Гени vs Середовище. Книжковий клуб з

Обговорюємо з Пітятко книгу "Генплан. Як ДНК робить нас тими, ким ми є" Роберт Пломін
Задонатити "Госпітальєрам": send.monobank.ua/jar/7CkmfewpNL
Наступна книга для обговорення: «Досить уже помилок» О. Сібоні
💥 Підтримати Клятого раціоналіста:
www.buymeacoffee.com/rational...
💥 Підтримати Пітятко:
www.buymeacoffee.com/pityatko...

Пікірлер: 98

  • @simulac_rum
    @simulac_rum7 ай бұрын

    Два монозиготні близнюки були розлучені при народженні. Одного помістили в білу заможну сім'ю в скандинавскій країни, а іншого в свою чергу помістили в жерло вулкану. Один виріс успішним бізнесменом, інший не виріс. Викусив, Пломін?

  • @maximliubimov3131
    @maximliubimov31317 ай бұрын

    Людину формує не тільки среда, а інші дні тижня.

  • @user-qd1pe3oy3b
    @user-qd1pe3oy3b7 ай бұрын

    Артема так сильно утискає Ема що він завів окремий подкаст де утискає Пітятко. Вдягни наступного разу щось жовте якщо тебе тримають тут силою)

  • @livesynthetic8177
    @livesynthetic81777 ай бұрын

    Ну, ще кілька таких відео і видавці наукпопу почнуть вас переслідувати))

  • @KoschytzGustav

    @KoschytzGustav

    7 ай бұрын

    Як кажуть у ваших цих інтернетах: «мінуси де ?» :)

  • @mariaostapenko2938
    @mariaostapenko29387 ай бұрын

    Яке важливе обговорення! Якщо не розбиратися, то можна легко сприйняти речі в цій книзі на віру і розповсюджувати ці думки. Наступногл разу планую читати з вами

  • @user-zr4he3bn7e
    @user-zr4he3bn7e7 ай бұрын

    Cool 😊 Один з ТОП дуетів на Укр.ютубі 👍 Дякую.

  • @user-rt4im8us7e
    @user-rt4im8us7e7 ай бұрын

    Дякую Вам за працю та цікаве відео.

  • @Ingrid-th5lz
    @Ingrid-th5lz6 ай бұрын

    Це було цікаво і незвично! Підхід як би від протилежного, раніше було читайте тому, що... А тут можете прочитати, але ми не згодні : і це чудово, що на вас не вплинув авторітет автора книгі і ви маєте свою власну думку!

  • @mantikhora
    @mantikhora7 ай бұрын

    О, вчасно я натрапила на цей етер! Бо якраз планувала цю книжку замовляти ))) Дякую за попередження! Не витрачатиму гроші на оце - краще замовлю щось цінніше.

  • @harry.tallbelt6707
    @harry.tallbelt67077 ай бұрын

    Мене ефекти дуже насмішили (в хорошому сенсі), особливо лазерний рейв по "козі" 😂

  • @charlesdarwin7647
    @charlesdarwin76477 ай бұрын

    Подібні випадки демонструють, що в науці не має місця авторитетам. Інакше виходить упереджена необ'єктивна хрінь.

  • @sonyashnyk
    @sonyashnyk7 ай бұрын

    Щиро дякую за Вашу працю. 💙💛❤️🖤

  • @user-vo4jz5ve9x
    @user-vo4jz5ve9x7 ай бұрын

    Пам'ятаю, як дуже довго її мусолив ще до війни, думав вже закинути, але, все ж таки, дослинив. На даний час, вже майже нічого не пам'ятаю🙃 Бачив ваш анонс місячної давнини на цю книгу, але перечитувати її бажання не виникло😁 Хоч послухаю (пишу на початку трансляції), як вона вам. Дякую!

  • @Lesia-Arda
    @Lesia-Arda7 ай бұрын

    Ну усе життя докладати надзусиль, щоб не набрати зайву вагу і постійно контролювати це питання і є "майже не можемо нічого зробити"

  • @igrixaskifyouwill5605
    @igrixaskifyouwill56057 ай бұрын

    Лайк за спецефекти :D

  • @Tanc0R
    @Tanc0R7 ай бұрын

    Дякую за чудове відео. Дізнався багато цікавого та корисного.

  • @user-vb3bo2rd1b
    @user-vb3bo2rd1b7 ай бұрын

    Дякую за цікаве відео! ❤

  • @evjeen7810
    @evjeen78107 ай бұрын

    Така дівчина красива❤

  • @Solo23V

    @Solo23V

    7 ай бұрын

    В неї є окремий канал. Дуже цікавий.

  • @Melnyk.Bohdan
    @Melnyk.Bohdan7 ай бұрын

    Я ж дивлюся ваші відео якраз для того, щоб ви переказали зміст і мені не треба було читати 😂

  • @K.Rationalist

    @K.Rationalist

    7 ай бұрын

    І саме це мене і не влаштовує) бо переказ і обговорення- різні формати)

  • @Melnyk.Bohdan

    @Melnyk.Bohdan

    7 ай бұрын

    @@K.Rationalist згоден, буду виправляти

  • @user-vw9yk4ys9r
    @user-vw9yk4ys9r7 ай бұрын

    Дякую за відео та відповіді. Питання такі давно задаю собі.

  • @zhukolesia2428
    @zhukolesia24287 ай бұрын

    Вибачте що не в тему, але Ілона така красива💗

  • @stivenlanister2988
    @stivenlanister29885 ай бұрын

    Дякую!

  • @yevheniia_larina_
    @yevheniia_larina_7 ай бұрын

    Дуже вдало ви книгу вибрали, відмінний формат- від зворотного, критикуйте, так пізнаємо істину, і обговорення більш жваве, батхьорт!

  • @TorisDeya
    @TorisDeya7 ай бұрын

    Дякую, було дуже цікаво послухати, особливо цікаво було чути критику. Читала цю книгу і дуже тішилась, що вона вийшла українською. Давно і сильно цікавлять поведінковою генетикою, яку на наших теренах найчастіше називають психогенетикою і хочу сказати, що загалом з критикою згодна. При цьому вважаю, що читати цю книгу потрібно. Але паралельно з нею краще читати "ДНК - не вирок" канадського психолога Стівена Хейне. Але, на жаль, української її не видавали :-(

  • @user-rg6gk2ez9n
    @user-rg6gk2ez9n4 ай бұрын

    Генетичний детермінізм це частина середовища та альтернатива біології, а енвайроменталізм це альтернатива фізиці до котрої входить генетика і біологія, імхо

  • @alexsandran9258
    @alexsandran92586 ай бұрын

    Враження що Роберт так давно на посаді що заплутався в своїх свідченнях та думках. Подобається Р. Сапольскі: і про вплив генів і про оточення

  • @tetianapetruk3757
    @tetianapetruk37577 ай бұрын

    Рада, що не читала цю книгу, постараюся з наступною)

  • @fedornikolaevich7807
    @fedornikolaevich78077 ай бұрын

    Гени і Васі класні посони. Не наговарюйте;)

  • @user-lj1hf3ek2z
    @user-lj1hf3ek2z7 ай бұрын

    Про генетичний детермінізм: Ознаки які міняються залежно від середовища це модифікаційна мінливість. Але вони можливі тіки тому що вони передбачені генами і генами передбачені механізми ціх модифікацій. Тому в кінцевому рахунку все залежить від генів. Да середовище визначає людину, але тільки тому що гени це дозволяють зробити. Приклад - група крові це ознака якій абсолютно начхати на вплив середовища. Шерсть телят навпаки (на прикладі телят бо у мене дома є маленька ферма) якщо в холоді тримати росте довга, а в теплі коротка. Але в який холод його не запхни то шерсть не стане як у яків, бо генами це не передбачено. Чи свинки Петренчики, у них такі виражені стегна, звичацну свинку скіки не годуй - такі не вийдуть З психологією людини те саме. Людина може мінятись під впливом середовища, але тіки в тих межах і за рахунок тих механізмів, які запрограмовані їх генами. Тому гени главні. І якщо ми їх вивчим ці гени(а це буде не скоро, бо робота їх надскладна) то зможем багато чого сказать про психологію людини, її таланти, схильність до брехні і т.д.

  • @user-lj1hf3ek2z

    @user-lj1hf3ek2z

    7 ай бұрын

    @@impulsar9684 Яка толерантність. Це біологія. Біологія не знає толерантності. Як є так і пишу.

  • @gigobaut1825

    @gigobaut1825

    7 ай бұрын

    Ви опускаєте дуже багато ньюансів. По-перше, ваші пізнання генів не пішли далі, аніж статистичні закономірності Менделя. Гени кодують певну функціональну послідовність амінокислот, а не якусь "певну ознаку". Так, у вашому прикладі з телятами можна розгледіти зерно істини в детермінізмі генів, але це радше через зміну експресії колагенових волокон, амінокислотний склад яких й кодується певним геном. По-друге, існує таке явище в природі, як альтернативний сплайсинг, при якому в процесі експресії гена можуть вийти ВЗАГАЛІ різні сполуки, для різного призначення. Погугліть про Кальцитонін та CGRP. В третіх, самі по собі білки піддаються посттрансляційній модифікації, що вже напряму не залежить від генів. І, на останок, ваше порівняння психології людини не є цілком релевантним, так як психіка людини формується не в межах однієї клітини нейрона, а в зв'язках між ними всіма. Так, генетичні предиспозиції існують у загальних тенденціях, але психологія людини є остаточно мінливим фактором в цьому

  • @user-lj1hf3ek2z

    @user-lj1hf3ek2z

    7 ай бұрын

    @@gigobaut1825 По пунктах: 1- я знаю що ген кодує білок а не ознаку, 5 років універу на хімікобіологічному факультеті шось учать трохи крім менделя, хоч то і давно вже було 2 - Приклад про теля це приклад із життя який перекликається зі знаннями отриманими в універі про модифікаційну мінливість. 3 - це вже цікаве. І як по вашому під час сплайсингу ті інтрони вирізаються, що так собі як попало від балди, як зовнішні умови підказали, чи цим займаються певні білки, які в свою чергу можуть залежити від якихось сигнальних білків, і які зроблені згідно інструкцій інших генів. Цей сплайсинг відбувається так чи по іншому, бо це передбачено генами...Просто від балди ніякий сплайсинг там не відбувається. 3- білки піддаються модифікації, і те як врни згорнуться закладено в їх первинній структурі генами. Вони не утворюють структури вищого порядку як попало, а утворюють тому що в певних місцях є певні амінокислоти з сульфогрупами чи аміногрупами, які взаємодіють з іншими амінокислотами цього ланцюга дозволяючи їм утворювати складну третинну і четвертинну структуру білка. І це з самого початку було закладено генами 4 - генетичні предеспозиції існують, так іншими словами в початковому рахунку все визначають гени. Ну а тепер ви назвіть ознаки які не залежать від генів, а залежать від середовища. Може гени не визначають те чи ви підете завтра в магазин по хліб, але вони визначають чи ви взагалі можите ходити, якби генами бола не задана така навичка, ви б в магазин точно не пішли. І тут ми переходим на філософський рівень я кажу що початково все визначають гени, і ті можливості змін під впливом зовнішнього середовища, а ви ці явища відділяєте як окремі, гени шось там дали, а середовище робить потім своє діло.

  • @ellyalibtsis2127
    @ellyalibtsis21277 ай бұрын

    Клас дуже цікаво дякую🤩

  • @MsNikion
    @MsNikion7 ай бұрын

    Бгг, дякую, повеселилася)))) Особливо сподобалось про зріст: а нічого, що на нього теж може впливати середовище? На поверхні - захворювання гіпофізу. А глибше і трохи довше в часі - харчування. Тут прикладом можуть бути корейці до та після розділення країни та відповідно зміни раціону харчування. Сама була вражена дізнавшись цей факт.

  • @pityatko_

    @pityatko_

    7 ай бұрын

    просто вони вибрали собі різне середовище на основі своїх генів (ну це на думку Пломіна))

  • @pineap_ple

    @pineap_ple

    6 ай бұрын

    а можете будь ласка, детальніше розповісти прозміни раціону харчування корейців? ніколи не чула про таке

  • @MsNikion

    @MsNikion

    6 ай бұрын

    @@pineap_ple давненько трапилась мені стаття, оригінал та посилання на дослідження швидким пошуком не знайшла. Але ось є стаття ВВС, правда свинособачою мовою... Посилання дам наступним коментарем, бо ютуб його запхає в спам, так що шукайте там :)

  • @pineap_ple

    @pineap_ple

    6 ай бұрын

    @@MsNikion дуже дякую💖

  • @FV-vj2vm
    @FV-vj2vm6 ай бұрын

    Супер, дякую за розбір

  • @Ali-uq5gr
    @Ali-uq5gr6 ай бұрын

    У відео люди по розумному та науковому зляться. Незнаю чому але мені цього не вистачало 😂. Дякую за контент❤

  • @x_andr
    @x_andr7 ай бұрын

    Якось дивився один із інтерв'ю з Жаком Фреско, де він навів приклад, а саме: Ось ми маємо чудового композитора Бетховена, творчість якого відома у всьому світі. А якби він виріс на Африканському континенті в одному із племен аборигенів-головорізів, то чи написав би він ці симфонії, що всі ми чули? Навіть був приведений анекдот для прикладу: У одного з членів племені запитують: -Ось у вас на палицях у дворі настромлені 28 людських голів, Ви вважаєте це нормальним? - Та ні, ви що, звісно Ні! Тому що у мого брата в колекції вже 35!

  • @user-lj1hf3ek2z

    @user-lj1hf3ek2z

    7 ай бұрын

    Якби він народився в племені, його музичні здібності нікуди б не зникли. Цілком імовірно що він прекрасно б грав на тамтамах чи гугузелі.

  • @HabalGroupFreedomBel
    @HabalGroupFreedomBel7 ай бұрын

    Дуже цікаво було. Зараз вже й не знаю кому мені, як цисгендерному гею, "дякувати". Вам за дискредитацію Пломіна, чи Пломіну за "якісну" працю. Це жарт ;) . А от Менделя ви даремно євгенікою перемазали (11:25).

  • @K.Rationalist

    @K.Rationalist

    7 ай бұрын

    Ніхто не каже, що Мендель дотичний до євгеніки, йдеться про те, що зокрема його відкриття помилково поклали в основу євгеніки)

  • @PyshkovychV
    @PyshkovychV7 ай бұрын

    на 1:14:40 - на цю тему є, на мою думку, гарна книга «Давид і Голіаф: Аутсайдери, невдахи і мистецтво перемагати гігантів» автора Малколм Гладуелл.

  • @Solo23V
    @Solo23V7 ай бұрын

    А я Вас дивлюся, бо не встигаю читати книги :( та навіть художні не вистачає сил зосередитись, щоб прочитати. А ви даруєте можливість дізнатися нове і цікаве. Шкода, якщо Ви припините цей формат через таких, як я 😒

  • @IrbisEssel
    @IrbisEssel7 ай бұрын

    А була ж історія про близнюків, росли разом, пішли в армію, але один в підводники, а іншій в щось інше, можливо навіть авіа. Повернулись з армії і виявилось, що у них з'явилась різниця в рості.

  • @Olena.bookoholic
    @Olena.bookoholic7 ай бұрын

    Його ідеї про гени і визначення майбутніх професій по ним для дітей, мені нагадали антиутопії... бррр

  • @2ovob4ehko
    @2ovob4ehko7 ай бұрын

    48:25 Нормальний розподіл

  • @olhaklishchuk
    @olhaklishchuk7 ай бұрын

    Взагалі неврахування деяких факторів у дисперсії залишків моделі може вплинути на погіршення точкових оцінок регресорів предикторів, але не на якість прогнозів. Але я з Вами згодна, що у даному плані Ваші аргументи цілком слушні і я думаю, що якщо пошукати в science direct можна точна знайти статті, які опонують Пломіну. І я вважаю, що це є проявом не його упередження, а неправильний підхід до дизайну експерименту чи статичного моделювання.

  • @2ovob4ehko
    @2ovob4ehko7 ай бұрын

    1:16:00 ще є Лакрос

  • @garkin4339
    @garkin43397 ай бұрын

    Не зрозумів, чому погано скласти враження на підставі таких відео? В мене не вистачає часу читати «важки» книжки (в мене «Чорний лебідь» вже більше року на прочитанні!), оскільки робота + вивчення англійської + супутні витрати «мозкового палива» (у тому числі на прослуховування таких відео-блогів) і бажання щось почитати з наукового стрімко зменшується до 0. А ось завдяки таким відео-оглядам можливо і враження скласти, і отримати інформацію (ну а якщо дуже сподобається книжка, то і додати її до переліку «прочитати коли-небудь»). За відео вдячний і прошу продовжувати таку рубрику.

  • @user-kh8wv2er5m
    @user-kh8wv2er5m6 ай бұрын

    Цей чувак типічний тупий консерва(упс, тавтологія)😂😂😂

  • @2ovob4ehko
    @2ovob4ehko7 ай бұрын

    1:14:00 я слухав подкаст, де розповідали, що раніше в спортивні гуртки брали всіх. А зараз беруть за генетичною схильністю. Для того щоб не витрачати зусилля на тих хто не зможе швидко досягти кращих результатів.

  • @K.Rationalist

    @K.Rationalist

    7 ай бұрын

    на сьогодні це звучить дивно і не дуже доказово)

  • @Ingrid-th5lz

    @Ingrid-th5lz

    6 ай бұрын

    А я з свого досвіду стверджую, що все було навпаки. Раніше, коли гуртки були безкоштовними к нам в школу приходили тренери з гімнастики и провіряли дівчаток на гнучкість і запрошували тільки 2-3 з всього класу. А потім приходили тренери з волейболу чи баскетболу і запрошували тільки високих дівчат, але питали : чи високі у вас батьки. І ще я хотіла в дитинстві займатись сінхроним плаванням , а мене не взяли. Зате пізніше, в басейні можна було ходити хоч на плавання, хоч на аквааеробіку - тільки плати.

  • @2ovob4ehko

    @2ovob4ehko

    6 ай бұрын

    @@Ingrid-th5lz я під спортивними гуртками мав наувазі перспективи виступати на олімпійських іграх, а не просто для задоволення. За гроші можна бути балериною при 100 кг ваги.

  • @YelizavetaPiatakova

    @YelizavetaPiatakova

    6 ай бұрын

    Цікаво як визначають цю генетичну схильність))) адже те, що батьки є спортсменами, взагалі не означає що дитина успадкувала саме ці гени.

  • @Lesia-Arda
    @Lesia-Arda7 ай бұрын

    До речі, щодо знущання батьків, то у них тут спільний генотип. Проблема такого твердження книги (і Раціоналіста) у тому, що діти не можуть бути поганими і проблемними - причина проблемності дітей у їх батьках. Навіть якщо дитина має якісь психіатричні синдроми, які провокують меншу зручність і керованість - це не корелює зі статистикою знущання чи насилля

  • @serhiihratson2347
    @serhiihratson23477 ай бұрын

    ілонку тут взагалі не впізнати . треба щоб вона на своєму каналі хоч іноді посміхалась)

  • @yevheniia_larina_

    @yevheniia_larina_

    7 ай бұрын

    Це середовищний вплив!

  • @user-sb3zv7wt3i
    @user-sb3zv7wt3i5 ай бұрын

    🤓

  • @MariaKlymenko
    @MariaKlymenko7 ай бұрын

    Пломін, Айзенк .... в результаті поїхавший кукухою (хоча так само маючий свої кращі професійні роки) Пітерсон ... і Co... ... до психології як наукової дисципліни з кожним днем питань все більше і більше. :)

  • @TheOlegLviv
    @TheOlegLviv6 ай бұрын

    Як щодо обговорення книг Джозефа Диспензи?

  • @Lesia-Arda
    @Lesia-Arda7 ай бұрын

    Ну гени, в цілому, впливають і на схильності в поведінці, і очевидно що вони впливають, але дуже складно дослідти міру такого впливу

  • @leilaanastasiia
    @leilaanastasiia7 ай бұрын

    Мені влаштує ваш формат і мені цікаво слухати. Але ви не читаєте чат публічно, про яке обговорення книжки мова) Я не читаю книжки наперед і мені тому ок

  • @K.Rationalist

    @K.Rationalist

    7 ай бұрын

    Я читаю чат) просто реагуємо та відповідаємо лише на те, що стосується книжки)

  • @leilaanastasiia

    @leilaanastasiia

    7 ай бұрын

    @@K.Rationalist тоді якось мало обговорення виходить) але мені цікаво і просто вас слухати 🥹

  • @Slavik__Kot
    @Slavik__Kot7 ай бұрын

    Ахахахахах)) оце ж від книжки горить обом))

  • @AndreyUdovenko
    @AndreyUdovenko7 ай бұрын

    дякую зa ро боту, коментaр зaдля підтримки укрaїнського контенту не менше дес яти слів у коментaрі

  • @riaarei5900
    @riaarei59007 ай бұрын

    Я не встигаю за вами, бо наукпоп дуже повільно йде.

  • @user-gf7vi6ev6z
    @user-gf7vi6ev6z7 ай бұрын

    Чорт, схоже я закохався, як це вирішити?

  • @mariia69

    @mariia69

    7 ай бұрын

    Пломін би сказав, що це було генетично детерміновано, і нічого Ви з цим не зробите.

  • @Natalia-qh6og
    @Natalia-qh6og7 ай бұрын

    Судячи з того як ви описуєте твердження автора, то схоже, що якісь-таки ознаки шизофренії у автора є )

  • @HappyFazan
    @HappyFazan7 ай бұрын

    Коли вже буде стрім «Ми одружуємось, чому насправді важливо створювати сімʼю?»

  • @sergiidmytrenko3051
    @sergiidmytrenko30517 ай бұрын

    Не знаю, чи цікаво ці двоє ведуть випуск, але чат точно вартий уваги.

  • @user-cs5bj9vm9j
    @user-cs5bj9vm9j4 ай бұрын

    Цікава і дуже не проста тема.

  • @Sumy_bydla
    @Sumy_bydla7 ай бұрын

    Рандомна пісня фонку інформативніша за перші 25 хв відео

  • @K.Rationalist

    @K.Rationalist

    7 ай бұрын

    Основна мета клубу - обговорення прочитаного, а не донесення інформації)

  • @user-tk2lb9sg5k
    @user-tk2lb9sg5k6 ай бұрын

    Я перепрошую, але у Вас присутня помилка в поясненні проблеми подібності і однаковості. Коли в генетиці мова йде про різні види, підвиди і схоже, використовують термін подібності. Тобто неоднакові варіанти генів, що відповідають за одну ознаку - подібні. Монозиготні близьнюки мають абсолютно однаковий геном, тобто такий де усі варіанти ознак однакові, а не подібні. І так виходить, що з братом розділяють 50% однакових ДНК і 100% подібних, а з бананом лише 40-50% подібних. Це пояснення я отримав, коли ознайомлювався з перекладами лекцій Роберта Сапольські

  • @user-dj2ct2kz6i
    @user-dj2ct2kz6i6 ай бұрын

    мені сподобалось,крім цих безперервних гигикань. вони реально замахують

  • @user-vg4uz8zz6f

    @user-vg4uz8zz6f

    Ай бұрын

    Згодна на 100%, воно не в тему

  • @FV-vj2vm
    @FV-vj2vm6 ай бұрын

    Колись мав намір купити цю книжку, тепер зась. Дивує, ви описали з книги стільки ляпів, маніпуляцій та просто не достовірних фактів, як цю книгу взагалі допустили до друку і хто її купує? А репутація самого автора, вона ще існує?

  • @anastasiiageras5753
    @anastasiiageras57535 ай бұрын

    Написана дуууже нудно.Чесно- вистачило до 75ї сторінки лише 🥴

  • @fernflore6838
    @fernflore68387 ай бұрын

    Яка дурня з близнюковими дослідженнями. У мене в класі були монозиготні близнюки, абсолютно різні за характерами. І, до речі, за вагою хД Не дивлячись на однакову генетику і навіть середовище, вони були різними людьми

  • @olegsvatiuk794
    @olegsvatiuk7947 ай бұрын

    Здається наука suck

  • @yevheniipetrov8794

    @yevheniipetrov8794

    7 ай бұрын

    ніт

  • @LS-ov4sm
    @LS-ov4sm7 ай бұрын

    Що за фігня. Я стількох ідентичних близнюків бачила, де один худіший, другий повніший. Навіть в дитинстві мала двох таких подружок.

  • @user-fv3ym1jc8d
    @user-fv3ym1jc8d7 ай бұрын

    А таки гени вирішують, бо до прикладу європейці змогли створити цивілізацію а африканці ні. Умови в африканців більш сприятливі, тож гени рулять

  • @Solo23V

    @Solo23V

    7 ай бұрын

    Десь чула, що саме зручність умов не сприяє напружуватися і розвиватися.

  • @user-fv3ym1jc8d

    @user-fv3ym1jc8d

    7 ай бұрын

    @@Solo23V але африканці дійшли до голоду і крайньої бідності, тож гени Ліно ті чи як їх там рулять

Келесі