No video

DENON Leakage Cancelling. (Szenzációs fejlesztés avagy parasztvakítás?)

Mivel is árnyékoljuk az erősítőnket a szórt mágneses zavarok elől?
Talán kezdjük a táptranszformátorral! De mennyire szór egy táptrafó?
A DENON kitalált valamit, de vajon megállja a helyét, vagy csak marketing fogás?

Пікірлер: 39

  • 2 жыл бұрын

    Jó lett a videó, és eléggé érthetőre is sikerült. Sokan (én is) vizuálisak vagyunk, mikor a probléma és a megoldás be van mutatva sokkal jobban megragad az agyunkban 😁 Suliban is sokkal jobban szerettem azoknak a tanároknak az óráit akik az elméletet a gyakorlatban is be tudták mutatni. Gyerek koromban volt az iskola TV adása benne Sas Elemér fizikus előadásaival , sajnos ez a jellegű oktatás egyre kisebb szerepet játszik, elsődleges szempont az elméleti anyag leadása, aztán vagy megérti a kölök vagy nem, és az esetek jelentős részében nem. Sajnos az utóbbi évek járványa miatt még rosszabb lett a helyzet az oktatásban. 😪

  • @peterkovacs4943
    @peterkovacs49432 жыл бұрын

    Köszönjük a videót.Hiány pótló volt a maga kategóriájában.

  • @istvanraffai8536
    @istvanraffai85362 жыл бұрын

    Megint tanultam valamit a mai nap.Köszönjük a videot.Egy régebbi videod hozzàszolàsaidnàl alakult erröl ki egy kisebb vita forum ,még szerencse hogy a gitàr erösitömet az àltalad javasolt horganyzott vaslemezzel àrnyékoltam,azota tökéletes.Ujfent köszönöm a segitségedet és szàmithatsz a tàmogatàsomra.

  • @peterkovacs4943
    @peterkovacs49432 жыл бұрын

    Nem az a probléma, hogy ilyen témát vállasztottál ,hanem az hogy AZ "hogy az iskolai oktatásban" sem igazán szerepel enmnyire részletesen

  • @pakozdiattila
    @pakozdiattila2 жыл бұрын

    Wow... nagyon örülök ennek a videónak... mert így elég sok mindent megértettem... kár, hogy az oktatásban nem így mutatták be anno fizika órán a mágneses teret... Valóban elszomorító, hogy mennyire szennyezett a sok kapcsolóüzemű szartól egy sima elektromos hálózat... és akkor még nem is beszéltünk a WiFi hálózatról... aminek a 2.4 GHz-es frekvenciája majdnem megegyezik a mikrohullámú sütőjével... igaz a teljesítménye a töredéke... de ettől függetlenül próbálom megértetni a családommal,hogy legalább éjszakára kapcsoljuk ki a WiFi-t és lehet, hogy nyugodtabban tudunk aludni... 12:15 az már nem is egy sima szinusz jel... de brutális... gondolom ha vastagabb falú lenne az a sapka még többet árnyékolna... 14:55 a pákának milyen jó kis mélye van... :D az majdnem tiszta szinusz... 21:29 azta... na az már megint egy szép görbe... 22:52 :D a kérdés jogos.... 🤣a betyár mindenit milyen szép csipkézett jel lett belőle... Mégegyszer köszönöm... nagyon érdekes és érthető volt a videó.

  • @SRMusic-vj9hp
    @SRMusic-vj9hp Жыл бұрын

    Lehetséges,hogy hülyeséget kérdezek,de nem lehet hogy az a lényege,hogy a két trafó EGYMÁSRA ne legyen hatással?? Egyébként király videó! 10/10

  • @janoszetor1474
    @janoszetor14742 жыл бұрын

    Üdv ! Szuper videó! Ezt lehetett volna úgy is magyarázni hogy, minden olyan anyag amin könnyeben terjednek a mágneses erővonalak mint a levegőn keresztül, jó árnyékolni. (viszont ott örvény áramot is kelt ami fogyasztás növekedést okoz, igaz minimálisat) Viszont ami a mágneses erővonalakat taszítja pl:bizmut és társai nem okoznának fogyasztás növekedést mert nem jönne létre az örvény áram. (az is igaz ezek az anyagok drágábbak mint a vas) Azt sem érdemes elfelejteni hogy nagyfrekvencián jó a réz és alumínium. (bár anyag vastagsággal nem szoktak számolni szóval szórnak ugyan úgy mágnesesen) Esetleg ki lehetne próbálni két toroid trafóval is a egymással szembe. Bár nincs sok értelme mivel csak a hullámok ütközésénél van kioltva a mágneses jel. Bármit beteszel közé már nem szimmetrikus. De jól elmagyaráztad.

  • @zoltannagy4132
    @zoltannagy41322 жыл бұрын

    Udv!szuper video !MIndig is erdekelt a trafo zajai csak nem tudtam hogyan merjem meg(koszi)

  • @tomkomarom
    @tomkomarom2 жыл бұрын

    Köszi, örülök, hogy hozott Tőled valamit a nyuszi!

  • @davidfekete8265
    @davidfekete82652 жыл бұрын

    Még a rozsdamentes lemez lenne érdekes. Az egyik munkahelyemre az egyik géphez neodimium gyűrűmágneseket rozsdamentes dobozban postáztak ,hogy ne tapadjanak oda mindenhez.

  • @CiterasJani
    @CiterasJani2 жыл бұрын

    19:26 -hoz... Nem hulladék a mikró transzformátor, hanem közel telítettségig mágnesezik a vasat. Jóval nagyobb a mágneses tér egy mikró trafóban, mint egy hasonló teljesítményű, más készülékekbe szánt trafónál. Ennek teljesítmény-korlátozás is a célja, többek között.

  • @EcoPityu

    @EcoPityu

    2 жыл бұрын

    Köszi! Ezt mind tudjuk, már több videóm szólt erről, de mivel ebben a formában (mint MOT) csak hűtve mikróba, avagy rövid impulzusszerű használatban ponthegesztőnek alkalmas, semmi másra, ezért hulladék. Áttekerve, avagy sorba kötve kettőt, megközelítve a 2menet/voltot tökéletes a vas, még így végighegesztve is.

  • @istvanraffai8536
    @istvanraffai85362 жыл бұрын

    Szia Duszàm!Ma megérkezett az a pici cucc .Elképesztö megdöbbentö tökéletesen szol nagyon jo.Nagyon szépen köszönöm a segitségedet!!!!

  • @uiopuiop3472

    @uiopuiop3472

    2 жыл бұрын

    ezaz. német juhész kuttya

  • @zagyit
    @zagyit2 жыл бұрын

    Ha már szó volt a brumról, van egy házi mozi erősítőm (AVR, Sony STR-DB795), ami egy ideje 50 Hz-es brummot produkál, közelről már elég hangosan hallható a hangfalakból (de ugyan úgy megjelenik a subwoofer kimeneten is, ami már zavaróan hallható az aktív subwooferből). Azt már kiderítettem, hogy nem a bemeneti kábeleken szedi össze a brummot, kihúztam az összes kábel, csak a hangfal és táp maradt, így is hallható. Az lenne a kérdésem, hogy honnan induljak a brum keletkezésének keresésére, mivel egy összetett tápú erősítő (külön analóg, digitális, videó táp, meg egyes kiemelt részek helyi táppal rendelkeznek)? Induljak a trafótól (igaz, ebből is 2 van, egy kicsi készenléti, meg a nagy teljesítmény trafó)? Esetleg egyéb tanács a keresgéléssel, javítással kapcsolatban? Előre is köszönöm.

  • @EcoPityu

    @EcoPityu

    2 жыл бұрын

    Szia! Ha teljesen letekert hangerővel(bár ezekben digitális hangerőszabályzás van), vagy mute funkciót használva is ott a brumm, akkor a végfok tápellátásában kell keresned a problémát. A standby trafót hagyd békén, kissrác ő ahhoz, hogy beleszóljon(szórjon :)) bármibe is. Ha van mivel, nézhetsz terheletlen tápfeszültségeket, melyiken mennyi a "hullámzás", de ha nem mai a készülék, én a végfok tápkondijait venném először célba. Ha van mit, odacsiptethetsz felülről a test és teszemazt a graetz lába(mert az hozzáférhető) közé plusz puffert, max 50%-nyit. Tuti testet a táptrafón találsz. Amúgy a pufferelt egyenfeszültségek aszimmetriája is lehet árulkodó. A "sub-ban is hallatszik" viszont ha külső aktív sub, és eddig nem volt ott a bú, akkor segédtáp elkók bemérése (csak pufferálási képesség, nem kell kiszedni), ha a végfok hajtja azt is, akkor megintcsak tápelkó.

  • @zagyit

    @zagyit

    2 жыл бұрын

    @@EcoPityu Köszönöm a választ! Igen, digitális hangerőszabályzás van, hangerő és bemenet független a brumm. Nem mai darab, valamikor a 2000-es évek közepén vettem. Külső aktív sub van, az is Sony, egyszerre vásároltam. Tudok mérni zajt az egyenfeszültségen, van hozzá műszerezettségem (Hameg 2x30 MHz analóg szkóp, 2 db digitális multiméter, 8 csatornás logikai analizátor, TR 4-es tranzisztor teszter, meg egy leválasztó trafó). Nézve a tápegység blokk rajzát, külön van a teljesítmény (meghajtó és vég fokozat) és az analóg rész, külön tekercsről mennek, külön tekercs van a digitális és a videó áramköröknek, ami a menüben kapcsolható (mindig működjenek vagy csak akkor ha szükséges). Van egy gyanúm az aktív sub miatt, mivel a hangerő szabályzás után egyből az RCA-ra megy a jel (nincs több aktív alkatrész az útban), így az analóg táp rész lesz a ludas, ez a közös pont a 8 csatorna jel útjában. A teszt is alátámasztja, (beépített) rádiót használva bemenetnek, majd bekapcsolva a "Direct"-et, tisztán analóg erősítőként működik (lekapcsolja a DSP és társai digitális áramköröket), a brumm így is hallható, ki is jut a sub kimenetre is (jel nincs csak a brumm). Köszönöm a segítséget, meg a kezdő lökést. :) Mellékesen, erről van szó, elektrotanya.com/sony_strdb795_v-1.0.pdf/download.html

  • @djgombi24
    @djgombi242 жыл бұрын

    Üdv! Lehet, hogy nem jól tudom de a Videoton erősítők némítását pont az emberi brumm jel indítja?

  • @EcoPityu

    @EcoPityu

    2 жыл бұрын

    Igen!

  • @djgombi24

    @djgombi24

    2 жыл бұрын

    @@EcoPityu köszi!🙂

  • @robertmolnar9637
    @robertmolnar96372 жыл бұрын

    Csak sajnos hővé alakul a szórt mágneses tér az egymenetes tekercsen...

  • @Vaszilij80Szopjlejev
    @Vaszilij80Szopjlejev2 жыл бұрын

    Akkor már értem, hogy a rádiót miért zavarja a mikró 😁

  • @Kevely978
    @Kevely9782 жыл бұрын

    Szerintem szempont, hogy a két denon trafó milyen távolságra van egymástól, és hogy hozzájuk képest a védendő terület hol helyezkedik el. Ezen paraméterek figyelembevételével kellett volna mérni. Nekem úgy is tűnt, hogy a két trafó közötti tengely meghosszabbítás védett, ahol eredetileg az erősítő is volt. (plusz a lemez) Valahogy nem gondolnám a Denonról, hogy parasztvakítás kedvéért egy ilyen két trafós megoldást erőltessen.

  • @EcoPityu

    @EcoPityu

    2 жыл бұрын

    A videóban is láthattad, ha nem szó szerint a trafók között volt a mérő tekercs, már "szedte" is a brummot. Kipróbáltam az eredeti "koppra" összetolt trafó kialakításban is, körben semmit nem csillapodott, középen is jó ha a felére! (szó szerint a középső 5cm-es szakaszon a felére) Nagyobb jelentőséggel bír a "tekercsekkel az erősítő többi része felé" elrendezés, és a vaslemez elválasztó fal! Kisebbet szórt a Technics táptrafó oldal irányba, mint ezek együtt ilyen elrendezésben, és még én lettem leszólva, hogy Denonba Technics trafót tettem! :(

  • @andrasrevesz1374

    @andrasrevesz1374

    2 жыл бұрын

    Hol mennek a vezetékek az egyenirányítő felé a?

  • @montywhisp

    @montywhisp

    2 жыл бұрын

    @@EcoPityu ha jól láttam amikor mozgattad a trafót, akkor nem csak a két trafó között közvetlenül, hanem abban a vonalban egy kb. 5 cm sávban volt kioltás merőlegesen a két trafó által meghatározott vonalra. Ha a legérzékenyebb alkatrészeket erre a sávra rakja a Denon, akkor lehet értelme.

  • @EcoPityu

    @EcoPityu

    2 жыл бұрын

    @@montywhisp de nem rakta, és a PMA1510-ben még árnyékoló lemezt is rakott pluszban a trafó mellé, mert csak nem jött be ez a leakage cancelling...

  • @EcoPityu

    @EcoPityu

    2 жыл бұрын

    A legújabb videómban képen is mutatom a "csodát", a leakage cancelling kipótló vaslemezt a PMA1510-ben, egy régebbi Denont javítottam a héten, ugyan olyan trafó volt benne mint a Technics-é! Nem tudom mire gondolsz az alatt, hogy "benéztem"! Szerintem mindenki hihet a szemének, a videón jól látszik a lényeg, nem csalás, nem ámítás, max a leakage cancelling...

  • @joseftamas6582
    @joseftamas65822 жыл бұрын

    És a rezlap árnyékolás aval mi van

  • @Uhercsik

    @Uhercsik

    2 жыл бұрын

    hasztalan, próbáltam .tanár javasolta.de 1 másik elektro tanár mondta hogy csak vassal lehet.igaza volt.

  • @robertmolnar9637
    @robertmolnar96372 жыл бұрын

    Télleg hülyeségnek tűnik.Akkómá ménemcsinátak szimmetrikus ampit.Többre mentek vóna.

Келесі