What hurts more. Electric car or microwave?

Well, you'll be surprised.
I measured:
ELECTRIC field
A magnetic field
FIELD POWER intensity
My meter's cheaper brother - Earlier model - allegro.pl/oferta/miernik-emf...
----------
The allowable electric field may vary depending on the context and standards governing a particular situation. Below are some examples of acceptable electric fields in different environments:
In workplaces such as offices, industrial manufacturing facilities or laboratories, the permissible electric field may range from a few tens to several hundred volts per meter (V/m), depending on the specific occupational health and safety regulation.
For public residential and commercial areas, there are usually regulations that specify an allowable electric field of about 5 V/m for general areas and about 10 V/m for long-term occupancy.
Near high voltage, such as power lines, regulations typically set electric field limits of 5 kV/m or less to ensure the safety of people in their vicinity.
----------
The allowable magnetic field depends on the context and the specific application. There are different guidelines and standards for acceptable levels of magnetic fields in different environments such as workplaces, homes, public areas, etc.
The unit in which the magnetic field is measured is the tesla (T). However, for microscale measurements, the unit microtesla (µT) is often used.
Permissible levels of magnetic fields vary depending on the standards and regulations in force in a given country. For example, in some countries, the permissible levels of magnetic fields in the workplace may be 2 µT (at 50 Hz) or 200 µT (at 60 Hz).
In the case of exposure to magnetic fields in the home environment, many countries adopt guidelines that indicate permissible levels of magnetic fields ranging from a few to several tens of microteslas, depending on the frequency.
----------
Permissible field strength (EMF) expressed in mW/m² (milliwatt per square meter) depends on the context and regulations in your country or industry. Field strength limits are usually set to protect human health and safety from overexposure to electromagnetic fields.
For common emission sources such as electronic devices, mobile networks, Wi-Fi, etc., there are usually standards for acceptable field strength levels. In the European Union, for the general environment, field strength guidelines for frequencies from 100 kHz to 300 GHz (including the radio frequency range) have been established by the International Commission on Non-Ionizing Radiation Protection (ICNIRP).
For example, for frequencies from 100 kHz to 10 GHz, for the general environment, the 2020 ICNIRP guidelines indicate permissible field strength levels from 41 mW/m² to 61 mW/m², depending on the frequency.
---------------------------------
/ @testtv
• ERICKHILL EMF Meter ER...
I invite you to my PATRONITE - patronite.pl/PaneleFotowoltai...
******************************************************* **************************
I invite you to the group on FACEBOOK - / fotowoltaikaopinie
If you want to contact me: e-mail: bmo@bmo.pl
******************************************************* **************************
@Photovoltaic panels
#photovoltaics
#photovoltaic panels

Пікірлер: 73

  • @graywolf468
    @graywolf46811 ай бұрын

    Fajnie miec elektryka.Mozna poznac wielu ludzi podczas ladowania.Powinni montowac,tam wiaty,stoliki,lezaki,albo zima koksowniki.

  • @PaneleFotowoltaiczne

    @PaneleFotowoltaiczne

    11 ай бұрын

    Prawda, przez 90 minut, przewinęło się sporo osób. Byli krótko, bo po 15 minut ale każdy z nich był bardzo ciekawą osobą. Jak to pionierzy nowej technologii. Myślę, że w 1905 roku na stacji paliw, też można było spotkać same bardzo ciekawe osoby.

  • @ekologwroclaw

    @ekologwroclaw

    11 ай бұрын

    Może się odrodzi czytelnictwo :)

  • @ekologwroclaw

    @ekologwroclaw

    11 ай бұрын

    @@PaneleFotowoltaiczne To dowodzi jak wiele osób dotknęła nerwica ze tylko 15 minut wytrzymują. Bardzo radosny test auta EV robił ostatnio MrAkumulator. Prawie posiwiał więc dobrze, że jedni testują aby oszczędzić zdrowie innym :) Nie wiem dlaczego ostatnio w ładowarkach u mnie nie widzę żadnych aut.Pomijając jakieś auto Inposta, które kilka razy widziałem, bo chyba ładuje się prawie codzienne, to tak naprawdę na Orlenie i przy marketach widziałem w ciągu 2 lat tylko dwa auta sprawdzając te miejsca ok 50 razy. Trudno mi się odnieść czy ceny ładowania były zaporowe czy jeszcze było mało aut. Sprawdzę jak to jest teraz

  • @damianprzyszlak5834

    @damianprzyszlak5834

    5 ай бұрын

    ​@@ekologwroclaw i jak jest teraz?

  • @koniont

    @koniont

    4 ай бұрын

    @@ekologwroclaw w 15 minut Polestar 2 ładuje się na szybkiej ładowarce od 10% do 70% czyli jakieś 280km zasięgu. Więcej nie trzeba :)

  • @delta110a
    @delta110a Жыл бұрын

    Przede wszystkim nie mylmy zasady działania poszczególnych urządzeń : mikrofalówka (4kV + częstotliwość pracy magnetronu ok. 2.45GHz) Sam moduł zasilania to duży elektromagnes (trafo) lub inwerter (generator) - jest to niejako urządzenie emitujące falę radiową RF a nie strikte elektro-magnetyczną jak to się ma w silniku elektrycznym. Ważnym współczynnikiem szkodliwości jest częstotliwość, nateżenie i .... odległość . Nie udało mi się znaleźć zakresu częstotliwości pracy tego urządzenia tylko zakresy pomiarowe (wynikowe) RF, EF, MF ale "zero" info na temat częstotliwości. Przy pomiarach natężenia pola EMF, w urządzeniach nadawczych, stosowało się (i nadal stosuje) mierniki z obwodami rezonansowymi na daną częstotliwość aby nie zafałszować wyniku. W przypadku pomiaru miernikiem uniwersalnym, bez wyboru zakresu częstotliwości, to jak próba wylosowania 6 w totka. Taki miernik zbiera wszystko z otoczenia - w pomiarze tej mikrofali mogą być zawarte zakłócenia EMF np z ładowarki do telefonu, włączonego oświetlenia LED itd. O ile temat pomiaru natężenia EMF jest wart uwagi, to samo przeprowadzenie pomiarów może być (i pewnie jest) obarczone błędami metrologicznymi. Pole EM generowane przez auto będzie się zmieniało w zależności od sytuacji na drodze - np duże metalowe przeszkody/ogrodzenie będą absorbowały pole EM w jakimś stopniu. Pomiar zmian natężenia pola EM w aucie elektrycznym/hybrydzie w/g mnie powinien odbyć się w kontrolowanych/niezmiennych warunkach na hamowni (miernik nie powinien znajdować się w ręku) a nie w terenie. To tylko takie małe przemyślenia i jeżeli sie myle to proszę o korektę.

  • @KM-xo7py

    @KM-xo7py

    11 ай бұрын

    Dodam tylko od siebie, ze producent samochodu Toyota Prius deklarowal kiedys, ze pole elektromagnetyczne w jego samochodach jest bezpieczne, poniewaz nie przekracza 2000 nT a Autor mierzy 0,5 nT. Producent miernika nie podaje w jakim zakresie czestotliwosci dokonywane sa pomiary ale w niemieckiej instrukcji jest napisane, zu uzadzenie nadaje sie do pomiarow przy czestotliwosciach uzywanzch przez urzadzenia domowe, wiec prawdopodobnie dotyczy to +/- 50Hz. Wydaje mi sie, ze pomiar falownika instalacji PV rowniez jest niepoprawny. Kiedy pozyczylem miernik firmy Gigaherz solutions 3840B, ktory mierzy w zakresie 5Hz - 100kHz i w hybrydzie mojego kolegi wskazania byly grubo powyzej 1000 nT. Dla potwierzenia tego co mowie prosze zainteresowac sie pozycja "Stress durch Strom und Strahlung" Pana Wolfganga Maess, ktory zmierzyl pole elektromagnetyczne na siedzeniu kierowcy Toyoty Prius, kttore wachalo sie w granicach 1000 - 40000nT. W publikacji rowniez podane jest, ze pole EM dla kuchenek mikrofalowych dochodzi do 2500nT. Prosze samemu wyciagnac wnioski i nie odbierac tego jako atak, szanuje autora za pozostale filmy o PV ale te o pomiarach wprowadzaja w blad. Pozdrawiam

  • @robsson7516

    @robsson7516

    11 ай бұрын

    Bardzo dobry komentarz,dodam tylko od siebie, że porządny miernik do pomiaru pola elektromagnetycznego kosztuje dużo pieniędzy i mierzy to poke w różnych zakresach częstotliwości. Ogólnie temat wpływu pola elektromagnetycznego na człowieka to temat rzeka sam doświadczyłem wielokrotnie wpływu takiego pola że względu na wcześniej wykonywaną pracę. Dziś są takie czasy, że ludzie, którzy naprawdę mają wiedzę w danym temacie, są zagłuszani przez takich medialnych celebrytów . Jeszcze raz dzięki za twój komentarz.

  • @ekologwroclaw

    @ekologwroclaw

    11 ай бұрын

    @@robsson7516 ja użyłem kiedyś popularnego miernika czyli organizmu ludzkiego albowiem znałem człowieka który umarł na białaczkę po zakończeniu słuzby wojsku an radarach. Gdy mnie chcieli do takiej jednostki przenieść to powiedziałem, że nie będzie na to mojej zgody.lekarz wojskowy odpowiedział, że pierwsze słyszy o niekorzystnym wpływie pol elektromagnetycznych na organizm :) na to ja odpowiedziałem, że wystarczy że ja słyszałem a sporo wiem bo sam eksperymentują z promieniowaniem dużej mocy a matka powiedział że mogę do domu nie wracać jak się zgodzę. Kiedyś przeprowadzałem wiele rozmów w ludźmi którzy byli przekonani, że gdy odłożyli komórki to sie in samopoczucie poprawiło. trudno sie odniesć na ile to efekt psychologiczny a na ile fizjologiczny ale zastanawiało mnie, ze tak dużo osób ma podobne odczucia a jeśli się czują lepiej to nawet jeśli to głównie psychologia to i tak udowodnili że można swoje zdrowie poprawić. Czasem muszą minąć dziesięciolecia zanim wypracuje się metody badawcze. Na tym filmie wyładowania przy pomiarach kuchenki to żart czy też matryca tak się zachowuje?

  • @delta110a

    @delta110a

    11 ай бұрын

    @@robsson7516 Jak napisałem, temat warty uwagi ale został obarczony błędami metrologicznymi. Nie twierdzę i nie zamierzam dyskredytować wiedzy i doświadczenia autora filmu jednakże do takich pomiarów trzeba podejść nieco inaczej i z innym sprzętem. Zakładam, że na pomiarze mikrofali miernik "złapał" pole magnetyczne obciążonego trafo(+ jeszcze coś) a nie samego RF 2.45G. Pomiary płyty indukcyjnej , jakiegoś nadajnika RF (krótkofalarskiego na np 80/60/40m) miałby sens ale ... też tylko do prezentacji , że takie pole istnieje - jego wpływu już nie, a o wpływie RF (pola EM) na człowieka mogę napisać krótkie zdanie - 5W mocy na 5MHz - 3m od anteny i .... ból głowy po 20-30 min pracy z nadajnikiem (podczas testów) w interwałach TX-15s, RX-15s

  • @robsson7516

    @robsson7516

    11 ай бұрын

    @@delta110a Zgrzewarka punktowa o mocy 100 Kw i częstotliwości pracy 1000 Hz Impuls zgrzewania trwający 0,4 s i po 2 miesiącach rozchorowałem się.Budowa prototypów BMW. Rok czasu dochodziłem do zdrowia.

  • @PL-nr4xl
    @PL-nr4xl Жыл бұрын

    Jedno spostrzeżenie, w samochodzie czujnik był w pionie (celował w dach nie w komorę silnika) w domu był w poziomie w kierunku mikrofali, czy indukcji. Zdrowia

  • @wsfwefwefwefwefwef7841

    @wsfwefwefwefwefwef7841

    Жыл бұрын

    Do przewodu do ładowarki 5:08 przykłada równolegle :D kto tak ustawia jakikolwiek czujnik? Ustawka jak nic. Życzę temu panu żeby mierzył prędkość na naszych drogach. 7:38 tutaj dokładnie wie jak działa ten miernik bo układa wyświetlacz poziomo gdzie trudniej mu sie odczytuje wynik ale kładzie go poziomo.

  • @xubalibre
    @xubalibre Жыл бұрын

    W sumie to nie wiadomo co Pan mierzy. Raz jest to EMF, innym razem EF, innym też RF. Pomiar w samochodzie jest niemiarodajny ze względu na zmieniające się warunki zewnętrzne. Poza tym czy miernik, którym Pan dysponuje mierzy w 3 osiach (X, Y, Z)? Jeszcze raz dla ścisłości: RF (fale radiowe) mierzymy w mW/m2 dla gęstości mocy a nie siły sygnału, EMF (pole elektromagnetyczne) mierzymy w mikroteslach lub miligausach, EF (pole elektryczne) mierzymy w V/m. W Pana filmie wszystko jest wymieszane. O bezpieczeństwie kuchni indukcyjnych już nie wspomnę, bo zakłócenia w filmie nasuwają refleksje. Samo ustalanie norm bezpieczeństwa jest bardzo dyskusyjne, np. podniesienie norm RF w Polsce w 2020r 100-krotnie! W czyim interesie? Już sam fakt różnych poziomów norm promieniowania w różnych krajach dalej do myślenia o ich rzetelności.

  • @marcinmotylinski1796

    @marcinmotylinski1796

    Жыл бұрын

    No dobrze, ale jakie właściwie skutki daje narażenie człowieka na pole magnetyczne rzędu mT czy pole elektryczne kilkudziesięciu V/m? Pomijając ekstremalne przypadki jak operatorzy starszych radarów wojskowych czy maszyniści w lokomotywach elektrycznych, nie znam przypadku aby ktoś udowodnił szkodliwość przebywania w takich warunkach. Mikrofalówki, płyty indukcyjne czy telefony komórkowe są uznawane za bezpieczne mimo że emitują pola kilka rzędów większe niż tło.

  • @xubalibre

    @xubalibre

    Жыл бұрын

    @@marcinmotylinski1796 otóż to. Właśnie nie wiadomo dokładnie jakie skutki to ze sobą niesie, bo badania w tej dziedzinie albo nie są precyzyjne, albo służą konkretnym interesom. Podważam stwierdzenie autora filmu, że po dokonanych pomiarach widać, że wszystko jest bezpieczne. Natomiast biorąc pod uwagę fakt, że organizm ludzki jest niezwykle złożonym i subtelnym reaktorem bio-elektryczno-chemicznym samo przez się logiczne jest, że jakiś (większy lub mniejszy) wpływ istnieje. Badania na myszach laboratoryjnych lub symulancie ludzkiej tkanki nijak odzwierciedlają złożone zależności. Trzeba również pamiętać o tym, ze nigdy w historii ludzkość nie była tak gwałtownie narażona na działanie nieustających i wszechobecnych emisji RF nakładających się z EMF i EF. Dzisiaj mamy pokolenie dzieci 2-3 latków bawiącymi się smartfonami. Chodzi o to, że tak naprawdę nikt nie wie jaki wpływ wywiera na człowieka obecny elektrosmog, którego wcześniej w historii ludzkości nie było, a formułowanie wniosków że wszystko jest bezpieczne uważam za zbyt lekkomyślne. Pozdrawiam!

  • @polskityton6062
    @polskityton6062Ай бұрын

    świetny materiał, szacunek dla Pana, pozdrawiam serdecznie

  • @michalprzybylski2460
    @michalprzybylski246011 ай бұрын

    Super film, dlugo już myślałem o tym jakie promieniowanie jest w ztych urządzeń. Bardzo proszę o test promieniowania płyty ceramicznej, może jeszcze u kogoś w domu Pan znajdzie 😀

  • @grzegorzpaprocki6169
    @grzegorzpaprocki616911 ай бұрын

    Ciekawe pomiary, ale przy pracującej mikrofali zastanawia mnie jakby pomiar wyglądał przy działającym telefonie komórkowym. Z antenka (nokia 5110 np.) i bez ( telefony obecne) . Tak w nawiązaniu do sieci 5G. Odważy się Pan na taki pomiar? Pozdrawiam

  • @biuroiprom

    @biuroiprom

    11 ай бұрын

    obojętnie jaki telefon ponieważ najlepiej sprawdzić to najbardziej popularne. Również przyłączam się do prośby autora pytania.

  • @martingorbush2944
    @martingorbush294411 ай бұрын

    7:47 Miałbym prośbę do autora. Czy ten test z kuchenką indukcyjną można by powtórzyć, ale po postawieniu garnka na mniejsze pole? Ten namalowany okrąg powinien być w całości zasłonięty przez dno. Bo generalnie to mnie nieco przeraził wynik tego testu.

  • @martingorbush2944

    @martingorbush2944

    11 ай бұрын

    Może być to nawet jakiś short zatytułowany "Kuchenka indukcyjna vs miernik EMF." ;)

  • @PaneleFotowoltaiczne

    @PaneleFotowoltaiczne

    11 ай бұрын

    Dobrze. Do niedzieli postaram się nagrać taki shorts

  • @marko_z_bogdanca

    @marko_z_bogdanca

    11 ай бұрын

    @@PaneleFotowoltaiczne Pole elektromagnetyczne przy takiej kuchence może spokojnie uszkodzić telefon i inne urządzenia elektroniczne jeśli garnek nie pokrywa oznaczonego miejsca na jego postawienie. I widać to na nagraniu. Telefon ledwo przeżył. To są bardzo duże oddziaływania i muszą takie być aby wywołać efekt grzania stali.

  • @MariuszKuchta-ev3ki
    @MariuszKuchta-ev3ki11 ай бұрын

    Można jeszcze było zrobić pomiar przy pracującym falowniku pv

  • @grzegorzpaprocki6169

    @grzegorzpaprocki6169

    11 ай бұрын

    Taki pomiar był już wykonywany

  • @grzegorzbrzeczyszczykiewic2892
    @grzegorzbrzeczyszczykiewic289211 ай бұрын

    A jak wypadaja telefony komorkowe, bo tym poslugujemy sie na codzien w duzej bliskosci?

  • @ekologwroclaw

    @ekologwroclaw

    11 ай бұрын

    W komórkach jest podawany nawet parametr 'szkodliwości" tzn stopnia nakierowanie promieniowania w stropne głowy. Problemem jest to że pole maleje z kwadratem odległości zatem przykładając nadajnik do ucha czyli głowy, natężenie może być milion czy miliard razy większe niż z odległości jednego metra. Dlatego konstrukcje komórek są takie aby ekranwoać w stronę głowy. Ale tu nie trzeba pomiarowca.Przed laty prowadziłem rozmowy trwające ponad godzinę i dość szybko podnosiła się temeratura twarzy od strony komórki i nie była to kwestia wentylacji. W końcu to 2 waty i o częstotliwości zbliżonej do mikrofalówki czyli takiej która nagrzewa wodę.Wiele osób jest na to wrażliwych i upierają się że źle sie czują jak rozmawiają przez komórkę. W tym celu wymyślono kiedyś słuchawki bluetooth aby komórka była oddalona od głowy. Wiele się mówiło kiedyś o antenach magnetycznych do komórek że niby są korzystniejsze dla człowieka, no ale pole magnetyczne trudniej się ekranuje niż elektryczne. Zresztą ludzie nie odróżniają w promieniowaniu składowej magnetycznej od elektrycznej więc się nie zastanawiają czy są jakieś możliwości ochrony. Natomiast normy dla nadajnika BTS który kiedyś pracował z mocą 30W a anteny były montowane na dachach bloków to wiele mogą powiedzieć gdyż BTS nadają z tą mocą cały czas więc wg mnie to była zbrodnia zakładać to ludziom nad głowami. Gdy sprzedawano mieszkania przy transformatorach w blokach to ich cena rynkowa była niska.W USA czytałem, że gdy linia wysokiego napięcia biegła przez osiedle to tam lokowano tylko czarnych a i tak zalecano odległości 100 m od linii. W Polsce znam osiedla gdzie do okien jest może 30-40 m.Aż z ciekawości pomierzę. Kiedyś będzie się o tym pisać otwarcie. Około 2004 roku zmieniły sie przepisy w Polsce dotyczące anten nadawczych krótkofalowców i wprowadzono ostre normy więc widać, że coś jest na rzeczy ale ograniczano amatorów a nie biznes GSM. Ja się późno zorientowałem, że trzymając rękę blisko mikrofalówki to odczuwam mrowienie oraz włosy na ręku stają dęba.

  • @mariusz2359
    @mariusz23593 ай бұрын

    Ja juz nic nie rozumiem, od kilku dni mam hybryde Toyoty. Za kazdym razem jak jezdze nia conajmniej pol to nawala mnie pozniej glowa. Kurierzy mowia to samo ktorzy jezdza elektrykami. Czy ktos mi wyjasni o co chodzi? Moja corka tez zle sie czula.

  • @pawemaleika4042
    @pawemaleika404211 ай бұрын

    Wydaje mi sie ze test trochę slaby. Ladowarka tesli prąd DC, silnik hybrydowy prąd DC. Proszę zrobic testy: - ladowarka AC 11-22kW - przyłożyć do kabla AC zasilania jakoegos osbiornika - w niedalekiej odległości od transofrmatora 15/0,4kV Pozdrawiam

  • @tade769
    @tade76911 ай бұрын

    Mikrofalówka to to około 2400Mhz (podobna częstotliwość Wi-Fi czy Bluetooth) , a mikrofala to jakoby "klatka Faradaya", włóż smartfona do tej "klatki" i nie będzie żadnego problemu żeby się dodzwonić do Twojej komórki (oczywiście jak masz dzieci uważaj żeby Ci nie włączyły mikrofali) , czyli gdzie niby ta protekcja zabezpieczająca przed nadmiernym promieniowaniem zresztą to już widać z Twoim miernikiem ? 🤥🤔

  • @hooligan_sathree3301
    @hooligan_sathree330111 ай бұрын

    A kto wie jak kiełkują nasiona i co się w tedy dzieje w polu elektromagnetycznym?? ;)

  • @pawecudak.6458
    @pawecudak.645811 ай бұрын

    A ja mierzyłem w elektryku i było 10 razy ponad normę ,pierdolenie takie. Oczywiście jak jeździsz mało do pracy i z powrotem może wpływu nie będzie ale jak przedstawiciel handlowy spędza tam pół dnia to słabo.

  • @tomeq4993

    @tomeq4993

    11 ай бұрын

    A po co te wulgaryzmy? Zrób filmik obejrzymy.

  • @mirosawnowak1577

    @mirosawnowak1577

    5 ай бұрын

    Tez tak myślę

  • @mariusz2359

    @mariusz2359

    3 ай бұрын

    Ja jestem handlowcem na hybrydzie Toyoty, za każdym razem boli mnie głowa....wystarczy pół h, czasem 1 godz i już źle się czuje

  • @biuroiprom
    @biuroiprom11 ай бұрын

    To dla pewności ja bym jeszcze poprosił właśnie telefon komórkowy działające z wideo konferencją oraz router wifi.

  • @PaneleFotowoltaiczne

    @PaneleFotowoltaiczne

    11 ай бұрын

    dobrze

  • @plockgrzegorz

    @plockgrzegorz

    11 ай бұрын

    podlaczam sie

  • @zbyszek9202
    @zbyszek9202Ай бұрын

    mikrofalówka jest bezpieczna jeżeli jaj nikt nie uzywa- to tyle, nie mówiąc o wyjałowionym żarciu z niej wyjętym.

  • @martingorbush2944
    @martingorbush294411 ай бұрын

    5:32 O nie, jedzenie z mikrofalówki jest skażone. ;)

  • @mirosawnowak1577
    @mirosawnowak15775 ай бұрын

    Temat tabu

  • @sawek9500
    @sawek950011 ай бұрын

    A ile tego promieniowania w aucie spalinowym?

  • @PaneleFotowoltaiczne

    @PaneleFotowoltaiczne

    11 ай бұрын

    w drugiej minucie filmu, jechałem na silniku spalinowym.

  • @Verden-rv9iw
    @Verden-rv9iw10 ай бұрын

    hahahaha...... ło panie. Trzeba było wsiąść ten miernik i robić pomiary koło stacji ładowania elektryków podczas ich ładowania :))) To byś pan dopiero zobaczył cuda

  • @PaneleFotowoltaiczne

    @PaneleFotowoltaiczne

    10 ай бұрын

    Robiłem i nie było cudów. Mój film o Tesli.

  • @2luki
    @2luki11 ай бұрын

    Najlepiej założyć czapeczkę, taką z folii aluminiowej. I po sprawie

  • @ekologwroclaw

    @ekologwroclaw

    11 ай бұрын

    Czapeczka ma kształt czaszy czyli zwierciadła skupiającego i ognisko jest w środku mózgu. To niespecjalny pomysł aby odbijać fale od czaszy jak w antenach satelitarnych i skupić na małym punkcie

  • @2luki

    @2luki

    11 ай бұрын

    raczej działa jak klatka faradaya. niektorzy to lepiej niech siedzą w lesie, bez prądu, bez telefonu, bez sensu

  • @krzysztofsoja5301
    @krzysztofsoja530111 ай бұрын

    Doceniam pomysł ale samo porównanie jest kulawe: porównuje Pan samochód/ładowarkę które z natury nie mają generować fal EM z urządzeniami, których zasada działania polega na generowaniu fal EM.

  • @PaneleFotowoltaiczne

    @PaneleFotowoltaiczne

    11 ай бұрын

    W filmie chciałem pokazać, tym co boją się aut elektrycznych, że we własnej kuchni mają silniejsze pola magnetyczne niż w środku samochodu. I to o rząd wielkości.

  • @krzysztofsoja5301

    @krzysztofsoja5301

    11 ай бұрын

    @@PaneleFotowoltaiczne OK. Przekonał mnie Pan :)

  • @ekologwroclaw

    @ekologwroclaw

    11 ай бұрын

    @@PaneleFotowoltaiczne No ale jest inny czas oddziaływania i ludzie nie stoją przy kuchni zatem i odległości są inne. Organizm ludzki jest przystosowany do silnych udarów nawet promieniowania jonizującego ale liczy się dawka a nie siła

  • @dziabi3
    @dziabi311 ай бұрын

    Po tym filmie wszyscy wyrzucą cały sprzęt AGD

  • @maciejwajda7513
    @maciejwajda75137 ай бұрын

    Ok ale ja chce wyniki jadać tesla z tego urządzenia

  • @wielkizderzaczandronow2869
    @wielkizderzaczandronow286911 ай бұрын

    Dla większego obiektywizmu tych porównań należałoby zrobić taki pomiar dla domowych urządzeń indukcyjnych, które z założenia nie są konstruowane do wytwarzania silnego pola EM np. odkurzacz. Niemniej jednak wynik pomiaru dla samochodu nie zaskakuje ani trochę. Samochody elektryczne były i są badane pod kątem emisji EM.

  • @dgcbadania
    @dgcbadania11 ай бұрын

    Super filmik! Ale i tak wolę 1,9TDI

  • @motorvolt
    @motorvolt11 ай бұрын

    Trzeba być mocno odklejonym, żeby sądzić, że producenci aut nie sprawdzali pola elektromagnetycznego przed wypuszczeniem samochodów do masowej produkcji. Jednocześnie dzięki za film, bo podnoszenia świadomości nigdy za wiele .

  • @bartoszbieganowski5679

    @bartoszbieganowski5679

    11 ай бұрын

    Coś mi się wydaje, ze za bardzo producentom wierzysz. Sprawdź ile w roznych gałęziach odszkodowań wypłacono w ostatnich 50 latach bo czegos tam jednak nie sprawdzono.

  • @dd-rh9pt
    @dd-rh9pt11 ай бұрын

    Dziś po Pana szokującym materiale wszyscy w Kraśniku wyrzucają na śmietnik kuchenki mikrofalowe i kuchenne płyty indukcyjne 😉

  • @mirosawnowak1577

    @mirosawnowak1577

    5 ай бұрын

    Rząd Japonii postanowił zutylizować wszystkie kuchenki mikrofalowe w tym kraju przed końcem tego roku. Wszystkim obywatelom i organizacjom, które nie spełniają tego wymogu, grozi kara pozbawienia wolności od 5 do 15 lat, w zależności od wagi przestępstwa.

  • @MegaProize
    @MegaProize Жыл бұрын

    Ja ostatnio się wystawiłem na prawie 1000 Watów o częstotliwości 430 terraherców i strasznie gorąco mi się zrobiło już po dwóch sekundach! Wiesz co zrobiłem? Wyszedłem na Słońce, bo już nie mogłem siedzieć w domu i oglądać kretyńskich filmików o szkodliwości promieniowania z gniazdka.

  • @vepo24
    @vepo24 Жыл бұрын

    Znam takiego goscia co nie pozwolil dziecku spac w jego pokoju bo za duze promieniowanie i dopiero jak przemaluja na czarno to bedzie ok. W 90% jest tez przekonany o plaskiej ziemi, wiec to taki bonus 😂

  • @zbiggistardust6309

    @zbiggistardust6309

    11 ай бұрын

    Ojoj jaki zacofany ten gościu widzisz kolego. Normy promieniowania nie wzięły się z nikąd. Jak jest ok to wszyscy cwaniakują, a potem płacz bo rak

  • @vepo24

    @vepo24

    11 ай бұрын

    @@zbiggistardust6309 normy promieniowania ok. Ale z pomalowaniem pokoju na czarno... 🤯

  • @b.k.2804

    @b.k.2804

    11 ай бұрын

    @@vepo24 To chyba chodziło o farbe ekranująca która jest czarna przez zawartośc grafitu i sproszkowanego metalu :D

  • @vepo24

    @vepo24

    11 ай бұрын

    @@b.k.2804 powiedzialem mu, zeby dziecku uformowal taką aluminiowa czapeczkę i kabelkiem uziemil do kaloryfera. Glowa najwazniejsza 😉