Tomasz testuje - pieco-kominek III gen. - odc.1 rozpalanie

Ғылым және технология

Zapraszam do obejrzenia nowej serii dot. mojego pieco-kominka III generacji.
Kominek testuje już u siebie od przeszło 5 lat jako alternatywne źródło ciepła w zimie. Kominek jest wyposażony w system bloków akumulacyjnych ciepła oraz system rozprowadzania wody na grzejniki.
Uwaga: To rozwiązanie NIE JEST typu płaszcz wodny ani DGP!
Prezentowany sposób rozpalania w palenisku jest wg mojej wiedzy na tą chwilę najbardziej optymalny jaki wypracowałem. Spalanie odbywa się tu z odzyskiwaniem ciepła spalin - dzięki pełnej automatyce mojego wykonania.
W trakcie ładowania akumulacji pieco-kominka powstaje bardzo niewiele spalin, a budynek emituje kominem jedynie przez 2-3 godziny. Są to dobrze dopalone bezdymne gazy spalinowe. Zapach jest o wiele lepszy niż z pobliskich domostw opalanych węglem - pachnie przyjemnie drewnem. Samo ciepło jest bardzo przyjemne a poniżeważ temperatura zwykle oscyluje między 40-55C nie lata zbyt wiele kurzu.
Koszt wykonania takiego pieco-kominka jest spory (w zależności od mocy może być między 20-40k). Daje natomiast spore oszczędności na opłatach za gaz (praktycznie używamy gazu jedynie do ogrzewania wody użytkowej). Koszty (w 2021) ogrzewania naszego zautomatyzowanego w prosty sposób domu o pow. 110m2 - to max. 1300PLN rocznie.
Zapraszam do oglądania.
Ps. Dla zainteresowanych na końcu podaje kontakt - jeśli ktoś miałby więcej pytań można pisać na maila.

Пікірлер

    Келесі