spróbuj 1 pare razy chociarz i zobaczysz.

  • @pyzior
    @pyzior6 жыл бұрын

    Szkoda że Ethernet jest z przodu a nie z tyłu

  • @ososracing4037

    @ososracing4037

    6 жыл бұрын

    Zamiast tego lepiej kupić Raspberry Pi i... Wait...

  • @mzflighter6905

    @mzflighter6905

    6 жыл бұрын

    O hej!

  • @pyzior

    @pyzior

    6 жыл бұрын

    Siema

  • @igorstaszak133
    @igorstaszak1336 жыл бұрын

    I ja bylem jednym z tych co mowili odpal cos na malinie :P bardziej mysalem recalbox niz o retropie... O tyle fajna sprawa ze mozna wykozystac porty gipo jako przyciski do grania ;) i mogl bys zbudowac na tym wlasna arcadowa maszyne ;) ja osoboscie mam dwa arcade sticki podlaczane do portu gipo ;) recalbox ma dodatkowo po jednym guziku ekstra w stosunku do retropie ;) oczywiscie mozna uzyc portow jako cyfrowych wejsc np do snesa ;) Aha i recalbox ma wbudowany KODI (na ktorym mozna ogladac filmy... Sluchac muzyki... Czy ogladac telewizje online) co czyni go o niebo lepszym softem niz retropie ;)

  • @grafaek3128
    @grafaek31286 жыл бұрын

    Arhon, szanuje . . . . . Za mi band 2 lul

  • @KarolPuska
    @KarolPuska6 жыл бұрын

    Wygrałeś!

  • @polishautistic2137
    @polishautistic21375 жыл бұрын

    jest nowy case na raspberry pi w wersji snes sfc na amazonie można kupić za 39 ileś dolarów

  • @marzenka80
    @marzenka804 жыл бұрын

    Kupiłem rosperry pi 4 nie umiem wgrać emulatora starych gier itd proszę o pomoc mam rosperry ale nie daje rady w tym temacie

  • @halguy5745
    @halguy57456 жыл бұрын

    Notice me NesPi 😍💕

  • @lechgolas6400

    @lechgolas6400

    6 жыл бұрын

    Laki2_pl Dobre xDDDDDDD

  • @ponacyczajnik3106
    @ponacyczajnik31066 жыл бұрын

    Po co mi KZread na telefonie? Obejrzę Archona na Rasberry Pi! A tak btw to jak ktoś ma to niech zrobi zdjęcie i wyślę Archonowi. Ciekawe co powie XD

  • @izimsi

    @izimsi

    6 жыл бұрын

    na rpi 1 ni uja się youtube nie da oglądać, nie wiem jak na 3

  • @bartoszf5043

    @bartoszf5043

    6 жыл бұрын

    Zbuduj telefon na raspberry pi i obejrzyj na nim Archona ^^

  • @RONINZGR
    @RONINZGR6 жыл бұрын

    o.O :D bio, bio, bioreeeeeeeeeeeeee!

  • @penetrator-777
    @penetrator-7776 жыл бұрын

    2,5 Jagiełły :)

  • @hdhdjdhhrhr4290
    @hdhdjdhhrhr42905 жыл бұрын

    dawaj następną wersje z hannspree pc stickiem

  • @emisit1628
    @emisit16286 жыл бұрын

    Może podaj link tam gdzie go dorwac? po co pzreplacać :P

  • @arhneu

    @arhneu

    6 жыл бұрын

    Hej, ja swojego chapnąłem tutaj: www.ebay.pl/itm/253049642575 Na dostarczenie z Chin czekałem 2 tygodnie.

  • @Dosterczuk1321
    @Dosterczuk13216 жыл бұрын

    Fajna rzecz

  • @mmmmmmmmmm1chi
    @mmmmmmmmmm1chi6 жыл бұрын

    Jak już kupi się to urządzenie to w jaki sposób ogarnąć na to gry?

  • @panadolf2691

    @panadolf2691

    6 жыл бұрын

    Dla mnie to oczywiste w jaki sposób.

  • @jestem0idenachama
    @jestem0idenachama6 жыл бұрын

    Jak to jest że z grami nes-atari miałem ostatni raz styczność gdzieś w 2003 i nie mam zamiaru kupować tego typu zabawek to i tak muszę u arhn obejrzeć materiał D: . Arhn mną manipuluje od 2012r kiedy pierwszy raz tu zajrzałem

  • @RetroArchiwizacja
    @RetroArchiwizacja6 жыл бұрын

    Najśmieszniejsze jest to, że każdy mówi "po co ci ten NES mini, wystarczy rasberry Pi" a tak naprawdę to mało kto z tych "polecających" sam posiada to raspberry Pi

  • @jakubbalcerzak4484

    @jakubbalcerzak4484

    6 жыл бұрын

    Zgadzam siw szczegolnie ze wiekszosc z nich nawet by tego nie umiala zrobic

  • @mateuszzimon8216

    @mateuszzimon8216

    6 жыл бұрын

    Posiadam B+ i 2, ale i tak po co Raspberry Pi skoro można do większości użyć Arduino/ATmega (Licznik subów/Zegar). I niech żyją chińskie klony

  • @maciekty5758

    @maciekty5758

    6 жыл бұрын

    Posiadam pi zero w i uważam je za jedyną słuszną opcję. Obecnie czekam na Wyświetlacz na serial port z chin co żeby przenośną własną dokończyć

  • @3dhYT

    @3dhYT

    6 жыл бұрын

    Ja mam RPi2 i RPi3, ale nigdy nikomu nie polecałem tego sprzętu. Po co, każdy już wie, że Pi jest najlepsze ( ͡° ͜ʖ ͡°) Za to polecam wtyczkę *Gamestarter* do Kodi. Jeśli częściej oglądasz filmy jak grasz, to będzie w sam raz :)

  • @damgor5418

    @damgor5418

    6 жыл бұрын

    Axel - Retro Archiwizacja Pamiętasz mnie?

  • @flotopl5737
    @flotopl57376 жыл бұрын

    Mówiłem xD

  • @Petrovelly
    @Petrovelly6 жыл бұрын

    Urocze maleństwo

  • @thebill5376
    @thebill53766 жыл бұрын

    Jestem tu tylko dzięki miniaturce xd

  • @wojtecz
    @wojtecz6 жыл бұрын

    W krócej niż 5 minut a film trwa 5:03 (wiem że się czepiam)

  • @joshoel6498
    @joshoel64986 жыл бұрын

    Chomik jest zajebisty

  • @dos1837
    @dos18375 жыл бұрын

    skoro chodzi toto pod linuxem, to masz tu projekt naszej gry do pobrania/zkompilowania. Jesli będzie sie uruchamiało, to dodamy sterowanie na dotyk, bo na razie jest tylko klawiatura. Oba plii muszą się znajdować w tej samej lokalizacji github.com/MasterPolska123/Pixel-Zone-master/releases

  • @szymonon9038
    @szymonon90386 жыл бұрын

    Można to zbudować z RP zero ?

  • @patryk8619
    @patryk86196 жыл бұрын

    Jestem w szoku... że nie ma pouczenia na temat szkodliwości piractwa xD.

  • @wojciechszacon9163
    @wojciechszacon91636 жыл бұрын

    Ta obudowa ma jeden problem. Otóż zasilanie dla Raspberry jest przekazywane poprzez interfejs GPIO który może przewodzić prąd o natężeniu 750 miliamperów a komputerek do pełnej wydajności potrzebuje 2000 miliamperów (2 amperów)

  • @SlothMcLazy
    @SlothMcLazy6 жыл бұрын

    Sam mam Raspberry Pi i muszę przyznać że sprzęt nie radzi sobie z emulacją konsol od PS1 wzwyż. Proponowałbym zakup HDMI stick na którego wgrywamy sobie Linuxa i z repozytorium zasysamy sobie RetroArch. Co prawda wyjdzie to trochę drożej ale tą metodą mamy fajne porzenośne urządzenie z grami retro z około 40 konsol. Warto pamiętać że retro arch nie jest emulatorem samym w sobie tylko launcherem emulatorów który dodatkowo ładnie organizuje naszą ROM'ową bibliotekę.

  • @maciekty5758

    @maciekty5758

    6 жыл бұрын

    NinjaAlbertoSan Ale takie pi zero / zero w jest jeszcze opłacalne. Kosztuje tyle co nic. A na karcie 8 gb można zmieścić wszystkie romy na wszelkie Atari, gameboja, nesa, sms, licząc aż do tych które zajmują więcej niż 5mb, w sumie na karcie mam 38000 Romów

  • @maciekty5758

    @maciekty5758

    6 жыл бұрын

    No i fajne jest w tym, że ma zintegrowany interfejs Bluetooth

  • @needforspeed2033

    @needforspeed2033

    6 жыл бұрын

    No to prawda, gry na PSX nie działają dobrze... Gdy ustawisz rozdzielczość na lepszą, ale tak to na większość gier ta lepsza rozdziałka działa, a jak się zacina to trzeba zmniejszyć ;/ (też mam Raspberry pi 3) od paru miesięcy i w cholerę się przydaje (np. gdy włączam Spyro dla brata by z kompa zszedł xd)

  • @SpaceCadet5100

    @SpaceCadet5100

    6 жыл бұрын

    *GNU/Linux

  • @yankes4682

    @yankes4682

    5 жыл бұрын

    to podepnij socket do kości ramu i dysk ssd pod usb

  • @micropanda7916
    @micropanda79166 жыл бұрын

    Po co ci własna konsola zrobiona z Raspberry Pi? przecież to mozna zrobić z raspberry Pi!

  • @MrGrzech1991
    @MrGrzech19916 жыл бұрын

    A co z padami? Cały film czekałem a tu ani słowa.

  • @pawwlo6722
    @pawwlo67226 жыл бұрын

    Czy tylko mi filmy od archona się nie pojawiają w proponowanych?

  • @Atr3ju
    @Atr3ju6 жыл бұрын

    Mój pegasus to MT-777DX i mi wystarczy do grania. Zero ustawień, zero problemów, obraz się nie trzęsie. Po co mi NesPi ?

  • @eloelodzimejl
    @eloelodzimejl6 жыл бұрын

    Na ali ta obudowa kosztuje ponad 130 zlotych. Czy ma ktos tansza oferte NESpi?

  • @GrimmerPl

    @GrimmerPl

    6 жыл бұрын

    eloelodzimejl Przyjrzyj ebaya lub po prostu szukaj w miejscach, gdzie możesz zapłacić w funtach. Powinno wyjść trochę taniej.

  • @MariouszLukawski

    @MariouszLukawski

    6 жыл бұрын

    Na Banggoodzie pojawiły się ale dopiero na początku października będzie można je kupić. Cena około 80 pln.

  • @yankes4682

    @yankes4682

    5 жыл бұрын

    na allegro jest za 99zł

  • @mattx5499
    @mattx54994 жыл бұрын

    Mój kolega kupił dawno temu pierwszy model Raspberry Pi, niedawno go odkopał i poprosił mnie, żebym mu zrobił konsolkę. Zainstowaliśmy Lakka OS i wrzuciliśmy romy. Jak się później okazało pierwsze RPi daje radę emulować NESa, Segę Genesis, PC Engine oraz GameBoya bez żadnych problemów. Nie daję rady ze SNESem, GB Advance itp. Biorąc pod uwagę, że to najsłabsza wersja to i tak jest dobrze i na pewno jest to lepsze rozwiązanie niż te niedorobione badziewia, tandetne famiclony, którymi zasypany jest rynek. Wystarczy dokupić porządnego pada, najlepiej bezprzewodowego i mamy coś co działa jak należy.

  • @kerizgamer6558
    @kerizgamer65586 жыл бұрын

    Odpali pkm sun moon albo x y?

  • @manicthehedgehog2667

    @manicthehedgehog2667

    6 жыл бұрын

    keriz Gamer Aktualnie nie ma żadnych emulatorów Nintendo 3DS ale za to jest emulator Nintendo DS

  • @ChrisPeterJ
    @ChrisPeterJ6 жыл бұрын

    Wbrew pozorom bardzo łatwo dziś legalnie kupić romy do emulacji na niektóre platformy. Na porty z Segi MegaDrive sprzedawane na Steamie to tak na prawdę komplety emulator+rom. TADAAM

  • @wcisnijstart
    @wcisnijstart6 жыл бұрын

    Zgadzam się w pełni - ludzie którzy wychowali się na emulatorach nie wiedzą, że prawdziwy sprzęt jest kompletnie inny, trochę tak jak Elvis i jego każdy inny sobowtór ;)

  • @luck19983
    @luck199836 жыл бұрын

    jaka konsola jest ostatnią którą potrafiłby odpalić ten rpi?

  • @MarcinKralka

    @MarcinKralka

    6 жыл бұрын

    raspberry pi 3 powinien sobie dać radę spokojnie z psx i nintendo ds, oraz z lekkimi ścinkami n64 oraz dreamcast, z dużo większymi ścinkami nawet PSP.

  • @MrThirdD

    @MrThirdD

    6 жыл бұрын

    emuluj nintendo DS z jego dotykowym ekranem i rysikiem, powodzenia ;)

  • @needforspeed2033

    @needforspeed2033

    6 жыл бұрын

    MrThirdD Jest emulator na niego zwanym Drastic (mówimy o DS). Poczytaj o tym jak on dobrze działa :) (Sam używam)

  • @MrThirdD

    @MrThirdD

    6 жыл бұрын

    mam DSa z kartą R4 więc raczej mi się nie przyda ale przyznaję że ciekawostka, poczytam :)

  • @MarcinKralka

    @MarcinKralka

    6 жыл бұрын

    Nie wszystkie gry na DSa wymagają używania ekranu dotykowego.

  • @Dzichader
    @Dzichader6 жыл бұрын

    Po co mnie ten Rasspery Pi jak można kupić Arduino

  • @quitet9281
    @quitet92816 жыл бұрын

    Kliknąłembo grunio na miniaturce

  • @megus_vae
    @megus_vae6 жыл бұрын

    Najlepiej jest kupić sobie Raspberry Pi i wrzucić na niego emulatory.

  • @HalloweenJoni99
    @HalloweenJoni996 жыл бұрын

    A ja mam retroarch na steam linku.

  • @kamiljanisz8956
    @kamiljanisz89566 жыл бұрын

    Po co ci rasberry pie skora możesz mieć rasberry pie😃

  • @donoleq
    @donoleq6 жыл бұрын

    Zerkniesz kiedyś na MintyPi?

  • @needforspeed2033

    @needforspeed2033

    6 жыл бұрын

    Aleksander Dobrowolski "chujowe bo za drogie" comments incoming

  • @SthSth-ue7wt
    @SthSth-ue7wt6 жыл бұрын

    zrecenzujesz atari flashback 8 gold

  • @radzio40k
    @radzio40k6 жыл бұрын

    ale po co coś takiego jak można by użyć raspberry Pi?

  • @bazylinazaruk
    @bazylinazaruk6 жыл бұрын

    3:23 czo to za opaska

  • @jakubbalcerzak4484
    @jakubbalcerzak44846 жыл бұрын

    Jak zmiesci sie 3,2i 1 to zero tez

  • @arhneu

    @arhneu

    6 жыл бұрын

    Zmieścić się zmieści, bo jest mniejsze, ale bez lutowania nie da się go użyć, bo nie ma pinów GPIO takich jak większe modele, a co za tym idzie nie będzie się go dało podpiąć bez dodatkowych modyfikacji.

  • @vaperson
    @vaperson6 жыл бұрын

    Z WYJĄTKIEM A NIE ZA WYJĄTKIEM BARANIE

  • @arhneu

    @arhneu

    6 жыл бұрын

    +JosziPL A da się to postawić na Raspberry Pi?

  • @vaperson

    @vaperson

    6 жыл бұрын

    omg w arhn.eu same roboty pracują xd

  • @komendantlopp9116
    @komendantlopp91166 жыл бұрын

    Jeszcze tylko czekać na takiego gameboya

  • @MarcinKralka

    @MarcinKralka

    6 жыл бұрын

    jest PSPi :) othermod.com/pspi-1000-version-4/ ale musisz skądś wytrzasnąć obudowę do PSP 1000

  • @wiolettakazmierczak5543
    @wiolettakazmierczak55435 жыл бұрын

    Ktoś chciał zrobić eksperyment Wgranie karalucha do dowolnej konsoli

  • @wojciechkrasuski3189
    @wojciechkrasuski31896 жыл бұрын

    Recal box też by się nadał

  • @needforspeed2033

    @needforspeed2033

    6 жыл бұрын

    Wojciech Krasuski Ta, recalbox łatwiej zainstalować, ale retropie jest od dłuższego czasu i jest więcej o nim na forach napisane jak różne rzeczy naprawić (w zasadzie też działa na recalbox bo są oba oparte o retroarch/emulationstation ale wiadomo ;)

  • @pawemikoajczyk1087
    @pawemikoajczyk10876 жыл бұрын

    Phi, przecież mogę sobie ściągnąć emulator na PC i pykać gierki z poziomu mojego kochanego Windowsa, zmieniając ROM'y jak wykałaczki. Dodatkowo nic za to nie zapłacę! >argumentowanie ala fanboye Raspberry Pi lvl 100

  • @nodeadphones9663
    @nodeadphones96636 жыл бұрын

    Janusz Janusz Everywhere

  • @szymontabor4366
    @szymontabor43666 жыл бұрын

    LOL DZISIAJ NA J. ANGIELSKIM MIAŁEM CAŁY TAMAT O RASPBERRY Pi

  • @deadchannel1655
    @deadchannel16555 жыл бұрын

    Nespiak!

  • @Mik3l24
    @Mik3l246 жыл бұрын

    Problemem może być uzyskanie ROMów... Nie każdy fan retro ma sprzęt do zrzucania ROMów z kartridży a nawet nie wszyscy mają oryginalne gry. Skąd można wziąć ROMy bez piracenia i zrzucania z kartridży?

  • @chwalimir9502

    @chwalimir9502

    6 жыл бұрын

    Podpowiem - użyj google

  • @blackIwaterIpark

    @blackIwaterIpark

    6 жыл бұрын

    Jemu chyba bardziej chodzi o uczciwość i etykę w tym temacie.

  • @needforspeed2033

    @needforspeed2033

    6 жыл бұрын

    (Nes,snes,gba,psx,ds,atari,commodore,its) rom download wpisz w google... Najlepiej np. Snes rompack download (tylko nie romsets)

  • @Mik3l24

    @Mik3l24

    6 жыл бұрын

    +needforspeed2033 NIE piraty.

  • @patrycjazawadzka3442
    @patrycjazawadzka34426 жыл бұрын

    NieśPI

  • @patrykperonski5459
    @patrykperonski54596 жыл бұрын

    Po co to można przecież kupić AVR ;)

  • @Wilk111
    @Wilk1113 жыл бұрын

    Nawet fajny sprzęt. Tylko masz przerąbane jak coś zgubisz

  • @polskiluigi8326

    @polskiluigi8326

    2 жыл бұрын

    Co zgubisz?

  • @qrajr
    @qrajr6 жыл бұрын

    Po co to komu jak w sobotę ma być koniec świata... Ach w8 to było wczoraj.

  • @xfruz7262
    @xfruz72626 жыл бұрын

    mam raspberry pi i mam retro pi

  • @wojciechszacon9163
    @wojciechszacon91636 жыл бұрын

    Ja schowka do kart sd stosuję jako schowek dla śrubek

  • @kryspin013
    @kryspin0136 жыл бұрын

    Lakka TV jest bardzo dobry jak coś.

  • @Baoslaw
    @Baoslaw6 жыл бұрын

    Po co Emulować gry na Raspberry Pie. ., jak można emulować na Raspberry Pie...

  • @Sobanator93
    @Sobanator936 жыл бұрын

    Ps1 emuluje elegancko. Wyżej już nidyrydy.

Келесі