Zkouška přísady VIF Super Benzin Aditiv na stooktanovém benzinu

Автокөліктер мен көлік құралдары

Měřili jsme, jak čistí stooktanový benzin? Bez přísad také ne!

Пікірлер: 114

  • @zdenekcinekr3234
    @zdenekcinekr3234 Жыл бұрын

    Musím říct, že VIF aditiva používám poslední 4 roky do všeho, co jezdí na benzín nebo na naftu. U mé benzínové Octavie z roku 2000 1,8 turbo 20 V na poslední STK po používání aditiv byly naměřeny nižší emise než na předchozí STK bez používání aditiv. Mou správnou volbu mi potvrdily i v servisu zahradní techniky. Kdy jim spousta lidí na jaře chodí s nefunkčními stroji, kvůli ucpání karburátoru, které způsobují biosložky obsažené v benzínu. Po doporučení VIF aditiv už vidí zákazníky jen na údržbu strojů. S aditivi není problém mít v kanistru benzín klidně i rok a zahradní technika na to jezdí. Za mně jsou VIF aditiva malý zázrak.

  • @futumama1
    @futumama13 жыл бұрын

    Dobré aditiva, např. já mám zkušenost s dieselem a jejich pravidelné používání dělá i zázraky. Ale pozor dobrých a odzkoušených aditiv není mnoho. Mám s nimi prokazatelnou dobrou zkušenost, v řádech dohromady přes pár milionů najetých kilometrů. a to jak v nových, tak i starších vozech. Mohl jsem i porovnat totožné vozy po statisících kilometrech, kde jedno dostávalo aditiva pravidelně a druhé ne. Rozdíl je enormní. Nebudu to rozvádět do detailu. Z mé praxe aditivum pomáhá více dieselům, než benzínu, nebo je to na nich více znát. Mrzí mě jen, že některá mnou dobrá, lety odzkoušená aditiva jen o něco málo dražší již nejsou u nás na trhu distribuována. Přesto se dobré najdou. Stačí si i někdy všímat, nebo si nechat poradit. Spousty techniků a odborníků, kteří tomu rozumí, né nadarmo tímto krmí své miláčky ! Nemluvě o spotřebě, kdy je to při velkých pravidelných nájezdech opravdu znát a vaší peněžence to dělá radost. Poraďte se, nechte si poradit, ale ne od tchyně, teda pokud není mechanik -(oO)-

  • @andrejlukac1783
    @andrejlukac17834 жыл бұрын

    Nechápem na čo to tu vôbec riešite... VIF 0.5l flaška stojí 7-10€, vydrží na 500l benzínu/nafty, to znamená cca 1€ na plnú nádrž... Takže ja osobne si to kludne kupim aj keby to malo pomôcť len minimalne pretože to je skoro jak zadarmo...

  • @kubko45

    @kubko45

    4 жыл бұрын

    mne to na suzuki eiger - stvorkolka pomohlo a to je karborator lepsie strarty

  • @brycenchad580

    @brycenchad580

    2 жыл бұрын

    i know im asking the wrong place but does any of you know of a tool to get back into an instagram account?? I was stupid forgot my account password. I love any tips you can give me!

  • @zahireduardo8463

    @zahireduardo8463

    2 жыл бұрын

    @Brycen Chad instablaster =)

  • @RGPinger

    @RGPinger

    Жыл бұрын

    no? Nejaké výsledky?

  • @richardbielicky3603
    @richardbielicky36035 ай бұрын

    Dobrý den, mám benzinový vůz, r.v. 2019, najeto cca 50 tis. km, přímé vstřikování paliva, tankuji BA98 bez aditiv, tedy ideální kandidát pro aditivum. Pořídil jsem si VIF super benzin, který již delší dobu přidávám při každém tankování. Na výrobku je uvedeno, že má doručit zvýšení výkonu a snížení spotřeby až o 7%, lepší starty, sametovější chod motoru a vyčištění usazenin ve vstřikovací a spalovací části. Bohužel žádnou z výhod jsem po najetých cca 2.000 km nezaznamenal, k vyčištění usazenin se nemohu vyjádřit, protože vstřikovače ani ventily jsem zatím nevyndával, ale ve všech ostatních nabízených benefitech zklamání. Nejedná se spíše o marketingové lákadlo, než o přísadu vhodnou pro všechna moderní vozidla? Děkuji za odpověď.

  • @_fefe
    @_fefe4 жыл бұрын

    mám síce diesel ale na VIF nemôžem dopustiť. pri 250tis.keď sa robili rozvody a dávala sa nová hlava mechanici povedali,že taký čistý motor už dávno nevideli. Používam ho od nepamäti. /*** na ford galaxy som mal cez 700tis.km a motor krásne šlapal.

  • @roberttruhan4156

    @roberttruhan4156

    Жыл бұрын

    Plný súhlas. VIF Diesel aditív používam cca 14 rokov pri každom natankovaní (Tesco, Metro) u obidvoch autách. Golf IV r.v.2002 najazdených cca 500 tis.km a všetky štyri pôvodné vstrekovače PD majú hodnoty do +-0,10 (povolených je +-2,8). Za mňa odporúčam 😉👌

  • @Dodanek1893
    @Dodanek18934 жыл бұрын

    Mámy Golf IV s motorem 1.4 16V 55 kw s nájezdem 200 000 km hrozně klepal. Od doby, co jí tam tankuji Vervu 100 a přidávám aditiva VIF jde motor jak novej!

  • @pejgrio1809

    @pejgrio1809

    4 жыл бұрын

    To jsem na to zvědav. Dneska jsem poprvé dal před tankováním dvě odměrky do Fabie I taky s 1.4 16V 55kW, protože poslední dobou začal na volnoběh trochu "brblat".

  • @martinrepic7328

    @martinrepic7328

    4 жыл бұрын

    Verva 100 oktan ti znizil vykon a vif ti mozno trocha precistil ciastocne nejake veci inac ked to nedas mechanicky tak karbon tam bude,inac ked das prilis agresivnu formu cistenia karbon sa dost uvolni a je este vacsie zlo,treba sa pytat

  • @RGPinger

    @RGPinger

    2 жыл бұрын

    @@pejgrio1809 a po dvoch rokoch ako?

  • @pejgrio1809

    @pejgrio1809

    Жыл бұрын

    @@RGPinger Volnoběh je teď ok, ale v té době mi během dvou měsíců odešly komplet dvě cívky, takže to asi bylo tím. Momentálně jezdím s 1.4 74kW BBZ a celkově je ten chod mnohem kultivovanější (i na N95, přestože je doporučen N98 pro dobrý zátah), ale VIF tam leju pro jistotu taky.

  • @TheSamanTK

    @TheSamanTK

    Жыл бұрын

    ...ale jenom jako :-D

  • @firstMexican
    @firstMexican4 жыл бұрын

    A co sací ventily u přímovstřiku, mají aditiva nějaký vliv?

  • @lacike767

    @lacike767

    4 жыл бұрын

    Ťažko povedať, ale na palivovú sústavu, vstrekovače určite vplyv majú...

  • @KorbenDalasCZ

    @KorbenDalasCZ

    4 жыл бұрын

    teoreticky by měli být o trochu čistější, pokud aditivum krom omývání vstřiku zlepšuje spalování a diky tomu se vytváří mín karbonu tak jsou "čistější" výfukové plyny, dneska už neni motor bez EGR takže tyhle "čistější" výfukové plyny když se pak vrací přes EGR do sání a se vzduchem jdou přes sací ventily tak by je měli mín zanášet než standardní plyny vznikající bez aditiv. To je asi tak jedinej vliv který to muže mít na sací ventily, jinak to bude mít vliv minmální. a teoreticky spodní část sacího ventilu , tedy ta co je ve spalovacím prostoru válce by mohla být částečně omyta areosolem paliva při vstříku do válce tim by se mohl povrch ventilu vyčistit.

  • @lacike767

    @lacike767

    4 жыл бұрын

    @@KorbenDalasCZ súhlasím...

  • @bagetka9711

    @bagetka9711

    4 жыл бұрын

    Nemají. A proto se o nich v této reklamě raději nezmiňují.

  • @truecamvidea5881

    @truecamvidea5881

    2 ай бұрын

    Jen malý, a to pronikáním Vifu do oleje. Ano, čtete správně. Hlavní příčinou karbonování sacího traktu je odvětrávání klikové skříně (zcela nevhodně) do sání pod vzduchový filtr, dále EGR, dnes spíše za filtrem DPF (u dieselových motorů), nebo "vnitřní" EGR.

  • @jozefkrpaty4787
    @jozefkrpaty47874 жыл бұрын

    Dobrý deň, je možné prezradiť od akého výrobcu ste používali 100-oktanový benzin? Pýtam sa, lebo vačšina výrobcov (Benzina, MOL, Shell, OMV) uvádza, že ich 100-oktanové benzíny su už aditivované a nie je potrebné doplňať ďalšie aditiva. Ďakujem Vám za odpoveď.

  • @lacike767

    @lacike767

    4 жыл бұрын

    Áno, mali by byť aditivované...ale keď sa dodatočne ešte pridá, nemalo by to uškodiť...

  • @simonbrtko7610

    @simonbrtko7610

    Жыл бұрын

    @@lacike767 práve naopak, veľa aditiv nie je dobre, bijú sa medzi sebou a auto potom nemá výkon.

  • @lacike767

    @lacike767

    Жыл бұрын

    @@simonbrtko7610 prémiové palivo je už aditivované, ale niekto si ho ešte dodatočne aditivuje a vraj to nie je na škodu. Aj VIF píše že predávkovanie nemá negatívny účinok...

  • @simonbrtko7610

    @simonbrtko7610

    Жыл бұрын

    @@lacike767 každý výrobca aditiv neodporúča kombinovať s inými aditivami. Vif píše o predavkovani VIFom, nie predavkonavani viac druhmi aditiv. Ja vždy tankujem buď čistú prémiovu naftu alebo naftu s aditivom.

  • @lacike767

    @lacike767

    Жыл бұрын

    @@simonbrtko7610 používaš VIF ? Len teraz čo je lepšie, prémiová alebo obyčajná + VIF alebo niečo iné ako VIF ?

  • @Jurawood
    @Jurawood3 жыл бұрын

    OK, takže prvních pár vět: Při použití paliva bez vif dojde po 48 hodinách k změně směšovacího poměru z 14,7: 1 na 10,5:1. To jako myslíte vážně? To se používá na start a běh studeného motoru. Můžete mi prosím vysvětlit proč miliardy aut vůbec nemají adaptační tabulku s rozsahem +40%? Na tuto hodnotu se nelze dostat ani za 400.000 km, natož za 2 dny provozu nového motoru. Ostatně třeba moje ecu už hodnotu +25% označí v adaptační tabulce červeně a poté se již rozsvítí MIL. Navíc by se vámi uváděný přídavek paliva nesměl zapálit!! protože ECU by v režimu CL toto poznala a udělala zase zápornou korekci. Ale musel by se nasát, nezapálit a ztratit bez chemické přeměny. Zož je zázrak. Prostě nesmysl. Naopak zanesením dojde prostě k zhoršení plnění, což nikdo nepozná protože 99,8% lidí si myslí, že nejnižší spotřeby dosáhne při lechtání plynu. Což je nevyvrátitelný mýtus. Naopak zanesení ventilu SNÍŽÍ dobu vstřku!!! Kdo vám tyhle bludy napsal? Takže jediné co jste měli řici, že o procento klesne maximální výkon motoru. Nic víc, nic míň. Dávám dislike za totální kravinu. Přesto aditiva VIF uznávám.

  • @truecamvidea5881

    @truecamvidea5881

    2 ай бұрын

    Video jsem si schválně pustil několikrát, ale vámi uváděná čísla jsem tam nezaslechl/neviděl. Nejde o "nový motor", v tomto testu se používají nové, ale zaběhnuté vstřikovače, před testem vyčištěné. Na zbytek komentáře asi nemá cenu reagovat. Ano, určitě lze dosáhnout nejlepší spotřeby plným sešlápnutím pedálu akcelerátoru a provozem ideálně v omezovači otáček. Víte, on ten akcelerátor (zrychlovač) má za úkol "akcelerovat" (zrychlovat). Jestliže není třeba akcelerovat, "lechtání plynu" se děje právě za účelem přetlačení odporových sil - valivý odpor součástí a pneumatik, tření karoserie.

  • @jakubleschtina7734
    @jakubleschtina77343 жыл бұрын

    u me VIF nefungoval. Bmw 335i e92. najeto 81tis km. Od zacatku provozu tankuju OMV 100 a 80% doby provozu Vervu 100, navic pridavam VIF. Po sundani sani byly ventily naprosto zanese a bylo nutny mechanicky odstraneni karbonu.

  • @jakubleschtina7734

    @jakubleschtina7734

    2 жыл бұрын

    @taktrochuhovado samozrejme ze to vytacim do 7tis.

  • 4 жыл бұрын

    dobrý den, mám tooytu yaris.. 1.0 vyplatí se mi na MOL tankovat spíše 95 nebo 100 oktan? ... Přijde mi, že to více táhne, ale je možné že je to pouze "marketing"... oboje má aditiva, takže 95 by mohla stačit? Posledních 10 000 km tankuji pouze 100 oktan..

  • @daynight1921

    @daynight1921

    4 жыл бұрын

    Do 1.0l nema absolutne zaiden vyznam tankovat 100oct. skor spalis tesnenie a ventily, tento motor na take cislo nieje vobec stavane, to ze si myslis, je len v tvojej hlave, ale realne nepoznatelne...

  • 4 жыл бұрын

    @@daynight1921 a odkud to bereš ? Jsi mechanik nebo jak? Není to v hlavě.. měřil jsem rozdily.. a proč bych měl něco spálit??

  • @marekdubravsky3702

    @marekdubravsky3702

    4 жыл бұрын

    Do takého motoru sa to neoplatí. Oktánové číslo určuje antidetonačnú schopnosť benzínu, v skratke povedané ak máte motor s vysokým kompresným pomerom tak musíte tankovať viacoktánový benzín aby sa zmes nezapalovala pred tým ako preskočí iskra. Pri 1.0 motore nieje čo riešiť to vysoký kompresný pomer nemá a ešte k tomu je to priamy vstrek čiže tam je to riešené iným spôsobom aby nevznikali predzápaly.

  • 4 жыл бұрын

    @@marekdubravsky3702 dobře děkuji za vysvětlení... Po 10 000 km plánuji udělat test s 95 oktanovým... Tak uvidím jak se změní čísla. A jak byste si vysvětloval že mi spotřeba klesla a zdá se mi i že motor lépe jede??..

  • @motocyklovjan

    @motocyklovjan

    4 жыл бұрын

    Ja do jednickove Fabie 1.2 HTP 47kw se uz snazim lit jenom 100 oktan. Motor vcetne palivove soustavy by mel snad i o neco dele vydrzet. U slabych motoru to skutecne neni jen pocit, ze to trosku lip jede. U nasi Fabky jsem zaznamenal i klidnejsi chod motoru. Kdyz manzelka nacerpa obyc 95, je rozdil hned poznat aniz by me to sama rekla. Mame i novou Hondu HR-V a tam mezi 95 a 100 oktan nejde nic poznat. Ostatne od ledna konci benzin E5 a nastupuje E10 s vyssi slozkou bios*acek coz bude rakovina pro starsi motorizace. Majitele si budou muset budto kupovat 100 oktan ci si sami lit k 95 benzinu aditivum do nadrze.

  • @lacike767
    @lacike7674 жыл бұрын

    K čomu vlastne presne slúži ten spomínaný detonačný senzor, alebo snímač klepania ?

  • @VaNoS84

    @VaNoS84

    4 жыл бұрын

    Snímač detonačného spaľovania slúži na správne nastavenie predstihu, to znamená správne odpálenie zmesy v správny čas. 100 oktánový benzín vybuchuje pri väčšej teplote a teda neskoršie s väčšou energiou oproti 95 oktánovému a preto tento snímač "počúva" ako motor odpaľuje a upravuje čas zapálenia.

  • @lacike767

    @lacike767

    4 жыл бұрын

    @@VaNoS84 a snímač klepania ?

  • @YzeroY1

    @YzeroY1

    4 жыл бұрын

    @@lacike767 Detonační sensor a snímač klepání je to stejné. Jen si dovolím poupravit odpověď Borise. 100 oktanový benzín má vyšší odolnost proti samozápalům než 95 oktan. Řídící jednotka pomocí čidla klepání neustálé posouvá předstih až do doby než začne motor klepat ( samozápal) a udržuje hodnotu těsně u prahové hodnoty klepání, což zaručí vyšší výkon a nižší emise. Zároveň toto čidlo chrání motor před zničením při vzniku klepání například kvůli karbonovým usazeninám, řídící jednotka pomocí něj posouvá zápal až do hodnoty kdy odpojí vstřik a zapíše chybu motoru / nouzový režim.

  • @lacike767

    @lacike767

    4 жыл бұрын

    @@YzeroY1 dá sa teda povedať, že tieto snímače majú všetky motory riadené riadiacími jednotkami (ECU) s elektronickým vstrekovaním ? Alebo to nemusí byť pravidlo ?

  • @mr.superstar7919

    @mr.superstar7919

    3 жыл бұрын

    @@lacike767 Nemusí to byť pravidlo

  • @davidostrava982
    @davidostrava9824 жыл бұрын

    Prosím vás,vysvětlí mi někdo,proč údajně vyčištěné vstřikovače aditivem jsou oškrábané jako od ocelového kartáče,nebo něčeho podobného? Čas 2:42

  • @RGPinger

    @RGPinger

    Жыл бұрын

    nie. Veď tam vidíš popis... To sú vstrekovače na začiatku testu, asi ich používajú opakovane, preto ich čistia + nejaký čas sa nechávajú zabehnúť a asi ich potom čistia pred samotným testovaním. Vstrekovače po teste sú v čase 2:50. V 2:57 vidíš rozdiel po zanesení (fáza dirty-up) a po vyčistení (po clean-up)..

  • @robajzrobajzovity8474

    @robajzrobajzovity8474

    Жыл бұрын

    Seskrabou karbon aby ho zvazili.

  • @truecamvidea5881

    @truecamvidea5881

    2 ай бұрын

    @@RGPinger Používají před každým dirty-up, clean-up testem nové vstřikovače, ale vstřikovače jsou předtím 4 hodiny zabíhány a pak vyčištěny do stavu nového kusu, viz další video na kanále.

  • @mptraxx5317
    @mptraxx53178 ай бұрын

    Takže VIF by bolo vhodne pridávať aj do 100 oktanového benzínu?? Hm doteraz som to mal tak že len do 95 oktan. A do 100 nebolo potreba.

  • @truecamvidea5881

    @truecamvidea5881

    2 ай бұрын

    Oktanové číslo nijak nesouvisí s čistícími schopnostmi paliva. To je/byla jen obecná víra.

  • @mptraxx5317

    @mptraxx5317

    2 ай бұрын

    @@truecamvidea5881 Nemam na myslislen oktan čislo.... Ale že v 100ke je viac aditív. Bežne mechanici odprúčaju 100ku ak je nejaky problem s autom (slabší ťah atd)..

  • @josefkaspar5582
    @josefkaspar55823 жыл бұрын

    Dobrý den, má cenu používat VIF Super Benzin Aditiv na Octavii z roku 98? Tedy spíš, poradí si s tím motor? Před dvěma lety jsem VIF používal a zhruba po vypotřebování půl plechovky jsem měl problém s motorem. Na vlastní oči jsem viděl palivový filtr ze kterého postupně odkapávaly žmolky hnusu. Od té doby jsem VIF nepoužil, ale je pravdou že nevím přesně co se mohlo dít. Dokáže mi na základě těchto informací někdo situaci objasnit? Jen dodám, že jde o motor AKL 1,6 (74kw). Díky za rady.

  • @amalchar87

    @amalchar87

    3 жыл бұрын

    Myslím si, že u tak starého motoru to není dobré. Ty usazeniny vytěsní vůle, když se to vyčistí, udělá to neplechu.

  • @mr.superstar7919

    @mr.superstar7919

    3 жыл бұрын

    Nestálo to auto dlho bez jazdenia?

  • @lacike767
    @lacike7674 жыл бұрын

    Z testu vyplíva, že treba aditivovat aj 100vku, aby sa dostavilo čistenie...

  • @renetnk

    @renetnk

    4 жыл бұрын

    Z testu vyplýva, že placebo "Dám tam 100vku, to mi prečistí motor" je hlúposť :D

  • @lacike767

    @lacike767

    4 жыл бұрын

    @@renetnk veď to som písal...

  • @martinrepic7328

    @martinrepic7328

    4 жыл бұрын

    A ubudne este vykon pokial nemate vysoky kompresny pomer

  • @ludekrutka5371

    @ludekrutka5371

    3 жыл бұрын

    @@martinrepic7328 ...výkon neubyde, ale nijak výrazně nestoupne, když pro využití jeho vlastnosti, která je dána jeho oktan. číslem - schopnost zamezit klepání při zvýšené kompresi - nejsou dány podmínky !

  • @martinbrutenic5924
    @martinbrutenic5924 Жыл бұрын

    Dobry den,je tu niekto kompetentny od VIF a vie mi povedat preco VIF benzin aditiv po roku dvoch skladovania v zablombovanom baleni zčerná?nepacilo sa mi to ale predsa som to nalial do nadrze a auto zacalo od toho mementu trhat co to ma byt?nikde sa nic neviem docitat aditiva davam dlhodobo vzdy pri tankovani ale taketo cierne aditivum som este nevidel,,nerobte to nemente farbu aditiv na modre tmavohnede svetlohnede zakaznik nevie identifikovat potom vadu aditiva

  • @sejtko71
    @sejtko714 жыл бұрын

    Tož dobré pokus... Reklama jako hrom !!!

  • @sejtko71

    @sejtko71

    4 жыл бұрын

    @Tomáš Branda 🤢

  • @maxasus1

    @maxasus1

    3 жыл бұрын

    Mam Yarise z roku 2002 a jezdim jen na 100 okanovou Vervu.Na Vervu mam najeto 70.tis.km.Olej menim po 8 tis.km a auto slape jako zamlada. A kdyz budes jezdit par tisic km jen na Vervu a pak das 95 rozdil poznas. Na Vervu je motor klidnejsi a auto jde lip za plynem.Mam odzkousene snad vsechny 100 oktanove benziny a na Vervu to jezdi nejlip.

  • @chimobudwaiser
    @chimobudwaiser4 жыл бұрын

    Mám aj Honda Civic 1996, tankujem väčšinou v Tesco, mám ho 17 rokov, má najazdené 350000 km, načo tam mám liať aditívum? Auto má pomaly nulovú hodnotu, keby bolo nové, tak znova načo to tam mám liať, keď motor slúži bez údržby, nerátam olej, až do nulovej hodnoty auta?

  • @delf2112
    @delf21123 жыл бұрын

    Zdravím všechny Motorářské nadšence, i ty, kteří prostě chtějí mít všechno jen "V cajku" - nejsem naprostý odborník, ale ve videu se mluví o zanášení SACÍCH ventilů - není to trošičku blbost?! Těmito ventily přichází do spalovacího prostoru pouze čistý vzduch, nebo směs vzduchu a paliva. Pouze VÝFUKOVÝMI ventily se dostává ven ze spalovacího prostoru "bordel", který způsobuje úsady a zanášení - KARBONIZACI. Pokud se tedy nejedná o důsledek toho všemi rozumnými nenáviděného EGR, pak tomu asi nerozumím.

  • @izerosk

    @izerosk

    3 жыл бұрын

    Áno, zanášajú ich EGR.

  • @HeWhoDoesntKnock

    @HeWhoDoesntKnock

    3 жыл бұрын

    okrem vzduchu a paliva sa do sania dostava aj aj odvetravanie klukovky v ktorom su olejove vypary a tie tiez zanasaju a pri teplotach sa zapekaju aj na sacich ventiloch

  • @ludekrutka5371

    @ludekrutka5371

    5 ай бұрын

    ....na výfuk. ventilech se event. úsady spálí automaticky vlivem vys. teplot a tak tam narůst nemohou (pokud se nejedná již o motor s vysokou spotřebou oleje) , sací ventily se výrazně chladí čerstvou směsí nebo čistým vzduchem u přímovstřiku a pak dochází k nárůstu usazenin bez výše uvedeného efektu spálení zmiňovaných úsad !

  • @toniktonda2811
    @toniktonda28114 жыл бұрын

    Hoax

Келесі