iZZi instalacje

iZZi instalacje

Centrale wentylacyjne ►reQnet► reqnet.pl/
►Facebook reQnet ► facebook.com/reQnet

Wentylacja mechaniczna ►PE-FLEX ► peflex.pl/
►Facebook► facebook.com/peflexwentylacja/

►sklep► cennik24.pl

Kontakt►[email protected]

Pompa ciepła?? HIT czy KIT??

Pompa ciepła?? HIT czy KIT??

Grzyb i zaduch w piwnicy?

Grzyb i zaduch w piwnicy?

Kto tak montuje rekuperacje ?!

Kto tak montuje rekuperacje ?!

ŚLIMAKI W WENTYLACJI!!

ŚLIMAKI W WENTYLACJI!!

Czy potrzebny Ci bufor ?

Czy potrzebny Ci bufor ?

Prąd ZIMĄ za darmo ?

Prąd ZIMĄ za darmo ?

Пікірлер

  • @mpGrafik
    @mpGrafik13 сағат бұрын

    Jednym słowem partactwo projektowe. Tak się to zawsze kończy... Zacznijmy od tego, że projekt powinna wykonywać jedna osoba od A do Z a wykonawca powinien na swój koszt poprawiać wszelkie odstępstwa od projektu. "Takie rzeczy się zdarzają" tylko tam, gdzie brakuje fachowości.

  • @pawellan
    @pawellan13 сағат бұрын

    To jakies herezje…

  • @antonikrason3963
    @antonikrason396316 сағат бұрын

    "Dla mnie to ostry zakręt nie jest "😆😆😆😆 i gadaj z gościem . Jak Tusk po wyborach.

  • @mpGrafik
    @mpGrafik19 сағат бұрын

    Hmmm, powietrze leci tam, gdzie jest nizsze cisnienie a nie dopycha kolejne paskale tam, gdzie cisnienie jest wysokie. Tutaj tłumaczenie _robi wrażenie,_ ale zawiera podstawowy błąd na twierdzeniu, że coś po drodze _"znika"._ W przyrodzie nic nie ginie (co najwyżej zmienia wlasciciela)... Można oczywiście regulować to długością i być może przy elastycznych przewodach tak jest lepiej, jednak pociąga to za sobą poza kosztem przewodów jednocześnie konieczność zwiekszenia wentylatorów., czyli również energii. To ostarnie akurat nie jest bardzo przykre, bo generalnie te wiatraki nie pobierają wiele prądu. Mam na prostokątnych metalowych kanałach DGP, gdzie idą tylko dwa kanały w dwie strony domu i trójniki do anemostatów. Całość jest precyzyjnie wyregulowana na anemostatach i dziala perfekcyjnie - w calym domu każdy pokoj ma *identyczną* temperaturę w tych samych warunkach (zamkniete drzwi do pokoju). Po drodze na kanałach mam tylko regulowane przrgrody, odcinające 90% ogrzewania od nieużywanych akurat pokoi gościnnych. DGP to oczywiście wyzszy spręż i większe ilości powietrza niż przy wentylacji, gdzie celem są niskie opory i wolny przepływ. Ale nie dajmy się czarować, że zniknie cisnienie z powodu regulacji na anemostatach, bo powietrze będzie na siłę pchane w przewód o wysokim cisnieniu. Powtarzam - wystarczy niewielka riznica ciśnień, aby powietrze szło tam, gdzie jest niższe ciśnienie i ciśnienie zniknie tylko, jeśli są gdzieś nieszczelności.

  • @Nowato
    @Nowato14 сағат бұрын

    No, bo myślałem, że już fizyki muszę się nauczyć, tej od znikającego ciśnienia . Pozdrawiam

  • @hubertsmardz1326
    @hubertsmardz132620 сағат бұрын

    Tzn wycena zdalna bez oględzin wykonawcy na obiekcie a potem takie kwiatki.

  • @zbyszekbozek1264
    @zbyszekbozek126421 сағат бұрын

    Fajnego masz ,,kolegę". Sprzedał Ci złom w podwójnej cenie 😉.

  • @waldemarwaldemar8549
    @waldemarwaldemar854921 сағат бұрын

    b dobre wyjaśnienie

  • @mpGrafik
    @mpGrafik19 сағат бұрын

    b. dobre przekłamanie

  • @piotrzurek9732
    @piotrzurek973221 сағат бұрын

    Uj z tą rekuperacją. O co kaman z tymi słupami pod płatwie stojącymin ni w pi..de ni w oko pół metra od ściany.

  • @MeWash73
    @MeWash7322 сағат бұрын

    A podobno anemostatem nie reguluje się przepływów tylko kierunek strugi powietrza... Ja czuję, że będę musiał sam zrobić doktorat z wentylacji mechanicznej, bo jak słucham was, potem Paruszewskiego, potem Malmo to mam w głowie bałagan. Każdy co innego gada. Podobno fizyka jest jedna.

  • @neezmarcin
    @neezmarcin21 сағат бұрын

    Przeciez to jest instalacja wentylacyjna w budynku mieszkalnym, a nie biurowcu czy jakies hali przemysłowej. Co to za różnica czy do jednej skrzynki rozprężnej bedzie 10 m czy 12 m. Sam wykonałem samodzielnie instalacje i faktycznie na bardzo krótkich odcinkach robiłem zakręty, ale przy 14 m czy 10 m to juz nie mialo sensu. A to co jest na filmie pokazane to jakas dziwna historia, zwlasza ten wyciag tak wywiniety w ostry łuk U. Całą instalacje wyregulowłem anemostatami i nie mialem potrzeby używać przepustnic. Tak naprawde to byla kosmetyka. Mam anemostaty nawiewne DVSR i producent w karcie technicznej podaje ze regulacja przeplywu powietrza odbywa się poprzez obrót talerza.

  • @mpGrafik
    @mpGrafik19 сағат бұрын

    Fizyk jest tyle, co instalatorów 😂

  • @damianmichno975
    @damianmichno97523 сағат бұрын

    Jak tylko zaczął sie opis orzypadku z pomiatem, to juz było wiadomo ze kondensator i mawet na pompach nie trzeba sie znac ;)

  • @ukaszw.5461
    @ukaszw.546123 сағат бұрын

    Czy rekuperacja się opłaca? - oszczędność przy pompie ciepła budynek 250m2 to 1200 kWh prądu elektrycznego a koszt instalacji rekuperacji 25tys zł Ocieplenie 15cm styro ściany, 25cm wełna dach, podłoga styro 8cm, dół podłogówka a góra grzejniki Sezon z rekuperacją zużycie prądu 7450kwh a bez rekuperacji 8600kwh (została założona po siedmiu latach od zakończenia budowy).

  • @mrngwozdz
    @mrngwozdz23 сағат бұрын

    @@ukaszw.5461 Rekuperacja się nie opłaca jeśli chodzi o oszczednosc prądu. Tak naprawdę wystarczy podłączyć wentylatory z biegami i tyle. To co daje rekuperacja to bajery jak dostosowywanie ilości powietrza w stosunku do co2 itp. Wentylacja mechaniczna jak najbardziej się opłaca.

  • @jerry7376
    @jerry7376Күн бұрын

    Od czego są wkładki piankowe którymi regulujemy przepływ od czego są anemostaty którymi również możemy wyregulować, to naprawdę są jakieś czary z mleka nie wiem co mam powiedzieć. Zajmuje się rekuperacją od jakiś 15 lat ale wrzucanie takiej ilości rur jak... tutaj na filmie. No cóż chyba się nie znam.

  • @dancolombo6050
    @dancolombo6050Күн бұрын

    Czyli instalatorzy dzielą się na 3 grupy: - nieuchwytny, - wciąż zajęty, - spaghetti monster.

  • @MrZiemwit
    @MrZiemwitКүн бұрын

    czyli rownamy do najgorszej rury bo regulowana zatyczka z xpsa to zlo paruszewski ma racje mowiac ze kto moze powinien walic 90tkami pojedyczo nawiew do piwnicy :) inwestor widze smieszek ja bym chcial zobaczyc jak pan instalator za 5lat ladnie czysci to spagetti :) i wystawia sowita fakture no i klnie na to co zrobil

  • @almarian6585
    @almarian6585Күн бұрын

    Właśnie w filmie widzimy instalacje typowo przewymiarowaną, w imię zasady: "Klient zapłaci"., proszę podziwiać, czego należy unikać. Mnóstwo zakrętów, długich kanałów, przez co opory będą większe, rekuperator będzie musiał pracować na większym wydatku. W rezultacie pobierze więcej prądu, w zimę powietrze będzie przesuszone i trzeba będzie dopłacić do nawilżacza albo wymiennika entalpicznego (kolejna kasa). Rekuperacje do domku ok 100m2, przy 4 osobach, można mieć za 10tyś. Ale takich instalacji się nie promuje, bo przecież trzeba wycisnąć z klienta ostatni grosz i udawać, że wentylacja mechaniczna to budowa promu kosmicznego

  • @MeWash73
    @MeWash7322 сағат бұрын

    Na moje, to projekt tego domu jest do bani. Nie przewidziano w nim miejsca dla wentylacji mechanicznej i dlatego gościu tak kombinuje. Jeden bloczek wyżej i można było by ją zmieścić pod stropem a nie na nim. Mniejsze odległości, prostsze odcinki, ogólnie mniej skomplikowana instalacja i co za tym idzie, tańsza. Zimą to będzie jeszcze spoko, ale latem w upały będą wyłączać wentylację na noc, bo rozgrzana posadzka będzie podgrzewać chłodniejsze powietrze z zewnątrz.

  • @hublanek
    @hublanekКүн бұрын

    rozdzielacze zalane w stropie - super a jak się je czyści ? no chyba że zakładacie że raz na kilka lat jest remont generalny budynku gdzie zwyczajnie wywala się całą instalację i wsadza nową - ewentualnie zakładacie że instalacja nie wymaga czyszczenia ....

  • @mrngwozdz
    @mrngwozdz23 сағат бұрын

    @@hublanek oni zakładają ze to nie wymaga czyszczenia. Zresztą powodzenia w czyszczeniu mechanicznie tego przy takiej ilości zagiec. Jeszcze kilka lat trzeba poczekać aż jakiś producent wymyśli skrzynkę z rewizja to wtedy będę mówili że tak trzeba robić.

  • @damianmichno975
    @damianmichno97522 сағат бұрын

    ​@@mrngwozdzrewizje do metalowych skrzynek są dostępne i prawdopodobnie starsze od Ciebie.

  • @hublanek
    @hublanek21 сағат бұрын

    @@mrngwozdz wszyscy poważni producenci wbudowują rewizje nie tylko w skrzynki ale i w dłuższe odcinki rur stalowych

  • @ryszardrachowicz9779
    @ryszardrachowicz9779Күн бұрын

    Super materiał oby tak dalej. Dzięki.

  • @mpGrafik
    @mpGrafik19 сағат бұрын

    Że niby w czym super? Bo przekłamuje prawa fizyki?

  • @Tomasz_Mazurowski
    @Tomasz_MazurowskiКүн бұрын

    Każdy instalator ma swoje prawa fizyki...

  • @dancolombo6050
    @dancolombo6050Күн бұрын

    Otóż to

  • @mrngwozdz
    @mrngwozdzКүн бұрын

    Ta, a wliczasz opór jaki powoduje takie zagięcie czy to tam nieistotne byle tylko równe długości były?

  • @hublanek
    @hublanekКүн бұрын

    dodatkowo bredzi że przepustnica wywoła opór na końcu rury a te pierdyliard łuków to niby gdzie wywoła opór na początku przy rozdzielaczu ?

  • @wiz.one89
    @wiz.one89Күн бұрын

    Nie wiesz co to młot do kłucia?

  • @KM-dq7fy
    @KM-dq7fyКүн бұрын

    ,, jakoś tam działa , mniej lub gorzej" 😂.

  • @lukas.o
    @lukas.oКүн бұрын

    Kolana

  • @piotrgxrp9630
    @piotrgxrp9630Күн бұрын

    Te 5 metrów rury nie ma racji bytu oszczędności? Tu akurat nawet nie wytłumaczyłeś czemu nie poszło to prosto? Bo co na dole jest łazienka 😂😂😂😂 jakieś żarty

  • @maciejsempinski1554
    @maciejsempinski1554Күн бұрын

    Panie Grzegorzu Dziubiński moje rozwiązanie wykonałem ca dekadę temu : i moim zdaniem miało to sens, a Pan dalej tego - nie rozumie - i wprowadza w błąd uczestników i śmiesznie pisząc, że to manipulacja. Rozwiązanie posiada GWC, rekuperację, małą pompę ciepła , wielką akumulację obiektu, szczelność obiektu 0,36 i ocieplenie obiektu U= 0,1 PC dostarcza cały rok ciepłą wodę dla potrzeb cwu , a zimą dodatkowo podgrzewa świeże powietrze dostarczane do anemostatów nawiewnych do temp powyżej + 30 oC . Eliminuje to potrzebę stosowania tradycyjnej instalacji grzewczej obiektu. !! Zimą do obiektu przy temp. zewnętrznej - 16 oC do rekuperatora dostarczane jest powietrze o temp + 8,6 oC i realizuje to właśnie GWC. Latem przy temp. zewnętrznej + 35 oC do rekuperatora dostarczane jest powietrze o temp + 22 oC dając super komfort to również zasługa GWC. Zimą Pompa ciepła PC odbiera ENERGIĘ z usuwanego powietrza zepsutego z budynku o temp ca + 12 oC ochładzając je do temp 0- 2 oC i w takiej temp powietrze jest usuwane z obiektu. Instalacja fotowoltaiczna PV 4,08 kWp dostarcza całkowitą niezbędną energię i powoduje, że obiekt jest ZERO ENERGETYCZNY. Proste i skuteczne rozwiązanie zrealizowane dekadę temu kosztowało tyle co mieszkanie w bloku w Poznaniu. Proszę nie wprowadzać członków forum w błąd swoimi wyobrażeniami. Liczą się FAKTY Pozdrawiam

  • @marcinw5515
    @marcinw5515Күн бұрын

    Nie stać mnie na dobrobyt. Szkoda mi 20 tys wydać, a gdzie tam 70 tys czy więcej.

  • @andrzejjarzyna2472
    @andrzejjarzyna2472Күн бұрын

    Jestem ciekaw co Pan Maciej sądzi o systemie izodom izopassive ?

  • @PPPKKK-ff1ni
    @PPPKKK-ff1niКүн бұрын

    😂

  • @tomaszskierski4385
    @tomaszskierski4385Күн бұрын

    Niesamowite😂

  • @grzegorzzubinski6951
    @grzegorzzubinski6951Күн бұрын

    I znowu manipulacja. Energię cieplną głównie odzyskuje rekuperator. Ciepłe zużyte powietrze ,które wylatuje z rekuperacji i wchodzi na PC ma wysoką temperaturę dzięki uwaga gruntowemu wymienniku ciepła który KOSZTUJE. Bez niego to rozwiązanie jest pozbawione sensu bo PC bez niego praktycznie podczas zimy nic nie przetłoczy ciepła będzue zbyt niska temperatura dla tej PC. Taka PC do takiego małego domu kosztuje niech tam będzie z 5tys. ale trzeba do tego doliczyc wspomiany GWC ,który juz kosztuje 13 tys plus roboty porządkowe dla tak małego rozwiązania. Poza tym odzysk ciepła z 100m3/h jaki tutaj mamy doczynienia jest mały w skali roku przez PC ,że szkoda gadać. Przy większych przepływach np. 400 czy więcej rozwiązanie będzie miało sens czyli dużych domów, większych budynków. Można zasilić PC z GWC dla większych przepywów i GWC duże glikolowe bo tańsze. Tutaj jest malutki domek a nie dom. Na internecie i w literaturze są takie rozwiązania tyle ,że lepiej wykonane

  • @maciejsempinski1554
    @maciejsempinski1554Күн бұрын

    Tzw. ekspercie pisze Pan na forum głupoty . Proszę uważnie przeczytać jak to rozwiązanie działa i ile kosztowało / opisuję to 16 godz później po Pańskim śmiesznym wpisie /. zarówno w moim obiekcie i wielu innych obiektach wykonanych według tego wzorca. DOM nie posiada drogich elementów takich jak : strop, klatki schodowe i korytarze, kominy , centralne ogrzewanie , kotłownia itd. To jest zbędne. Dom jest zero energetyczny na pokolenia za następne pokolenia będą budowane tylko domy zero energetyczne. Pozdrawiam i życzę więcej wiedzy.

  • @grzegorzzubinski6951
    @grzegorzzubinski6951Күн бұрын

    ​​​@@maciejsempinski1554Ale przecież ja nie piszę o klatkach schodowych 😂. Piszę ,że potrzeba do tego GWC ,którego koszt dzisiaj jest 13,5 tys. plus ta pompa PC a nie jest tak ? Jest ogrzewanie centralne bo posiadasz nagrzewnicę czyli ogrzewanie CO wysokotemperaturowe. Cały domek 82m2 kosztował Cię dekadę temu 380 tys. bez działki i innych rzeczy. Czyli dzisiaj kosztowałby dwa razy tyle czyli 760tys. za mały domek 82m2. W kredycie wszystko mnożymy przynajmniej razy 2,5 czyli 1,9 mln zwrotu do banku 😂. I Pan ekspert mówi ,że ma tanio wybudował. Nieźle Cię oskórowali 😂. Aha i strop też posiadasz 😂

  • @maciejsempinski1554
    @maciejsempinski1554Күн бұрын

    @@grzegorzzubinski6951 Znowu głupoty , Pan podaje ,że Pan nie pisze o kominach , stropie który kosztuję tyle co ściany zewnętrze budynku, o kotłowni , o potrzebie ogrzewania budynku, o budynku szczelnym 0,36 o budynku ocieplonym U = 01 czyli oderwał się od rzeczywistości a to z tych elementów powstał dom zero energetyczny, nie tylko z PC czy GWC. Rozsądku, wiedzy i zdrowia życzę bo tego mocno Panu brakuje. Proszę swój brak wiedzy nie epatować na innych. Z 360 tys zł zrobił Pan kwotę prawie 2 mln zł. Rozsądku i zdrowia teraz psychicznego życzę jeśli to mają wiarygodne i rzeczywiste wiadomości . Ja podaję rzeczywiste pomiary i wyniki z dekady eksploatacji a Pan nie podaje żadnych wyników pomiarów a podaje tylko swoje śmieszne wyobrażenia niczym nie poparte. Pozdrawiam

  • @grzegorzzubinski6951
    @grzegorzzubinski6951Күн бұрын

    @@maciejsempinski1554 Stempiński cena twojego domku bo to domek to cena sprzed dekady. Jak na tamte czasy zapłaciłes za niego dużo !!! Przez dekadę robocizna i materiały poszły do góry czego nie rozumiesz? Jeśli Ty dekadę temu wybudowałeś dużą komórkę za 380 tys to dzisiaj ta samą komórkę wybudujesz za dwa razy tyle. Czego nie rozumiesz ? Nie rozumiesz ,że pieniądz stracił wartość ceny nieruchomości poszły do góry w ostatnim czasie. Nie rozumiesz ,że jeżeli ludzie biorą kredyt na mieszkanie, dom to do banku nie muszą zwrócić kwoty którą pożyczyli tylko o wiele większą przez wieloletnie odsetki. Czego tutaj nie rozumiesz 😂 ? Chłopie obudź się bo żyjesz w kalesonowej rzeczywistości 😂

  • @maciejsempinski1554
    @maciejsempinski155422 сағат бұрын

    @@grzegorzzubinski6951 Nawet nie potrafi Pan poprawnie napisać mego nazwiska, tragedia, kazałem Panu przeczytać co napisałem 8 godz temu, i nadal nie dociera, tragedia, moje rozwiązanie wykonałem ca dekadę temu : i moim zdaniem miało to sens, a Pan dalej tego - nie rozumie - i wprowadza w błąd siebie i uczestników i śmieszne rzeczy pisze nie mając pojęcia o domach pasywnych, bez potrzeby ogrzewania zero energetycznych, pisze Pan o śmiesznych kosztach, które o niczym nie świadczą, bo najgorszy bubel energetyczny można wykonać za duże pieniądze. Nie ma Pan pojęcia o energetycznych rozwiązaniach, żenada, szkoda . Wiele domów według mego rozwiązania jest wybudowanych i eksploatowanych wszystkie większe i nikt nie zapłacił według Pana opinii 2 mln złotych , można tyle zapłacić za szeregowiec. Rozsądku i wiedzy Pozdrawiam

  • @lukaszdor2251
    @lukaszdor2251Күн бұрын

    Boże proszę nie nie kto mu placi chyba producenci kleju do przyklejania styropianu . O boziu co za kłamstwo. Musi być przewiew tylko i zawsze na 8 placków .

  • @romankunisz6398
    @romankunisz63982 күн бұрын

    Na ile rrj energii haaaaaaa bateria złom

  • @AdamBrzezicki
    @AdamBrzezicki2 күн бұрын

    Ciekawe ile bedzie kosztowal UE podatek za pobierane swiatlo? 🥴

  • @volenti_non_fit_iniura85
    @volenti_non_fit_iniura852 күн бұрын

    A ja właśnie jestem w trakcie drenażu odprowadzającego wodę, w innym wypadku nigdy noe będę miał sucho w piwnicy. Takie coś można stosować w świeżym budownictwie

  • @lukaszdor2251
    @lukaszdor22512 күн бұрын

    Stary projekt domu do nowej technologii haha

  • @soniababelek3535
    @soniababelek35352 күн бұрын

    Na projekcie nie było to sami dołożyli 😅

  • @marcinw7040
    @marcinw70402 күн бұрын

    Kuzyn kosiniaka?

  • @MrZiemwit
    @MrZiemwit2 күн бұрын

    czyli wykonawca nie byl na budowie nawet przez zamowieniem czesci ;)

  • @izabelagryczka7001
    @izabelagryczka70012 күн бұрын

    Dzien dobry mam malenkie pytanko mam małą kawalerke w sumie ma 40m2 ale jest w niej wilgoc pokój ma 24m2 obok jest kuchnia ale nie ma drzwi między kuchnia a pokojem w pokoju mam 85 75 % zależy od dnia wilgoci ktoś Mi doradził zebym zalozyla Rekuperator Ventika 125 i nic to nie daje mam 70 75 78% wilgoci ktos mi powiedzial ze napewno jest to wina bo mam akwarium 200l zamkniete które nie paruje . Czy to prawda

  • @robertto4286
    @robertto42862 күн бұрын

    Tak robią specjaliści "jakoś to będzie" jakoś to nie jakość tylko partactwo 😎😎😎

  • @NorbertPiec
    @NorbertPiec2 күн бұрын

    😢😢😢😢 brak słów

  • @pawelchmielinski6701
    @pawelchmielinski67012 күн бұрын

    ależ bujdy na resorach... komedia....

  • @przemekbugaj6390
    @przemekbugaj63902 күн бұрын

    A moja trakcja 690ah 48v kosztowała 8000 i też się opłaca. 🎉

  • @michalotto8492
    @michalotto84922 күн бұрын

    Kochamy tematy po "Fachowcach" makaron kabli mniam, uziemienia na zasadzie ejot przez przewód do profili, nie dokręcone elementy, falownik co się upalił bo był 4k a w panelu ponad 5 na południe, brak tulejek na linkach, wpinanie się AC przed główny wyłącznik budynku, brak różnicówek i dużo więcej....

  • @kamilkowalski900
    @kamilkowalski9002 күн бұрын

    kupić za 3 tys lub więcej a sprzedaż za 2tys lub 2.5tys to żaden zarobek a wręcz strata

  • @lolmaniacy
    @lolmaniacy2 күн бұрын

    Chodzi mu o to że jak się zuzyje to odzyska wciąż 2.5 z 3

  • @kamilkowalski900
    @kamilkowalski9002 күн бұрын

    @@lolmaniacy rozumiem teraz.Magazyn energii

  • @jacekb1657
    @jacekb16573 күн бұрын

    Brawo za ładny film propagujący pompy..... ale to pompa nie do grzania domu tylko Pompa odbierająca ciepło z rekuperacjiii -wentylacji, i ogrzewa CWU , wodę użytkową Ciepłą, Taka pompa wytrzyma około 15lat 😊, pompy Ciepła gruntowe są produkowane na 25lat pracy pompy Ciepła Powietrze -woda na 12lat.

  • @maciejsempinski1554
    @maciejsempinski15543 күн бұрын

    Zgadza się co Pan pisze, dziś należy budować obiekty które właśnie nie potrzebują ogrzewania ! ja od 8 lat taki budynek eksploatuję przekazuję o tym doświadczenia i wiedzę oraz namawiam innych do takich realizacji. Zastosowana PC dziś kosztuje ca 3,8 tys zł i zabezpiecza przez cały rok potrzeby cwu a w okresie zimowym dogrzewa do ponad 30 oC powietrze dostarczane do anemostatów Pozdrawiam

  • @soniababelek3535
    @soniababelek3535Күн бұрын

    Jaka to realizacja? Powiesz coś więcej

  • @maciejsempinski1554
    @maciejsempinski1554Күн бұрын

    @@soniababelek3535 jest ponad 20 filmików opowiadających o tym na playlista izzi

  • @marcinwasilewsky5570
    @marcinwasilewsky55703 күн бұрын

    nie wyobrażam sobie domu bez cieplej piwnicy. Czy płyta fundamentowa plus GWC jest możliwy? Garaż miałbym zupełnie osobno. W piwnicy moglbym miec pralnie, pomieszczenie na srodki czystosci, pomieszczenie na narzedzia i grila, oraz pomieszczenie na silownie i kino, oraz salon spokoju z matami akutycznymi ,D

  • @krzysieklcpl6120
    @krzysieklcpl61203 күн бұрын

    Szpilki przeniosą zimno w beton...

  • @andrzejandrzejewski8556
    @andrzejandrzejewski85563 күн бұрын

    Też mam "magazyn energii" za 80zł który wystarczy mi na naladiwanie 5razy telefonu

  • @darekgdybadz1618
    @darekgdybadz16183 күн бұрын

    a to nie można dać jakiejś foli nad matę kapilarną żeby odbić te promieniowanie?

  • @bogigras1295
    @bogigras12953 күн бұрын

    Puszka elektryczna.