Czy warto iść na studia z dietetyki?

W dzisiejszym filmie rozmawiamy o tym czy warto poświęcić kilka lat nauki na studiach z dietetyki? A może jednak lepiej spędzić ten czas edukując się samodzielnie? Odpowiedzi na te oraz inne pytania znajdziesz w tym filmie!
👉 Strona internetowa na której znajdziesz informacje o współpracy: mateuszostrega.pl
🧠 Szkolenie VOD: mateuszostrega.pl/produkt/szk...
👥 Zapisy do newslettera: mateuszostrega.pl/newsletter/
❗ Sole ciał ketonowych możesz kupić tutaj: forms.gle/BNavWhCYht1ATFM99
✍ Nie zapomnij subskrybować kanału! bit.ly/2R0l8Fd
👋 Lubisz czytać? Zapraszam na facebooka: / mateuszostregamo
📷 Trochę prywaty? Instagram: mateusz_ost...
❗ Uwaga. Powyższy materiał ma charakter wyłącznie informacyjny. Nie może zastąpić porady specjalisty.
#studia #dietetyka #nauka #studiazdietetyki

Пікірлер: 23

  • @ninjazorro
    @ninjazorro2 жыл бұрын

    Pouczający i motywujący wykład.Pozdrawiam!

  • @Syl8886
    @Syl88862 жыл бұрын

    Bardzo ciekawy film, za tydzień wlasnie rozpoczynam 1 rok dietetyki, 🤗

  • @martawasiak8584
    @martawasiak85843 жыл бұрын

    Ciekawy film. ja jestem zdania że warto studiować wszystko co nas interesuje. Osobiście studiuję dietetykę na WSBiNoZ i nie zamieniłabym tych studiów na żadne inne, ale to przede wszystkim dlatego, że jestem pasjonatką zdrowego żywienia. Trafiłam też na świetną uczelnię, gdzie mogę pogłębiać swoją pasję. Myślę, że zawód dietetyka jest bardzo przyszłościowy zważywszy na fakt, że zdrowy styl życia staje się coraz bardziej popularny.

  • @agar80
    @agar804 жыл бұрын

    Dokładnie. Studia dają bazową wiedzę, są zajęcia kliniczne np. w moim zawodzie fizjoterapeuty. Uważam, że ludzie po kursach nie powinni tytułować się mianem dietetyka, a często to robią. Uważam, że kursy nie uczą tej bazy, przez którą przeciągną nas na studiach. Potem można iść już własną drogą. Jest wiele kanałów, gdzie ludzie po kursach albo i bez udzielają porad, które nierzadko są szkodliwe - Budrowski Mariusz odmładzanie na surowo to topowy osobnik, który gada głupoty a ludzie go słuchają i chorują. To samo z niektórymi trenerami personalnymi- sadzą się na osoby z bólami kręgosłupa a jednak to wymaga wcześniejszej konsultacji neurologicznej, diagnostycznej, fizjoterapeutycznej i dopiero można ew. pracować z dobrym trenerem nawet tylko po kursie. Ludzie tego nie rozumieją. Niestety i uważają, że wystarczy coś przeczytać, żeby uważać się za specjalistę. Organizm nie zawsze działa "logicznie", nie zawsze da się go porównać do samochodu (co jest ulubionym porównaniem wielu pseudospecjalistów). Osobiście słucham w kwestiach diety właśnie osoby wykształcone, które rozumieją to, o czym mówią. A osoby praktykujące również oglądam i sobie składam to do "kupy" :)

  • @KetoTravelers
    @KetoTravelers4 жыл бұрын

    Bardzo ciekawy odcinek. Tym bardzie ze od jakiegos czasu sama zastawiam sie na jakims akademickim sposobem poglebienia wiedzy na temat zywienia czlowieka. Mialam pewne obawy co do studiow bo przez rok uczenia sie o diecie ketogenicznej oraz innych dietacg i ogolnie zywieniu, calkiem sporo sie sama nauczylam. Z twojego materialu wynika ze jednak warto. Czy mozesz sie wypowiedziec na temat kursow dietetycznych zakonczonych dyplomem? Jak z poziomem wiedzy na takich kursach? Dziekuje. Beata (polowa kanalu KetoTravelers) :)

  • 4 жыл бұрын

    Ostatecznie nikt nie odbierze Ci tytułu dietetyka i w oczach ludzi zawsze osoba, która skończyła studia będzie bardziej "profesjonalna" niż ta, która zajmuje się daną dziedziną tylko z pasji. :) Jakie dokładnie kursy masz na myśli? Bo sam na wielu szkoleniach byłem i kilka prowadziłem, więc wiem że poziom potrafi być bardzo zróżnicowany :)

  • @KetoTravelers

    @KetoTravelers

    4 жыл бұрын

    Mateusz Ostręga nie mam na mysli konkretnego bo natknela sie na wiele. Sa to kursy online, podstawowy i zaawansowany zakonczony dyplomem men, uprawniajacym do pracy np w przychhodniach zdrowia, poradniach zywienia. Z materialu tych kursow wynika ze raczej zakrea wiedzy jest taki bardzo panstwowy konwencjonalny. Wiec traktuje to raczej jako uzupelnienie wiedzy plus dyplom. Jesli to malo informacji poszukam linkow do kursow na ktore sie natknelam. Forma online mi pasuje ze wzgledu ze nie mieszkam w PL. Rownolegle szukam czegos na ksztalt licencjatu w UK. Dziekuje Beata

  • @KetoTravelers

    @KetoTravelers

    4 жыл бұрын

    @ Co pan sadzi o kontencie tych kursow, do uzyskania dyplomu wymagane sa tutaj 3 kursy.

  • @bezsciemy4412

    @bezsciemy4412

    3 жыл бұрын

    @@KetoTravelers witam ☺ ja również zastanawiam się nad kursami online w kierunku dietetyki l i II stopnia 40 na karku i studia przyznaje ciężko będzie wpasowac w życie , zbieram informacje o keto od kilku miesięcy również często korzystając z Waszego kanału ☺ czy Pan Mateusz odniósł się do konkretnych szkoleń? Będę wdzięczna za odpowiedz. Pozdrawiam ssegregator@gmail.com

  • @KetoTravelers

    @KetoTravelers

    3 жыл бұрын

    @@bezsciemy4412 odpisze ci na to na maila. Beata

  • @grzegorzszwancarz1104
    @grzegorzszwancarz110410 ай бұрын

    jakie uczelnie polecacie? Opolszczyzna, dolnyśląsk, śląsk?

  • @justynal7061
    @justynal70614 жыл бұрын

    A co sądzisz o diecie keto w ciąży? Kiedy przed ciążą kobieta jest na keto może kontynuować ja w ciąży czy koniecznie potrzebuje wegli?

  • 4 жыл бұрын

    Podcast nr 3 na moim kanale - polecam sprawdzić. Czyniąc długą historię krótką - można ale trzeba do tematu podejść bardzo odpowiedzialnie :)

  • @paulinaharatka91
    @paulinaharatka914 жыл бұрын

    a tak z ciekawości... PUBMED jest anglojęzyczny, czy na studiach jest dobrze prowadzony branżowy angielski? czy lepiej samemu szukać źródeł do nauki języka? Jak długo może zająć opanowanie słownictwa tak, by lepiej rozumieć opisy badań? druga sprawa czy są jakieś inne źródła najnowszych badań w języku polskim?

  • 4 жыл бұрын

    A to jest w sumie bardzo ciekawe pytanie. Ja angielskiego nauczyłem się w liceum, pomogły w tym niewątpliwie 2 rzeczy - kartkówki ze słówek które permanentnie robiła moja wykładowczyni i oglądanie zagranicznych seriali z napisami 😅 jeśli mam być szczery angielski na studiach w moim przypadku był dość kiepski i niemal w ogóle nie był nakierowany na moją dziedzinę nauki. Też kiedyś nie wyobrażałem sobie jak można czytać badania naukowe i książki po angielsku ale to po prostu kosekwentne działanie. Na początku można np. tłumaczyć słowa czy zdania których nie rozumiemy w translatorze. Powoli do przodu zanim się obejrzymy będziemy czytać całe badania bez problemu :)

  • @paulinaharatka91

    @paulinaharatka91

    4 жыл бұрын

    @ no ja w liceum to miałam bardzo dobrze prowadzony angielski, lepszej nauczycielki nie mogłam trafić. Na studiach które już mam za sobą angielski też był biedny... choć trochę branżowych słówek poznałam. Może zacznę oglądać dr. House'a po angielsku 🤔😁

  • @ukaszpeczkowski92
    @ukaszpeczkowski92 Жыл бұрын

    Niewiele można się dowiedzieć z tego filmu na temat samych studiów. Za dużo o sobie, prawie nic o temacie.

Келесі