№ 42. Коригування і (чи?) повторна експертиза.

Ғылым және технология

Практика використання таких термінів як «коригування» і «повторна експертиза» проекту вкоренила у немалої частини учасників проектування і будівництва певні стереотипи щодо тотожності вказаних процедур. Певні підстави для цього дійсно існували. Але остання редакція терміну «повторна експертиза» здається знімає всі питання щодо сфери застосування і призначення цих процедур.

Пікірлер: 26

  • @s.v.v2857
    @s.v.v28574 ай бұрын

    Дякую!!! Розʼяснили все по поломкам !!! Стало питання актуальне і ви дуже допомогли 👍

  • @jeka828
    @jeka828 Жыл бұрын

    Добрий день, Анатолій Федорович! Можна Ваш коментар щодо порядку коригування проекту та введення обєкту в експлуатацію у випадку зміни ГІПа на стадії, коли вже отримано дозвіл на початок будівництва (схоже питання було раніше)? Порядком виконання будівельних робіт не передбачена можливість зміни ГІПа, який повинен після завершення будівництва підписати акт готовності обєкта до експлуатації. Чи правильно я розумію, що зміна ГІПа в процесі будівництва призведе до анулювання дозвільного документа про початок, розробки формально нового проекту новим ГІПом, проведення експертизи та отримання нового дозволу для продовження будівництва?

  • @user-ky7yt9yk4x
    @user-ky7yt9yk4x Жыл бұрын

    Доброго дня. Підскажіть будь ласка, є дозвіл на будівницво, але в ході роботи необхідно зробити коригування проекту, змінилась почерговість будівництва. Ми подаєм повідомлення до органу державного арх. контролю. Назву проекту можна не змінювати? і як бути якщо роботи по коригуванні будуть виконувати інші проектанти?

  • @user-qg9rt2po3z

    @user-qg9rt2po3z

    Жыл бұрын

    Пункти 8 і 15.4 Порядку проектування.

  • @user-ce8bm6fq3w
    @user-ce8bm6fq3w Жыл бұрын

    Доброго дня , МБУО і дозвіл на початок робіт стосувалися будівництва - одного будинку. З часом інвестор долучив декілька ділянок , отримав МБУО на Комплекс . Тепер цей "один будинок" став - першою чергою . Як його "здавати" ? Скасовувати "перший дозвіл" і отримувати все все заново ? ЕП , і П на чергу і новий дозвіл на цей же будинок , але вже як на чергу ? Чи можливо все-таки внести якісь зміни в існуючий дозвіл ? Дякую

  • @user-qg9rt2po3z

    @user-qg9rt2po3z

    Жыл бұрын

    Доброго ранку. Питання не зовсім стосується теми випуску. Це різні обєкти будівництва з усіма витікаючими наслідками, про що йшлося у відповідних випусках каналу.

  • @user_dandelion
    @user_dandelion Жыл бұрын

    Вітаю, під час перегляду даного відео виникло наступне питання. Якщо коригування проекту здійснюється на підставі завдання на коригування, тоді на підставі чого здійснюється доопрацювання проекту, поки він не пройшов експертизу, але по основному завданні на проектування розроблений? Буду дуже вдячна за відповідь.

  • @user-qg9rt2po3z

    @user-qg9rt2po3z

    Жыл бұрын

    Доброго здоров’я. Не розумію, що Вас бентежить. До передачі на експертизу проект знаходиться у стадії розроблення, бо експертиза є завершальним етапом розроблення проекту. Все у руках замовника і проектанта, як домовляться. А практичних ситуацій безліч. Якщо Вас цікавить якась конкретна ситуація - пишіть на особисту сторінку у Фейсбук.

  • @user-uc6rw1mo4t
    @user-uc6rw1mo4t6 ай бұрын

    Доброго дня, Анатолій Федорович! Прийшлось зіштовхнутися з такою проблемою. Є розроблений проект (двіс таді П і Р) в якому є 3 черги, отриманий дозвіл на будівництво і були розпочаті будівельні роботи. Але в процесі будівництва виникли зміни в 2 черзі будівництва, система опалення з водяної замінили на електричну. Зараз постало питання в корегуванні проектної документації з цього приводу виникло питання, чи потрібно проходити експертизу корегованої ПКД ,і в повному обсязі, чи тільки в частині змін. Дякую

  • @user-qg9rt2po3z

    @user-qg9rt2po3z

    6 ай бұрын

    Доброго здоров’я. Фактично описана ситуація є канонічною, тобто врегульованою нормативно-правовими актами. Відповідно до Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи ( затверджений постановою КМУ від від 11 травня 2011 р. № 560 zakon.rada.gov.ua/laws/show/560-2011-%D0%BF#Text): 11. Експертизі також підлягають проектні рішення в частині, що не відповідає раніше затвердженому проекту будівництва, експертиза якого проведена відповідно до пункту 10 цього Порядку. Теж саме у ДСТУ 8907:2019 «Настанова щодо організації експертизи проектної документації на будівництво», пункти 8.9, 8.10. Але зверніть увагу, якщо матеріали будуть подані на експертизу експертній організації, яка не виконувала експертизу до коригування проектної документації, така експертна організація повинна розглядати проектну документацію практично у повному обсязі.

  • @user-uc6rw1mo4t

    @user-uc6rw1mo4t

    6 ай бұрын

    @@user-qg9rt2po3z Дякую за надану відповідь. А як бути тоді з кошторисом, який був розроблений ще в 2019р, ми повинні його відкоригувати в повному обсязі і подати на експертизу?

  • @user-qg9rt2po3z

    @user-qg9rt2po3z

    6 ай бұрын

    Не знаю іншого виходу.

  • @user-tp8xu5bh3v
    @user-tp8xu5bh3v8 ай бұрын

    Доброго дня. Прошу Вашого коментрая. Пройшли експертизу, затвердили проект, отримали дозвіл на будівництво. Наразі почали процедуру введення об'єкта в експлуатацію, і тут.. У нас тепи на закінченні будівництва відрізняються від тепів проектної документації при отриманні дозволу. Кажуть потрібно, внести зміни в сам дозвіл (Завдання на проектування, коригування, повторна експертиза), аж потім подати заявку на внесення змін в дозвіл. І тільки після цього можна буде подавати заявку на прийняття в експлуатацію об'єкта. Дякую. Доповню, кошторисна вартість не змінилася, а от довжина інженерних мереж змінилася, як в більшу так і в меншу сторону.

  • @user-qg9rt2po3z

    @user-qg9rt2po3z

    8 ай бұрын

    Доброго здоров’я, дякую за запитання. Якщо кошторисна вартість не змінилися, тоді можуть бути варіанти. Але треба розібратися у причині і характері зміни довжини мереж. І у який спосіб це встановлено. Правильно треба розуміти, що дані, вказані у акті готовності (тобто проектні) і у технічному паспорті різняться? Скоріш за все так, бо на папері одні умови, а на будівельному майданчику інші. На папері ідеальна пряма, а в натурі - крива, а то й хвиляста. Тому може бути декілька варіантів розвитку ситуації. Якщо вказані відхилення з’явилися внаслідок допустимих нормами відхилень при виконанні будівельних робіт - така ситуація підлягає аргументації (детальніше у випуску №35). Далі, треба пам’ятати, що експертизі підлягають проектні рішення, як планувальні так і конструктивні. Якщо тут все гаразд: конструкція не змінилася, траса принципово не відрізняється від проектної, а зміна довжини мереж належним чином відображена у робочій і виконавчій документації - теж може бути аргументація. В інших випадках ситуація зводиться до приведення об’єкта будівництва у відповідність до проекту (тобто певної перебудови), а якщо це неможливо, тоді приведення проекту у відповідність до об’єкта будівництва, що можливо лише шляхом коригування проекту.

  • @user-tp8xu5bh3v

    @user-tp8xu5bh3v

    8 ай бұрын

    @@user-qg9rt2po3z Щиро Вам вдячний.

  • @user-mt4rw3os1n
    @user-mt4rw3os1n Жыл бұрын

    Доброго дня! Склалась така ситуація. Загинув розробник проектної документації. В процесі реалізації проекту виникла необхідність його коригування, бо на момент початку виконання будробіт стан об'єкта внаслідок стихійного лиха значно погіршився. Як виконати коригування проекту не порушуючи законодавства ?

  • @user-qg9rt2po3z

    @user-qg9rt2po3z

    Жыл бұрын

    Доброго здоров’я. Для уточнення деяких даних і подальшої відповіді прошу вказати e-mail.

  • @user-mt4rw3os1n

    @user-mt4rw3os1n

    Жыл бұрын

    @@user-qg9rt2po3z Доброго дня! Електронну адресу надсилала. Чи надасте мені відповідь? Дякую.

  • @user-vp2ii7nx1n

    @user-vp2ii7nx1n

    Жыл бұрын

    Перепрошую за невігластво, але щось ніде не бачу.

  • @user-qg9rt2po3z

    @user-qg9rt2po3z

    Жыл бұрын

    Здається зрозумів у чому справа, спробуйте відправити на нову пошту.

  • @user-mt4rw3os1n

    @user-mt4rw3os1n

    Жыл бұрын

    Здається блокується пересилання ел.адреси

  • @user-ti1uq3yx5q
    @user-ti1uq3yx5q11 ай бұрын

    Добрий день, підкажіть будь-ласка, як вас знайти у фейсбук?

  • @user-qg9rt2po3z

    @user-qg9rt2po3z

    11 ай бұрын

    facebook.com/profile.php?id=100013590974309

Келесі