Як правильно переписати історію України? - Віталій Ляска, Віталій Михайловський

Що єднає українців впродовж тисячолітньої історії? Чому окремі українські території зникли із шкільних підручників? Що із схеми історії України Грушевського варто залишити, а а що змінити? І чи справді Дике поле визначає наше минуле та майбутнє? Про ґранднаратив історії України розмірковували Віталій Ляска та Віталій Михайловський, доктор історичних наук, дослідник пізньосередньовічньої та ранньомодерної історії України

Пікірлер: 16

  • @oksanamoyshevych3364
    @oksanamoyshevych3364 Жыл бұрын

    Для здорової нації надзвичайно важливо знати історію своєї держави 💙💛🇺🇦

  • @illiaSkrypchenko
    @illiaSkrypchenko Жыл бұрын

    Абсолютно згоден що історія в шкільних підручниках виглядає недосконалою, бо вона не охоплює всю історію всіх територій сучасної України. Також якщо Крим це частина України, то потрібна більш детальна історія Кримського ханства, та взагалі історія тієї території що всеж-таки належить Україні.

  • @liudmylazdryliuk5162
    @liudmylazdryliuk5162 Жыл бұрын

    Дякую, було дуже цікаво

  • @user-by9wv7vr2e
    @user-by9wv7vr2e Жыл бұрын

    Нарешті дочекався такої Вашої діяльності, повністю підтримую, дякую

  • @user-se2eb7yv1p
    @user-se2eb7yv1p Жыл бұрын

    дякую за цю розмову

  • @ytsyts93
    @ytsyts93 Жыл бұрын

    Дякую

  • @Maria_Fedosova
    @Maria_Fedosova Жыл бұрын

    Дякую за цікаву тему та цікавого гостя!

  • @user-gz6wh9ge4v
    @user-gz6wh9ge4v Жыл бұрын

    Що б п.Михайловський порадив з історичної літератури?

  • @wtf_is_going_off
    @wtf_is_going_off Жыл бұрын

    Україна і українці століттями кувались наче між молотом і наковальнею (росії/європи/турції) ми зміцнились і згуртувались як нація.

  • @user-oz4jk4qy2u
    @user-oz4jk4qy2u Жыл бұрын

    Я думаю, що історики мають історію досліджувати, формувати наратив, але підручники мають писати на цьому матеріалі "сторітеллери", щоб це було і цікаво, і запам'ятовувалось, і логічна послідовність викладу була збережена. Бо от розказали дітям про "Кирило-Мефодіївське товариство", яке в підручнику ще й жирним виділено. І шо? І все! Головне, щоб на ЗНО цю назву запам'ятали. А жоден сторітеллер не введе в оповідь персонажа, який невідомо хто, і яка його роль у цій історії. Просто накидають дітям масу дат та імен, між якими нема зрозумілого зв'язку.

  • @s.hlushko
    @s.hlushko Жыл бұрын

    Дякую, за корисне відео! Так, в шкільній програмі 90х років історія була скучною... (суб"єктивне враження)

  • @user-go9mw3gi2g
    @user-go9mw3gi2g Жыл бұрын

    Клас тіки п'ятдесят відсотків не знает табличку множення

  • @tetyanazemerova8574
    @tetyanazemerova8574 Жыл бұрын

    Заради таких співрозмовників варто підписуватися на Радіо НВ. ХІХ століття як століття ідей - з такої позиції воно справді стає цікавим 9-класникам, причому мова не лише про націоналізм, а й фемінізм, соціалізм та інші ізми, що, з одного боку, виросли на грунті попереднього століття, а з іншого - наче готують вибухи століття ХХ

  • @user-tv3rj6bi5v

    @user-tv3rj6bi5v

    Жыл бұрын

    а я пукнув, вимбачте. нібито XXI століття надворі?

  • @user-qy8oo3jo2s

    @user-qy8oo3jo2s

    Жыл бұрын

    @@user-tv3rj6bi5v ...а повітря не псУйте!.. надто у двадцять першому столітті.😊

  • @user-kt8xp1lr4c
    @user-kt8xp1lr4c Жыл бұрын

    Історія України - це абсолютно і категорично НЕ історія селянства і "робітництва". Варто раз і назавжди відкинути оцю лівацьку облуду, яка не дає Україні посісти місце у товаристві цивілізованих націй. Ніде і ніколи низи не творять культуру. Вони лише її споживають і - дуже зрідка - зберігають у спрощеній формі. Історія України - це історія князів, бояр, ватажків і їхніх бойових дружин, магнатів і шляхти, козаків, цехів, церковних діячів, вчених, художників, композиторів, скульпторів.... -- усіх тих, кого ми називаємо "продуктивною верствою". Як би не прикро було чути нінішнім 73% населення (хай Бог простить їм їхній гріх 2019-го). Ви ж не на трибуні на партійному мітингу, ні? Навіщо заграєте з шаріковими, нащо кривите душею? Вчені мають бути об'єктивними і чесними - хоча б поміж собою. Бо де ж тоді правду шукати?

Келесі