No video

Renault CAPTUR E-TECH Plug-in Hybrid - podrobný test auta do zásuvky | Electro Dad

👉rozbalte text👇 pro interaktivní obsah videa
Renault uvedl plug-in hybridní technologii E-TECH i do líbivého kompaktního crossoveru CAPTUR a toto video je podrobným týdenním testem vozu s benzínovým motorem kterému sekunduje elektromotor s baterií nabíjenou ze zásuvky.
Interaktivní obsah videa:
0:00 Úvod
1:08 Fun Faktor a dynamika Renaultu Captur PHEV
6:52 Eko faktor plug-in hybridu
9:35 Dojezd a nabíjení Renaultu CAPTUR do zásuvky
18:24 Praktičnost Renaultu CAPTUR E-TECH
25:47 Design a bezpečnost
27:51 Hodnota a servis Renaultu CAPTUR E-TECH
30:07 Závěr z pohledu popularizátora elektromobilů
🙏 Chci inspirovat milion lidí k přechodu na elektromobil. Pokud vám má nezávislá tvorba dává smysl, prosím, podpořte mne:
- jako Patron: / electrodad
- jako člen / podporovatel tohoto KZread kanálu / @electrodad
- či darem přes korunový účet: 2401894390 / 2010
👉 Proč točím videa o radosti z elektromobility: www.electrodad.cz/proc/
🎬 Toto video stříhal Martin Easy: easy-production.cz

Пікірлер: 73

  • @elektricka
    @elektricka3 жыл бұрын

    To je jedině pro někoho, kdo s tím bude každý den jezdit do práce a dojede po celý rok jen na elektřinu a bude to doma vždy nabíjet. A měl by to jako jediné auto. A to platí pro každý plug-in hybrid.

  • @vswcz1
    @vswcz13 жыл бұрын

    Na úvod, jsem odpůrce vynucené politiky "elektromobilita záchrana lidstva" :-) Captura E-tech jsem si před měsícem pro sebe pořídil hlavně pro pracovní cesty 60+60km mezi městy spojenými dálnicí, protože mi to dává smysl i když se to finančně nevrátí. Výhodou je místní elektromobilita dosažitelná ze stávající infrastruktury (většinově nabíjím z 230V). Reálná cena Captura, za kterou lze opravdu bez námahy koupit, je zhruba o 90-100 tisíc nižší než údaj v ceníku. Na obě pracovní cesty tam i zpět nabíjím plnou kapacitu, spotřeba se pohybuje 3,9 litru/100 + 20kWh, nabíjet se mi daří průměrně za 4-5 Kč/kWh. Město a okolí jezdím výhradně na elektro, dojezd čistě na baterii opakovaně 38-40km (s dálnicí méně). Auto bych vřele doporučil tomu, kdo může a chce pravidelně nabíjet, jezdí kratší trasy do 100km mezi nabitími, ve městě mu dá smysl nesmradit lidem pod nos a nechce nebo nemůže zaplatit čistou elektromobilitu (ta opravdu zdaleka není pro každého).

  • @petrsebek1737

    @petrsebek1737

    3 жыл бұрын

    Zdravím pisatele a líbí se mi jeho příspěvek. Ty výpočty od electro dad jsou takové dost nepřehledné a chtělo by to opravdu řádně spočítat. Je však jisté, že nabídka koupit Zoe za podobné peníze není tak zajímavá. Já osobně Zoe bych nekoupil protože se mi vůbec nelíbí což se o Capturu říci nedá. Ten je pěkný a auto se MUSÍ majiteli líbit. Pro chlapa je to jako s ženskýma, že?

  • @petermusinka6181
    @petermusinka61813 жыл бұрын

    Opäť super nezávisle hodnotenie! Čakal som presne na hodnotenie tohto typu Renaultu,súhlasím s neekonomickou prevádzkou Plug-in hybridov,interiér pekný s potrebnými bezpečnostnými asistentmi,ale cena vysoká!!! Radšej čistý elekromobil...

  • @ElectroDad

    @ElectroDad

    3 жыл бұрын

    děkuji za názor

  • @robertjiri1407
    @robertjiri14073 жыл бұрын

    Díky za recenzi a snad se Renault neurazí = nedává to smysl :-) Přitom by stačilo málo = dojezd 60km a tlačítko "jet jen elektricky". Nabíjet se klidně může i ty 4 hod. Takhle je lepší koupit mírně ojetý eGolf a užívat si veškerý komfort elektromobilu za cca 500tis. kč nebo koupit Captur na LPG a nebo koupit moderní elektromobil od PSA s 50kw baterií s termomanagementem a tepelným čerpadlem v ceně cca od 800tis.kč.Takhle to vypadá, že Renault jen potřeboval "nadehnat" emisní limity pro daný model :-)

  • @ElectroDad

    @ElectroDad

    3 жыл бұрын

    děkuji za názor. Řekl bych, že ZOE je perfektní alternativa

  • @vswcz1

    @vswcz1

    3 жыл бұрын

    volba "jet jen elektricky" tam je

  • @vswcz1

    @vswcz1

    3 жыл бұрын

    @@ElectroDad ZOE je ekonomicky i ekologicky daleko větší nesmysl než plugin hybrid. Cena ZOE je 800 tisíc plus, z toho 400 tisíc je cena baterie, která vydrží 8 let nebo 160 tisíc km. Vzhledem k ceně baterie 400k ji v ZOE nikdo nemění, protože dalších 160 tisíc km to auto nenatočí. Resumé? Auto skoro za mega jde celé za 8 let nebo 160 tisíc km do šrotu. Když vezmu provozní cenu za kilometr, tak je to 2,50 Kč jen cena baterie bez nabíjení. S cenou "paliva" jsme spolehlivě nad 3Kč za km a vzhledem k energetickému mixu ČR ujedem 50 kilometrů ze sta na uhlí.

  • @McLarenKR
    @McLarenKR3 жыл бұрын

    Trochu mi nesedi ten vypocet spotreby elektrickej energie. Vo videu v case okolo 17:30 spominate, ze ste pocas tych 600 najazdenych kilometrov spotrebovali 115 kWh el. energie a hned ste to kalkuloval na koruny. To vsak znamena, ze by ste museli nabijat baterku zo siete priblizne 13x v plnom rozsahu 0-100%, kedze vyuzitelna kapacita baterie je ak sa nemylim 8.9 kWh. Ja si myslim (opravte ma, ak sa mylim), ze ste tolko krat urcite nenabijali, a ta vysledna spotreba je dana okrem dobijania zo siete aj nabijanim pocas jazdy spalovacim motorom (a to je uz zohladnene v tej priemernej spotrebe 4.4 litra / 100 km). Preto bude celkova suma za tankovanie + nabijanie urcte nizsia. Este raz opakujem - opravte a, ak sa mylim - ak ste naozaj nabijali auto 13x z nuly na 100% zo siete.

  • @amperak

    @amperak

    3 жыл бұрын

    taky jsem zmaten. Ale pokud měl auto pujčené dva týdny tak to odpovída

  • @lukaskroca6272
    @lukaskroca62723 жыл бұрын

    Spotřeba Bmw i3s 2019 17-19kwh na 100 (nabíjeno za 3,6kč = 0,7kč vč dph) mezi svátky výlety okolí Brna 2+2 cestující. Topení na 22st. Plug iny jsou jen klička na zákony a emise. El značky jsou nespravedlivé pokud to ujede 25km, mozná když ujede 75km tak bych asi nemél problé, a jak tady někdo píše tak na veřejných stanicích možná hydra zdaní ale nezdaní el z domu (najde se jiná cesta bohužel :-( ) Toto není ani na přechod dobrá alternativa, výpočet ceny na 1km to dokazuje, vlastnim i mild-hybridní plnohodnotné suv délky 5m a jezdim za 8 l na 100 =cca 2kc vc dph. Ekonomika ev se asi ještě hned tak nevyplatí ale běží to mílovými kroky dopředu. Nicméně pro někoho kdo kupuje auta nové tak už ty rozdíly nejsou takové..

  • @karelgirga851
    @karelgirga8512 жыл бұрын

    Jsem sváteční řidič, jak je na tom ten dobijeci akumulátor po delší odstavení vozidla? zkracuje se jeho životnost?

  • @vswcz1
    @vswcz13 жыл бұрын

    Díval jsem se na video s Toytou Prius, auto z toho vyšlo velmi kladně. Captur má funkčně skoro totožné pohonné ústrojí - 9,8 kWh baterii, hlavní a pomocný elektromotor, atmosférický spalovák v Atkinsonově cyklu - se zvýšenou účinností. Nastavení Captura je primárně na elektropohon, spalovák je až druhý v řadě. Přesto Renault vychází v závěru dost nelibě. V čem je ten rozdíl, kde se to láme? Hned na začátku říkáte, že je to spalovací auto, kterému pomáhá el motor .. to se obávám, že jste to auto špatně pochopil, je to obráceně :-) Captur preferuje el pohon a teprve jako sekundární použije spalovací motor. K dojezdu, při mé jízdě před pár dny jsem na ne zcela nabitou baterii ujel při venkovní teplotě -1 -2 stupně 33 km v mixu 50% po okreskách a ve vesnicích a 50% široká státní silnice s rychlostí mírně nad silničním limitem. K topení - auto je městský crossover určený primárně pro kratší trasy, v tomto režimu topná spirála začne hřát dříve než tepelné čerpadlo a poskytne tak tepelný komfort i na těch malých trasách. Výpočet spotřeby benzínu/energie, tam máte špatnou úvahu "kam to poroste, ke 30 kWh?" .. ne, rozdíl je jenom ve zdroji té energie, jestli zásuvka nebo motor. V závěru při výpočtu ceny za kilometr souhlasím s 1,7 Kč/km a vzhledem k nutnosti denně se starat o nabití plugin hybrid opravdu není pro každého, což je trochu škoda, protože městům by to pomohlo.

  • @martinkrupka8934
    @martinkrupka89343 жыл бұрын

    Rozdíl 20tis.Kč se smázne po prvním roce používání. Povinné ručení, spotřeba benzínu a výměna oleje po roce rozdíl smaže. Pak je ZOE provozně levnější varianta. Pro lidí v Praze řeší jen parkování na modré zóně.

  • @marekduchovic8406
    @marekduchovic84063 жыл бұрын

    budete niekedy testovať peugeot 508 hybrid idealne este vo verzii SW (kombi). na nete je veľa recenzii ale vy robíte dosť dopodrobna a obsiahle testovanie, hlavne spotreby atd ....

  • @ElectroDad

    @ElectroDad

    3 жыл бұрын

    je to velice nepravděpodobné - testuji elektromobily a občas PHEV

  • @marekduchovic8406

    @marekduchovic8406

    3 жыл бұрын

    @@ElectroDad ok dakujem za odpoved no 508 hybrid je prave plug-in hybrid s udavanym dojazdom 50km no prave mna by zaujimala ta realna situacia v kombinacii s benzinom atd...v podstate je to rovnaky typ pohonu ako tento Captur...ci ine plugin co ste testovali

  • @map00100
    @map001003 жыл бұрын

    Mrzí mě trochu, že jste se dosud nepodíval na PHEV Outlander. Má docela unikátně řešený pohon, čili žádné převodovky apod. Pro někoho, kdo opravdu využije každodenní nabíjení možná varianta a přitom jednodušší na servis (snad...)

  • @lukypac1

    @lukypac1

    3 жыл бұрын

    Ano to je ta cesta phev Outlander žádnou převodovku nemá, do práce, z práce se mi benzínový motor nezapne ani jednou, mám to cca 30 km, dobíjím doma i v práci, utáhne mi karavan 1500kg. Pro mě ideál.

  • @map00100

    @map00100

    3 жыл бұрын

    @@lukypac1 to je hodně super, že má i závěsné zařízení... Vlastně za dost dobrou cenu nabízí i velké a relativně bezpečné auto. Kolik vycházejí servisní prohlídky?

  • @lukypac1

    @lukypac1

    3 жыл бұрын

    @@map00100 Zatím netuším, ještě jsem nepotřeboval.

  • @taylorkohn8496
    @taylorkohn84963 жыл бұрын

    To bude asi vyrobený jen pro papírové splnění podmínek pro EU automobilky renault. Co by tak Electro Dad řekl na plug-in hybrid Mitsubishi Outlander PHEV které ted stojí přes 300 tis. Kč a elektrický systém vypadá že je vyrobený s rozumem.

  • @ElectroDad

    @ElectroDad

    3 жыл бұрын

    jj, ten Outlander bych někdy měl otestovat - byl mezi plug-in hybridy mezi pionýry

  • @henrichraduska4261

    @henrichraduska4261

    3 жыл бұрын

    Ked bude treba, poziciam. 😀

  • @hajduch42
    @hajduch423 жыл бұрын

    Dobrý deň, plne súhlasím s vaším názorom na toto auto. Elektrický dojazd nič, spotreba vysoká....takže ako moderné PHEV pomaly 0 bodov. Čo však poviete na novú RAV4 PHEV? Neplánujete test?

  • @ElectroDad

    @ElectroDad

    3 жыл бұрын

    test další PHEV nevylučuji ale když nad tím přemýšlím, tak mě jejich testování dává stále menší smyl

  • @hajduch42

    @hajduch42

    3 жыл бұрын

    @@ElectroDad ďakujem za odpoveď,

  • @kasy1134
    @kasy11343 жыл бұрын

    Super a nestranná recenze, tady je vidět jak fungují tyhle PHEV dělané jen na emise , bohužel očerňují ty skutečné hybridy co jsou dělané primárně kvůli úsporám a ekologii. Můžete mi potvrdit, že opravdu jste najel 615 Km se spotřebou4,3 l/100 Km a současně jste nabíjel 16,3kWh /100 Km elektřiny? Nebo to je elektřina vzniklá i rekuperací a z benzínu? Protože v sobotu jsem ujel KIA NIRO PHEV 625 Km na otočku trasa Liberec-Přerov a zpět přes Olomouc s průměrnou rychlostí 74 Km/hod (po delší době jsem jel dálku a dal jsem tomu spalováku trochu Italské údržby) se spotřebou 4,8 l/100 Km což by nebylo až tak špatné jen 0,5 litru víc než ten CAPTUR jsem jsem taky rychleji ujel jsem to za 8:25 hod. Ovšem já jsem při cestě nenabíjel tj. jen jsem spotřeboval baterii o jmenovité kapacitetě 8,9 kWh využitelné kolem 6 kwh. Takže spotřeba elektřiny byla 1 slovy jedna kWh/100 Km! Když bych měl možnost aa čas to auto 2-3x nabíjet co 100 Km jako toho Captura , tak to dám bez kapky benzínu. Pro neznalé KIA NIRO je o 12 cm delší a má i větší rozvor o 6 cm a je asi o 100 Kg težší, jinak jsou to srovnatelná auta má taky 1,6l benzín.

  • @gabihennig7502

    @gabihennig7502

    Жыл бұрын

    dobry,ja mam 2020 kia ceed SW1,4T automat a v lete robim kludna jazda 4,6l

  • @Atomka-QQ
    @Atomka-QQ3 жыл бұрын

    bude i megane e-tech? ;)

  • @Atomka-QQ

    @Atomka-QQ

    3 жыл бұрын

    jinak není to běžný benzínový motor, ač spaluje benzín, jedna se o alternativní atkinsonův motor, díky čemuž se renault obešel bez turba a dalších součástek a přesto má motor tak nízkou spotřebu, jen malo kdo to ví, ono to není nikde ani napsané, musíte jít hodně do hloubky, běžné benzínove motory, jsou ottovy motory ;)

  • @ElectroDad

    @ElectroDad

    3 жыл бұрын

    Megane neplánuji, je to stejná technika. Děkuji pěkně za upřesnění ke spalovacímu motoru.

  • @petrsebek1737
    @petrsebek17373 жыл бұрын

    Přečetl jsem řadu příspěvků, těch elektrofilních s hesly o prostředí a eko faktorech a řadu těch dalších, kterým ten atkinson tam ve voze smysl dává. A baví je to používat, využívat atd. Sám jsem elektrofanda, už jen provozem doma s FVE a topením s TČ, a taky vlastníme BMW i3 bez toho skútru v kufru a hybridní C-HRko. Měl jsem 2 roky Opel Amperu, najel jsem na ni asi 50 tisíc km a pak jsem ji nechal kamarádovi. Pokud by někdo napsal, že jsem s tímto plug-in hybridem byl neekologický a "čmoudil" jsem, (podle pana Végra) tak je to blb, neznalec a dutá hlava. O tom, jaká Ampera byla, co to vše od majitele chce a co mu to dává, jsem tady už příspěvkoval a taky na Hybridu.cz, takže více tady ne. Ale k věci. Nelze najít přesně to co je lepší a co ne, platí to vždy a pouze pro koho je auto určeno, pro jaký účel se pořizuje a jaké jsou možnosti kupujícího. Každý máme svou představu o vozidle, někdo upřednostňuje extravýbavu a aby za něj auto i myslelo, někdo má svůj rozum a auto má poslouchat řidiče. Osobně snad patřím j těm druhým. Plug-iny vyžadují samozřejmě to, co někoho obtěžuje, (třeba ty kabely), ale pak si při pojížďkách okolo bydliště si benzín skoro ani neškrtne. Tato technologie samozřejmě není pro využívání lidmi ze sídliští, bytových čtvrtí a pod. A tady je první jasný nesoulad a ten se promítá do hodnocení. Je to zase jen pro část lidí, co bydlí v RD a mají k elektrice vztah. Dále bychom mohli analyzovat kam kdo nejvíc jezdí, jestli to chce rodina jako jediné auto, nebo druhé na nákupy a pod. Nelze ani opomenout fakt, že pro provoz v zimní době, kdy jsou elektromobily prostydlé a dojezdově slabé, si plug-in hybrid přece jen zatopí ze své podstaty spalováku, a tady se nemusí plug-inová baterie topení účastnit. Chce to prostě o tom přemýšlet, jak co užiji, když si pořídím to či ono. Tady se nedá dojít k jasnému výroku a proto mi hodnocení od El.Dad připadá neseriózní a divné. Taky tady někdo položil i dotaz, že jakési podobné auto El.Dad chválil a toto dostalo za uši. Jenom závěrem, bylo nabízeno si může zájemce něco málo přidat a jít do elektromobilu Zoe. Vzhledově se Zoe ke Capturu ani zdaleka neblíží a je to prcek od pohledu. Je to prostě individuální a o tom to všechno je. Pozn.: Až někdy z čistým elektromobilem minu dvě, např.Teslama obsazené nabíječky a s 10km dojezdu budu chtít dojet 40km, tak si asi na plug-in hybrid vzpomenu! A nemusí to být zrovna Captur E-Tech.

  • @ElectroDad

    @ElectroDad

    3 жыл бұрын

    Tohle byl poslední plug-in hybrid který jsem testoval. Spalování nemá budoucnost.

  • @petrsebek1737

    @petrsebek1737

    3 жыл бұрын

    @@ElectroDad Zdravím, rozumím a do jisté míry máte pravdu. Ale pokud máte a znáte jasně cíl svého snažení, tak nemůžete úplně přehlédnout cestu jak se k tomu cíli dojde. A to z pohledu přechodu na elektromobilitu pro obrovskou širokou veřejnost není vůbec jednoduché. A to nemluvím vůbec o zdrojích elektřiny, kapacitních možnostech a infrastruktuře dobíjecích stanic. Reálný pohled na naše města a vesnice, a na obyvatelstvo v nich předpovídá, že to nebude lehké. A není jisté, že za tu dobu se neobjeví jiná další lepší technologie. Vaše práce je super a určitě dává jasný smysl o tom, jak opouštět spalováky a mít elekomobily. Ty všechny variaty pluginů a podobné vozy nemusíte snad hned zatracovat. Každý nemá co vy, nebo i já. Miliony řidičů k tomu třeba dojde, jako já jsem přešel přes plug-in Amperu a jezdil s ní jen jako elektromobil. Měl jsem elektrické dojezdy i 80 km, a to nemuvím o takovém Chevrolet Volt II, kde je dojezd i přes 100km. To je asi vše, přeji mnoho úspěchů.

  • @VladimirBugar
    @VladimirBugar3 жыл бұрын

    je to motor od Nissanu 1,6 SCe, ktory som mal aj v Dusteri a tam mal 84 kW 114 koni... je to atmosfericky stvorvalec s nepriamym vstrekovanim paliva... takze bez turba... ;)

  • @ElectroDad

    @ElectroDad

    3 жыл бұрын

    děkuji pěkně za upřesnění

  • @Atomka-QQ

    @Atomka-QQ

    3 жыл бұрын

    nemate pravdu, sice takové označení má, ale jde o atkinsonův motor, nikoli o běžný ottův motor ;) a to už málo kdo ví, je to rarita podobně jako mazda a jají wankelowy motory ;) A díky použití atkinsonova motoru, dosahli toho, že nepotřebují turbo a mají tak nízkou spotřebu.

  • @VladimirBugar

    @VladimirBugar

    3 жыл бұрын

    @@Atomka-QQ takze stale je to Nissan motor 1,6 SCe... ;) a preto som aj pisal, ze v Dusteri mal 84 kW 114 koni, lebo tu je kusok prepracovany a skrz ten atkinsonov cyklus ma aj mensi vykon a dlhsiu zivotnost... takze aku nepravdu som napisal?

  • @VladimirBugar

    @VladimirBugar

    3 жыл бұрын

    @@Atomka-QQ Základom je osvedčený a jednoduchý atmosférický benzínový motor 1.6 SCe s nepriamym vstrekovaním paliva, ktorý primárne vyvíjal Nissan. Poháňal napr. aj Daciu Duster. V hybridnom Renaulte však pracuje v Atkinsonovom cykle a má nižší výkon 67 kW (91 k) pri 5600 ot/min. Krútiaci moment 144 Nm dosahuje pri 3200 ot/min. Aj napriek nepriamemu vstrekovaniu benzínu má filter pevných častíc GPF, ktorý si žiada emisná norma Euro 6d (full).

  • @Atomka-QQ

    @Atomka-QQ

    3 жыл бұрын

    @@VladimirBugar Zakladem je přepracovaný ottův motor s vyšším výkonem. Do hybrida jej přepracovali, tež není potřevba plny vykon, zajimavostí je, že ikdyž jede auto na benzín, tak ma motor 2 hřídele, kdy ta druha otačí druhym elektromoterm a ten dobíjí auto. Dokonce to renault i nekde představoval, ruzne funkce e-tech, tež malo kdo ví že jsou tam ty elektromotory 2 ;) pár zajímavostí ta technologie e-tech má ;) Je stavěna tak, aby se co nejvíc minimalizovalo používání spalovacího motoru a aby bylo zajištěno dobíjení ikdyž zapomenete nebíjet.

  • @Dawson112567
    @Dawson1125672 жыл бұрын

    Tohle by mělo být nové Dacii jogger :)

  • @ElectroDad

    @ElectroDad

    2 жыл бұрын

    asi ano

  • @amperak
    @amperak3 жыл бұрын

    Smutný, že někdo investuje tolik času a peněz k výrobě něčeho tak zbytečného jen aby se vešel do emisních limitů. Napadlo někoho jakou bude mít životnost akumulátor, když ho dvakrát za den nabiu z nuly na sto? pokud pracuji třeba 20km daleko? Dvourychlostní převodovka na elektriomotor má výhodu v tom, že lze mít velký moment ve městě a taktéž velkou rychlost mimo město i s malým elektromotorem.

  • @danielgago-sk

    @danielgago-sk

    3 жыл бұрын

    Životnosť - občas píšu 3000 cyklov (ale to už je pokles dajaký), a takéto auto môže stihnúť koľko cyklov za rok? Len pri nabíjaní zo zásuvky 400 a viac ak sa vybehne občas aj 2 krát za deň? Predpokladám že si vie to auto nabiť batériu aj za jazdy zo spaľováku ak treba, takže aj viac cyklov stihne ak sa jazdí. Aká bude teda batéria na dajme tomu 6 ročnom aute?

  • @amperak

    @amperak

    3 жыл бұрын

    @@danielgago-sk na vyhození u toho renoldu. těch 3000 cyklů bude při 60% využití kapacity. ne při 100%, kdy to doma nabiju a ujedu 25km. navíc to je vybíjení vysokým proudem (2C). odpovídá to tomu aby Tesla jela 1000km/h a ujela 500km za den. takhle nesmyslně se zatěžuje v přepočtu ten akumulátor hybridu. pokud jede na elektřinu čistě.

  • @danielgago-sk

    @danielgago-sk

    3 жыл бұрын

    @@amperak no fakt, motor 50kW a batérie výkon pod 10kWh, to musí byť prudký odber na článok...

  • @amperak

    @amperak

    3 жыл бұрын

    @@danielgago-sk právě... ale tam budou lepší, zátěžové články. ale stejně to bude jak u 90% hybridu, kde je napsáno že optimální životnost je v automatickém modu kdy tam není zapnutáý vubec elektrický režim

  • @michaljan6752
    @michaljan67523 жыл бұрын

    Také nechápu a rozhodně nesouhlasím, aby plug-in hybridy měly EL registrační značku. Hranice 50g CO2 na 100 km nemá žádné opodstatnění a do budoucna bude problematické odlišit pro potřeby různých úlev a výhod čistý elektromobil a hybrid, u nějž ani není možné zajistit, že jezdí na externě dobíjenou elektřinu. Za mě jsou hybridy slepá cesta, plug-in hybridy jen produkt nedomyšlené legislativy.

  • @ElectroDad

    @ElectroDad

    3 жыл бұрын

    děkuji za názor

  • @mirolinek1
    @mirolinek13 жыл бұрын

    Není to špatný pořád ale při tvojím výkladu jsem usnul

  • @ElectroDad

    @ElectroDad

    3 жыл бұрын

    ok

  • @yorgTube
    @yorgTube3 жыл бұрын

    Poznámka k ceně za km. U ceny benzínu tvoří daně a poplatky cca 2/3 ceny. To zatím u EV není. Když ale EV na cestách přibude, tak si daňová hydra došlápne i na EV a cena za km se nebude moc lišit. Takže pokud můžete, kupujte EV teď i za vyšších cen. Provoz za hubičku už dlouho nebude.

  • @martinpavlicek867

    @martinpavlicek867

    3 жыл бұрын

    Však daň platíte i z elektřiny a nejen DPH. Plus další poplatky, nemůžete to porovnávat s výrobní cenou benzínu. Koukněte se na fakturu dodávky elektřiny. Navíc u elektřiny máte možnost vlastní výroby, což u benzínu je nemožné. Podle mě domácí nabíjení nebo v práci zůstane levné, bude se zdražovat to nabíjení na cestách.

  • @yorgTube

    @yorgTube

    3 жыл бұрын

    @@martinpavlicek867 Ano, máte pravdu, ale takto optimisticky to zcela jistě vypadat nebude. Představte si situaci, že bude jezdit třeba i jen 20% EV aut. Co se stane? Státu ubude příjem na daních z prodeje PHM a to od jejího zpracování až po distribuci. A ty peníze budou chybět a zvýšený výběr daní ze zvýšené spotřeby elektřiny to zcela jistě nenahradí. Samozřejmě, čím více EV bude jezdit, tím vyšší bude výpadek na daních a tím více se bude chystat například to, co teď dorazilo z Austrálie: Tamní ministr financí Tim Pallas oznámil, že od července 2021 by stát chtěl vybírat novou silniční daň od majitelů elektrických vozidel, a to ve výši 2,5 centu za kilometr u elektrických a vodíkových vozů a 2 centy u plug-in hybridů. Stát očekává příjem kolem 30 milionů dolarů ročně. Spotřební daň aktuálně činí 42 centů z každého litru benzinu a nafty. „Jedná se o spravedlivý systém, aby každý platil svůj podíl na opotřebení silnic,“ řekl. Zdroj: www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi/australie-dan-poplatek-elektromobil-victoria-spotrebni.A201210_115207_automoto_fdv

  • @lamiavitova4664
    @lamiavitova46642 жыл бұрын

    Auto je nádherný moderní, ale tendle hybrid, složitý těžký zbytečně, na opravi složité a zbytečně drahé platíte nesmysl. Hezký vysvětlení že nemá smysl todle systém vyrábět.

  • @M.V.2505
    @M.V.25053 жыл бұрын

    Zkrátka jako u všech výrobců hybridů, je to jen produkt, který má obejít limity emisí, ale reálný efekt je nulový.

  • @ElectroDad

    @ElectroDad

    3 жыл бұрын

    asi bych Renaultu ani ostatní výrobcům věřil dobré úmysly. Výsledek je ovšem diskutabilní.

  • @razitko317
    @razitko3173 жыл бұрын

    hybridy jsou také dobré, i když pure elektro je pure elektro, hlavně žádnou naftu !

  • @ElectroDad

    @ElectroDad

    3 жыл бұрын

    děkuji za názor

  • @vrku9979
    @vrku99793 жыл бұрын

    Ve videu je řeč o spojce, ale tu Captur vůbec nemá. :) supluje ji přídavný elektromotor, který neplní pohonnou roli.

  • @amperak

    @amperak

    3 жыл бұрын

    A jak to přesně funguje?

  • @vrku9979

    @vrku9979

    3 жыл бұрын

    @@amperak běžně se používá spojka která vyrovnává rozdílné otáčky hřídelí prokluzem prostřednictvím spojkové lamely. Tady, ale rozdílné otáčky hřídelí vyrovnává pomocný elektromotor takže k žádnému prokluzu nedochází. Alespoň takto to chápu. Renault má na tento systém hned několik patentů.

  • @amperak

    @amperak

    3 жыл бұрын

    @@vrku9979 vím jak udělat bezspojkový hybrid pomocí diferáku. koukal jsem na nákresy, ale vypadá to že to nějakou spojku musí mít. nebo volnoběžku. ale nikde jsme na to nenašel animace, jen jeden rozkres a vysvětlení. Ten druhej motor točí setrvačníkem spalovacího motoru aby zajistil synchroní otáčky při řazení. to by tam nemusela být pak klasická spojka ale stačily by synchrony převodovky. To by dávalo smysl. ale je to pěkná krávovina. takovejch blbostí v tom mít. navíc ten hybrid neumí čistě elektrický provoz. Proč sakra neudělali auto jako BMW i3 REX? Takhle to totiž má optimální spotřebu jen v čtyřech bodech kdy jede spalovák optimálně.

  • @Dolejnor

    @Dolejnor

    3 жыл бұрын

    @@amperak předem dík za video o tom nesmyslu z Primy. Co se týká pohonu u E-tech - žádné synchronny a třecí spojky tam nejsou. Jsou tam jen zubove spojky - na straně hlavního elektromotoru jsou dvě rychlosti a na straně spalovacího motoru jsou 4 rychlosti. S tím že se palovakem je ještě natvrdo spojeny jeden malý elektromotor sloužící pro synchronizaci hřídelí, startování a jako generator. To auto má dohromady 5 režimu jízdy - čisté elektrický, seriovy hybridní režim (spalovak vyrábí elektřinu a ta se používá pro pohon), paralelní hybridní režim spalovak i elektrika jedou dohromady, paralelně seriovy hybridní režim (palovakpohání spolu elektromotorem kola a ještě dobíjí baterku) a nakonec rekuperací při brzdeni.

  • @amperak

    @amperak

    3 жыл бұрын

    @@Dolejnor za video s primou mám blokaci funkcí kanálu na 90 dní. Pan pepa neunešsl kritiku. Díky za vyvětlení. konečně vím jak to funguje. zajímalo by mne porovnání spotřeby v různých režimech jízdy. hlavně ten seriový hybridní režim.

  • @MrVatala
    @MrVatala3 жыл бұрын

    Otras toto auto. Grc

Келесі