Choroba Alzheimera. Najnowsze badania

Nie jestem naukowcem ani lekarzem. Jestem człowiekiem pasji. Pasjonuje mnie wiedza, najnowsze odkrycia nauki i medycyna funkcjonalna. To co opowiem w tym filmie nie jest „czymś, co mi się wydaje”, tylko podsumowaniem najnowszej wiedzy naukowej dotyczącej choroby Alzheimera. Kiedyś mówiono, że nie wiadomo skąd pochodzi i że jest nieuleczalna. Teraz naukowcy potrafią wyjaśnić jej pochodzenie i stosować terapie zatrzymujące jej rozwój i przynoszące poprawę. Najważniejsze jest to, że choroba Alzheimera zaczyna się 20-30 lat przed wystąpieniem pierwszych objawów i jest kilka prostych i łatwych do zastosowania rzeczy, które możemy zrobić, żeby jej uniknąć.
Badania naukowe:
1. Bredesen DE, Amos EC, Canick J, Ackerley M, Raji C, Fiala M, Ahdidan J. Reversal of cognitive decline in Alzheimer's disease. Aging (Albany NY). 2016.
2. Wyss-Coray, Tony, and Joseph Rogers. Inflammation in Alzheimer disease-a brief review of the basic science and clinical literature. Cold Spring Harbor perspectives in medicine vol. 2,1 (2012).
3. Jefferson W. Kinney, Shane M. Bemiller, Andrew S. Murtishaw, Amanda M. Leisgang, Arnold M. Salazar, Bruce T. Lamb. Inflammation as a central mechanism in Alzheimer's disease, Alzheimer’s Association, 2018.
4. Anna Walters, Emma Phillips, Rui Zheng, Maya Biju, Tarun Kuruvilla. Evidence for neuroinflammation in Alzheimer's disease, Progress in Neurology and Psychiatry, 2016
5. Bredesen DE, Rabizadeh S. APP-based neuroprotective strategies. Current Alzheimer Research, 2007.
6. Sochocka, M., Donskow-Łysoniewska, K., Diniz, B.S. et al. The Gut Microbiome Alterations and Inflammation-Driven Pathogenesis of Alzheimer’s Disease-a Critical Review. Molecular Neurobiology, 2019.
7. Kinney, J. W., Bemiller, S. M., Murtishaw, A. S., Leisgang, A. M., Salazar, A. M., & Lamb, B. T. Inflammation as a central mechanism in Alzheimer's disease. Alzheimer's & dementia (New York, N. Y.), 2018.
8. Estella A. Newcombe, Judith Camats-Perna, Mallone L. Silva, Nicholas Valmas, Tee Jong Huat & Rodrigo Medeiros. Inflammation: the link between comorbidities, genetics, and Alzheimer’s disease. Journal of Neuroinflammation volume 15, 2018.
9. Keenan A. Walker*, Bronte N. Ficek, and Reyhan Westbrook. Understanding the Role of Systemic Inflammation in Alzheimer’s Disease. ACS Chemical Neuroscience. 2019.
10. Heneka, M. T., Carson, M. J., El Khoury, J., Landreth, G. E., Brosseron, F., Feinstein, D. L., & Kummer, M. P. Neuroinflammation in Alzheimer's disease. The Lancet Neurology, 2015.
11. Calsolaro, V., & Edison, P. Neuroinflammation in Alzheimer's disease: current evidence and future directions. Alzheimer's & dementia, 2016.
12. Zhang, F., & Jiang, L. Neuroinflammation in Alzheimer’s disease. Neuropsychiatric disease and treatment, 2015.
13. Eikelenboom, P., Veerhuis, R., Scheper, W., Rozemuller, A. J. M., van Gool, W. A., & Hoozemans, J. J. M.. The significance of neuroinflammation in understanding Alzheimer’s disease. Journal of neural transmission, 2006.
14. Bronzuoli, M. R., Iacomino, A., Steardo, L., & Scuderi, C. Targeting neuroinflammation in Alzheimer’s disease. Journal of inflammation research, 2016.

Пікірлер: 597

  • @marzena0521
    @marzena05212 жыл бұрын

    Pani Beato, brzmi to pięknie i zapewne tak jest. Faktem jest również to, że mój Tato zmarł na Alzheimera. Wiem jak straszna jest ta choroba Oboje wówczas mieszkali z Mamą. Tato nigdy nie pił alkoholu, nie palił, odżywiali się głównie produktami z działki, na której za miastem spędzali większość czasu. Jeździli tam rowerem. Oboje pogodni, spełnieni. W tym samym środowisku Mama była okazem zdrowia. Była....po śmierci Taty popełniła samobójstwo. Co nie zmienia faktu, że należy o siebie dbać. W tym życiu pewności i gwarancji na cokolwiek niestety brak. Pozdrawiam.

  • @cytrynoweniebo9268

    @cytrynoweniebo9268

    2 жыл бұрын

  • @marszetka8538

    @marszetka8538

    2 жыл бұрын

    ❤️

  • @maggiekowalczyk3914

    @maggiekowalczyk3914

    2 жыл бұрын

    Moja mama też nie pije alkoholu, uprawia działkę, chodzi spać z kurami, jak ja to mówię a niestety ta choroba ją dopadła i wciąż postępuje. Do tego ma bardzo dobre podejście do życia, bo nie przejmuje się rzeczami na które nie ma wpływu. Nigdy nie użyła przekleństwa. Jest ostoją spokoju. A je co wychoduje i ugotuje sobie sama. Mój ojciec też przy domowych obiadkach i alkoholowej abstynencji miał raka jelita. Od kąd pamiętam chodzili spać o 22. Teorie teoriami a w życiu nie zawsze tak pięknie bywa.

  • @antysynteza777

    @antysynteza777

    2 жыл бұрын

    @@maggiekowalczyk3914 ale żeby postawić diagnozę, trzeba wiedzieć nieco więcej. Domowe obiadki - brzmi pięknie, ale... aluminiowe garnki? Popijanie w trakcie jedzenia? Mieszanie w jednym daniu tłuszczu z białkiem i cukrem? To też nie jest "naturalne".

  • @agatamokrzycka5596

    @agatamokrzycka5596

    2 жыл бұрын

    Co prawda nie oglądałam tego materiału, ale znam wypisane źródła. Program Bredesena zakłada wykluczenie toksyn, zapewnienie należytego odżywienia mózgu i usunięcie stanu zapalnego. A zatem zero cukru, zero zbóż, zero psiankowatych, zero owoców, wykluczenie wszelkich źródeł lektyn. Przerwy między ostatnim posiłkiem jednego dnia i następnym nazajutrz 16 godzin lub więcej. Usunięcie źródeł pleśni w domu (mokre ściany, piwnice, syfony), metali ciężkich. Odpowiednia suplementacja. To z grubsza, co może zrobić każdy bez wizyty u Bredesena już teraz.

  • @ewakociubinska5236
    @ewakociubinska52362 жыл бұрын

    Dzieki , za wyklad ciekawy ,krotki sensowny przepraszam za bledy , jestem osoba niedowidzaca , mimo to maluje , nauczylam sie malowac z zamknietymi oczami , takze z otwartymi nadal maluje tez , pomagam osobie z zanikami pamieci , osobowosci , demencja .👩🏻‍🎨

  • @dkokd4837

    @dkokd4837

    2 жыл бұрын

    Brawo...Pani Ewo....pozdrawiam..Zdróweczka🥰

  • @annam.99999

    @annam.99999

    2 жыл бұрын

    💓💓💓💓💓

  • @dorotamichel3429
    @dorotamichel34292 жыл бұрын

    Tylko, że te sposoby o których mówisz nie zapobiegają tylko chorobie Alzheimera, ale większości chorób cywilizacyjnych współczesnego świata.

  • @marcomarco5056

    @marcomarco5056

    2 жыл бұрын

    A glutation? dla mnie Biotad plus to ogień.

  • @voyd1507

    @voyd1507

    2 жыл бұрын

    Z rakiem wlacznie. A zwlaszcza rakiem jelita grubego.

  • @halinawozniak6464

    @halinawozniak6464

    2 жыл бұрын

    @@marcomarco5056 ķ.

  • @pumaTe

    @pumaTe

    4 ай бұрын

    ​@@marcomarco5056, daj spokój z tą reklamą

  • @tomaszkowski
    @tomaszkowski2 жыл бұрын

    Bardzo dziękuję za piękny film dla początkujacych. Nie mam nic do dodania :-)

  • @berenikaangelika6127
    @berenikaangelika61272 жыл бұрын

    Pierwsze zdanie tego filmu mnie powaliło . Ja również jestem człowiekiem pasji i lubię się uczyć , wiedzieć , poznawać . A lista dziedzin jest gigantyczna : zdrowie , języki , religie , fizyka kwantowa , metafizyka , matematyka , kosmologia , psychologia itd itp . Mój mąż nie może tego pojąć i twierdzi , że porostu chcę wiedzieć żeby zadzierać nosa i popisywać się tą wiedzą w towarzystwie ☺️ A ja uwielbiam szukać a potem doznawać tego stanu EUREKA kiedy odkrywam coś nowego co jeszcze niedawno było dla mnie obce i zupełnie niezrozumiałe . 💪🏽

  • @katarzynape4819

    @katarzynape4819

    2 жыл бұрын

    Mam tak samo;)

  • @berenikaangelika6127

    @berenikaangelika6127

    2 жыл бұрын

    @@katarzynape4819 Brawo ty ! Brawo my ! 😘

  • @antysynteza777

    @antysynteza777

    2 жыл бұрын

    Polecam naukę o spacji i jej nadmiernym stosowaniu. Wystarczy sięgnąć po pierwszą lepszą książkę, nawet dla dzieci.

  • @CREATEEAY

    @CREATEEAY

    2 жыл бұрын

    Osobowość LOGIK tak ma , niestety jest nas około 3% społeczeństwa :)

  • @alicja5734

    @alicja5734

    2 жыл бұрын

    Brawo!

  • @loflo3993
    @loflo39932 жыл бұрын

    Dziękuję za przemówienie mi do rozumu, szczególnie jeżeli chodzi o CUKIER !

  • @Jo.an_Na_

    @Jo.an_Na_

    2 жыл бұрын

    Cukier, syrop glukozowo- fruktozowy dodawany do wszystkiego począwszy od ciastek dla dzieci, suszonych owoców, na mięsie i kiełbasie kończąc. Ponoć cukier niszczy układ krwionośny niemniej niż sól, osłabia żyły i tętnice, niszczy nerki itd. Biała śmierć. Ale to pewno wszyscy już wiedzą. Są trzy: cukier, mąka i sól (choć tej nie chemicznej a naturalnej, nam potrzeba w małej ilości dla równowagi elektrolitycznej. Broń się kto może. Czytajcie etykiety.

  • @antysynteza777

    @antysynteza777

    2 жыл бұрын

    O tak, cukier to zło, ale mąka też.

  • @wiaranadziejamiosc5825
    @wiaranadziejamiosc58252 жыл бұрын

    Wspaniały film. Uwielbiam czerpać wiedzę życiową z Pani filmów. Proszę o więcej i bardzo dziękuję

  • @anielaagnes9142
    @anielaagnes91422 жыл бұрын

    Dziękuję, oprócz tego, że mam gen młodości, też najwyraźniej posiadam gen otyłości, ale.. 7 lat temu przeszłam na dietę, schudłam 20 kg. Utrzymuję ciężar ciała. Kocham czekoladę i uwielbiam słodkie bułeczki. Nie jem :). Dacie wiarę, iż każdy każdy myśli że mam 10-15 lat mniej niż mam?? Nie palę i absolutnie nie piję alkoholu od wielu lat. W rodzinie zapanowała moda na niepicie alkoholu. Mój przykład. Życzę wszystkim, żeby byli zdrowi ale i świadomi, jak bardzo dużo zdrowia i wspaniałego samopoczucia mogą sobie dodać. Warto! Pozdrawiam i ściskam Panią, Pani Beato!

  • @agnieszkaw9260

    @agnieszkaw9260

    2 жыл бұрын

    I cóż to za dieta, że zadziałała też na odwyk od czekolady?

  • @adelajda818

    @adelajda818

    2 жыл бұрын

    @@agnieszkaw9260 np ketogeniczna

  • @_kasiunia5657
    @_kasiunia56572 жыл бұрын

    Słoneczne promienie słońca, które w pewnym momencie się pojawily za panią powiedziały "dzień dobry". Dziękuję za to, że pani przekazuje fascynujące rzeczy w sposób ciekawy i fascynujący. Dzięki pani staram się zmieniać nawyki na zdrowe. Nie jest łatwo, ale samopoczucie i zdrowie odpłaca mi siłą, radością i spokojem. Pozdrawiam serdecznie 😀

  • @celebracjaobfitosci
    @celebracjaobfitosci2 жыл бұрын

    Szalenie obrazowo Pani to przedstawiła, dziękuję ❤️, śpię w nocy, działam od świtu, jem, przyznaję, głównie kaszę orkiszową z różnymi warzywami + soki, pomaga w tym wyciskarka 🙂

  • @elzbietapazdziorna7001
    @elzbietapazdziorna70012 жыл бұрын

    Pani Beatko nigdy nie palilam, nie pilam alkoholu , zawsze gotuje sama, staram sie kupowac produkty z ,,dobrych '' zrudel. Zostalam wdowa z corka mialam 38lat.Wyjechalam za granice zeby przetrwac. Jestem pielegniarka pracuje na 3 zmiany nie mam innej mozliwosci. Zachorowalam na raka 5 lat temu przezylam, mam problem z jelitami , kamienie w nerkach ,ostatnio problemy z sercem. Jestem zawsze pelna podziwu dla Pani ale czasami zycie uklada sie TAK JAK SOBIE CHCE

  • @izisabela8663

    @izisabela8663

    2 жыл бұрын

    U Pani w życiu występował ogromny stres. Śmierć męża i walka o przetrwanie. To też mogło mieć wpływ na pojawienie się choroby.

  • @adamdobr396

    @adamdobr396

    2 жыл бұрын

    Mogę wysłać wykłady o Pani dolegliwościach .Pozdrawiam

  • @wilczycawrazliwa163

    @wilczycawrazliwa163

    2 жыл бұрын

    Życzę Pani wszystkiego dobrego😊

  • @elaen7845

    @elaen7845

    2 жыл бұрын

    Dołączam się💓stres to jeden z największych k illerów

  • @magorzata5265

    @magorzata5265

    2 жыл бұрын

    Witaj to proszę osłuchać co robi w organiźmie glifosat Trzeba mieć sprzęt do badania azotanów w mięsie Bo że ktoś powie z dobrego źródła to nigdy nie masz pewności Ja zbadałam schaba norma 200 A wie pani ile mi wskazało 730 to nie nadaje się do jedzenia A na wygląd piękne mięsko Ludzie muszą wiedzieć czym są karmione zwierzęta jakie skutki przynosi to szkodliwe dla ich zdrowia 🤗 Niestety trzeba mózg używać

  • @sleeplessnes
    @sleeplessnes2 жыл бұрын

    Ja również (szczególnie od 2 lat, kiedy słowo nauka zaczęło być nagminnie wykorzystywane przez media i polityków) interesuję się rzeczywistym obrazem nauki. Ogólnie - cenny przekaz i piękną, pozytywną energią. W jednym zdaniu pada sformułowanie że należy unikać tłuszczu. Jak rozumiem jest to niedopowiedzenie w kontekście wspomnianych wcześniej - roślinnych. Bowiem bez tłuszczu nasz mózg obumiera. Podobnie jak bez odpowiedniej ilości wody. Tłuszcze zwierzęce stanowią wręcz ochronę dla naszych komórek. A mit o potrzebie walki z cholesterolem (największa zbrodnia na naszym mózgu) już dawno przez naukę został obalony. Chciałbym jednak zwrócić uwagę tutaj na (w moim odczuciu) mocno niedoszacowany hormon, którego receptory znajdują się w absolutnie wszystkich organach naszego ciała i który odpowiada za ponad 100 istotnych funkcji naszego organizmu. Na domiar droga jego pokarmowego uzupełniania (jeszcze 2 lata temu 90% Polaków wykazywało niedobory, teraz to musi być istny dramat) odbywa się poprzez rozpuszczalność w tłuszczach. Mowa o witaminie D, której literaturę naukową zgłębiłem do granic. Nawet całkiem niedawno stworzyłem rozszerzenie dla materiału opublikowanego przez Pana Jerzego Ziębę, który najwyraźniej nie był świadomy pewnych badań, które mu podesłałem, a które rozwiewają jego obawy w kwestiach teoretycznej możliwości przedawkowania. Niestety znając nader dobrze działania cenzury na KZread, nawet nie próbuję wklejać tutaj żadnych linków. Materiał na platformie rumble zowie się "Czy istnieją korzyści z ekstremalnie wysokiego stężenia wit D3? / przedawkowanie". Przechodząc do meritum - wit.D3 odgrywa ogromne znaczenie nie tylko w funkcjach immunologicznych, eliminowaniu zagrożeń neurodegeneracyjnych (tutaj poleciłbym badanie "Evidence for a connection between coronavirus disease-19 and exposure to radiofrequency radiation from wireless communications including 5G" czyli jak to najnowsza technologia zafundowała nam tzw. covid) i właśnie jej poziom w organizmie jest kluczowy dla całej palety chorób z rzeczonym covidem na czele. A w owej palecie również Altzheimer. Na zakończenie dorzucę również bardzo pozytywny akcent. A mianowicie nie tylko można zahamować degenerację mózgu ale istnieje nawet naturalna metoda jego regeneracji, potwierdzona naukowo, wywodząca się z medycyny chińskiej. A mowa jest o grzybie soplówka jeżowata. Ja w ogóle uwielbiam grzyby. Mało kto wie, że absolutnie wszystkie grzyby jadalne w naszym kraju posiadają właściwości lecznicze. A na Altzheimera polecam jeszcze trudnodostępną w kraju czagę lub całkiem popularnego białoporka brzozowego, którego znajduję i zbieram nawet zimą, pomimo jego sezonowości :) Pozdrawiam serdecznie - rowerowy podróżnik z jedną nogą - Rafał Gręźlikowski :)

  • @wilhelminakulinska5890

    @wilhelminakulinska5890

    2 жыл бұрын

    Wdzięczna jestem każdemu kto dzieli się wiedzą z innymi .Serdeczne dzięki za wyczerpująca i bogata wypowiedź.♥️

  • @sleeplessnes

    @sleeplessnes

    2 жыл бұрын

    @@wilhelminakulinska5890 Kim bylibyśmy myśląc wyłącznie o sobie ? Pozdrawiam serdecznie :)

  • @wilhelminakulinska5890

    @wilhelminakulinska5890

    2 жыл бұрын

    @@sleeplessnes Serdecznie ❤️ pozdrawiam również.

  • @aleksandramendel610

    @aleksandramendel610

    Жыл бұрын

    O grzybach mówi się teraz dużo, że powinniśmy po 40 jeść je codziennie

  • @danutaroik2401

    @danutaroik2401

    11 ай бұрын

    Panie Rafale, świetny komentarz!Bardzo chciałabym się z Panem skontaktować, lecz nie wiem jak

  • @wadysawakrol7515
    @wadysawakrol75152 жыл бұрын

    Bardzo interesujące,jestem na dobrej drodze.KETO zdrowe niejedzenie z bracmi Rodzeń.👍🤗

  • @mariahalina657
    @mariahalina6572 жыл бұрын

    Kocham Cię Beatko za twoje dobre rady przesiąknięte miłością do ludzi .

  • @jadwigawyrabkiewicz1467
    @jadwigawyrabkiewicz14672 жыл бұрын

    Pani Beatko. Wspaniały i prosty wykład. Dziękuję. Wygląda Pani b.dobrze.

  • @indigohotelrooms1822
    @indigohotelrooms18222 жыл бұрын

    Dziękuję za b. interesujący wykład. Mam od zawsze ogromny szacunek dla Pasjonatów. Niedawno rozpoczęlam z sukcesem kurację uszczelnienia jelit. Po Pani wykladzie muszę zmobilizować się do walki z uzaleznieniem od slodyczy. Pozdrawiam i zyczę sukcesów. H. W.

  • @marcomarco5056

    @marcomarco5056

    2 жыл бұрын

    A glutation? dla mnie Biotad plus to ogień.

  • @tulipan1078

    @tulipan1078

    2 жыл бұрын

    Wystarczy łyżeczka miodu od rana i Nie mam ochoty na słodycze.I pasek gorzkiej czekolady codziennie bo zapo- biega chorobie niedokrwiennej serca.

  • @peerelka9328

    @peerelka9328

    Жыл бұрын

    @@marcomarco5056 Cena - ho ho ho, wysoka. A zawiera aspartam i, bodaj, jakieś związki krzemu, jako antyzbrylacz. Za tę cenę - można poszukać innego glutationu...

  • @elzbietalewandowska2638
    @elzbietalewandowska2638 Жыл бұрын

    Przepiękny wykład. W sposób jasny i klarowny tłumaczy Pani wszystkie zawiłości zachodzące w naszych organizmach które mają wpływ na nasz mózg. Serdecznie dziękuję.

  • @wiolettadanek6853
    @wiolettadanek68532 жыл бұрын

    Naukowcy na świecie od dawna już nazywaja Alzheimera cukrzyca typu trzeciego jedynie w Polsce cisza na ten temat za to dużo mają do powiedzenia na temat wirusa o którym gucio wiedzą. Pozdrawiam.

  • @barbara8326

    @barbara8326

    2 жыл бұрын

    Dokładnie

  • @paulinakokott5560

    @paulinakokott5560

    2 жыл бұрын

    Lepiej bym tego nie ujela👍absolutna prawda to co napisalas❤️, pozdrawiam mocno🍀🍀🍀

  • @zbigniewdolindo9907
    @zbigniewdolindo99072 жыл бұрын

    Wielkie podziękowania, jest Pani kopalnią wiedzy . Bardzo pomocny temat. Ukłony w Pani kierunku z całym Szacunkiem

  • @norbertapiekos2812
    @norbertapiekos28122 жыл бұрын

    Wielkie dzieki! Ma Pani piekne kwiaty w pokoju a to tez ma dzialanie na nas. Wyklad bardzo uswiadamiajacy I praktyczny. Niech zyje Polska zywnosc. Obfitych lask od Zmartwychwstalego Chrystusa.

  • @jadwigakuna8772
    @jadwigakuna87722 жыл бұрын

    dla mnie , laika, ten wykład stanowi uporządkowaną namiastkę wiedzy medycznej, wiedzy o swoim organiźmie i jak on jest wrażliwy na niesprzyjające warunki , które bezmyślnie serwujemy sami sobie ,

  • @annab.9540
    @annab.95402 жыл бұрын

    Dziękuję bardzo za cenny film😊❤️❤️❤️

  • @bogumiasaczek2397
    @bogumiasaczek23972 жыл бұрын

    Jak się Pani słucha to można uwierzyć, że życie jest takie proste... Dobrze Pani wie że tak nie jest... Pozdrawiam... Życzę zdrowia.❤️

  • @ThomasLach-trader

    @ThomasLach-trader

    2 жыл бұрын

    Pani Pawlikowska ma potrzebę edukowania nas. Napisała z partnerem książkę jak utrzymać związek, po czym się rozstali. Pozdrawiam

  • @Biedaronka
    @Biedaronka2 жыл бұрын

    "Życie to śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową."🌹 To, co uruchamia choroby, nie jest widoczne.🌿 Nic nie trwa wiecznie.🥀

  • @pumaTe

    @pumaTe

    4 ай бұрын

    Nie wszędzie i nie u wszystkich życie trwa tyle samo. Nad morzem Śródziemnym i w innych rejonach ludzie żyją dłużej. Np. we Francji ludzie po 80 siątce chodzą na lekcje tańca itp

  • @sawekmirzejewski5658

    @sawekmirzejewski5658

    3 ай бұрын

    ​@@pumaTe taniec, wino i śpiew - to recepta na długowieczność...

  • @sawekmirzejewski5658

    @sawekmirzejewski5658

    3 ай бұрын

    ​@@pumaTetaniec wino i śpiew - to recepta na długowieczność...

  • @pumaTe

    @pumaTe

    3 ай бұрын

    @@sawekmirzejewski5658 , no właśnie 😄

  • @beatalyszczarz6882
    @beatalyszczarz68822 жыл бұрын

    Soper wiedza dziękuję. Robisz to w najlepszy możliwy sposub, jasny i zrozumiały. Dziękuję.

  • @konektor321
    @konektor3212 жыл бұрын

    Bardzo ładnie to Pani tłumaczy

  • @voyd1507
    @voyd15072 жыл бұрын

    Zdrowa kolonia pozytecznych bakterii w colon (jelito grube) chroni nas przed wielu chorobami. Nasze pozywienie determinuje nasze zdrowie. Na pierwszym miejscu na liscie "wrogow" naszego organizmu stoi CUKIER. Bardzo dobry wyklad p.Beato

  • @rozadudzinska9937
    @rozadudzinska99372 жыл бұрын

    ba.rdzo dziekuje za zebranie tych wiadomosci i przekazanie ich w tak bardzo prosty,przejrzysty ,zrozumialy sposob.dziekuje.udstepniam wielu znajomym.pozdrawiam

  • @irena2596
    @irena25962 жыл бұрын

    Dziękuję za ciekawy przekaz pięknie przekazany , mowa i ciałem 😘🌼🌸🌼🌸🌼

  • @elzbietakus7101
    @elzbietakus71012 жыл бұрын

    Słuchałam jednym tchem. Dziękuję bardzo Beatko. Ciekawy temat. Pozdrawiam serdecznie kochana ❤️❤️❤️

  • @krystynagodek432
    @krystynagodek4322 жыл бұрын

    Witam Pani Beato! Przeczytałam bardzo uważnie książki jakie Pani napisała. Chętnie oglądnęłam ten filmik. Będę śledziła ciekawostki, które Pani przekazuje. Bardzo dziękuję. Jestem bardzo zadowolona, że mogę wysłuchać Pani esencję informacji.😘

  • @ularudzinska6204
    @ularudzinska62042 жыл бұрын

    Arcyciekawy filmik, jak zwykle w punkt i rzeczowo🙂

  • @jacekt6993
    @jacekt69932 жыл бұрын

    Dziękuję za merytoryczny i w miły sposób przeprowadzony wykład; zapamiętam sobie te informacje, żeby móc lepiej korzystać z pamięci w przyszłości, żeby w określonym zakresie mieć pozytywny wpływ na zdrowie, "kąpać" mózg we śnie i starać się nie rozbudzać niektórych genów.

  • @sylwiarafalska2337

    @sylwiarafalska2337

    2 жыл бұрын

    💖.

  • @jacekt6993

    @jacekt6993

    2 жыл бұрын

    @@sylwiarafalska2337 Dziękuję i pozdrawiam. kzread.info/dash/bejne/mY2Dl6htd9PbgKw.html

  • @sylwiarafalska2337

    @sylwiarafalska2337

    2 жыл бұрын

    @@jacekt6993 😚💖🌹.....😚.. 😌

  • @jacekt6993

    @jacekt6993

    2 жыл бұрын

    @@sylwiarafalska2337 kzread.info/dash/bejne/p2SWqNFslKmenrw.html

  • @qweasd4504
    @qweasd45042 жыл бұрын

    Bardzo ciekawa konferencja i bardzo się cieszę, że znowu trafiłam na Pani kanał. Wiele wskazówek jest jakby zdroworozsądkowych, związanych z tradycjami pracy i wypoczynku, z życiem blisko natury... Bardzo serdecznie Pani dziękuję za cenne informacje. Trudno oprzeć się wrażeniu, że za przemysłem spożywczym wraz z jego żądza zysku za wszelką cenę, za przepisami, które zezwalają na szkodliwe konserwanty, barwniki itp stoją ludzie, którzy powinni odpowiedzieć za to co robią

  • @danutadaniel413
    @danutadaniel4132 жыл бұрын

    Pani Beato b. dziękuję za ten film. Teraz wiem, że muszę zmienić styl życia nie mam czasu na zastanawianie się nad sobą. Trzeba iść do przodu i walczyć ze swoim lenistwem żeby lepiej żyć. Jeszcze raz dziękuję.

  • @krzysztofmarszalik939
    @krzysztofmarszalik9392 жыл бұрын

    Świetny wykład. Dziękuję!

  • @ewadarla641
    @ewadarla6412 жыл бұрын

    Jak pięknie to Pani wyjaśniła, dziękuję 😊

  • @user-pm3mt8lv7y

    @user-pm3mt8lv7y

    2 ай бұрын

    Pani Beatko. Dziękujè za piękny wywiad❤

  • @lilianaliliana4698
    @lilianaliliana46982 жыл бұрын

    Jestem wdzięczna!! Piękne dzięki Liliana

  • @barbaraszczurek7196
    @barbaraszczurek71962 жыл бұрын

    Super wykład. Wszyscy o tym po części wiemy ale chodzi o złe nawyki!. Jak łatwiej je zmienić? Przydałby się wykład Pani Beaty na te temat. Pani Beata to super babka. Życzę zdrówka.

  • @wilhelminakulinska5890
    @wilhelminakulinska58902 жыл бұрын

    Pani Beato pięknie dziękuję .To co Pani zgłębiła i przekazała to bardzo optymistyczne .Dobrze że analizujemy i wyciągamy słuszne wnioski .No bo kto to zrobi?

  • @jolantabascikowska2385
    @jolantabascikowska23852 жыл бұрын

    To było mega ciekawe i oświecające, dziękuję 🌹, powodzenia 🍀 pozdrawiam 🌹🍀🌷

  • @lasekanna6086
    @lasekanna60862 жыл бұрын

    Dziękuje 😘 Kochana Beatko

  • @danabalcy498
    @danabalcy4982 жыл бұрын

    Dziękuję za wspaniałe przekazane informacje.Pozdrawiam👍😀

  • @adawojdyla1178
    @adawojdyla11782 жыл бұрын

    Dziekuje za Interesujaca informacje i rady 👍❤️

  • @aleksandraporadowska7012
    @aleksandraporadowska70122 жыл бұрын

    Fajne i ważne informacje, dziękuję :)

  • @katjakk4519
    @katjakk45192 жыл бұрын

    Akurat wczoraj czytalam książkę-jak mózg i jelita maja powiązanie i przede wszystkim dane choroby biorą się głównie z nieodpowiedniego pożywienia.Zaburzenia mikrobioty jelitowej.Życzę Wszystkim Dużo Zdrówka 🙂😇🌼🌞🥰

  • @tygryskocialski5821

    @tygryskocialski5821

    2 жыл бұрын

    A dlaczego wszyscy mówią " zdrówka" a nie po prostu ZDROWIA!!! zdrówko jest malutkie i głupiutkie.... pomyśl...🙋💌

  • @polam7060

    @polam7060

    2 жыл бұрын

    To tylko hipoteza.

  • @paulinakokott5560

    @paulinakokott5560

    2 жыл бұрын

    To prawda👍👍👍❤️

  • @polam7060

    @polam7060

    2 жыл бұрын

    Co to za książka i kto jest jej autorem.

  • @katjakk4519

    @katjakk4519

    2 жыл бұрын

    @@polam7060 ,, Twòj Drugi Mòzg Komunikacja Umysl -Jelita".

  • @jaga1048
    @jaga10482 жыл бұрын

    Bardzo dziekuję Pani Beato. Jest to bardzo dobre przedstawienie problemów choroby w krótki, dostępny sposób. Ja batdzo skorzystałam i potwierdziło to moje nawyki żywieniowe i umiłowanie ruchu, sportu i b.aktywnego trybu życia. Mam już sporo lat, czuję się dobrze, ćwiczę 6 godzin tygodniowo, dieta prawie ok. Może za mało czytam, ale całe zycie pracowałam, czytając, pewnie to ten powód. Serdeczności dla Pani. Jeszcze raz dzięki❤🌺

  • @marzenajarmuzek6698

    @marzenajarmuzek6698

    2 жыл бұрын

    💓

  • @mariolaschmitz6220
    @mariolaschmitz62202 жыл бұрын

    Ja również od dwóch lat na diecie niskoweglowodanowej.. Dziennie do 30 g... Alkoholu nie piję wogóle 😊śpię bardzo dobrze😊jem dwa posiłki dziennie, żadnych przetworzonych produktów 😊pije tylko wodę, czasami mała kawa 😊 Jestem podobna do Pani, również dużo czytam, bo interesuje mnie dlaczego ludzie chorują na cukrzycę? Skąd bierze się udar, zawał itp... Słucham innych mądrych lekarzy i profesorów 😊i tak zbieram wiedzę 😊

  • @mirabbell

    @mirabbell

    2 жыл бұрын

    Z tłuszczów zwierzęcych i przetworzonej żywności.

  • @Zbyszek.Gieron__JEZUS-wraca

    @Zbyszek.Gieron__JEZUS-wraca

    2 жыл бұрын

    Można spytać, co Pani tak praktycznie zjada? Czy tylko te 30 g węglowodanów, to jest tak, bo je Pani wiele mięsa? Ciekawi mnie to, bo szukam jakiegoś swojego stylu odżywiania... Pozdrawiam

  • @WaldemarFrąckiewicz

    @WaldemarFrąckiewicz

    Жыл бұрын

    moja zdrowa 94 letnia mama śpi nieregularnie, odżywia się niezdrowo wysokowęglowodanowo, z tłuszczami zwierzęcymi, złymi olejami, przetworzoną żywnością, ....

  • @elamicun8757
    @elamicun8757 Жыл бұрын

    Dziękuję pani Beatko. Uwielbiam pani słuchać.❤️❤️❤️❤️

  • @lipservis11
    @lipservis118 ай бұрын

    Mam Alzheimera, ale nie daję się. Jem ekologicznie, bez cukru i mięsa, ruszam się też codziennie. Obserwuje od jakiegoś czasu wycofywanie się jej objawów.. Co prawda bardzo wolno, ale jednak ! Jestem wdzięczna za Pani świetny wykład!

  • @Mika77Top

    @Mika77Top

    7 ай бұрын

    Wspolczuje Pani, ale silna kobieta da rade🙏💪👍. Mam pyt w jakim jest Pani wieku?

  • @Mika77Top

    @Mika77Top

    7 ай бұрын

    Bo ja mam 49 i problem z koncentracja, pamiecia i planowaniem. Martwie sie, ze to niestety Alzheimer.

  • @aag9373
    @aag93732 жыл бұрын

    Pani Beato proszę zrobić film o Parkinsonie , dziękuje za film 😘

  • @kasiabrejza1890
    @kasiabrejza1890 Жыл бұрын

    Bez komentarza ‼️...Nic dodać bo temat przez Panią tak wyczerpany, że po prostu WSZYSCY zastanówmy się jak MY żyjemy. Zacznijmy mieć szczęśliwe jelito i żyjmy ZDROWO ♥️🤗☝️

  • @andruszyk76
    @andruszyk762 жыл бұрын

    Dziękuje serdecznie za przekazanie ciekawej wiedzy i powodzenia w samorozwoju.

  • @sawekforc8536
    @sawekforc85362 жыл бұрын

    Tak, to wszystko prawda. Z tymi tłuszczami roślinnymi to nie tak. Zapewne chodziło Tobie o tłuszcze trans, czyli uwodornione, lub częściowo uwodornione. Nie wyobrażam sobie oliwy, czy oleju lnianego, żeby ktoś nazwał tłuszczem pro zapalnym, wręcz przeciwnie. Dopiero poddane obróbce, są szkodliwe. Niestety ludzie najpowszechniej używają oleju rzepakowego, który w 99% przypadków, zawiera glifosat. Co do chorób neurodegeneracyjnych, to fakt, okazuje się, że nie tylko można zatrzymać a wręcz wycofać chorobę, ale nie jest to łatwe i wymaga działań na wielu polach. Odstawienie cukrów i produktów pszenicznych, to rzeczywiście najważniejszy krok. Ten cudowny błonnik, jest cudowny, gdy z nim nie przesadzamy, bo używany w nadmiarze, potrafi wchłonąć i zabrać makro i mikroelementy, szczególnie właśnie te, które chronią nasz układ nerwowy, zarówno ten ośrodkowy, jak i obwodowy. Ostatnie badania dowodzą też, że niema zdrowego mózgu, bez cholesterolu. To nie LDL szkodzi zdrowiu i powoduje miażdżycę, tylko trójglicerydy w obecności stanów zapalnych. Bez cholesterolu, który tworzy błony wszystkich naszych komórek, również nerwowych, nie będzie zdrowia w naszym układzie nerwowym, a jajka są jednym z najlepszych pokarmów. Masz rację z tą żywnością przetworzoną. Chcemy cieszyć się zdrowiem i długim szczęśliwym życiem, powinniśmy unikać jak ognia produktów skażonych chemią. Wolę smakować zdrowie i sprawność, niż rozsmakowywać się wędlinami nasyconymi azotanami. W pleśniach chodziło Tobie zapewne o mykotoksyny przez nie wydzielane i tu znowu masz racje. Mykotoksyny działają silnie degeneracyjnie na cały układ nerwowy. Nie powinniśmy okrawać spleśniałej żywności, bo reszta da się zjeść. No nie da się bez uszczerbku na zdrowiu, bo nawet w tej nie spleśniałej części, są już mykotoksyny. Dla ochrony układu nerwowego konieczne są też witaminy D3, k2mk7, wszystkie z grupy B, szczególnie B6 i B12, A, E, selen, magnez, cynk, działająca silnie przeciwzapalnie siarka organiczna (MSM), potas. Oczywiście najlepiej z pożywienia, jednak żeby dostarczyć na przykład odpowiednią ilość siarki do organizmu, trzeba by zjadać dziennie około 15 ząbków czosnku, lub trzy średnie cebule, potrzebna jest więc rozważna suplementacja wspierająca. Prawie każdy deklaruje, że zdrowie jest najważniejsze, czyżby? Przecież bez zastanowienia sięgamy po trujące nas, ale pyszne kiełbasy, lody nasycone cukrem, słodkie napoje, batoniki itp śmieci. Pięknie i mądrze przedstawiłaś Serce aspekt chorób neurodegeneracyjnych. Dbajmy o zdrowie nasze, naszych dzieci i naszych rodzin a nie staniemy się dla siebie nawzajem pielęgniarkami i pielęgniarzami, tylko będziemy razem zdrowi i szczęśliwi. Ukłony :)

  • @pumaTe

    @pumaTe

    4 ай бұрын

    Panie Sławku, właśnie miałam pisać o tych olejach. Oczywiście te rafinowane, utwardzone, olej palmowy, to tak(są niezdrowe), ale nie oliwa i inne oleje z pierwszego tłoczenia na zimno. Ludzie mogą zrozumieć, że wszystkie oleje są złe. Dieta śródziemnomorska obfituje w oliwę i ludzie żyją tam dłużej i są zdrowsi. Ja sama będąc tam wyglądałam b. dobrze i dobrze się czułam

  • @jans386
    @jans3862 жыл бұрын

    AWESOME 🔆 Dziękuję za rzeczowe wyjaśnienie Jest to kropka nad ,, i,, tego co szukałem i czynię. Dziękuję 👍 Ciepło pozdrawiam 🔆🔆🔆😎👍☕🍊🌻👽

  • @broniapl792
    @broniapl7922 жыл бұрын

    Super informacje :)

  • @elabell2235
    @elabell22352 жыл бұрын

    Dziekuje, to było pouczajace!

  • @alicja5734
    @alicja57342 жыл бұрын

    Pięknie to pani omówiła. Jasno i w przystępny sposób. Aż miło się słucha. Tak powinni rozmawiać lekarze z pacjentami. Do przyczyn tej choroby należałoby jeszcze dodać obecność aluminium w pożywieniu (najczęściej pochodzi z naczyń aluminiowych, aluminiowych folii spożywczych, puszek aluminiowych do napojów, wielu dezodorantów i kosmetyków oraz niektórych leków mających w składzie aluminium, jak np. leki zobojętniające kwas solny w żołądku) oraz niedobory witamin z grupy B (B6,B9 i B12), co można sprawdzić badaniem poziomu homocysteiny we krwi. Tę chorobę można nazwać „cukrzycą mózgu”, gdyż glukoza jako źródło energii nie dociera do komórek mózgowych i niejako jest jej zbyt dużo wokół komórek. Dobrym źródłem energii są w tym wypadku ketony.

  • @wilhelminakulinska5890

    @wilhelminakulinska5890

    2 жыл бұрын

    pani Alicjo super to Pani uzupełniła .To są również i moje spostrzeżenia i obserwacje a bardzo interesuje mnie od lat ten problem .Dziękuję .w Pełni podzielam Pani zdanie w kwestii choroby Alzheimera .A też jeśli chodzi o Autyzm nurtuje mnie jeszcze bardziej jak można pomóc tym dzieciom bo czuję że można

  • @marion7713
    @marion77132 жыл бұрын

    DZIĘKUJĘ ZA WSPANIALĄ WIEDZĘ ❤❤❤❤❤❤❤❤❤😘😘😘😘😘😘😘😘

  • @HolisticHealthAndLifeCoaching
    @HolisticHealthAndLifeCoaching Жыл бұрын

    Piekny przekaz, Dziekuje.❤

  • @Ryszard.B
    @Ryszard.B2 жыл бұрын

    Dziękuję za ciekawe interesujace tematy, pozdrawiam

  • @marlenak6819
    @marlenak68192 жыл бұрын

    Dziękuję bardzo za cenne rady pozdrawiam cieplutko miłego dnia

  • @LOOKA.B
    @LOOKA.B2 жыл бұрын

    WIELKĄ NADZIEJĄ DLA ISTOT KTORE CHORUJĄ jest swiadomosc istnienia samej nadziei na wyleczenie..na poprawę...Nauka postępuje bardzo szybko do przodu ,ale umysł ludzi jest tak ogromnym wszechswiatem,ze pewne jego mechanizmy działania jeszcze bardzo dlugo nie zostana odkryte i zrozumiale za naszego zycia...Istnieje teoria mowjąca o umysle jako filtrze swiata.Ja mysle ,ze my sami jestesmy dla siebie takim filtrem i bardzo wiele zalezy od nas samych:)Zdrowy tryb zycia i sen nasz przyjaciel...:)Pozdrawiam lojalny widz i sluchacz:)

  • @BeataPawlikowskaOfficial

    @BeataPawlikowskaOfficial

    2 жыл бұрын

    Pięknie powiedziane, dziękuję i pozdrawiam 😊🧡

  • @joanna34able
    @joanna34able2 жыл бұрын

    Ch. Alzheimera (z moich obserwacji i analiz) to głęboka rana emocjonalna zamknięta w sobie, stopniowo odcinająca od bolesnego życia, coś, na co się zgodziliśmy z bólem, ale nigdy nie pogodziliśmy się z zawodem, jaki nam sprawiono. Dlatego nie zachęcam do takiej "dzielności", ani do udawania, że wszystko jest w porządku, ani do trzymania "brzydkich sekretów".

  • @annalena7962

    @annalena7962

    2 жыл бұрын

    Woow dziękuję ci za te słowa czy to pochodzi z biologii totalnej ? Właśnie dlatego postanowiłam wszystkie sekrety rodzinne powiedzieć na głos chodź nie wszystkim to pasuje ale trudno

  • @agnieszkawesoowska231
    @agnieszkawesoowska2312 жыл бұрын

    Dobre wiadomości, dzięki

  • @adamdobr396
    @adamdobr3962 жыл бұрын

    Bardzo zdrowe i śliczne, smugi chemiczne...

  • @elzbietakalisiak8204
    @elzbietakalisiak82042 жыл бұрын

    Bardzo dziękuję. Życzę Pani zdrowia

  • @krytsynam9842
    @krytsynam98422 жыл бұрын

    Super wykład dzięki pozdrawiam

  • @alicjasitnik7978
    @alicjasitnik79782 жыл бұрын

    Pozdrawiam Panią serdecznie.

  • @millusia777
    @millusia7772 жыл бұрын

    Piękne dzięki ♥

  • @magdalenaspitzmueller626
    @magdalenaspitzmueller6262 жыл бұрын

    Witam serdecznie Beatka .💞💞💞

  • @krystynajaros7013

    @krystynajaros7013

    2 жыл бұрын

    ¹ppp

  • @markusbach5953
    @markusbach59532 жыл бұрын

    Oleje same w sobie nie sa toxyczne, problem stanowi to co rosliny wciagnely z ziemii do nasion z ktorych olej jest wycisniety. A tam sa glownie dwie toxyny w ogromnej ilosci. Aluminium i glifosad. I one sa tym co truje, bedac skladnikiem tych olejow , olej dopuki nie jest podgrzany powyzej 42 st C, swietnie rozpuszcza tak zwany zly cholesterol, czyli ten gesty ktory juz sie wklaja i osadza w ukladzie krwionosnym. Ale po podgrzaniu ,albo uwodornieniu (margaryna) staje sie toxyczny. Nasze wszystkie alergie polegaja na tym, ze organizm razem z pozywieniem zdrowym otrzymal dawke trucizny, ktorej nie rozpoznal poniwaz nie wystepuje jako taki zwiazek chemiczny w naturze ale rozpznal nosnik tej trucizny np marchewke i juz za kazdym razem nawet jak jemy marchewke bio eco ze zlotym medalem gwarantowana, zareaguje alergicznie, bo jest przekonany, ze tam jest trucizna i w tens sposob znow przemysl medyczny rockefelerowski, zubaza mozliwosci zdrowego odzywiania sie ,bo musimy rezygnowac np z marchewki, czyli z jakiegos zwiazku naturalnego, ktorego brak w organizmie spowoduje jakas chorobe. I bardzo wazne: Dzis zatrucia organizmu sa nazywane chorobami, i tak zwanych chorob przybywa. Kazde zatrucie wywoluje inne obawy niedomagan czlowieka, co medycyna nazywa choroba. Nazywa sie to choroba bo w mniemaniu 99,99% ludzkosci za chorowanie odpowiada czlowiek sam , albo "jego geny" , a za zatrucie juz sa odpowiedzialni ludzie, jakas grupa ktora wprodukowala trucizne w labolatorium a pozniej w przemysle. I wtedy ta grupa ludzi powinna odpowiadac przed sadem i byc posadzona na fotel elektryczny, a chorby nie da sie posadzic na krzeslo elektryczne, dlatego nazwyaja skutki zatruc chorobami, unikajac dzieki temu odpowiedzialnosci karnej za depopulacje ludzkosci i powodowanie szkod w organizmie czlowieka. Trzeba uwazac tez na suplementy vitaminami, bo tak dzis reklamowane tez zawieraja trucizny, glownie gliwosad, stosowany w uprawach GMO. W roznych pastylkach tabletkach , supement ,jest zmieszany z maka kukurydziana, albo olejem , a maka kukurydziana pochodzi juz tylko podobanie jak olej sojowy, z upraw GMO , i widzimy jak bezbronni jestesmy , ze nawet do suplementow dodaja nam juz trucizn. Na ktore wybrancy narodu, nie tylko zezwalaja, ale maja za takie pozwolenia ,na trucie nas , pieniezki na zagraniczne konta.

  • @alicja5734

    @alicja5734

    2 жыл бұрын

    Zgadza się.

  • @mirabbell

    @mirabbell

    2 жыл бұрын

    Najlepiej dieta roślinna z przewagą surowej.

  • @alicja5734

    @alicja5734

    2 жыл бұрын

    @@mirabbell Oczywiście.

  • @sebastian.zukowski
    @sebastian.zukowski2 жыл бұрын

    Pasjonuje mnie nauka, a szczególnie obszar naszego mózgu. Trafiłem na pani kanał przypadkowo, ale zapewne nie był to "przypadek" :-). Wartościowy materiał. Daję Like i subskrybuję, zdecydowanie. Pozdrawiam.

  • @BeataPawlikowskaOfficial

    @BeataPawlikowskaOfficial

    2 жыл бұрын

    Dziękuję 😊

  • @bibic6868
    @bibic68682 жыл бұрын

    Wszystko to strasznie smutne. Czyż może być coś smaczniejszego od czekolady, pysznej kawy i ciastka z kremem, gorącej, gęstej czekolady w kawiarni Wedla podczas zimowego spaceru? Odmawiać sobie wszystkiego co pyszne i daje radość życia? Czy można przeżyć życie w zdrowiu nie rezygnując z tych wszystkich pyszności??? Mam nadzieję, że tak i że może wystarczy umiar. Nie wyobrażam sobie zjeść do kawy jabłko. To już nie to samo...

  • @spontan8732
    @spontan87322 жыл бұрын

    Niestety w dzisiejszych czasach w Internecie wypowiadają się osoby które nie mają pojęcia o pewnych sprawach

  • @henrykteodor706
    @henrykteodor7062 жыл бұрын

    No ,no. Dzisiaj takie czasy co człowiek to polityk.Co drugi to lekarz. Pozdrawiam .

  • @karolinasotys3706
    @karolinasotys37062 жыл бұрын

    Pieknie Pani wyglada, jeszcze piekniej, coraz piekniej, dobro i milosc kwitne w Pani ❤ dziekuje za swiatlo !

  • @teresasychowska5060

    @teresasychowska5060

    2 жыл бұрын

    Indianie w dżungli są nie szczepienia !!! Wszystkie choroby wywoływane są przez szczepionki !!!!

  • @teresasychowska5060

    @teresasychowska5060

    2 жыл бұрын

    Bzdury!!!!!

  • @osa794

    @osa794

    2 жыл бұрын

    Dziękuję bardzo.❤

  • @copper_head
    @copper_head Жыл бұрын

    Zgadza się że prowadzenie tzw zdrowego stylu życia w postaci dbania o dietę, higienę snu, ruch, ćwiczenie naszego umysłu itp zwiększa szanse na uniknięcie chorób neurodegeneracyjnych. Promowanie takich porad jest jak najbardziej słuszne i potrzebne. Niestey zastosowane przez Panią uwolnienia i uproszenia przechodzą w poważne przekłamania, a mowa jest o poważnej chorobie. "Cofnąć" tę chorobę, czy raczej przychamować jej rozwój można jedynie na baaardzo wczesnym etapie, a nie kiedy doszło już do zaniku mózgowia na przykład, tak samo jak nie odrasta amputowana kończyna. Nie można twierdzić,.że ta choroba jest uleczalna i można ją cofnąć zdrową dietą w każdym wypadku, to bardzo poważne wprowadzanie ludzi w błąd i dawanie im fałszywej nadziei. Tak samo niepoprawne jest generalizowanie i demonizowanie niektórych składników żywności. Sól jest nam potrzebna do życia. Olej słonecznikowy wrzuca Pani do jednego worka z palmowym, zapewne w domyśle utwardzonym, co jest błędem. Jednym z najczesciej stosowanych barwników w żywności jest kurkuma, która jest jedną z najzdrowszych przypraw świata, a innym popularnym dodatkiem jest kwas askorbinowy czyli witamina C. Stereotyp że wszelkie dodatki do żywności to samo zło jest niestety bardzo szkodliwy. Uważam, że ten materiał zawiera sporo nieprawdziwych informacji i powinien zostać conajmniej skorygowany

  • @irenanowak7782
    @irenanowak77822 ай бұрын

    Super miłego wieczoru życzę ♥️

  • @ewakociubinska5236
    @ewakociubinska52362 жыл бұрын

    Zyjmy , Prawami Natury , to nie bedzie chorob , za duzo chemi .

  • @magdajuchniewicz9335
    @magdajuchniewicz93352 жыл бұрын

    Bardzo przykra choroba. Dziękuję za ten film.

  • @swiadoma6501
    @swiadoma65012 жыл бұрын

    W zasadzie wszystko to co pani mówi torrenty na to jak nie chorować ogólnie na choroby cywilizacyjne takie jak nadciśnienie i wiele innych... Tytuł powinien być "jak nie chorować". Wszystko pięknie wytłumaczone 😘

  • @mglov7710
    @mglov77102 жыл бұрын

    Dziękuję

  • @zofiadunska645
    @zofiadunska6452 жыл бұрын

    to całe gadanie może zastosować do każdej choroby, bo każda choroba jest efektem stanu zapalnego w organizmie. Badania w USA dowiodły, że spożywanie oleju kokosowego w trakcie choroby daje wymierne efekty. Dobre efekty zarówno przy nowotworach i obiecujące przy chorobie Alzheimera daje dieta sokowa Breussa o której mówi Barbara Kazana na youtube. Ja polecam tzw. kawę "kulodporną" i dietę niskowęglowodanową lub ketogeniczną - oczyszcza organizm z nagromadzonych toksyn i powodują szybki spadek wagi

  • @danutafunke125

    @danutafunke125

    2 жыл бұрын

    zofia dunska tez tak robie. to najlepsza dieta ze wszystkich ! pozdro - danuta.

  • @mariannabenecka464

    @mariannabenecka464

    2 жыл бұрын

    A co to jest ta kulodporna kawa . Podaj prosze przepis

  • @danutafunke125

    @danutafunke125

    2 жыл бұрын

    @@mariannabenecka464 tu danuta , wejdz na yt i napisz -kawa kuloodporna. przepisow jest wiele. pozdro danuta.

  • @zofiadunska645

    @zofiadunska645

    2 жыл бұрын

    @@mariannabenecka464 u mnie jest to kawa z ekspresu z dodatkiem1 łyżeczki oleju kokosowego. Można dodać szczyptę cynamonu lub kardamonu co kto lubi.

  • @mirabbell

    @mirabbell

    2 жыл бұрын

    Dieta ketogeniczna nigdy z niczego nie oczyszcza. Prowadzi do chorób przewlekłych. Mięsa i nabiału należy się wystrzegać

  • @elamazur3183
    @elamazur31832 жыл бұрын

    Piekny wykład! 🙏

  • @elzbietamazur328

    @elzbietamazur328

    2 жыл бұрын

    Witam imienniczkę.

  • @elamazur3183

    @elamazur3183

    2 жыл бұрын

    @@elzbietamazur328 Ja rownież pozdrawiam serdecznie 😍

  • @izisabela8663
    @izisabela86632 жыл бұрын

    Zajmowałam się kiedyś osobami starszymi, większość z nich miała nie tylko alzheimera, ale również inne choroby. Często kardiologiczne. Łykali tony tabletek. Zastanawiałam się kiedyś nawet nad tym czy to właśnie nie medykamenty zażywane w dużych ilościach powodują w późniejszym czasie po wielu latach pojawienie się choroby otępieńczych. Oczywiście, styl życia też ma wpływ tak jak mówisz w swoim wykładzie. Pozdrawiam

  • @grazynawisniewska9201

    @grazynawisniewska9201

    2 жыл бұрын

    Nie wszystkim tabletki szkodzą.

  • @iwonalewandowska2885

    @iwonalewandowska2885

    2 жыл бұрын

    Mój tata nie bierze tabletek, nie ma innych chorób a od 65 roku życia zaczął chorować na alzheimera... 🤔

  • @danutafunke125

    @danutafunke125

    2 жыл бұрын

    @@iwonalewandowska2885 wszystko zalezy od tego co jemy. pozdro - danuta.

  • @danutafunke125

    @danutafunke125

    2 жыл бұрын

    @@grazynawisniewska9201 co za bzdury pani opowiada.

  • @Mika77Top

    @Mika77Top

    7 ай бұрын

    Ja zauwazylam w sobie zmiany otepienczevi mysle ze to wina tabletek nasennyvh.

  • @miroslawajablonska9770
    @miroslawajablonska97709 ай бұрын

    P.Beato prawie wszystko o czym pani mówi wiemy a jednak trudno tak żyć.

  • @klientklient4834
    @klientklient48342 жыл бұрын

    Witam. Pięknie Pani w białej sukience i tą ładną fryzura super,pozdrawiam,

  • @lidiastepczynska7964
    @lidiastepczynska79642 жыл бұрын

    swietny wykład

  • @annamajcher9407
    @annamajcher94072 жыл бұрын

    Najgorzej jak wszyscy zajmują się nie swoją dziedzina.

  • @bogusiauzarska679
    @bogusiauzarska6792 жыл бұрын

    Pieknie pani mowi 👏

  • @agnieszkasavary8985
    @agnieszkasavary89852 жыл бұрын

    Chemia w pozywieniu na dużą skale zanieczyszczenie wody , powietrza stres + inne np lekarstwa na to tamto siamto organizm nie wytrzymuje i mamy problem A malo owocow warzyw nasion orzechow i ludzie chorują " jakie to proste " pozdrawiam

  • @dorotazabocka1127
    @dorotazabocka11272 жыл бұрын

    Dziękuję za dawkę wiedzy🍀

  • @romanatepper8276
    @romanatepper82762 жыл бұрын

    Dziekuje za te wartosciowe wiadomosci! Czy moglaby Pani zajac sie tematem ALS?

  • @uniquekatarzynazwolinska1787
    @uniquekatarzynazwolinska17872 жыл бұрын

    Beatko jesteś przecudną duszą 🌹💞 muszę Cię koniecznie kiedyś poznać osobiście ✅❤️

  • @violawisniewska2140
    @violawisniewska21402 жыл бұрын

    Maga przekaz.Dziekuje.

  • @marango5541
    @marango55412 жыл бұрын

    Dziękuje Ci z całego serca nareszcie ktoś sensownie odpowiedział no problem Alzheimera jeśli możesz zrób jeszcze jeden film rozszerzający ten problem jak można pomóc osobie chorej dziękuję i pozdrawiam

  • @piotra1174
    @piotra1174 Жыл бұрын

    Dziękuję Beatko za te informacje. Mojemu dziadkowi właśnie się stan pogorszył. Lekarz go faszeruje lekami, które jedne nie działają a inne ... szkoda pisać. Jest mi tak przykro jak go widzę. Dzięki Tobie zauważyłem światełko nadziei. Pokaże Twoje nagranie rodzinie, może uwierzą Tobie, że da się pomóc dziadkowi.

  • @jerzypenkala5781

    @jerzypenkala5781

    Жыл бұрын

    Dieta dr.Budwig może w znacznym stopniu pomóc.

  • @hypnotizingeyes3465
    @hypnotizingeyes3465 Жыл бұрын

    bardzo lubie te Pani filmy, szkoda, ze probuja Pania zakrzyczec i zastraszyc...jest Pani powiewem swiezosci w tym swiecie przepelnionym cenzura.

  • @tygryskocialski5821
    @tygryskocialski58212 жыл бұрын

    Super wykład👏 Dzięki. Miałam znajomą, która w ok.30 roku życia zachorowała na Alltzheimera, potem na amyloidozę ogólnoustrojową... tydzień temu zmarła w wieku 59 lat...nikt nie był w stanie ja uleczyć... Co to za dziwny przypadek....?

  • @blazejek27

    @blazejek27

    2 жыл бұрын

    Polecam film Alice

  • @iwonalewandowska2885

    @iwonalewandowska2885

    2 жыл бұрын

    Tygrysie, abyś nie miał takich dylematów i był zdrów polecam ganoterapie grzybkami dalekowschodnimi 😀

  • @Mika77Top

    @Mika77Top

    7 ай бұрын

    Przepraszam, czyli prawie 20 lat ta psoba zyla z ta choroba?