No video

Na co warto zwrócić uwagę przy badaniu dostępu do drogi publicznej?

Planując inwestycję w nieruchomości, często skupiamy się na lokalizacji, potencjale wzrostu wartości czy charakterystyce samej działki lub budynku. Jednak jednym z fundamentalnych aspektów, który może zdecydować o sukcesie całego przedsięwzięcia, jest dostęp do drogi publicznej. To kluczowe zagadnienie, które może wpłynąć na wszystko: od realizacji projektu po jego komercyjny sukces. Prawidłowa analiza dostępu do drogi publicznej pomaga uniknąć niepotrzebnych kosztów, minimalizuje ryzyko i zapewnia większą pewność sukcesu przedsięwzięcia.
Sprawdź najnowszy odcinek, w którym mec. Maciej Boryczko omawia temat dostępu do drogi publicznej pod kątem przepisów prawa.
Masz pytania? Napisz do nas ☞ studio@gessel.pl
#radcaprawny #edukacja #realestate #DrogaPubliczna #inwestycje #inwestowaniewnieruchomości #kancelariaprawna #lawyerlife
Zakres specjalizacji Kancelarii
☞ gessel.pl/obsz...
Chcesz być z nami w kontakcie? Zapisz się na listę newsletterową
☞ gessel.pl/news...
⇩ Przydatne linki ⇩
Oficjalna strona Kancelarii Gessel
☞ gessel.pl
Nasz profil na Linkedin
☞ / gessel-attorneys-at-law
Profil Kancelarii na Facebooku
☞ / kancelariagessel

Пікірлер: 7

  • @sm0k
    @sm0k3 ай бұрын

    Dzień dobry! Dziękuję za wartościowy materiał. Zabrakło mi jeszcze jednego zagadnienia - czy działkę budowlaną bez dostępu do drogi publicznej w ogóle można kupić? Spotkałem się z opinią, że niektórzy notariusze twierdzą, że zbycie/nabycie takiej działki jest niemożliwe i należy najpierw zapewnić dostęp do drogi publicznej. Czy to prawda?

  • @maciejboryczko7298

    @maciejboryczko7298

    3 ай бұрын

    W mojej ocenie można nabyć taką działkę. Czy służebność przejazdu dająca dostęp do drogi publicznej na 6 miesięcy jest wystarczajaca dla notariusza twierdzącego, że nie można kupić bez dostępu? Czy krótki najem jest wystarczający? Co po tym okresie? Jak następcza utrata dostępu do drogi wpływa na skuteczność nabycia? :)

  • @sm0k

    @sm0k

    3 ай бұрын

    @@maciejboryczko7298 Tyle pytań, a żadnych odpowiedzi... ;) Nie wiem, ale już dwie osoby (niezależnie) powiedziały, że notariusz odmówił spisania aktu, bo działka nie miała dostępu do drogi publicznej. Notariusze zażądali złożenia deklaracji, że nabywca działki będzie przejeżdżał przez działkę sąsiednią (prywatną), mimo braku jakiegokolwiek prawa do takiego przejazdu.

  • @maciejboryczko7298

    @maciejboryczko7298

    3 ай бұрын

    ​@@sm0kodpowiedź została przedstawiona w pierwszym zdaniu :) Jednoznaczna. Czy są różne praktyki notariuszy - na pewno, w wielu obszarach. Ale to temat na inną rozmowę. Taka deklaracja - czym w istocie jest? Jak egzekwować wykonanie takiej deklaracji?

  • @sm0k

    @sm0k

    3 ай бұрын

    @@maciejboryczko7298 A da się jakoś zmusić notariusza, aby sporządził taki akt? Czy też odmowa notariusza jest ostateczna i trzeba szukać innego lub zrezygnować z zakupu/sprzedaży?

  • @maciejboryczko7298

    @maciejboryczko7298

    3 ай бұрын

    ​@@sm0kmyślę, że da się przekonać siłą argumentów. Zmusić - raczej nie :) Nie ma rejonizacji, można zawsze porozmawiać z innym rejentem.

Келесі