Пікірлер

  • @konradrajca2011
    @konradrajca201129 күн бұрын

    Wszystko brzmi super i słodziutko ale tylko do czasu, gdy ktoś wyśle zapytanie ze swojego służbowego maila. W moim biznesie /usługi b2b/ prezesi czy ceo jakichś fajnych startupów potrafią bez żadnego wstydu wysłać zapytanie z gmaila. Co wtedy? Bo imo kwalifikacja polegająca na tym, że połowa zapytań działa na automacie a nad drugą połową siedzę i dłubię ręcznie to dla mnie żaden biznes. Dodatkowo utrzymanie tych wszystkich appek i pilnowanie dziur, które mogą pojawić się w każdej chwili, tylko po to, żeby pochwalić się kolegom, że odkryłem w 2024 marketing automation brzmi trochę zbyt linkedinowo...

  • @automatyzacjabiznesu
    @automatyzacjabiznesu29 күн бұрын

    Są rzeczy, których przeskoczyć się nie da - po prostu. W tej sytuacji można próbować wpłynąć na % zgłoszeń zawierających firmowy adres email (np. na poziomie formularza). Jeśli połowa zgłoszeń zawiera firmowy email to świetnie, bo jesteś o połowę pracy do przodu. Co więcej, nawet jeśli nie masz adresu WWW lub NIPu na etapie zgłoszenia, to wystarczy uzupełnić to pole ręcznie, aby wszystkie dane pobrały się później automatycznie w momencie uzupełnienia tego pola. Zawsze zdarzą się wyjątki, których obsłużyć się nie da lub nie opłaca. Tego typu automatyzacje działają stabilnie i nie są awaryjne - do tej pory nie mieliśmy z nimi żadnych problemów. W naszym przypadku około 70% zgłoszeń odbywa się z wykorzystaniem firmowych maili, w pozostałych przypadkach po prostu ręcznie wprowadzamy adres strony interetowej lub numer NIP po jego ustaleniu. W praktyce automatyzuje to pewnie z 95% pracy w tym obszarze.

  • @konradrajca2011
    @konradrajca201129 күн бұрын

    Dzięki Szymonie za odpowiedz - no to ja poczekam, aż wejdzie to wszystko jeszcze poziom wyżej. Na razie niech się w tym babrają korporacje i niech walą kasą do tych wszystkich appek i firm co się tym teraz trudnią ;p Tyle co mam w Hubspocie na razie wystarczy

  • @Eriksson578
    @Eriksson578Ай бұрын

    Sub! Dobry Materiał!

  • @WojciechHerman
    @WojciechHermanАй бұрын

    Zastanawiam mnie jedno, czy na każdym etapie będę potrzebował wsparcia we wdrożeniu AI z zewnątrz, czy może lepszym rozwiązaniem będzie doszkolenie personelu do dalszych udoskonaleń całego procesu w tym kierunku?

  • @automatyzacjabiznesu
    @automatyzacjabiznesuАй бұрын

    Bardzo dużo zależy od złożoności procesów powiązanych z AI: inaczej będzie przy OCR wspieranym przez AI, inaczej przy analizie danych, a jeszcze inaczej przy tworzeniu podsumowań i raportów przez AI. Każdy projekt to inny stopień skomplikowania. Zwróć też uwagę na to jak szybko rozwija się ta dziedzina - wymaga to ciągłego doskonalenia się, a Twój zespół może mieć ważniejsze obszary do zaadresowania. Niemniej jednak często samo wdrożenie przebiega faktycznie z zewnętrzną firmą, a pracownicy klienta są następnie szkoleni z przeprowadzania zmian i dostosowywania automatyzacji i AI wraz ze zmieniającymi się potrzebami firmy, o ile zespół jest wystarczająco zaawansowany technicznie. Myślę, że nie ma tutaj jednej odpowiedzi - należy to każdorazowo ocenić indywidualnie, ale można w niektórych przypadkach rozwijać i dostosowywać AI również bez udziału zewnętrznych firm.

  • @wojciechzielonka1795
    @wojciechzielonka1795Ай бұрын

    Kiedyś przy większym projekcie napewno skorzystał bym z Twojej firmy ! Jest like i sub 👍

  • @robmar12
    @robmar12Ай бұрын

    A od czego zaczac, mamy pomysl na automatyzacje ale jestesmy mala organizacja w ktorej w ciagu roku podwoilismy stan zalogi, nie ma map procesow bo sa one na biezaco aktualizowane i łatane w miare potrzeb a takiej organizacj ciezko wydelegowac 1 osobe do wdrożenia w pelnym wymiarze godzin. Wiec co najpierw procesy i kompetencje czy automatyzacja? Bo automatyzacja na pewno zmieni i podzial obowiaxkow i procesy

  • @automatyzacjabiznesu
    @automatyzacjabiznesuАй бұрын

    Generalnie nie ma jednej dobrej odpowiedzi. Musicie wiedzieć co i jak robicie, te procesy muszą być już w jakiś sposób stałe, ale w trakcie procesu automatyzacji przechodzimy sobie przez te procesy, mapujemy je i w razie potrzeby modyfikujemy tak, aby były efektywne jako zautomatyzowane - często sugerujemy mniejsze lub większe zmiany - zautomatyzowany proces też różni się od tego na którym pracujecie manualnie. Na pewno nie warto automatyzować procesów, które jutro mogą już nie mieć racji bytu. Dużo też zależy od tego, czy czujecie, że brak automatyzacji hamuje Was w rozwoju - to też jest istotny czynnik. Myślę, że najlepiej będzie o tym porozmawiać w ramach bezpłatnej konsultacji. Lepiej poznamy realia i będziemy mogli podpowiedzieć co w Waszej sytuacji będzie najlepszym wyjściem. Zapraszam tutaj: letsautomate.pl/darmowa-konsultacja

  • @mareklazarski5818
    @mareklazarski58182 ай бұрын

    Jakich narzędzi używacie do automatyzacji?

  • @automatyzacjabiznesu
    @automatyzacjabiznesu2 ай бұрын

    Katalog narzędzi z których korzystamy jest bardzo szeroki, dzięki czemu zawsze możemy dobrać najlepiej dopasowane narzędzie. W naszych automatyzacjach najczęściej wykorzystujemy Make.com i n8n.io w przypadku typowych automatyzacji oraz bubble.io i xano.com w przypadku budowy systemów i aplikacji wewnętrznych automatyzujących pracę w pełni kompleksowo. Czasami (głównie jeśli firma klienta opiera się na narzędziach od Microsoftu) wykorzystujemy również Power Automate. To w kontekście narzędzi "głównych", będących sercem automatyzacji - poza tym wykorzystujemy dziesiątki (jeśli nie setki?) innych narzędzi wpinając je w procesy (najczęściej to te narzędzia z których korzysta już klient lub te, które akurat pozwalają osiągnąć konkretny cel automatyzacji). Jeśli jest API, to jesteśmy w domu ;) Ta elastyczność jest nieoceniona, ponieważ przy takim podejściu praktycznie likwidujemy bariery technologiczne.

  • @robmar12
    @robmar122 ай бұрын

    Jak wyliczyć koszt takiej automatyzacji

  • @automatyzacjabiznesu
    @automatyzacjabiznesu2 ай бұрын

    Koszt automatyzacji to bardzo indywidualna sprawa: jest uzależniony od wykorzystywanych narzędzi, złożoności procesów, liczby wyjątków i tak dalej. Najlepszą opcją będzie wypełnienie formularza na naszej stronie -> www.letsautomate.pl/darmowa-konsultacja Skontaktujemy się z Tobą, zbierzemy informacje, których potrzebujemy do wyceny i wszystko będzie jasne ;)

  • @conpeo
    @conpeo2 ай бұрын

    Bardzo ciekawy materiał. Obejrzałem do końca. :)

  • @automatyzacjabiznesu
    @automatyzacjabiznesu2 ай бұрын

    Dzięki, bardzo się cieszę!🦾

  • @mateuszkupsik7528
    @mateuszkupsik75282 ай бұрын

    Świetny materiał. Merytoryczny, konkretny i jasny.

  • @Armiart881
    @Armiart8813 ай бұрын

    Jaka cena za taką automatyzacje?

  • @automatyzacjabiznesu
    @automatyzacjabiznesu3 ай бұрын

    Koszt nawet tak stosunkowo prostej automatyzacji może się znacznie różnić i zależy od indywidualnych potrzeb danej firmy, ale myślę, że można bezpiecznie założyć, że to przedział pomiędzy 3 a 6-7 tysięcy złotych ;)

  • @Armiart881
    @Armiart8813 ай бұрын

    Może jakaś konsultacja żeby zweryfikowac moje potrzeby?

  • @automatyzacjabiznesu
    @automatyzacjabiznesu2 ай бұрын

    Jasne, wypełnij proszę formularz i chętnie porozmawiamy: www.letsautomate.pl/darmowa-konsultacja ;)

  • @illuwatar32167
    @illuwatar321673 ай бұрын

    super materiał

  • @jakubkozakiewicz7802
    @jakubkozakiewicz78023 ай бұрын

    Co to za system CRM?

  • @automatyzacjabiznesu
    @automatyzacjabiznesu3 ай бұрын

    pipedrive.com ;)

  • @dax941313
    @dax9413133 ай бұрын

    Tytuł jak dla mnie sugeruje, że powinienem się dowiedzieć jak połączyć bank z firmą. Szkoda, bo trochę trąci clickbaitem :)

  • @automatyzacjabiznesu
    @automatyzacjabiznesu3 ай бұрын

    Dzięki za feedback, usunąłem słowo „jak” z tytułu, aby tego nie sugerować. Będę bardziej uważał na przyszłość🫡

  • @andrzejsowik4379
    @andrzejsowik43793 ай бұрын

    Wiem wszystko po tym filmie. Wszystko oprócz tego jak połączyć bank z firmą, albo czegoś chyba nie wychwyciłem. Co to są te firmy co posiadają pozwolenie knf? Co to za soft? :)

  • @automatyzacjabiznesu
    @automatyzacjabiznesu3 ай бұрын

    Dzięki za komentarz - fakt, to nie jest poradnik techniczny. Przygotowanie takiego poradnika przy skali wyjątków i różnic pomiędzy bankami i procesami wewnątrz firm byłoby praktycznie niemożliwe. Zmieniłem tytuł, aby tego nie sugerować ;) My zazwyczaj do tego celu wykorzystujemy gocardless.com

  • @RafalOpielowski
    @RafalOpielowski3 ай бұрын

    👌💪

  • @przemekb5339
    @przemekb53393 ай бұрын

    🔥🔥🔥🔥🔥

  • @LukaszSowa5
    @LukaszSowa54 ай бұрын

    Krótko zwięźle i na temat :) 👍

  • @SzymonNegacz
    @SzymonNegacz4 ай бұрын

    Początek wygrał 😅

  • @propan_guru
    @propan_guru4 ай бұрын

    no nie wiem. Jadłem ...

  • @marcin3136
    @marcin31364 ай бұрын

    A ile zarabiasz? Albo- bo u nas to tabu- ile zarabiają najlepsi? Bo nie wiem jaką kwotę mnożyć, żeby podać uczciwą stawkę, a optymalizacja procesów bardzo mnie interesuje.

  • @user-io2gw2cg4j
    @user-io2gw2cg4j4 ай бұрын

    10:00 O automatyzacji księgowości, a co? XD

  • @Podnosnikipl
    @Podnosnikipl4 ай бұрын

    Chcielibyśmy zobaczyć sposób integracji produktów w systemie pipedrive oraz to jak generujecie umowę. Podejść jest kilka, ale brak produktów w szablonach czy automatyzacjach mocno ogranicza być może macie rozwiązanie.

  • @automatyzacjabiznesu
    @automatyzacjabiznesu4 ай бұрын

    Bardzo dużą zaletą narzędzi, które wykorzystujemy (np. Make.com, N8N) jest fakt, że możemy nimi ominąć ograniczenia, które występują w jakimś innym narzędziu - w tym wypadku w CRM. Dzięki temu nie ma konieczności korzystania z ograniczonych możliwości automatyzacji czy generowania dokumentów zaszytych w CRM - takie funkcje często wynosimy na zewnątrz, aby mieć po prostu więcej możliwości. Także tak, mamy na to rozwiązania☺ W przyszłości pojawią się tutaj też filmy z kolejnych etapów procesu sprzedaży, ale mogę teraz odesłać do naszego webinaru z czerwca 2023 roku, gdzie pokazywałem (oczywiście skrótowo) opcję generowania ofert korzystając z produktów w Pipedrive. Tutaj link do tego fragmentu: kzread.info/dash/bejne/ma6HuNamnquZoZM.htmlsi=XK-3j_ElyspH_lmr&t=1170

  • @JonaszMiotke
    @JonaszMiotke4 ай бұрын

    Cudowna sprawa :D

  • @propan_guru
    @propan_guru4 ай бұрын

    wow! Świetny materiał. Czekam na kolejne!

  • @kacpertarczynski
    @kacpertarczynski4 ай бұрын

    👏👏

  • @automatyzacjabiznesu
    @automatyzacjabiznesu4 ай бұрын

    Jeśli spodobała Ci się automatyczna notatka po dodaniu lead'a do CRM (pokazuję to w 4:56) to mam dobre wieści!🦾 Przygotowaliśmy tę automatyzację do pobrania za darmo (do samodzielnego wdrożenia, z dokładną instrukcją krok po kroku). Jeśli używasz Pipedrive'a, możesz pobrać ją bezpłatnie stąd: www.letsautomate.pl/automatyczna-notatka-ai (jeśli używasz innego CRM'a, konieczne będzie jej dostosowanie we własnym zakresie lub kontakt z Let's).

  • @Carlosdepolonia
    @Carlosdepolonia4 ай бұрын

    Czy to może zadziałać w Livespace?

  • @automatyzacjabiznesu
    @automatyzacjabiznesu4 ай бұрын

    @@Carlosdepolonia Tak, jak najbardziej. Nie mamy jednak gotowego, darmowego scenariusza do samodzielnego wdrożenia w Livespace (m.in. ze względu na bardziej skomplikowaną konfigurację). Możesz się do nas odezwać na www.letsautomate.pl/darmowa-konsultacja - wdrożymy AI do Livespace'a ;)

  • @AnonnymousMan1337
    @AnonnymousMan13374 ай бұрын

    Super materiał

  • @lojtq
    @lojtq4 ай бұрын

    Fajny materiał, przydałaby się druga kamera, aby troszkę urozmaicić obraz. Pomyśl też Szymon może o konwencji jak ma Szymon(tablet), bo wydaje się, że pewne rzeczy chcesz narysować, a tak to patrzysz się w dół. Hat trick strzelony. Powodzenia w rozwoju!

  • @automatyzacjabiznesu
    @automatyzacjabiznesu4 ай бұрын

    Wielkie dzięki za to co napisałeś! Jesteśmy na etapie MVP z kanałem, więc cała masa poprawek przede mną ;) Szukam też siebie w kontekście przekazywania treści -> tam przede mną był tablet i (nieudolnie) rysowałem. Zobaczymy, będę eksperymentował ;) Dzięki, że jesteś!

  • @propan_guru
    @propan_guru4 ай бұрын

    Super! Mam nadzieję że w Q3 zaczniemy razem pracę u nas.

  • @automatyzacjabiznesu
    @automatyzacjabiznesu4 ай бұрын

    Can’t wait🦾

  • @kacpertarczynski
    @kacpertarczynski4 ай бұрын

    ❤❤❤

  • @natanielatka5316
    @natanielatka53164 ай бұрын

    Super 👌

  • @michal.sadownik
    @michal.sadownik4 ай бұрын

    Sub, dzwoneczek i lajk - Hat trick 💪💪

  • @damian_baza
    @damian_baza4 ай бұрын

    I komentarz 🎉😊

  • @SeBastian-uc3qv
    @SeBastian-uc3qv9 ай бұрын

    nie pamiętam umowy żeby tak wyglądało podpisywanie niestety automatyzacja powinna zawierać etap negocjacji

  • @automatyzacjabiznesu
    @automatyzacjabiznesu9 ай бұрын

    Automatyzacja oczywiście może być rozbudowana m.in. o etap podpisu, ale też negocjacji właśnie i to na kilka sposobów. Dzięki automatyzacji możemy wykrywać, że kontrahent dodał komentarze do dokumentu i automatycznie powiadomić o komentarzach naszego prawnika. Sam proces tworzenia umowy może również być bardziej skomplikowany, tj. zawierać dziesiątki różnych zapisów, które mogą dopasowywać się automatycznie do danego kontrahenta (np. na podstawie obrotów firmy, PKD, branży czy produktu/usługi który sprzedajemy) lub umożliwiać wybranie konkretnych zapisów z formularza. W przypadku modyfikacji umowy (na etapie negocjacji) również możemy mieć przygotowaną bazę zapisów, a zmiany w dokumencie wymagać będą dosłownie kilku kliknięć. Niestety wszystkich negocjacji i zmian nie sposób zabezpieczyć - człowiek na tym etapie jest po prostu konieczny, ALE można te procesy w znacznej mierze zautomatyzować i uprościć ;)