№43. Про внесення змін до проектної документації під час авторського нагляду.

Ғылым және технология

Проектна документація завжди має мінімум дві стадії: проект і робочу документацію. У тому числі мікс - робочий проект, який складається із затверджувальної частини та робочої документації. Внесення змін у кожну з цих стадій (чи частин) при проведенні авторського нагляду має свої особливості.

Пікірлер: 14

  • @user-ed9ex5cz1s
    @user-ed9ex5cz1s4 ай бұрын

    Дякую Вам за пртрібну інформацію.

  • @gregvarava1743
    @gregvarava1743 Жыл бұрын

    Дякую. Надзвичайно корисно. Процвітання Вашому каналу.

  • @user-pp7he5ut5t
    @user-pp7he5ut5t Жыл бұрын

    Дякую. Дуже корисно

  • @jeka828
    @jeka828 Жыл бұрын

    Дякую за якісний аналіз порушеного питання! А можна ще Ваш коментар щодо внесення змін в робочу документацію на стадії РП? На цій стадії зазвичай розробляється описова частина, креслення, специфікації, на підставі яких складається кошторис, які всі разом і є РП. Тобто складно виділити саме робочу документацію - підкажіть як це краще зробити? На мій погляд, ключовим орієнтиром в даному випадку є саме кошторис - якщо після внесення змін в проектну документацію обсяги робіт в кошторисі змінюються, то це вже коригування.

  • @nazarhaliuk8334
    @nazarhaliuk8334 Жыл бұрын

    Дякую Вам за підняття дуже важливої теми! Чи існують паралелі з роботами за дефектними актами?

  • @user-qg9rt2po3z

    @user-qg9rt2po3z

    Жыл бұрын

    Перепрошую, але з певних міркувань уникаю коментарів щодо дефектних актів. Гадаю все ж, що там не все так складно.

  • @user_dandelion
    @user_dandelion Жыл бұрын

    Дякую, дуже пізнавально) цікавить таке питання. Чи є якось урегулювано внесення змін до проектної документації, яка ще не затверджена, але процес розробки завершено. Тобто, зрозуміло, що відповідно до наказу 45 внесення змін до затвердженої документації називається коригування і виконується на підставі завдання на коригування. А на підставі чого це виконується для незатвердженої документації?

  • @user-qg9rt2po3z

    @user-qg9rt2po3z

    Жыл бұрын

    Перегляньте випуск №42.

  • @user-qk1lg9wm7v
    @user-qk1lg9wm7v5 ай бұрын

    Скажіть будь ласка, маючи ескізний проект с буд.паспортом, дозволом на будівництво будинку можна на етапі будівництва будинку хоз.постройку перенести с лівої в право сторону ділянки? Щоб потім проблем не було, чи потрібно в архітектурі знову це якось оформлювати ?

  • @user-qg9rt2po3z

    @user-qg9rt2po3z

    5 ай бұрын

    Питання врегульовано п. 2.2 Порядку видачі будівельного паспорта забудови земельної ділянки, затвердженого наказом Мінрегіону від 05.07.2011 № 103 (zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0902-11#n15). Про внесені зміни слід вчасно повідомити орган держархбудконтролю, через який набувалося право на виконання будівельних робіт.

  • @KostiantynValieiev
    @KostiantynValieiev Жыл бұрын

    Дякую! Цікавить питання - чи регламентуєтся нормами процес зміни самого проєктувальника після начала будивництва?

  • @user-qg9rt2po3z

    @user-qg9rt2po3z

    Жыл бұрын

    Натепер тільки за погодженням з розробником проекту. Можливо будуть зміни, якщо буде підписано зміни до закону.

  • @GeoUA2022
    @GeoUA2022 Жыл бұрын

    Питання перекликається з Вашим попереднім відео. Якщо ми вносим зміни в РП під час авторського нагляду, то це коригування чи ні? Якщо так, то потрібна повторна експертиза. Але вартість офіційного коригування проекту та проведення комплексної експертизи призведе до значних фінансових затрат, коли зазначені зміни можуть не вплинути на вартість та безпеку експлуатації об'єкта. Як саме визначити в проектній документації , розробленій на стадії РП, після яких змін це рахується коригуванням і потребує експертизи ? Наприклад якщо зміни в проект не значні (товщину вирівнюючого шару змінили з 6 до 5см) і приведуть до зменшення затрат, там потрібна експертиза? А якщо з'явились додаткові роботи, але підрядник згоден виконати їх за власний рахунок не збільшуючи заактовану вартість виконаних робіт?

  • @user-qg9rt2po3z

    @user-qg9rt2po3z

    Жыл бұрын

    Не знаю, що додати. Здається у випуску все сказано. Раджу переглянути ще 39-й випуск (з третього слайду).

Келесі