Vályogház fürdőszoba projekt. 💧Anyagbeszerzés💰, vízszerelés, habüveg granulátum.

Ғылым және технология

Folyatatjuk az ideiglenes fürdőszoba kialakítását. Január 7.-én kezdtük, kész vízszerelés és úgy döntöttem, hogy a decemberi hideg időjárás ellenére is megcsináljuk az aljzatbetonozást is, hogy ne kelljen tavasszal ismét mindent szétbontani. Ez is nagy odafigyelést és renegeteg előkészületet igányel, amiről majd beszámolok, ha sikerrel jártunk.
Ebben a fürsőszobában nem lesz csempe, ezért úgy döntöttem a falban is lesz némi vízvezeték. A vízveztékek nagyobb részét a talajban visszük a beton alatt, toldások nélkül. Igyekeztem mindent úgy megtervezni, hogy a lehető legkisebb legyen a kockázat. Egy csempe alatt nem lehetne észrevenni a vízszivárgást, ám egy meszelt vályogfalon azonnal láthatóvá válna a legkisebb stuvárgás is.
A beton alá üveghab kavicsot használunk kulékavics helyett, mert ez tömöríthető, jó hőszigetelő. Így nem szükséges a beton alá polisztirol hőszigetelés. Hamarosan jelentkezünk a betonozás részleteivel.

Пікірлер: 24

  • @istvanfodor166
    @istvanfodor1666 ай бұрын

    Üdv 1975-ben már vörös réz csővel dolgoztunk ,a Budai vár F épület felújításán, ez 100évre készült, a vörös réz és a sárga réz minden bacit elpusztít!! ezért voltak régen réz kilincsek az ajtókon,😎👍

  • @nepazarolj

    @nepazarolj

    6 ай бұрын

    Igen ez valóban egy pozitív érv a réz mellett. Tudtam én csak nem sejtettem. :-)

  • @leventepajzos314

    @leventepajzos314

    6 ай бұрын

    @@nepazarolj legyen meg ilyen vizszerelesi video

  • @rendikebertalan8593

    @rendikebertalan8593

    4 ай бұрын

    Én is dolgoztam 1978-1980 bán mint villanyszerelő !

  • @jozsefvizi7368
    @jozsefvizi73685 ай бұрын

    Szia! Köszönöm szépen a sok sok hasznos infomációt melyekkel a videóidban találkozom! Rendkívüli módon foglalkoztat az a gondolat, hogy meg lehet e oldani biztonságosan a vályogfal csempe burkolását, vagy felejtsem el? Vajon van olyan technológia amely alkalmazásával a csempe burkolat nem fojtja le a vályogfalat? Szíves válaszodat előre is nagyon köszönöm. És további jó egészséget kívánok!

  • @szabolcsszabo8172
    @szabolcsszabo81726 ай бұрын

    a Momert az Mofém ;)

  • @nepazarolj

    @nepazarolj

    6 ай бұрын

    Ok. :-)

  • @hundjsiegfried
    @hundjsiegfried6 ай бұрын

    A falon kivuli nagyon erdekel. Kivancsian varom.

  • @nepazarolj

    @nepazarolj

    6 ай бұрын

    Ok. Tavasszal indul az a projekt is.

  • @Leslie19720110
    @Leslie197201106 ай бұрын

    Szia.Nagyon jók a videóid.Ha épített zuhany szeretnénk a fürdőbe akkor a falra milyen vízzárót kell rakni,hogy a fal ne vizesedjen? Vagy inkább legyen zuhanykabin?Köszi szépen.

  • @nepazarolj

    @nepazarolj

    6 ай бұрын

    Én csakis zuhanykabinban gondolkodom.

  • @Leslie19720110

    @Leslie19720110

    6 ай бұрын

    @@nepazarolj Köszönöm szépen a gyors válaszodat.Nálunk a mesteremberek vályogház fürdőjében azzal kezdték volna,hogy folyékony vizzáróval lezárták volna a falat és utána ment volna rá a csempe.Még szerencse,hogy gondolkodási időt kértünk és elkezdtem nézni a videóidat. Az a gond,hogy itt Kecskemét környékén nincsenek olyan szakemberek akik értenének a vályogház külső belső vakolásához. Külső vakoláshoz milyen anyagot javasolsz? Sajnos itt a tanyán csak homok talaj van.

  • @nojbispeedify

    @nojbispeedify

    5 ай бұрын

    ​@@Leslie19720110Szia. Mi lett a megoldás? Mivel szigeteled?

  • @Leslie19720110

    @Leslie19720110

    5 ай бұрын

    @@nojbispeedify Szia.Még semmivel,mert még először levakolják majd mész habarccsal és majd utána jön a zuhany kabin.Csak még egy kis pénz kell hozzá.

  • @nojbispeedify

    @nojbispeedify

    5 ай бұрын

    @@Leslie19720110 jah hogy kabin lesz nálatok is. Azt hittem h ragaszkodsz az építetthez.

  • @user-nv5hr4ph3n
    @user-nv5hr4ph3n2 ай бұрын

    Ha nehez a bojler át furod és meneteltszarral felszereled

  • @andraslukacs624
    @andraslukacs6246 ай бұрын

    Én kővágó koronggal, kisflexszel vágtam ki a hornyokat, s kalapáccsal kiszedtem, majd a betett csöveket kontraszegekkel rögzítettem, s arra 3 rtg vályog. Simitas, meszeles. Semmilyen repedés nincs, szép, osszefuggo felület.

  • @andraskobzi3448

    @andraskobzi3448

    6 ай бұрын

    gondolom a szegeket kihúzgáltad a végén..... elektrokémiai korrózió?

  • @tamastusor6962

    @tamastusor6962

    2 ай бұрын

    ​@@andraskobzi3448az csak ideiglenesen van benne. Villanyszerelő is használja, de csak amíg le van fixálva a cső...

  • @laszlop5788
    @laszlop57886 ай бұрын

    A vízlágyító? Minden házba/lakásba kellene tenni egy víz szűrőt és azt sem építették be sem régen, sem manapság pedig alap dolognak kellene lennie. Az emberek amúgy is lusták, nem takarítanák a szűrőt. A vízlágyító is folyamatos oda figyelést kívánna és még rendszeres költsége is van. Nem költ ilyenekre az emberek többsége. Itthon nincs olcsón gép és nem nagyon van hozzá tényleg olcsón beszerezhető só. Svájchoz viszonyítani magunkat, úgy hogy kb. 20 év technikai és szemlélet beli lemaradásunk van, hát na.

  • @nepazarolj

    @nepazarolj

    6 ай бұрын

    Igen sajnos a hozzáállásal van a gond valóban.

  • @semmitnemfogadel
    @semmitnemfogadel6 ай бұрын

    Nem értem mi a baj a pressz idommal , ha falban van. Semmivel nem rosszabb, mint egy menetes idom, vagy egy forrasztott idom. Nem értem a műszaki indokot. A vízszerelődnek teljesen igaza van, én 25 éve szerelek Viega rendszerrel, ez idő alatt még egy folyás nem volt anyag meghibásodás miatt. De itt hozzátenném, hogy ez a cég ad gyártói garanciát, ha jól emlékszem 500000 euró biztosítással a falba, betonba szerelt idomokra. Tehát nem szabad általánosítani, hogy vannak a presszes idomok és az mind jó mert soha nem folyott, mert ez így nem igaz, hanem meg kell nézni a gyártó mit vállal, van e arra ÉMI engedélye. Aztán itt jön a meglepi majd, mert a többségnek esetleg nincs, és károkozás esetén erre fog hivatkozni majd egy esetleges per esetén. A gipszeléssel szintén ez a gondom. Mitől lenne vizes a fal? Ott akkor már problémás minden más is sztem. Ha pedig vízvezetékről beszélünk, remélem tudod, hogy sárgaréz idomot nem lehet vízrendszerbe építeni, ezért a neves gyártók, bronz, vagy vörösöntvény idomot használnak. A bronz meg a tengervízben is eláll párezer évet. Kicsit utána kell nézni a gyártók műszaki paramétereinek, szerelési utasításainak és akkor nem lesz gond, vagy minimálisra szűkül ennek a lehetősége, bár minden elromolhat....... Ettől függetlenül érdekesek ezek a videók, és hasznosak, mindig megnézem őket. Üdv

Келесі