No video

TEORIA DOMINACJI - CESAR MILAN SIĘ MYLI! - o Tym jak budować Dobrą relację z psem,

Teoria Dominacji fakt czy mit - o tym jak budować dobrą relację z psem.
Sposoby stosowane przez Cerazra Millana są złe, i krzywdzące dla psów, Zaklinacz psów, nie ma racji.
W tym filmie opowiadam Wam o tym jak teoria dominacji jest szkodliwa dla wychowania psa.
O tym że pozytywne szkolenie psa jest zdecydowanie lepsze dla budowania silnej więzi z psem.
Teoria dominacji jest MITEM, z której wycofał się sam jej główny propagator John fisher autor popularnej książki "Okiem psa".
Dobra Relacja z psem to sposób na rozwiązanie większości "problemów" behawioralnych Waszego psa.
tylko i wyłącznie stosując Pozytywne szkolenie psów, możecie zbudować dobrą relację ze swoim psem.
--- TROCHĘ O NAS ---
Cześć, jesteśmy Matti & Bibi
W styczniu 2018 poznałem Bibiego. To Jack Russel Terrier po przejściach.
Bibi trafił do mnie jako wrak psa, bał się miski, bał się dotyku, gryzł kiedy tylko poczuł się zagrożony (a czuł się tak cały czas).
Jednak pomimo swoich przejść kocha ludzi, okazuje nieprzeciętny optymizm i sprawia, że chcę z nim pracować, aby stworzyć jego życie lepszym.
Na tym kanale chciałem opowiedzieć Wam o tym jak wygląda praca z psem z problemami, że niekoniecznie pies, który okazuje agresję jest psem straconym.
Opowiem o tym jaką drogę przeszliśmy z Bibi. Podzielę się z Wami moją wiedza na temat behawiorystki psów, wiedzy na temat treningu, czy budowania więzi.
Sam nie jestem trenerem psów, ale cały czas próbuje się dowiedzieć jak rozwiązywać kolejne problemy. Na szczęście otaczają mnie przyjaciele, którzy na co dzień pracują z psami, więc moja wiedza nie jest całkiem wyssana z palca.
-- Kursy i szkolenia: --
** Podstawy posłuszeństwa Balans Dog - (2018)
** Klasy komunikacji i socjalizacji - Barbara Moletta (2019)
** How to get the play started - kurs Online - No limit Obedience (2019)
** Uczestniczymy w kursie tropienia użytkowego MasterMind K9 (2020)
** Webinar Psi stres - Śledż tez pies (2020)
** Kurs Treningu Medyczniego Kurs online - aktywny uczestnik- AskTheDog (2020)
** Webinar - NoseWork Podstawy - k9 Nosework Silesia (2020)
** Webinar - Teoria Zapachu oraz strategia przeszukiwań w pracy z psem (2020)
** Webinar - Co mówi Pies o Agresji? czyli jak radzić sobie z agresją psa? - Co Mówi Pies? (2020)
** Seminarium online - Akademia Psiego Języka™ - Co Mówi Pies? (2020)
------
Zobacz profil Bibiego na instagramie: / bibi_jack_russell_tales
oraz profil Bibiego na / bibi-jack-russell-stor...
Emi instaram: / emi_theheart
muzyka: Peyruis: / peyruis
shoot with: Canon 600d/ t3i
#DominacjaUPsów #PiesMnieDominuje #PozytywneSzkoleniePsów

Пікірлер: 175

  • @KasiaKaczanowska
    @KasiaKaczanowska4 жыл бұрын

    Przeczytałam tutaj sporo komentarzy i... mam nadzieję, że nie bierzesz ich sobie do serca.

  • @MattiiBibi

    @MattiiBibi

    4 жыл бұрын

    Nie przejmuje się absolutnie, bo że łatwo się wierzy w rzeczy powtarzane milion razy przez tysiące ludzi, Do nikogo nie mam pretensji za inne postępowanie, tak jak mówisz jeśli skłonię chodź jedna osobę do szukania wiedzy głębiej i zgodnie z nauką będę zadowolony, Bardzo dziękuję Ci za komentarz.

  • @serek3018

    @serek3018

    4 жыл бұрын

    jeśli pies cie krzywdzi np. gryząc cię to czemu machnięcie palcem czy krzykniecie ma go zkrzywdzić. cesar przecież nie bije psów

  • @owczarekfalkowski5725

    @owczarekfalkowski5725

    4 жыл бұрын

    @@serek3018 jak to nie bije. A szybkie kopniaki w żebra, które ciężko wyłapać leniwemu widzowi. Poza tym nie chodzi samo bicie, a używanie awersyjnych narzędzi jak obroże i smycze zaciskowe bez blokady-tak, ta cieńka smyczka zapięta zaraz za głową psa służy do podduszania! A używanie presji psychicznej choćby poprzez stawanie na przeciwko psa i patrzenie psu w oczy (to w języku psa jest sygnałem grożącym, wyzwaniem), nachodzenia przodem na psa itd, itd. Proszę poczytać o sygnałach stresu u psa a pitem wyszukać ich w programie Millana, usiądzie Pani z wrażenia i już nigdy więcej nie obejrzy zadnego odcinka.

  • @blindattic6556

    @blindattic6556

    3 жыл бұрын

    Owczarek Falkowski - chyba niedokładnie przyjrzałem się tej obroży Cesara - w jednym ze starszych odcinków było pokazane jak jego żona je szyje. Obroża jest właśnie bardzo szeroka , ale założona wysoko, aby nawet lekkie pociągnięcie smyczą skutecznie odwracało uwagę psa. A co powiesz na kiedyś tak powszechne u nas kolczatki , ile razy widziałem psa ciągnącego swego pana pomimo założonej kolczatki. Już chyba wole płócienna obroze Cesara ...

  • @MattiiBibi

    @MattiiBibi

    3 жыл бұрын

    @@blindattic6556 Planuje odcinek na temat pracy linką, i mogę cię zapewnić że można psu "wytłumaczyć", że nie trzeba ciągnąc albo zrozumieć to dlaczego pies ciagnie i czasem po prostu to uszanować i w ten sposób rozwiązać 90% problemów n smyczy. Smycz to narzędzie komunikacji i ja z przyjacielem wole się komunikować na zasadzie, "ok, rozumiem ze się boisz tej ruchliwej ulicy, już uciekamy" albo "ja pójdę od strony zagrożenia i cię obronie". samo szarpnięcie tylko tłumi zachowanie a nie rozwiązuje problemu.

  • @blindattic6556
    @blindattic65563 жыл бұрын

    Nie wiem czy widziałeś odcinek jak Cesar wchodził do klatki psa, do której właściciele bali się wchodzić. Miał ze sobą tylko rakietę tenisowa i tylko po to aby odgradzać się od wściekłych szczęk tego psa. Nie użył żadnej przemocy fizycznej, a uspokoił go tylko swoją energia , opanowaniem i ustaleniem granic, a pies mu zaufał. Uratował w ten sposób tego psa. Nie wiem czy ktokolwiek inny by sobie z nim poradził. Dla mnie wielki szacun dla Cesara

  • @MattiiBibi

    @MattiiBibi

    3 жыл бұрын

    Nie widziałem, możesz mi podesłać linka, chętnie opisze co tam widzę jeśli o zachowanie psa i człowieka. Nie wiem co to znaczy tylko swoją energią, jakimi badaniami można to potwierdzić. Komunikacja działa i podejrzewam że Cesar też z nie korzysta, ale nie jestem przekonany czy zawsze w trosce o dobro psa ( obniżenie stresu), ja nie widziałem takich sytuacji, ale też nie oglądam i nie czytam jego rzeczy. Wszystko co widziałem opierało się na presji i sygnałach stresu. Nie zapominajmy tez ze jego filmy to show TV nie czysty trening. Powiem ci że ludzie pracujący w schroniskach, pracując w oparciu o komunikację wyciągnęli nie jednego psa z takich sytuacji i jest to ich codzienność.

  • @MattiiBibi

    @MattiiBibi

    3 жыл бұрын

    Apropos braku przemocy w stosunku do psów stosowanej przez Cezara polecam film Kasi kzread.info/dash/bejne/d6OCsc-dd8y6gNY.html

  • @katarzynabaster4930
    @katarzynabaster49304 жыл бұрын

    Czy według Ciebie teoria dominacji jest równa agresji wobec psa? Jeśli rozmawiamy o ustalaniu hierarchii w stadzie i tego, że podąża się za alfą to nie ma w tym agresji, to jest naturalne zachowanie zwierząt stadnych. To tak jakbyś uważał, że nie ma ludzi naturalnych liderów, za którymi idą inni bo każdy lider jest agresywny. W teorii dominacji nie chodzi o agresję tylko o informowanie, że jesteś ważniejszy. To ludzie, którzy źle rozumieją dominację i nie mają cierpliwości do psa, chcą aby był posłuszny w trzeciej minucie szkolenia wprowadzają agresję. Sama teoria się nie niej nie opiera.

  • @MattiiBibi

    @MattiiBibi

    4 жыл бұрын

    Twierdzę że Pies w żadnym wypadku nie chce nas zdominować, a pokazując że to my "jesteśmy górą", używamy do tego presji i awersji, czyli w skrócie agresji psychicznej lub fizycznej. Sama teoria została obalona przez ludzi badających zachowania psów, powstała na skutek źle przeprowadzonych badań nad innym gatunkiem niż pies. Nie musisz informować psa o tym że jesteś ważniejsza, bo zapewniając mu pożywienie, decydując o tym kiedy wychodzi się załatwić, kontrując jego przestrzeń i tak jesteś ważniejsza, jeśli mielibyśmy tworzyć hierarchię. Dlatego że wiele ludzi źle używa tego stwierdzenia, podpinając pod dominację wiele zachować o różnym podłożu stworzyłem ten film. Ja wolę podchodzić do relacji z psem jako jego opiekun, osoba która wskazuje drogę stara się rozwiązać problemy skupiając się na przyczynach a nie objawach. Obecne badania wskazują że szkolenie pozytywne, tworzy mocną relację opartą na zaufaniu, co za tym idzie jeśli nauczymy psa że to co dobrze zawsze wychodzi od nas, będzie chciał robić te dobre rzeczy dla nas. W żadnym wypadku nie neguje wprowadzenia twardych zasad co można czego nie można, ale wypracować można je tylko poprzez konsekwencję i tłumaczenie dobrych zachowań a nie karanie psa,.

  • @katarzynabaster4930

    @katarzynabaster4930

    4 жыл бұрын

    @@MattiiBibi W mojej opinii mylisz wyznaczanie hierarchii z przemocą i agresją bo odbierasz to w ludzki sposób. Wyznaczanie granic w wychowaniu psa nie musi się wiązać z robieniem mu krzywdy czy to fizycznej czy psychicznej. W mojej opinii przywoływanie jednych badań i negowanie innych tak losowo, jak Ci pasuje nie jest dobrym pomysłem, bo nie pogłębiasz kontekstów konkretnych badań a to mało naukowe podejście. Ludziom czasem się wydaje, że tresowanie psów to pokazywanie im, że są gorsze bo muszą słuchać, ale psy to inny gatunek i zakładanie, że odczuwają trening, zadania i tresurę jako "zniewolenie" jest ludzką optyką, która może zrobić więcej krzywdy niż pożytku. Warto moim zdaniem rozumnie a nie emocjonalnie podejść do treningu i ustalania hierarchii, bez ludzkich emocji związanych z kontrolą i władzą. Dobra alfa w relacjach z psem może tworzyć cudowną więź i związek oparty na szacunku i zrozumieniu.

  • @siwypawe361

    @siwypawe361

    4 жыл бұрын

    Wystarczy mieć w domu więcej niż jednego psa i zobaczyć jak ze sobą rozmawiają.

  • @MattiiBibi

    @MattiiBibi

    4 жыл бұрын

    @@siwypawe361 mamy w domu 2 psy, często odwiedzają nas znajomi z innym psami, z którymi nasze czuja się komfortowo, komunikacja psów mnie fascynuje i z tego co zwykle obserwuje to bardziej pewne siebie osobniki, mniej pewne siebie osobniki, takie które wykorzystują to że wiedzą, ze są pewne siebie i mogą więcej, i takie które będą schodzić z drogi aby uniknąć konfliktów. Jest tez Emi nasz mały 5-kg terier, który jest policjantem i "mówi" co można, a czego nie można (nawet owczarkom niemieckim po 45 kg), nie znaczy to że jest szefową wszystkich psów. Psy Tworzą złożone struktury społeczne, i nie koniecznie "walczą o władzę". To też zależy jak rozumiemy słowo "dominacja" jeśli określimy je jako Dominat to ten "co dostaje to co chce kiedy chce". możemy przyjąć że tak jest, jeśli chodzi o ustawiane hierarchii, niezgodę się. Uważam że przez Lata, słowo dominacja było bardzo źle rozumiane ( opierało się na przemocy, psychicznej lub fizycznej), dlatego uważam że nabrało złego znaczenia i z tym znaczeniem się nie zgadam.

  • @siwypawe361

    @siwypawe361

    4 жыл бұрын

    No definicja słowa dominacja jest zupełnie inna niż twoja projekcja na ten temat.

  • @Julia-mz8mn
    @Julia-mz8mn4 жыл бұрын

    Mało przekonujące - mało konkretne. C. Millan zajmuje się konkretnymi przypadkami i sytuacjami, a tu mamy gadkę o samopoczuciu psa. Nie ma pokazanych żadnych praktycznych rad. Ciekawe co byś powiedział gdyby obok tego twojego psa na kanapie pojawiło się małe dziecko - przeżyłam to i samopoczucie warczącego na dziecko psa musiało zejść na drugi plan. rady Millana są życiowe, twoje - to czyste umiłowanie natury...

  • @MattiiBibi

    @MattiiBibi

    4 жыл бұрын

    Jeśli pies warczy na dziecko, to znaczy ze czuje się zagrożony, to znaczy tez że poziom jego emocji jest wysoki. I teraz tak stosując metody awersyjne, takie, które są dla psa nieprzyjemne możemy doprowadzić do tragedii. Pies jest drapieżnikiem i to bardzo niebezpiecznym dla dziecka, Jednak warczenie jest bardzo przydatnym komunikatem ze cos dzieje się nie tak. Oczywiście bezpieczeństwo dziecka jest najważniejsze, ale tylko szanując i rozumiejąc komunikację psa możemy to bezpieczeństwo zapewnić. Zapraszam Cie na profile Magdaleny Śliwierskiej, ona bardzo dużo mówi o relacji psa i dziecka. i mogę cie zapewnić, że Nie usłyszysz u niej o Dominacji. Kanale moich przyjaciół z "Co mówi pies" też jest fajny materiał z cyklu pies i dziecko kzread.info/dash/bejne/g6ZtpMqNe9jVg6Q.html i kzread.info/dash/bejne/nKaTxMWff7DchpM.html

  • @Julia-mz8mn

    @Julia-mz8mn

    4 жыл бұрын

    @@MattiiBibi OK Matti, ale opiniujemy zamieszczony materiał i tytuł "Millan się myli", a z treści nic nie wynika, nie ma dowodu. Zachęcam do większej precyzji w formułowaniu tytułów i wniosków, które muszą korespondować z treścią przekazu. nakręć coś bardziej dosadnego - na pewno zajrzę:)

  • @Orolewa
    @Orolewa4 жыл бұрын

    Cesar Milan absolutnie nie promuje agresji, a wręcz przeciwnie, uporządkowanie emocji i komunikacji z uwzględnieniem natury psa, który nie jest człowiekiem i nie porozumiewa się za pomocą słów, a za pomocą mowy ciała. W tym filmie w najmniejszym stopniu nie udowodniono tezy, że Cesar Milan nie ma racji.

  • @MattiiBibi

    @MattiiBibi

    4 жыл бұрын

    Cesar może nie agresję ale presję i awersję, to co robi nie można nazwać uporządkowaniem emocji, a stłumieniem To 2 rożne rzeczy, chodź efekt może wydawać się podobny taki całkowicie nie jest. ich wprowadza psy w stan wyuczonej bezradności zapraszam do Wiki pl.wikipedia.org/wiki/Wyuczona_bezradno%C5%9B%C4%87 Generalnie w filmie nie skupiam się na Cesarze, a klasycznych zasadach teorii dominacji, opisanych przez Fishera, Millan jest po prostu osobą promującą, takie metody. Właśnie dlatego, że tak wiele osób uważa że to są poprawne metody postanowiłem użyć jego imienia w tytule, oczywiście w dużej mierze dla zasięgu tego filmu, jednak tylko po to żeby zmusić do zastanowienia się czy to co widzimy w telewizji jest na pewno prawdziwe. Zasady Dominacji zostały obalone przez wielu naukowców zajmujących się behawiorystką zwierząt i o tym jest ten film.

  • @MisoUltra

    @MisoUltra

    4 жыл бұрын

    A uderzanie psa w bok, czy w klatkę piersiową czy rzucanie psa na ziemię jak nazwiesz jak nie zachowaniem agresywnym?

  • @zosiaguo1338

    @zosiaguo1338

    2 жыл бұрын

    @@MisoUltra to kie jest uderzenie tylko takie skorygowanie nie przepadam za metodami cesarza ale nie nazwał bym tego uderzeniem

  • @dawidduda920
    @dawidduda9202 жыл бұрын

    Naprawdę nie rozumiem skąd tyle łapek w dół. Każdy, kto miał problemowego pieska i miał kontakt z behawiorystą powinien doskonale wiedzieć jak pracować nad reaktywnością czy lękliwością psa, która może się objawiać swoistego rodzaju agresją.

  • @kamilawudzik9956
    @kamilawudzik99563 жыл бұрын

    Wychowałam się na Zaklinaczu psów, zafascynowana kupiłam książki Cesara... I nagle okazało się, że pisze w nich inne rzeczy niż pokazują w programie. W książkach nie ma słowa o dominowaniu, przewracaniu i trzymaniu psa, przechodzeniu przez drzwi itd. Jest wyjaśnione natomiast bardziej jak pies widzi świat (chociażby życie chwilą i bezsensowność karania po fakcie) i że opiekun ma być przywódcą, ale w znaczeniu tego dobrego szefa, u którego pies może się schronić, że jest spokojny i opanowany, czyli w sumie bardziej taki ojciec niż agresywna alpha. Sama stosuję metody pozytywne, ale Cesar swego czasu też mi dość pomógł właśnie tym mówieniem, że mam być spokojna i opanowana, czyli jak pies coś odwalił to nie było jeb na ziemię i wyżywanie się (co u sfrustrowanej nastolatki wychowanej na wsi, gdzie psy "szkoli się" kijem od miotły i trzyma na krótkich łańcuchach, było bardzo potrzebne) tylko głęboki oddech, uspokojenie się i próbujemy od nowa.

  • @kamilawudzik9956

    @kamilawudzik9956

    3 жыл бұрын

    Ogólnie jakby nie patrzeć z książki na książkę Cesar używał łagodniejszych słów jeśli chodzi o opisywanie o co mu chodzi względem psów. Pierwsza była mocno kontrowersyjna, a z każdą kolejną tak jakby to wszystko ucichało. Nie ma haseł "musisz zdominować swojego psa" zamiast tego "wyznacz zasady i granice" i było odniesienie, że tak samo jest jeśli chodzi o wychowywanie dziecka.

  • @kamilawudzik9956

    @kamilawudzik9956

    3 жыл бұрын

    W "Czego nauczyły mnie psy" tak naprawdę nie ma już nic z tego Cesara, którego znamy z TV. Tam głównie są historie jak zachowanie ludzi może wpłynąć na psy czyli chociażby brak konsekwencji w zachowaniu i łatwość frustracji, co kończyło się pogubionymi i sfrustrowanymi psami. Zwykła praca nad emocjami właściciela, ustalenie stałego planu dnia i psy jak anioły. Nie odbieraj tego tak, że bronię Cesara czy coś, po prostu widzę, że on też powoli i po cichu się z tego wycofuje przez ogromny lincz jaki go spotkał po obaleniu teorii dominacji

  • @MattiiBibi

    @MattiiBibi

    3 жыл бұрын

    O widzisz to bardzo ciekawe co piszesz. Nie czytałem książek Cesara, jakoś mam jeszcze długa listę książek, opartych na badaniach, światowych specjalistów i nawet o tym nie pomyślałem, docierały do mnie sygnały, ze podobno Cesar zmienił podejście, ale informacje dostępne w sieci pokazały, że na najnowszym filmie na jego kanale kopie psa a na blogi pisze o korektach na smyczy czyli o szarpaniu psa. Film oczywiście nie jest o Cesarze wprost a o koncepcie, który jest szkodliwy dla psów, przyznaję, ze to clickbait. Bardzo się Cieszę, że masz odwagę uczyć się o psach w niesprzyjającym otoczeniu do "myślenia inaczej", Bardzo Ci dziękuję za komentarze, i subskrypcję :D

  • @roni6376

    @roni6376

    Жыл бұрын

    Ja też sądze że Cesar Milan dobrze szkoli psy i pomaga właścieielom podchodzić do danych sytuacji spokojnie żeby pies też czuł się pewnie. Bo jak właściciel jest zestresowany to pies czuje potrzeby bronienia i dlatego pies czasem reagule tak a nie inaczej. Cesar Milan prowadzi nauke tak żeby pies był szczęśliwy ze swoją rodziną, a nie żeby się bał włąścicieli. Ja popieram pozytywne relacje z psem, ale trzeba psu zabraniać zachowania które są dla niego nie bezpieczne. Ja popieram Cesara Millana 👍

  • @kamilszyda1198
    @kamilszyda11984 жыл бұрын

    Zgadzam się przedmówczynią Katarzyna Baster. Teoria dominacji, nie oznacza agresji wobec psa, radzę się lepiej zorientować w tym temacie zanim się wrzuci filmik na youtube. Dominacja pomaga Ci nad zapanowaniem i posłuszeństwem. Ja bynajmniej nie dostrzegłam agresji wobec psów od Cesar Milan. Jest profesjonalistą i na pewno metoda dominacji nie jest krzywdząca tylko wręcz przeciwnie, pomaga. Cesar Milan pomógł wielu osobom i ludzie korzystają z jego usług nie bez powodu. Wie co robi i to jest prawdziwy fachowiec. Tak naprawdę wiele zależy od właściciela i jego podejścia do swojego pupila. Brak wystarczającej cierpliwości może spowodować agresje i to jest krzywdzące dla psa. Jednak nie metoda dominacji do tego doprowadza tylko człowiek który sobie z tym nie radzi. Wszystko jest zależne od ludzi, jak się pies czuje i jak interpretuje zachowanie swojego pana. Nikt nie jest brutalny ani okrutny wobec zwierząt wybierając taką metodę wychowawczą, jeśli oczywiście właściciel jest przy zdrowych zmysłach i posiada empatię. Dzięki temu zdobywasz przyjaciela i budujesz więź. W końcu łatwiej się broni kogoś, kogo się kocha niż kogoś, kogo się nie zna.

  • @serek3018

    @serek3018

    4 жыл бұрын

    dokładnie

  • @gosiacisowski8163
    @gosiacisowski81634 жыл бұрын

    Super filmik:) pozdrawiam :)

  • @MattiiBibi

    @MattiiBibi

    4 жыл бұрын

    dziękuję

  • @wilczycadeszczu
    @wilczycadeszczu4 жыл бұрын

    Cesar Millar to fachowiec. Pomógł setkom ludzi z psami. Zna ich zachowania. Do każdego psa trzeba mieć indywidualne podejście. Sama się bardzo skupiam na behawiorystyce. I nie masz racji

  • @MattiiBibi

    @MattiiBibi

    4 жыл бұрын

    Odnosisz się do tytułu, czy do treści filmu? Ja nie neguję pracy Milana (tego czy pomógł komuś czy nie), uważam tylko że pies nie tworzy stada i hierarchii z człowiekiem. Opieram się na badaniach, nie na tym jak skonstruować dobry scenariusz do odcinak w telewizji gdzie musi być konflikt aby zbudować napięcie. Uważam ze wchodzenie w konflikt z psem, nie jest rozwiązaniem a walką z objawami problemu, nie przyczynami, ja wolę pracować z psem poniżej progu reakcji. budując pewność siebie i poczucie bezpieczeństwa psa ( bo tutaj powstaje najwięcej problemów). np. uważam ze jego posiłek mu się należy i nie należny mu w nim przeszkadzać bo jest to jego podstawowa potrzeba. Celem tego filmu nie jest krytyka, a pokazanie, że praca z psem oparta no dominacji, nie jest dobrą drogą, co zostało udowodnione przez wielu naukowców badających zachowania psów.

  • @karolinaosenkowska6840

    @karolinaosenkowska6840

    4 жыл бұрын

    Jeżeli interesujesz się behawiorystyką = stosowaną analizą zachowań to na pewno jesteś w stanie w ABC opisać co obserwujesz na filmikach Cesara Millana i umiesz określić jakie procedury stosuje świadomie lub nie. Jeżeli przewaga takich procedur jak kara pozytywna, kara negatywna i wzmocnienie negatywne jest dla Ciebie odpowiednim, uzasadnionym doświadczeniem podejściem do zwierząt to ja nie mam pytań.

  • @MattiiBibi

    @MattiiBibi

    4 жыл бұрын

    ​@@karolinaosenkowska6840 Ten komentarz chyba jest dla @Wilczyca Deszczu Obejrzałem jeden film zanim odpowiedziałem na ten komentarz, zwykle nie oglądam filmów z Cesarem. Film w którym pies bardzo nie pewny siebie, atakuje kurierów, W czasie filmu Cesar stosuje floading, korekty smyczą (co sprawia psom ból), wprowadza psa w sytuacje niesamowicie niekomfortową dla niego, pies okazuje niesamowitą ilość sygnałów stresu, kiedy mówi że pies się uspokoił, pies dalej ma głowę nisko oczy otwarte z przerażonym wzrokiem ogon między nogami (aż nie mogłem na to patrzeć) co ciekawe jego pitbull Junior tek ze okazuje całą gamę sygnałów stresu, a w dodatku parzy grożąco na przerażonego pieska (twarde spojrzenie), dodatkowo zabiera psa od jego opiekunki totalnie odbierając mu wsparcie. Ten pies się nie uspokaja, a zamyka się w sobie. Kiedy później idą z większą ilością psów na spacer piesek (bohater odcinka) dalej próbuje uciec od innych psów, odsunąć się od nich. Pitbul Cesara także czuje się nie komfortowe w tej sytuacji. Jednak muszę się zgodzić z tym że emocje właścicielki odbijają się na psie, że gdyby była pewniejsza siebie psu było by łatwiej. Ale ten problem można rozwiązać spokojnie, budując pewność siebie psa, tworząc mu bezpieczne miejsce w tyn biurze, gdzie nikt do niego nie będzie podchodził, budując pozytywne skojarzenie z ludźmi którzy wchodzą, do biura działają poniżej progu reakcji. Jestem ciekawy jak ten biedny pies odreagował tą cudowną sesję treningową poza kamerami i pięknym hollywoodzkim montażem.

  • @wiedzminadaioxi3273
    @wiedzminadaioxi32733 жыл бұрын

    Są jednak rasy które chcą dominować Kangal, owczarek środkowoazjatycki, pitbull itp Są psy co chętnie wykorzystają słabość właściciela i to one zechcą rządzić Pies powinien znać swoje miejsce Powinien wiedzieć kto jest panem by mógł czuć się pewnie i bezpiecznie I tak dla psa człowiek to już stado, rodzina itp Pies po prostu musi jednak wiedzieć kto dowodzi Inaczej będzie robić co chce Gdybyś tresował tego typu psa jak swojego to podejrzewam że mógłby nawet ciebie taki zaatakować bo to trudne rasy Nie mówię o biciu psa Absolutnie tego nie wolno tym bardziej z takimi rasami Ale jednak pies może chcieć dominować nad właścicielem Dlatego potrzeba silnego przywudcy stada co huknie kiedy trzeba i pogłaszcze kiedy trzeba Taki przy którym pies czuje się dobrze i wie że właściciel nie jest jego wrogiem

  • @MattiiBibi

    @MattiiBibi

    3 жыл бұрын

    Bardzo Ci dziękuję za twój komentarz, ale jest to niestety zbiór stereotypów, i prawd ludowych, wiele badań na temat psów pokazuje, ze nie do końca tak jest. Nie zgodzę się z tym, że są rasy dominujące. pierwsze 2 to owczarki stróżujące, psy niezależne, mające pracować często przez przewodnika, więc nie mają aż takiej motywacji na pracę z człowiekiem, mogą być uparte, mieć niska motywacje do współpracy, ale nie będą potrzebowały przejmować władzy nad światem, po prostu w szkoleniu trzeba znaleźć to co je kręci i tym nagradzać, Jeśli chodzi o rasy TTB, to ich pochodzenie wywodzi się z walk psów, gdzie psy miały być wytrwałe, agresywne w stosunku do psów, ale nie ludzi. na pewno potrzebują ustalenia zasad. Psy generalnie działają na zasadzie, "zrobię to co jest dla mnie przyjemne, albo co jest dla mnie wygodne", czyli jeśli pokażę psu, że ze mną jest przyjemniej niż np, biegając za innymi psami, nauczę psa żeby zawsze wracał na zawołanie. Znając komunikację psów, to co mówi ich mowa ciała, wiedzą jak mam się zachować żeby nie prowokować psa, ryzyko ataku jest tak na prawdę minimalne. komunikacja psów także wyklucza ta klasyczna formę dominacji, polecam naukę na ten temat, tu na kanale też chce więcej mówić na ten temat. Podsumowując, mając odpowiednią nagrodę ( znając motywację psa) i szoląc go przy użyciu takiej nagrody i z wiedza na temat komunikacji, nie jestem w stanie sobie wyobrazić co to znaczy że pies chce dominować.

  • @wiedzminadaioxi3273

    @wiedzminadaioxi3273

    3 жыл бұрын

    @@MattiiBibi nie jesteś w stanie zrozumieć co znaczy ze pies chce dominowac? To znaczy tyle że to on chce przewodzić I np kangal czy owczarek środkowo azjatycki są dobrymi przykładami Nawet znam jednego owczarka środkowo azjatyckiego i ona żyje z owczarkiem niemieckim też suczka I niemiecki słucha się azjaty Nawet sami chodowcy ostrzegają przed trzymaniem np kangala z drugim kangalem lub z np pitbulem Czemu? Bo kangal ale też i azjata mogą nawet zabić drugiego psa jeśli ten nie podpożądkuje się mu Dlatego te psy muszą mieć najpierw ustaloną hierarchię i to znaczy że pies chce dominować To znaczy że on chce być samcem alfa albo samicą alfa Lecz samce są bardziej agresywne mimo że to spokojne rasy Te psy takie są Może Bibi nie jest psem dominującym ale niestety jak zapewne wiesz kangal a Bibi to zupełnie co innego I mówię to co nie tylko mówi Milan ale mówią to treserzy, właściele, hodowcy i ja na przykładzie Lary bo tak nazywa się ta azjatka Z byle powodu też np owczarek kaukaski jest psem na którego musisz mieć pozwolenie Czemu? Pies wyga konkretnego tresera bo inaczej będzie agresywny Ma skłonność do dominacji Czyli nie będzie jak Bibi potulny kochany a agresywny jeśli szkolenie będzie słabe lub złe Serio nawet labrador musi wiedzieć kogo słuchać Moja labradorka robiła co chciała ale pokazałem jej co może a czego nie a na spacerze się słucha I to jest już objęcie dowuctwa No nawet u ludzi to działa Kogo się dziecko słucha? Rodzica=przywudcy No niestety ale psy i dzieci bez konkretnych zasad i podporządkowania się robią co chcą Więc świat psów nie kończy się na Bibi Widziałem nawet stada psów gdzie jest konkretny przywudca I stado tworzą także pies i człowiek Bo stado znaczy rodzina dla psa Jesteś rodziną dla Bibi czyli stadem A i te rasy co wymieniłem słuchają się wyłącznie jednej osoby W zasadzie każdy pies tak powinien I tak pies może zabić właściciela Nawet gdy ten się z nim tylko bawi Były już takie przypadki a czemu? Właściciel myślał że to tylko pies Złe szkolenie i brak dyscypliny Sama miłość to za mało bo potrzeba tez dyscypliny I dlatego niektóre rasy wymagają pozwolenia Bo treser musi sprawić by piesgo kochał i szanował By wiedział co wolno a czego nie Teraz rozumiesz skąd to pojęcie dlaczego pies może chcieć dominować?

  • @MattiiBibi

    @MattiiBibi

    3 жыл бұрын

    Bibi jest psem który bardzo szybko sięga do komunikacji agresywnej. Czyli można by potocznie powiedzieć że jest agresywny. Jedyna różnica jest taka że jest 10x mniejszy od psa stróżującego. Oczywiście przepracowaliśmy większość zachowań które były niebezpieczne dla ludzi, właśnie wzmacniając poczucie bezpieczeństwa i pozwalając Bibiemu dokonywać własnych wyborów. . W dużym skrócę powody agresji obecnie uznawane przez naukowców badających zachowania psów są 2. Agresja z wiązana z lękiem i strachem oraz agresja łowiecka... No jest jeszcze agresja patologiczna ale uznajmy ją za marginalną np spowodowaną chorobą psychczną lub np guzem mózgu. Więc jeśli wchodzę z presją ustalając tylko czego nie wolno, właśnie takie zachowania człowieka prowadzą do zachowań agresywnych. Byłem już na kilku seminariach i webinarach na temat agresji i wszędzie pojawia się ten sam schemat. To samo mówi najnowsza literatura. Rozumiem co masz na myśli jednak dalej są to prawdy ludowe a wiele badań na temat psów pokazuje że jest inaczej. To z czym mogę się zgodzić to kierunek relacji u psów. Np kiedy spotykają się d młode samce z bardzo dużym poziomem testosteronu, zaczynają się testować i może dojść do kotłowaniny. Zdarza się też czasem tak że dużym psom włącza się patologiczna agresja łowiecka w stosunku do swojego gatunku np małych psów. Jeśli chodzi o owczarki stróżujące czyli można zaliczyć Kaukazy środkowo azjatyckie czy nawet naszego podchalana. Są to psy niezależne mające bronić stada przed napastnikami. Więc ich skłonność do agresji jest większa. Bo tak były selekcjonowane przez lata. Co do listy psów agresywnych, to osobny temat. Ale odpowiedź zawiera się w poprzednim zadaniu, jak pies był selekcjonowane do wał albo obrony stada to jego skłonność do zachowań agresywnych jest większa. (Muszę o tym zrobić film) Jednak dalej w relacji człowiek pies, nie widzę opcji żeby pies miał przewodzić, bo co bo chce wejść na kanapę, czy on sobie kupi brita nie pedigree? Pies jest w 100% on nas zależny. Decydujemy o tym kiedy idzie sikać, kiedy je gdzie śpi. Więc nie wiem jak to zmieni sytuację że nie pozwolę mu przejść przez drzwi pierwszemu, albo założę mu dławik na szyję. To tak jak masz szefa w pracy i jak cię opiernicza o wszystko będziesz lepiej pracował? I tak jesteś zależny od wypłaty od niego, to czy cię zjedzie za coś co zrobisz... nie ważne jak, nie zrobi go to bardziej szefem bo i tak już nim jest. :). Ale jak przyjdzie i pochwali to co robię dobrze to 1. Da mi to motywację do robienia lepiej, 2. Zyska mój szacunek 3. Sprawi że chętniej będę przychodził do pracy i może dam z siebie więcej. To oczywiste że w pracy mam jakieś ramy, jak to ma wyglądać (tak jak uczymy psów zachowań), czyli ustalam zasady psu bo są potrzebne ale robię to w oparciu o psie potrzeby i zrozumienie jego komunikacji i najważniejsze wolę wytłumaczyć to czego oczekuje od psa niż karać go jeśli robi coś źle, czyli nie po mojemu. Bo 90% zachowań nieporządanych u psów wynika z tego że pies zachowuje się jak pies ale nam to nie pasuje i nie zapewniamy mu spełnienia psich potrzeb na naszych warunkach.

  • @joannagierak5194
    @joannagierak51943 жыл бұрын

    Dziękuję za ten film, i wszystkie inne. Ja za kilka tygodni zabieram ze schroniska małego lękliwego ale łagodnego psa. Szukam rad i próbuję dokształcić się na ile mogę, by być przygotowana na najważniejsze spekty posiadania psa. Twój kanał jest bardzo pomocny!

  • @MattiiBibi

    @MattiiBibi

    3 жыл бұрын

    Zobacz też co mówi pies ostatnio było o pieskach adoptowanych.

  • @joannagierak5194

    @joannagierak5194

    3 жыл бұрын

    @@MattiiBibi obejżane! live był super. Dziękuję za polecenie;)

  • @spanish-inquisition2024
    @spanish-inquisition20243 жыл бұрын

    Czytałam komentarze na dole, najbardziej lubię te "masz małego pieska, to ty nic nie wiesz jak jest z dużym psem" albo "trener jednego psa i już wie najlepiej! " albo jeszcze te "masz psa 1,5 roku i już wszystko wiesz! " xD Nasłucham się tego w domu bardzo dużo, czasami aż zaczynam wątpić w to, czy na pewno mam rację, a potem wchodzę tu i widzę, że Ciebie traktują tak samo. Dzięki za ten film i cierpliwe odpowiadanie na komentarze, dzisiaj usłyszałam od rodziny, że "mojego gadania o psach każdy na świecie miałby dosyć", niektórzy na pewno, ale tak to już jest, że musimy mówić dalej, prędzej lub później ktoś usłyszy 😎

  • @MattiiBibi

    @MattiiBibi

    3 жыл бұрын

    Jak to za dużo o psach? Właśnie wróciłem z Klas Komunikacji, dwa wspaniałe dni z takimi świrami psimi. Każdy chcący się nauczyć jak najwięcej a cały czas rozmowa toczyła się o psach. Jeśli taki film skłoni jedną czy dwie osoby do szukania aktualnej wiedzy uznam to za sukces. Dziękuje za komentarz. Trzymaj się.

  • @michalczernecki9597
    @michalczernecki95974 жыл бұрын

    Twój pies słucha Cie tak ? Wiec zdominowałes swojego psiaka, stosując czy nie stosując tych 6 zasad. Zasady to dominacja bo Ty je ustaliłeś a nie Twój pies. Razem tworzycie stado, lub jak wolisz rodzine. Również chciałbym zauważyć ze C Milan nie stosuje agresji, przynajmniej ja tego nie zauważyłem. Mój pies to 45 kilogramowy PIT bull, biega bez smyczy kiedy tylko jest ku temu okazja, jest pieskiem towarzyskim i w ogóle nie agresywnym, chociaż wychowałem go wg zasad dominacji, nie zerkając nawet na te „złote 6 zasad” o których wspominałeś.

  • @MattiiBibi

    @MattiiBibi

    4 жыл бұрын

    poniekąd muszę się z Tobą zgodzić, Nie stosujemy Dominacji, bo w każdym względzie nasz pies jest od nas zależny, i defakto jeśli miała by być jakaś struktura pies nie ma szans być wyżej, bo sam sobie karmy nie kupi, czy nie wyprowadzi się na spacer, co za tym idzie pies nigdy nie próbuje nas dominować, czyli my też nie musimy dominować psa :D. Jest jednak jedna rzecz z którą się nie zgodzę, bo nie wszystkie zasady ustalam ja, opierając się na komunikacji szanuje prośby mojego psa o odejście z pewnych miejsc, szanuje jego prośby o zachowanie przestrzeni osobistej, zgadzam się na jego zaproszenia do zabawy i wiele innych komunikatów, oczywiście też proszę go o to żeby dostosował się do moich "próśb". jest to związek oparty na przyjaźni i zrozumieniu potrzeb obu stron, a nie jedno kierunkowym wymaganiu. Jeśli C Milan nie stosuje agresji czym są: "body Roll", uderzanie w bok psa, korekta na smyczy, czy nawet wydawanie nieprzyjemnych dla ucha dźwięków? Wygląda na to że macie super relacje ze swoim psem, ciekawy jestem bardzo, jakie to są zasady dominacji, o których piszesz?, napisz mi proszę, bo może spieramy się o etykietę, która jest mniej istotna niż podejście do życia z psem w taki sposób, jaki jest dla psa niekrzywdzący.

  • @silveroar5001
    @silveroar50014 жыл бұрын

    Jak to się mówi... mały piesek mała kupka. Nie zgadzam się z tobą, dlatego iż są psy które okazują większą dominację i takie które łatwo okiełznać zwyczajna pracą z nimi. Naprawdę nie sztuka wziąć sobie psa o łatwym temperamencie i uważać że nie trzeba mu pokazywać dominacji.

  • @MattiiBibi

    @MattiiBibi

    4 жыл бұрын

    Generalnie, mój pies miał cholernie duże problemy i uwierz mi jak gryzie cie 8 kg Jack Russel szybki jak błyskawica nie myślisz o tym że waży tylko 8kg, Ja po prostu wolę zastanowić się nad przyczyną problemu i pomóc go rozwiązać psu niż, "pokazać mu gdzie jest jego miejsce" i nauczyć go radzenia sobie z takimi sytuacjami przy okazji wzmacniając więź z opiekunem. Dominacja u psów oparta jest na fałszywych założeniach, co za tym idzie nie jest prawdziwa. A w potocznym języku służy do tłumaczenia większości" problemowych" zachowań, lub tłumaczenia stosowania awersyjnych metod szkolenia. Wielkość psa nie ma tak na prawdę znaczenia, a chęć zrozumienia problemu i próba jego rozwiązania.

  • @marzenalempa81

    @marzenalempa81

    4 жыл бұрын

    Zgadzam się. Nie sztuka. Cezar naprawdę nie rujnuje psychiki psom. Jeżeli obejrzy się kilkanaście odcinków tych nieprzetłumaczonych gdzie oppwiada o swoim ośrodku i przyjaźni ze swoimi psami, to widać że psy w takiej harmonii z nim że można jego metody brać za wzór. Wystarczy ilość osób którym pomaga.

  • @blindattic6556

    @blindattic6556

    3 жыл бұрын

    Matti i Bibi - o psach - kupiłem niedawna sunie Jack Russel, która strasznie gryzie po nogach. Ja sobie z tym radzę używając sposobów Cesara, ale moja żona zupełnie nie. Czy masz jakiś filmik lub poradę, jak sobie z tym poradzić ?

  • @MattiiBibi

    @MattiiBibi

    3 жыл бұрын

    @@blindattic6556 musiał bym poznać przyczynę tego zachowania, powodów może być wiele, od nudy po przeładowania bodźcami psa, w jakim wieku jest pies?, skąd pochodzi?, Jak wygląda wasz dzień / tydzień. Czy pies ma zabawki, które może niszczyć, gryźć. Nie da się znaleźć w internecie idealnej odpowiedzi na ten jeden, konkretny problem bez zobaczenia konkretnego psa jedynie wskazówki gdzie szukać :D. Bo powód danego zachowania może być, zachowanie jest tylko reakcja na jakiś stymulant. Może ten film Ci pomoże zrozumieć motywacje nad aktywnych zachowań kzread.info/dash/bejne/qIKq2s9uc6uopdY.html

  • @stokrotkapolna3622
    @stokrotkapolna36222 жыл бұрын

    A co z agresywnymi psami atakujących wszystkich ludzi na około łącznie z innymi psami ? To prawda że taki psy czują się odpowiedzialne za właściciela i chcą go bronić, bo czują się wyżej w hierarchii? Jak w takim razie to skorygować, innymi zasadami niż takie jakie promuje Cesar Milan?

  • @Gulgozaur
    @Gulgozaur Жыл бұрын

    Z tej listy to ja widzę sens dlaczego to działa i pomimo że psa chce wychować za pomocne normowania pozytywnego to zamierzam stosować. Np przepuszczanie przodem przez drzwi mi nie przeszkadza ale jeśli pies jest bardzo nakręcony a nam na tym nie zależy i nie chcemy żeby ciągnął to wg mnie całkiem dobry sposób na uspokojenie go. Nagrodzenie psa za porządny stan emocjonalny. Nie widzę w tym nic złego.

  • @MattiiBibi

    @MattiiBibi

    Жыл бұрын

    Tak dokładnie, chodź z tym stanem emocjonalnym bywa różnie, czasem pies może nie być w stanie się uspokoić bo sytuacja go przerośnie. Wtedy staram się znaleźć drogę ujścia tej „złej” energii. Jest różnica między stawianiem granic, i komunikowaniem swoich oczekiwań w stosunku do psa. A wymaganiem posłuszeństwa to „Ja tu rządzę”. Jedyne o co mi chodzi to to że teoria dominacji totalnie nie ma odzwierciedlenia w nauce. A skupienie się na potrzebach psa, zaspokajanie ich a potem wymaganie czegoś jest po prostu bardziej ludzkie niż, żołnierski rygor niezależnie od sutuacji.

  • @serek3018
    @serek30184 жыл бұрын

    masz psa póltora roku i myślisz że wiesz najlepiej. na każdego psa działa inna metoda. to zależne od tego co jest powodem zachowania i jakiego! nie powinneś chwalić się taką wiedzą w internecie w szczegulności jeśli nie masz przekonania o jej prawidłowości. cała moja rodzina prawie zawsze miała psy. wszystkie były kochane i kochały jak i są kochane i kochają. metoda Dominacji działa na psy które czują że dominują nad wszystkim i wszystko im wolno. to nie musi być bicie psa to niektóży myślą a machnięcie palcem czy krzyknięcie.

  • @MattiiBibi

    @MattiiBibi

    4 жыл бұрын

    Oczywiście każdy pies jest inny. Skąd przekonanie że mam psa od 1,5 roku? Dla Bibiego za długie patrzenie się na niego jest za dużą presją. Masz racje że różne są motywacje różnych zachowań. Obecna widza o o psach mówi, że próba zdominowania taką motywacją nie jest. Cieszę się że kochacie wasze psy. I z pewnością nie robisz im krzywdy. Ten film ma na celu zweryfikowanie swoje wiedzy przekazywanej od pokoleń na korzyść zastanowienia się nad najnowszym podejściem. Ta wiedza czemu nie dominacja jest dostępna w wielu miejscach za darmo. I na płatnych szkoleniach, warsztatach, senianariach czy webinarach w których biorę bardzo często udział. Więc jestem w 100% pewny na temat nie słuszności założeń teorii dominacji.

  • @owczarekfalkowski5725

    @owczarekfalkowski5725

    4 жыл бұрын

    Psy, o których piszesz, że dominują wszystkich i wszystko im wolno to są psy, którym człowiek nigdy nie ustalił zasad wspólnego życia. Aż w końcu ktoś to zaczyna nieumiejetnie wprowadzać stosując zasady teorii dominacji i się dziwi, że pies na niego warczy... 🤦‍♀️

  • @xx-cd8gw
    @xx-cd8gw3 жыл бұрын

    7:25 kompletna bzdura, Cesar przeprowadził terapię już na setkach jak nie tysiącach psów i w 90% problem polegał właśnie na tym że "nasz piesek był słodki, kochamy go jak dziecko i dażymy czułością, ale ostatnio stał się agresywny, nie wiemy dlaczego" . A no właśnie dlatego że czuł że musi bronić rodziny, bo nie było w niej lidera. Ale Ty głównie na podstawie doświadczeń ze swoim jednym Bibim negujesz badania Cesara. Nie wiem czy to bardziej śmieszne czy żałosne...

  • @MattiiBibi

    @MattiiBibi

    3 жыл бұрын

    Moją wiedze czepię z seminariów, kursów czy webinariów w których uczestniczę oraz długich rozmów z moimi przyjaciółmi trenerami i behawiorystami. A także z wielu książek napisanych, ludzi dużo mądrzejszych ode mnie czy Cesara. Ta sytuacja o której mówisz, bardziej przedstawia się tak, że pies nie ma ustalonych żadnych zasad, nie ma spełnionych potrzeb i jest totalnie nie zrozumiany na przykład dyszenie ze ściągniętymi kącikami ust do tyłu wygląda jak by pies się cieszył ( myśląc po ludzku), to można go przytulić, a tak na prawdę jest w dużym stresie i nie np. życzy sobie kontaktu fizycznego. Takich przykładów mogę dać setki nie zrozumieniem, lub nie wiedzą na temat różnych zachowań poprzedzających zachowania agresywne. Polecam Ci zagłębić się w wiedze na temat komunikacji a nie tylko wiarę w show w TV, okaże się że wiedza na temat psów to cos więcej niż bycie liderem który mówi ze "tak ma być i już", to relacja oparta na zrozumieniu wspólnych potrzeb i respektowaniu granic obu stron.

  • @marysiakarolak5860
    @marysiakarolak58604 жыл бұрын

    Mam pytanie bo moja suczka zachowuje się jak samiec czyli no '' dosiąść '' 🤦‍♀️moją nogę. I podobno w taki sposób ona ustala hierarchie miedzy mną a nią. Myślisz że może to mieć z tym związek?

  • @MattiiBibi

    @MattiiBibi

    4 жыл бұрын

    Takie zachowania nie maja nic wspólnego z ustalaniem hierarchii. Ruchy kopulacyjne u psów są spowodowane są stresem i frustracją czyli nadmiarem emocji, z którymi pies nie wie co z nimi zrobić. Przyda wam się nauka opanowania emocji, ważne jest by przerywać sytuacje i pokazać psu, że może inaczej sobie poradzić z nimi np. gryzienie i rzucie gryzaka, kostkę do gryzienia czy zabawkę. zobacz moje filmy na temat wyciszania i emocji: kzread.info/dash/bejne/eKyhxtV8mbK5qJs.html& kzread.info/dash/bejne/dpxpppeQk8yuk7A.html kzread.info/dash/bejne/i4eVs4-ke9uWfpc.html&

  • @marysiakarolak5860

    @marysiakarolak5860

    4 жыл бұрын

    @@MattiiBibi o dziękuję za pomoc!

  • @marysiakarolak5860

    @marysiakarolak5860

    3 жыл бұрын

    @@MattiiBibi kurde przychodzę tu po 6 miesiącach pracy z moją suczka i straszę cieszę się że cię odkryłam twój kanał to najlepsza rzecz jaka przytrafiła się mi i mojemu psu ❤️zawsze wierzyłam w teorie dominacji na szczęście otworzyłeś mi oczy dziękuję!!

  • @MattiiBibi

    @MattiiBibi

    3 жыл бұрын

    ALE SUPER! bardzo się cieszę ze to co robię pomaga innym. To proszę dać psiakowi smaczka od wujka Mattiego I Bibi też odda swojego :D

  • @polly28m
    @polly28m4 жыл бұрын

    Trochę nie zrozumiałam z tym jedzeniem. czyli jak ja jem, to pies też musi jeść, żeby nie czuł się odrzucony? Czy mam jeść w ukryciu, ;)

  • @MattiiBibi

    @MattiiBibi

    4 жыл бұрын

    Generalnie psy lubią schematy i nie ważne jest czy pies je przed nami, po nas, czy w tym samym czasie co my. Ważne jest to żeby pora jedzenia była w miarę stała. Są psy dla których wartość jedzenia jest bardzo wysoka i kiedy widzą że my jemy a pies musi czekać na swoją kolej, bardziej się frustruje. Aby zmniejszyć ryzyko takiej frustracji, albo jemy sobie w tym samym czasie, albo oddzielamy psa od nas, Najważniejsza jest konsekwencja. Jeśli ją zachowamy pies nauczy się że nie dostaje przy stole, nie będzie tego oczekiwał, jego emocje będą niższe. Będzie szczęśliwszy i będzie czuł się bezpieczniej.

  • @fretka1925

    @fretka1925

    4 жыл бұрын

    @@MattiiBibi nie zauważyłam tego. U mnie pies miał stałe godziny jedzenia i nawet jak ja jadlam to siedział niestety i sie gapił. Tez jack russel i póki się go nie wygoniło to siedział i syczał. On jadł szybciej niż można było mrugnac okiem więc sory zje a ktoś je to nie będę nagle przestawać jesc bo on się frustruje

  • @MattiiBibi

    @MattiiBibi

    4 жыл бұрын

    no oczywiście ze nie :). napisałem że najważniejsze są schematy, jeśli problemem dla Twojego psa jest to ze widzi jak jecie to oczywiście odeślij go "do siebie". Jeśli pies ma historie wzmocnień że dostawał przy stole a nagle nie dostaje, to zaczyna się frustrować, Bibi też jest nienażarty. i w pewnym momencie zobaczyłem ze trudniej mu się żyje gdy dostaje smaki teak nagle w ciągu dnia, wiec tera włączyliśmy sesję treningowa w czasie jezdnia jak mam ochotę mu dawać wie kiedy jest początek i kiedy koniec. To że czasem podochodzi i zebra o jedzenie nie znaczy ze mnie dominuje a tylko tyle ze lubi jeść i dostawał wcześniej, więc myśli że tak można.

  • @barbaraborcz888
    @barbaraborcz888 Жыл бұрын

    Polecam posłuchać ,,Dominacja - Zanim Kupisz Psa" na kanale BAD DOG. Warto poświęcić parę minut.

  • @pawekleszcz4809
    @pawekleszcz4809 Жыл бұрын

    Nie znam się na teorii dominacji ,ale wiem jedno: mój Kenzo mnie słucha ,a mojej dziewczyny w ogóle i traktuje ją jak koleżankę i próbuje ( skutecznie ) narzucać swoją wolę. A przy mnie czasem próbuje ,ale jak powiem nie,to słucha. Czy to nie aby dlatego,że uważa ,że jestem wyżej w tej hierarchii od niego ? I nie mam tu na myśli żadnego stosowania wobec niego agresji ,tylko stanowcze określenie czego nie wolno . I jakoś nam się bardzo dobrze i przyjemnie razem żyje.

  • @MattiiBibi

    @MattiiBibi

    Жыл бұрын

    No więc stawiasz granice, to jest zrozumiałe, jesteś przewidywalny, to psy lubią. I dobrze się z tym czują. Psy są też meeega sprytne i wykorzystują okazję żeby było im przyjemnie, jeśli twoja dziewczyna nie potrafi postawić granic, albo nawet lubi to że pies robi z nią co chce to pies to wykorzysta. Nie znaczy to jednak że chce przejàć nad nią władzę. Hierarchia wskazuje na jakąś kolejność dowodzenia, jakąś strukturę która jest wyznacznikiem kogo mam słuchać. To co macie w waszej relacji to szacunek uznanie i poczucie bezpieczeństwa Twojego psa, bo ma kogoś kto podejmuje mądre decyzje. Pies słucha cię dlatego że na to zapracowałeś a nie dlatego że jest do tego zmuszony. To ta subtelna różnica jednak baaaardzo znacząca. Bo jedno zdobywa się strachem na drugie trzeba sobie zasłużyć.

  • @MattiiBibi

    @MattiiBibi

    Жыл бұрын

    No więc stawiasz granice, to jest zrozumiałe, jesteś przewidywalny, to psy lubią. I dobrze się z tym czują. Psy są też meeega sprytne i wykorzystują okazję żeby było im przyjemnie, jeśli twoja dziewczyna nie potrafi postawić granic, albo nawet lubi to że pies robi z nią co chce to pies to wykorzysta. Nie znaczy to jednak że chce przejàć nad nią władzę. Hierarchia wskazuje na jakąś kolejność dowodzenia, jakąś strukturę która jest wyznacznikiem kogo mam słuchać. To co macie w waszej relacji to szacunek uznanie i poczucie bezpieczeństwa Twojego psa, bo ma kogoś kto podejmuje mądre decyzje. Pies słucha cię dlatego że na to zapracowałeś a nie dlatego że jest do tego zmuszony. To ta subtelna różnica jednak baaaardzo znacząca. Bo jedno zdobywa się strachem na drugie trzeba sobie zasłużyć.

  • @user-ir5lw3kk4r
    @user-ir5lw3kk4r10 ай бұрын

    Pojawienie sie nowej metody ,,pozytywnej,, skutkuje powiękrzenie psiego rynku. Pies to towar, do wyboru, do koloru, popyt/podaż. Właściciel to konsument, na lata, koszty utrzymania psa. A cała reszta to przedsiębiorcy.

  • @SanLee93
    @SanLee933 жыл бұрын

    Kocham jak o psiej dominacji wypowiada się właściciel 5 kilogramowego psa... Ciekawa jestem co by było, gdybyś miał do czynienia z 50 kilogramowym psem rasy pierwotnej. Z Alaskanem, który w dorosłości zdolny jest kruszyć ludzkie kości jakby były ze styropianu.

  • @MattiiBibi

    @MattiiBibi

    3 жыл бұрын

    Jakoś Akita amerykańska którego miałem wczoraj na zajęciach nie potrzebował dominacji a ściągnięcia presji i pochwał. Problem polega na tym że agresja psów wynika w 99% z lęku i strachu, i właśnie 50kg malamuta bym się bał „dominować” czyli mówiąc w prostu używać presji i wchodzenia w konfrontacje

  • @staraalejara9253

    @staraalejara9253

    3 жыл бұрын

    @@MattiiBibi no tak ale cesar Millan też nie gnębi psów , natomiast pokazuje czym jest przywódca. Pies jest psem nie ma tu miejsca na dyskusję , to przyjaciel ale taki który rozpieszczany pokazuje ząbki zaczyna właśnie wprowadzać swoje żądy . Więc my ludzie jak rodzice właśnie musimy być stanowczy i wprowadzać te granicę. Ja a uważam że Millan jest świetny

  • @MattiiBibi

    @MattiiBibi

    3 жыл бұрын

    Jeśli pies pokazuje zęby to znaczy że czyje się nie komfortowo i się obawia.. tak może chce żeby było po jego ale jie dlatego że chce rządzić ale dlatego że nie czuje się dobrze w danej sytuacji i chciałby aby to „zło” się skończyło.

  • @staraalejara9253

    @staraalejara9253

    3 жыл бұрын

    @@MattiiBibi czuje się nie komfortowo bo np właściciel chce usiąść na swoim własnym cholera łóżku albo nie pozwala wynosić z kosza na bieliznę brudnych skarpet . Ja myślę że raczej to wynika z tego że pies czuje się zbyt swobodnie uważa wszystko za swoje i nie chce tego oddać ani się tym dzielić pokazuje że coś jest jego

  • @MattiiBibi

    @MattiiBibi

    3 жыл бұрын

    @@staraalejara9253 A ja myślę żę pies który jest pewny siebie nie musi nic udowadniać, i bronienie miejsca, albo przedmiotów wynika z niepokoju, taki problem jest zdecydowanie głębszy niż to że pies czuje się zbyt swobodnie, jeśli pies wchodzi za bardzo w moja przestrzeń to proszę go żeby odszedł, tak samo on ma prawo mnie poprosić, psy proszą o przestrzeń używając agresji. Ja będąc człowiekiem mogę poprosić psa hasłem "zejdź" przez tutaj czy czymś zupełnie innym, np zabraniem presji i zawołaniem z innego pokoju. to znacznie obniży napięcie i konflikt. I nie jest to mój wymysł a badaczy zachowań psów. Polecam zapoznanie się z Psią komunikacją. psy nie mówią po Polsku, angielsku czy po prostu po ludzku, mówią po psiemu, i interpretując to po ludzku wprowadzamy się w błąd poznawczy.

  • @stasiumajchrzak3449
    @stasiumajchrzak34493 жыл бұрын

    spk film ....

  • @ankalubkowska
    @ankalubkowska4 жыл бұрын

    Ja stosuje dominacje...Nie bije psa ale zakładam że pies ma sie słuchać...Owszem ma swój rytm dnia, pore karmienia i spacerów ale on ma się mnie słuchać np na spacerze , ma kolczatkę i ma iść przy nodze ...kiedy biegamy to biegamy a kiedy idziemy zgodnie to nie ciągniemy..... zabawki zawsze mam prawo mu odebrać....co innego mieć 7 kg pieska a co innego 40 kg bydlęcia jakiego jak ja mam...Byłam treserką w Polsce tak na marginesie

  • @MattiiBibi

    @MattiiBibi

    4 жыл бұрын

    Ok mówisz że nie bijesz psa ale strosujesz karę w postaci zaciśnięcia kolczatki, po co wybierasz się z psem na spacer jak ma czały czas iść przy nodze? Ja wychodzę z założenia że pies nie MA mnie słuchać a che mnie słuchać, generalnie może się wydawać że przecież efekt jest tan sam poproszę Bibiego żeby szedł przy nodze i idzie, albo naucze go bezwarunkowego wykonywania poleceń jako wyuczona bezradność ale nie jest to to samo bo stan psychiczy psa jest zupełnie inny. Rozumiem że byłaś "treserką" jednak ostatnie 10-15 lat przyniosły wiele badań które wskazuja na to że najlpeszym sposobem uczenia jest wzmocnienie pozytywne, bo uczy, a nie kara która mówi czego nie wolno ale nie daje strategi na to co wolno. sam myslałem że korekty na smyczy to jedyny sposów na to żeby ój owczrek Niemiecju 20 lat temu chodził przy nodze, jednak nie uchroniło mnie to przed tym że przejechałem na brzuchu po ziemi za nim w kolczatce 20 m .

  • @Piotr-yv7ks
    @Piotr-yv7ks4 жыл бұрын

    Twój film skłonił mnie do uświadomienia ci że chociaż masz ciekawe podejście to kompletnie nie masz pojęcia o czym mówisz. Wychowanie psa przez dominację jest najlepsza metodo jeśli wkłada się w to trochę serca wystarczy kochać psa. Są takie rasy które muszą znać gdzie jest granica żeby można było żyć wspólnie pies musi cię słuchać i wiedzieć że ty ostatecznie decydujesz. Mam psa od 9 lat jemy razem śpi, bawimy się a sam stosowałem metodę dominacji dlatego uważam że bardzo się mylisz. Pozdrawiam 🙂

  • @MattiiBibi

    @MattiiBibi

    4 жыл бұрын

    Ja rozumiem dominację jako stosowanie przemocy ( fizycznej, czy psychicznej) na psie aby pokazać że jesteśmy górą, nie ma to nic wspólnego z wyznaczeniem zasad, o czym także mówię w filmie. Psy uwielbiają a nawet potrzebują, schematów i zasad, czują się wtedy bezpiecznie. Tu najważniejsza jest konsekwencja, i przestrzeganie zasad przez siebie ustalonych, jeśli pies może na łóżko to zawsze może, jeśli ma czekać jak zjemy, to zawsze dostaje po nas itp, pod tym względnym zasady Fishera są super, ale zabawa w przeciąganie.... tu wygrywanie psa jest jednak ważne dla jego pewności siebie, szczególnie u delikatniejszych psów. Można jednak psa nauczyć zasad stosując pozytywne metody, metody oparte na wzajemnym zrozumieniu i komunikacji, a metody awersyjne oparte na systemie kar zostawić jako ostateczne wyjście awaryjne. Jeśli zbudujemy fajną relację z psem opartą na zaufaniu to pies sam będzie chciał wykonywać nasze polecenia i będzie chciał być blisko nas. To o czy piszesz to właśnie fajna relacja, kiedy jesteś przewodnikiem, opiekunem, który wskazuje drogę, a nie alfą walczącym o przywództwo ( kto jest ważniejszy). My decydujemy o każdym aspekcie życia psa tak czy inaczej a więc i tak wygrywamy jeśli mielibyśmy rywalizować. Napisz proszę jakiś zasad używałeś, co rozumiesz jako teorię dominacji, bo możesz być bliżej mojego podejścia niż ci się wydaje, jednak stosując błędną etykietę :D Psie życie w grupie opiera się na funkcjach społecznych, nie hierarchii, czyli są osobniki odpowiedzialni za zdobywanie pożywienia, za opiekę nad młodymi, za pilnowanie itp. a nie kto jest najważniejszy,

  • @Piotr-yv7ks

    @Piotr-yv7ks

    4 жыл бұрын

    @@MattiiBibi To wszystko co piszesz spoko fajnie to wygląda relacja z psem jaką mamy, nie jestem za tym żeby stosować kary czy przemoc. Rasa psa taka jak pitbul potrzebuje odpowiedniego wychowania a w sposób taki o jakim ty mówisz nie da się tego zrobić z taką rasa psa ponieważ te psy nie mają w sobie poczucia granicy w wykonywaniu czynności której uczy go właściciel więc czyli taki pies będzie próbował zadowolić swojego właściciela tak bardzo że na końcu może stać się to niebezpieczne gdy pies ma wagę około 50 kg mięśni. Te psy mają niesłuszna reputację ale właśnie dominacja nad psem pozwala ci pokazać takiemu psu odpowiednio go wychować co wolno a czego nie do jakiego stopnia może się pobudzać mają tą kontrolę nad psem poprzez dominacje tak też zbudujesz więź zaufanie między wami tak możesz przez wiele lat mieć przyjaciela. Nieuwazam że dominacja nad psem jest zła jeśli stosuje się ją rozsądnie zwierzęta w grupie mają przywódcę alfe do niego należy zapewnienie bezpieczeństwa jeśli pojawi się obcy czy inny samiec w grupie będzie nieposłuszny i tu i tu masz dominacje tak to ukształtowało życie ale podkreślam ze dominacja jest dobra jeśli robimy to odpowiednio i przemyślanie obojętnie jakiej rasy mamy psa.

  • @MattiiBibi

    @MattiiBibi

    4 жыл бұрын

    Piotr 1123 to o czym piszesz ja nazywam przewodnictwem, sam bardzo chciałem Bulteriera, ale poznałem Bibiego i już ze mną został i mnie wiele nauczył, Mówię o dominacji opisanej przez naukowców i Fishera. Uwierz mi że Jack Russel nie wyrwie ci ręki ale może zrobić wiele krzywdy to bardzo trudne uparte psy. Ciesze się że macie super relacje, a cała reszta to etykiety, które dla mnie mają znaczenie bo oznaczają podejście ale nie dla wszystkich muszą mieć.

  • @marcinluberadzki6422

    @marcinluberadzki6422

    2 жыл бұрын

    Dominacja nie oznacza bicie psa a niestety prawie każdy przypisuje przemoc i zastraszenie gdy usłyszy słowo Dominacja

  • @ArturObrebski
    @ArturObrebski4 жыл бұрын

    Każde stado musi mieć przywódce,nie chodzi o agresję.Często cesar to tłumaczył ale nabijać wyświetlenia na nazwisku to zawsze spoko :P . Nie próbuj być mądrzejszy od kogoś kto zjadł na tym zęby ale gdzie niby ty widzisz tam przemoc xDDDD. A jak ktoś chce psa traktować jak człowieka to niestety ale robisz psu krzywdę.

  • @Maglok2
    @Maglok22 жыл бұрын

    a ja go tak chwaliłam i myślałam że to dobre... :*( a powiesz coś o programie: Uwaga niezły pies ? pls bo ich też czasem oglądam

  • @MattiiBibi

    @MattiiBibi

    2 жыл бұрын

    Tego programu akurat nie znam więc się nie wypowiem

  • @Maglok2

    @Maglok2

    2 жыл бұрын

    @@MattiiBibi jest od poniedziałku do piątku o 15:00 na tym samym programie :)

  • @MattiiBibi

    @MattiiBibi

    2 жыл бұрын

    Nie mam TV pewnie dlatego 🤣

  • @Maglok2

    @Maglok2

    2 жыл бұрын

    @@MattiiBibi xD

  • @wofowofwof1249
    @wofowofwof12494 жыл бұрын

    Cesar Millan górą!🍓♥️🌵

  • @MattiiBibi

    @MattiiBibi

    4 жыл бұрын

    Bardzo dziękuje Ci za komentarz, :)

  • @wofowofwof1249

    @wofowofwof1249

    4 жыл бұрын

    Matti i Bibi a prosze bardzo, ja zawsze chętna do pogadania C: Oczywiście nie podważam twojej wiedzy, bo na sto procent masz ją o wiele większą od mojej. Aczkolwiek ja tam za Cesarem, każdy ma swoje zdanie i tyle w temacie. A komentarzyk dla statystyk jest wiec git :) Życzę ci rozwoju kanału! :3

  • @rozyk0700a
    @rozyk0700a4 жыл бұрын

    Czyli swoją teorię popierasz na wychowaniu jednego burka z schroniska, gdzie zawodowcy szkolą metodą dominacji od lat i działa. Zasada jest prosta chcesz mieć przyjaciela szkól swojego psa żeby był przyjazny, chcesz mieć psa do obrony szkół go pod obronę itd. twoje metody mogą się nie sprawdzić przy wielkości szkoleń.

  • @MattiiBibi

    @MattiiBibi

    4 жыл бұрын

    Mamy 2 psy a miewaliśmy więcej w jednym czasie, To że coś działa nie oznacza że działa dobrze z korzyścią dla psychiki psa, badania pokazują, że w trakcie stawania metod dominacji psy są narażone na dużą dawkę stresu, a to może prowadzić do wielu chorób, prezentowania zachowań agresywnych i wielu innych problemów. Moją wiedzę czerpię ze szkoleń, seminariów, z klubu obedience. Moim celem jest promowanie metod nie opartych na awersji, a zrozumieniu przyczyn zachowań, Oczywiście szkolenie obedience, agility, tropienia, pasienia czy IPO, wyglądają inaczej, ale każdą z tych dziedzin możemy nauczać w taki sposób przyjemny dla psa i oparty na obustronnym zrozumieniu.

  • @agnieszkachmiel607
    @agnieszkachmiel6072 жыл бұрын

    Prawda po środku leży...

  • @marcinluberadzki6422

    @marcinluberadzki6422

    Жыл бұрын

    Po środku czyli bycie przewodnikiem nie tyranem,nie mniej jednak uważam że przypadku trudniejszych ras z silnym popędem do dominacji trzeba do takiego psa wykazać większą surowość w wychowaniu,nie mylić z przemocą

  • @joannaczyz1429
    @joannaczyz14293 жыл бұрын

    Witam, każdy ma jakąś teorie i praktyke nad dobrym wychowaniem psa, dla mnie osobiście Cesar Milan jest naj lepszy, jesli chodzi o psychologie wilczą , to jest totalnie inna para kaloszy jak u psa. Pozdrawiam

  • @SanLee93

    @SanLee93

    3 жыл бұрын

    wilcza psychologia wspaniale sprawdza sie u psów ras pierwotnych, jak Alaskan Malamute.

  • @Maria-lc7bk

    @Maria-lc7bk

    2 жыл бұрын

    @@SanLee93 oj tak mam mieszańca husky-malamut. Wiele rzeczy wypracowaliśmy smaczkami i pochwałami. Jednak jest to tak dominujący pies,że są sytuacje kiedy ostra konsekwencja pomaga mu poznać, co wolno a conoe. Widzę wtedy,że pies czuję się bardziej bezpieczny i spokojny,gdy czasem ostro i zdecydowanie wyznaczam mu granice

  • @ktosktosiowy9029
    @ktosktosiowy90294 жыл бұрын

    Psa z silnym temperamentem niestety trzeba zdominować, ponieważ w przyszłości mogą np. zacząć sie tak ciągnąć że nie będziesz w stanie go utrzymać. To może doprowadzić do nieszczęścia czyli taki pieseł może zagryzdz innego mniejszego psa, może rzucic się na dziecko i tu mogło by się tak stać że w takim wypadku pies mógłby zostać uśpiony.

  • @MattiiBibi

    @MattiiBibi

    4 жыл бұрын

    to może trzeba zacząć od budowania więzi żeby pies nie chciał tak ciągnąć i być blisko nas, nauki chodzenia na luźnej smyczy czyli zastanowić się dlaczego aż tak ciągnie, jeśli chodzi o kontakty z psami, to duży temat, ale jak wrócimy do budowania więzi i tego ze pies ma do nas zaufanie że rozwiążemy konflikt z innym psem sam nie będzie musiał wdawać się w takie interakcje, w których może dojść do walki ( walka to 90% przypadków ostateczność i złe zarządzanie przestrzenią przez właściciela. Kontakt psa z dzieckiem to kolejny duży temat, ale sprowadza się do tego samego czyli pies ufa przewodnikowi i wie że go obroni przed dzieckiem, które np ciągnie psa za uszy. Prawda jest taka, że do takich zachowań o których piszesz może dojść właśnie w wyniku prób zdominowania psa = awersyjnych metod szkolenia.

  • @Zoyqa
    @Zoyqa4 жыл бұрын

    Czy to Jack russell terier

  • @MattiiBibi

    @MattiiBibi

    4 жыл бұрын

    TAK Bibi jest Jack Russellem, chodź jest z innego stowarzyszenie niż ZKwP, to jednak z wyglądu i zachowania jest 100% jackiem :D

  • @Zoyqa

    @Zoyqa

    4 жыл бұрын

    Ok

  • @kasianowak3061
    @kasianowak30612 жыл бұрын

    Myślę że ludzie źle rozumieją tę teorię dominacji. Ludziom wydaje się, że dominacja to przemoc i krzywda dla psa i atakują Cesara Millana i jego teorię. Jednak tutaj chodzi trochę o coś innego. Wychowanie psa trzeba zacząć od pierwszego dnia kiedy bierzemy szczeniaczka do domu. Szczeniak musi poznać zasady, które obowiązują w domu, co można, a czego nie można robić. Trzeba być przy tym konsekwentnym, bo łatwiej jest kontrolować psa kiedy jest malutki i bezbronny niż kiedy waży 60 kg i jest wielkim silnym psem. Co robi większość ludzi? Karmi szczeniaka, daje mu pić i hulaj dusza piekła nie ma. Szczeniak robi co chce, w domu nie ma żadnych zasad i ograniczeń. Szczeniak gryzie stopę - "hahaha ale śmieszny taki mały a jaki zły hahaha" i jeszcze psa nakręcają, zaczepiają, i nagradzają go za złe zachowanie. Skacze po ludziach - "o jakie to zabawne jak ładnie skacze taka mała kuleczka", pies jest brany na łóżko - " to nic złego, co taki mały szczeniaczek przeszkadza na łóżku" i tak dalej. To wina ludzi, nie zwierząt, że się tak zachowują. Szczeniak wyrasta w przekonaniu, że może robić co chce, że gryzienie stóp i rąk to świetna zabawa. I potem mija trochę czasu i ludzie są w szoku, bo to już nie jest malutka kuleczka, tylko wielki, silny pies. I nagle te słodkie zachowania zaczynają być problemem. Ludzie zaczynają się izolować, bo okazuje się, że nie można do domu zaprosić gości, bo pies jest agresywny i atakuje. Na spacerze ciągnie na smyczy tak, że wywraca właściciela, goście nie mogą usiąść na kanapie bo to miejsce psa i pies zaczyna być agresywny, że zajęli mu miejsce. A właściciel nie potrafi nic już zrobić, bo pies jest za silny (zwłaszcza jeśli właścicielką jest kobieta ) i nie da się go tak łatwo kontrolować. I tacy ludzie na skraju wytrzymałości psychicznej zgłaszają się do Cesara Millana. Bo lekkie i miłe metody już nie działają. Bo byli u masy treserów psów i pies jest niereformowalny i nadaje się tylko do uśpienia itd. I do takich agresywnych psów stosuje się metody dominacji. Cezar nie stosuje ich do małych szczeniaków, tylko po to by je nastraszyć i skrzywdzić. Pies musi wiedzieć kto rządzi w stadzie, kto jest przewodnikiem, kto pokaże mu co mu wolno a co nie, kto zbuduje swój autorytet, spełni jego potrzeby jako zwierzęcia ( np da psu możliwość wybiegania się, uprawiania sportu, zabawy itp dostosuje aktywności do rasy psa). Co do tych zasad co pan wymienił: to są bardzo dobre zasady. Dlaczego pies zawsze ma wchodzić pierwszy do mieszkania i przepychać się przed właścicielem? Dlaczego pies może siadać mu na stopach kiedy tylko ma ochotę? To okazywanie braku szacunku właścicielowi.

  • @MattiiBibi

    @MattiiBibi

    Жыл бұрын

    Ja adoptowałem dorosłego psa który miał na kącie kilka niebezpiecznych pogryzień ludzi. Kilka skończyło się szyciem na SORze… i gdybym stosował do niego Twarde metody Milana to sam bym skończył mocno pogryziony! Agresja wynika z lęku i niepokoju. A nie z braku szacunku. Co do przechodzenia przez drzwi nie ma to dla mnie żadnego znaczenie nie licząc bezpieczeństwa jak nie wiem co jest za drzwiami. A w komunikacji siadanie na stopach to oznaka dużej więzi z opiekunem i okazywanie uczucia przez psa. Jednak muszę się z Tobą zgodzić że wytłumaczenie szczeniakowi czego się od niego oczekuje jest kluczowe, jednak nie trzeba tego robić siła, a można konsekwencją i treningiem.

  • @dominow2839
    @dominow28393 жыл бұрын

    Bardzo dobry film❤

  • @MattiiBibi

    @MattiiBibi

    3 жыл бұрын

    Dziękuje 😍

  • @Piotrovsky
    @Piotrovsky4 жыл бұрын

    Nie masz zadnego doswiadczenia, a robisz takie wywody jabys 20 szkolek prowadzil. Uzyj glowy chlopie bo tak nie zarobisz.

  • @MattiiBibi

    @MattiiBibi

    4 жыл бұрын

    Dziękuję Ci za komentarz :D, Moim doświadczeniem jest praca z psem, który miał niesamowite problemy, i na tym kanale przedstawiam moje podeście i doświadczenia, w których unikam maksymalnie awersyjnych metod szkolenia i do tego che zachęcić innych. W moich filmach opieram się na badaniach, rozmowach ze szkoleniowcami i behawiorystami, z którymi spędzam większość wolnego czasu. Jeżdżę na seminaria, warsztaty, staram się poszerzać moja wiedzę na temat zachowań psów. Aaaa i tak w ogóle to nie robię tego żeby zarobić a żeby sprawić, ze więcej właścicieli psów będzie świadomych emocji swoich pupli.

  • @goatman9907

    @goatman9907

    4 жыл бұрын

    Przypominam tylko twórcy filmu, że Cię pies upierdolił (nowe filmy) co świetnie wyjaśniłeś tym że mial rację xD powodzenia

  • @MattiiBibi

    @MattiiBibi

    4 жыл бұрын

    @@goatman9907 dziękuję ci za sprawdzenie mojego kanału :) prosiłbym jednak o nie przeklinania. Jak byś obejrzał ten film zobaczył być że mój pies bardzo próbuje uniknąć konfliktu ze mną, ale ja, nie zwracając uwagi na jego komunikacje prowokuje takie zachowania tak na prawdę to mnie nie ugryzł ( jest tam trochę clickbait'u :P). w tamtym filmie zachowałem się jak pan i władca psa (chamsko go trzymając, przenosząc jak zabawkę) nie zwracając uwagi na jego emocję przez co zastosował komunikację agresywną aby mnie uspokoić. Tamten film pokazuje jak łatwo uniknąć zachować agresywnych, gdy tylko chcemy zrozumieć psa. Ps. rok wcześniej Bibi miał skrócony łańcuch ostrzegania do natychmiastowego ataku jak tylko zbliżało się do niego rękę, więc twierdzę, ze wiem o czym mówię :D

  • @MisoUltra

    @MisoUltra

    4 жыл бұрын

    @@goatman9907 Mateusz dzieli się swoim doświadczeniem z pracy z adoptowanym psem. Wykazuje się ogromna odwagą pokazując jakie błędy popełnia a nie tylko "chwaląc się" swoją wiedzą i wrzucając słodkie obrazki z udanych treningów. Pokazując i analizując błędy na swoim własnym przypadku ma nadzieję że inni ludzie po obejrzeniu tych filmików zrozumieją jak nie należy postępować z psem - bo mogą zobaczyć w tych zachowaniach to jak się sami zachowują. Ja bardzo go za to szanuję bo naraża się przez to na właśnie takie niemerytoryczne komentarze, które nic nie wnoszą i nikomu nie pomagają. Zanim następnym razem napiszesz podobny komentarz zastanów się czy ma on jakąś wartość i coś komuś dobrego przynosi..

  • @goatman9907

    @goatman9907

    4 жыл бұрын

    @@MisoUltra odpowiedzialem jeszcze innym komentarzem ale magicznie zniknal takze nie mam zamiaru wiecej poruszac tematu , bez pozdrowień i to ostatni komentarz jaki pisałem na tym kanale.

  • @pera9849
    @pera98492 жыл бұрын

    Nie jednego psa już wychowałam... Były małe i duże, i każde inne, każde wcześniej były zaniedbane i nie wiedziały co to tresura. Kompletnie zbite z tropu i nie posłuszne dramat... Cierpliwość, czas i ciężka praca z psem pozwoliła nauczyć wiele. Duży pies wygląda groźnie i jak ktoś go nie zdominuje będzie czuł się odpowiedzialny za bezpieczeństwo swojego pana i będzie ciągle w trybie ,, atak " . Jeśli mu pokażesz ,, ja tu żądze, nie musisz mnie bronić " pies będzie spokojniejszy. Nie używaj nazwisk C.M. skoro nie wiesz o gościu wystarczająco dużo. Serio? Wyświetlenia? Zamiast skupić się na treści i przekazie wolisz nabić sobie wyświetlenia? Skoro Ci słabo idzie na YT i skupiasz się na rozgłosie zostaw to bo nie tędy droga. Dominacja jest potrzebna pies ma wiedzieć co może a co nie, musi znać swoje zadania i znać granice. Wiesz co by się stało gdybym nie zdominowała dużego psa? Byłabym pogryziona albo bym z tego nie wyszła ... Twoja firma przekazu to jak bezstresowe wychowanie... Nie wolno krzyknąć nie wolno tego i tamtego... A jak pies ma wiedzieć czemu mu nie wolno skoro mu tego nie pokażesz? Jak uczysz psa ze ma usiąść albo zostać? To nie agresja lecz nauka tak samo jak uczysz dziecko ze wolno mu gdzieś wchodzić albo czymś się bawić, w obu przypadkach to nie agresja lecz dyscyplina!

  • @pawekleszcz4809
    @pawekleszcz4809 Жыл бұрын

    A niby jak ja mam jeść z moim Kenzem ( labradorem ) ? On zje zanim ją wezmę sztućce do rąk i przyjdzie żebrać o mój obiad.

  • @MattiiBibi

    @MattiiBibi

    Жыл бұрын

    Możesz go nauczyć grzecznego czekania, możesz zjeść w innym pomieszczeniu, możesz wypracować odpoczywanie w klatce kennelowej albo możesz się dzielić jedzeniem ze swoim psem… to zależy czego oczekujesz. Żadna z tych odpowiedzi nie uwzględni tego kto je pierwszy. I jakie to ma mieć znaczenie…. Może nawet jak Labek dostanie przed tobą to będzie najedzony i nie będzie żebrać… chodź jest labradorem i mała na to szansa 🤣. Tylko treningiem i konsekwencją możesz coś uzyskać. Kolejność kiedy jesz tego nie zmienisz

  • @alicefrommadworld
    @alicefrommadworld4 жыл бұрын

    Myślę, że wśród psiarzy mało kto "wierzy" wciąż w teorie dominacji, największy problem jest ze starszymi pokoleniami, którzy mają psy od lat i każdego traktują tak samo albo ludźmi w ogóle nie zorientowanymi w tej tematyce, bo gdzieś tam coś usłyszeli o teorii dominacji, ale sami nie potrafią tego zweryfikować. Najgorzej to tłumaczyć niepsim znajomym i rodzinie, że to wszystko co słyszeli o psach na kanapie itp. to brednie :P

  • @MattiiBibi

    @MattiiBibi

    4 жыл бұрын

    No właśnie przeraża mnie ogrom ludzi, który dalej tak myślą i nie che nikogo krytykować, bo po prostu ludzie nie wiedzą i moim celem jest dalsze propagowanie wiedzy z dzisiejszych czasów nie lat 50 :) Jak zobaczysz opinie na temat "Okiem psa" dowiesz się że to najlepsza książka i każdy właściciel psa powinien ją przeczytać,. wiele szkół dalej prowadzi treningi metodą "policyjną" gdzie kolczatka jest podstawą szkolenia. Stworzyłem ten film jako kolejny materiał do propagowania pozytywnego podejścia do życia z psem i mam nadzieję, że chociaż jedna osoba zrozumie ze to tak nie działa.

  • @owczarekfalkowski5725

    @owczarekfalkowski5725

    4 жыл бұрын

    Niestety wiele osób w to wierzy. A nawet jeśli część osób jest zupełnie innego zdania ale nie zauważa sygnałów stresu u psów w programie Cesara i nieświadomie twierdzi, że ten Cezar to rzeczywiście zaklinacz psów. Mam znajomą, która jest kompletnie przeciwna stosowania agresji wobec psów i wychowała swojego goldena na bardzo łagodnego psa, który nie wiem czy nie jest przez to trochę niezaradny w komunikacji z pewnymi siebie psami. Chwaliła ona Milana, że ma taką kontrolę nad psami, że wystarczy tylko spojrzenie itp. Także ten...wielu właścicieli psów jest kompletnie nieświadomych tego jak psy się komunikują i bardzo często mylą sygnały wysyłane przez psy. Jakieś podstawy psiej komunikacji trzeba znać żeby chociaż wiedzieć, że jedno zachowanie w różnych sytuacjach/kontekstach może znaczyć zupełnie coś innego! No i trzeba trochę wytęrzyć wzrok bo w "Zaklinaczu psów" bardzo sprytnie probują ukryć kopniaki, stosowanie dławików i innych niefajnych strategii kontrolowania psa. Myślę, że bardziej program jest szkodliwy niż "trener", który tam występuje, no ale niestety promuje swoja twarzą krzywdzenie psów😒...

  • @MattiiBibi

    @MattiiBibi

    4 жыл бұрын

    Ale super, cenny komentarz. dziękuje Ci bardzo za niego.

  • @owczarekfalkowski5725

    @owczarekfalkowski5725

    3 жыл бұрын

    @@MattiiBibi ojejku, jakoś przeoczyłam twoją odpowiedź 🤦‍♀️W każdym razie jako właściciela psa, który stara się na bieżąco edukować drażni mnie ta ludzka ignorancja i przerabianiu tematów po łebkach a potem ci ludzie rozsiewają nieprawdziwe informacje na forach, grupach. Najgorsi są chyba ci co jednak upierają się, że dominacja istnieje bo przecież zachowania dominacyjne i agresywne to dominacja "Co ty chłopie nie widzisz nie umiesz 2+2 zliczyć?!" 🙈😆 Ja też założyłam kanał i stronkę na fb, żeby trochę podstawowych informacji przekazywać ludziom, ale chyba za bardzo przejmuję się tym, że żaden ze mnie specjalista to nie mam prawa się mądrzyć🙄No i utknęłam, też trochę technicznie. Jak ty podchodzisz do przekazywania wiedzy innym właścicielom psów? Pozdrawiam!

  • @weronikadabrowa5264
    @weronikadabrowa52644 жыл бұрын

    No cóż, każdy ma inne metody :)

  • @neke5517

    @neke5517

    3 жыл бұрын

    no ale po co psy mają na tym cierpiec?

  • @hello6kitty617

    @hello6kitty617

    2 жыл бұрын

    @@neke5517 tak na prawdę to nie jesteśmy pewni czy ten pan mówi prawde czy faktycznie tak jest ;)

  • @izoreqgachauwu9282
    @izoreqgachauwu92824 жыл бұрын

    Gadasz głupoty, czy ty w ogóle znasz się na psach? Nie sądze.Cesar Millian jest profesjonalistą, a wątpie że ty nim jesteś.

  • @xx-cd8gw
    @xx-cd8gw3 жыл бұрын

    Chłopie używałeś "mocnych i siłowych metod" wobec Bibiego i nie działało, i na tej podstawie stwierdzasz że teoria dominacji jest zła? Teoria dominacji to nie jest przemoc fizyczna, ale Ty nie widzisz różnicy. Obejrzyj jeszcze raz programy z Cesarem i może wtedy zrozumiesz w jakim błędzie jesteś.

  • @MattiiBibi

    @MattiiBibi

    3 жыл бұрын

    Mówię ze teoria dominacji jest nie prawdziwa i jest tylko teorią, co udowodniły badania naukowe przeprowadzone na psach. a Programów z Cesarem nie jestem w stanie oglądać bo ilość sygnałów stresu, strachu, dyskomfortu i niezrozumienia komunikacji psów w tych programach po prostu mnie boli w środku. A to co mówię o Bibim jest moim doświadczeniem z bardzo specyficznym psem, który bardzo dużo przeżył w swoim życiu.

  • @MissVermouth92
    @MissVermouth923 жыл бұрын

    Wspaniałe powiedziane! Ja tego człowieka nie mogę oglądać- pamiętam odcinek jak kijem przyciskał do ziemi / ściany pitbulla normalnie aż się serce krajało- już nigdy więcej nic z jego udziałem nie obejrzałam. Fakt być może wiele tych scen było robionych dla show, co jest jeszcze gorsze ...

  • @MattiiBibi

    @MattiiBibi

    3 жыл бұрын

    Bardzo Ci dziękuje za komentarz 😍 dokładnie tak samo myśle, poza tym nie ma tam komunikacji a założenia że trzeba pokazać psu gdzie jego miejsce

  • @marcinluberadzki6422
    @marcinluberadzki64222 жыл бұрын

    Ale przewodnictwo jak najbardziej

  • @MattiiBibi

    @MattiiBibi

    2 жыл бұрын

    Pytanie co mamy na myśli mówiąc przewodnictwo :)

  • @marcinluberadzki6422

    @marcinluberadzki6422

    2 жыл бұрын

    @@MattiiBibi wyznaczanie granic,dawanie dobrego przykładu,motywowanie psa dobrymi bodźcami np rozładowywaniem energii by był spokojniejszy jeżeli mamy psa mocno aktywnego,mocna więź z nim też dużo pomoże,znajomość jego potrzeb i wymagań

  • @MattiiBibi

    @MattiiBibi

    2 жыл бұрын

    Dokładnie, Spełnianie potrzeb, potem wymagania i granice, to ze mówię psu że nie podoba mi się jak wchodzi na stół to nie dominacja to rozmowa o wspólnym życiu i szanowana siebie nawzajem.

  • @marcinluberadzki6422

    @marcinluberadzki6422

    2 жыл бұрын

    @@MattiiBibi to musi być pośrodku żeby zbytnio nie pobłażać ani też nie zastraszać,jak wspomniałem budowanie pozytywnej więzi z psem,ustalanie reguł co mi się nie podoba a co jak najbardziej jest ok i budowanie pewności siebie a to podstawa by nie był agresywny bo pies agresywny to pies zastraszony albo któremu pozwala się na zbyt dużo więc tak jak wspominałem musi być wszystko z umiarem

  • @IwoRyniec
    @IwoRyniec4 жыл бұрын

    Zmień tytuł bo jest żałosny. Wyrób sobie markę, a później krytykuj mistrza😏

  • @MattiiBibi

    @MattiiBibi

    4 жыл бұрын

    Bardzo dziękuje Ci za komentarz, ten film na na celu pokazanie tego, że teoria Dominacji jest nieprawdziwa, celem mojego kanału jest promowanie, pozytywnych metod pracy z psem. To o czym mówię opiera się na badaniach wielu znanych behawiorystów. Dla mnie Mistrzem jest np Alexa Capra, która spisała "słownik" zachowań psów. Sam John Fisher, który opisał teorię Dominacji wycofał się z niej pisząc w 1995 roku artykuł: „Understanding the Behaviour of the Pet Dog”. Wystarczy że wpiszesz sobie w wyszukiwarce np: "teoria dominacji" i przeczytasz większość artykułów i okaże się że to o czym mówię w tym filmie jest prawdą. Jeśli chodzi o Cesara, niestety w celu "wyrobienia sobie marki" muszę korzystać z narzędzi KZread jakim jest np SEO czyli pisanie tytułów pod wyszukiwarkę i postanowiłem dotrzeć do odbiorców, którzy szukają Cesara Milana. Sam Cesar nie miał wykształcenia z dziedziny behawiorystki w czasie kiedy zaczął tworzyć program, jeśli jest twoim mistrzem powinieneś znać jego biografię :), Nigdy nie będę mówił że jest zły, o dzięki jego programowi ludzie zaczęli zastanawiać się nad tym, że można pracować z psem, podobno pomógł wielu psom, tłumiąc objawy agresji ( nie lecząc przy okazji ich przyczyny). Jednak jego metody moim zdaniem, i nie tylko moim, nie są zgodnie z najnowszymi badaniami na temat zachowań psów, czy wiedzy na temat psich emocji. Jak zacząłem pracować z moim psem, wprowadzenie zasad jakie stosował Cesar skończyło by się dotkliwym pogryzieniem mnie i pewnie jeszcze kilku innych osób w otoczeniu Bibiego. Dzięki metodom opartym na zrozumieniu, budowaniu pewności siebie i wzajemnego zaufania, zachowań "problemowych" prawie już nie ma. Tak więc zachęcam do zapoznania się z pozytywnymi metodami pracy z psem, chodź rozumiem że nie każdy będzie się ze mną zgadzał.

  • @marzenalempa81

    @marzenalempa81

    4 жыл бұрын

    Jak pies pokaże Ci kły to zobaczysz czy teoria dominacji nie jest prawdziwa. Bycie dominantem NIE OZNACZA pokazywania mu agresji!! To jest błąd! Jeżeli podchodziłeś do psa mając w sobie agresji to od razu pies to czuje. Nie bierzesz pod uwagę czynników wewnętrznych. Jesteś w błędzie. Ja nie muszę czytać książek żeby widzieć że pies reaguje na rodzaje enrgii. Pies musi mieć dominanta- przewodnika. Musi mnie słuchać. Nieprawda że stosowanie dominacji prowadzi do przemocy psychicznej. Kompletnie nie masz doświadczenia. A w tyrule krytykujesz człowieka. Popatrz na jego psy. Czy one wyglądają na psychicznie dręczone? Chłopie!!! Zupełnie bez doświadczenia komentujesz coś czego nie potrafiłeś właściwie stosować tej metody.

  • @MattiiBibi

    @MattiiBibi

    4 жыл бұрын

    Jak pies pokazuje mi kły znaczy, że czuje się zagrożony czyli wywieram na niego za dużą presję. Dominacja i przewodnictwo to dwie różne rzeczy, ty z założenia jesteś wyżej w hierarchii od psa jeśli taka by był sens rozpatrywania relacji w takich kategoriach, więc nie ma mowy o walce o przywództwo. Bardzo się z tobą zgodzę ze psy reagują na rodzaje energii dlatego nie stosuje awersyjnych metod pracy z psem np stosowanie kary, staram się opierać na wzmocnieniu pozytywnym i budowaniu dobrych skojarzeń. a nie wywieraniu presji i stawiania psa w sytuacjach, w których sobie nie poradzi. Dla mnie różnica jest taka że mój pies chce mnie słuchać (nie musi, to jego wybór) i jest to dla niego super zabawa, cały numer polega na tym że nie potrzebuje mieć 100% kontroli nad sowim psem, bo wiem, że on chce być blisko, Ja jako przewodnik jestem najbardziej atrakcyjny. A co do psów Cesara niestety wyglądają na psychicznie dręczone w którym komentarzu opisałem co to widzę jeśli chodzi o zachowania psów na jakimś filmie, jest tam bardzo dużo presji "floading" czynnikiem stresującym i wyuczona bezradność. I nie "nie potrafiłem zastosować metody", a świadomie nie chciałem jej używać, dla dobra swojego psa i naszej relacji. PS. polecam czytać książki, dużo w nich fajnej wiedzy :D teraz czytam "Najpierw wytresuj kurczaka" i bardzo polecam, także w kontekście :)

  • @Q1BASS7
    @Q1BASS73 жыл бұрын

    Ha ha ha no tak, na pewno jak będę mówił po polsku to każdy pies mnie zrozumie... W teorii dominacji przecież nie chodzi, żeby katować psa, ale w sposób jasne pokazać mu co akceptujemy, a co nie. Jeśli pies jest w amoku to chyba nie przekonam go do wszystkiego smaczkiem, to nie o to chodzi. :D

  • @MattiiBibi

    @MattiiBibi

    3 жыл бұрын

    Nie koniecznie katowanie, ale uważanie że pies jest maszyna i ma za każdym razem się podporządkować woli właściciela. Ja absolutnie nie uważam, że smaczki są receptą na wszystko, jest dużo innych wzmocnień które mogę pau zaproponować będące bardziej adekwatne do sytuacji. I cały numer polega na tym żeby odpowiedzieć na pytanie: Dlaczego pies jest w amoku? I daję głowę, że odpowiedzią nie będzie, „bo ja tak chce”, albo „bo ja tu rządzę”. Kiedy zastanowimy się nad emocjami, które wywołują dane zachowanie. Nauczymy się komunikacji psów, aby te emocje poznać, będzie zdecydowanie łatwiej pomóc psu z emocjami które sprawiają, że jest w „amoku”. I na pewno kontrola = posłuszne wykonywanie komend, nie rozwiąże problemu emocji.

  • @pawekleszcz4809

    @pawekleszcz4809

    Жыл бұрын

    @@MattiiBibi na świecie naturalnie istnieje hierarchia. Wszędzie. I wśród ludzi i wśród psów .

  • @dorotalis8907
    @dorotalis89072 жыл бұрын

    Cezar jest super ...👍👍👍👍

  • @broomka5154
    @broomka51544 жыл бұрын

    Nie wiesz sam chyba co mówisz popierasz się na szkoleniu jednego psa nie masz pojęcia więc nie wypowiadaj się na takie tematy chyba że chcesz sobie zwiekszyc oglądalność .....to po pierwsze po drugie nie powinno się jeść z psem tzn pies ma swoje pory jedzenia i nie należy przy stole dawac psu jedzenia. I tyle w temacie

  • @stokrotkapolna3622

    @stokrotkapolna3622

    2 жыл бұрын

    Dokładnie, pies to pies , nie człowiek, musi wiedzieć kto rządzi bo wejdzie na głowę i będzie robić co chce. Kocham psy, mam psa dużej rasy, który wymaga wiele uwagi ale zasady muszą jakieś być.

  • @dariuszantykwariusz9137
    @dariuszantykwariusz91372 жыл бұрын

    Ja tam mojemu pieskowi jak żre jak krowa wszystko na spacerze czasem plaskacza stosuje i pomaga

  • @ucjarosiejka2950
    @ucjarosiejka29503 жыл бұрын

    Pan jest lepszym trenerem od cesazra milana

  • @MattiiBibi

    @MattiiBibi

    3 жыл бұрын

    Dziękuje 😍

  • @sylwiabuks8605
    @sylwiabuks86052 жыл бұрын

    Godziny, tygodnie, miesiące czy nawet lata oglądania filmików, czytania artykułów i książek nie pomogą w zostaniu "na siłę" ekspertem. Niestety odniosłam wrażenie, że dla Pana ważne są łapki w górę i suby a nie dobro czworonogów. Chwali się, że odpowiada Pan na komentarze i uczestniczy w dyskusji. Z przykrością jednak stwierdzam, że robi to Pan na żenująco niskim poziomie!!! Chodzi mi oczywiście o gramatykę i ortografię. Nie można być wiarygodnym, pisząc na poziomie dziecka z wczesnej podstawówki.

  • @michaljedrzejewski28
    @michaljedrzejewski283 жыл бұрын

    Ale bzdury . Nie chodzi o agresję tylko o spokój. Chłopie takie bzdury to masakra.

  • @assasello987
    @assasello9874 жыл бұрын

    widze ze idiotyczni zwolennicy MillanA Cie minusuja. coz kretynow nie brakuje jak widac, bo latwiej na psa krzyknac czy uzyc sily niz miec cierpliwosc i budowac zaufanie. sub ode mnie

  • @MattiiBibi

    @MattiiBibi

    4 жыл бұрын

    Dziękuje Ci bardzo. Niestety łatwo wierzy się wszystkiemu co jest w telewizji. Ale ja się tym nie przejmuje mam nadzieje że ten film zmusi do myślenia chodź jedną osobę, wtedy będę zadowolony.

Келесі