Renovace starých van

Пікірлер: 55

  • @KaelSvalcembelk
    @KaelSvalcembelk6 жыл бұрын

    Tyhle videonávody jsou super. Čeká mě podobná akce asi za měsíc. Je bezva si činnost takhle prohlídnout a podle toho se rozhodnout, jestli na to mám nebo ne. Tohle vypadá dobře, zkusím to sám.

  • @HonzaS2
    @HonzaS2 Жыл бұрын

    Zdar lidi, vcera jsem to dodelal a je to super. Muj tip, pouzijte dobry molitanovy valecek, aspon na druhy nater, stetec nechava stopy. A dobre si odmerte pomer. Vysledek je nad ocekavani.

  • @liboroujezdsky8607
    @liboroujezdsky86077 жыл бұрын

    Včera jsem natíral. Tyto věci jsou pro mě nové a chválím návod, je výborný. Vyšlo mě to na cca 5set. S výsledkem jsem spokojený tak, že se mi už nechce natírat ani druhou vrstvu - samozřejmě to udělám. Dělal jsem vše přesně dle návodu se všemi stejnými přípravky a doporučeními ve videu, s válečkem. Vyjma brusného papíru. Ten mi vůbec nevyhovoval (asi nějaká špatná značka - hned se zničil a výsledek žádný s waterproof), použil jsem tedy obyčejný P150 (naštěstí domácí zásoby z jiné věci). Druhou vrstvu chci použít už z lehka ještě jemnější. Ředění dle údajů ČSN na plechovce 100:36 g s tvrdidlem, přidal jsem i trochu ředidla od oka asi 1dc na 0,7 litrů již namíchané barvy. Zbylo mi i na starý dřez v kuchyni. Kdo si bude práci ulehčovat, čistit třeba jarem namísto lihem, ředit to od oka (když nemá zkušenosti) a nebo něco vynechá, určitě se to na výsledku pozná. Kdo na to nemá ruce, chuť a čas, rozhodně ať využije profesionální firmu (vidím jednu níže).

  • @mnxnm
    @mnxnm3 жыл бұрын

    Dal jsem si s tím pěknou práci, ale povedlo. Broušení smaltu je sice nadlouho, ale na rozdíl od rad ve videu se to nemusí zase tak přehánět, stačí když tam bude náznak matnosti, a barva na tom bude držet. Jen kdo to chce zkusit, nedejte na některé rady a rozhodně nešetřete na válečkách. Já na ně dal a koupil ty nejlevnější. Při obou nátěrech se mi rozlomili, což byla naprostá paráda, protože pak v laku ulpívaly kousíčky molitanu z těch rozlomených míst, vybíral jsem je pinzetou jak popelka, zatímco lak zasychal. Nejlepší na tom bylo, že jsem si takhle narušil původně krásně nalakovaná místa a po zaschnutí tam jsou kvůli tomu hrbolky. Takže váleček za 10kč? Haha, sekat ruce za tyhle rady!

  • @bobovik1975

    @bobovik1975

    2 жыл бұрын

    zitra natiram ja-jen nemam ten lihovy prostredek 6413

  • @mnxnm

    @mnxnm

    2 жыл бұрын

    @@bobovik1975 To je jen na očištění. Držím palce

  • @ivansenko208
    @ivansenko20811 ай бұрын

    Ešte by ma zaujímalo ako ošetriť hrdzavé miesta napr. okolo výtoku? Lebo natrieť to rovno epoxydovou farbou asi dlho nevydrží keď to bude hrdzavieť pod farbou.

  • @KaelSvalcembelk
    @KaelSvalcembelk6 жыл бұрын

    Právě to mám za sebou. Sice s konkurenčním výrobkem, ale stejný princip. Nechápu, co MsLenkap vyváděla, že to tak zmrskala. Jsem kutil, nijak zvlášť zručný. Přesto jsem proces zvládl a výsledek fajn. Moje tipy: smirkovat za mokra, splachovat sprchou. Až si myslíte, že to máte, důkladně vanu vysprchovat, obalit baterii hadrem (jednak abyste na ni nesáhli barvou, druhak aby ani kapka neukápla), hadr zafixovat izolepou, nešetřit). Vysušit důkladně vanu starým hadrem, odmastit, znovu lehce za úplného sucha přejet smirkem a ten jemný bordýlek vytáhnout vysavačem. Připravte si k ruce ručník. Budete se potit a kapky potu vám nesmí kapat do nátěru. V prvním nátěru jsem to podcenil a docela byly kapičky vidět - druhý nátěr je schoval. Dělal jsem úplně vše válečkem (nejlevnější spokar), i kouty. Dá se to snadno. Na první pohled vás napadne "ježiši, to je hrbolaté", ale ten nátěr se za chvilku "přeskupí", rozteče a vypadá následně jako lak. Být to plechová vana, nic bych nenatíral a koupil bych novou. Ale mám krásnou litinovku starou snad 50let a tu mi bylo líto vyhodit. Výsledek je skvělej! Za sebe doporučuji, je to i pro lemply.

  • @pejan

    @pejan

    5 жыл бұрын

    A úplně nejlepší je na smirkování multifuknční vibrační bruska www.kasa.cz/multibruska-bosch-pmf-190-e-set/?gclid=Cj0KCQjw5s3cBRCAARIsAB8ZjU3rtpHaZNwyUMFt8xjIXNu478VVzSgMgx_dU9dPd3bGTAhvwfnigmUaAmBcEALw_wcB. Klidně můžete i za sucha a nenadřete se, jemným smirkem vanu super vyhladíte

  • @podtkolenka

    @podtkolenka

    4 жыл бұрын

    Po druhé se brousí zase s vodou ?

  • @KaelSvalcembelk

    @KaelSvalcembelk

    4 жыл бұрын

    @@podtkolenka Ta "voda/nevoda" nemá vliv na pevnost nátěru. Spíš jde o to, že se jinak drží na hladkém povrchu a jinak na osmirkovaném. Takže vám to pomáhá se zorientovat, kde to ještě přelíznout. Na suchém se hůř poznává, kde už jste s papírem byl. To platí pro starý nátěr, který je lety používaní na různých místech různě poškozen / zbarven / zmaštěn. Když provedete první nátěr, barevně se vše sjednotí a tam už jste schopný vidět i za sucha, kde už jste smirkoval a kde ne.

  • @podtkolenka

    @podtkolenka

    4 жыл бұрын

    @@KaelSvalcembelk mám za sebou první nátěr a mám zaslepený odpad a přijde mi jako blbost to teď mokřit před druhým nátěrem, takže bude stačit bez vody ?

  • @KaelSvalcembelk

    @KaelSvalcembelk

    4 жыл бұрын

    @@podtkolenka Jo, souhlas! Nechte první nátěr zatvrdnout dle návodu. Pak si osmirkujte první nátěr nasucho, jemně si prstama zkontrolujte, že jste to osmirkoval skutečně všude (je to poznatelné na dotyk), jemný prášek vytahněte vysavačem (opatrně, abyste si do první vrstvy nerýpal, bezdotykově) a běžte na druhý nátěr. Ten nechte schnout určitě dva dny minimálně, než se ve vaně začnete mýt. Ať se daří!

  • @nelakostkova7361
    @nelakostkova73616 жыл бұрын

    Já teda nevím jak a čím MaLenkap natírala vanu, ale já jsem celou vanu včetně rohů natřel válečkem, použil jsem přípravek v poměru podle návodu, pořídil jsem i ředidlo kdyby byla směs moc tuhá, ale nebylo potřeba a nejenom, že vana je hladká jako dětská prdelka, ale vypadá jako nová. Takže za mě OK a to jsem kutil amatér.

  • @janaknihova

    @janaknihova

    6 жыл бұрын

    Nel Nel Dobrý den,nemohli bychom se nějak zkontaktovat? Měla bych pár otázek ohledně takovéto renovace vany. Bylo by to možné? Diky.

  • @001jozef
    @001jozef4 жыл бұрын

    Zdar, s tým valčekom akosi nejde docieliť ten hladký a jemný povrch. So štetcom sa mi to zdá hladkejšie. Bude lepšie urobiť finálny náter len so štetcom? Ďakujem

  • @ivansenko208
    @ivansenko20811 ай бұрын

    Akým tmelom sa opravujú natierané miesta? Je možné použiť denaturovaný lieh na riedenie/čistenie namiesto 6413 (6300) ? Na odmastenie by sa mohol teoreticky použiť aj Isopropylalkohol. Ten tiež tak nesmrdí a ja ho používam na odmasťovanie malých vecí pred lepením.

  • @pv6803
    @pv68034 жыл бұрын

    PVC sa dá obnoviť ?

  • @martysobotenka9765
    @martysobotenka97654 жыл бұрын

    Dobrý den koupil jsem si epolex dvousložková barva jako ve videu ale nechápu proč první nátěr redim tuzidlem a druhý ředidlem to do druhého nateru už nedám to tužidlo?děkuji za případnou odpověď

  • @razmocze

    @razmocze

    4 жыл бұрын

    Ředidlo je jen na zředění hustoty nátěru , popř. na odmaštění a čištění po obroušení vany. Druhý nátěr znova stejný postup jako první.

  • @martysobotenka9765

    @martysobotenka9765

    4 жыл бұрын

    @@razmocze děkuji

  • @schuppler7
    @schuppler7 Жыл бұрын

    Již brzy se chci pustit do renovace vany a tak prosím o upřesnění pár informací. Můžu použít technický líh na odmaštění ? Ředit trošku tím ředidlem budu jen první nátěr, nebo pouze druhý, nebo první i druhý? A protože někde v článku psali velurový váleček a tady pan Koubek říká nylonový, koupila jsem nylonový :) Pro jistotu 2 ks. Někde jsem četla, že se má natírat jedním směrem, ale pan Koubek to natírá i křížem? Smirkový papír pod vodou namáčím častěji, nebo stačí když je jen mokrý? Jak nejlépe odměřit poměr těch 2 sloužek, nějaký fígl? Je potřeba mít nátěr v kovovém hrníčku třeba? Jsem kutil amatér :) Já doufám, že se dílo podaří a když ne ...♪ ♫ Děkuji moc za odpověď a už se na to těším :)

  • @barvyalakyteluria8723

    @barvyalakyteluria8723

    Жыл бұрын

    Dobrý den, díky zhlédnutí návodu a teď k odpovědi😊 - odmaštění technickým lihem je možné. Lze použít i odmašťovače, případně jiná rozpouštědla např. C6000. Povrch je třeba odmastit i před broušením. Ředění záleží na podmínkách při aplikaci, nejprve vyzkoušejte bez ředění, pokud by se barva během chvilky neslila do hladka, mírně přiřeďte cca do 5%. Nylonový váleček je vhodný, barvu nanášejte určitě křížovými tahy. Smirkový papír namáčejte častěji, jen jedno namočení nestačí, na broušeném povrchu by měla být stále „vrstva“ vody. Dávkování barvy a tužidla doporučujeme dodržet přesně dle návodu - odvažte na kuchyňských vahách nebo odměřte měrkou. Hmotnostní dávkování je 100 dílů barvy : 33 dílům tužidla, objemové je 70 dílů barvy : 30 dílům tužidla. Tým BARVY A LAKY

  • @zavurec
    @zavurec10 жыл бұрын

    Je krásné že se pan Talafant zabývá renovováním van celej život..doporučil by mě jiné video či postup a připravky?

  • @milan6212

    @milan6212

    9 жыл бұрын

    www.nateryvan.cz Ano, jsem lakýrník, proto bych vám doporučil, aby jste si nechal vanu opravit od profesionální firmy. Těžko radit postup a přípravky, stejně jako, když si koupíte barvu na auto, někdo vám poradí nějak a vy zkusíte nastříkat blatník, tak nikdy nezpracujete barvu, přípravu podkladu apod tak, jako lakýrník který v tom má praxi několik let, stejně tak je to u renovace vany. Jedna věc je vidět a napodobit video a druhá věc je praxe a zkušenost s takovou renovací vany.

  • @xmeda
    @xmeda6 жыл бұрын

    Kdyby se ta vana opiskovala az na kov a pak hezky rovnomerne nastrikala, tak mozna.. ale to ma financni vyznam jedine u litinove. Plechovou panelakovku je lepsii vyhodit.

  • @RomanoRomaker
    @RomanoRomaker10 жыл бұрын

    Návod je super , je to lacné, tak ani výsledok nemusí byť ako z továrne. Kto má prachy, tak si dá novú vaňu , ale pre takých tento návod nie je. Všetko je peniazoch, napíšte koľko stojí, ak zrenovuje podobnú vaňu vaša firma. Teším sa na odpoveď.

  • @milan6212

    @milan6212

    7 жыл бұрын

    Co se tak podívat o pár řádek výše, kde je odkaz na naše stránky? :)

  • @M.72

    @M.72

    5 жыл бұрын

    . Pokud nejsi lempl, tak to zvládneš sám... Ale vzhledem k tomu, kolik dnes stojí plechová vana.... Nevim, zda bych šel do tohoto způsobu...

  • @utrejch-9389

    @utrejch-9389

    4 жыл бұрын

    Nejde jen o penize za novou vanu. Ja ji mam brutálně zabudovanou a zazděnou v koupelně 1,7x1,4m (byt je ze 60tych let). Ani bych ji nemohl vyndat 60cm dveřmi. Takze za me renovace OK 👍

  • @ladfinfinta2466
    @ladfinfinta2466 Жыл бұрын

    Váleček bude nejlepší asi nylon ,mikroplyš?

  • @barvyalakyteluria8723

    @barvyalakyteluria8723

    Жыл бұрын

    Dobrý den, doporučujeme nylon. Díky za dotaz a přejeme, ať se práce podaří!

  • @ladfinfinta2466

    @ladfinfinta2466

    Жыл бұрын

    @@barvyalakyteluria8723 práce se zdařila,děkuji

  • @jankrauz2527
    @jankrauz25273 жыл бұрын

    Není lepší koupit novou vanu ?

  • @juliusmarko6787
    @juliusmarko67876 жыл бұрын

    Mam to vyskúšané a spokojnosť môžem odporučiť

  • @RobertCannesRobert
    @RobertCannesRobert3 жыл бұрын

    nedelal jsem to podle navodu a vubec se to nepovedlo.. nechapu...

  • @renemikat6243
    @renemikat6243Ай бұрын

    Natřel sem to pred týdnem a furt je to cítit barvou ,nevite co sem udelal špatne

  • @barvyalakyhostivar

    @barvyalakyhostivar

    Ай бұрын

    Dobrý den, děkujeme za dotaz - předpokládáme, že je nátěr dokonale zaschlý. Pokud aplikace byla realizována v malém prostoru, je pravděpodobné, že vyvětrání zápachu barvy bude trvat poněkud déle, neboť se jedná o epoxidovou rozpouštědlovou barvu se specifickým zápachem. Tento negativní projev nátěrové hmoty lze eliminovat zvýšeným prouděním vzduchu do místnosti. Tým BARVY A LAKY

  • @renemikat6243

    @renemikat6243

    Ай бұрын

    @@barvyalakyhostivar vanu máme venku stát na zahradě,máme ji na otužování a ta voda má zápach jako barva.jestli nevadí že na to svítí slunce

  • @barvyalakyhostivar

    @barvyalakyhostivar

    Ай бұрын

    @@renemikat6243 EPOLEX BARVA NA VANY není určena pro exteriérové aplikace (viz etiketa výrobku), jelikož se jedná o epoxidovou barvu. To může být důvodem nevyzrání nátěru a po napuštění vodou dochází k uvolňování zápachu. Tým BARVY A LAKY

  • @MsLenkap
    @MsLenkap10 жыл бұрын

    Toto je nejlepší způsob jak si vanu dodělat k nucené výměně za novou... Přípravek stál 750,- povrch je krupkový a každá kapka je vidět a hlavně znát na dotyk. Fakt hrůza... barva okamžitě zasychá ještě než jsem vyndala štětec z pixly... Nedoporučuji nikomu!! Odendáním odpadu a přepadu už nešli vrátit, takže nejen že je vana hrubá na dotyk ale omatláno všude opravdu smrdí ještě po 2měsících...

  • @pejan

    @pejan

    10 жыл бұрын

    To bude asi rukama. Já jsem použil molitanový váleček a v pohodě jsem vanu natřel. Je třeba i opravdu dobře očistit a zbavit mastnoty, smrad tedy hrozný doma, umýval jsem acetonem, barva stála 550kč v Baumaxu. Od jara zatím drží a je jak nová.

  • @milan6212

    @milan6212

    9 жыл бұрын

    Jasně, je lepší na takové práce oslovit firmu která se zabývá renovacema van. Nelze čekat, že si koupíte plechovku barvy a napoprvé uděláte kvalitní práci kterou lakýrník dělá několik let. Na googlu stačí zadat "nátěr van" a určitě nějakou firmu najdete. :) Například www.nateryvan.cz

  • @pejan

    @pejan

    9 жыл бұрын

    Milan Talafant Každý jak se cítí samozřejmě, já jsem ANO koupil tu plechovku a vanu natřel, nebylo to nijak zásadně náročné.

  • @milan6212

    @milan6212

    9 жыл бұрын

    Ano, každý jak se cítí, jak je šikovný, jaké má zkušenosti apod..:)

  • @pejan

    @pejan

    5 жыл бұрын

    Moje další práce. Nyní jsem na broušení nepoužíval smirek na mokro ale multifunkční oscilační brusku se smirkem a na sucho. prodej-pujcovna-naradi.cz/multifunkcni-naradi-/89675-bosch-pmf-220-ce-multifunkcni-naradi-oscilacni-bruska.html Vanu jsem s ní dokonale vybrousil. photos.app.goo.gl/C2oUQ3FvwJjyFZTU6 A natřel photos.app.goo.gl/dXjpjZH9Y54DmyfZ8 photos.app.goo.gl/JEMMYpbe57816x5E7 A na závěr, celkový pohled na koupelnu v panelákovém jádru, tak co jí říkáte? photos.app.goo.gl/T6qqoFk4FgY4ceVb8 A úplné finále photos.app.goo.gl/eVV6riZBWJEDmYiq9 Tak zkuste popřemýšlet nad svýma rukama madam. Barva okamžitě nezasychá, stačí použít ředidlo, S 6300 výrobce garantuje použitelnost 8 hodin od smíchání s tužidlem photos.app.goo.gl/Jye3SuT7NDBiyffr6 Po těch letech jsem koupil všechny součásti odpadu a sifonu nové, celé sada 200kč.

  • @thetruth8053
    @thetruth80536 жыл бұрын

    to už je lepší koupit novou vanu

  • @pejan

    @pejan

    5 жыл бұрын

    Ale prdlajs. Moc práce, bordel a pořizovací cena...

  • @borlik43

    @borlik43

    3 жыл бұрын

    Přesně tak

  • @M.72
    @M.723 жыл бұрын

    .. Vzhledem k tomu, že udělám nové obklady a dlažbu, tak je totální hloupost nechat starou vanu..,, když si spočítám, lak, broušení, tvrdnuti, další broušení, další nátěr... Tak nevím... Nová je nová..

  • @Sosak007
    @Sosak0079 жыл бұрын

    Vyhozené peníze ..

  • @geminiXXX

    @geminiXXX

    Жыл бұрын

    Where's the money Lebowski? Where's the money shithead?!

Келесі