Сучасна діагностика та лікування пацієнтів з порушеннями сну та дихання уві сні в період війни.

Ғылым және технология

Майстер-клас: «Сучасні методи діагностики та лікування пацієнтів з порушеннями сну та дихання уві сні. На що звернути увагу в період війни та у післявоєнний період.»
До доповіді запрошується Погорецький Юрій Несторович з майстер-класом: «Сучасні методи діагностики та лікування пацієнтів з порушеннями сну та дихання уві сні, на що звернути увагу в період війни в Україні та у післявоєнний період. Будь-ласка, Юрій Несторович!
-Доброго дня, шановні колеги, шановний Андрію Едуардовичу, пані Олено! Вітаю всіх учасників конференції! Бажаю вам почерпнути нових знань, це перша школа терапевтів, це дуже цікава традиція, що на першій конференції присутній доктор-сомнолог. Хочу подякувати Андрію Едуардовичу за те, що запросив мене на таку відповідальну конференцію і хочу повідомити, що йому сьогодні по завершенні конференції вручимо сертифікат, як шановному терапевту-сомнологу. Тобто є сомнолог-гінеколог, кардіолог-сомнолог, пуль монолог-сомнолог, тепер буде терапевт-сомнолог. І хотів би, щоб з цього моменту запровадилась така тематика - кожен лікар має бути сомнологом.
Я доктор-сомнолог, погорецький Юрій Несторович, президент Всеукраїнської асоціації медицини сну, маємо свій власний досвід і прохання в кого виникнуть запитання, тема дуже актуальна, дуже болюча на сьогоднішній день під час біди, війни, яка відбувається в Україні є телефони довіри: (050) 311-39-67, (050) 380-23-28. Запишіть, дзвоніть.
Постулати, на що треба звернути увагу в цій лекції, конференції:
1.На першому місці факторів ризику виникнення та загострення різних захворювань у Ваших пацієнтів будуть знаходитись порушення сну та дихання уві сні - хропіння та апное! Шановні колеги терапевти, зверніть на це увагу.
2.Ви можете стати першими у постановці правильного первинного діагнозу у Ваших пацієнтів, завдяки тільки декільком запитанням та правильно скерувати їх на першочергові обстеження до сомнолога.
Тема в першу чергу стосується вас, для вас, для ваших рідних і близьких, ми з вами знаходимось у групі ризику, ми з вами недосипаємо і так починаються проблеми з порушеннями сну і порушеннями дихання уві сні.
Історичні факти, революційні відкриття та Нобелівські премії. Перший цікавий момент для сомнології, коли у 1958 році А.Б.Лернером був відкритий гормон мелатонін, у 2017 році буда отримана Нобелівська премія по циркадним ритмам, треба правильно вчитись спати, у 2018 році - по імунітету, у 2019 році по гіпоксії, які тісно пов’язані з порушеннями сну. 2017 рік, переломний момент, бальзам на душу сомнологів, підтверджено, що існують циркадні ритми і не треба їх порушувати.
Оце структура сну - зелена синусоїда, ви бачите, є декілька заходів по синусоїді, є перший захід о 23:00, глибока 4-та фаза сну, другий цикл, третій і так далі, п’ять циклів за ніч. Червоним кольором позначена перша друга фази сну з пробудженнями - це люди з хропінням та апное сну. Так от секрет Нобелівської премії в чому полягає, треба навчитися о 22:00 лягати спати, щоб о 23:00 бути в цій точці. Перенести цю точку далі неможливо, а в цій точці виробляється золотий гормон мелатонін, якого в 6-ть разів більше, ніж за всю подальшу ніч. Так що, будь-ласка шануйте свій власний сон і своїм прикладом в сім’ї і далі своїм пацієнтам передавайте цей секрет. Революція у медицині у найближчі 30-50 років буде проходити через вирішення проблеми порушень сну. Мелатонін - оберігаємо його і культивуємо.
Звісно на перше місце ставлю питання, що сон - це стратегічна зброя. Своєчасна діагностика та лікування порушень сну та дихання уві сні у військовослужбовців, цивільних та переселенців - це питання національної безпеки України!
Віськова сомнологія підтверджує, що серед всіх військовослужбовців 88% будуть мати посттравматичні стресові розлади, а в них на перше місце виходять порушення сну.
Результати дослідження: з 110 військовослужбовців 97,3% були чоловіки (середній вік 33,6 років, середній індекс маси тіла 30,0 та 70,9% повернулися з бою після 12 місяців.
Порушення сну були діагностовано у 88,2% військових тільки 11,8% мали нормальний сон. Загалом 62,7% мали обструктивне апное сну (СОАС) та 63,6% безсоння. Ексклюзивні діагнози безсоння та СОАС були присутніми в 25,5% та 24,5% військових відповідно; 38,2% мали супутні безсоння та СОАС.
Висновки: безсоння, депресія та СОАС є головною причиною порушення сну у військовослужбовців при поверненні з бойових дій і вони потребують своєчасної діагностики та лікування порушень сну та дихання уві сні!
#порушеннясну #порушеннядихання #класифікаціяапное #поширеністьапное #сонливістьзакермом
Лабораторія сну доктора Погорецького:
Наш сайт - www.sleeplab.com.ua
Facebook - / sleeplab.ukraine
Instagram - / son_i_dyhanie
Telegram - t.me/sleeplab_ua
Viber - invite.viber.com/?g2=AQBwfpXy...

Пікірлер

    Келесі