Впоратися з невидимим ворогом. Марк Волінн "Це почалося не з тебе"

Страхи що передалися від предків: як звільнитися від минулого - Марк Волінн.
Наш проєкт ПОТРЕБУЄ фінансової підтримки 💰:
🏦 Український донат-сервіс: my.subsub.cc/subbro/KHMARYNKA
☕ Coffee - www.buymeacoffee.com/KhmarynkaUA
🍩 Patreon - / khmarynkaua
💳 Рахунок IBAN: UA313220010000026005330120337
Марк Волінн - один з провідних світових експертів у дослідженні спадкової сімейної травми, автор популярних бестселерів (зокрема книги "Це почалося не з тебе") та лектор, який проводить заняття в лікарнях, клініках, освітніх центрах та інших установах.
У цьому відео Марк Волінн ділиться своєю історією про особисту боротьбу з невидимими страхами, які передаються з покоління в покоління, так звані спадкові страхи. Відкриваючи завісу своїх найглибших переживань і тривог, Марк розповідає, як він діагностував себе з хронічною формою ретинопатії, що вплинуло на його зір, і як ця подія стала каталізатором для розуміння більш глибоких проблем.
У відео лектор розглядає теми спадковості емоцій, наслідків страхів, які нам передаються нашими предками, і шляхів їх подолання через духовне прозріння та альтернативні методи лікування. Відправившись у подорож на інший кінець світу до Індонезії, Марк зустрічає духовних наставників, які допомагають йому не тільки зберегти зір, але й віднайти мир і розуміння своєї унікальної історії.
Приєднуйтесь до нас, щоб дізнатися, як можна перетворити страх і біль минулих поколінь у силу, що веде до зцілення та самопізнання. Не пропустіть цю історію про трансформацію і те, як зрозуміти та звільнитися від тіней минулого.
#СпадковіСтрахи #ДуховнеЗростання #Трансформація
Наші соціальні мережі:
Facebook: / scienceua1
Telegram: t.me/UA_Science1
Twitter: / ua_science
Дякуємо за озвучку студії RadioSound
www.rspro.studio/
e-mail: audioreklama@gmail.com
Оригінальне відео: • It Didn't Start With Y...
На каналі Хмаринка Science ми намагаємося популяризувати науку, розповідати різні цікаві речі, у тому числі новини, про космос, тварин чи природні явища.

Пікірлер: 103

  • @user-tx4fh3sd5i
    @user-tx4fh3sd5i11 күн бұрын

    Поки прослухала половину, почитала коменти, виникли думки, що якщо ми, українці, успадкували всі страхи предків, то мали б вже померти, але досі живемо? Можливо передаються ж не лише страхи, а і досвід виживання? Еволюційний відбір же має бути? Тому не варто все сприймати однозначно, працювати можна зі своїми страхами, але спиратися треба на досвід свій та предків і намагатися передати нащадкам, я вважаю. До кінця додивлюсь, звичайно, дякую, наводить на роздуми.

  • @maxtrytuz
    @maxtrytuz18 күн бұрын

    Запах і смак жареної бульби мене заспокоює і приводить в рівновагу і це у нашій родині спадкове! Смачного!

  • @master_sergik

    @master_sergik

    12 күн бұрын

    коментар із запахом 🤤

  • @vsvechnikova
    @vsvechnikova13 күн бұрын

    Просто дуже неприємно усвідомлювати що багато поколінь українців травмовані і травма не зупиняється через довбаних "сусідів". Мене завжди більше цікавило не чому це відбувається,а що робити з цим, щоб воно припинилося. Дратує що я наприклад не маю ані можливостей, ані ресурсів щоб сидіти спокійно в ашрамах і шукати відповіді на питання, і навряд такі можливості будуть у моєї дитини. Тому розповідь чувака з привилеями, яких ми зараз не маємо, викликає недовіру.

  • @tash537
    @tash53718 күн бұрын

    Дякую Хмаринці, що знайомить з новинками і різноманітними сучасними дослідженнями, думками, гіпотезами❤️ Дякую, що розширює горизонти, Хмаринка моє відкриття 2024❤❤❤❤❤

  • @AnarchoReptiloidUa
    @AnarchoReptiloidUa3 күн бұрын

    Гарне відео. Коментар на підтримку відео та каналу. 😊😊😊

  • @Tetiana0710
    @Tetiana071058 минут бұрын

    Дякую вам за вашу роботу!❤

  • @Victoria-kp6ny
    @Victoria-kp6nyКүн бұрын

    Лайк каналу!дякую, мене зацікавила ця тема! Зараз це актуальні питання!!!

  • @kikiriki4979
    @kikiriki497916 күн бұрын

    Його книжка допомогла мені зрозуміти, що я роблю перенос маминих емоцій та хвороб на себе. Вчасно зупинилась

  • @alisavanderer2382
    @alisavanderer23826 күн бұрын

    Дякую вам. 🙌 Я просто мала це почути.

  • @sviatoslav_LioN
    @sviatoslav_LioN13 күн бұрын

    Дякую за контент! Маю сумніви що до тематики відео. Деякі моменти у автора спірні і дуже схожі на ловушку мислення, на одне з когнітивних викривлень, коли ми починаємо під ситуацію тут та зараз шукати пояснення та підводити наше минуле, видуваючи якісь факти з нього за закономірне твердження причинно наслідкових подій. Описане більше схоже на те що Ерик Берн називав модель поведінки в книзі "Ігри в які грають люди". Людина в группі передає невербальну інформацію іншим учасникам групи, а також усі в группі особливо якщо мова про дітей, порадують своїм батькам, тож здобувають модель поведінки батьків. І це триває поколіннями.

  • @user-ks5yk1co4g
    @user-ks5yk1co4g13 күн бұрын

    Я опинилась у вимушеній еміграції, і перші півтора року я періодично глохла на одне вухо без медичної причини. Це була психосоматика, бо дуже важко йшло подолання мовного бар'єру. З поступовим вивченням мови це минуло. Я перестала бути "глухою"

  • @chalykkateryna
    @chalykkateryna16 күн бұрын

    Вау, неймовірно! Дуже дякую за переклад: вивчення цих принципів - абсолютний мейнстрім, нас чекає багато відкриттів в цій сфері! Пишаюся, що дотична до дослідження і сцілення факторів і програм в тому числі спадкових, що шкодять життю людей. Сподіваюся, це зможе допомогти багатьом людям❤❤❤❤❤

  • @user-rt4im8us7e
    @user-rt4im8us7e18 күн бұрын

    Дякую Вам за працю та цікаве відео.

  • @UA_Science

    @UA_Science

    18 күн бұрын

    Дякуємо за коментар )

  • @user-rv9kq1ck5t
    @user-rv9kq1ck5t15 күн бұрын

    Дякую ❤ за цікавості!

  • @gfhjkm
    @gfhjkm17 күн бұрын

    Дякую авторам каналу за роботу!

  • @vitalikdobudenb
    @vitalikdobudenb18 күн бұрын

    Чим ефективніше ми проаналізуємо наше минуле тим більше розуміння буде як взаємодіяти в майбутньому Уникаючи чогось ми тільки накопичуємо негативний вплив і відтерміновуємо власні відповіді собі ж

  • @UA_Science

    @UA_Science

    18 күн бұрын

    У цьому однозначно є сенс

  • @user-ek5yn8ec3j
    @user-ek5yn8ec3j17 күн бұрын

    О Боже, Дякую, дякую, дякую. Я думала, я божеволію...

  • @svitlanakirchberger8065
    @svitlanakirchberger806516 күн бұрын

    Уявіть , який страх успадкував наш народ, який століттями фізично знищували ? Скільки травм на генетичному рівні!!!Масовий геноцид!Генні зміни і постійний стрес став передаватися у покоління! Тобто програму компартії " осовєчувуння" українців виконано. Тепер прийшли довершити?

  • @user-ek1nq6me5w
    @user-ek1nq6me5w14 күн бұрын

    Дякую! Я знайшла травму, яка повторюється.

  • @user-ku6sn5nh7w
    @user-ku6sn5nh7w13 күн бұрын

    Почитала коментарі.дивитись відео не буду.я вважаю глядачів Хмаринки доволі обізнаними,освіченими,розумними людьми.

  • @user-kl1td8xs2v

    @user-kl1td8xs2v

    12 күн бұрын

    А чому Ви спираєтесь на чужу думку, навіть розумних людей?

  • @hodovanska
    @hodovanska18 күн бұрын

    Супер! Дуже вчасно для нас, українців.

  • @smugasta
    @smugasta17 күн бұрын

    Цікава теорія але виникає багато питань щодо неї в розрізі української нації. У всіх нас є колективна травма голодомором, репресіями, совком, а тепер ще травма цією війною, яка триває вже більше 10 років. У більшості із родичів - максимум бабусь, дідусь, інші із більш далеких родичів вбиті в 2СВ, заморені голодом, репресіями, розкуркулені, виселені в процесі примусових переселень, коли вони або зникали, або гинули, або просто було небезпечно виявляти факти своєї спорідненості. Як все це впливає на нас зараз? Як дізнатися в цьому контексті про себе щось? А якщо і дізнаєшся то що з цим робити, щоб позбутися наслідків?

  • @user-ey1kl5fp2z

    @user-ey1kl5fp2z

    15 күн бұрын

    Працюю з людьми як кпт-, EMDR-терапевт, регресолог. Все перераховане вами досі лізе з підсвідомості клієнтів у сесіях. Ми ще не позбулися тієї спадщини, а тут нове лихо прийшло. Ефект настає за рахунок зняття домінантного збудження в неокортексі та перебудови всієї нейромережі. А потім напрацьовуються нові моделі реагування.

  • @smugasta

    @smugasta

    15 күн бұрын

    @@user-ey1kl5fp2z а як це зробити практично тільки людською мовою? А то перебудувати нейромережу це добре, але не зрозуміло як

  • @user-vm1rr1xl8z

    @user-vm1rr1xl8z

    14 күн бұрын

    Впливає таким чином що люди роблять неправильні вибори і висновки бо являється керованою і слабкою. Живе на рівні виживання і не проявляється, не заявляє права на своє - те що належить по праву. І ще багато чого.

  • @tinaan5523

    @tinaan5523

    11 күн бұрын

    ​@@smugasta я не спеціаліст, та не раз читала з надійних джерел, що КПТ та EMDR, дійсно круті штуки, науково доведені. То коштує грошей, поки я ніяк не наважуся, хоча потребую допомоги. Дуже злять оці всі поради про "треба звертатися до психотерапевта", та я за руками і ногами, але за які такі доляри??? І як знайти гарного профі, щоб не травмував,а допоміг? Хвилинка відчаю, вибачаюся🙏 Якщо маєте сили, то ось назва книги де розкривається тема переконань та думок, які не дають жити, там є і про переконання наших предків - "Your brain always listening" Daniel Amen. Звичайно ДПДГ терапія, дуже круто допомагає мозку переробити травму так, щоб вона більше не завдавала болю та не впливала негативно на життя. Чула, що можна і самому практикувати цю методику. По суті, вона була відкрита звичайною людиною, тож якщо є сили і немає грошей, то на ютубі є канал Павла Дими, також можна пошукати інші джерела. І останнє, організм має бути здоровим. Харчування(нажаль українська кухня шкодить роботі мозку, не всі страви та все ж), спорт, сон, підтримка.

  • @smugasta

    @smugasta

    11 күн бұрын

    @@tinaan5523 високі ціни терапевти обґрунтовують так: що дешево прийшло, то немає користі (ну принаймні для них точно). Тому, якщо ви виклали круглу суму, то працювати будете з подвійною силою. Але свого часу мені дуже допомогли безкоштовні психотерапевти (для військовослужбовців) типу гарячих ліній. Можна знайти і терапевтів, які недорого беруть і при цьому це справді фахівці. Я знаю таких принаймні у Кропі

  • @user-bu5vn8xc3c
    @user-bu5vn8xc3c15 күн бұрын

    Дякую за таку чудову лекцію!

  • @Viky.A.V.
    @Viky.A.V.18 күн бұрын

    Дякую за відео. На жаль, гугл і вікіпедія мало що кажуть про цього пана, і я не певна, що його метод - науковий, але такий підхід до травми і самозцілення - так чи інак кращий, аніж ходити по знахарях і тарологах, як це полюбляють українці.

  • @UA_Science

    @UA_Science

    18 күн бұрын

    Його книжки та теорії достатньо популярні в світі. Мабуть варто послухати, а висновки вже зробити самому

  • @maxrubish523
    @maxrubish52317 күн бұрын

    Після лекцій Роберта, це здається якоюсь нісенітницею!

  • @olenasemenko

    @olenasemenko

    16 күн бұрын

    про що саме мова?

  • @mykolamelnychuk1523

    @mykolamelnychuk1523

    16 күн бұрын

    ​@@olenasemenkoподивіться лекції по нейробіологіі від Сапольскі на цьому каналі

  • @ADV-PCU

    @ADV-PCU

    15 күн бұрын

    Так воно і є.

  • @olenadoroshenko1113

    @olenadoroshenko1113

    15 күн бұрын

    Я теж про це подумала. Особливо спантеличив вступ про медитаторів .

  • @olenadoroshenko1113

    @olenadoroshenko1113

    15 күн бұрын

    Але, можливо,це переросте у дійсно великі відкриття психології людини.

  • @lesyaukrainian3045
    @lesyaukrainian30456 күн бұрын

    Дякую я зрозуміла свою проблему

  • @olenasemenko
    @olenasemenko16 күн бұрын

    шикарно, дякую!

  • @dokladnishe
    @dokladnishe16 күн бұрын

    Хвороби немає , є стан!

  • @user-dg6tn5qx9w
    @user-dg6tn5qx9w18 күн бұрын

    Дякую, дуже корисний випуск

  • @user-jz8ud8rx3c
    @user-jz8ud8rx3c16 күн бұрын

    Дякую🙏

  • @mykolamelnychuk1523
    @mykolamelnychuk152316 күн бұрын

    Як ви уже могли прочитати в інших коментарях, це відео не має нічого спільноно з наукою. Все, що корисного сказав цей тіп, - що людям варто задумуватись над своїми страхами, своєю мотивацією, своїми відносинами з рідними. Все. Решта - тільки негатив, тьма, нелогічність, туманність, трішки самореклами, трішки уривки з досліджень (звісно, безсистемно і бездоказово). Найгірше, шо він використовує типово хибну логіку, легітимізуючи її.

  • @user-ey1kl5fp2z

    @user-ey1kl5fp2z

    15 күн бұрын

    Згодна. Приклади, які наводить, більш відносяться до розвитку та виховання в сім'ї. Науково доказана на мишах більша схильність до агресії та страху саме через покоління

  • @solo-mia

    @solo-mia

    13 күн бұрын

    Спробуйте погуглити слово епігенетика. А також в чому полягає стиль науково-популярного викладу. Можливо, це допоможе вам усвідомити цінність лекції

  • @mykolamelnychuk1523

    @mykolamelnychuk1523

    13 күн бұрын

    @@solo-mia раз уже для вас допустимим є посилати людей, то сходіть ви в університет, і з'ясуйте для себе принципи, логіку, філософію науки; що є антинауковим, і чому антинауковість є строго недопустимою в науково популярному викладі, і яка величезна шкода від антинаукових пояснень, які маскуються під наукпоп.

  • @solo-mia

    @solo-mia

    13 күн бұрын

    @@mykolamelnychuk1523вельми вдячна за реакцію з претензією на рівень бога, закреслено - університетського наукового дослідника. Дякую, дякую. З такого рівня стартовий коментар мав би дефолтно містити і посилання на дослідження і вказівки на конкретні таймкоди не-наукових тверджень. Оце було б не схоже на просте обливання брудом. Чекаю з нетерпінням на освітні та туристичні рекомендації ;))

  • @Sedrickedel
    @Sedrickedel15 күн бұрын

    Ви що, зовсім? Ви називаєтесь хмаринка саєнс, а викладаєте цю псевдонаукову маячню після Роберта Сапольскі? Це як?? Може не треба множити псевдонауку, якої і так достатньо? Я в шоці.

  • @user-ul7bg3yq7u
    @user-ul7bg3yq7u17 күн бұрын

    вона відчула рани дідуся - це повна маячня

  • @MykhailoMalets
    @MykhailoMalets17 күн бұрын

    Дійсно, після перегляду коментарів, зрозумів що до мне вже було багато висловлено. Та ця лекція чи стендап явно не для фомату Хмаринки =)

  • @olenadoroshenko1113

    @olenadoroshenko1113

    15 күн бұрын

    Але ж погляньте на картинку позаду спікера. Вона досить наукова😅

  • @NeutrinoForever
    @NeutrinoForever18 күн бұрын

    Те відчуття, коли з 15 років тривожний розлад та соціальна фобія, а тут війна та мобілізація...

  • @us_pw.Iron_handley

    @us_pw.Iron_handley

    18 күн бұрын

    ...то як кажуть "тібєтьські мудрогани" - для підсилення відчуттів

  • @tinaan5523

    @tinaan5523

    11 күн бұрын

    Оооо!!! Я ніколи не жила.. Ну знаєте, так буває, коли ти ніби живий, а по факту ходячий мрець. Благо, що довіряю Біблії, і мій розум значною мірою захищений в реаліях нашого сьогодення. Але в мене тих симптомів з боку роботи мозку та родин , як бліх! І якось так дивно... Час іде і я стаю сильнішою, спокійнішою та водночас ще більш розчарованою, зневіреною, безсилою. І досвід підтверджує мої найтемніші роздуми, бо надто чутлива через свій скалічений, багатьма способами, мозок, тіло та дух. Багато вже на себе приміряно, але дещо я ще не практикувала... Як то кажуть Далі буде..

  • @user-pp6kv8us4p

    @user-pp6kv8us4p

    8 күн бұрын

    ​@@tinaan5523Люди створили собі богів щоб ті казали їм те що вони самі бояться сказати,віруюча людина має віру яка ховає страх,а ось атеїст стоїть один у темряві і сміливо приймає все що на нього йде .

  • @KhrystynaRoshka-dg2lw
    @KhrystynaRoshka-dg2lw8 сағат бұрын

    Першим про це писав Карл Юнг

  • @user-ct4xi5wk4d
    @user-ct4xi5wk4d18 күн бұрын

    Цікаво, є над чим задуматись 🤔

  • @us_pw.Iron_handley
    @us_pw.Iron_handley18 күн бұрын

    ...спадкове каліцво як норма життя і руший від'ємного прогресу

  • @user-fx3ty6md2k

    @user-fx3ty6md2k

    17 күн бұрын

    Психосоматика

  • @user-dn5qt9fx7s
    @user-dn5qt9fx7s17 күн бұрын

    що може бути страшніше за смерть?

  • @user-wv4xt2ks7n
    @user-wv4xt2ks7n17 күн бұрын

    Цікаво, яка ступінь доказовості цього матеріалу?

  • @UA_Science

    @UA_Science

    17 күн бұрын

    Схоже, що не велика.

  • @mykolamelnychuk1523

    @mykolamelnychuk1523

    16 күн бұрын

    Від'ємна. Тобто можна довести, що озвучені гіпотези невірні.

  • @ithinkitsatiger1864
    @ithinkitsatiger186418 күн бұрын

    Цікаво. Хіба будь-який набутий людський досвід передається генетично й в наступних поколіннях може бути відтворений? Хіба це все не анульовується в сиатевих клітинак до первородного стану? Так, чув, що під час ембріонального розвитку середовище й умови (в широкому плані), в яких знаходиться матір буде мати певний відбиток на вас, але це впливає безпосередньо на вас, на експресію ваших генів, не на ваших нащадків... Так, наш досвід може впливати на нас на молекулярному рівні, але приколу з "травмами пращурів" я щось не розумію, хоча розумію емоційну привабливість ідеї. Якщо мова виключно про біологію, не про культуру. Читаючи про intergenerational trauma's більше, поки що можна дійти одного чіткого висновку: говорити про це з такою певністю, з якою виступає автор на сцені ще трохи рано, потрібно більше досліджень, на людях, не тваринах і мишах, це ж різне. Тема доволі запутана, неоднозначна та цікава, тому щиро раджу копнути самому, тільки обов'язково беріть широку вибірку з джерел...заразом з відгуками на згадану книгу на Goodreads :).

  • @yurik8468

    @yurik8468

    18 күн бұрын

    Ймовірно він спутує питання досвіду попередніх поколінь та еволюційного добору. Достатньо ймовірно, що у випадку коли певна група мала поганий досвід з чимось і збереження уникнення цього призводить до збільшення статевого успіху то ця відраза може зберегтися. Ну це так я думаю. Він спутує і доносить свою думку красномовно і уникаючи осуду використовуючи непомітні спотворення. Біологія взагалі наука про розвиток костилів та багів неорганічних структур.

  • @tinaan5523

    @tinaan5523

    11 күн бұрын

    Про епігенетику для мене то туманний ліс! Та читала, що тип мозку передається дитині, нажаль... Може не в тій мірі, та передається. Можна сказати, що частково за спосіб життя, мислення та травми батьків, розплачуються діти... Але! Якщо мама, під час та до вагітності, буде спокійна, буде їсти здорову їжу, висипатися, рухатися, вчитися і тд, то мозок дитини буде зміцнюватися, але якщо навпаки, то ресурс мозку буде знижуватися. Цей принцип спрацьовує на протязі всього життя, ми або робимо мозок міцнішим або слабшим. І поскільки мозок визначає великою мірою нашу особистість, то було б шикарно, якби людство почало дбати про себе. Але якось все відбувається навпаки... Генетика має вплив 25%(ніби), тож всі інші відсотки в наших руках ✊

  • @yurymaidania6222
    @yurymaidania622211 күн бұрын

    Пан Волин(ь)? Наш?

  • @kseniakravchuk2129
    @kseniakravchuk212918 күн бұрын

    Професор Сапольскі наврядчи надав би дозвіл на переклад своїх відео Хмаринці, якби на той час це відео було на каналі

  • @KhrystynaLK
    @KhrystynaLK5 күн бұрын

    А якщо батьки померли

  • @VCTRTRV
    @VCTRTRV18 күн бұрын

    Я правильно розумію, що це перше антинаукове відео на каналі, чи були ще?

  • @kseniakravchuk2129

    @kseniakravchuk2129

    18 күн бұрын

    Було ще про "емоційний інтелект")

  • @user-fx3ty6md2k

    @user-fx3ty6md2k

    18 күн бұрын

    А що є наука, що є медитація?

  • @mykolamelnychuk1523

    @mykolamelnychuk1523

    16 күн бұрын

    Не перше, але впевнено займає перше місце по антинауковості)

  • @AFREENX
    @AFREENX16 күн бұрын

    27:33 а дід загинув, коли донька вже народилася? Щось тут не те

  • @JuIvanova
    @JuIvanova6 күн бұрын

    Не вірю що я таку ненаукову фігню слухаю на хмаринці. Скільки драми і як мало нормальних досліджень.

  • @serhiiyevtushenko3511
    @serhiiyevtushenko351118 күн бұрын

    Я не думаю що ця лекція має відношення до науки. Мені дивно бачити це на цьому каналі

  • @UA_Science

    @UA_Science

    18 күн бұрын

    Критичне мислення наше все )

  • @VCTRTRV

    @VCTRTRV

    17 күн бұрын

    @@UA_Science То чому ним не користуєтеся?

  • @UA_Science

    @UA_Science

    17 күн бұрын

    @@VCTRTRV Спробували відповісти на Ваші питання у дописі на вкладці "Спільнота"

  • @user-gs2dd5mb2z

    @user-gs2dd5mb2z

    14 күн бұрын

    Помиріться зі своїми батьками

  • @user-vm1rr1xl8z

    @user-vm1rr1xl8z

    14 күн бұрын

    Це зона вашого розвитку. Нові ідеї завжди здаються нісенітницею. Епігенетика - чули про таке? Та й багато ще чого про що ви не знаєте і це може здатися вам абсолютною дурнею.

  • @yaroslav9773
    @yaroslav977318 күн бұрын

    Я знаю чувака який стверджував, що церковні дзвони, які закопали, вже не на тому самому місці, бо Земля крутиться і вони перемістилися. Він був лікарем. Цікаво скількох людей він з світу звів. Цей хлоп з тієї ж породи.

  • @us_pw.Iron_handley

    @us_pw.Iron_handley

    17 күн бұрын

    ...ще трішки будемо воду заряджати і рубці гладить

  • @maxtrytuz
    @maxtrytuz18 күн бұрын

    Але досдухаю. Може поспішив з висновком!😂

  • @mykolamelnychuk1523

    @mykolamelnychuk1523

    16 күн бұрын

    Ну як?😂

  • @vialvi
    @vialvi12 күн бұрын

    Тяжело подобрать слова благодарности этому челу. Просто гнений, наверное... Это от слова ген.

  • @vldpub7692
    @vldpub769218 күн бұрын

    Маю надію, що ви хоча б гроші отримали за це відео, бо інакше його існування для мене не зрозуміле

  • @user-fx3ty6md2k

    @user-fx3ty6md2k

    17 күн бұрын

    Психосоматика - вікіпедія…

  • @ADV-PCU
    @ADV-PCU15 күн бұрын

    Які вчені, де можна побачити результати досліджень? Бла- бла. По якій методиці робили експеримент? Бідні мишки.

Келесі