Запали цілі | Роман Кошовський

Запали цілі | Роман Кошовський

Авторський канал Романа Кошовського, бізнес-аналітика, адепта та практика прокачки фінансової культури українців, автора й засновника блогу Креатив Розвиток Пошук (mykrp.com.ua/), в якому він ділиться ідеями щодо звичок, психології, якісних книг, фінансів та здорового життя. Цікаві епізоди та інтерв'ю, які стосуються інвестування, різноманітних аспектів фінансової грамотності, а також контент, пов’язаний зі звичками, ідеями, ціледосяганням та вмінням керувати ресурсами для підкорення бажаних вершин й насолоджуватися тим життям, яке вибудовуємо ми самі.

Підтримайте нас на Buy Me A Coffee www.buymeacoffee.com/goalsonfire/posts та отримайте додаткову цінність!

Пікірлер

  • @tetiana.blyzniuk.invest4166
    @tetiana.blyzniuk.invest416610 сағат бұрын

    Дякую велике за ваш час, бажання донести та ділитися своїм досвідом. Кожен епізод дає все більше і більше інформації - і це дуже цінно.

  • @alexs7100
    @alexs71004 күн бұрын

    Так, і відповідь на Доу, що ви показували - моя.

  • @RomanKoshovskyy
    @RomanKoshovskyy4 күн бұрын

    Cупер, тоді за бажанням можете доповнити її і розповісти про поточне резидентство і як вдалося відкрити такий рахунок, чи робили це з України та продовжуєте поповнення звідси? Кейсів справді небагато, тому якщо можете деталізувати - чудово, люди які запитують точно почитають і про Ваш досвід.

  • @RomanKoshovskyy
    @RomanKoshovskyy4 күн бұрын

    І для дискусій про конкретні портфелі (ідеальні з інтернету чи реальні різних інвесторів) чи інструменти - долучайтеся в українську FIRE-групу facebook.com/groups/fireukraine і матимете змогу там розмістити допис з темою, яка цікавить та отримати фідбеки понад 1700 інших інвесторів, якщо комусь відгукнеться тематика обговорення. Це теж може бути форматом де і плюси та мінуси можна зважити, і з критикою попрацювати двосторонньо.

  • @alexs7100
    @alexs71004 күн бұрын

    @@RomanKoshovskyy Мені немає що особливо доповнювати. ІБ дозволяє відкривати такі рахунки. Я відкрив з дружиною. Далі планую відкривати іх із дітьми, де вони будуть податки сплачувати. Поповнення і вивід дозволено з\на рахунки кожного з власників. Живу в Україні. Василь так легко закинув за Траст у Англії. А як там КІК і податки зі звітами по ньому в Україна? Простіше мати сумісний рахунок. Це я не до Василя, Романе. А вам і вашим глядачам до більшої свідомості.

  • @alexs7100
    @alexs71004 күн бұрын

    А іще відсилка на репорт UBS - я тут ледь не впав під стіл від реготу. Довіряти щось Швейцарцям, які легко кинули усіх з Креді Свісс. Звісно ЮБС буде писати за Ролекс, іншу Швейцарську компанію.🎉

  • @RomanKoshovskyy
    @RomanKoshovskyy4 күн бұрын

    Ви маєте право не довіряти їхньому ріпорту чи Швейцарцям, але це просто фактаж і зріз кожного року про багаті сім'ї та розподіл їх достатку, і в самому звіті нічого про Ролекс не вказано, є просто невелика частка, яку вділяють на альтернативні інвестиції, а вони вже включають і предмети розкоші і цінні метали і венчур та багато іншого. Те, що Василь по-своєму інтерпретує дані такого звіту і на його основі приймає деякі рішення щодо свого портфеля - це його справа і з цим можете дискутувати. Далеко не кожен індивід чи сім'я зможе сказати що за своїм net worth вони "багаті" чи "вищий клас" і далеко не всім треба мати всі можливі класи активів у портфелі. Просто люди з більшим капіталом як правило можуть дозволити собі більше, але не всім це потрібно і хтось фокусується на 2-4х основних класах активів або там, де у них є певна експертиза. Завантажити звіт і подивитися самостійно на деталі глобального погляду чи на фемілі офіси, чи на глобальний розподіл багатства можна тут за бажанням www.ubs.com/global/en/family-office-uhnw/reports/global-family-office-report-2023.html і зробити свої висновки "чи це вам релевантно чи ні".

  • @alexs7100
    @alexs71004 күн бұрын

    @@RomanKoshovskyy Справа не в репорті. А справа у свідомому підході у аналізі інвестицій. У світи виходить купа репортів і досліджень. Ви будете змінювати свою стратегію кожен раз? Чи все купувати, про що репорти? Я про це. Історію з "VT and chill" пам'ятаєте? Потім вже були VTI+BND. Потім SPY.

  • @alexs7100
    @alexs71004 күн бұрын

    Романе, Я вважаю, що у вас чомусь фокус став на тому, куди вкластися, а не на тому як це потім забрати і отримати прибуток чи вже збиток. От приклад Василя. У нього дійсно пасивних інвестицій це тільки 15%. Інше це сток пікінг, нерухомість (була), крипта і тепер Ролекс. Це вже якось навіть не смішно. Він знає як той Ролекс буде продавати? І яка буде коміс у ломбарді? Далі ви кажете за TLT чи BND і жити на дивіденди. Але це не можливо. Тому що цей ЕТФ робить ротацію боргових паперів у середині, яку ви не можете прогнозувати. Бондові ЕТФ не для роздрібного інвестора у довгу. І при цьому ви кажете правильно fixed income. Але щоб його мати треба купити облігації на пряму. Тоді ви це контролюєте і прогнозуєте. Промрилад - як ви звідти будете виходити? Який ваш там контроль ? Венчурний фонд - так само. Ви знаєте які там комісії? І як відбувається вихід? Ви повторюєте із випуска у випуск наче розумні фрази, але не про суть. Ви залишаєте ключові речі не розглянуті. А суть - це вихід з інвестицій і їх реалізація. Тут дехто писав, що люди виізжають з країни і ми щось втрачаємо. Поки я бачу що нічого ми не втрачаємо, і можливо люди почнуть самостійно розбиратися у суті питань. А не їм будуть розповідати куди їм віднести свої гроші, щоб вони їх втратили.

  • @RomanKoshovskyy
    @RomanKoshovskyy4 күн бұрын

    Привіт, дякую за коментар та Вашу позицію, давайте поступово розбиратися. 1. В мене фокус каналу не хайпове "пасивний дохід", не "дивідендна стратегія" і не "як знімати кошти на FIRE". Я за 80+ випусків покриваю значно більше тем саме про побудову якісного портфеля, диверсифікацію, підходи до росту доходів і зростання в професії, якісне покладання цілей та багато іншого, і саме це відрізняє мене від багатьох "орієнтованих на тикери і рекламу" блогерів. Здебільшого матеріали на цьому каналі націлені справді на фазу накопичення і активного росту портфеля, бо це 97%+ моєї аудиторії і це та фаза на якій я сам знаходжуся зараз. По стратегіях зняття капіталу та ін. в мене поки менше відео, як згадую в цьому епізоді, я аналізую багато цікавого та передові статті й практику в різних напрямках, і згодом, якщо буде бажання і час знімлю епізод і про ці підходи по "життю на відсотки", але це теж не панацея, а просто погляди на різні варіанти. Я ніколи не вважаю що моя думка чи аналіз це "фінальне слово", завжди відкритий до дискусії і даю людям корисні лінки читати та формувати власну думку, чого не робить більшість в укр. інфопросторі. 2. Давайте розрізняти критику епізоду (цього чи інших) та критику портфеля Василя чи інших інвесторів. Маєте питання до Василя - озвучуйте, можливо він відповість або я передам його фідбек. В жодному разі приклад його портфеля не є "прикладом для наслідування", і тим більше для пасивних інвесторів. За всі роки нашого знайомства портфель Василя був більш ризиковий, ніж мій (з моїм ознайомтеся в епізоді 50 kzread.info/dash/bejne/d6qkxpSiqqvZiLg.html, сподіваюся його дивилися перед коментарем тут), але це не заважає обговорювати складові, ризики та інші деталі. Я не вважаю що мій чи Василя портфель - це взірці, але ми одні з небагатьох хто ділиться неідеальними, але реальними портфелями. А кожен інвестор робить собі поправку що би хотіли робити як хтось з нас, а куди точно ні ногою. Це стосується і венчура, і ETF-ок чи того ж Ролекса. 3. Не плутайте тепле з червоним - ми згадуємо про ETF як зручні обгортки для довгострокових інвестицій (і для 90%+ пасивних інвесторів це простіше, їм не треба купонів через рік чи два, а вони інвестують на 10+ років), але ніхто не заважає інвестору тримати і окремі боргові папери, якщо він розуміє що робить і будує собі драбинку чи розуміє нащо йому зараз купони (чи в доларах США чи в гривні). Ближче до стадії проїдання капіталу чи його частки нема сенсу багато тримати TLT чи BND, і ні я ні Василь не вказуємо що "саме з бондових ETF треба жити на дивіденди". На стадії витрат капіталу (як я і згадую в епізоді) має сенс мати і фіксд інкам (чи на ІВ чи в Україні) і це не про ETFs а саме про конкретні папери зі зрозумілими виплатами, і нерухомість в оренду та інші активи, що дають повторювальні передбачувані виплати, і ETFs цього точно не дадуть, хоча в чийомусь портфелі, дивідендна стратегія з еквіті теж може генерувати непоганий дохід, але це інша тема.

  • @RomanKoshovskyy
    @RomanKoshovskyy4 күн бұрын

    4. Я не планую виходити з Промприладу в ближчі 3-5 років і я неодноразово пояснював що в мене це соціальна інвестиція, а не супердохідна "тємка" покрутити на рік-два. Я тримаю контакт з менеджером по моїй інвестиції, і розумію зміни у їхній позиції, бізнес-стратегії та можливе відтермінування дивідендів. Це ризик бізнесу, який я на себе багато років тому взяв і який мене не пече, бо це не є критична сума мого капіталу. Одна з форм диверсифікації, але не "дійна корова" де мені вже горить отримати дохід. Дохід і ріст я отримую в інших активах і мені це комфортно. 5. Про венчурні фонди - Василь згадував що це історія далеко не для всіх і я тут повністю цю позицію поділяю. В його випадку це інвестиції через toloka і який там буде exit та чи взагалі хоч 1 з проектів вистрілить - невідомо, це дуже високоризикові інвестиції і інвестор свідомо бере ризик на себе. Комісії, ліквідність - тут залежить і від умов договору і від успішності бізнесів, що на такому етапі важко точно передбачити. Не всі типи інвестицій, якими ділиться інвестор означають що "всі мають брати і повторити", фільтруйте і відсіюйте непотрібне. 6. Якщо на Вашу думку суть у "виході з інвестицій" - зніміть про це випуск чи напишіть допис або статтю з прикладами та цікавими ідеями, обов'язково почитаємо. Суть цього каналу і моєї місії - показати українцям як легально і довгостроково можна і треба будувати якісне життя, добру кар'єру і хороший капітал, який допомагає втілювати конкретно ваші цілі. А як бонус - при правильних зусиллях і без затупів надмірних, дехто зможе побудувати і рівень FI - фін. свободи, і тоді за потреби знімати частину капіталу. Але це не в один день робиться і для такого поступово змінюється конструкція портфеля, щоби давати більше пасивного доходу і впевненості при житті на %. І це мені вдається краще, ніж більшості хайпожерів укр ринку, які продають ідеї тикерів для купівлі, чи показують "що купив і що продав" кожного тижня чи впарюють в кожному випуску по 2-3 реклами мутних проектів, за які заробляють 100-300$, але втрачають репутацію, або ж нудним екселеводам, у яких крім цифр в таблицях нема в житті нічого. Якраз ключові ідеї я і розглядаю, занурююся і ділюся практикою, розрахунками та провідними книгами і статтями, які укр блогери перекладуть за 3-5 років та будуть розповідати яку "америку" відкрили 😃 Рекомендую глянути останні 30-40 випусків на каналі, де покриваємо і теми факторного інвестування (в укр просторі взагалі норм не розкрито), і якісного підходу до фінансово-життєвих цілей через PERMA-V модель, і розрахунку КБЗЖ та коефіцієнту приросту активів й доходів + концепції чек-листа інвестора ПЕРЕД тим як у будь-що інвестувати, альтернативи FIRE і по стадіях життя розбиті поради щодо досягнення фін свободи - це все прикладні речі, які ніяк не пов'язані з "розповідати куди нести гроші, щоби вони їх втратили". І те що тут на каналі є інтерв'ю з різними людьми, серед яких і JL Collins (хрещений батько FI-руху), з яким ми круто поспілкувалися про різне, все-таки демонструє, що я не зациклююся лиш на своїх ідеях, а ділюся ідеями багатьох практиків по світу і відбираю те, що цікаво мені і чого майже нема в укр просторі. А кому відгукується - той знаходить цінність і фільтрує що з цього застосовне для нього/неї, і мені окей що не всі теми всім резонуватимуть. Можливо Вам нічого з цього не до вподоби - і це теж нормально. Ми маємо демократію і можна дивитися та слухати багатьох інших людей. Але прохання не приписувати ярликів там, де це не надто доречно.

  • @alexs7100
    @alexs71003 күн бұрын

    @@RomanKoshovskyy 2. Я не критикую портфель Василя. Я про увагу, що робить людина і що вона говорить. У нього тільки 15% інвестицій у фонду у довгу. Інше - гемблінг. А ви його питаєте за передачу у спадок. А він щось відповідає, замість того щоб сказати: Вибачте, я спекулюю. Тому і відповідь про абстрактний траст. Який до реальності мало дотичний. 3. Не можна довгостроковому інвестору брати бондові ЕТФ, якщо воно повинно виконувати фінансову функцію у портфелі. Якщо, для "галочки" про "збалансованість" - то можна. У нас всі чомусь забувають казати про наслідки зміни стратегії портфелю. На заході більшість людей роблять інвестицій з рахунків, де немає податків, а у нас - кожен продаж це потенційний суттєвий податок (як мінімум курсова різниця). Просто поясніть мені як TLT чи BND буде вам давати прогнозований fixed income на довгому горизонті?

  • @alexs7100
    @alexs71003 күн бұрын

    @@RomanKoshovskyy 4. Що таке соціальна інвестиція у комерційному проекті? Спробуйте зараз вивести частину ваших інвестицій і переказати іх у військо. Ви рахуєте це активом і частиною портфелю? Чи списали вже? 5. От ви любити дослідження. Пошукайте. Є дослідження у цілому ринку венчура. Там добре тільки живуть керуючі. Бо високі комісії. Інвестори у середньому мають дохідність нижче ринку акцій. 6. Я розумію, що ви робити. Тому і дивлюся вас. Але намагаюся підсвітити, що ви теж підштовхуєте людей до втрати грошей. А не до того, що вони будуть працювали на них. Ви самі кажете про це у 4 і 5. Що там буде щось колись і не зрозуміло що. За інтерв'ю з Колінзом окрема подяка. Але для нього BND у портфелі це теж норм. Але це не є fixed income. Ну і до вашої любові до теорій і досліджень. Пояснить це: www.kiplinger.com/investing/604802/is-it-time-to-move-to-cash-the-father-of-the-4-retirement-withdrawal-rule-did Тоб-то 4% правило для автора не працює. Як же так? Зайнявся таймінгом ринку?

  • @RomanKoshovskyy
    @RomanKoshovskyy3 күн бұрын

    ​@@alexs7100 2. У Василя станом на зараз портфель точно не пасивний, але в нас епізод не називається "ідеальний пасивний портфель", а випуск - про його зміни та нюанси конкретного портфеля, по якому людям цікаво було дізнатися оновлення. Зверніть увагу, що в інші періоди у Василя було 45%+ в акціях, ETFs та REIT, станом на сьогодні розподіл інший, але кеш з часом буде розподілений і пасивна складова отримає своє вливання теж. Чи має Василь якось виправдовуватися, що він спекулює і активно інвестує? - Не знаю, це його справа і він згадує про те, що не всім такі інструменти потрібні, хто не вникає в ринок більше і не готовий ризикувати. Я не розмовляв з ним, щоби "виводити на чисту воду" чи "порівнювати дохідності з суто пасивними інвестиціями", і ми згадуємо що це не є інвест-поради та далеко не всім валідно робити те, що робить Василь. Закликаю ще раз глянути на ширшу картину - в мене на каналі вдосталь контенту про пасивні інвестиції, lazy portfolios і не лише - погляньте епізоди #32 про "нудні" інвестиції, #50 про мій портфель, #74 про "вгадунців" на ринку, #72 із солідним JL Collins, який взагалі пропагує 1-2 ETFs та #78 про принципи Bogleheads та ін. Для різноманіття я розкриваю різні теми і не лише пасивні портфелі, тут реальна людина зі своїми поглядами, і не обов'язково щоби кожен гість у мене на каналі хвалився який він пасивний, це трохи утопія і спрощення реальності. Щодо трасту - тут може бути досвід, який SFO застосовує з клієнтами, не всі з них в Україні, тому КІКи та ін. не у кожному випадку будуть мати вплив. 3. Чому не можна? Обґрунтуйте, не всім потрібна "функція дивідендів і доходу сьогодні", ні по віку, ні по термінах. Ціль довгострокового інвестора - не отримувати виплати тут і зараз. Це не про галочку, а про балансування портфеля (як Ви правильно зазначили) та зменшення потенційної волатильності і більшої прогнозованості дохідності. Умовний 60/40 буде дуже інший за можливими просадками і макс доходами, ніж 0/100 www.visualcapitalist.com/wp-content/uploads/2023/03/AC_Spectrum-of-Market-Returns_Mar-22.jpeg і це неодноразово обговорювалося тут і деінде. Крім "убезпечення від глибших просадок" частина певних бондових ETF у портфелі дає більше передбачуваності якщо дивимося на 15+ років вперед. Реальність все одно буде інша, але розкид результатів при 100% equity vs 70/30 буде іншим і хтось для себе обирає додати складову бондову, а комусь це не треба. А хтось купує напрямку саме облігац. папери, проте це може бути складніше в обслуговуванні і вони виконують дещо іншу функцію + на короткому горизонті можемо ловити більше нюансів по курс. різницях. Будь-який актив, який ми купуємо в укр. реаліях - це майбутні нюанси з курс. різницею і не лише. Просто від терміну тримання деякі речі можна дещо згладжувати. Ідеально не буде, поки в нас не так все побудовано як в США щодо податків, але імхо краще інвестувати, ніж застрягати в моделях оптимізації і нічого не робити "бо курсова різниця". Рекомендую почитати ці два дописа від попер. гостя на моєму каналі, там доволі цікаво зібрано основні ідеї і коли може бути резонніше тримати ETFs, а коли окремі бондові ЦП (і я не кажу що окремі ЦП - це погано, просто треба розуміти їх ф-цію і місце в портфелі, для людей які дивляться на 15+ років вперед не завжди докупівля окремих конкретних паперів буде близька до ідеї "пасивного портфеля з DCA") t.me/ELytsar/763 та t.me/ELytsar/833 А хто хоче оптимізувати і дивитися на сценарії "що якщо" - то колеги мають тут окремий калькулятор для моделювання tools.italks.com.ua/exchange-rate-differences/zero/ Стосовно TLT чи BND - я вже вище відповідав, що не в цьому суть і прогнозованого fixed income на довгому горизонті з цих фондів не збереш, хоча хтось може дивитися на дивіденди і теж це вважати непоганим "бонусом" ("3.89% - TLT Dividend Information. TLT has a dividend yield of 3.89% and paid $3.51 per share in the past year. The dividend is paid every month and the last ex-dividend date was May 1, 2024."). Я не рекомендую певний точковий погляд приписувати усім як "найкращий рецепт". Я не роздаю рецептів і не знаючи деталей, ми можемо довго сперечатися про "інвестора у вакуумі", а на практиці у кожного буде своя ситуація, горизонт та ризик-профіль, і під це підлаштовуємось.

  • @slevin.21
    @slevin.214 күн бұрын

    Неймовірно цікавий контент! Дякую

  • @RomanKoshovskyy
    @RomanKoshovskyy4 күн бұрын

    Дякую і Вам за відгук, радий що ідеї та практика резонують!

  • @pavlosaikevych
    @pavlosaikevych6 күн бұрын

    Подобається мати в портфелі більше акцій у будь-якому віці

  • @RomanKoshovskyy
    @RomanKoshovskyy6 күн бұрын

    Супер) значить нас не так мало. Час покаже як буде далі 😃

  • @pavlosaikevych
    @pavlosaikevych6 күн бұрын

    Дуже файний випуск, дякую за класні відповіді! Цікаво булоб дізнатися яка сумарна дохідність портфелю Василя наприклад порівнюючи з снп500 і розуміти чи взагалі вартувало того вся диверсифікація у венчур крипту та інші інструменти

  • @RomanKoshovskyy
    @RomanKoshovskyy6 күн бұрын

    На здоров'я, дякуємо за коментарі, залученість і запитання. Спробую у Василя уточнити, хоча не певен що в нього по всьому портфелю бенчмарк саме S&P500, деяка диверсифікація робиться не лише заради "макс дохідності".

  • @RomanKoshovskyy
    @RomanKoshovskyy6 күн бұрын

    Відповідь Василя: "Я якби і хотів , то не можу цифру підрахувати , адже дохідність венчурних інвестицій видно після екзиту , а 2-3 чи навіть 5 років вони не приносять ніякого доходу. А диверсифікація потрібна в першу чергу для антикрихкості портфеля , а не для погонею за дохідністю."

  • @pavlosaikevych
    @pavlosaikevych6 күн бұрын

    Дякую :)

  • @allabrylitskaya9392
    @allabrylitskaya93927 күн бұрын

    Дуже якісний контент 💛💙

  • @RomanKoshovskyy
    @RomanKoshovskyy7 күн бұрын

    Алло, спасибі за відгук, приємно, що якість імпонує 😉

  • @VitaliiBezrukavyi
    @VitaliiBezrukavyi7 күн бұрын

    Не так багато дійсно гарних експертів, і тих втрачаємо. Василь Матій виїхав, Любомир Остапів виїхав, Діас Ісмаїлов виїхав, Кір Горшков виїхав, Костянтив Браво виїхав. Важко згадати хто ще залишився в країні, окрім Романа, на якого і всі надія.

  • @RomanKoshovskyy
    @RomanKoshovskyy7 күн бұрын

    Дякую за коментар та висловлену думку. Лупаємо сю скалу і будемо продовжувати в різний спосіб доки буде змога, бажання і ресурс це робити.

  • @alexs7100
    @alexs71004 күн бұрын

    Знав тільки деякі імʼя. Загуглив. Кого ви там втратили? Продажників курсіків у інстаграмі? І закриті чати? Я думаю, що багато хто з тих людей про хоче спокійно далі продавати свої курсіки рабсіянам/релокантам 🎉 Людина, яка живе з інвестицій не знімає регулярні відео на ютюбі для реклами. А може собі дозволити від цього не залежати. Дивіться у суть речей, що людина робить, а не про що говорить. От Василь Матій має тільки 15% у фонді. Значить він не може знати за пасивні інвестиції. Якщо Роман інвестує у Промприлад і називає це інвестицією, а не пожертвою, то тут питання до всього іншого, що ви чуєте від Романа. Але у Романа є ще великі шанси всьому навчитися і він відкритий. На відміну від інших експертів/радників, що вже у своїх наративах забетонувалися.

  • @RomanKoshovskyy
    @RomanKoshovskyy8 күн бұрын

    ⚔ Допомагай ЗСУ - сприяй нашій перемозі savelife.in.ua/donate/ 🟢 Підтримай канал на Buy me a coffee www.buymeacoffee.com/goalsonfire/membership і отримай додаткову цінність і ексклюзивний контент! 💳 Подякувати "Запали цілі" на банку можна тут bit.ly/DonateGoF 00:00 Василь Матій: зміни у портфелі інвестора та роздуми про алокацію 00:55 Про Василя і динаміку з часу попередніх епізодів 02:58 Зміни у Василя та компанії Smart Family Office 05:57 Дослідження щодо алокації активів з віком 11:01 Чи інвестори на практиці стають більш толерантними до ризику з ростом капіталу? 13:48 Invest Talk Summit -10% з промокодом FIRE10 bit.ly/InvTalks-24 15:11 Різний вік і капітал та ставлення до ризику 16:40 Про портфель Василя 17:59 Розподіл за класами активів 19:33 Розподіл за ризиковістю 21:21 Розподіл за терміном інвестування 22:22 Детальна мапа активів Василя 28:29 Rolex як альтернативна інвестиція 33:28 Про перегляд цілей по FIRE 35:36 Уроки інвестора за останні роки 38:12 Опціони: варто чи ні? 40:24 FIREkit з промокодом GOF 42:12 Питання в рубриці Rapid FIRE 42:53 Стратегії інвестування при просіданнях ринку 45:55 Зняття коштів на FIRE - 4% чи інші правила? 48:00 "Помри з нулем" - чи буде спадщина і як оформити? 51:49 Спільний рахунок у Interactive Brokers 53:58 Валютні ризики глобальних ETF 56:14 Венчурні інвестиції це не для початківців 57:34 Ставлення до інвестицій у С/Г землю 1:00:09 Питання податків з інвест. діяльності 1:03:48 ОВДП як інструмент на ближчі кілька років 1:06:40 TLT, GLDM та ін. - докуповувати? 1:08:40 RealtyMogul i Fundrise супроти публічних REITs? 1:13:00 Залиште ваш коментар та підпишіться на канал 1:14:08 Підсумки від Василя 1:14:43 Запалюємо цілі разом! Автор - Роман Кошовський facebook.com/roman.koshovskyy mykrp.com.ua/ Долучайтесь до спільноти FIRE в Україні: facebook.com/groups/fireukraine Бонуси епізоду: • Invest Talk Summit у травні: -10% на квитки з промокодом FIRE10 тут bit.ly/InvTalks-24 • Контакти Василя і Smart Family Office facebook.com/matiyvv t.me/matiy_invest sportmoneyart.com/ instagram.com/sport_money_art/ • Подкаст про побудову портфеля і алокацію активів з Беном Феліксом і одне з досліджень moneyscope.ca/2024/02/09/episode-7-portfolio-design-management/ papers.ssrn.com/sol3/papers.cfm?abstract_id=3808350

  • @andreyzhbanov2429
    @andreyzhbanov242918 күн бұрын

    Крутецький багатофункціональний додаток, все зручно та детально зроблено та прораховано, полюбасу на замітку. Вам та вашій команді доганяючи роки успіхів у продвизі та масштабуванні проекту, нових влучних ідей та звичайно ж стрімких росту та приросту капіталовкладень.

  • @RomanKoshovskyy
    @RomanKoshovskyy15 күн бұрын

    Андрію, дуже дякуємо за розгорнутий відгук та добрі слова. З часу випуску цього ролику ми значно покращили платформу та користувацький досвід, запрошуємо в наш канал, ознайомитися з оновленнями 😉 Сьогодні якраз свіжий реліз вийшов у світ t.me/firekitnews/90

  • @andriypylypchuk1034
    @andriypylypchuk103420 күн бұрын

    Спочатку лайк, потім відео )

  • @RomanKoshovskyy
    @RomanKoshovskyy20 күн бұрын

    Правильний настрій, залишайте також коментар після перегляду 😉 Дякую

  • @Viktoriya_Tel
    @Viktoriya_Tel20 күн бұрын

    Дякую, Романе! Погоджуюсь з вами, що кожен може взяти з цих принципів те, що підходить саме йому, але багато з озвучених ідей - просто класика: про ранній початок, постійність, увагу до комісій, купи-і-тримай..., без яких просто ніяк 🔥

  • @RomanKoshovskyy
    @RomanKoshovskyy20 күн бұрын

    Дякую, Вікторіє. Так, тут основа з основ, але добре пояснена і з простим посилом, щоби допомогти більшості інвесторів незалежно від їх стилю і підходу 😉 Спасибі за відгук

  • @yevgendotsenko7657
    @yevgendotsenko765721 күн бұрын

    Файно

  • @RomanKoshovskyy
    @RomanKoshovskyy20 күн бұрын

    Дякую

  • @slevin.21
    @slevin.2121 күн бұрын

    Дякую

  • @RomanKoshovskyy
    @RomanKoshovskyy21 күн бұрын

    На здоров'я ✊

  • @andrii.tymoshyk
    @andrii.tymoshyk21 күн бұрын

    Дякую за дуже цікавий та надихаючий випуск! Я починав декілька разів щоденники (в тому числі інвестора), в основному після якогось навчання або переглянутого чи прочитаного матеріалу, але згодом закидав(( Тепер знову запалився цією ідеєю! Ще раз дякую!

  • @RomanKoshovskyy
    @RomanKoshovskyy21 күн бұрын

    Дякую, Андрію за відгук і підтримку ✊ Нема нічого ідеального, і нормально пробувати, закидати, повертатися та змінювати підхід. Добре що є свіжий запал, можливо це допоможе спробувати систематизувати підхід і не закинути цього разу 😉 Успіхів!

  • @hannazayika8200
    @hannazayika820021 күн бұрын

    Дуже цікавий випуск. Реальне життя, цікаві роздуми та екскурс в минуле

  • @RomanKoshovskyy
    @RomanKoshovskyy21 күн бұрын

    Спасибі за відгук, радий, що сподобалось. Заглядайте ще у випуск 50 kzread.info/dash/bejne/d6qkxpSiqqvZiLg.html , де також ділюся реальним життям свого портфеля 😉

  • @user-lx4si6fx3n
    @user-lx4si6fx3n21 күн бұрын

    Супер, Романе! Чудове відео і окреме дякую за показ власного прикладу - дуже цікаво! Надихнули на початок ведення свого щоденника 😇

  • @RomanKoshovskyy
    @RomanKoshovskyy21 күн бұрын

    Дякую за відгук, Анастасіє. Радий, що надихаю людей втілювати власні зміни. Заглядайте за бажанням також у випуск 50 kzread.info/dash/bejne/d6qkxpSiqqvZiLg.html , де ділюся прикладом свого портфеля і того, у що інвестую 😉

  • @Viktoriya_Tel
    @Viktoriya_Tel21 күн бұрын

    Цікавий епізод 🔥 Дякую за відкритість та за те, що поділились особистим реальним досвідом! Ідея щоденника дуже правильна, бо покладатися на пам'ять протягом багатьох років не вийде 😉

  • @RomanKoshovskyy
    @RomanKoshovskyy21 күн бұрын

    Дякую, радий, що сподобався випуск 🙂 Так, з часом все більше розумієш, що дивитися ретроспективно на рішення та інвестиції - дуже цінно. А чим менше викривлень у сприйнятті "хех, та я все знав тоді і розумів!", тим кращим виходить усвідомлення ситуацій і своїх рішень у них. А це допомагає менше дурниць (або менш критичних) робити у майбутньому.

  • @dimonquad89
    @dimonquad8921 күн бұрын

    Норм підхід, я намагався щось таке робити але все звелося до ексельки з майбутнім алокейшеном ресурсів.

  • @RomanKoshovskyy
    @RomanKoshovskyy21 күн бұрын

    Дякую. Це теж робочий варіант, підшукуємо те, що працює для нас в певний момент, а за потреби вносимо деталізацію чи зміни поступово.

  • @user-yy5im5nq3r
    @user-yy5im5nq3r21 күн бұрын

    Дякую за цікаве відео!

  • @RomanKoshovskyy
    @RomanKoshovskyy21 күн бұрын

    На здоров'я, дякую за коментар!

  • @user-vi3yc2xy8u
    @user-vi3yc2xy8u22 күн бұрын

    Дякую. Чудове відео. Усвідомте що Ви впливаєте на Ваш дохід можна було б зробити першою порадою))

  • @RomanKoshovskyy
    @RomanKoshovskyy22 күн бұрын

    Дякую за коментар, порада доречна) всі 10+ пунктів це про вплив на дохід. Також раджу переглянути епізод #58 про нарощування капіталу та доходів протягом життя kzread.info/dash/bejne/qJiO2aukpM-3dJc.html 😉

  • @RomanKoshovskyy
    @RomanKoshovskyy24 күн бұрын

    ⚔ Допомагай ЗСУ - сприяй нашій перемозі savelife.in.ua/donate/ 🟢 Підтримай канал на Buy me a coffee www.buymeacoffee.com/goalsonfire/membership і отримай додаткову цінність і ексклюзивний контент! 💳 Подякувати "Запали цілі" на банку можна тут bit.ly/DonateGoF 00:00 Щоденник інвестора: мій досвід 01:05 Що таке щоденник інвестора? 01:53 Доктрина/декларація інвестора 04:44 Ключові переваги ведення щоденника 10:11 З чого починався мій інвест-щоденник? 12:33 Як стартували фінансові блоги у 2014-му і чим ми надихалися? 16:17 Базові записи у щоденнику 17:54 Різні очікування, аналіз витрат та кар'єрних рухів 19:55 Плани та цілі з бюджетуванням 22:52 Працюємо з інфляцією способу життя 23:47 Святкуємо свої перемоги на шляху 25:16 Досвід з криптою 27:53 Чіткі правила виходу з угод 29:45 Переживання і коли щось стається вперше 34:13 Очікування, що не справджуються 37:06 Диверсифікація та ризик-менеджмент на власному досвіді 38:48 Застереження та осмислені кроки в різний час 41:27 Аналізування та дії у важкі періоди 45:59 Життєстійкість українців та наші ризики 47:21 Виступ на конференції Мінфін у 22-му 48:22 Зміни та еволюція щоденника 49:26 Якісна алокація як добра начинка торта 51:37 Лижі та кумулятивний ризик в інвестиціях 53:17 З вас вподобайка і розкажіть про свої ідеї з щоденника інвестора Автор - Роман Кошовський facebook.com/roman.koshovskyy mykrp.com.ua/ Долучайтесь до спільноти FIRE в Україні: facebook.com/groups/fireukraine Бонуси епізоду: • 2 топові подкасти, де інвестори згадують про лижі, торт алокації і не лише mykrp.com.ua/gof-82/ • Чому має сенс вести щоденник інвестора? www.rbcinvestease.com/topics-trends/4-reasons-to-keep-an-investing-journal.html

  • @user-fj4hk1tn8k
    @user-fj4hk1tn8k27 күн бұрын

    Романе, моя експертна думка каже що такі круті відоси ви робите щоб дівчатам подобатись 😂 базується на шкільному досвіді 😊

  • @RomanKoshovskyy
    @RomanKoshovskyy26 күн бұрын

    Андрію, дякую за веселе припущення 😀 Я можу багато кому подобатися чи не подобатися, але основну вподобайку від дружини я вже давно отримав. 😉 Заглядайте на нашу розмову тут, якщо ще не бачили kzread.info/dash/bejne/aKNh1ZKkqLbfc5c.html

  • @user-qt5rx4oo3p
    @user-qt5rx4oo3p27 күн бұрын

    Добрий день, посилання яке має вести на рекомендовані книги для переговорів, веде на онлайн казино, чи могли б ви його поновити?

  • @RomanKoshovskyy
    @RomanKoshovskyy27 күн бұрын

    Дякую, оновив. На момент виходу епізоду кілька років тому всі посилання були робочими. Але не всі проекти виживають) і сайти часто пропадають в небуття. Скористайтеся цим посиланням для "архівної версії" статті, про яку йдеться мова web.archive.org/web/20210307035642/kfund-media.com/perekonaj-mene-yakshho-zmozhesh-5-knyg-yaki-dopomozhut-vesty-peregovory/ Також рекомендую поглянути у мій блог, де є чимало крутих підбірок книг на різну тему mykrp.com.ua/book-recommendations-2024/

  • @tetiana.blyzniuk.invest4166
    @tetiana.blyzniuk.invest4166Ай бұрын

    Дякую велике за Твою роботу! Це цінно, безмежно цікаво. Це як погляд збоку важливо і потрібно.

  • @RomanKoshovskyy
    @RomanKoshovskyyАй бұрын

    Дякую, Тетяно, приємно, що робота дає плоди і людям цінно 😉

  • @user-qt5rx4oo3p
    @user-qt5rx4oo3pАй бұрын

    Дякую, цікава, мотивуюча розмова

  • @RomanKoshovskyy
    @RomanKoshovskyyАй бұрын

    На здоров'я! Раді, що вам відгукнулась наша розмова.

  • @user-ur5hn4kk2w
    @user-ur5hn4kk2wАй бұрын

    7:46 шукати думку не лише у супер експертів може бути небезпечно у таких сферах як медицина і ядерна енергетика - 🤣🤣🤣... Повірте і у таких сферах треба шукати найкраще рішення не лише у супер експертів (ще й до того людський фактор ніхто не відміняв). Адже будь яка сфера життєдіяльності розвивається , змінюється і пошук ідей у якому напрямку це має відбуватись може бути будь де. Людство не володіє абсолютними знаннями у всіх сферах життя, навіть не можу написати "поки що". А щодо переліченого у відео погоджуюсь, лише додам що у розумних є ще одна біда (необов'язково у всіх) така як сумніви у своїй "розумності" і постійний пошук дна.

  • @RomanKoshovskyy
    @RomanKoshovskyyАй бұрын

    Дякую за коментар. Тому і вказую що "може стати небезпечним", це не абсолютне твердження, а радше зауваження, що не всюди і не для всіх рішень треба шукати думок якомога ширшого кола людей. Загалом якраз в епізоді і згадую приклади коли краще не обмежувати коло прийняття рішень та креатив, який може йти не лише від експертів. Згоден, що пошук ідей має рухатися максимально широко і з різними розгалуженнями. А про сумніви в розумності та пошук дна - буває і таке, в кожного свої симптоми. Основне розуміти що з цим робити або як не піддаватися на менш оптимальні рішення коли це важливо.

  • @Teseus
    @TeseusАй бұрын

    дуже цікаве відео, є над чим подумати

  • @RomanKoshovskyy
    @RomanKoshovskyyАй бұрын

    Спасибі, добре що стимулює задуматися

  • @roksolanavasyliuk4323
    @roksolanavasyliuk4323Ай бұрын

    Супер! Дуже цікаво було послухати ваші думки!

  • @RomanKoshovskyy
    @RomanKoshovskyyАй бұрын

    Дякуємо, Роксолано ♥️ Спасибі, що глянула і гарно що було цікаво.

  • @Pavlo_Polupan
    @Pavlo_PolupanАй бұрын

    Супер випуск (знову і знову!). Я вражений кількістю досліджень, посилань і прикладів у кожному відео. Робота над сценарієм має бути просто титанічна💪

  • @RomanKoshovskyy
    @RomanKoshovskyyАй бұрын

    Дякую, Павле) так і є, стараюся давати найкраще з того, що пропускаю через себе і поєднувати різні практичні концепції в єдине ціле для цікавих і непересічних інсайтів 🙂 Заряджаємо людей запалювати власні цілі якісно! Велике дякую за постійну підтримку ✊

  • @VitaliiBezrukavyi
    @VitaliiBezrukavyiАй бұрын

    Як на мене наведені назви фондів є лише маркетингом, щоб створити емоційне забарвлення. Справжні назви мають бути - ризикова, помірна, консервативна, але як таку нудність продаси.

  • @RomanKoshovskyy
    @RomanKoshovskyyАй бұрын

    Згоден, загалом без маркетингу важко продавати алокаційні стратегії, бо для багатьох це "нудно і надто звичайно" 🙂 Хоч часто в простоті (якщо вона якісна) ховається добра дохідність і правила, яких можна дотримуватися.

  • @RomanKoshovskyy
    @RomanKoshovskyyАй бұрын

    ⚔ Допомагай ЗСУ - сприяй нашій перемозі savelife.in.ua/donate/ 🟢 Підтримай канал на Buy me a coffee www.buymeacoffee.com/goalsonfire/membership і отримай додаткову цінність і ексклюзивний контент! 💳 Подякувати "Запали цілі" на банку можна тут bit.ly/DonateGoF 00:00 Дурніша сторона розумних людей 00:55 Надмірно - це небезпечно? 02:26 Складні історії розумних людей 05:14 Важко слухати менш авторитетних людей довкола 08:25 Складно змінювати думку через вашу інтелектуальну репутацію 09:02 Системність в дечому на користь 10:42 Не піддаватися хибі самовпевненості з минулого 13:15 Ну і що, а хіба у тебе нема таких нюансів? 14:12 Оцініть себе та ваші джерела інформації 15:04 Життєва мудрість vs книжкова "розумність" 16:18 Про портфелі та якісну дисципліну 18:13 Тисніть вподобайку і дивіться залаштунки Автор - Роман Кошовський facebook.com/roman.koshovskyy mykrp.com.ua/ Долучайтесь до спільноти FIRE в Україні: facebook.com/groups/fireukraine Бонуси епізоду: • Подкаст Хаузела та цікаві портфелі "космічної тематики" тут mykrp.com.ua/gof-81/

  • @andrii_lisniak
    @andrii_lisniakАй бұрын

    дякую за відео!

  • @RomanKoshovskyy
    @RomanKoshovskyyАй бұрын

    На здоров'я! ✊😉

  • @olehchuprynskyi4599
    @olehchuprynskyi4599Ай бұрын

    Дякую, Романе! Як завжди, дуже цінні думки та поради :) Цікава метрика - у мене рівень КБЗЖ в районі 23% наразі. Буду відслідковувати цей показник у подальшому ^_^

  • @RomanKoshovskyy
    @RomanKoshovskyyАй бұрын

    Олеже, дякую за відгук і що поділилися своєю цифрою. Радий, що цінно! Вдалий старт і у Вас ще точно багато років доходів попереду, тому стежити за динамікою буде цінно ✊😉

  • @user-no2dg9lt7y
    @user-no2dg9lt7yАй бұрын

    Чудове інтервью, мені дуже імпонує гість. Переслухаю ще раз щоб більше закріпити в памяті

  • @RomanKoshovskyy
    @RomanKoshovskyyАй бұрын

    Дякую за відгук, супер, що вам сподобалось і відгукуються ідеї JL Collins-a. Він крутий дядько!

  • @ViktoriyaValeryevna
    @ViktoriyaValeryevnaАй бұрын

    Дякую за випуск!) дуже сподобалось про бюджет в парі. Надихаєте 🤩

  • @RomanKoshovskyy
    @RomanKoshovskyyАй бұрын

    Дякуємо за відгук, раді, що підходи відгукуються 😉✊

  • @turaskaa
    @turaskaaАй бұрын

    Дууже гарні теми піднімали. І дякую, за нагадування, щодо вміння презентувати. ПС. Оксано, все відео захоплювалась із якою гарно рівною спиною Ви сиділи!

  • @RomanKoshovskyy
    @RomanKoshovskyyАй бұрын

    Дякуємо за відгук! Оксані точно додаткові плюсики за хорошу осанку 😉

  • @olgahr6645
    @olgahr6645Ай бұрын

    Романе, дякую за цікаву бесіду. Гарна розмова. Вдячна за приємно проведений час. Теж хотіла відмітити, ні в якому разі не критика ))). Ми закликаємо до споживання українського якісного матеріалу в KZread при цьому вживаємо досить велику кількість англіцизмів 😉

  • @RomanKoshovskyy
    @RomanKoshovskyyАй бұрын

    Дякую за відгук і Вашу думку. Так, англіцизми, на жаль, проскакують, і коли англійська - це частина твоєї щоденної роботи, споживання контенту і спілкування з іноземцями, то не все помічаєш і робиш більше таких словозамін підсвідомо. Точно є що покращувати) констатуємо факт, що це трапляється і з цим можна працювати. Спасибі.

  • @olgahr6645
    @olgahr6645Ай бұрын

    @@RomanKoshovskyy я теж ловлю себе на тому, що інколи важко відразу знайти переклад. Дуже правильно Ви кажете - є над чим працювати ))). Гарна вправа для мозку ))) Ще раз Вам вдячна за круту роботу.

  • @RomanKoshovskyy
    @RomanKoshovskyyАй бұрын

    ​@@olgahr6645 не помиляються ті, хто нічого не роблять) мотаємо на ус і пробуємо допускати менше хиб у наступних розмовах. Ідеально не вийде, але стараємося, це точно гарна вправа для мозку. Дякую за відгук.

  • @volodymyrvladzo4331
    @volodymyrvladzo4331Ай бұрын

    Це неперевершено 👏 Дуже було цікаво слухати. Челендж рік без шопінгу вразив,Оксані респект!!!

  • @RomanKoshovskyy
    @RomanKoshovskyyАй бұрын

    Круто, що Вам відгукнулося 🙂 вдячні за відгук