Nejefektivnější a nejpřeceňovanější SUPLEMENTY pro sport i zdraví

Jaké suplementy jsou nejvíce efektivní a nejvíce přeceňované pro podporu sportovního výkonu i našeho zdraví?
Na doplňky výživy nám od vás chodí velké množství dotazů. V několika epizodách jsme se již některým skupinám suplementům věnovali v rámci daných témat (např. vitamíny a minerální látky), ale dosud jsme neměli na doplňky výživy samostatnou epizodu. Proto jsme se rozhodli pro Vás téma suplementů komplexně zpracovat!
V nové dvouhodinové epizodě IMV Podcastu jsme tak postupně rozebrali historii, rizika a největší přínosy doplňků výživy a následně probrali ty nejefektivnější a nejpřeceňovanější suplementy pro zvýšení sportovního výkonu a podporu našeho zdraví. Postupně jsme se tak věnovali například proteinům, kreatinu, kofeinu, beta-alaninu, citrulinu, omega-3, vitamínu D3+K2, hořčíku, karnitinu, BCAA a dalším doplňkům výživy. Na konci epizody jsme již tradičně věnovali prostor Vašim dotazům v rubrice Q&A, kde jsme tentokrát zodpověděli dotazy na problematiku zvýšeného LDL cholesterolu a otázku, kdo platí vědecké studie.
AKCE: V rámci tématu suplementů jsme pro všechny diváky a posluchače IMV Podcastu připravili slevu na náš E-book Suplementuj efektivně, který si nyní můžete pořídit na našem webu se 30% slevou s kódem SPL30.
Slevový kód: SPL30
www.institutmodernivyzivy.cz/...
Epizodu najdete na našem KZread kanálu a na všech podcast platformách. Pokud se Vám dnešní díl líbil a chcete podpořit naši tvorbu, nakupte na webu Mixit.cz se slevovým kódem IMV, lajkujte video, pište komentáře a sdílejte náš podcast na sociálních sítích! Děkujeme exkluzivnímu partnerovi IMV Podcastu společnosti MIXIT za podporu vědecky podložených informací o výživě a zdravém životním stylu!
Slevový kód: IMV
www.mixit.cz
Stejně tak budeme rádi, pokud se zúčastníte našich certifikovaných celodenních kurzů v Praze a v Brně anebo našich živých on-line webinářů. Jejich kompletní seznam, bližší informace a registrace najdete na našem webu imv.cz v sekci akce.
___________________________________
Nejefektivnější suplementy:
www.institutmodernivyzivy.cz/...
Nejpřeceňovanější suplementy:
www.institutmodernivyzivy.cz/...
Otázka suplementace vitamíny:
www.institutmodernivyzivy.cz/...
Karnitin:
www.institutmodernivyzivy.cz/...
Mýty a fakta o kreatinu:
• Mýty a fakta o KREATIN...
Vitaminy a minerální látky:
• SUPLEMENTACE VITAMÍNŮ:...
___________________________________
► INSTITUT MODERNÍ VÝŽIVY
● / modernivyziva
● / institutmodernivyzivy
► IMV PORADNA
●www.institutmodernivyzivy.cz/...
► IMV E-BOOKY
●www.institutmodernivyzivy.cz/...
► IMV ZÁZNAMY KONFERENCE
●www.institutmodernivyzivy.cz/...
► IMV AKCE/WEBINÁŘE
●www.institutmodernivyzivy.cz/...
► IMV KNIHA
●www.institutmodernivyzivy.cz/...
► LUKÁŠ ROUBÍK
● / lukasroubik
● / lukasroubik
► MILOSLAV ŠINDELÁŘ
● / milosval1
● / milosval
___________________________________
Kapitoly ve videu:
0:00 Úvod
2:00 Historie a úvod do suplementace
20:50 Proteinové suplementy
34:50 Kreatin
52:14 Kofein
59:32 Beta alanin
1:06:48 Citrulin
1:10:24 Doplňky stravy pro zdraví
1:10:57 Omega-3 mastné kyseliny
1:20:12 Vitamin D3 a K2
1:25:30 Hořčík (magnesium)
1:31:04 Nejvíce přeceňované suplementy
1:47:00 Jak suplementovat efektivně? (e-book)
1:48:16 Q&A
1:58:31 Závěr a slevový kód MIXIT

Пікірлер: 98

  • @He.Mi35
    @He.Mi352 ай бұрын

    Borci, děláte mi radost, 2h poslouchání, to je pecka 🙂 Stahuju a zítra v práci hned poslouchám 💪

  • @SunnyTigerful
    @SunnyTigerful2 ай бұрын

    Ahojte. Za me vubec nemusite resit cas. Rad si poslechnu klidne delsi verzi. Ba naopak kdyz rikate, ze uz musite koncit ze vas tlaci cas, mam pocit ze o neco prichazim

  • @onidre2745
    @onidre27452 ай бұрын

    Kluci, nejprve obří dík za všechnu tvorbu, je to vždycky radost poslouchat. Mám na vás otázku k jednomu oblíbenému tématu, kterou jste ještě, aspoň myslím, nezodpověděli. Nedávno mi bylo do ksichtu vzhozeno, že ten, kdo drží intermittent fasting, má až o 91 % vyšší šanci na kardiovaskulární onemocnění, než ti, kdo mají hladové okno max 8h. Vyvraťte to, prosím. Díky, pozdravy posílá váš fanda borec Ondizzzz

  • @NunchakuMan
    @NunchakuMan2 ай бұрын

    Děkuji za vaši skvělou práci. Kódíček použit a už se těším. Díky i za ty ukázky, že má člověk představu, co očekávat 😊 Tohle bylo opravdu téma, co mě velmi zajímalo a moc rád si o tom počtu.

  • @diana-eg8rm
    @diana-eg8rm2 күн бұрын

    Zajimave dekuju zjistila jsem nove information 👍⭐️

  • @workoholik6183
    @workoholik61832 ай бұрын

    Jste skvělí borci, díky za Vaši práci 👍👏🤘

  • @marasrejber
    @marasrejberАй бұрын

    Skvělý informace. Třeba o citrulinu a beta alaninu jsem se až teď dozvěděl, že se nesuplementuje jen v tréninkové dny. Děkuju za tyhle podcasty.

  • @tinalukacekova7206
    @tinalukacekova72062 ай бұрын

    Moc zajímavý díl. Děkuji. O L-carnitinu jsem to vůbec netušila. Vím , že se věnujete zejména sportovní výživě, ale moc by mě zajímalo jaké doplňky by mohli pomoc na deprese (jako zmiňovaný kreatin), taky na zvýšení plodnosti páru. (péči lékařů považuji za samozřejmost)

  • @pavelsulek6105
    @pavelsulek61052 ай бұрын

    Čau kluci, opět skvělý podcast, moc díky za velmi užitečné informace. Zajímalo by mě, jak se díváte na suplementaci molekulárním vodíkem, o kterém se teďka často mluví, a který údajně zlepšuje regeneraci u sportovců. Díky :)

  • @lukasnavratil4012
    @lukasnavratil40122 ай бұрын

    Zkrátka a dobře dobrá práce 👏🏻

  • @patrikfolwarczny4883
    @patrikfolwarczny48832 ай бұрын

    Super podcast chlapi. Myslím, že jste se zapomněli zmínit o glutamínu. Pokračujte v tom co děláte!

  • @synur9445
    @synur94452 ай бұрын

    Díky za užitečné info. Osobně bych uvítal díl jen o proteinech. Jakožto někdo, kdo nemá problém s trávením nebo laktózou, tak je pro mě nejlepší volba samozřejmě syrovátkový protein. Osobně se ale trochu ztrácím v pojmech WPC x WPI x CFM. Například značka Extrifit vyrábí 3 velice podobné whey proteiny- CFM instant whey 80, High whey 80 a 100% whey protein (cena za kg podobná +- 200kč). Všechny uvádí na 100g 75g bílkovin a 387 - 394Kcal. Asi je rozdíl v poměrech jednotlivých proteinů, ale osobně nedokáži posoudit který je vhodnější a zda je v tom vůbec pro mě jakožto běžného cvičence nějaký rozdíl. Osobně bych ocenil video ve stylu "jak vybrat protein". Zda vůbec řešit tyto poměry izolát vs koncentrát, nebo zda je třeba nejvíce směrodatný obsah bílkovin na 100g apod. Ani nevím, zda například všechny whey proteiny mají kompletní aminokyselinové spektrum, nebo se to vztahuje jen na whey proteiny, zpracované určitými metodami.

  • @boombapswag

    @boombapswag

    28 күн бұрын

    Moc nad tím přemýšlíš, je to zbytečné. Každý protein má jiné mírně aminokyselinové spektrum, CFM je metoda extrakce syrovátkového proteinu a všechny proteiny teda budou zhruba stejné. 100% protein je zbytečný, zůstaň u klasických +- 80%, většina proteinů má pouze jiné sladidla, zahustovače a podobně. Vyber si značku a chuť co máš rád, jako profík můžeš přemýšlet, jestli koupit izolát a jinak.

  • @VojtaTropp
    @VojtaTropp2 ай бұрын

    To že káva neodvodňuje je pro mě úplná novinka ... díky za info 🙂

  • @filipstruhar8048

    @filipstruhar8048

    2 ай бұрын

    nie iba je to diuretikum,čiže dyhadratuje a zvysuje močenie

  • @LUKYBATOR27

    @LUKYBATOR27

    Ай бұрын

    ​@@filipstruhar8048 aký je rozdiel medzi odvodňovanim a dehydratáciou?

  • @zdenkaogorkova9843
    @zdenkaogorkova98432 ай бұрын

    Díky moc za vaše videa. Měla bych otázku, jak je to s benefity či riziky konzumace syrového masa? Obzvláště hovězí a ryby u dospělého a i u dítěte (za mne konkrétně 10 leté co spořádá 3 rolky sushi na posezení). Díky a hezký den

  • @06cube
    @06cube2 ай бұрын

    Ahoj, díky moc za vaši práci, je to super! :) Mám jenom jeden dotaz, je nějaký významný rozdíl v suplementaci klasického Kreatin monohydrátu a monohydrátu ve formě Creapure? Všude se člověk dočte, že je to pouze čistější forma, ale je těžké dohledat, co to v praxi znamená, respektive, zda to má nějaký význam...

  • @diana-eg8rm
    @diana-eg8rm2 күн бұрын

    Dekuju užasny❤❤❤

  • @petrkutacek9401
    @petrkutacek94012 ай бұрын

    Dobrý den. Mohli by jste někdy popsat Epicatechin z kakaa a nebo EGCG a jestli opravdu blokují myostatin a Arginine inositol silicate? Děkuji.

  • @radeklitos3201
    @radeklitos320116 күн бұрын

    opět perfektní chlapy.. Jen bych se zeptal. 4x týdně cvičím v posilce. Pak ale i 3x týdně běhám 10km ráno na lačno. Před během právě používám BCAA, jako ochranu svalů. Můžete mi tedy poradit, čím mám ty BCAA ráno na lačno před během nahradit? Jinak je mi 48 let. Moc děkuji za to co tu pro nás děláte. :)

  • @dusankastak
    @dusankastak2 ай бұрын

    Moc povedený díl

  • @katarinahrabalova4677
    @katarinahrabalova467720 күн бұрын

    Najs a dakujem za info 🎉

  • @WolfLordCZ
    @WolfLordCZ2 ай бұрын

    Zdravíčko, zase hezký podcast. Chci se zeptat na váš nazor na jedlý hmyz (např Grig). Díky

  • @Vlado_Bajzik

    @Vlado_Bajzik

    Ай бұрын

    Opýtaj sa sajfu😅😂

  • @sheppi1986
    @sheppi19862 ай бұрын

    K omega-3 bych ještě dodal na základě několika studií a výzkumů i to, že mají silný vliv také na zdraví mozku a nezanedbatelný vliv na rozvoj depresí. Jedním z klíčových aspektů při rozvoji depresí je hladina serotoninu a tady omega-3 pomáhají tím, že mají výrazné protizánětlivé účinky, což hraje roli při přeměně aminokyseliny tryptofan na 5-HTP a následně serotonin. Při zánětu v těle totiž dochází k přeměně tryptofanu namísto serotoninu na neurotoxickou kyselinu chinolinovou, která je silně prodepresivní.

  • @m33265

    @m33265

    2 ай бұрын

    Takže vyhoďte rostlinné oleje na smažení, obrovský zdroj oxidativníhoi stresu a hlavně omega 6. Pak si nebudete muset tolik dorovnávat poměr k omega 3. Kde oxidanty nejsou, nejsou ani tolik potřeba anti-oxidanty. Ty anti-oxidanty ze stravy jsou jenom taková módní záležitostr, ničemu asi neškodí, ale tělo má mnohem silnější anti-oxidanty, třeba gluthathion, melatonin (proto je spánek super důlěžitý) a je jich ještě víc. Proti tomu jsou anti-oxidanty ze stravy jenom takové plivnutí a byznysová záležitost.

  • @kolemdokola1

    @kolemdokola1

    2 ай бұрын

    Asi mám nějaký zánět v inteligenci. Jsou podle těch vašich několika studií mega-3 dobré, nebo špatné? Děkuji

  • @sheppi1986

    @sheppi1986

    2 ай бұрын

    @@kolemdokola1 Nevím, jestli je ten dotaz mířený na mě, ale omega-3 jsou samozřejmě dobré. Resp. jejich složky EPA a DHA jsou přímo nezbytné pro zdraví

  • @lukasnavratil4012
    @lukasnavratil40122 ай бұрын

    Suplementuju krill oil, je potřeba, aby kapsle obsahovaly i např olivový extrakt, aby byly omega 3 chráněny před oxidací v zažívacím traktu, nebo je to zbytečnost? Děkuji za případnou odpověď.

  • @josefbenes8189
    @josefbenes81892 ай бұрын

    Co kloubní výživa? Kolagen? Kyselina hyaluronová? Díky za video...

  • @michaelchudo9648

    @michaelchudo9648

    2 ай бұрын

    Majú to v predošlých videách.

  • @m33265

    @m33265

    2 ай бұрын

    Klasický zvířecí chrupavky a šlachy. K čemu náhražky ? Proč znova vymýšlet něco už vymyšlené. Případně sulc.

  • @alexandrapastorekova3893
    @alexandrapastorekova38932 ай бұрын

    Můžu se zeptat ještě na MSM?

  • @zdenekkucera7332
    @zdenekkucera73322 ай бұрын

    Díky za další zajímavý díl. Ke konci zmiňujete suplementaci EAA. Není to podobný případ jako u BCAA? Není vhodnější namísto několika (ačkoliv esenciálních) aminokyselin suplementovat (např. při nebo po tréninku) kompletní spektrum ve formě např. hydrolyzátu stupně 32 nebo mají volné aminokyseliny nějaké výhody oproti peptidům z hydrolyzátu?

  • @m33265

    @m33265

    2 ай бұрын

    Nejlepší je hovězí steak. Tam je svalů až hrůza. Z mnohem silnějšího zvířete než jste Vy. Ta síla pak vstoupí do Vás.Objem totiž vůbec nehraje ve zvedání činek roli. Najděte si tady na youtube videa "antoly cleaner" a tam uvidíte, jak to tam těm nabušencům nadává 78 kilovej boreček, co na první pohled vypadá, že na to vůbec nemá. A sem tam tahá z batůžku vakuovaný hovězí steak se slovy "this is my fuel". Nějaký trapný náhražky, na ty se vykašlete.

  • @vaclavhejda5785
    @vaclavhejda5785Ай бұрын

    zdravím,mate nekde video na glutamin?nebo myslite si ze suplementace glutaminem je potrebna?

  • @killman4098
    @killman40982 ай бұрын

    Co říkáte na Taurin? Podle výzkumů zpomaluje stárnutí a chrání srdce. S věkem nám klesá hladina taurinu. U starých opic jeho suplementace dokázala zvýšit jejich fyzickou aktivitu a celkové zdraví.

  • @sheppi1986

    @sheppi1986

    2 ай бұрын

    O taurinu toho moc nevím, ale co se tak už nějaký pátek zabývám samostudiem o doplňcích stravy a výživě, tak tento popis sedí (zpomalení stárnutí) i na Koenzym Q10. Nicméně je to hodně silný antioxidant, takže se není čemu divit 🙂

  • @lukaschladek

    @lukaschladek

    2 ай бұрын

    Taurin je stimulant. Jakýkoliv stimulant podporuje/zrychluje určité tělesné funkce. Co se stane, pokud tělo pracuje rychleji? Rychleji se opotřebuje a rychleji zestárne. Takže ne, taurin nezpomaluje stárnutí. Naopak jej urychluje. A to srdce se také rychleji opotřebí, zeslábne a ukončí činnost předčasně. Nevěř každé reklame a jez normálně.

  • @frantisekrafaja

    @frantisekrafaja

    2 ай бұрын

    Panové, klobouk dolů za tento díl.

  • @infernocutioner8992

    @infernocutioner8992

    2 ай бұрын

    @@lukaschladek Taurin neni stimulant ale depresant. Jen ma podobne ucinky.

  • @ondra1110
    @ondra11102 ай бұрын

    Jste top chlapy

  • @markoondzik4538
    @markoondzik45382 ай бұрын

    Ahoj čo rozprávate na GLUTAMIN a LECITÍN😊

  • @Excalibur-zt3ds
    @Excalibur-zt3ds2 ай бұрын

    Mě by zajímalo, jestli je KREATIN vhodný i pro běžce hlavně na delší vzdálenosti ? Děkuji za odpověď.

  • @venabarton5063

    @venabarton5063

    2 ай бұрын

    Ne není je to dobré pouze na silovej tréning 😊

  • @Medzay12
    @Medzay122 ай бұрын

    Ahoj, super dil. Mam tri dotazy😃 1. U sladidel jste zminovali casto skodlivost uzenin. Ktere latky jsou tam skodlive a v jakem mnozstvi? Zajima me hlavne sunka, nevim cemu v tehle oblasti verit. O kolik je treba skodlivejsi nez parek? 2. Mohu kreatin tepelne zpracovat napr. do ovesne kase nebo vseobecne do jidla, aniz by ztratil ucinnost? 3. Co rikate na proteinove vyrobky Pilos?😃 Diky:)

  • @stephenjameson4911

    @stephenjameson4911

    2 ай бұрын

    U uzenin jsou skodlive hlavne dusitanove konzervanty - e250 atd.

  • @duniaz385
    @duniaz3852 ай бұрын

    Pani, ja by som sa predsa len rad opytal na l-carnitine, ako je to v pripade pretekov ironman pripadne half IM. Moze mat vplyv na vykon pouzitie l-carnitinu tesne pred startom? pre efektivnejsie ziskanie energie z tukov? Otazkou vsak je, ci a kolko energie bude telo tahat z tukov po 1-2 dnoch carbloadingu a kofeinovom gele pred startom. Dalsia vec je vyznam kreatinu v pripade vytrvalostneho triatlonu z dovodu narastu hmotnosti

  • @martinpramuk4480
    @martinpramuk44802 ай бұрын

    Ja užívam Omega 3 vo forme trygliceridov s prídanym astaxhantínom, ktorý je získaný z mikroalgenu. Príde mi pomer cena výkon lepší než u Krill Oil 😄

  • @amenic215
    @amenic2152 ай бұрын

    Ahojte chlapci. Dakujem za vašu skvelú prácu a chcela by som ešte raz skúsiť moju otázku z mojej histórie. Mala som od puberty nadváhu 30kg. Riešila som to s výživármi a trénermi niekolko krát, vždy som zhodila max 2 kg a hneď sa to vrátilo späť. Ku športu a zdravému stravovaniu som mala vždy blízko. 15 rokov som si jedlo vážila. Po mnohých rokoch mi našli v mozgu nádor, ktorý tlačil na hypofýzu. Keď bol nádor odstránený, spontánne som postupne zhodila nadbytočný tuk a trocha vody. Ja chcem veľmi pochopiť prečo neplatilo calories IN vs OUT. Ďakujem.

  • @homefortrees6064
    @homefortrees60642 ай бұрын

    Mám na Vás, prosím, dotaz mimo výživu. Nyní hodně jede red light therapy, i Andrew Huberman o terapii červeným světlem a blízkým infračerveným světlem hovoří jako o pozitivním přínosu pro zdraví - má údajně mnoho různých benefitů. Je bezpečné používat mezi biohackery momentálně velmi populární panely červeného světla? Moc díky. 🙂

  • @lukaschladek

    @lukaschladek

    2 ай бұрын

    Hloupost a tyto zázraky jsou tady již desítky let. Pouze se mění výrobce, resp. se přelepuje etiketa na jedné a té samé zbytečné lampě. Ovšem pokud máte doma tmu, tak nějaká lampička se vám jistě šikne.

  • @cube4rs

    @cube4rs

    2 ай бұрын

    Dobrý den a teď nějaké argumenty, proč je to podle Vás hloupost? ​@@lukaschladek

  • @lukaschladek

    @lukaschladek

    2 ай бұрын

    Závisí, na co se zde pan vlastně ptal. Protože kromě nějakých kosmetických účinků typu vyhlazení pleti po akné nebo zmírnění podráždění to žádné jiné PROKÁZANÉ účinky nemá. Dotazující se ale asi neptal, co mu pomůže zmenšit jebáky. Spíš si myslím, že jej zmasírovala někde nějaká reklama se (samozřejmě nepotvrzenými) zdravotními tvrzeními. Ale jelikož je nevypsal, mohu jej pouze varovat před Šmejdy a jejich klamavými reklamami. @@cube4rs

  • @karelsochor1812
    @karelsochor18122 ай бұрын

    Taky byste prosím mohli zmínit věci, které nejsou sice suplementy ale vzácné dary přírody jako divoký cordiceps sinesis, shijalit, australský emu olej aj. které mají blahodárné účinky jako nic jiného.

  • @bartosmar

    @bartosmar

    Ай бұрын

    Oni resi jen to, co je "vedecke", ostatni veci jako by neexistovali. Boji se, aby je materialisti neprestali poslouchat 😂 Ale to, ze spousta tech studii je zaplacenych, to uz je vec jina. Ale jinak jsou super samozrejme.

  • @SteineJana
    @SteineJana2 ай бұрын

    Dobrý den! Pánové, chtěla jsem se optat na váš názor ohledně nápojů od značky DrWitt - přírodní minerální voda s vitamíny a minerály. A hydrolyzovaným hovězím kolagenem. Teď jsem to koupila v obchodě, koukám na složení a opravdu nevím, co si o tom myslet. PS: Jste skvělí a moc se těším na další podcasty s vámi! ❤️

  • @pepster144

    @pepster144

    Ай бұрын

    Předražená voda s dobrým marketingem.

  • @VeselkaTk
    @VeselkaTkАй бұрын

    Co se týče BCAA nemuze to mít pozitivní vliv na dobu při tréninku? Dřív jsem mival 2,5 hodiny dlouhé tréninky a přišlo mi, že když jsem si dal bcaa v půlce, tak jsem měl najednou o něco víc energie.

  • @IcMichal
    @IcMichalАй бұрын

    1:55:00 … na klasické "i vědci se mohou mýlit" jsem po čase dospěl k závěru že spíše "jen vědci se mohou mýlit". To je ten zásadní rozdíl oproti všem ostatním nevědeckým způsobům prosazování názoru. K vědecké metodě neodmyslitelně patří ověřování a revidování a když se ukáže že něco byla chyba tak přehodnocení názoru a oprava té chyby. Naopak pokud ověřování ukáže že to tak není a vy to odmítnete, tak takové chování je nevědecké. Ale když odmítnete všechno co se vám nelíbí a nikdy si nepřiznáte chybu, tak se nemůžete nikdy mýlit… až do smrti máte pořád pravdu.

  • @testakmatej
    @testakmatej2 ай бұрын

    Dookola všetkým hovorím, že karnitín je na chudnutie k hovnu, aj tak si to kúpia. :D

  • @liborlepka4240
    @liborlepka42402 ай бұрын

    14 dní zpátky jsem ležel v nemocnici s chlapíkem, kterýmu dali statiny na cholesterol a kompletně mu z nich selhalo svalstvo, dokázal hýbat jen prsty na jedné ruce, jinak totální ležák. Jasně, je to jeden z tisíců, ale bylo to teda dost děsivý.

  • @OnKrp
    @OnKrp2 ай бұрын

    Před týdnem jsem jel metrem a seděl jsem vedle slečny, která kamarádce vyprávěla jak začala před třemi týdny cvičit. Postupně došla k tomu, že sleduje nějakou influencerku a díky tomu začala brát BCAA, super greens, carnitine, melatonin a ještě asi 2 další látky co si ani nepamatuju. 😆

  • @janpolanskyfitness
    @janpolanskyfitness2 ай бұрын

    Karnitin je schopen značně nadregulovat androgenní receptory, takze to urcite neni zbytecny suplement ✌️ problem je samozrejme ale konverze na TMAO pri uzivani oralni formy

  • @ThomasThomason-im3zy

    @ThomasThomason-im3zy

    2 ай бұрын

    Jen do nich,Honzo :-) A víc toč ;-)

  • @XaeroIFBB
    @XaeroIFBB24 күн бұрын

    Co sa tyka creatinu Akym sposobom je mozne zistit ze ich organizmus syntetizuje sam viac ako bezny clovek a teda nemusi suplementovat?

  • @TFTMagician
    @TFTMagician2 ай бұрын

    Kluci, váš pohled je omezený vašim sportem. Skočte si zkusit triatlon, výběh 30km apod, uvidíte že bcaa většině atletům naopak ve vytrvalostních aktivitách pomáhá. Protein si během aktivity asi nedáte, to by trávení nedalo. Přespříliš zaujatí, bohužel. Co se týče toho promile sportovců. Rozhodně je více atletů, než lidí v posilovně a tam to prostě pomáhá.

  • @andymulle
    @andymulleАй бұрын

    Dobrý den. Za mě je to o tom, že doplňky a suplementy jsou v dnešní době, za mě, jednoznačně největší marketingový fitness, ale nejen fitness, tah na lidi. Já upřímně neužívám žádné doplňky ani suplementy (ani vitamin. C, D3,K2 ani ty "důležité" omega 3) a světe div se, že mám tyto zmíněné vitamíny a hodnoty naprosto v pořádku a zejména i v nadbytku. ;) Je to o STRAVĚ a za mě jsou tyto doplnky a suplementy jen také tak trošku "ulevou" pro lidi, aby nemuseli řešit stravu, nemuseli jíst pestře a kvalitně a dostatečně, protože je pro ně něco sezobnout jednodušší, než si vybírat kvalitní stravu. Za mě ani ty všude zmíněné omegy, když lidé nechtějí jíst kvalitní divoké ryby z moří , ale sahají po nekvalitních slevách v LIDLU, kde si kupují lososy s pocitem, že dělají něco pro tělo, to je problém a následně omega 6 problematika - tak opět platí, že když se člověk stravuje nezpracovanými surovinami, nesmaží, nekupuje rafinované oleje apod.. tak opravdu není možné se předávkovat omega 6 a pak nutnost kompenzace omega3 ;). To samé pak ale vyloženě u těch proteinů. To, že jsou argumenty, že lidé nedokáží sníst požadované množství bílkovin ve stravě je za mě opravdu nesmysl, protože kvalitní maso, mléčné výrobky a vejce sní v množství, aby do sebe dostal každý optimální množství, zaručené a pokud ne, tak je to za mě lenost a výmluva, aby si lidé mohli dát raději prázdné potraviny a radši si něco vypijí, než aby si dali třeba kvalitní plnotučný tvaroh ;) Vitamín D je stejné..je známo, že tento vit. je v plnotučných potravinách, čili opět - pokud jíme kvalitní plnotučné mléčné výrobky, kvalitní farmářské grass fed BIO maso a vajíčka - vč. žloutků ;) + ty tučné ryby a navíc se bude člověk přirozeně vystavovat úmyslně slunci a chodit na čerstvý vzduch, tak není problém ;) Probiotika a prebiotika máme ze stravy zajištěné, pokud člověk jí kvalitní kysané výrobky a to jak mléčné (nejrůznější spektra druhů - od tvarohů, jogurtů, kefírů, zákysů po fermentované zeleniny - pickles, zelí, kimchi, tak si třeba dát i rostlinné čerstvé zdroje jako je třeba tempeh či natto ;). Zkratka je to vždy jen o stravě a vědomí a není to jinak a opravdu tvrzení, že to bez suplementace nejde je mýtus a jen tah na produkty firem, což je můj názor a také ale i zkušenost, že to jde i BEZ suplementů ;)

  • @MrJeptiskaxD
    @MrJeptiskaxDАй бұрын

    Prosím o video s Alešem Lamkou.😀💪

  • @karelsochor1812
    @karelsochor18122 ай бұрын

    Další věc, minerály, velice důležité. Dnešní strava je kvůli degradaci hospodářské půdy na ně velmi chudá. Lidé do sebe dříve přímali skoro celou periodickou tabulku. To dnes už není. Řešení jsou přírodní suplementy jako mořská minerální plasma nebo korejská fialová bambová sůl, shijalit, okinawa minerál z korálů a jiné.

  • @jaromirzamecnik3983

    @jaromirzamecnik3983

    2 ай бұрын

    To máš od Adama Rawa ne? By mě zajímalo vyjádření od kluků, co si o tom myslí.

  • @DavidDavidko

    @DavidDavidko

    Ай бұрын

    Nechci ti brát iluze o raw suplementaci, v mém okruhu je více lidi co preferuji tyhle předražené organické suplementy, nejdříve jsi běž udělat komplexní krevní testy než vůbec budeš něco takového suplementovat, zjednodušené pokud tvoje tělo nemá minerální deficit a tvoje strava je pestrá tak ten nadbytek stejně s těla vyloučíš ven.

  • @jakubmax6744
    @jakubmax67442 ай бұрын

    super pořád jen je strašně únavné pro ADHD poslouchat příklady pana Roubika které několikrát opakuje jakože jinak přitom to stejné prostě jednou říci a pochopeno bum jedeme dále neztrácet čas 😅 1:40:33

  • @marekfajstavr2271
    @marekfajstavr22712 ай бұрын

    Ano, některé kritické komentáře, jak jste ke konci zmiňovali, jsou většinou pouhou emotivní exklamací - zoufalým povzdechem. Pokud nějak argumentují, tak většinou tak nějak napůl, pouhým provokativním plácnutím do vody. Např. v díle o sacharidech jeden člověk pod videem negativně komentoval, že "jak se pozná, že člověk nic neumí, ... že u všeho uvádí přiměřené množství" apod. Nebo další člověk zmiňoval, že papouškujete naučené fráze a že tomu nerozumíte. Těmto lidem většinou nikdo neřekl, jak se argumentuje. Že nestačí jen kritizovat obecným ad hominem útokem, ale je potřeba konkrétně pojmenovat, co je podle nich chybně uvedené a jak je to podle jejich názoru správně. Dát protihodnotu,... protiargument. Oni ho buď nemají, nebo si nejsou jisti svými schopnostmi. Tyto absolventy vysoké školy života bych ignoroval. Tu pozornost reakce si nezaslouží, pouze se přiživuje jejich mentální mastu.rba.ce a dosah jejich aktivit na sociálních sítích.

  • @alexandrapastorekova3893
    @alexandrapastorekova38932 ай бұрын

    Díky za fundovaný prehľad. Nasadzujem kreatin.

  • @pitalordik5204
    @pitalordik52042 ай бұрын

    Co to je moderni vyziva.Jako by nekdy byla nemoderni

  • @patrickb.8835
    @patrickb.88352 ай бұрын

    Parno je celkem nedocenene. Nedavno jsem videl najeteho typka ve fitku a jel bomby.

  • @StrejdaValda

    @StrejdaValda

    Ай бұрын

    😂😂😂😂

  • @galato420

    @galato420

    Ай бұрын

    💯 😂

  • @vlavvag

    @vlavvag

    11 күн бұрын

    Blbost 😂 spíš si dal 3 hrnky expresa

  • @user-xl6ek8fw4o
    @user-xl6ek8fw4o2 ай бұрын

    Aky je vas nazor na produkt DAA ,oplati sa zakupit a funguje ale zbytocne peniaze.

  • @laco73
    @laco732 ай бұрын

    A co Gainer. Ten je podle mně bezva. Samozřejmě kvalitní.

  • @HECTOR.99

    @HECTOR.99

    Ай бұрын

    Gainer je ta najvacsia sracka co mozes uzivat.

  • @vasekrosenkranc2477
    @vasekrosenkranc24772 ай бұрын

    Citrulin v podstatě člověk nepotřebuje pokud se naučí jemně a nizkoobjemove dýchat nosem. Sami si vytvoříme NO.

  • @vlads.3192
    @vlads.31922 ай бұрын

    Zdravotní tvrzení, kontaminanty, těžké kovy hlídá SZPI, samozřejmě nehlídá vše, jak říkáte, ale tento kontrolní orgán funguje... Nejjednoduší je hledat certifikkáty jako ISO nebo ještě lépe IFS, které zaručují kvalitu a čistotu surovin a výroby. Co naopak nefunguje je "Právní zodpovědnost" influencerů, kteří můžou plácnout cokoliv při propagaci produktů. Dokud nebudou influenceři zodpovědní za to, co zveřejňují, tento obor bude stále jedna velká šedá zóna... Což je škoda, jelikož ty informace jsou přístupné velmi snadno.

  • @oldrichsoman7010
    @oldrichsoman70102 ай бұрын

    40 gramu v dávce? Hmm, já beru 100 a nikdy problém, spis mam po tom za pul hodiny hlad.

  • @m33265
    @m332652 ай бұрын

    Proč by si někdo uměle suplementoval obecně cokoliv vytržené z kontextu, když tady existují komplexní potraviny, včetně správných poměrů, na kterých se tady tisíce let vyvíjela naše genetika. Ta se nevyvíjela na dnešních průmyslově zpracovaných potravinách, povětšinou uměle přislazených. Časem se asi přizpůsobí, ale bude to trvat minimálně ještě 100 generací. Třeba červený maso - komplexní potravina, kopie Vaší svaloviny, akorát třeba ze silnějšího zvířete než jste Vy. Bolí Vás klouby, chrupavka dostala zabrat ? Jezte chrupavky a šlachy, ráno nakrájet do vajec. Je v ní všechno, co je k tvorbě kolagenu potřeba. Minerální doplňky vytržený z kontextu a bez správných poměrů k dalším elementům, které jsou k jejich správné metabolizaci a funkci potřeba. Kdo dneska ví, co mu chybí, nebo ne, má toho nadbytek, těžko si budete jednou týdně dělat krevní panel z krve. Nadbytek = předražená moč, pokud Vám tedy fungují správně ledviny, jinak máte problém. Suplementy jsou vyhozený peníze, módní záležitost. Větší chaos než pořádek a harmonie. Vivat carnivore strava, hovězí a vejce, nějaká lepší sůl do pití. Na tom se dá v pohodě žít roky. A bez práce zhubnout. Je totiž přirozeně low carb. Jeden by se divil, kolika lidem třeba dneska výrazně chybí hemové železo z červeného masa. Pak jedna kapačka u doktora do žíly a všichni mládnou o 30 let.

  • @venabarton5063

    @venabarton5063

    2 ай бұрын

    Bez suplementace nemá cenu ani jít na trénink protein a kreatin je základ 😊

  • @m33265

    @m33265

    2 ай бұрын

    @@venabarton5063 Objem je ve finále úplně k ničemu, akorát to sebou zbytečně taháte, pak máte problém vyfunět do kopce. Člověk nemusí být gorila s vytahaným a unaveným srdcem, který má problém utáhnout tu tělesnou hmotu. To je dobrý leda tak pro puberťáky, co pak lehce po čtyřicítce zjistí, co jim to jejich cvičení odneslo, kde všude mají artritidu a že si tím cvičením sice "splnili sny" o vzhledu, ale zároveň zhuntovali třeba klouby na zbytek života. Pár takových, co zvedají už 20 až 40 let znám, ten co dvacet 3 klouby v hajzlu, ten co 40 už měl infarkt. Další kolega 15 let dělal hmotu v pubertě a taky koleno zničený. Takže 15 let machrování a z toho možná 40 let problémy na konci života.

  • @monhut6124
    @monhut61242 ай бұрын

    Nizko visici ovoce? Kurnik sopa toz to ne, to je teda moc! 😅🙈

  • @_www.lucinka.cz_
    @_www.lucinka.cz_Ай бұрын

    Ahoj...jako vzdycky, naprosto super podcast! Za me je delka tak akorat a vubec bych se nezlobila, kdyby byly podcasty i delsi...poustim si vas vzdy do usi behem prochazky a dneska jsem se do obsahu tak zabrala, ze jsem se zvladla dokonce cestou domu ztratit... 🙈 Velke diky za vasi praci, moc si vazim toho, ze nekdo s adekvatnim vzdelanim takhle laicke verejnosti interpretuje vedecky podlozene informace, ja sama bych se k nim totiz diky jazykove bariere velmi obtizne dostavala, plus nemam ani odpovidajici vzdelani, abych zvladla to kvantum casto protichudnych informaci kriticky zhodnotit a vybrat z nich ty spravne. Opravdu moc dekuji, ze tohle delate...a uplne zadarmo, to uz je dnes velka vzacnost...a musim rict, ze forma podpory v podobe toho, ze mi v kosiku skoncilo uz dalsi baleni creme bouli od mixit je velice prijemna... Chtela jsem se k tem doplnkum jen zeptat, mohou chute na sladke znacit nedostatek nejakeho vitaminu/mineralu? Pokud ma clovek dostatecny prijem, neni v kalorickem deficitu, ale stejne ma porad chut na sladke, ikdyz si ho vylozene nejak restriktivne neodpira? Muzu to znacit deficit nejakeho vitaminu/mineralu?

  • @yulicat5723

    @yulicat5723

    Ай бұрын

    Ahoj, tak ty chute na sladke by me taky zajimaly. Kolikrat to zkusim zajist necim jinym, ale nakonec tu cokoladu vzdycky serezu. Takze ve finale je lepsi ji rovnou sezrat a neplacat do zaludku dalsi kalorie. Skvela prace panove, moc dekuji.

Келесі