Як змінити режим сну дитини на початку навчального року - сомнолог Юрій Погорецький

Ғылым және технология

- Так це “Сніданок з 1+1» ми продовжимо друзі, як і обіцяли, зараз будемо говорити про тему сну.
Особливо це стосується дітей, тому що триває 3-й тиждень навчання. І, власне, я навіть сама як мама, помічаю, що складніше за навчання в нас тільки ранкові підйоми от про те, як допомогти дітям, коли їх вчасно вкладати спати, як має бути. Як ми можемо зробити так, щоб сон наших дітей був якісний і давав їм сили та енергію? Про все це будемо говорити з головним лікарем Лабораторії сну сомнологом та кардіологом Юрієм Погорецьким, вітаю вас пане Юрію.
Чесно ми вчора, коли цю тему розглядали, я справді як мама 2-х дев'ятирічних хлопців, яких зранку дуже складно підняти з ліжка, замислилась, що ж ми робимо, як батьки не так. Ви знаєте, ми усім колективом слідкуємо за іноземною пресою і от буквально нещодавно натрапили на матеріал британського видання The Sun де вони описали 10-ть простих кроків, описали в своїй статті, які можуть допомогти змінити режим сну дитини. На початку саме нового навчального року я пропоную вам пане Юрію разом з нами зараз подивитися цей матеріал коротенько, а потім ми ці кроки ці пункти разом з вами обговоримо, ну, і, я сподіваюсь, від вас отримаємо лайфхаки, давайте дивитись.
Поради експерта зі сну - як запровадити здоровий режим сну для школярів
Ваша дитина важко переживає закінчення канікул і не хоче знову рано прокидатись до школи. Журналісти з видання The Sun зібрали поради, як швидко та без зусиль запровадити здоровий режим сну для школярів. Найперше, експерт зі сну Ханна Шори радить: щодня протягом тижня зміщуєте час засинання на 15-20 хвилин раніше.
Це допоможе лагідно налаштувати новий розпорядок сну. Це дозволяє уникнути шоку для організму, коли починається денна школа і дітям, ймовірно, доведеться прокидатись набагато раніше, ніж влітку. Проте не будьте надто суворими, якщо дитина зайву годину ввечері хоче провести активно. Ще одна порада - запровадьте так звані вечірні ритуали. Ця рутина може включати відмову від соцмереж за годину до сну, натомість можна зайняти себе спокійною діяльністю: як от прочитати книгу, прийняти душ, одягнути піжаму та почистити зуби перед сном.
З часом ваш мозок звикне, що після подібної рутини час засинати, а от прокинутися та збадьоритися допоможе денне світло. Ваше тіло перестає виробляти мелатонін гормон, який сприяє сну вранці, і це допоможе вам відчути себе більш бадьорим та готовим до майбутнього дня не забувайте і про зручність комфорт у ліжку, тьмяне освітлення та тепла ковдра. А щоб компенсувати імовірний недосип по буднях обов'язково дозволяйте своїм дітям досхочу висипатися у вихідні дні.
Як підвищити синтез мелатоніну: режим сну, дієта
- Що пане Юрію, що скажете, як вам такий британський підхід?
- Згідний, ну, там 1..3-й пункти. Це підготовка до навчального сезону. Зараз ми вже в сезоні. І дійсно, заздалегідь перед початком навчального процесу треба діточок переводити на режим повноцінного здорового сну. Отже, підтверджую, у кімнаті має бути в спальні, темно, тихо, прохолодно. Оптимальна температура в спальні 16-18 градусів, теплий душ, дитинка виходить в кімнату без одягу, вибачаюсь, але трошки охолоджується і це момент, коли вона пірнає вже у піжаму, яку вона одягла, і пірнає під ковдру оце саме чудовий момент швидкого засинання. Для сну потрібна прохолода, а там далі вмикаються свої процеси, відбувається здоровий сон. Але мелатонін по нобелівській премії 2017 року, аксіома: максимальна доза мелатоніну виробляється в 23:00, тому для дорослих треба встигнути до 22:00 лягти спати. До цього діточок о 21:00 положити спати. І в 23:00 зловила свій мелатонін, якого в п'ять разів більше, ніж за всю послідуючу ніч виробляється о 23:00, це така реальна порада. Більше того, під час війни поради військової сомнології вийшли, ми вийшли на такий режим, але підказали діточки. Пацієнти, які до нас приходять, кажуть, що діточки під час війни навчилися лягати, спати самостійно в 21:00. Тому що, розуміючи, що вночі буде бомбардування, якщо в 4:00 бомбардування, то з 21:00 до 4:00 можна зловити більшу частину свого повноцінного сну. Тому така порада і навіть дорослим: під час бомбардування в Києві, яке в 4:00-4:30 починається, можна зловити свій повноцінний сон.
Як стимулювати свій мелатонін?
#режимснудитини #яклегкопрокидатися #легкопрокидатись #якпрокинутись #змінитирежимсну #сомнолог #лікарпосну #експертзісну #важкопрокидатись #важкопрокинутись #розпорядоксну #часзасинання #недосип #виспатись #виспатися #висипатись #висипатися #підвищитимелатонін #деннийсон #рекомендації #швидковтомлююсь #повноціннийсон #підвищитиімунітет #смартфонуліжку #смартфонуспальні #центрсну #інститутсну
⭐ Лабораторія сну доктора Погорецького:
➤ Наш сайт - www.sleeplab.com.ua
➤ Facebook - / sleeplab.ukraine
➤ Instagram - / son_i_dyhanie
➤ Telegram - t.me/sleeplab_ua
➤ Viber - invite.viber.com/?g2=AQBwfpXy...

Пікірлер

    Келесі