Vektorový součin | 6/24 Analytická geometrie | Matematika | Onlineschool.cz

Toto násobení funguje tak, že vezme dva vektory a přesně daným způsobem z nich vytvoří vektor třetí, kolmý na oba dva původní. Zde je podstatná odlišnost od násobení skalárního, zde je produktem násobení vektor a ne skalár.
Pokud si potřebuješ spočítat více příkladů na vektory, přímky, roviny a kuželosečky, tak sbírku řešených příkladů můžeš najít na 👉🏼👉🏼👉🏼 onlineschool.cz/videosbirky/a...
Vektorový součin se dá vypočítat podle postupu, který uvádím ve videu v čase 3:00 nebo pomocí determinantu. U něj se už stalo zvykem, že x-ovou složku vektoru značím písmenem i, y-ovou složku vektoru značím písmenem j a z-ovou složku vektoru značím písmenem k. Do prvního řádku vždy dávám písmena i, j, k a do druhého řádku vektor, který stojí v násobení jako první
Záměnou pořadí vektorového násobení dostaneme opačný vektor. Směr výsledného vektoru můžeme zjistit pomocí pravidla pravé ruky.
Grafický význam vektorového násobení
Pokud máme dva vektory a, b, pak je můžeme doplnit na vektorový rovnoběžník. Velikost plochy takového rovnoběžníku je rovna velikosti vektoru, který vznikne vektorovým násobením vektorů a,b.
Toto video najdeš také na webu Onlineschool onlineschool.cz/matematika/ve...
Registruj se k odběru, aby ti neuteklo žádné nové video! kzread.info...
Můžeš sledovat mou tvorbu na Facebooku: / onlineschoolcz
Všechna videa z matematiky a dalších technických předmětů najdeš na onlineschool.cz

Пікірлер

    Келесі