Символіка Козака Мамая: Атрибути Мамая

Третя частина циклу відео про символіку "Козака Мамая" присвячена атрибутиці - елементам, які зображені на народних картинах "Козак Мамай" окрім самого головного героя. Про особливості ландшафту, коней, зброю, музичні інструменти та інше - дивіться у цьому випуску.
Григорій Лукич Іващенко - культуролог, історик, графік. Займається вивченням картярської традиції в українській культурі.
Автор книги "Nехай козириться! Гральнi карти в іcторичному та культурному контекстах". Дніпропетровськ: "Арт-Прес", 2004, яка посіла друге місце у номінації "Обрії" (науково-популярної літератури), тобто стала однією з 20-ти кращих видань в Україні 2004 року. Григорій Іващенко розробив і видав дві колоди українських карт до гри "Писанка" і "Козацькі" (2004).
Також досліджує феномен картин "Козак Мамай". Автор серії художніх мініатюр із сучасним трактуванням Козака Мамая (копії будуть представлені у наступному випуску відео).
Перша частина про походження Козака Мамая - • Символіка Козака Мамая...
Друга частина про написи на Мамаях - • Символіка Козака Мамая...
У наступному випуску дивіться про гральні карти на картинах "Козак Мамай". Як карти врятували Січ.
#Козак_Мамай #мамай

Пікірлер: 12

  • @fanatikchess
    @fanatikchessАй бұрын

    Гречно дякую за змістовну лекцію про символіку і атрибути Козака Самая. Багато нових фактів і пояснень впізнав. Вподобаєчка. Хай квітне український ютуб 🇺🇦.

  • @maksimmax2210
    @maksimmax2210 Жыл бұрын

    Дякую за відео .Мені було цікаво

  • @user-se9bk7el4v
    @user-se9bk7el4v2 жыл бұрын

    Дякую

  • @user-tk6co1xk8z
    @user-tk6co1xk8z4 ай бұрын

    Коли і як виникло характерництво? Хто і де навчав характерників? Стаття: "ПОЯВА ХАРАКТЕРНИКІВ ТА ВИНИКНЕННЯ ХАРАКТЕРНИЦТВА: ПРО МИНУЛЕ ДУХОВНИХ ВОЇНІВ- РАХМАНІВ" в блозі Святояр UAmodna. Кому служили характерники? Як вони опинились на Подніпров'ї? Куди зникли характерники? Варто прочитати і знати...

  • @user-tk6co1xk8z
    @user-tk6co1xk8z11 ай бұрын

    Про характерників, козака Мамая, Івана Богуна та минуле України. Статті: - "ХАРАКТЕРНИЦТВО - ВІД МИНУЛОГО ДО МАЙБУТНЬОГО: ПРО БРАТСТВО БОГУНА"; - "ІВАН БОГУН: ТАЄМНИЦІ УКРАЇНСЬКОГО МИНУЛОГО" в блозі Святояр UAmodna. Що знаємо про першооснови характерництва? Хто такі духовні воїни Рахмани? Ким був Іван Богун насправді? Варто прочитати і знати...

  • @TetyanaShchepkina
    @TetyanaShchepkinaАй бұрын

    Проводилось расследование и вышла история с Каховской ГЭС с МАМАЕМ и сталиным.Очень интересные исторические факты. Я оставлю ссылку на расследование kzread.info/dash/bejne/qodpr9qqnrOxmMY.html. Если автор канала позволит

  • @user-zs4bt7oq8o

    @user-zs4bt7oq8o

    27 күн бұрын

    Дякую вам за розповідь! Україна для українців!

  • @aleksandrkolomiichukshuras3726
    @aleksandrkolomiichukshuras3726 Жыл бұрын

    Скупа інформація про наших героїв, тому що, ми живемо тепер в іудеохристиянскій цивілізації, а ці феноменальні факти говорять про Ведичну культуру. Автор упоминає про античність, більшего не дозволяється.

  • @user-cr4fm8oh7c
    @user-cr4fm8oh7c2 жыл бұрын

    Ну так а чому ж вся естетика зовнішнього вигляду головного героя пронізана східними мотивами? Навіть обличчя не слов янське, не кажучи вже про одяг та взуття? Калмики? Татари? Турки?

  • @maksimmax2210

    @maksimmax2210

    Жыл бұрын

    Пані прошу подивитись канал Т.Г.Шевченко про козаків.Ви все зрозумієте.І не забувайте що таки ми східні люди )

  • @aleksandrkolomiichukshuras3726

    @aleksandrkolomiichukshuras3726

    Жыл бұрын

    Ведична культура, попам це не вигідно.

  • @user-gm3ve9mf5x
    @user-gm3ve9mf5x28 күн бұрын

    Оранта

Келесі