Математико-філософський авангард: структури, концепти, нафта - Валентин Гончаренко

Cерія 5-ти міні-лекцій від молодих (та не дуже) українських філософів.
Разом з Олександром Філоненком, доктором філософських наук, в минулому доцентом філософського факультету ХНУ імені В. Н. Каразіна, та чотирма молодими спікерами, ми обговоримо та спробуємо зрозуміти актуальність філософії та її місце в житті людини.
Філософський слем - це лекторій та середовище, покликане популяризувати філософію та вільні мистецтва. Ми організовуємо заходи, де студенти, викладачі, фахівці у своїх галузях мають змогу поділитися предметами своїх досліджень та захопленнями у вільній, не академічній формі. Де гумор та іронія є невідʼємним показником серйозності.
Якщо ви хочете стати членом команди, партнером, або наступним лектором ви знайдете необхідну форму для заявки за наступним посиланням:
mssg.me/philosophy.slam
Телеграм: t.me/philosophyslam
Фейсбук: / slam.philosophy
Інстаграм: / philosophy.slam

Пікірлер: 16

  • @slenbi1341
    @slenbi13412 ай бұрын

    Класний відос і дядьку теж нічо так)

  • @user-sm2xh1ut5w
    @user-sm2xh1ut5w4 ай бұрын

    Доповідач - велетень, як і кожна людина, що провадить роботу з упаковки змісту в структури (від даних, .... до систем моделей). Ця індивідуальна робота знайома кожному, хто вискочив за межі образного мислення. Але є справжнє, велике передбачення - відкриття: розвиток математики як метамови в обов'язковому подоланні лінійності/площинності способу запису, в формуванні просторових категорій, в мисленні формалізованими просторовими категоріями напряму. Фактично це структури великих мовних моделей АІ.

  • @user-ig3fr9xr5m
    @user-ig3fr9xr5mАй бұрын

    з того, що лектор називає відношення приналежністі та включення операціями можна зрозуміти, що він не дуже розуміє, про що говорить (це типово для континентальных філософів, які лізуть у математику).

  • @nuisho.studio
    @nuisho.studio4 ай бұрын

    Проблема математики, що вона хоча і заглядає в різні сторони і попереду всіх в абстрагуванні, але феноменологічно зациклилась на числі. Число - це центр гравітації довкола якого крутиться вся математика, як заворожена. І в цьому плані я б ставив на ній хрест, як на вичерпаній (незважаючи на те, що вона буде ще безкінечно черпати зі своєї інтенції). Філософський авангард має цікавитись морфоматикою, але не в тому практично відсутньому сенсі, в якому її можна нагуглити, а в сенсі математики запису, матиматики, яка вибудовується на записі, включно на записі самої себе (зрештою число має бути записане, і його запис породжує сенс, а не запис - відображає сенс, а ще краще - запис і сенс виникають креаціоністські разом (морфізму "між" або ж нема, або він лінія а не стрілочка (дивиться в обидва боки)). Гедель і теорія категорій - це сила, а Тюринг і нейронки - на смітник. Морфоматико-філософський авангарт, має мати смак, а не бути всеїдним. Філософи на гомунітарній основі вимруть, як не пристосований вид, який не стягує конкуренцію. Це не минуче.

  • @victorivanov2619

    @victorivanov2619

    4 ай бұрын

    Марвін Мінский казав, що тест Тюринга був жартом

  • @ninaactor2787

    @ninaactor2787

    4 ай бұрын

    Це не проблема математики То є проблема у людині , яка зациклюється на будь комусь або чомусь Так наприклад інформатики можуть зациклитись на інформації, програміст на коді .. Тож який центр гравітації є у вашего життя?

  • @victorivanov2619

    @victorivanov2619

    4 ай бұрын

    @@ninaactor2787 дык, до світла ж чимчикуємо, як нам розповіли в попередній лекції циклу;)

  • @nuisho.studio

    @nuisho.studio

    4 ай бұрын

    @@ninaactor2787 Якщо розглаядати математику, як феномен - то це проблема (чи "проблема") математики.

  • @ninaactor2787

    @ninaactor2787

    4 ай бұрын

    @@nuisho.studio Математика це як інструмент І розглядати математику або щось інше , всього лише як феномен - це і э "проблема" Бо Гедель - і тут це сила Тож знов це не проблема математики чи тільки математики

Келесі