15. Голодомор та великий терор 1920-1930 рр. Курс "Становлення сучасної України" Т.СНАЙДЕРА

Як СРСР організував голодомор та великий терор в Україні.
Наш канал про історію - ‪@UA_history‬
Подякувати авторам за якісний переклад можна тут:
💳 Картка Приват: 5168 7521 0180 7652
💳 Картка МОНО: 5408 8100 4000 6347
🏦 Переказ з будь якої картки: flandings.io/khmarynka_scienc...
☕ Coffee - www.buymeacoffee.com/KhmarynkaUA
🍩 Patreon - / khmarynkaua
💸 Pay Pal: tuchenko_s.a@meta.ua
Лекція Тімоті Снайдера зосереджується на подіях, що відбувалися в 1920-1930 роках зокрема на колективізації, українізації, Голодоморі та Великому терорі. Пофесор Єльського університету розглядає звіт таємної поліції, що свідчить про глибокий голод в Україні та страждання місцевого населення, що продовжувались через недостатність продовольства та політичні рішення, що не враховували гуманітарні аспекти. Ця лекція розкриває важливі історичні події та їхні наслідки, підкреслюючи важливість розуміння політичного впливу на голодні кризи та боротьбу за виживання місцевого населення.
Дякуємо за озвучку студії RadioSound
linktr.ee/rspro.studio
e-mail: audioreklama@gmail.com
#історія #україна #снайдер
В 15 лекції професор Снайдер розповість як працюють тоталітарні режими. Про один з найжахливіших періодів, який пережили українці в 1920-1930рр. Великий терор з боку совєтів та страшний голодомор.
Тімоті Снайдер - професор історії Єльського університету Річарда К. Левіна та постійний співробітник Інституту наук про людину у Відні викладає курс "Становлення сучасної України".
23 лютого 2022 року Україна повинна була існувати як суспільство та Держава, інакше наступного дня українці не чинили б колективного опору російському вторгненню. Що означає існування нації? Це питання структур, дій чи обох? Чому існування України спричинило такі суперечки? У чому польська, російська, і єврейське саморозуміння залежить від досвіду в Україні? Як і коли виникла сучасна українська нація? Якщо на те пішло, як виникає будь-яка сучасна нація?
Зазначаємо, що оригінальне відео належить Yale University та знаходиться за посиланням - • Timothy Snyder: The Ma...
Переклад не перевірявся та не затверджувався правовласником. Обробка та поширення відповідає вимогам ліцензії CC BY-NC-SA 3.0 US. Відповідна ліцензія зберігається і на наш переклад у цьому відео.

Пікірлер: 299

  • @tanya575
    @tanya575 Жыл бұрын

    Хочу щоб цей канал увійшов в 5 кращих ютуб каналів, мега цікавий та потрібний для українців!

  • @UA_Science

    @UA_Science

    Жыл бұрын

    Я теж хочу )

  • @nadiiatarasova

    @nadiiatarasova

    2 ай бұрын

    Для цього потрібно дивитись відео, лайкати та коментувати! Ну і радити іншим)

  • @user-px5nf1ve3d
    @user-px5nf1ve3d Жыл бұрын

    Слухаю про голодомор і плачу, як можна було так знущатися над людьми. Дякую за роботу, таку історію у школах нажаль не викладають. А нам потрібно це знати

  • @user-ko4cl2vq3w

    @user-ko4cl2vq3w

    Жыл бұрын

    А як можно сьогодні розпочати війну? , … стверджуючи, що України не існує, а Польща- це лайно? Сволота кремлівська має бути знищена , і світ має зрозуміти- раССєйська сучасна імперія= загроза існуванню життя на Землі! НасЄлЄніЄ сРани засРаніі чи розгіпнотизує світ?- це садисти і вбивці , зомбовані раби без мізків, честі і совісті!, …. манія величі - лженадНАція 😢😢❤Вбивці прокляті!😢😢😢

  • @dmytrobaryshnuik4860
    @dmytrobaryshnuik4860 Жыл бұрын

    Шана і величезна подяка авторам каналу, за надзвичайно якісний україномовний матеріал.

  • @user-ly2ge2de3u
    @user-ly2ge2de3u Жыл бұрын

    Дуже цікаві та всебічні лекції, багато проробленої наукової роботи, це круто. Але якесь враження від перегляду всіх серій лекцій, розкриваються теми формування усіх держав навколо України із детально розбором події у них самих. Зміщений фокус із самої України. Поверхнево, так ніби те що нація збереглась заслуга не її стерженя у різні часи відповідних діячів національно визвольних рухів а білша увага зосереджена на формуванні зовнішний чинників навколо неї. Україна в цих лекціях більше зображається як щось пасивне, виступає як об’єкт ане суб’єк.

  • @user-sk8hx6my3j

    @user-sk8hx6my3j

    Жыл бұрын

    Так і є. Тут на каналі є інтерв'ю з В'ятровичем стосовно цих лекцій Снайдера, і В'ятрович говорить те ж саме. Снайдера швидше переказує польську версію історії України, а ми для поляків теж довгий час були лиш потенційна чи справжня колонія

  • @kseniyaivanytska9548

    @kseniyaivanytska9548

    12 күн бұрын

    Абсолютно згідна з В'ятровичем.​@@user-sk8hx6my3j

  • @alexteren973
    @alexteren973 Жыл бұрын

    На початку лекції, складається враження, що голодомор стався внаслідок нерозумних дій фанатичних романтиків, одержимих ідеєю якомога швидше досягти комунізму вважали допустимим загибель мільйонів людей заради великої мети. Мені важко з цим погодитися: на 30-ті роки ніякими романтиками нагорі і не пахло, це була звичайна помста українцям за боротьбу з більшовизмом і підрив бази українства аби в подальшому така боротьба стала неможлива. Звісно, можна пояснювати голодомор хибними рішеннями, як от колективізація селянства, наприклад. Але і в етнічно російських землях селян було не менше ніж в Україні, і колективізація там була, а от такого голоду не було. Власне, далі багато що говориться і про це, але мені деякі акценти видалися дивними.

  • @andrey2332

    @andrey2332

    Жыл бұрын

    Продовольствие забирали до последней крошки. Что нельзя было экспортировать, уничтожали различными способами. Могли в реку выбросить, могли соляркой облить. Если это готовый суп или борщ, выливали на землю и растаптывали.

  • @krokohui

    @krokohui

    Жыл бұрын

    Голод был и в поволожье и в казахстане,да даже в США в 30 годы люди голодали хотя фермеры уничтожали свои урожаи через перепроизводство.А про голод в 60е годы в китае это апофиоз далбоебизма.

  • @andrey2332

    @andrey2332

    Жыл бұрын

    @@krokohui Ты путаешь голодомор и голод. У московитов это распространённая проблема.

  • @user-hl4is1cy8x
    @user-hl4is1cy8x Жыл бұрын

    Так , тема голодомору Україні як 1922-1923роках ,так і 1932-1933років дуже важка для вивчення. Однак незважаючи на весь трагізм це надважлива сторінка історії України для мене як громадянки Україні. П.С.: Дякую за переклад лекції професора Т. Снайдера українською.

  • @user-hl4is1cy8x

    @user-hl4is1cy8x

    Жыл бұрын

    @@mariiasaliuk1874 Що?

  • @user-wz3cg1gg5z

    @user-wz3cg1gg5z

    Жыл бұрын

    Пока вам важна эта тема - ваши патриоты народ грабят и обогащают западные страны - янукевич ющенко аваков билецкий ляшко яценюк турчинов коломойцев тимошенко и ...Зееврей...

  • @nataliavelbovets1264

    @nataliavelbovets1264

    Жыл бұрын

    Дякую! За ці та інші лекції, за систематичне дослідження української катастрофи, взагалі за просвітницькі зусилля. Це правда, яку потрібно знати.

  • @Nemozhlyvo_

    @Nemozhlyvo_

    Жыл бұрын

    ​@@nataliavelbovets1264бо як не знати - це буде повторюватися, що зараз і відбувається

  • @__news_from_ukraine

    @__news_from_ukraine

    10 ай бұрын

    Моя бабуся розповідала як вони ховали зерно в печі, та в землі😐 Бабуся 1926 року народження, я так шкодую що мало слухала про історії їхнього життя 🫀 Розповідала як в 45 німці приходили та різали їх корів: казавши дай яйко-млеко!!! Це запам'ятала 😢 Тяжко 😐😐😐

  • @liliyalylyk2531
    @liliyalylyk2531 Жыл бұрын

    дуже класно переосмислювати історію України в контексті світової історії. Дякую щиро за переклад! 💙💛

  • @user-bv8sb6em8l
    @user-bv8sb6em8l Жыл бұрын

    Дякую! Ці відео я чекаю сильніше за всі інші. Дуже цікаво і доступно розповідає професор

  • @sergiyoleksiyovich9245

    @sergiyoleksiyovich9245

    Жыл бұрын

    Це його бачення і розуміння історії,не більше,він має право на це,як і кожна вільна незалежна людина-думаюча

  • @Dmytro__
    @Dmytro__ Жыл бұрын

    Одна з найкорисніших та найпотрібніших інформацій доступною мовою. ПС: не в Сибір, а до Сибіру.

  • @Mykola_Lesko
    @Mykola_Lesko Жыл бұрын

    Дякую за випуск. Є одна цікава ідея: як щодо перекладати Soviet Union як Совєтський Союз. До цієї практики вже долучились частина українських істориків таких як Владлен Мараєв, Іван Патриканич. Вони кажуть що це демонструє що влада була з росії, а якщо ми говоримо радянська то вона ніби наша, звідси мож поширити мт про ми жили в одній державі, була УССР і т д. Натомість коли ми кажемо Совєтстький Союз то розуміємо що це була саме окупація - 70 річна. ЯК аргумент наведу такий факт НКВД навіть у англ транслітерацфї назвивається NCGB тобто як і в росії, або НАТО - NATO, і т д. Було б добре якби ви звернули на це увагу, дякую

  • @mash0564

    @mash0564

    Жыл бұрын

    А з яких пір "Д" транслітується в В) невдалий приклад

  • @sahaidak_taras

    @sahaidak_taras

    Жыл бұрын

    Такий переклад є рекомендованим у школі, в програмах на цьому зосереджують увагу.

  • @Aneldarx

    @Aneldarx

    Жыл бұрын

    Це мало б якийсь сенс, якби не було усталених українських назв СРСР та УРСР. Так само буде неправдою вважати радянський період окупацією, адже БІЛЬШІСТЬ населення сприйняло радянську владу і ми маємо це чесно визнати і не кивати через усі біди на москву. В цьому, до речі, суттєва різниця між Україною та країнами Балтії.

  • @Mykola_Lesko

    @Mykola_Lesko

    Жыл бұрын

    @@Aneldarx , ахахаха, більшість населення прийняло радянську владу бо вона в особі радянської Росії знищила УНР, українську народну республіку. Це так само як би ми сьогодні програли і через 70 років ти б казав що це не окупація бо більшість населення прийняло. Тоді теж воювали проти більшовиків, і воювали запекло, але програли

  • @Aneldarx

    @Aneldarx

    Жыл бұрын

    @@Mykola_Lesko Є суттєва різниця. Серед українців так само було повно більшовиків і українці воювали у складі червоної армії проти УНР. Чомусь про це ніхто не згадує.

  • @darka_reptiloid_
    @darka_reptiloid_ Жыл бұрын

    Величезне дякую за можливість слухати цікаві лекції

  • @user-pc7nl8og8l
    @user-pc7nl8og8l Жыл бұрын

    Велика подяка авторам каналу за працю.

  • @bohdanovich6229
    @bohdanovich6229 Жыл бұрын

    Чудова робота. Дякую за чудовий переклад, продовжуйте і надалі.

  • @bogdananoroha6904
    @bogdananoroha6904 Жыл бұрын

    Дуже вдячна за ваші переклади❤ я знаю англійську не на такому рівні, щоб дивитися подібні відео у оригіналі, тому для мене це просто спасіння🤗

  • @oresiadavydiv2545
    @oresiadavydiv25459 ай бұрын

    Велика подяка і шана за цікаві лекції! Здоровʼя і успіху каналу! ❤ Душа болить за всі біди українського народу, ! Ті самі виродки прийшли з війною і в теперішній час! Вічна памʼять полеглим за самостійну Україну! Слава Україні! 💛💙

  • @VadymKomendatskyi
    @VadymKomendatskyi Жыл бұрын

    Коментар в підтримку каналу. Слава Україні!

  • @user-fn8jy5bg5n
    @user-fn8jy5bg5n Жыл бұрын

    Дуже вдячна за Вашу важливу роботу!!!!!

  • @zhdan.johann
    @zhdan.johann6 ай бұрын

    Дякую Тімоті, ви робите важливу справу! Респект!

  • @user-cw5mg5ck2b
    @user-cw5mg5ck2b Жыл бұрын

    Дякуємо! Дякуємо! Дякуємо! Все вірно! Батьки чоловіка встигли розповісти про члена сім'ї, який вирушив до багатшої рідні до Києва, та на жаль, зупинився на ніч у однієї старенької сімейної пари заночувати, кістки знайшли, коли вони померли

  • @annamaslovska8105
    @annamaslovska8105 Жыл бұрын

    Дякую за якісний переклад цікавнної лекції на дуже болючу тему. Моя бабуся дивом не померла в 1933му в Павлограді. Тяжкі спомини та страх померти від голоду лишилися в неї на все життя😢

  • @ihor9086
    @ihor9086 Жыл бұрын

    Як страшно це слухати. Не вистачає люті по відношенню до тих, хто це робив…

  • @user-le8bl3dy9n
    @user-le8bl3dy9n Жыл бұрын

    дякую, шикарний матеріал та цікава подача! всім необхідно знати минуле, щоб не бути дурнями у майбутньому

  • @user-xl8oh1lk7i
    @user-xl8oh1lk7i Жыл бұрын

    Дякую вам за переклад. Просто залишу це тут. 1933-й: "Вони вдвох стояли над могилою, в якій вчора поховали всю родину з сусіднього хутору. Земля ворушилась. «Що робити будемо, Іване? Може хай вже так лишається?» «Та ні, відкопувати треба». Розрили, а з могили ледь жива дівчинка намагається викарабкатись. То їх вина, не побачили, що вона без тями була. Мабуть всю ніч землю дряпала, нігтів на пальцях вже не лишилося. Після війни, на яку та дівчинка добровольцем пішла, вона приходила до родини діда, харчі приносила. «Катерино, Івана з табору ще не відпустили? Ні. Ну чекай, повернеться». Малий хлопчик, мій батько, терпляче чекав їжу і боявся дивитися на страшні, понівечені пальці без нігтів. Нігті в той могилі так і лишилися. Разом з її рідними". Іван - мій дід, Рисенко Іван Назарович.

  • @nemo42S.J.
    @nemo42S.J. Жыл бұрын

    4 мільйони загиблих це нижня планка., їх було більше від 4-10 мільйонів. Також професор недокінця розуміє що російські комуністи були в першу чергу росіянами і тільки в другу комуністами тому голод був не помилкою хлібозаготівлі а бажанням знищини бунтівний народ, наприклад закриття кордонів і чітка локалізація голоду на етнічних землях України (за межами України найбільший голод був на Кубані де більшість були українці та заодно росіяни провели такі ж дії з казахами і волжськими поселенцями) тобто голод був політикою.

  • @andrey2332

    @andrey2332

    Жыл бұрын

    Там основная причина именно в Сталине. Логиско-сенсорному интроверту нельзя давать абсолютную власть. У Путина такой же социотип. Творческая функция у ЛСИ волевая сенсорика/черная сенсорика. Эти люди всегда думают, что для достижения цели надо "немного дожать". Это немного приводит к бесконечной эскалации. Учитывая, что у Путина ЯО в распоряжении, лучше надеяться, что его ликвидируют раньше, чем он отдаст приказ.

  • @happytreefriends2601

    @happytreefriends2601

    Жыл бұрын

    ​@@andrey2332 я в Буче путина и шойгу не видел.Видел русского ваньку ублюдка.Так что не нужно все спихивать на одного человечка.

  • @chizhik44
    @chizhik44 Жыл бұрын

    Дякую безмежно за вашу працю! Це просто диво - слухати всі ці лекції!

  • @AlexanderGavrylyouk
    @AlexanderGavrylyouk Жыл бұрын

    Thank you for an interesting and useful lecture. Glory to Ukraine

  • @Pavotw
    @Pavotw Жыл бұрын

    Як завжди - дякую за озвучку! Дякую за випуск!

  • @user-le5ck5ke4x
    @user-le5ck5ke4x Жыл бұрын

    Ціль голодомору була чітка,без всяких завуальованих підтекстів- знищення української нації.

  • @user-jt9bm2ty9l
    @user-jt9bm2ty9l Жыл бұрын

    Дякую пану Тімоті Снайдеру за те, що жахлива сторінка української історії стала доступною для світової спільноти, що злочини московитьского більшовизму не замовчуються! Світ повинен знати про це для розуміння сьогодення.

  • @user-zy2jp6zj9r
    @user-zy2jp6zj9r Жыл бұрын

    Всім рекомендую бомбезну книжечку американського професора Нормана Наймарка : Геноциди Сталіна. В одній невеликій книзі зібрані всі сталінські геноциди та показана їхня єдина справжня причина - антинародна, антинаціональна, геноцидна політика Сталіна та більшовиків по відношенню до всіх окупованих російськими більшовиками "нерусских" та "националов". Норман Наймарк : Геноциди Сталіна. Видавництво Києво - Могилянська Академія, 2010.

  • @alexteren973
    @alexteren973 Жыл бұрын

    Десь рік тому гортав метричні книги Полтавщини за 30-ті роки. Не знаю, як рахують кількість загиблих, але звернув увагу, що смертність і 1934 році була в рази більша за звичайну. Переконаний, що це теж наслідок голодомору, який чомусь обмежують 33-м роком.

  • @tetiana.leo05

    @tetiana.leo05

    Жыл бұрын

    І жертв не 4 млн, на жаль вже підраховано мінімум 10,5 млн (Сергійчук В.І.)

  • @genyklemberg
    @genyklemberg Жыл бұрын

    Деякі деталі прозвучали вперше для мене. Дивно, чому раніше цього не чув.

  • @byljakis6701
    @byljakis6701 Жыл бұрын

    Дякую за цю лекцію і за працю, яку ви робите🍀

  • @user-nk6ks7qz9u
    @user-nk6ks7qz9u Жыл бұрын

    Саме цинічне у цій ситуації,що радянська влада потім поставила цим КАТАМ пам'ятники в усіх містах України.А тепер росія розповідає,що ми руйнуємо радянські пам'ятники.

  • @mykolaandrusiak8965
    @mykolaandrusiak8965 Жыл бұрын

    Сталін і комуністи несуть відповідальність за Голодомор

  • @user-zl1ft7ld5q
    @user-zl1ft7ld5q5 күн бұрын

    Дякую вам за працю

  • @serhii1509
    @serhii1509 Жыл бұрын

    Дякую, за чудовий українськомовний контент!

  • @user-ei1es7ys2u
    @user-ei1es7ys2u Жыл бұрын

    Щиро вдячний за реалізацію такого важливого проєкту.

  • @lenat4048
    @lenat4048 Жыл бұрын

    Моя прабабуся розказувала, що їх родина вижила завдяки тому, що солдат який виносив зерно з їх хати був з їх села. І він одне відро висипав під постіль - наступне виносив, одне висипав, одне виносив.

  • @userAlexD
    @userAlexD Жыл бұрын

    Дякую вам за пророблену роботу! Це дуже важоиво

  • @user-kg3jl3ej8r
    @user-kg3jl3ej8r8 ай бұрын

    Дуже-дуже цікава лекція. Сім'я мого батька в селі Лехнівка під Києвом пережила голодомор. Але в 1937 році все одно діда і єго братів було розстріляно. Але в цій лекції є і недоліки. Не сказано про експорт зерна для сплати за обладнання для заводів ( переважно воєнних). Про демпінг на світовому ринку зерна пробовтався посол в Великій Британії Майський в своїй книжиці "Хто допомагав Гітлеру" М 1962 с.25,26. Тобто, саме нестача валюти для сплати по контрактам була причиною голодомору. Гроші йшли головним чином американським фірмам, які потерпали від "великої депресії". Але це не виправдує тиранії сталіна і його поплічників.

  • @terrywinner8437
    @terrywinner8437 Жыл бұрын

    слід зазначити, що винуватцями голодомору є конкретні 'виконавці' а насправді ті особи на місцях котрі будучи абсолютно неписьменними і неосвіченими заразились невиліковно ідеями 'червоної чуми'. Напочатках це були поодинокі маргінали, котрих українські селяни при об'явленні в громаді просто відстрелювали як псів: погодьтесь, в селі до газдів приходить якийсь місцевий байстрюк з червоною лєнтою і починає вимагати майно - його сприймають як божевільного. Але їх ставало все більше та більше, селянській бідноті обіцяли землі і червона чума крала уми. І сьогодні Я знаю достеменно імена та родини котрі відповідальні за голод в селі в рідній місцевості. Їхні діди та батьки мали руки в крові і місцеві це знають та не забувають нагадати при нагоді.

  • @Molly-qq8rr
    @Molly-qq8rr Жыл бұрын

    Вав озвучка прекрасна , професор все добре пояснює , дякую .😊😊😊

  • @nadiiatarasova
    @nadiiatarasova2 ай бұрын

    Дякую за величезну роботу перекладачів! Поки не знаю англійську настільки, щоб слухати в оригіналі

  • @MariyaSmerkus
    @MariyaSmerkus9 ай бұрын

    Важка тема. Наш мозок та психіка влаштовані так, що на нашу поведінку - тотожно- думки впливає спосіб життя наших предків аж до 7 коліна (це з лекцій Сапольського) І, ось, я, жінка, що народилась вже в незалежній Україні, коли печу домашній хліб, переживаю якісь особливі емоції: любові, турботи, безпеки та якоїсь туги. І ось в мене повен холодильник простої їжі, хліб на столі, і мені тяжко розуміти, що 100 років тому в моїх предків такого не було. Культура хліба в Україні- дуже потужна! Вважаю, що з цього можна зробити класний бізнес в Західному світі! Бо, ми на генетичному рівні знаємо, як це класно і важливо, коли просто хліб є на столі.

  • @alenababich326
    @alenababich3269 ай бұрын

    Дякую за чудовий переклад та відео!) Дуже цікаво

  • @user-uk8io1eu4p
    @user-uk8io1eu4p Жыл бұрын

    Дякую за вашу роботу! Дуже цікаво

  • @svitlana1534
    @svitlana1534 Жыл бұрын

    Величезне дякую за це відео і за інтерес до України!!!

  • @Martina-so5hy
    @Martina-so5hy Жыл бұрын

    Все більше розумію з якого тіста зроблені росіяни. 😱

  • @mashkanyc
    @mashkanyc Жыл бұрын

    Молодцы что перевели эти все лекции

  • @tetaart
    @tetaart Жыл бұрын

    Через цю лекцію я повернувся до курсу. Почав з зупинці - IV-XI століття.

  • @user-ux2my8vl9k
    @user-ux2my8vl9k6 ай бұрын

    Дякую за роботу

  • @kayola_art
    @kayola_art Жыл бұрын

    [32:00] В Україні 😉 Загалом же - дякую за переклад, як цей, так і інших лекторів 👍

  • @sahaidak_taras

    @sahaidak_taras

    Жыл бұрын

    Сталін писав Кагановичу " На". Тімоті Снайдер пояснював це питання в одній з перших лекцій, ви дуже не уважні.

  • @kayola_art

    @kayola_art

    Жыл бұрын

    @@sahaidak_taras 😱

  • @olesiabilinska5667
    @olesiabilinska5667 Жыл бұрын

    Ця лекція дуже добре показує що зараз роблять московити

  • @tamelasotula5622

    @tamelasotula5622

    Жыл бұрын

    ❤йй❤

  • @tamelasotula5622

    @tamelasotula5622

    Жыл бұрын

  • @TheGingerfig
    @TheGingerfig11 ай бұрын

    😢 про Голодомор неможливо слухати без сліз😢 жахливо 💔

  • @AndrewMustardTheOne
    @AndrewMustardTheOne Жыл бұрын

    Чесно кажучи, він говорить майже годину, але не каже нічого. Це, я так зараз починаю помічати, говорити серйозно про серйозні речі, але нічого не сказати. Це сумно, що такі не інформативні лекції проголошуються на заході. Слухач мало, що може винести з цього, якщо він взагалі не в темі. Для мене це шум, а не лекція. Звичайно, краще щоб хоть так говорили, ніж взагалі мовчали. Але це сумно. Дякую за переклад, він хороший.

  • @annapanchuk4023
    @annapanchuk4023 Жыл бұрын

    Дякую вам за такі лекції😊

  • @olenasavchak9100
    @olenasavchak9100 Жыл бұрын

    Дякую велике за переклад такої важливої лекції українською

  • @user-in6gj4bj2i
    @user-in6gj4bj2i Жыл бұрын

    Дякую за роботу і увагу до цієї сторінки історії .

  • @Lubava005
    @Lubava005 Жыл бұрын

    Вперше дивлюсь лекцію по декілька хвилин. Психологічно важко сприймати цю тему.

  • @molfar1000
    @molfar1000 Жыл бұрын

    Дякуємо за роботу!

  • @user-sr6pg1sh7l
    @user-sr6pg1sh7l Жыл бұрын

    Підтримаємо автора, гарна робота, наука-то кайф

  • @vatsebamariya3946
    @vatsebamariya3946 Жыл бұрын

    Дякую! Удажання українському голосу п Снайдера)))

  • @user-vm5rt3ne2q
    @user-vm5rt3ne2q Жыл бұрын

    Оце скільки слухаю лекції пана Снайдера, стільки і дивуюся, це ж треба наче і говорити про предмет, а по суті мало що сказано. Це тільки у мене таке враження? Щановні перекладічі, дякую за Вашу роботу! ❤

  • @katerynakutchmarenko7979

    @katerynakutchmarenko7979

    Жыл бұрын

    І в мене є таке. Ще дуже влучно хотось сказав, що в лекціях Снайдера нема україців. Є купа зовнішніх сил і персоналій, які діють на цій території.

  • @annasmyrnova9299

    @annasmyrnova9299

    Жыл бұрын

    Ви праві. Всі факти в матеріалах до лекцій. Самі лекції - більше його висновки

  • @Echinacea_purpurea

    @Echinacea_purpurea

    Жыл бұрын

    Дивує взагалі, що в Єлі за такі, вибачте, щі, платять шалені кошти. Голодомори були навмисним геноцидом московської влади проти українців, щоб знищити демократичні національні ідеї Української Народної Республіки. І найбільше страждали ті села, де супротив Совєтам був найбільшим. Про голодомори знали і на заході, бо про нього говорили на міжнародній арені представники УНР, але міжнародна спільнотв ігнорувала злочини Совєтів. Навіть зараз, попри масове висвітлення, країни важко приймають рішення про офіційне визнання голодомору геноцидом. Чи винесуть студенти після цієї лекції такі висновки? Чи зможуть, ставши політиками, запобігти майбутнім злочинам?

  • @AndrewMustardTheOne

    @AndrewMustardTheOne

    Жыл бұрын

    Так і є, я почав слухати, і в мене таке відчуття, що Снайдер нічого не знає про реальні речі, або просто він не хоче про реальні речі говорити. Це також одна із західних речей, вони можуть говорити годинами, так і не сказати нічого.

  • @user-ks5vm8ht7v

    @user-ks5vm8ht7v

    Жыл бұрын

    ​@@Echinacea_purpurea , зніміть цю кастрюлю з голови.

  • @user-ic3yx3bh1c
    @user-ic3yx3bh1c Жыл бұрын

    Хвильовий з Охтирки❤

  • @us_pw.Iron_handley
    @us_pw.Iron_handley Жыл бұрын

    наша ненависть все ще не достатьня...

  • @lysenkonadiia8084
    @lysenkonadiia8084 Жыл бұрын

    Я все чекала, коли в професора прозвучить слово геноцид. Бо це був саме геноцид українського народу. Непокараний злочин. А непокаране зло повертається.

  • @bekasenko
    @bekasenko Жыл бұрын

    Жахливі речі відбувалися в 32-33 роках, навіть лайк цьому відео ставити незручно

  • @olgatomenko1828

    @olgatomenko1828

    Жыл бұрын

    Але то важливо для поширення

  • @vitaliyvyntu4566
    @vitaliyvyntu45666 ай бұрын

    We Remember

  • @DmitroMishin
    @DmitroMishin Жыл бұрын

    Дуже важко дивиться і уявляти як вмирали люди.

  • @sergiyoleksiyovich9245
    @sergiyoleksiyovich9245 Жыл бұрын

    Дяка вам за вашу працю ✌️цікаво,чи хоть одне з тих,хто творить закони в Україні,дивиться/слухає ваші переклади чи ,можливо,напряму,зі знанням мови професора 🤔цікаво,ріал,де ж українська культурна еліта....я не про політичні еліти/олігархат відкрито не приховано проуzzкій,який праве ,оооокуррва,Україною

  • @sergiyoleksiyovich9245

    @sergiyoleksiyovich9245

    Жыл бұрын

    Кузьма СКРЯБІН ✌️ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ ✌️,Чорновол (те що до слова згадав)були вбиті гебньою з "молоковозами"в різні періоди в одній країні одими й тими п..дарами(кгб),сташно жити тут,маючи лаве,я б також втік би від цього недосовка

  • @user-oi9es5lz8z
    @user-oi9es5lz8z Жыл бұрын

    Сподіваюсь на полицях книгарень побачимо переклад "Жнива скорботи" Роберта Конквеста. Дякую за озвучування лекцій Тіма.

  • @user-zy2jp6zj9r

    @user-zy2jp6zj9r

    Жыл бұрын

    Вже давно є, у тому числі на полицях книгарень в Україні, зокрема нові перевидання українського перекляду !

  • @olgatomenko1828
    @olgatomenko1828 Жыл бұрын

    На жаль, не впевнена, чи мільйон українців знає, звідки походить Хвильовий. От кого маємо вивчати замість рсні

  • @user-si8em5er7x
    @user-si8em5er7x Жыл бұрын

    Дякую, така важлива лекція!

  • @user-dy7fs8oh6v
    @user-dy7fs8oh6v Жыл бұрын

    Дякую!

  • @mari_lado
    @mari_lado Жыл бұрын

    Дякую за відео 2023.04.03.

  • @user-tt1kb9uz6s
    @user-tt1kb9uz6s Жыл бұрын

    Чимало мав книг по історії, думав, дітям знадобляться, та продав на Віоліті, бо з таких каналів вони явно почерпнуть більше

  • @user-mz8og6dv4u
    @user-mz8og6dv4u Жыл бұрын

    Не розкрита зв'язка колективізації і індустріалізації. Комуністи це зерно експортували, отримуючи золото, за яке американці будували індустріальних гигантів, що до кінця 30-х будуть називати "дивом". Саме тому план на заготівлю зерна не було знижено.

  • @romanmarvel
    @romanmarvel Жыл бұрын

    Дякую за вашу роботу!

  • @user-gr4ej8ud5s
    @user-gr4ej8ud5s Жыл бұрын

    Двоє моїх прадідів були репресовані за звинуваченням у шпигунстві на поляків просто тому, що мали польскі прізвища, і обидва так і не повернулися з таборів. Вони навіть читати-писати заледве вміли і ніколи не бували за межами свого села на 300 людей в Житомирській області...

  • @kseniyaivanytska9548
    @kseniyaivanytska954812 күн бұрын

    Правда у всіх своя.

  • @user-ic1jg2fm9u
    @user-ic1jg2fm9u Жыл бұрын

    Це певно одна з кращих лекцій

  • @rer8
    @rer8 Жыл бұрын

    Дуже дякую за роботу!

  • @sergiyoleksiyovich9245
    @sergiyoleksiyovich9245 Жыл бұрын

    Тіко 🤔....в 1919 закон про землю селянам прийняли,але,чомусь,в 1921 його й відмінили.Тімоті не уточнює цього і не пояснює 🤔

  • @user-si1kc4fp6g
    @user-si1kc4fp6g Жыл бұрын

    Як, цікаво, студенти Гарварду сприймають оцю всю інформацію. Я, якби почула це вперше, певно просто б оніміла 😢

  • @palindrompalindrom5674

    @palindrompalindrom5674

    Жыл бұрын

    Ймовірно ніяк, він про Голодмор майже нічого не сказав. Натомість розказав логіку комуністів, яку сам вигадав.

  • @gruzovi4ok
    @gruzovi4ok Жыл бұрын

    Ура , новий випуск :)

  • @user-ks5vm8ht7v
    @user-ks5vm8ht7v Жыл бұрын

    15та хвилина. НЕП - виник виключно як відповідь на Махновщину. Махновщина - боротьба сотень тисяч (!) Українців

  • @nadiiatarasova
    @nadiiatarasova2 ай бұрын

    Важко слухати про Голодомор ( і кожен раз це важко. Але скільки разів слухаю, стільки разів дізнаюсь щось нове. Також протягом всієї лекції мене не полишала думка, що більшісь людей, які не дотичні до росії навіть уявити не можуть наскільки все було криваво. І досі таким є(

  • @ostapyurevich9690
    @ostapyurevich9690 Жыл бұрын

    Дуже поверховий огляд, можна сказати що тема голодомору майже не розкрита. Де розповідь про те як конкретно забирали хліб, як вривалися в хату і виривали в дитини із рук картоплину котру вона їла, як села оточували військами, як на території України діяли в тому числі загони що складалися із китайців іт.д.

  • @user-ks5vm8ht7v

    @user-ks5vm8ht7v

    Жыл бұрын

    Дуже поверхневий коментар. Лекція нормально

  • @user-xo1tm4yd8h
    @user-xo1tm4yd8h4 ай бұрын

    😢😢😢😢😢😢

  • @AirinEngin
    @AirinEngin Жыл бұрын

    Перша половина лекції трохи важка. Іноді професор надто закручує сюжет, не як історик, а як кінематограф! Друга половина більш докладна і історично врівноважена. Сьогодні хліб рашисти конфісковують на наших окупованих землях у фермерів. Геноцид триває! Надіюсь, це скоро закінчиться!

  • @hansfilips2132
    @hansfilips2132 Жыл бұрын

    «Представники уряду визнали, що людські втрати лише в Україні становлять 9 млн. душ. В університетському середовищі говорять про 40-50% від населення України, і я вважаю цю цифру (15-16 мільйонів) точною». З повідомлення про голодомор Серджо Граденіго, віце-консула Королівства Італії в Харкові. 22 червня 1933 Снайдер оперує совіцькими маніпулятивними даними про людські втрати від голоду - 4 млн. Сучасні українські дані - 10,5 млн заморених голодом українців в УРСР і на Кубані.

  • @nadiiatkachenko3417
    @nadiiatkachenko341711 ай бұрын

    Чи можете ви розказати про таємні зобовязання держави перед західними країнами.

  • @svitlana1534
    @svitlana1534 Жыл бұрын

    зразу коментар в підтрмку каналу

  • @user-fm6vf1te7s
    @user-fm6vf1te7s Жыл бұрын

    Щодо податків... ПОДАТКИ в селі були! і ЖАХЛИВІ, навіть після колективізації! Такі, що навіть неможливо було їх сплатити із тих копійок, які селяни отримували... Весь час "фінагенти" описували майно... Якщо не займалися потихеньку крадійством чи спекуляцією грошей не мали на ті податки

  • @user-nk6ks7qz9u
    @user-nk6ks7qz9u Жыл бұрын

    Мій батько голодував у 1933 році,йому було 5 років.

  • @user-mf4fn9cr5h
    @user-mf4fn9cr5h6 ай бұрын

    ❤❤❤💛💙🥺🥺🥺💛💙❤❤❤

  • @Tavrida.Oleksandr
    @Tavrida.Oleksandr Жыл бұрын

    Голодоморів!

  • @Tavrida.Oleksandr

    @Tavrida.Oleksandr

    Жыл бұрын

    Він ні один був.

  • @Tavrida.Oleksandr

    @Tavrida.Oleksandr

    Жыл бұрын

    У нас історію не друкували до 17століття бо іі знищували у нас все росповідали бабусі і дідусі.

  • @Tavrida.Oleksandr

    @Tavrida.Oleksandr

    Жыл бұрын

    Ленін ні казав.....В Україні є ізлишки хліба і іх треба просто взяти!Вони вбили і заселили росіянськой потворою Україну яка і принесла війну і голодомор.

  • @Tavrida.Oleksandr

    @Tavrida.Oleksandr

    Жыл бұрын

    Голод це ні політика це геноцид в Україні у нас апріорі ні може бути голодомору,вони окружали села і вбивали батьків і забирали дітей в свої діт-дома.Ці потвори і зараз це робоять.

  • @tetiana.leo05
    @tetiana.leo05 Жыл бұрын

    Сергійчук В. І., д.і.н., проф. - жертв голодомору 1932-1933рр. 10,5 млн. Є судові експертизи, дослідження.

  • @georgiinazarenko5490

    @georgiinazarenko5490

    6 ай бұрын

    Це міф. Ющенко отримав таку пораду (перевищити кількість загиблих євреїв від голокосту) від діаспори. Кілька істориків кинулися виконувати завдання. Результат - політизовані роздуті цифри, буцімто 4 мільйони - це мало, оскільки євреїв загинуло більше у Другу світову. Про це вже багато говорили.

  • @georgiinazarenko5490

    @georgiinazarenko5490

    6 ай бұрын

    @@tetiana.leo05 Найбільш відомий експерт з питань голодомору і автор концепції голоду-геноциду професор Станіслав Кульчицький давав у своїх працях 3.5 млн. Інститут демографії від Національної академії наук України та відомий канадський демограф Stephen Wheatcroft дають такі ж самі цифри як і у Кульчицького. Більшість істориків дають 3.5 - 3.9 млн загиблих. Якщо порахувати "демографічні" втрати, тобто тих які не народились у зв'язку з голодом, то може бути і більше. Політики часто плутають демографічні і прямі втрати.

  • @tetiana.leo05

    @tetiana.leo05

    6 ай бұрын

    @@georgiinazarenko5490 Маячня. Читайте дослідження з посиланнями на архіви(!), самі перевірте, це все доступно в архівах. При чому тут євреї? Ви плутаєте теми.

  • @georgiinazarenko5490

    @georgiinazarenko5490

    6 ай бұрын

    @@tetiana.leo05 можете євреїв відкинути, якщо вони вам муляють. Я вам дав прізвища найбільш шанованих експертів з цієї теми. Вони цифри не з голови взяли, а з архівних і статистичних матеріалів. Щодо вашого Сергійчука, то він не є експертом із цієї теми, і його книжку піддали нищівній критиці. Ось, наприклад, інформація щодо досліджень Сергійчука з Вікіпедії: 2021 року, після виходу друком книги "Геноцид українців 1932-1933 за матеріалами досудових розслідувань"[2], в якій був опублікований "Висновок комплексної судової статистично-криміналістичної експертизи щодо Голодомору 1932-1933 рр", Володимир Сергійчук та інші підписанти експертизи були звинувачені у нав'язуванні, фальсифікації даних та завищені кількості жертв Голодомору-геноциду[3]. Інститут історії України Національної академії наук України написав, що підрахунки, які обстоюють автори експертизи, суперечать відомим, багатократно перевіреним результатам фахових дослідників з проблеми і через те не можуть бути рекомендовані до застосування[4]. Видавець першого видання книги, де була опублікована експертиза, - Марко Мельник, - виступив із публічною заявою про те, що видання було фальсифіковане[5]. Дослідник історії радянської України 1917-1939 років Геннадій Єфименко, дебатуючи із Володимиром Сергійчуком в ефірі Українського радіо, вказав на те що останній у своїх підрахунках припустився помилки, адже зарахував усіх померлих дітей того часу до жертв Голодомору-геноциду[6]. На початку грудня 2021 року на сайті авторитетного українського суспільно-історичного видання «Історична правда» з'явився відкритий лист, який підписало декілька сотень осіб, серед них десятки українських та іноземних істориків та науковців, в якому було викладено критику експертизи, до якої долучився Володимир Сергійчук. Зокрема у листі йшлося про те, що фальсифікації та перебільшення кількості загиблих від голоду дадуть опонентам вагомі аргументи "проти" визнання, знизять рівень довіри до офіційних інституцій України, у тому числі тих, що створенні для вивчення Голодомору та адвокації визнання злочину геноциду на світовому рівні[7]. Пізніше із схожою критикою виступив Інститут демографії Національної академії наук України, який у своїх Аналітичних матеріалах щодо Висновку комплексної судової статистично-криміналістичної експертизи показав, що вона має суттєві вади методологічного характеру, в ній некоректно використана інформаційна база, а сама вона явно спрямована на завищення втрат[8]. Так само на численні вади експертизи звернув увагу представник Українського інституту національної пам'яті, який під час інтерв'ю Суспільне. Культура на конкретних прикладах із тексту, підписаного Володимиром Сергійчуком та іншими експертами, продемонстрував наявність тенденційного викладу, маніпуляцій, а також фальсифікацій або помилок у роботі з джерелами[9].

  • @Mr.Mark.G.I.
    @Mr.Mark.G.I. Жыл бұрын

    Є така історія коли з радянського союзу люди перепливали через Дністер під час голоду до Буковини бо тут не було голоду і жилось краще . І людей які перепливали через Дністер розстрілювали червоні солдати

Келесі