Vienoti dažādībā: jauniešu stāsti par reliģiju Latvijā

Mēs esam līdzās katrs ar savu unikālo stāstu un iekšējiem garīgajiem jautājumiem un meklējumiem. Dalies, meklē un cieni citu izvēles, uzdrīksties! 30 jaunieši pastāstīs tev par ceļu, ko atraduši savā dzīvē un ticībā. Mēs esam dažādi savās izvēlēs, bet vienoti mērķī - būt laimīgiem.
Video stāstā jaunieši, kuri šobrīd dzīvo Latvijā dalās ar savām domām par sapņiem, par izaicinājumiem un par to, kā viņi plāno sasniegt savas dzīves mērķus, piederot un pārstāvot kādu reliģisko grupu. Nedaudz kautrīgi, domīgi un prātīgi, nereti arī pacilājoši un jaunieša maksimālismā pozitīvi dalās ar savu pieredzi par savu ticību un tās pievieto vērtību savai dzīvei.
Ir vērts ieklausīties viņu vēstījumā par to, kas ir šo jauniešu sapņi un kā viņi redz tos piepildāmies. Jaunieši var būt iedvesma citiem jauniešiem un savos viedokļos paraugs gan likumdevējam, gan izpildvarai, gan sabiedrībai kopumā. Jaunieši saredz iespēju paši veidot Latviju par vietu, kur pastāv cieņa un saskaņa starp dažādām cilvēku grupām. Jaunieši zina vēsturi, bet neuzskata, ka kāda reliģiskā kopiena ir drauds citai. Vai atslēga starpreliģiju dialogam meklējama Dainās, Bībelē, Torā, Korānā, Budistu pamatprincipos? Iespējams, bet visticamāk raksti ir vadlīnijas, kas nosaka ceļu cilvēkam, kuram nepieciešama cieņa un empātija.
Kā apgalvo Laima Geikina, cilvēks ar 25 gadu pieredzi reliģiskās izglītības laukā un monogrāfijas “Reliģiskā izglītība Latvijā un Eiropā” autore, LU Teoloģijas fakultātes profesore un vadošā pētniece - šobrīd Latvijā likumi ir atbalstoši tikai atsevišķām reliģijām, taču sekulārā valstī būtu jātuvinās situācijai, kad ikviena reliģija tiek cienīta. Savukārt Ineta Lansdovne, LU Teoloģijas fakultātes maģistrante, bloga “peaceroads.com” un kristīgā medija “Tuvumā.lv” autore, kura vairāk kā 10 gadus strādājusi brīvprātīgo darbu dažādos projektos ārpus Latvijas - Taizemē, Kambodžā, Mjanmā, Ēģiptē un Dienvidāfrikā, apgalvo, ka sarežģījumi starp reliģijām šobrīd Latvijā it kā nepastāv, jo Latvijā faktiski dzīvojam, viens otru neredzot. Savukārt Margarita Putniņa, budistu mūķene, dzejniece un tulkotāja, skaidro, ka visiem cilvēkiem, kuri ir kādā noteiktā reliģijā ir kas vienojošs, un tas ir mīlestības un līdzcietības aspekts, kas sniedz iespēju meklēt risinājumus labākai pasaulei.
Video stāsta varoņi ir daļa no visas Latvijas. Šajā video jaunieši sastapti ikvienā Latvijas novadā, tas nozīmē, ka katrs novads ir bagāts! Iepazīsti cilvēkus un ieraugi, ka reliģija ir viņu pievienotā vērtība un ka reliģiskā piederība var būt dažāda. Latvija ir bagāta arī ar dažādām reliģiskām kustībām, kas ir vērtība mums visiem, iepazīsim un cienīsim otra izvēli.

Пікірлер