Барбі vs Кен: цей прекрасний новий Барбіленд? | Шалені авторки | Віра Агеєва, Ростислав Семків

00:00:00 Intro.
00:00:34 Як “Шалені авторки” ходили в кіно на “Барбі”.
00:01:22 Розмова про парад ґендерних стереотипів, потужність реклами і магію імені.
00:02:27 Пиво, коні, маскулінність: стереотипний патріархат Кена.
00:04:06 Про аудиторію фільму.
00:04:57 Реальний світ: керують корпорації, якими керують чоловіки.
00:06:55 Про міжпоколіннєве порозуміння.
00:07:16 Чи Барбі - фашистка?
00:08:00 Сиропна рекламна кампанія.
00:09:29 Чи досить гратися Барбі-Нобелівською лауреаткою, щоб написати роман?
00:11:31 Чи відбувається у фільмі серйозна розмова про справжні проблеми жінок?
00:13:24 “Матриця”, Гаррі Поттер та інші кіноцитати стрічки “Барбі”.
00:15:35 Коні не винні: постмодернізм й інтертекстуальність.
00:19:01 Про сексуальність і материнство.
00:20:39 Чи потрібно одягати рожеве, коли йдете в кіно на “Барбі”?
00:21:16 Яка мотивація створення світу Барбі?
00:22:41 Кожен має бути особистістю.
00:23:37 Як підтримати “Шалені авторки”.
00:23:52 Запитання до глядачів: Чи дивилися ви цей фільм і чи готові його порадити? Розкажіть про свої враження.
00:24:11 Після титрів: Чи всі чоловіки у фільмі недолугі?
Відео створено завдяки підтримці наших патронів на Patreon та спонсорів на KZread. Підтримайте нас за посиланням / shaleniavtorky або тисніть кнопку "Спонсорувати" чи переходьте сюди: / @shaleniavtorky
Дякуємо книгарні "Смолоскипа" на Межигірській, 21 (smoloskyp.com.ua/) в Києві за простір для запису наших влогів. До речі, там ви можете придбати книжки Ростислава Семківа, Віри Агеєвої.
Дивіться також:
Фемінність, маскулінність і мужність:
• Фемінність, маскулінні...
#шаленіавторки #кіно #Барбі #barbie #гендер
_______________
Підтримайте нас на Patreon: / shaleniavtorky
Telegram: t.me/shaleniavtorky/
Facebook: / shaleniavtorky
Instagram: / shaleniavtorky
Google podcast: cutt.ly/CZgDOEL/
Soundcloud: / shaleniavtorky
Megogo: megogo.page.link/CDb3/

Пікірлер: 136

  • @shaleniavtorky
    @shaleniavtorky10 ай бұрын

    Підтримайте нас на KZread чи на Patreon: www.patreon.com/shaleniavtorky. Це дозволить нам робити нові цікаві розмови про літературу, культуру, ґендер та ідентичність.

  • @nesetesya
    @nesetesya10 ай бұрын

    Не впевнена, що про Барбі доречно говорити, що чоловіків і їхні права забули, бо насправді це просто кіно не для них. "Не все в світі робиться для чоловіків))". Я розплакалась на Барбі і для мене важливими були ідеї співпраці й відмови від ідеальності. Думка про те, що неідеальне є красивим і кращим за ідеальне, бо воно справжне, - оце мене сильно вразило при перегляді. Також чудовий посил бути собою і не залежати від партнера/ки і його/її настрою.

  • @annakoshel9536
    @annakoshel953610 ай бұрын

    Це фільм, в якому нормальних чоловіків немає, бо немає «нормальних» чоловіків у реальному світі. Нормальність - це теж стереотип. Але при цьому яким би не був Кен - він завжди kenough. На відміну від Барбі, особливо у реальному світі. Це фільм про жінок та для жінок - хоча і для чоловіків теж, бо їм теж потрібно бачити такі фільми і відкривати очі на реальність. Це фільм про єдність, сестринство, про смішні та часом тупі загальноприйняті норми поведінки. Іронія, тонке висміювання стереотипів, гіркота від розуміння, що в реальності ми все ще маємо боротись із купою застарілих норм і «цінностей» - це все фільм «Барбі».

  • @MarieSyrinx

    @MarieSyrinx

    10 ай бұрын

    Дратуте вам і тут :)

  • @motv1765

    @motv1765

    10 ай бұрын

    >>> Кен - він завжди kenough. На відміну від Барбі, особливо у реальному світі. Дуже гарно підмічено. Щось футболки barbienough я не бачу. Я достатньо гарна, розумна, вродлива, успішна, я barbienough) Все ж таки це і про те, що творець нам каже - ми самі обираємо, самі відчуваємо, на це не потрібен дозвіл когось, тільки нас. Жінкам потрібно відчути у собі enough, а не слухати соціум.

  • @shatelei

    @shatelei

    10 ай бұрын

    @@motv1765 +

  • @Natalie_in_motion
    @Natalie_in_motion10 ай бұрын

    Після фільму у мене лишились теплі відчуття та приємний післясмак, дуже сподобалось те як зобразили ідею сестринства. Загалом я йшла в перші дні прокату, коли ще не було купи захоплених людей, тож очікувань в мене ніяких не було, певно це і вплинуло на мої позитивні враження. Дуже смішний, сатиричний і гарний фільм, і мені особисто навпаки було дуже приємно бачити жінок в рожевому після фільму, адже це теж створює відчуття того, що я не одинока в своїх жіночих проблемах, нас половина людства і нам потрібно триматись одна одної.

  • @Skingurushop

    @Skingurushop

    10 ай бұрын

    І мені сподобався! І плакала, й сміялась 🫶🏻🫶🏻🫶🏻 І дуже пошкодувала, що не пішла в рожевому (треба щось прикупити в гардероб😁🩷)!

  • @olhakuznietsova4010
    @olhakuznietsova401010 ай бұрын

    Фільм сподобався моїм 10річним донькам, але, звісно, вони зрозуміли не всю його глибину. В них ще просто відсутній достатній життєвий досвід. В захваті від фільму залишилась і 38річна я.)) Так що не погоджуюсь з паном Семківим, що фільм не для дорослих. Ну, і чоловікам, дійсно, нема з ким себе асоціювати, бо кіно про жінок і для жінок. Фільмів про чоловіків і для чоловіків в світі є немало. P.S. До речі, купа рожевого в кінотеатрах і, взагалі, в місті, дарувала приємне відчуття сестринства🩷

  • @Nadi4kaRuda

    @Nadi4kaRuda

    10 ай бұрын

    Може це була спроба зняти фільм, де немає жодного нормального чоловіка на противагу великій кількості фільмів, де всі жінки дуже стереотипні. Чоловіки дуже обурюються, що в "Барбі" немає нормального чоловіка, схожого на них,але далеко не у всіх фільмах є нормальна жінка-особистість🤔

  • @sashakovalenko5872

    @sashakovalenko5872

    10 ай бұрын

    Це ж сатира на чоловічий світ, мені було дуже смішно.

  • @olenaukrajinka

    @olenaukrajinka

    10 ай бұрын

    @@Nadi4kaRudaщо таке «нормальний чоловік» у вашому розумінні? 🙄 і за якими критеріями ви їх сортуєте на нормальних і не нормальних? 🫣🤔😵‍💫

  • @user-fc5bn5ft5w

    @user-fc5bn5ft5w

    8 ай бұрын

    чоловіки могли б асоціювати себе з Аланом, він класний)

  • @sirahmara2145
    @sirahmara214510 ай бұрын

    Фільм шикарний. Сьогодні як раз дивилась. Дуже чудова показано патріархат та мускуліність. Фільм в міру серйозний, в міру веселий. Діалог матері про жінок, коли вона приводила до тями барбі просто шикарний. Багато чого відгукнулось, особливо момент як Барбі в реальному світі відчувала себе брудною і наче це її провина. Це прям в точку.

  • @sectumsempra9813
    @sectumsempra981310 ай бұрын

    Помічаю, що ті, кому не зайшов в фільм, в своїй більшості сприймали все занадто в лоба і не помітили в ньому ані сатири, ані сарказму, ані відсилок на певні суспільні явища. Думаю, що як мінімум 2 сильні задумки пройшли повз чоловіків, а іноді і повз жінок. Перша - стосовно того, що у нас дофігіще фільмів, в яких жінки прописані жахливо. Це дуже часто фільми відомих режисерів, які просто не вміють робити жінок цікавими. Тому цей фільм, на мою думку, висміював це явище, показавши цілий світ, в якому немає жодного просто нормального чоловіка і що всі якісь стереотипні, несерйозні, нелогічні і слугують виключно як декорація. І друга стосується обурення чоловіків тим, що в кінці в Барбіленді залишився матріархат. Мовляв, ну треба ж було якось справедливо зробити, 50 на 50. Так ось. Це як на мене цікаве висміювання ситуації в нашому світі, коли він століттями будувався і формувався чоловіками, а жінки отримали доступ робити якісь глобальні зміни, мати права та на щось претендувати тільки в останні 100 років, і то не всюди. І те, що жінки мають зараз, не з'явилось за один день. Це була тяжка робота і зусилля в цьому напрямку, а попри це ми досі маємо відмахуватись на коментарі чоловіків "а що ж такого важливого жінки взагалі зробили, якщо все було винайдено, написано і т.д. чоловіками". Так ось як на мене, це пародія саме на це суспільне явище. Барбіленд постійно існував в цьому матріархаті, він фактично створений для жінок, а що ви чоловіки можете запропонувати? А що ви взагалі робили? Ось тепер працюйте і доводьте, що ми можемо вас пустити вище. Можливо закладалось і не це, але я побачила саме це))

  • @Skingurushop

    @Skingurushop

    10 ай бұрын

    Фільм топчик❤️ А от огляд не зайшов, душнувато й стигматизація рожевого, серйозно?) Я прям кайфувала на багатьох моментах. Найбільше зачепив момент на роликах, де показали різну увагу до чоловіка й жінки. Коли Барбі сказала, що на неї всі двозначно дивляться й їй здається, що вона в цьому винна :(

  • @anna_write

    @anna_write

    10 ай бұрын

    Так, теж це помітила. Як можна не розуміти що фільм про пластикову ляльку може бути пласким і карикатурним тому що він, не повірите, про пластикову ляльку?) І до речі, не останнє підмітити - ними граються діти. Які отак буквально все проговорюють і роблять. Тому коли Барбі задумалась про смерть і інші екзистенційні глибші питання - то її до рук взяла доросла жінка.

  • @sectumsempra9813

    @sectumsempra9813

    10 ай бұрын

    @@Skingurushop так, момент з роликами був дуже потужний і для мене, одразу хотілось закричати яка це жиза

  • @user-lv6uz5gj5f

    @user-lv6uz5gj5f

    5 ай бұрын

    Мені знайомий написав: я подивився фільм, ну таке... Бо Кена вони зовсім тупим показали Все, що побачив чоловік)

  • @karynakulakova
    @karynakulakova10 ай бұрын

    Суспільна реакція як в Україні, так і закордоном, показала, що все таки цей фільм варто обдумати в першу чергу і дорослим людям.

  • @yuliadanylenko789
    @yuliadanylenko78910 ай бұрын

    Дивилася фільм і сподобався , звичайно ж. І розплакалася під час перегляду. Якби ж нам в дитинстві розказували про фемінізм , а не ми дізнавалися про нього в студентські роки / + роки на переосмислення + в нас ще досі мало незалежних жінок.

  • @theblueandyellow
    @theblueandyellow10 ай бұрын

    Бачити багато рожевого вбрання на кінопоказах -- це чудово, я мала тепле відчуття спільного досвіду з іншими глядачками. Комусь це дратує око, а більшості це було цінно й весело))

  • @maryduma436
    @maryduma43610 ай бұрын

    Я в захваті від барбі і від того, яку роботу з переприсвоєння рожевого кольору проробив фільм. Мені сподобалась багатошаровість і підкреслена карикатурність. Барбіленд для мене - іронічна і продумана карикатура на твори, в яких зображено чоловічий світ з неагентними жіночими персонажами. Маша, 26 рочків

  • @Nastya2352
    @Nastya235210 ай бұрын

    Чесно кажучи, не очікувала на цьому каналі огляд на «Барбі». Дуже цікаво почути Вашу думку щодо фільму. Дякую!

  • @dariasonce
    @dariasonce10 ай бұрын

    Дякую за вам за цю розмову, було як завди дуже інформативно та цікаво! Хочу сказати, що фільм мені сподобався та вважаю, що він був зроблений таким поверхнево стереотипним навмисно, оскільки велика частина людей все ж не здатна осягнути важкі ідеї на більш глибшому рівні. Тому з своєю задачею розвінчати міфи стереотипів для тієї авдиторії, на яку був розрахований він досить добре справися. Кінець фільму з ідеєю "залишатись особистістю" хоч і простенька, але вона була важлива. На жаль, є ще багато таких, що після фільму засуджували творців, що чоловіків знову образили, що це черговий феміністичний фільм, навіть незважаючи на те, що кінцівка тут дуже яскрава та зрозуміла. І саме тому вона повинна була бути такою простою, щоб нарешті прийшло усвідомлення того, що важливий не матріарх чи партіархат, а баланас та кожна особистість.

  • @user-qw5oq6ql9c
    @user-qw5oq6ql9c10 ай бұрын

    Не думаю, що цей фільм ставив за мету давати однозначні вказівки, що робити. Скоріш він вказує на шлях. Жінка може сама обирати, якою вона може бути. А це і є руйнуванням патріархального сприйняття жіночої ролі в суспільстві. І ще хочу поділитись думкою, не моєю, але цікавою, що так званий Реальний світ насправді так само нереальний як і Барбіленд.

  • @pannakocka

    @pannakocka

    10 ай бұрын

    мене дуже непокоїть, коли люди йдуть в кіно за однозначними вказівками що робити. Я була прикро здивована почувши таке нарікання в відео. Мені колись знайомий скаржився на фінал "Усмішки Мони Лізи" - чому вони всі йдуть в різні боки і неясно, що хотів сказати автор©. А те й хотів. Молоді жінки з різними характерами обрали різні шляхи в житті. Немає правильної для всіх відповіді

  • @Skingurushop

    @Skingurushop

    10 ай бұрын

    @@pannakocka аналогічно))) Вперше не з задоволенням подивилася відео "Шалених авторок". Тим паче, що ми хочемо від фільму, а в реальності вже хтось знає точний план боротьби з патріархатом?😅 Теж не розумію тих нарікань)

  • @Ina_Igel

    @Ina_Igel

    10 ай бұрын

    @@pannakocka о , колись подруга, яка мені його (Посмішку Мони Лізи) показала, говорила, що "недокрутили" бо ж одна героїня радо виходить заміж. А це ж ожна з тих сторін..

  • @sheikon7203

    @sheikon7203

    9 ай бұрын

    Фільм просто перераховує і перебільшує стереотипи. Але вони і так всі відомі. Мене фільм трохи навіть розсердив, моя думка під час перегляду : «і що ?» я про це все вже думаю N років. Про це говорять з кожної праски. Це все в процесі зміни. Тому для мене фільм був без ідеї, переливання з пустого в порожнє. А для хлопчиків років 12 він навіть може бути шкідливий. Висміювання чоловіка і не пропонування нічого взамін. А зростаючим хлопчикам і дівчаткам просто необхідні приклади

  • @natir4127
    @natir41279 ай бұрын

    ❤ Підтримую ідею щодо обговорення не тільки літератури, але і кіно! ❤ Дякую за аналіз Рожевого світу, бо мені , чесно кажучи, фільм не сподобався, не зрозуміла його абсолютно. Спробую ще раз передивитися...

  • @user-md4wt2tg7k
    @user-md4wt2tg7k10 ай бұрын

    Я дивилась, мені сподобалось. в рожеве - в мене рожеве волосся вже давно, коли це ще не було мейнстрімом))

  • @irenebassery8741
    @irenebassery874110 ай бұрын

    Фільм - одна суцільна комедійна гіпербола, але інакше ми б не звернули уваги на пролему сексизму в нашому світі. Дуже класний фільм, дуже потрібний нам всім. Жінки і посміються і поплачуть. Свідомі чоловіки - щиро посміються з Кена, і їх не образить феміністичний наратив. Хочу ще раз передивитись, впевнена, що побачу набагато більше прихованих сенсів.

  • @dimashiro7062
    @dimashiro706210 ай бұрын

    Ще піду, в передчутті прекрасного👁👄👁

  • @user-gj6sh4jg5b
    @user-gj6sh4jg5b10 ай бұрын

    Так про це ж воно і було, що Барбі не виправили реальний світ, вони це буквально проговорювали👀 І він на те і реальний світ, що його так просто не зміниш, і готової відповіді не дасть навіть Барбі...

  • @Irynkaist
    @Irynkaist8 ай бұрын

    Дякую за цікаву розмову! Фільм сподобався і 30річній мені, і моїй 12річній сестрі, яка знайома з поняттями фемінізму, гендеру та патріархату)

  • @al-lado-del-mar
    @al-lado-del-mar10 ай бұрын

    Неочікувана тема, але дуже цікаво було послухати ваш розбір! Дякую💗💗💗💗

  • @irynarubanova964
    @irynarubanova96410 ай бұрын

    Дякую за цікаву розмову! Як завжди предметно, змістовно і часом несподівано дуже люблю ваш проект!

  • @milamoroz1865
    @milamoroz186510 ай бұрын

    Дуже цікаві думки, дякую! Мене рожевий взагалі не дратував. І я також була у рожевому. Сприйняла це як феміністичний попсовий флешмоб, але мені окей)

  • @roterIgel
    @roterIgel10 ай бұрын

    Щось оце «в Барбі нормальних чоловіків немає» зіпсувало враження від усього відеоролика. Що у вашому розумінні “нормальний чоловік”??

  • @shatelei

    @shatelei

    10 ай бұрын

    так, теж цікаво, що таке "нормальний чоловік")). і чому в фільмі про пластмасову ляльку повинні бути "нормальні чоловіки"?) в більшості фільмів нема нормальних жінок, тим не менше ці фільми знімають касу (не кажу, що я це схвалюю, але це реальність))

  • @charyna86
    @charyna8610 ай бұрын

    Бачила пару відео від ютуберів про оцінку цього фільму, але там не було і слова про відсидки на так багато інших зовнішніх до фільму штук. Дякую за такі цікавинки

  • @user-cm1ow7dd9q

    @user-cm1ow7dd9q

    10 ай бұрын

    Бо в фільмі повно набагато важливіших речей, про які тут ні слова...(

  • @charyna86

    @charyna86

    10 ай бұрын

    @@user-cm1ow7dd9q , у вас є право на свою думку, її можна викласти тут в коментарях - про ті інші важливіші речі, які були можливо упущені.

  • @anna_write

    @anna_write

    10 ай бұрын

    Бачила про всі цитати і омажі в тік-тоці ))

  • @oseence
    @oseence10 ай бұрын

    Дякую за відео! Відповідаючи на питання: ходила на барбі, вдягала нюдове. Фільм здався досить непоганою ввідною брошуркою, яка є тільки початком шляху вивчення ґендерних питань. Дещо напружував "пластиковий" фемінізм, яким пронизана ця стрічка, до того ж, захоплення патріархатом Барбіленду показане занадто м'яко, без якихось реалістичніших наслідків. А от тема насильства майже не піднята на мою думку. І друзям, і подругам сходити радила, бо навіть якщо фільм щось зачіпає лише поверхово, тему завжди можна і цікаво глибше розкрити у його обговоренні

  • @MaryannT
    @MaryannT10 ай бұрын

    Я сходила, і мені найбільше запам'яталося що барбі були впевнені, що вони міняють Справжній Світ, тоді як насправді це Світ міняв їх - аж до створення Депресивної Барбі із тривожністю, яка продається окремо. Думаю, цей фільм все ж значною мірою карикатура й перебільшення очікувань і реальності, аніж фільм із глибокою філософською думкою. Щодо хлопчиків, то бачила гіпотезу, що цей фільм знаменуватиме перехід в одязі чоловіків від стриманих "маскулінних" кольорів і крою до більш пастельних і більш насичених. Чи ця гіпотеза справдиться - побачимо вже за кілька місяців/рік.

  • @Valerie-mw6ih
    @Valerie-mw6ih10 ай бұрын

    Дуже сподобався фільм, побачила себе і ситуації з реального життя. Так, не було моралізаторства і рішень, а скоріше знов показали проблеми жінок для роздумів. Дуже хороший маркер, якщо людям прям не сподобався, одразу розкривається сексизм чи мізогінія. (мій особистий досвід розмов зі знайомими) Дуже посміялася з замітки після титрів, ну і хто такий нормальний чоловік? 😂 І чому в фільмі про жінок він потрібний? Ніби, всі так звикли до концепції, що хороша дівчинка точно повинна бути в парі. А тут фільм закінчується, що Барбі Кен на потрібен для пошуку свого шляху і ідентичності, і всіх одразу бомбить. Хороший чоловік - це не Оскар, який отримують хороші жінки. Це людина, з якою може зустрітися головна героїня чи ні, і ще питання чи в цей момент життя їй це цікаво (Барбі точно ні).

  • @MariiaMentiu
    @MariiaMentiu10 ай бұрын

    Думаю цей фільм дуже тонко зумів зібрати великі залили щоб показати насутні феміністичні проблеми великій аудиторії, яка про це неохоче слухала б. Адже багато людей, на жаль, не захотіли б йти на серйозне феміністичне кіно. А багато дівчаток в рожевому, яких не навчили з дитинства оскаржувати патріархат і бути задоволеними рожевим пластичним світом, можливо прийшли і почули щось що змусить їх переосмислити, побачити токсичність їх маскулінних партнерів і проблеми, які існують для жінок, що не хочуть бути просто прекрасою суспільства. Думаю цей фільм як комедійні late night show в Америці - зроблений як красива пігулка, аби люди які не думають про своє інтелектуальне оздоровлення, його проковтнули і може хоч якийсь ефект відклався.

  • @yasya-vibe
    @yasya-vibe10 ай бұрын

    Цікавий діалог. Але дуже багато говорили про поверховість та карикатурність, не обсудивши на кого розрахован фільм) Він же на масову аудиторію, спроба підняти серйозні питання для тих хто мало про це думає. І взагалі як багато з останніх фільмів спромоглися привернути на себе таку увагу і такий дискурс?) Після більшості фільмів виходиш і не знаєш що там обговорювати)

  • @shatelei

    @shatelei

    10 ай бұрын

    +

  • @yaroslavshybanov6237
    @yaroslavshybanov623710 ай бұрын

    А тепер відповідаю на питання))) - на фільмі був (одночасно з командою), рожеве не одягав, хоча спочатку така ідея була, фільм сподобався і радити буду, хоч і погоджуюсь що могло бути краще і змістовніше, багато провисає, але в Україні такий фільм як перший крок це дуже ок.

  • @user-mc4rz6ui9w
    @user-mc4rz6ui9w10 ай бұрын

    Дякую за цікавий розбір. Сенси, що проговорені в фільмі, очевидні. Але якщо наше суспільство досі бачить в них інсайти і відкриття, значить проговорювати їх потрібно, нажаль, не тільки дванадцятирічним )

  • @tanchella
    @tanchella10 ай бұрын

    12 летний мальчик должен идентифицировать себя с Барби точно так же, как 12-летние девочки представляют себя Спайдерменом и любым другим героем мужского пола. Мальчики тоже способны на фантазию и эмпатию, не надо их недооценивать.

  • @pannakocka
    @pannakocka10 ай бұрын

    так про фашизм прекрасний жарт був!

  • @anna_write

    @anna_write

    10 ай бұрын

    Ага, це швидше було посилання на теперішніх підлітків вестернів, які раптом що зразу кидаються фразами "це нацизм/фашизм/расизм" або інший вияв дискримінації навіть до кінця не розуміючи цього :)

  • @svitlanonka_k
    @svitlanonka_k10 ай бұрын

    Семків так ніц і не зрозумів :)

  • @mariak6103

    @mariak6103

    10 ай бұрын

    Чого саме?

  • @ageyevavira9147

    @ageyevavira9147

    10 ай бұрын

    Чому ж, Ростислав чудово все зрозумів. Мені, як і йому, досидіти до кінця виявилося складно, дуже старалися. Мене не відпускала думка, що мені вішають на вуха рекламу рожевого. Дітей я в Жовтні щось не бачила на сеансі. Там було кілька гарних моделей одягу, але ради них дивитися фільм таки не варто. Принаймні не треба ставитися до нього серйозно. Така собі розвага. А права жінок здобувалися тяжкою боротьбою багато десятиліть. @@mariak6103

  • @shaleniavtorky

    @shaleniavtorky

    10 ай бұрын

    А що саме, на вашу думку, не зрозумів Ростислав?

  • @olkodolko

    @olkodolko

    10 ай бұрын

    По перше це не фільм для 11-12 річних дівчат

  • @shaleniavtorky

    @shaleniavtorky

    10 ай бұрын

    @@olkodolko справді? а в коментарі нижче розповідають, що фільм дуже сподобався 10-літнім донькам. Так а для кого ж тоді фільм, на вашу думку?

  • @user-qh4wx3xx9g
    @user-qh4wx3xx9g10 ай бұрын

    Не збиралася дивитися фільм, але завдяки вашому відео хочеться його побачити)

  • @Skingurushop
    @Skingurushop10 ай бұрын

    Не погоджуюсь про рожевий сироп) Мені рожевий колір нічим не дошкуляв, красивий соковитий фільм, який цікаво дивитися. Не все робиться для "прокачаних" дорослих. Важливі теми зачепили, стереотипи висміяли, решту треба трошки й самому додумати. Тішило, що на сеанс приходили хлопці в рожевих футболках, в той час коли "о боже, у вас дівчинка? А чому костюмчик блакитний?"🤡 І круто, що вкінці Барбі не лишилась з Кеном. Не достатньо бути хорошим хлопцем, щоб тебе полюбили, й чоловікам час вчитися сприймати відмови. І думаю, не раз ми чули від родичів "та чого ти, він такий хороший хлопець, чому ти з ним не хочеш бути? Пошкодуєш, пошкодуєш!". Тобто, якщо хтось хороший- ти змушена його любити, до того ж це призводить до "я тобі скільки дав/зробив, ти мусиш зі мною зустрічатися". Хоча ні, ніхто нічого нікому не винен. Це лише кілька тез із згаданого:) Фільм топ🩷 Це кіно для підлітків, але повірте, багатьом дорослим не завадить подивитися. P.S. Пішла в чорному й пошкодувала, що не в рожевому!) Для іронії та відчуття єдності з залом))) Це просто кіно й круто, що можна піти за течією, а не душнити.

  • @OlesiaFoxy27
    @OlesiaFoxy2710 ай бұрын

    Безмежно вдячна!❤

  • @irinakorol8895
    @irinakorol889510 ай бұрын

    Дякую за те що ви робите 😍😍😍

  • @ukraine.yulia.10
    @ukraine.yulia.1010 ай бұрын

    Вауу! Цікаво буде послухати, хоч і не дивилася❤

  • @davidstrilets8433
    @davidstrilets843310 ай бұрын

    Ходили з друзями. Не в рожевому, бо рожевого не було😂

  • @yaroslavshybanov6237
    @yaroslavshybanov623710 ай бұрын

    Дякую за цікавий огляд. Сподіваюсь, що відкритий фінал фільму це натяк на продовження. Наче Mattel оголосив, що це будуть знімати нові фільми.

  • @katarzynarudyk459
    @katarzynarudyk4598 ай бұрын

    "Коли я зрозумів, що патріархат це не про коней, то дуже розчарувався" (с) Кен

  • @tashao1343
    @tashao134310 ай бұрын

    з задоволенням послухала, а ще не могла відірвати погляд від картатої сорочки, дуже цікавий орнамент, та гарні кольори, личить! Ну а професійний розбір кіно це щось заобрієве )))

  • @hummingbird2050
    @hummingbird20509 ай бұрын

    Режисерці фільму Греті Гервіг невипадково 40 років. Враження що це фільм для дорослих жінок які втомилися від надвисоких вимог суспільства і хочуть переключитися з цієї реальності на рожевий світ барбі хоч на дві години і пожалітися одна одній на життя. Така собі жіноча криза середніх років. Для них же і головний монолог фільму про те як важко жінкам. Водночас фільм каже що в плані рівноправ'я все складно, що до нього ще як до неба рачки. Що ця війна надовго, налаштовуйтеся на марафон (звучить знайомо). Також на перший погляд складається враження що фільм пропагує ворожнечу чоловіків і жінок. З іншого боку, ми вже знаємо, що владу добровільно ніколи не віддають, тобто відкрита боротьба жінок проти чоловіків і злість за століття пригноблення це не "разжиганіє нєнавісті" а адекватна реакція. Ми живемо в часи активного руху тектонічних плит світової історії та культури, пані та панове.

  • @user-cm1ow7dd9q
    @user-cm1ow7dd9q10 ай бұрын

    Ніби різні фільми дивилися... Я розчарована поверхневістю огляду. Рожевий колір стигматизовано, не тому, що він поганий, чи не гарний сам по собі. А тому, що його приписали жінкам. І це єдине, що його дискредитувало. Щось я не чула таких обурень про фільми зняті у блакитних тонах. Навіть вибір кольору цього фільму, вже виклик. Цей фільм зняв велетенську касу. І це при тому, що там немає ні одного слова зрозумілого виключно чоловікам. Він розрахований лише на платоспроможних жінок. І його існування показує нам, як багато ми досягли. Зараз, жінки це аудиторія, яка заслуговує на свій культурний продукт, і здатна його оплачувати. Раніше продукцією розрахованою суто на жінок можна було милуватися лише у магазинах одягу, та побутових товарів. Крім того, фільм просто заповнений висловами та ідеями, від яких сатаніють 99,9% чоловіків. Навіть ті хто в цілому ніби непогано ставляться до жінок, не будуть задоволені усім сказаним у фільмі. А, яку суспільну дискусію він спричинив на рівні просто змішаних колективів на роботі... З яких пір неглибокі твори здатні на подібне?)

  • @Skingurushop

    @Skingurushop

    10 ай бұрын

    Мені теж цей огляд здався душним і зашкарублим. Не все робиться для прокачаних у фемінізмі дорослих. Цей фільм і для 16- річних хлопчиків, і для 40- річних жінок. Бо всі люди різні, з різним досвідом і життєвим шляхом. Найбільше здивувало, що причепились до рожевого кольору, прям зі злостю, от вже сітківку їм пошкодив той рожевий😅

  • @rock_dog1221

    @rock_dog1221

    7 ай бұрын

    Вірно підмічено , чудовий коментар.

  • @annadubovyk6224
    @annadubovyk622410 ай бұрын

    Дуже люблю ваш канал!

  • @tatianasliusarenko7806
    @tatianasliusarenko78067 ай бұрын

  • @user-bf2mu4cr5i
    @user-bf2mu4cr5i3 ай бұрын

    Я була. В мене досить поважний вік. Дуже сподобалось. Не вважаю це за щось серйозне. Здивував такий академічний аналіз. Моє сприйняття як розумний стьоб з підтекстом. Фільм для дорослих.

  • @angelinagromova646
    @angelinagromova64610 ай бұрын

    Дякую вам за вашу роботу ❤ ваш канал неймовірно цікавий. Згодна стосовно Барбі. Підняли важливі теми, але досить поверхнево і не докрутили. Не згодна з тим, що не треба вдягати рожеве в кіно 😂 чому? Це ж так весело і є в цьому щось безтурботне. Наче на якийсь час потрапляєш у вигаданий, рожевий світ )

  • @evabrooklyn1544
    @evabrooklyn154410 ай бұрын

    Коментар на підтримку каналу та україномовного контенту. Дякую за вашу працю

  • @user-ym3lz6bj8b
    @user-ym3lz6bj8b10 ай бұрын

    дякую за цей випуск) гарний формат, цікаво слухати Ваші коментарі щодо цього фільму, чекаю продовження :)

  • @anna_write
    @anna_write10 ай бұрын

    З ким себе має ідентифікувати 12-річний хлопець в цьому фільмі? З Аланом, наприклад :) Звичайно треба знати контекст цієї іграшки щоб розуміти його в винятковість, бо його там мало як і інших ляльок, крім головних Барбі і Кена. І взагалі - нічого що більшість фільмів, культових (!) не проходять тест Бекдела?) І дівчатам нема з ким себе там асоціювати. Чогось це нікого не хвилювало, а от коли виходять фільми про жінок для жінок - палає так наче чоловікам забороняють існувати 😅 Не у цьому обговоренні, а загалом звичайно. І підтримую дівчат про рожеве - мені було дуже приємно його бачити в залі кінотеатру. Як і багато інших дівчат які колись цей колір не любили не розуміючи що то не власний вибір а внутрішня мізогінія говорить - я дуже рада що він для мене тепер став символом сестринства 💗

  • @shatelei

    @shatelei

    10 ай бұрын

    зі всім згодна, тільки не тест Бекдела, а тест Бекдел (або Бекдел-Воллес - вони обидві жінки)

  • @mariak6103
    @mariak610310 ай бұрын

    Ідеально. Дякую

  • @Iryna_Dobosh
    @Iryna_Dobosh10 ай бұрын

    Дякую за цікаві думки, які прозвучали! Фільм мені сподобався, але згодна, що не всі думки були доведені до якогось висновку чіткого. Загалом кілька днів мала приємний післясмак, дуже він мені зайшов за атмосферою, теплими відчуттями. Але задумалася: як би я його сприйняла не під час повномасштабної війни? Відповіді досі не маю.

  • @Baby_ananas
    @Baby_ananas9 ай бұрын

    Вперше, слухаючи ваше відео, відчула наскільки ж ви, пані Віро і пане Ростиславе, не в контексті. Якби ви хоч трішки підготувалися до цієї розмови, якби трохи заглибилися в історію бренду, яку мету переслідувала від початку мама ляльки Рут Хендлер, і чому Барбі одночасно любили та ненавиділи феміністки, то, мабуть і розуміння фільму було б інакше. А так, видалося, що це просто пост рожеве похмілля. У маркетолога Шараєвського було пречудове відео на цю тему. kzread.info/dash/bejne/oHWIp819Yqu6mps.html

  • @user-pr9fr4mo3k
    @user-pr9fr4mo3k10 ай бұрын

    Було дуже цікаво вас слухати, втім як завжди❤

  • @Ina_Igel
    @Ina_Igel10 ай бұрын

    Цікаво, чи не могло бути вдягання рожевого для подорожі в країну ляльок свого роду магічною дєю для переходу в казковий/магічний вимір.

  • @motv1765
    @motv176510 ай бұрын

    Захотіла сходити, бо маркетинг спрацював - навколо всі тільки і говорять про барбі та всякі смисли, сховані у ньому. Мені сподобався фільм як розважливий - ну як не посміятися з недолугих чоловіків))) хоча що це про мене каже теж таке собі))))) Чого я не зрозуміла - чому барбі не дали кенам більше влади у своєму світі, вони ж побували у ролі упосліджених, їм не сподобалося, чому вони не проявили емпатію до кенів та не дали їм більше влади в фінальній сцені? Я розумію що владу не дають, а завойовують, але хіба це не наступний крок нашого розвитку? Різануло що для кена не було ніякого розвитку. Що таке "Кен - це я" не зрозуміло, просто голосні гарні слова, але де дія, де прояв "еволюціювавшого" кена? Тут якось зовсім творчиня фільму забила на цю лінію. Хоча може це її бачення і тоді журбинка, що ось з такими кенами барбі будувати стосунки. З іншого боку, якщо наш реальний світ - навиворіт, то ми, жінкі, ці кени яким немов дали розвиток, але по факту нічого окрім голосних слів не вийшло. І треба боротися, щоб здобути, бо емпатія від владу маючих не працює, владу ніхто не віддає, тільки робить вигляд. Тому борімося й поборемо.

  • @user-er9ou2zm2t
    @user-er9ou2zm2t8 ай бұрын

    Звісно, я не така освічена і начитана як автори огляду, але відзначу, що кожен бачить світ залежно від місця, яке займає і ролі, яку собі обрав. Фільм дивилися разом із моєю 30-літньою донькою. Про заклики вдягати рожеве ні я, ні вона не чули, то і не вдягали. Кількість рожевого на екрані не дратувала. Фільм іронічний, лялька Барбі - це просто засіб для вираження. На її місці могли б бути інші персонажі, чи навіть тваринки. Але явища, про які там говорять від цього не стали б іншими. Хіба що промовців вони дратували б менше в силу їхніх якихось упереджень. Те, що фільм не дає рецепти дій, про що шкодують автори огляду, то автори фільму це робити і не зобов'язані. Але фільм провокує обговорення "жіночо-чоловічих" відносин і це вже добре, карикатурний показ боротьби за владу також спонукає хоч якось звернути увагу на реальну боротьбу. Висновки кожен робить сам. І вже зовсім наостанок: кожен може заглянути у безодню, але що там побачить залежатиме від самої людини. Я, коли подивилася знамениті "Тіні забутих предків", не осягнула геніальність цього фільму і не відчула за тлом фільму літературного твору, певно поверхнева, як Барбі.

  • @rokseyha1343
    @rokseyha134310 ай бұрын

    Розбір популярного фільму від академічних літературних критиків? Ого. Вау. Дайте ще, це прекрасно!

  • @halynapidlisna1886
    @halynapidlisna188610 ай бұрын

    Дякую!

  • @ivancia110
    @ivancia11010 ай бұрын

    Чудовий огляд! Дуже сподобалося ваше формулювання моїх вражень, якийсь гачок закинули але суті бракує. В результаті фільм "потішненький".

  • @nadiianadiia2161
    @nadiianadiia21618 ай бұрын

    Невже пройшло два місяці Як плине час Мені 57 Я дивилася фільм Зі сльозами в душі.. Я дуже хвилювалася за Барбі, Але вона упоралася.. І цей фільм, треба дивитися, не тільки 10 річним дівчам.. А кожен ранок, в школі починати з його показу... Для усіх дітей це-знання, які не зустрінеш в шкільній програмі.. Зате в житті на кожному кроці.. Виходять діти зі школи і не розуміють - хто вони?

  • @sheikon7203
    @sheikon72039 ай бұрын

    Дякую за цей розбір. Ми ходили із сином 7 років випадково ще до того, як це стало меінстрімом (іншого в той час в кінотеатрі не було). Я заснула десь всередині, мені було забагато рожевого і всі показані стереотипи мені були відомі, нічого нового. Коли в кінці був маніфест цієї жінки, моя думка була : а для кого вона це говорить ? Кому адресоване це послання ? Фільм перебільшено показує проблеми і нічого не пропонує. Щодо маскулінності і коней : хіба не завдяки цій маскулінності воюють у переважній більшісті чоловіки? Мені здається у контексті війни якимось недоречним їх висміювання.

  • @olgamatishak8270
    @olgamatishak827010 ай бұрын

    Дивилася зі своєю десятирічною донькою. Нам сподобалось. Рожеве не одягали, ні.

  • @oksanayushchuk9291
    @oksanayushchuk929110 ай бұрын

    Відразу було зрозуміло, фільм не "мій формат", як модно сьогодні говорити, але спокусилась на атмосферу очікування, що транслювалась з багатьох пабліків. Як на мене, їхня цільова аудиторія - діти середнього підліткового віку (не впевнена, що діти 8-10 років зрозуміють посили фільму). Хоч сенси, які вони намагалися закласти, важливі, але, як на мене, тема не розкрита, висвітлено все надто поверхнево, засоби донесення думок - доволі примітивні. Ніби, все зроблено для того, щоб продемонструвати "ми говоримо на важливі теми" і разом з тим не переобтяжувати мозок. Взагалі, фільм викликає враження неймовірно дорогої рекламної кампанії ляльок Барбі, а дві години для перегляду реклами, навіть, коли там задіяні актори Марґо Роббі та Раян Гослінг і знято це дійство режисеркою Ґретою Ґервіґ, особисто для мене, занадто. Величезний подив викликає мало не лавина, без перебільшення, захоплених відгуків від блогерів різного пошибу, що створюють свій контент для дорослої аудиторії, та їхніх підписників. Для мене залишається загадкою що саме у них викликало такий несамовитий захват. *рожевий одяг для перегляду фільму не одягала))

  • @juliabarmak303

    @juliabarmak303

    10 ай бұрын

    100%

  • @olena_0
    @olena_03 ай бұрын

    Як же немає нормальних чоловіків. А як же Алан?) той, що не Кен😅

  • @ZeleneOko
    @ZeleneOko10 ай бұрын

    👍🏻

  • @olenabogdan7055
    @olenabogdan705510 ай бұрын

    Дякую за розмову!! Як тільки почалась рекламна компанія щодо Барбі, відразу зрозуміла, що маркетинга і стереотипів буде більше, ніж серйозної дискусії. Вирішила не дивитися, і зараз дуже щаслива, що не пішла в кінотеатр!

  • @Ina_Igel
    @Ina_Igel10 ай бұрын

    Дякую за можливість не дивлячись фільм підтримати розмову😂😂

  • @shatelei

    @shatelei

    10 ай бұрын

    співчуваю

  • @o_O81
    @o_O8110 ай бұрын

    Я пішов на фільм через мем Barbenheimer. Під час перегляду жінки в кінотеатрі обговорювали сумочки від Gucci, рожеві платтячка та соски Раяна Ґослінґа. Троє хлопців на середині фільму просто встали та вийшли з зали. Я ж додивився до кінця і не жалкую, моя оцінка 8/10.

  • @helgapeterson
    @helgapeterson10 ай бұрын

    Ваша команда - це справжні сміливці! 😂 Особисто я не наважилася витратити свій час на це рожеве божевілля. Може, і даремно, бо студенти люблять викладачів, які йдуть в ногу з часом 😮)) Дякую Вам за це відео і фаховий коментар! ❤ Я вже трохи в курсі 😊

  • @user-cm1ow7dd9q

    @user-cm1ow7dd9q

    10 ай бұрын

    Не заздрю Вам під час обговорення, з такою "інформацією" на озброєнні))) Але з задоволенням би подивилася на це)

  • @helgapeterson

    @helgapeterson

    10 ай бұрын

    @@user-cm1ow7dd9q 👍

  • @tatianashcherbyna5373
    @tatianashcherbyna537310 ай бұрын

    Цей випуск трохи розчарував. Самий снобізм і зверхність. Не гарно і не цікаво.

  • @olkodolko

    @olkodolko

    10 ай бұрын

    Оу; то інші норм? Бо це якась савдепія. Наче вони не в дискурсі взагалі

  • @Skingurushop

    @Skingurushop

    10 ай бұрын

    І мене конкретно цей випуск прям аж посмішив :)

  • @Skingurushop

    @Skingurushop

    10 ай бұрын

    @@olkodolkoзагалом так! Це перший випуск, де так душно, що вікон не вистачає 😂

  • @maySV7
    @maySV78 ай бұрын

    А Аллан? Я вважаю, що Аллан нормальний чоловік,. Цікаво, що він, який був створений ніби як додаток до аксесуару (до Кена), але він не став ані додатком ані аксесуаром, а став Алленом, тим, який один такий. Також цікаво, що ніби якісь браковані "Барбі", які були зняти з виробництва, привели до тями канонічних "Барбі", які так просто забули про своє призначення.

  • @yuliia-kovalchuk
    @yuliia-kovalchuk10 ай бұрын

    Так, переживала, що в цьому відео мені розкриють якусь витонченість та елегантність фільму, яку я не розгледіла, але ні, думки приблизно збігаються, схоже, я нічого важливого не упустила, хух

  • @hugolena111
    @hugolena11110 ай бұрын

    Дякую за це відео! Фільм досить поверховий. Промови в фільмі нагадали радянську пропаганду

  • @shatelei

    @shatelei

    10 ай бұрын

    фільм наскрізь іронічний, але цікаво, що кожен бачить своє

  • @kotulkin
    @kotulkin10 ай бұрын

    Ой, дуже дякую за огляд, нарешті "доросла" критика, а то, або ура-феміністичні захоплення, або навпаки, несеться страшна мізогінія. Окреме задоволення - стиль пані Агеєвої, таке гарне поєднання кольорів, сережки, брошка - такий елегантний рожевий.

  • @LeoniKoval4uk
    @LeoniKoval4uk10 ай бұрын

    На фільм не ходила,але вишукую аналітику про нього)

  • @user-gj7xw2od6c
    @user-gj7xw2od6c10 ай бұрын

    Дякую за ваш розбір, повністю відповідає моїм відчуттям щодо цього фільму. Фільм не сподобався, занадто плаский і топорні феміністичні меседжі. Дивитись кіно заради пасхалок - так собі ідея, коли заради цього треба якось зносити рожевий колір і загальну карикатурну стилістику

  • @user-xd8yr1fe3j
    @user-xd8yr1fe3j10 ай бұрын

    Дякую. На фільм не піду😀

  • @sophiasparkle4542
    @sophiasparkle454210 ай бұрын

    Дякую за розбір. Погоджуюсь з тим, що фільм вказує на очевидні проблеми проте йому дещо не вистачає глибини.

  • @user-fg1qg9ix8r
    @user-fg1qg9ix8r10 ай бұрын

    На Барбі ходила, не в рожевому. Напередодні прем'єри десь почула висловлювання чи то акторів, чи та когось з творців фільму, що "Барбі вас здивує, це буде не просто рожевий фільм, він набагато глибший". І от я на це повелась. Глибокого нічого не побачила, з умовно суспільно корисного побачила лише те, що автори намагались звернути увагу на стереотипи накшталт "якщо ти в міні спідниці - то ти повія, якщо в максі - то монашка", але це все гуляло інтернетом ще років 5 тому, тож нічого нового. Та й це все було проговорено словами буквально, замість того, щоб бути цікаво показаним, бо це ж фільм, врешті-решт. Тож не знаю, як 12-річним дівчатам, а мені, 27-річній дівчинці, цей фільм не дав нічого нового та цікавого, тож і не сподобався.

  • @sashakovalenko5872
    @sashakovalenko587210 ай бұрын

    Мені не сподобалося, як мати дівчинки в лоб проговорює стереотипи стосовно жінок, автори могли би якось цікавіше це подати. Велика заслуга фільму в тому, що він заохочує дискурс в суспільстві. Дяка за есей.

  • @ukraine_will_win_
    @ukraine_will_win_6 ай бұрын

    не буду дивитися повністю бо не згодна з чоловіком, "максимум, що відбулося з жінками у барбіленді це носіння пива чоловікам?" ні. якщо цей фільм орієнтований на підлітків 12+, то показувати гендерно зумовлене насильство і тд - це не ок, а саме це є прямим та першим наслідком патріархату. і це не тільки пиво було. кени забрали у всіх барбі їхні будинки та машини. і відібрали в них робочі місця та політичну владу. тому зводити це до "це ж лише носіння пива" - ну, перепитаю, а ви точно фільм дивилися в такому разі? ще одне підтвердження того, що кажуть лесбійки - чоловіки завжди захищають чоловіків. применшують гендерне насильство та важливість справедливості для жінок. а потім й самих жінок. а шо, шо там такого носити пиво, правда? фільм крутий та продуманий, і це перший фільм, який вже зібрав касу більше 1 млрд доларів

  • @shaleniavtorky

    @shaleniavtorky

    6 ай бұрын

    Так, ми всім каналом разо ходили в кіно і навіть пост про це писали. І жіноча частина нашого каналу, в якому 50/50 - чистий ґендерний баланс, теж вважає, що фільм занадто поверховий. А мільярд - це лише підтведження тому

  • @irynamekh2280
    @irynamekh228010 ай бұрын

    Мене ввели в оману і затягнули на це кіно, взагалі дарма витрачений час

  • @ukraine_will_win_
    @ukraine_will_win_6 ай бұрын

    чому чоловік постійно перебиває жінку блогерку? не дуже приємно

  • @shaleniavtorky

    @shaleniavtorky

    6 ай бұрын

    Ми пишемо живу розмову, а не зрежисоване щось із таймінгом, що за чим, а в розмові так буває.

  • @shaleniavtorky

    @shaleniavtorky

    6 ай бұрын

    Ми пишемо живу розмову, а не зрежисоване щось із таймінгом, що за чим, а в розмові так буває. '

  • @MrInfantis
    @MrInfantis10 ай бұрын

    Голівуд 3.0 - це суп із купиці цікавих інгредієнтів. Вони навчились робити відсилки, пасхалки, тотальне підсилення емоції музикою, камеру кривих тягнуть, що здуріти можна, то зелене, то рожеве, то синювате, клішовані сюжети, щоб побавити усіх і вся. Це атракціон заправлений банальними роздумами. Від цієї порожнечі дуже втомлюєшся, не тому, що нічого нового не дає, а тому, що цей бур'ян не дає шансу вирости і зміцніти цікавим, глибоким фільмам. Натомість є симулуція цієї глибини, яка ховаєтсья за стилістикою, графікою, модою. Пічіль страшна))

  • @okleaf1152
    @okleaf11529 ай бұрын

    Слава нації. На фільм не ходила. А якби пішла рожеве точно б не одягала

  • @user-cb3dd6hd3b
    @user-cb3dd6hd3b10 ай бұрын

    Ваш аналіз дивитися було цікаво, а сам фільм нудно. Теж вважаю, що оригінальних і серйозних меседжів там не було. Нас троє дорослих ходило з дітьми, і жінки, і чоловік, і нікому не сподобалося. Якщо це новий голлівудський стандарт фільму, то в кіно, мабуть, ходитиму відтепер тільки на жахи.

  • @yulia2464
    @yulia246410 ай бұрын

    Дякую!

Келесі